u RONO Toeristische evenementen it voor vakantiegezondheid .Lekker ik ben geslaagd Frits Kramer 3de in de Loohmsloop te Aalten Geslaagd T af eltermistoumooi en sportmiddag Jeugdring Holten CJ.V. Hulp aan vakantiegangers Initiatief van De Spar LEGE FLESSEN VOOR DE WADDENZEE Gewestvorming komt op gang Gevonden en verloren voorwerpen Holtense duiven- liouders boekten weer successen bij Markelo Oriënteringsril MAC „De Holterberg" J. Paalman voor de vierde keer eerste in wedvlucht Blauw Wit krijgt trainer Benoemingen bij het Chr. Onderwijs Soc. verzekering in de vakantie 23 jura 1972 m m Vakantie, dat is lekker luieren voor de één en voor de ander erop uit en de wereld verkennen. Voor de één, eens niet zelf je eten klaarmaken, voor de ander, fijp z'n eigen potje koken. Het enige vervelende dat ons alle- in de zomer wel eens kan over komen is zo'n lastig buikgriepje of een zgn. „zomerdiarree". Vooral ais we vanwege het „buitengebeuren" wat minder op hygiëne letten, slaan de salmonellabacteriën, die meestal de oorzaak van de narigheid zijn, toe. Bij hoge (zuidelijke) temperaturen vermeerderen deze bacteriën zich snel; de kans op voedselvergiftiging dan groot. Helaas ziet voedsel dat besmet is met salmonellabacteriën, er dikwijls normaal uit, ruikt goed en smaakt uitstekend! Houd daar re kening mee en wees vooral voorzich tig met vléés, kip, vis, melk, ijs, rau we groente en water- Als u dan nog weet dat de salmonellabacterie zich bij 5cC niet meer vermeerdert en bij 80°C dood'gaat, liggen de maatrege len ter voorkoming van zo'n nare voedselvergiftiging voor de hand. HYGIëNE Vermindert de kans dat het voed sel besmet wordt met ziekteverwek kende bacteriën- KOELEN# Maakt, dat er geen massale ver menigvuldiging kan plaatsvinden van de enkele bacteriën, waarvan de aan wezigheid nauwelijks te vermijden is. VERHITTEN Doodt de salmonellabacteriën en maakt in de meeste gevallen ook de bacteriële vergiften onwerkzaam. DE BELANGRIJKE REGELS Houd het besmettingsgevaar zo klein mogelijk door een goede hy giëne. Was uw handen goed na het gebruik van het toilet, vóór u gaat koken en vóór u gaat eten. Was keukengerei en vaatwerk af in heet sop, ook als u kampeert en spoel het niet in dat spranke lende beekje of heldere meertje waarvan het. water wel eens min der zuiver is dan zo op het eerste gezicht lijkt. Niet alle water is drinkwater! In Frankrijk bijvoorbeeld, staat nog al eens „eau non potable" op wa terpompen of bij kranen, ook in hotels. Dat water is géén drink water, dus ook niet geschikt voor het wassen van groente en fruit. Twijfelt u in het buitenland aan de kwaliteit van het drinkwater, drink dan, net als uw gastheren, het goedkope mineraalwater (met of zonder prik). Was groente en fruit in zuiver wa ter. Bent u daar niet zeker van, was ze dan in water dat tenminste 10 minuten gekookt heeft. Fruit dat daarvoor in aanmerking komt, kun -u beter schillen. Gebruik schone handdoeken en laat geen vuile thee-, hand- en vaatdoeken slingeren. Spoel ze na gebruik in een sopje uit en droog ze vlug, liefst in de zon. Houd medekampeerders, die buikpijn en/of diarree hebben, bui ten de keuken en druk ze op het hét hart hun handen veel en goed te wassen, zeker na gebruik van het toilet. Uw eten is betrouwbaar als u het snel aan de kook brengt (100°C) en het een kwartier laat doorko ken. Eet daarom bij \yarm weer of in een warm klimaat geen rauw of halfrauw vlees, dus geen tar- Vakantiegangers, die in hun woon plaats regelmatig hulp ontvangen van een kruisvereniging, kunnen de ze verpleeghulp in overleg met huisarts en wijkverpleegster en in overeenstemming met plaatselijke re gelingen ook verkrijgen op het va- kantie-sdres. Dit kan bijvoorbeeld het geval zijn voor het geven van in jecties. De behandelend arts dient dan de vakentieganger een briefje met enige gegevens mee te geven. Wanneer iemand vdie met vakantie is, ziek wordt en er een arts bijroent. kan, indien nodig op vertoon van de lidmaatschapskaart van een kruis vereniging, ook de hulp van een wijk verpleegster ter plaatse worden ver kregen. Als de betrokkene nog niet lid is van een kruisvereniging, zal een zogenaamd „noodüdmaatschap" moeten worden aangegaan. Buitenlanders, die in ons land hun vakantie doorbrengen kunnen bij ziek te eveneens hulp van een wijkver pleegster verkrijgen. Deze patiënten dienen evenwel eerst een arts ter plaatse te consulteren. Hij kan de pa tiënt zo nodig naar een wijkverpleeg ster van een der kruisverenigingen ▼erwijzen, aldus meldt de Stichting •bmonwerkende landelijke Kruisver enigingen. taar of buiefstuk. Onze Zuideurope- se buren doen dit van huis uit al niet! Proef ook geen rauw gehakt en zorg voor heel schone handen als u gehakt aanmaakt. Kook op warme dagen 's avonds de melk dóór, of het hu losse melk is, dan wel flessenmelk uit een aangebroken fles. In de lan den rond de Middellandse Zee is c het verstandig om losse en gepas teuriseerde melk altijd vóór het gebruik te koken. De veestapels over onze grenzen zijn nl. niet ge garandeerd t.b.c.-vrij. Eet geen onverpakt ijs, dat in een karretje langs de weg verkocht wordt; de salmonellabacteriën zijn er nog doller op dan um En al ver meerderen deze bacteriën zich bij de lage temparatuur niet, hun aan tal is zo al groot genoeg. Verpakt ijs en schepijs uit een schone, druk bezochte winkel leveren meestal geen bezwaar op. Neem geen vacuum verpakt vlees mee op reis. Deze verpakking ver lengt de houdbaarheid niet of weinig. Ongekoeld en in een war me omgeving js deze "zelfs min der lang houdbaar dan de- datum op de verpakking aangeeft.: Jpist omdat zij zich in vacuum bevin den, hebben de giftige salmonella bacteriën bij hogere tempera tuur kans om zich te vermenig vuldigen omdat daarbij de „con currentie" van andere bacteriën ontbreekt. Levensmiddelen in blik zijn wel houdbaar. ZO RIJDT U VEILIG NAAR UW VAKANTIEOORD. Zorg dat u, voordat u een lange rit begint, voldoende uitgerust bent en uw maag niet leeg is. Een goed ontbijt betekent altijd -een goed begin. Tijdens de rit Vermindert, haast onmerkbaar, uw concentratiever mogen. Pauzeer daarom elke 2 uur tenminste 10 minuten. Strék de benen en laat uw auto volstromen met frisse lucht. Eet een kleinigheidje, bv. een vrucht of een boterham. Eet 's middags en 's avonds liefst op de gewone tijd. Een opkomend hongergevoel betekent dat uw con centratievermogen en dus uw re actievermogen afneemt. U wordt moe en nerveus, het gevaar voor ongevallen wordt groter. Drink als u zelf rijdt, nooit alco holhoudende dranken, maar vruch- tesap, mineraalwater of melk. Te gen koffie, thee en coca-cola be staat, mits in matige hoeveelhe den gebruikt, geen bezwaar. Èet niet te zwaar, vermijd over dadige en vette maaltijden. De Spar-winkeliers in het noor den van ons land zijn een aktie be gonnen, waarin zij de huisvrouwen uitnodigen de glazen wegwerpfles- sen en -potten niet langer in de vuilniszak te deponeren met al le risiko's van scherven maar deze bij hun zaken in te leveren. Dit initiatief zal ten goede komen aan de Vereniging „Wees wijs met de Waddenzee". Dit dankzij een rege ling welke de Spar Noord heeft ge troffen met de glasindustrie Ster glas te Musselknaal, die een gedeel te van het ingeleverde wegwerpglas tot nieuw glas kan verwerken. De vergoeding die Sterglas hiervoor aan de Spar Noord betaalt, zal be stemd worden voor bovengenoemde vereniging tot behoud van een scho ne Waddenzee. De Spar garandeert voor het eerste jaar een bedrag van tenminste f 10.000,Indien deze aktie slaagt wordt kontïnuering op landelijk niveau overwegen. „Zou voor deze omgeving ook zo'i initiatief ontwikkeld kunnen worden" vragen wij ons af. Op maandag, 26 juni zal het „Voor lopig Dagelijks' Bestuur Van het Ge west Deventer", dat is geformeerd door de gemeentebesturen van Bath- men, Deventer. Diepenveen, Gorssel, Holten, Olst, Raalte, welke tezaemen het „Gewest Deventer i.o vormen ten gemeentehuize van Diepenveen te Schalkhaar bijeenkomen. Op de agen da staan o.a. de benoeming van een voorzitter, van een „Commissie van Gedelegeerden", die o.a. zal kunnen worden belast met het tozicht op het voorbereidingswerk van het voorlopig secretariaat, initiatief van de Burge meesterskring Deventer om te komen tot de oprichting van een sociaal-eco nomische adviesraad voor de regio Deventer en de procedure ten aanzien van de bestuurlijke structuurschets- voor de provincie Overijssel, zoals de ze door het college van Gedeputeerde Staten is aangeboden. De vergadering draagt 'n besloten karakter, maar na afloop zullen aan de pers nadere in lichtingen worden verstrekt. Boodschappentas; zilveren kettinkje met rond plaatje. Betaalpas ABN; tandheugel; ver- keringsbewijs bromfiets no. NGF 871; blauw jack; Witte kinderschoen met vetertje; bruine leesbril met po laroid voorzetglazer,; gouden heren- ring, trouwring, glad met inscr. A.K., gouden dsmespolshorloge; nikkelen schakelketting met. kruis; gouden ze gelring' met zwarte steen; Zwarte dwergpoedel met rood halsbandje- Bos sleutels in groene etui. De C.J.V-Jeugdkring Holten, waartoe behoren de jongens- en meisjesclubs beneden 16 jaar van Bathmen, Beu- seberg, Dijkerhoek, Okkenbroek, Es- pelo en Markelo, hielden hun jaarlijks Sportmiddag en tafeltennistoernooi. De sportmiddag was dit jaar in Dij kerhoek. Het tafeltennistoernooi, waar van Espelo de organisatie had werd in het gebouw Irene in Holten ge houden. Het programma van de sport- begon met individuele wedstrijden, zoals hoogspringen, verspringen balgoioien, hardlopen en hardlopen met hindernissen. Later werden de groepswedstrijden gehouden t.w. es tafette, touwtrekken, voetbal voor de jongens en lynbal voor de meisjes afgewerkt. Er werd sportief en met veel elan gstreden omdat ook de ti tel sportvrouw en sportman op hel spel stond. De uitslagen waren als volgt: Indivi duele wedstrijden meisjes: 1 Egber- dientje Reilink, Espelo, tevens sport vrouw van het jaar. 2 Jenny Nikkels, Dijkerhoek en 3 Gerda Blankena, Es pelo. Jongens: 1 Rudi Veldwachter, Bathmen, tevens sportman van het jaar, 2 Anton Jansen, Espelo, 3 G. Groteboer, Reuseberg. De meisjes van Espelo wonnen alle groepswedstrijden. Uitslag groepswed strijden jongens: Voetbal, Dijkerhoek, touwtrekken, Dijkerhoek en estafet te Beuseberg. Het tafeltennistournooi verliep heel ylot. Êr waren verschillende spannende sets bij. De einduitslag luidde: meisjes: Nan ny Bosschers, Dijkerhoek, 2 Jenny Nikkels, Dijkerhoek en 3 Diny Krik- kink, Espelo; jongens: I Joh. Huzen, Dijkerhoek, 2 Hans Dokter, Bath men. 3 Freek Lubbersen, Espelo. Aan het eind van de beide dagen reikte de voorzitter, A. Wschstapel, met een toepasselijk woord, de prij zen uit. Zowel het. tafeltennistournooi als de sportmiddag waren zeer ge slaagd. De postduivenvereniging „Snelle Wie ken", te Markelo met o.a. leden uit Holten, die ook nu weer met zes dui ven tot de eerste tien behoorden, nam deel aan de wedvlucht vanaf Compieg- ne (Frankrijk) afstand 406 km. E: waren 120 duiven ingekorfd^ Zij wer den met zuid westen wind om 6.00 uur gelost. Aankomst eerste duif 9.50.55, snelheid plm. 110 km. per uur. De uitslag der eerste tien was: 1 Joh. Paalman. Holten 9.50.55 uur.; 2 G. J. Schuiterd, Holten, 9.51.32 3 en 4 Joh. Paalman, Holten resp. 9.56.15 u en 9.56.20 uur.; 5 H. Voortman, Marke lo 10.00.14 uur; 6 E. Hendrikse Mar kelo 10.00.37 u.; 7 G. J. Schuiterd, Holten, 10.00.58 u. 8 M. Pullen, Mar kelo 10.02.19 u. 9 G. J. Bekkernens, Holten 10.02.24 u. en 10. H. Voortman Markelo 10.05.14 uur. De WDR brengt maandag 26 juni om 21 uur de Heidi Brühl- show. Op de foto Heidi Brühl temidden van een grote schare jeugdige medewerkers. De M.A.C. „De Holterberg", de laatste tijd weer bijzonder actief, ganiseert zondagmiddag een oriënte- ringsrit voor auto's, brommers en motoren. Het is een rit van ongeveer vijftig km door de mooiste delen van Holten. Er wordt gereden onder het KNMV-reglement, dat een start-li centie verplicht stelt. Deze is te krijgen aan de inschrijftafel in het clubhuis café „De Bjiester" in de Stationsstraat. Door autorijdende va kantiegasten een mooie gelegenheid om de omgeving te verkennnen. De start vindt plaats om 14.00 uur bij genoemd clubhuis. De duivensportvereniging ,.D.e Berg- vliegers" nam met 184 duiven deel aan de wedvlucht vanaf Noyon (385 km.) De duiven werden gelost om 6.30 uur. Aankomst eerste duif van Jan Paalman (Look) 11.32 45 uur', laatste duif 12.05.24 uur. De heer Paatfrt-an had hiermede voor dé vier de achtereenvolgende' kfe,er de eerste duif op het hok. Dat is toch wel een mooie prestatie. De uitslag der eerste tien was: 1 J. Paalman, 2, 3 en 5 H. J. Aaftink, 6, 10 Gebr. Wil- lems, 4 en 8 H. van Beek, 7. I. J. Jongsma en 9 W. Aaftink. De zaterdagvoetbalvereniging „Blauw Wit '66" heeft per 1 augustus a.s. als trainer benoemd de heer J. Sikkinga te Almelo. De heer Sikkinga (scheids rechter KNVB) was voorheen trainer van Zenderèn Vooruit en Daarlerve-en. Als na spannende uren de kreet klinkt: „Ik ben geslaagd is dat zeker een feestje waard. Hieronder vindt u enkele tips voor hapjes die de feeststemming zullen verhogen. Duitse naamvallentaart: 1 kant-en-klaar taartbodem, 2 pot jes Bulgaarse yoghurt, 300 g aard beien, 3 eetlepels basterdsuiker, 2 zakjes vanillesuiker, likeur of likeur- ressence. Besprenkel de taartbodem rijkelijk met likeur of essence met wat water. Roer door de Bulgaarse yoghurt de suiker en likeur of essence n smaak. Was de aarbeien en snijd ze doormidden. Schep het yoghurt mengsel in de taartbodem. Beleg de bovenkant van de taart met de hal ve aardbeien. Wordt u overstroomd door feest vierders, dan kunt u nog snel gebak bij maken, door in kant-en-klare feuil- letébakjes een schepje vanillevla of sourcream te doen en daarop enkele gewassen, gehalveerde aardbeien te leggen, zonodig bestrooid met wat suiker. In een wip gemaakt en over heerlijk. Diplomabroodje: 1 gesneden casinobrood, 1 krop sla, 200 g salamiworst, 1 blikje man darijntjes, peterselie, margarine. Besmeer de boterhammen dun met margarine. Bedek de boterhammen met gewassen, uitgelekte slabladen. Leg hierop enkele plakken salami. Snijd de boterhammen doormidden en garneer met partjes mandarijn en gewassen en kleingesneden peter selie. Sneetje Pythagoras: 1 pakje gesneden Fries roggebrood, 1 kuipje smeerkaas, 2 eetlepels gem ber jam, gepelde halve walnoten. Roer door de smeerkaas de gem- berjam en besmeer met dit meng sel de sneetjes roggebrood. Snijd de sneetjes in twee driehoekjes en ver sier de bovenkant met halve walno ten. Tsarentoost: 1 blikje gerookte kool vis, 3 eieren, 1 potje gekleurd viskuit, 30 kleine toostjes of crackers. Laat de koolvis uitlekken en bedek de toostjes met een stukje koolvis. Kook de eieren hard en snijd ze in plakjes. Leg op elk toastje een plak je ei en garneer ze met de namaak- kaviaar. Franse thema-rondjes: 1 pakje Borsin, peterselie, selde rij, bieslook, enkele gevulde olijven, kleine zoute koekjes. Was de tuinkruiden en snijd ze fijn. Vermeng hiervan 1 eetlepel pe terselie, 1 eetlepel selderij en eet lepel bieslook met de boursin. Spuit dit mengsel met een spuitzak op de koekjes, natuurlijk kunt u het meng sel ook op de koekjes smeren. Gar neer met een plakje olijf. Dit groe ne mensel kunt u afwisselen met een Aan de school met de bijbel ,,De Schakel" zijn met ingang van 14 aug. a.s. als onderwijzeres benoemd mej. G. Habers te Gramsbergen en B. de Jong te Wieringerwerf (NH). Zaterdag 17 juni werd er in Aalten, onder uitstekende weersomstandighe den, een veldloop gehouden. De uit stekende organisatie lag in handen van atletiekvereniging A.V.A.'70 in Aaltcn. Er waren prachtige prijzen te win nen, de meeste prijzen wai'en beschikbaar gesteld door de Aaltense middenstand en bedrijven AVA'70 mag terug zien op een zeer geslaagde middag, er de den plm. 400 scholieren en jeugdige atleten uit. Nederland en Duitsland mee. Bij de heren wist de Holtense atleet Frits Kramer, zich na een felle strijd met Gert Krieger van AVA'70 op de derde plaats beslag te leggen De eerste en tweede plaats werden direct verdeeld door ;resp. Tieme Loo- pers van H.A.C.'63 Hoogeveen en Hans Posthuma van K.E.V. Hengelo. Enkele uitslagen: Heren 5000 m. 1 T. Loopers H.A.C.'63, Hoogeveen 16.32.2 min.; 2 H. Posthuma, K.e.V. Hengeio 16.43; 3 F. Kramer, „Hatric" Hol ten 17.15; 4 G. Krieger, A.V.A.'70 Aal ten 17.23; 5 P. van Savoyen V.V.L. Apeldoorn 17.50; 6 H. J. Wolterink „Hatric" Holten 17.57; 12 H. Wolte rink „Hatric" Holten 19.08.7; 14 J. van Pijkeren „Hatric" Holten 19.33.1 Junioren A 3000 m. 1 B. van Ewijk climax Ede 11.56 min.; 2 N. Ver- woert climax Ede 15.25 min.; 3 H. de Wit „Hatric" Holten 15.44.2 min. rood mengsel. U maakt dit als volgt: 1 pakje Borsin. I1/: eetlepel chilisaus. Roer de chilisaus door de Borsin, spuit dit op de koekjes en gameer met een reepje rode of groe ne paprika. Scarabee: 1 kuipje smeerkaas, kleine zoute koekjes, halve gepelde walnoten. Besmeer een zout koekje dik met smeerkaas, druk een tweede erop. Besmeer ook deze weer dik met de smeerkaas en plaats hierop een hal ve walnoot. Hoera-drank (om mee te toosten): 1 fles druivesap (wit), 1 fles perlé wijn. 500 g schoongemaakte meloen, 1 bakje aardbeien, 75 g blauwe rozij nen, 1 blikje mandarijntjes. 1 pot reine claude, geraspte schil van 1 citroen, suiker naar smaak. Snijd de meloen in blokjes. Maak de aarbeiden schoon en was ze, evenals de rozijnen. Voeg de vruchten uit blik en pot bij de verse vruchten en schenk hierop het druivesap. Ver meng de geraspte citroenschil en laat de bowl enkele uren staan. Maak vlak voor het opdoen de drank af met basterdsuiker en voeg de wijn toe. zondag 25 juni 18.00-18.15 LITERAIR KWARTIER. 1 D. A. Tamminga bespreekt: Saul van Messel „Salomo" een keur uit zijn liederen", een nadichting van het Hooglied (uitg. Kok, Kampe.'i), 2 Jan Dotinga bespreekt: Bouke Jagt „De Pozzebokken", een kinder boek geillustreerd door Peter Vos (uitg. Van Holkema en Warendorf, Bussum). 18.15-18.30 LICHTE MUZIEK 18.30-19.15 SPORT VOOR SPORT. 19.15-20.00 KLASSIEKE MUZIEK UIT DE RONO-FONOTHEËK. „Grote klassieken uit 't Orkestreper toire". 1 Bach Vioolconcert in a kl. t. 2 Bartok-Divertimento voor strijkor kest. maandag 26 juni 38.00-18.30 RONO-RADIOJOURNAAL. Nieuws en informatie uit stad, streek en gewest in noord- en oost-Neder land. 18.30-19.00 OVERIJSSELS PROGRAM MA. (niet via DM 88,60 mHz ka naal 5). Overijssel streek voor streek; Barst. 19.55-20.00 KERK EN SAMENLE VING Discussieprogramma over'de rol van de pastor in onze samehleving. dinsdag 27 juni 18.00-18.30 RONO-RADIO JOURNAAL. Nieuws en informatie uit stad, streek en gewest in noord- en oost-Néder- land. 19.30-19.45 LICHTE MUZIEK. 19.45-20.00 LANDBOUWJOURNAAL. woensdag 28 juni 18.00-18.30 RONO-RADIO JOURNAAL. Nieuws en informatie uit stad, streek en gewest in noord- en oost-Neder land. 19.00-19.30 OVERIJSSELS PROGRAM MA. Kultureel werk. 19.30-20.00 KLASSIEKE MUZIEK UIT DE RONO-FONOTHEEK. .Zangrecital door Aerde Kuiper, bari ton en Henk Broekstra, piano. Programma: 1. Beethoven - An die ferne Geliebte 2 Brahms Ernste Gesange. donderdag 29 juni 18.00-38.30 RONO-RADIO JOURNAAL. Nieuws en informatie uit stad, streek en newest in noord- en oost-Neder land. 19. '1-19.45 LICHTE MUZIEK. 19.45-20.00 DIER EN PLANT IN RO- NO-LAND. Dr. Fop I. Brouwer spreekt over „De Wieden" als natuur gebied. vrydag 30 juni 18.00-18.30 RONO-RADIOJOURNAAL. Nieuws en informatie uit stad, streek »n newest in noord- en oost-Neder land. -19.00 OVERIJSSELS PKOGRAM- s (niet via FM 88,60 mHz kanaal 5). nkbeeld Twickel III. 19.30-19.55 LICHTE MUZIEK. 19.55-20.00 VEE EN VLEES. Over zicht van markt en handel, zaterdag 1 juli 18 00-18.30 RONO-RADIOJOURNAAL. Nieuws en informatie uit stad, streek en newest in noord- en oost-Neder land. Rihkatoen is mode dit jaar. zoals dit blazer-pakvan Apo, Amsterdam. Bij deze smalle rib- stof werd voor de ondergrond een witte draad gebruikt, wat een grappig effect geeft. Hij draagt een fluwelen colbert met fantasiedessin en een ton-sur- ton ribbroek van Van Gils, Roo sendaal. Fijne vrijetijdskleding is deze overall van knalgele tinneroy afgezet met rode knopen. Een exclusief ontwerp in 100 pro cent katoen van boetiek Clair- mont, Amsterdam. ALMELO. Atelierroute langs ateliers kunstenaars Almelo, Borne, Delden en Goor op za. 24 en zo. 25 juni. Rou tes verkrijgbaar op za. bij de VVV, op zo. bij Jopy van Putten, Kerkplein (Wevershuisje). Van 11 t.e.m. 14 juli, 23e Twentse Rij- wielvierdaagse. Inschrijving voor de ze vierdaagse toeristische fietstocht door Twente's mooiste dreven bij de VVV Almelo, Marktplein 35 (telefoon 05490-12000). BUURSE. Wandeling door Hane- bulten en Huurnebulten. Vertrek bij cafe De Kruisboer (G. J- Mulder), Alsteedseweg 23. De wandeling staat aangegeven met rode pijlen. Deelna me gratis. DELDEN. Bezichtiging tuinen Kas teel Twickel. Iedere wo- en za. mid dag om 13.30 uur, 14.45 en 16 uur zijn er rondleidingen, kaarten bij de VVV a f 1,—. DENEKAMP. Rondl. kerk (13e eeuw) en beklimming toren (klokken uit 14e 15e en 16e eeuw), elke ma. 16 uur. Aanmelden bij VVV. Rondl. Stoeterij Tilligte (7 km. van Denekamp, richt. Ootmarsum). En tree f 0,50 elke ma. en do. van 11-12 uur. Bezichtiging volgstation kunstmanen en sterrewacht. Elke di. om 21 uur bij helder weer; andere avonden na afspraak. Entree: vrije'gift. Adres: Oude Mekkelhorsterstr. Wandeling door natuurreservaten van Staatsbosbeheer, elke do. 14.30 uur Vertrekpunt beekbrug, duur 1, 2 of 3 Uur naar keuze. Honden niet toege laten. Deelname gratis. Op verzoek avondwandeling mogelijk. Fietstochten elke di. 14.30 u. vertr. VVV-kantoor. Deelname gratis. Toch ten duren plm. 1 a 2 uur. Inl. ver huur fietsen VVV. Avondwandelingen, elke wo. avond vertr. 20 uur v.a. museum Natura Docet, Oldenzaalsestraat. Deelname gratis duur ca. 1 uur. Bezicht. klompenmakerij en het ma ken en blazen van midwinterhoorns, elke vr. 9-12 uur (gratis), Juliana- plein. DIEPENHEIM. Zomeravondwandelin gen t.m. 21 aug. elke ma. en wo. avond, vertrek Raiffeisenbank 19.30 uur o.l.v. natuurgidsen. Rondleiding door park van kasteel Warmelo o.l.v. hoveniers, elke di. en do. middag van 14.00-15.30 u. Aanmelden bij VVV, en tree f 1,kind. tot 16 jaar f 0,50. ENSCHEDE. Rit in historische trei nen van museum Buurtspoorweg op za. 1, 15 en 19 juli, vertr. Rembrandt- laan 9.30, 11, 13, 14.30 en 16.45 uur. Boottocht Twentekanaal naar recrea tieoord „De Waarbeek" v.v. zo. 24 ju ni, 1 juli en vervolgens dagelijks. Vertrek van Haven 11, 13.30, 15 en 18 uur. Toeristische stadsrondrit t.m. 18 aug. ma. t.m. vr. vertr. 14.30 uur van bus station Stationsplein f 3,kind. t.m. 9 jaar f 1,50. GOOR. School- en Volksfeesten op 24 en 25 juni. Op 25 juni 14 uur, allegorische op' tocht. HAAKSBERGEN. Rit in hist, treinen van museum Buurtspoorweg op za. 1, 15 en 29 juli vertr. 10.15, 12.10, 13.45, 15.55 en 17.30 uur. Elke di. t.m. aug. wandeling door na tuurreservaat Haaksbergerveen o.l.v. Staatsbosbeheer. Vertrek 14 uur, Bed- dedijk, hoek Turfweg. nabij boerderij Veldhuis én Wietjes 33 km. ten z. van Rekkum. Duur ca. 1 a 2 uur, stevig schoeisel gewenst. HENGELO. Boottocht Twentekanaal (zie Enschede). Vertrek van „De Waarbeek" 10.30, 13.00, 14.30 en 17.30 uur. Feestmarkt op za. 24 juni, wo. 5, za. 8 en wo. 12 juli standwerkerscon cours, kinderruilbeurzen oude am bachten op wo. 14-18, za. 12-18 uur. LOSSER. Schuttersfeest en folkl. opt. 1-4 juli. Vertr. Raadhuispl. 14.30 uur. Hierna Koningsschieten. OLDENZAAL. Iedere zo, fietsen naar en op het Hulsbeek. Vertrek 10 uur vanaf VVV-kantoor. Iedere zo. rit van plm. 10 min. in met paarden bespannen koets over het Hulsbeek. Gratis. Vertrek Equi Resto.- Rondleiding in de St. Plechelmus- basiliek en torenbeklimming. Vertrek 15.00 uur iedere woensdag VVV-kan toor, kosten f 1.kinderen f 0,75. OOTMARSUM. Rondwandeling en excursie door Ootmarsijm met aan sluitend film over plaats en folklore iedere ma. Aanvang 19.30 uur. Ver trek VVV-kantoor. Entree f 0,50. Vertoning dia's over flora en fau na Heemkunde. Iedere di. Aanvang 20.45 uur. Wapen van Ootmarsum. Entree: vrije gift. Siepelmarkt van 8-21 uur op do. 6 en 13 juli demonstratie oude ambachten, borenbruiloft etc. Rondritten per huifkar dagelijks be halve di. en zo. Nadere inlichtingen WV 05419-1561, toestel 19. RIJSSEN. Vakantiegoederenmarkt 3 juli met Lommerd markt. TUBBERGEN. Boedeldag gebruiks goederen, 10 juli, Markt, 9.00 uur. Goederenmarkt 11 juli m.m.v. Kope ren Ko en Tirolerkapel. Lunapark op de Markt op 12, 13, 14 en 15 juli, optreden Koperen Ko. Fietspuzzeltocht 12 juli, start 10.00 uur. Hotel Kemperink. Paalzitten om 19.00 uur. VRIEZENVEEN. Zomerfeesten 11 tot en met 15 juli met onder andere discjockey, talentenjacht, beat-avond wó. Jeugddag. WEERSELO. Kunst-^ en antiek markt iedere eerste za. van de maand, Bomsestraat 30, telef. 05416- 285. WIERDEN. Excursie door Wierden met bezoek aan plaats, bedrijven, boerderijen en het Wierdenseveld, op di. 4 en 12 juli. Opgave VVV. Op de campings De Kiektebelt en Tolplas optreden Boerendansers uit Markelo 6 en 12 juli, jeugdgroep boerendansers 20 juli en Wierdense Harmonie 26 juli, Ponyclub de Esch- ruiters 13 en 17 juli, boerenkapel van St. Jansharmonie 19 en 26 juli. Aan vang 19.00 uur. Het Voorlichtingscentrum Sociale Verzekering heeft zojuist weer de geheel herziene folder „Vakantie en sociale verzekering" uitgegeven. In deze folder wordt er op gewezen dat wie zijn vakantie voorbereidt, er verstandig aan doet te overwegen of er op het terrein van de sociale ver zekering nog iets te regelen valt. Vooral ziekenfondsverzekerden en zij die een uitkering ingevolge de Ziektewet, de Wet op de arbeidson geschiktheidsverzekering of de Werk loosheidswet ontvangen, kunnen daarmee voorkomen dat zij in hun belangen worden geschaad. De fol der is gratis te verkrijgen bij he* V.S.V., Rhynspoorplein 1, Amster-

Holtens Nieuwsblad | 1972 | | pagina 5