BIULI LB1J BI U v I# Burgemeester verrichtte met hgaderiekomiijjm Anet Buisink de opening van de braderie Anet Buisink gekozen tot Braderiekoningin 1972 Avonden van bezinning 1*1*1 Recreatiewerk in de tent op De Borkeld Veel volk op de been Na vlotte verkiezing V.V.V.-vakantieprogramma Kleutercursus Dijkerhoek wordt voortgezet Rono-pro gramma „Kerk en Samenleving" KERKDIENSTEN MEDISCHE DIENST WEEKENDDIENST TANDARTSEN DIERENARTSEN Gezinsverzorging Storingsdienst G.E.B. Burgerlijke stand Wachtdienst slachthuis BRANDMELDING Vrijdag 7 juli 1972 Uf\|TC|JC NIFIIW^RLAD -s ^kw BraM I® lÉILlii ra mm mm mM Hl WmVT ma mm ^gjr Redacteur en plv hoofdrad J Wiesen» Advertentieprijs 14 cent per mm (bij contract lager) Abonnementsprijs f 6,— per half jaar, f 12,— per jaar Betaling op giro 875587 van de Raiffeisenbank te Holten, t.g.v Holten,s Nreninshlad Na het popfestival van zaterdagavond in de grote tent op Kalf- stermansweide, als voorprogramma, is de achttiende Holtense Bra derie maandagavond van start gegaan met de traditionele verkie zing van de Braderiekoningin door een jury van tien zomergasten. Er ging een daverend applaus op uit de menigte, die zich voor de muziekkoepel verzameld had, toen voorzitter Jan Wiggers bekend maakte, dat nummer 8, de vijftienjarige Anet Buisink door de jury als braderiekoninginnetje was uitverkoren. Wel een bewijs, dat het publiek het met deze keuze van de jury volkomen eens was. Hol ten heeft hiermede wel het jongste koninginnetje een knappe blondine gekregen uit haar achttienjarige braderie-geschiedenis. De braderiekoningin van het vorige jaar, Alie Koopman, heeft haar traditiegetrouw, het gouden kroontje op haar blonde lokken ge drukt. hetgeen met een ware ovatie van het publiek gepaard ging. Onder grote belangstelling heeft burgemeester mr. W. H. Enklaar dinsdagmiddag de acht tiende Holtense braderie offi cieel geopend. Dat geschiedde in de Kerkstraat op het kruispunt met de Oranjestraat en Dorps straat, waar zich een grote me nigte had verzameld. De burge meester herinnerde er aan, dat de Holtense winkeliers jaren ge leden meer kleur en fleur aan het toeristenseizoen hadden wil len geven en daarvoor een open- luchtmarkt in het leven hadden geroepen. Daar is nu niet zoveel meer van overgebleven en het is thans een braderie geworden met kermisattracties. Hij noem de het verstandig, dat, ofschoon het oorspronkelijke karakter van de braderie verloren is gegaan, de organisatoren toch zijn door gegaan in het toeristenseizoen attracties te organiseren. Mr. Enklaar richtte een bijzonder woord van welkom tof de zomergas ten en sprak de hoop uit, dat zij een prettige vakantie zullen hebben. Het braderiekoninginnetje, Anet Bui sink, knipte daarna op verzoek van de burgemeester het lint door, dat de toegang tot de braderie versperde, waarbij haar de schaar werd aan geboden door haar 5-jarige zusje Hei- ma. De burgemeester werd ingeleid door de voorzitter der braderiecommissie, Burgemeester mr. W. H. Enk laar assisteert het braderie koninginnetje, Anet Buisinkbij het doorknippen van het lint, waarmee de officiële opening was voltooid. heer J. Wiggers die met de weersver- betering een traditie van de Holtense braderie geprolongeerd meende te zien. Hij heette in het bijzonder wel kom 't College van Burgemeester en Wethouders, oud-voorzitter W. Beijers en de heer Klein Velderman, die ja renlang a.h.w. de manager is geweest van de Holtense braderie. Hij dank te het college, voor zijn medewerking en het personeel van het G.E.B. voor de vele arbeid, die voor dit feest weer is verricht. Daarna werd een rondgang gemaakt over het braderieterrein in de dorps kern. waarbij het braderiekoninginne tje geschenkjes kreeg aangeboden en bij de diverse stands aan de attrac ties deelnam: Behaive een autoscoo ter. kinderdraaimolen, kan 't publiek zijn hart ophalen aan de diverse ker misattracties als schuivenspel, Bal- co-rotor, vliegbom mensport, schiet tent, bussenspel, de kegelbaan van de De kleutercursus, die 's zaterdags morgens in de o.l. school te Dijker- hoek wordt gehouden, is feestelijk afgesloten. Er werden feestmutsen gemaakt, een film gedraaid en limo nade gedronken. Juffrouw Rensen, de leidster, werd deze morgen geassis teerd door de commissieleden mevr. Bosman en de heer Haverslag. De le§ sen op zaterdagmorgen zijn bij leer lingen en ouders zo in de smaak ge vallen, dat de commissie In samen werking met de Stichting voor Sociaal en Cultureel Werk en in overlég met. de ouders besloten heeft deze uit te breiden tot twee morgens per week. Gedacht is aan de dinsdag- cn don derdagmorgen. De cursus, die zo spoedig mogelijk na de zomervakan tie start, wordt gegeven in 't. gebouw Bethanië. De toelatingsleeftijd is on geveer vier jaar. Men kan de leer lingen opgeven bij mevrouw Bosman Dijkerhoek 102, telefoon 05705-208. Evenals in het afgelopen jaar, zijn ook nu leerlingen van buiten de schoolkring ten zeerste welkom. Een kijkje over het braderie terrein tijdens de rondgang in de knusse dorpskern. Z.V.V. Blauw Wit of een kopje koffie drinken in de stand van de Holtense Plattelandsvrouwen. Voorts ontbreken ook de tentjes met kleine eetwaren niet. Het was deze middag al druk op de braderie en alle attracties hadden de volle belangstelling. In de 14-daagse RONO-rubriek ,,Kerk en Samenleving" wordt maan dag 10 juli van 19.30 tot 20.00 uur aan dacht besteed aan onder meer de reakties van orthodox-gelovige groe peringen op de jaarlijkse toeristenin vasie in hun woonplaatsen. Blijven zij trouw aan hun religieuze princi pes van bijv. de zondagsheiliging, of vergeten zij deze wel eens ter wille van de commercie?? Gesprekken hier over met bewoners van Elspeet, Urk en Staphorst. Verder een gesprek met de heer D. B. van der Waals, één van de initiatiefnemers tot een Hervormd congres over zin en funktie van het belijden van de kerk. Onder het motto „Twee avonden van bezinning" worden ook dit jaar weer interkerkelijke samenkomsten gehouden in de grote tent in „Kalf- stermansweide" In de zondagavond gehouden eerste samenkomst die door plm. 600 belangstellenden werd bezocht sprak ds. Joh. C. Baumfalk geref. pred. te Amsterdam over het onderwerp „Wie is mijn naaste". Aan deze avond verleende de chr. gem. zangvereniging „Soli Deo Glo ria" medewerking. Het koor zong achtereenvolgens onder directie van Frans Visser te Goor „Looft overal"; Psalm 25; „Gij die mijn liefste klei nood zijt" en „Geloofsvertrouwen". De samenzang werd op het electro- nisch orgel begeleid door Ineke Ke- velam. De leiding van de avond berustte bij hulpprediker A. Schellevis. In de bijeenkomst van zondagavond 9 juli aanvang 8.00 uur spreekt de eerw. heer A. H. van Pijpen, prov. her vormd jeugdleider te Holten over het onderwerp" Wat doen we met onze wereld"?? Aan deze samenkomst zal medewerking worden verleend door de Holtense Muziekvereniging" H. M.V.. HOLTEN. Ned. Herv. kerk: 8.30 u en 10.15 uur ds C. C. Addink. Extra collecte: In wendige Zending. 10.15 uur Jongerendienst in het ge bouw Irene. Oppasdienst tijdens de dienst van 10.15 uur in het gebouw Irene: mevr. Lugtigheid, Geesken Rosman en Alie Ebrecht. Na afloop koffiedrinken in Irene met de zomer gasten. Geref. Kerk: 8.30 u, 10,00 u en 15.00 u: ds. Joh. C. Baumfalk van Am sterdam. In alle diensten is de ene collecte voor de kerk. Bij de uitgang collecte voor „Eigen Kerkbouw". Tijdens de dienst van 10.00 uur kinderoppas in gebouw Re- hoboth (Germa Beldman-Rietberg en Dineke Stam. Na de dienst koffie drinken met de zomergasten in ge bouw Rehobot Voor de koffie zor gen Dine Koordes en Willy Klein Na gelvoort) R.K. Kerkdienst: 8.30 u en 9.45 u H. Mis in het gebouw Irene. Nieuw Heeten R.K. Kerk: zaterdag avond 7.00 uur. Zondagmorgen 8.00 u en 10.00 uur. Dijkerhoek Bethanië: 9.30 u ds P. Lugtigheid. Extra collecte: Inwendi ge Zending. Okkenbroek Ned. Herv. Kerk: 10.30 uur ds. W, P. J. Osinga (Wegens hulp aan Wesepe). Zaterdagmiddag vanaf 12.00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur: C. H. Riet dijk, Molenbelterweg, telef. 1280 (al leen voor spoedgevallen). Dienst wijkverpleging: zaterdag, 8 juli en zondag 9 juli: zuster H. Strij ker Groene Kruisgebouw telef. 1436. Zondags tussen 12.00 en 14.00 uur, b.g.g. telef. 1248. Ambulancevervoer: telef. 1320 (fa. A. Muller en Zn) b.g.g. telef. 1338 Joh. Aanstoot. Zaterdag 8 juli en zondag 9 juli: H. Scheffer Pr, Julianaplein 12, Goor, telef. 05470-2500 van 18.00-19.00 uur (alleen voor spoedgevallen). Zaterdag 8 juli en zondag 9 juli: W. C. C. Wamelink Churchillstraat 107 telef. 2004. Alle werkdagen behalve zaterdag van 9.00-10.00 uur bij mevr. C. Knijff-Dek- ker, telef. 1438 b.g.g. telef. 1799 me vrouw Beldman-Aanstoot. Zaterdag 8 juli t.c-.rn. vrijdag 14 ju li buiten de diensturen. e Electra J. Kolkman, Gaardenstraat 13, telef. 1368 Gas: geen dienst. Anet Buisink is leerling van de 4e klas van het aan het Chr. Lyceum te Almelo verbonden Atheneum. Zij wordt 20 oktober 16 jaar. Haar hob by's zijn zwemmen, korfbal en mu ziek. Zij is nl. verbonden aan het jeugdkorps van de muziekvereniging H.M.V. Gedurende 14 dagen maakt zij desi uit van het team dat het in terkerkelijk recreatiewerk verricht in de tent op de Borkeld. Het is met de verkiezing van de bra- Tien kandidaatjes voor de titel van braderiékoningin. Het zijn (van links naar rechts) Jannie Avesaath, Gerrie ten Veen, Hen nie Klein Teeselink, Ans Toren, Gerrie Bronsvoort, Eileen Ree ves, Thea Hommes, Anet Bui sink die de titel veroverde, Jen nie Polemans en Hennie Deijk. Geboren: Johanna Hendrika dv J. A. Elbersen en G. G. Hammers. Clara Maria dv D. Pieffers en M. B. Plante. Gehuwd: J. C. G. Brand, oud 30 jr, Leiden en A. C. M. Goemans 24 jr Nijmegen. Ondertrouwd: H. Willems 34 jr Holten en J. Dijkslag 21 jr Holten. BEVOLKING. Ingekomen: J. H. A. Bruins en gez. van Deventer; G. van der Broek en gez. van Dalfsen; Mej J. C. Frieman van Gorssel; mej. L. F. W. Delsman van Hengelo; mevr. W. Verveda- Stam van Goor; A. J. Leonhart en gez. van Deventer; M. Groothuis en gez. van Deventer; mevr. G_ Stukker- Broeze van Hellendoorh; mevr. E. Veldhuis-Fokkens van Groningen; J. A. Timmer en gez. van Deventer. Vrijdag 7 juli t.e.m. zondag 9 juli keurmeesters buiten de diensturen H. W. Goorman, Kolweg 52 telef. 1513 Maandag 10 juli t.e.m. zondag 16 ju li B. Groot Obbink Kozakkenstraat 2 telef. 1526. Aangifte gestorven die ren op zaterdag: van 9.00-11.00 uur aan het slachthuis telef. 1318. Overdag: telef. 1352 (Politiebureau), 's Nachts: telef. 1224 (G. W. Knapen) b.g.g. telef. 1325 (G. ter Harmsel). deriekoningin nog nooit zo vlot ge gaan als deze avond, juist nu de or ganisatoren zich zorgen maakten of er wel een braderiekoningin gekozen zou kunnen worden. Bijna vlot achter el kaar kwamen op de muziekkoepel Jannie Avesaath, Gerrie ten Veen, Hennie Klein Teeselink, Ans Toren, Gerrie Bronsvoort, Eileen Reeves, Thea Hommes, Anet Buisink, Jennie Pollemans en Hennie Deijk, Dat geschiedde, nadat Jan Wiggers Anet Buisink begint op Kalf- stermansweide haar rondtocht door het dorp in de open auto van Remi Bos met de oud- koningin, Alie Koopman, en oud-voorzitter Beijers. het in groten getale opgekomen pu bliek welkom had geheten, de oud-ko- ninging Alie Koopman, aan het publiek had voorgesteld en de familie Kalf- sterman dank gebracht had voor het gebruik van het terrein. Hy kon zelfs een woord van welkom richten tot de eerste braderiekoninpin, die achttien jaar geleden gekozen werd, mevr. H. Fransen-Lubbersen, die zich onder het publiek bevond. De rondgang van de nieuwe brade. riekoningin in de open auto van Re- mi Bos, met de drumband het mu ziekkorps van „H.M.V." voorop werd een ware zegetocht. Overal langs de route Larenseweg. Schoolstraat, Boschkampstraat, Kerkstraat, Kol weg, Industriestraat, kerkholsweg en Stationsstraat stonden mensen, die het nieuwe koninginnetje toe wuifden. Zij bracht daarna een bezoek aan het Koninginnebal in de feesttent waar gedanst werd op de muziek van „De Musketiers". Voordat de verkiezing van de brade riekoningin plaats had gaf de folklo ristische dansgroep „Wiej schots vedan" (Wij dansen door) uit Bar- chem onder leiding van „Jan uut Bar- chem" (J. Dimmendaal) een prach tige demonstratie van ouderwetse dansen op de muziek van de „spöl- leman" Jenske van de Kuper (J. Mos- sink) uit Holten. De „Drikusman", „Kruispolka", „Haoksebargen", „Riepe riepe gar- ste" „de Klapdans" „De vleeger of smiet oe wief weg" werden vlot ge danst terwijl ook de zomergasten aan hun trekken kwamen door „De Haoksebargen" en de „Spaanse wals", tot vaak grots vrolijkheid van de toeschouwers, mee te dansen. De groep maakte ook de rondgang van de braderiekoningin mee en gaf daar aan grote vrolijkheid en fleurigheid! De Holtense braderie, in de loop der jaren allengs meer zomerkermis ge- wordsn, vormt wèer de jaarlijkse feestweek. Een grote attractie vormt tvrijdagavond de Jennokesmarkt. ter wijl 's middags braderie en waren markt samenvallen. De verschillende evenementen in de recreatietent op de Borkeld zullen de komende week worden verzorgd door een nieuw team, bestaande uit Miny v. d. Schuyt, Willemien Tul- Ier, Bea Veldhuis, Marianne Wijmenga, Rikie Brinkman, Anet Buisink en Herman Agterhoek. Dit. nieuwe team dankt het vorige hartelijk voor alles wat 't heeft gedaan. Een goede start van dit werk zo in de eerste week is van het allergrootste belang en men zal hier onge twijfeld profijt van trekken. Het programma voor de week van 9-14 juli luidt als volgt: Zondag 9 juli 10.30 uur Kampdienst. Maandag tot en met vrijdag elke morgen kindermorgen van 10-12 uur voor kin deren van 4-12 jaar. Maandag 10 juli 15.30 uur Levend ganzebord in het bos. Dinsdag 11 juli 19.00 uur Twentse koffietafel in de tent met medewerking van een Boerendamsgroep. Woensdag 12 juli 11.00-14.00 uur Picknick voor de kinderen. 21.30 uur Inschrijven voor de dropping bij de tent. Plm. 22 uur Aanvang dropping. Donderdag 13 juli 15.30 uur vossenjacht in het dorp (Machtig spannend en interessant). Vrijdag 14 juli 19 uur bonte avond met lampionoptocht en kampvuur. De bibliotheek is geopend van 9-10.30 uur en van 12-13.30 uur. Voor verdere informatie hangen er bij de tent en op ver schillende plaatsen in het dorp raambiljetten, o.a. kantoor VW „Holtens Belang", Gaardenstraat 59 (hoek Dorpsstraat) telefoon 1533. Evenals het vorige team hopen ook deze jongelui weer op 'n enorme belangstelling. Men zal z'n best doen om het ieder een weer naar de zan te maken. De tent staat ook in de ko mende week weer wagenwijd open, dus: Kom d'r in. Bij regenachtig weer wordt het programma gewijzigd. Dit zal worden bekendgeinaakt op het publïkatiebord bij de tent Voor de vele vakantiegangers die in Holten verblijven, heeft de WV in samenwerking met de braderiecommissie weer een aan trekkelijk programma samengesteld, dat er als volgt uitziet: Zaterdag 8 juli 20.00 uur: Ter afsluiting van de braderie groot pop festival in de feesttent op Kalfsterm ans weide met medewerking van de popgroep „Jump". Maandag 10 juli, 14.00-16.00 uur: Bezichtiging Manége Beldman. Markeloseweg L.8. Men kan een kijkje nemen in de stallen en de manége. Tevens is er een foyer waar consumpties verkrijgbaar zijn. De toegang is gratis. 18.30 uur: Waterfeest in het natuurbad „Twenhaarsveld" aan de Rijssenseweg, georganiseerd door de zwemclub van die naam. Diverse wedstrijden voor oud en jong. Aanmelding aan het bad. De toegang is vrij. Dinsdag 11 juli, 14.30 uur: Bezichtiging van de kaasboerderij van de familie Cats, met uitleg en een kaasproefje. Kos en f 1 vol wassenen, kinderen f 0.50. Buurtschap Beust b rg, oude weg Holten-Laren volgen tot bord „Kaasboerderij". M n dient op tijd aanwezig te zijn. Woensdag 12 juli, 14.00 en 15.00 uur: Bezichtiging en rondleiding pluim veebedrijf Barvelink, Borkeld 80, aan de Postweg Men ziet de ontwikkeling van ééndagskuikens tot de produktie van eie ren. Er wordt een kleine vergoeding gevraagd. 19.00 uur: Oriënteringsrit voor auto's, motoren en brommers. Start vanaf het clubhuis der M.A.C. „De Holterb re". Café „De Biester", Stationsstraat, bij het station N.S Een leike ril door de gemeente Holten, met diverse opdrachten. Speciaal voor vakan tiegasten. Donderdag 13 juli, v.m. 6.00 uur: Ochtendwandeling onder 't mot to „Zwerven door de Holterberg". Vertrek vanaf het VVV-kan- toor. Kosten deelname f 1,25 p.p. Er wordt een koffiepauze ge houden op de helft van de tocht Een mooie wandeling voor jong en oud. Opgave tot woensdagavond 17.30 uur bij de VVV. 14.30 uur: Bezichtiging kaasboerderij familie Cats. Zie onder dinsdag 11 juli. Vrijdag 14 juli, 14.30-18.00 uur: Warenmarkt in het dorpscentrum (Kerkstraat) 20.00-21.30 uur: Rondleiding met natuurfilm in het museum Piet Bos op de Holterberg. De eigenaar Kees Bos is een gezellige cau seur, die veel weet te vertellen over de fauna van de omgeving.

Holtens Nieuwsblad | 1972 | | pagina 1