j De s.v. „Holten" gaat in juli financiële actie voeren Holtense dames gaan autocrossen Nieuwe RONO-studio in Prinsenhof te Groningen ZC Twenhaarsveld 3 de in de achtkamp SLANKE SLAATJES I Clublokaal op Meermanskamp Gebouw voor alle sportmensen beschikbaar Aan alle jongens en meisjes die van dieren houden Prettig weekend ter afsluiting winterseizoen Voetbal dorpsschool legen de „Waterskiër" Zes Holtenaren bij de tien eerste duiven DE RONO Vrouwelijke leerling-stuurman Henny VruwiuL succesvol in België Jan Paalman reeds driemaal eerste in wedvlucht Treurboom op het Joodse kerkhof Vrijdag 16 ju.» De Sportvereniging "Holten" hield de vorige week vrijdag in de zaal van hotel Vosman haar jaarvergadering onder voorzitterschap van de 'heer J. Warrink. Deze herinnerde er aan dat het afgelopen jaar, zowel als het komende van de vereniging altijd van bijzondere betekenis zullen blijven. Het ene vanwege het vijftigjarig bestaan en het komende jaar zal vooral in het teken staan van het nieuwe sportpark „Meermanskamp". Het zal waarschijnlijk de eerste keer in de geschiède- nis van de SV "Holten" zijn dat men zich in de schuld gaat steken. De heer Warrink bedoelde daannee de bouw van het nieuwe clubgebouw op Meermanskamp. De hoogte van de hypotheek ligt nog voor een deel aan de activiteit van ieder die de rood-zwarten een warm hart toedraagt. De pijn van de hypotheek zal echter ruimschoots worden verzacht door het doel dat de vereniging nastreeft n.l. het mogelijk maken, dat alle sportbeoefenaren van Holten op een prettige wijze hun sport kun nen beoefenen op Meermanskamp en bovendien hoopt men met het nieuwe clubgebouw een gele genheid te creëren waar men de sportgasten van de gemeente Holten een juiste en goede ontvangst kan bieden. Later op de avond verklaarde de heer Warrink, dat de bouw van het clubgebouw f 128.000.- zal kosten, exclusief de inrichting. Het zal waarschijnlijk tegen 31 december a.s. gereed zijn. De kleedgelegenheid, die door de stich ting ..Sportbelangn" wordt gebouwd hoopt men op 1 sep tember ats. gereed te hebben. Door K. Soer en Bijma is reeds het eerste werk belangeloos verricht met materiaal van de Fa. Krekel. De voorzitter deed een beroep op de leden uit de bouwwereld nog meer activiteiten te ont plooien om daardoor de kosten te drukken. In de periode van 23—29 juli zal een financiële actie worden ontketend onder alle ingezetenen om kapitaal by- een te brengen voor de bouw van kleedgelegenheid clublokaal Tn zijn openingswoord deed de heer Warrink, in verband met de min der gunstige sportieve resultaten der afgelopen jaren, een beroep op alle leden door gro-tex-e krachtsinspanning en goede onderlinge vriendschap de prestaties op een hoger plan te bren gen. Hij brcht dank aan allen, die zich grote inspanningen voor de club heb ben getroost. In het bijzonder noem de hij de heren Nikkels, Klein Velder- man en Stukker van de regiecommis sie voor de jubileumviering, de leden H. Kalfsterman, J. Beltman, G. Soer en H. Beldman, die zich zeer inge spannen hebben om de jeugd het voetballen bij te brengen en de heer J. Dekker voor het voeren van de hoofdredactie van het cluborgaan. Uit het jaarverslag, dat de secre taris, de heer B. J. Markvoort, ver volgens uitbracht ontlenen wij dat per eind mei het aantal leden was ge groeid tot 355 t.w. 172 senioren en 183 junioren en pupillen. Het aantal donateurs bedroeg 189. Commissie Het eerste elftal werd getraind door de heer Vaneker uit Hengelo en be geleid door de heer F. ter Hoeven. De resultaten waren dit jaar niet zo best n.l. de vierde plaats van onder op de ranglijst. Ten behoeve van de lagere elftallen fungeerde een elftal commissie bestaande uit de heren L. Meinsma, voorzitter, A. J. C. Brands. W. Dijkslag, H. Menkhorst, G". Jan sen, D. Markvoort, en G. M. Bannink. Voor de zeven juniorenteams werk te een commissie onder voorzitter schap van de heer F. ter Hoeven. Het secretariaat was bij de heer A. Vincent in goede handen. Elk elftal werd zoveel mogelijk door twee lei ders begeleid. De jeugdtraining was weer in vertrouwde handen van de heren F. Paule. H. Kalfsterman. G. Soer en J. Beltman. De redactie van het clubblad bestond uit de heren H. Dekker, A. J. C. Brands, H. Schut te en J. ten Velde. De familie Tuller verzorgde op uit stekende wijze de voetbaltoto en het kantinebeheer was in handen v. Her man Schutte, Luuk Schipper en Syt- se Markvoort. De financiële baten waren uitstekend, de nètto-winst werd Het afgelopen weekend is CJV ,,De Vriendenschaar' 'op kamp geweest. Vrijdag (9 juni) vertrok men om streeks zeven uur in de stromende regen vanaf gebouw „Irene" met eindbestemming Camping „Slieks" Den Ham. Na aankomst werden de slaapplaatsen gereed gemaakt nog iets warms verorberd. Zaterdag was men, al voor dag en dauw uit de veren, zodat de eersten om half acht al in het nabijgelegen zwembad la gen te ploeteren. Na ontbijt en de no dige corveedienst vertrok men rich ting Ommen om eerst in het vrije- tijds centrum ,,De Kamp" zich be zig te houden met mitgetgolf, tram poline springen en andere spelen. Verder op de middag werd er nog gezwommen en geluierd. Na de war me maaltijd, die 's avonds werd nuttigd, zocht men vertier in Lemele waar de popgroep Sandy Coast" op trad. 's Avonds na terugkomst op de camping werd nog wat. nagekaart en gebabbeld, zodat het al mooi in de ldeine uui-tjes was voordat men de ogen dicht deed. Zondagmorgen bezocht men een kerkdienst in Ommen. Voor en na het eten had men nog wat vrije tijd voor zichzelf zodat er naar hartelust een balletje getrapt kon worden, ter wijl de meisjes zich bezig hidden met wip-wappen of wandelen. Om vier uur werd de terugtocht naar Holten aanvaard, zodat men tegen zessen hier arriveerde. De organisa tie en leiding van dit weekend be staande uit: Jan Baltus, Dini Luggen- horst, Jan Pasop jr. en sr. en Jan Schooien jr. kunnen terug zien op 'n goed. gezellig en fantasties geslaagd weekend, dat tevens de afsluiting van het winterseizoen 1971-1972 bete kende. n.l. verdubbeld. De secretaris besloot zijn verslag met de hoop uit te spre ken, dat men dit jaar naar „Meer manskamp" kan verhuizen- De vel den daar liggen er prachtig bij. Reserve Het financieel verslag werd uitge bracht door de penningmeester W. Klein Velderman. De inkomsten be droegen f 43.709,46 en de uitgav f 36468,56, zodat er een batig saldo was van f 7.340,90 (v.j. f 9.033,97). De opbrengst van de entreegelden is aanzienlijk teruggelopen in verband met de mindere prestaties van het le elftal- De vereniging heeft thans een reserve van f 27.734,92. De begroting bedraagt aan inkom sten en uitgaven f 24.560,- Er is ech ter een tekort gecalculeerd van f 2.610,De consequenties van dit te kort zijn, dat de contributies moeten worden verhoogd. Wy hebben altyd op 'n goedkoopte eiland gezeten, i klaarde de voorzitter, maar in ver band met de reservering van f 7000 voor de nieuwbouw, moeten wy ons aanpassen bij de bedragen, die ande re clubs laten betalen. Het voorstel om de contributie voor de seniorleden te brengen van f 30 op 40 per jaar, en van de junioren 12 op 18 gulden werd na soms hefti ge discussie aanvaard. Voor de pu pillen blijft het bedrag gehandhaafd op f 12,per jaar. De discussie ging vooral over 't feit. dat sommige Jeden meenden, dat de lagere elftallen, in vergelijking met 't eerste elftal, wat worden verwaar loosd. De voorzitter verklaarde, dat er twee selecties zullen komen onder trainer Vaneker t.w. dinsdags en don derdags van 7-8 en van 8-9.15 uur. daarmede hoopt men aan de verlan gens van de lagere elftallen tcgemoet- te komen. De heer G. Markvoort wil de zich zo nodig beschikbaar stellen om de lagere elftallen te helpen trai nen. De accommodatie is beschikbaar verklaarde de voorzitter. De kascom- missie verklaarde zich bij monde van H. Beldman accoord met het finan cieel beheer en had alles keurig in orde bevonden. In plaats van D. Pas- Op zaterdagmorgen 10 juni voet balden de elftallen van ,,De Dorps school" en ,,De Waterskiër" tegen el kaar, De Waterskiër is de naam van een dorpsschool uit het dorpje Kwa- kel bij Uithoorn (N.-H.). Deze school kampeerde bij „Camping Ideaal". De ontmoeting vond plaats op „Meer manskamp." De wedstrijd droeg dui delijk het karakter van een vriend schappelijk duel. Beide elftallen speel den zeer sportief, terwijl ook het aan wezige publiek zich sportief gedroeg. De eerste helft gaf een wat sterke re Dorpsschool te zien. Merkbaar was wel de afwezigheid van Peter van de Brink, door het ontbreken van het beslissende schot. Vervangend aan voerder Erik Stukker zorgde voor een aantal goede acties over de beide vleugels door het geven van goede passes. De spelers van „De Water skiër" bleken over een prima condi tie te beschikken, maar toonden in hun combinaties duidelijk een wat mindere techniek dan „De Dorps schoolspelers." In de tweede helft kwam er veel spanning door een tref fer van Bennie Krikkink, waarna de spelers van „De Waterskiër" het tempo verhoogden, wat resulteerde in de gelijkmaker, gescoord door hun linksbuiten. De wedstrijd was daar na zeer spannend, omdat er aan bei de zijden goede kansen werden ge schapen. Uiteindelijk was het Hen- rie Jansen die de Dorpsschool na twee goede acties op 3-1 bracht. De twee maal een half uur was om en de scheidsrechter blies het eindsignaal, j Beide elftallen bleven op het veld, I omdat aanvoerder Erik Stukker nog: 'n herinneringsdiploma, gemaakt dooi-' meester van 't. Holt, aan de aanvoer- der van „De Waterskiër" aanbood. Om ongeveer kwart over elf was het geheel beëindigd. Aan de autocross, welke de M.A.C. „De Holterberg" op woensdag, 5 juli, organiseert in het kader van de 18e Holtense Braderie op het braaklig gend'terrein voor het gemeentelijk slachthuis, zullen ook vrouwelijke coureurs deelnemen. Elf dames van de leden hebben zich reeds aange meld. Vijf deelneemsters, dames van de leden van de M.A.C. „De Holter berg", kunnen zich nog opgeven. Daf moet geschieden uiterlijk woensdag. 21 juni, bij de secretaris van de mo torclub, de heer Joh. Arfman, Sta tionsstraat, tel. 1861. De zestien da mes zullen waarschijnlijk in twee manches tegen elkaar uitkomen. De eigenlijke autocross is een wed strijd tussen Holten en Bathmen, die ieder met 16 wagens in het „veld" /.uilen komen. Dat woydt weer een spannende vertoning, die vanaf de straten langs het circuit goed gevolgd kan worden. De organisatoren krij gen de beschikking over 625 meter •iranghekken van de Rijkspolitie, zo- lat de veiligheid behoorlijk gewaar- xorgd kan worden. Na afloop van dit autosensatie- venement vindt een z.g. cross-bal paats in de grote tent op Kalfster- nansweide, die deze avond voor dit doel is afgehuurd van de Braderie- commissie. De muziek wordt ver zorgd door Bartje Wieldraaijer en z'n combo. Alleen de rijders en hun hel pers hebben deze avond vrije toe gang. Men ver-wacht de prijsuitrei king omstreeks 9.00 uur in de tent. De wedstrijd begint om 7.00 uur. op zal S. Markvoort met H. Beldman de kascommissie vormen. Bij de bestuursverkiezing werden de periodiek aftredende leden, de heren B. J. Markvoort, M.den Heijer en A. Vincent bij enkele candidaatstelling herkozen. Bij de verkiezing van lid van de elftalcommissie wegens het bedanken van de heer II. Menk horst, stelde zich beschikbaar dhr. H. Schutte. Verschillende leden waren van oor deel, dat het afgelopen jaar de door stroming niet voldoende was bevor derd. Zij wensen een bestuurslid de commissie. De secretaris, de heer B. J. Markvoort was bereid, als voor zitter zitting te nemen, in de plaats van de heer Meinsma, die zich gaar ne wilde terugtrekken. Besloten werd nog dat de a-junioren zullen trainen onder de heer Vaneker. De juniorencommissie zal bestaan uit F. ter Hoeven, voorzitter, A. Vin cent, secretaris en G. Markvoort, Pasop. G. Wansink, F. Groenewoudt, W. Klein Velderman, J. Huizen, A Veneman, T. Deijk, L. Schipper, H. Hoeve, H. Hoefman, S. Markvoort en voor de pupillen: H. Beldman, A. van Bruggen, J. Jansen en J. ten Wolt huis. In de vacature Dikkers zal nog voorzien worden. Het clubblad wordt een kostbare aan gelegenheid, deelde de voorzitter me de, omdat de advertentie-opbrengst de kosten niet meer dekken. Men zal trachten door 'n hogere bijdrage van de donateurs hierin te voorzien. Wat 't beheer van de cantine betreft, heb ben de beheerders H. Schutte, L. Schippers en S. Markvoort zich bij zonder verdienstelijkgemaakt, zei de heer Warrink. Hij bracht daarvoor 'n woord van hartelijke dank. Nu zo wel het Sportdal als Meermanskamp in gebruik zullen worden genomen zal uitbreiding noodzakelijk zijn. Mis schien zouden daarvoor vrouwelijke vrijwilligers aangetrokken kunnen worden suggereerde hy. Aan 't slot van de vergadering bracht 't erelid de hr. II. W. ten Velde 't bestuur dank voor het vele werk, dat het in het afgelopen verenigingsjaar weer heeft ver/et. „De wil om iets te bercieken kan 't kampioenschap binnen ons be reik brengen" met deze woorden sloot voorzitter Warring in de kleine uur tjes de vergadering. De postduivenvereniging „Snelle Wie ken" uit Markelo, met leden in Hol ten, nam met 120 duiven deel aan de wedvlucht vanaf Orleans (plm. 600 km.) De duiven werden gelost om 5.45 uur. Aankomst eerste duif van G. J. Bek- kernens, Hoèlten, 12.27.14 uur. De Holtenarep hadden zes duiven bij de eerste tien die binnenkwamen. De verdere uitslag was: G. J. Schuiterd. Holten. 12.29.02 uur, 3 E. Hendriksen 12.35.13 uur, 4 G. J. Schuiterd, Hol ten 12.35.44 uur; 5 en 6 Joh. Paalman Holten resp. 12.49.43 en 12.52.12 uur. 7. J. Roelofs 12.54.43 uur, 8. G. J. Schuiterd, Holten 12.55.48 uur, 9 H. Voortman, 12.59.15 uur en 10 H. Pul len, 12.59.43 UUR. Waar geen plaats naam is vermeld zijn de deelnemers woonachtig in Markelo. Mag ik me even aan jullie voorstellenik ben Piep het jonge fazant je. Zojuist heeft een meneer me uit het gras opgetild omdat hij mij zo lief vindt. Ja, dat gebeurt nog wel »eens! Mijn broertje hebben ze mee naar huis genomen omdat ze het zo zielig vonden dat hij daar zo alleen in het gras zat weggedoken. Maar dat is niet zo! Mijn vader en moeder waren wel in de buurt maar die zijn net als ik een beetje bang voor jullie. Maar weet je wat ik jullie nu wil vragenAls je me nu weer eens toevallig tegenkomt, wil je me dan niet vast pakken en meenemen naar huis? Ik lust jullie boterhamme tjes niet en ïkj wil heel graag bij mijn vader en moeder blijven. Wil ;e me dat beloven, ja? Dan ben je een echte vriend van me! Ook niejt met andere vogeltjes en jonge dieren doen, hoor! PIEP In het historische Prinsenhof aan het Martinikerkhof in Groningen be schikt de regionale Omroep Noord en Oost (RONO) sinds kort over een nieuwe, middelgrote radiostudio met bijbehorende controlekamer, bouw van deze ruimten vormde een onderdeel van de tweede fase de in 4 fasen uit te voeren verbou wingswerkzaamheden van het Prin senhofcomplex, waarin de RONO van zijn oprichting in 1945 af is gehuis vest. De tweede fase bestond voorts uit de bouw van een nieuwe entree, een cntvangsthal en een foyer. Met na me de ontvangsthal en de foyer zijn sfeervolle ruimten geworden, die ook voor programmaprodukties kunnen worden gebruikt, zoals bijvoorbeeld direkte uitzendingen met publiek. Daartoe zijn de 2 ruimten voorzien van vaste aansluitpunten voor micro foons. Ook zijn zij opgenomen in een gesloten televisie-circuit. Met de verbouwingswerkzaamhe den van het Prinsenhof, die worden uitgevoerd door de Dienst Stadsont wikkeling en Volkshuisvesting van de Gemeente Groningen in samenwer king met de Technische Dienst Ra dio van de NOS, werd in 1969 een be gin gemaakt. De eerste fase werd in oktober I970 afgesloten. Zij omvatte de verbouwing van de vleugel, waar in de RONO-leiding, de programma- administratie, het archief en de te lefooncentrale werden ondergebracht. Binnenkort zal worden begonnen met de uitvoering van de derde fase, die onder meer zal bestaan uit de vernieuwing van het oude studiocom plex in het Prinsenhof, dat meer dan 25 jaar onafgebroken door de RONO is gebruikt en dat vorige maand voor het laatst funktioneerde. Het ou de complex bestond uit een studio met een vloeroppervlak van 7 maal 5.5 meter en een om roepee] van 2 maal 2 meter. De nieuwe studio, die .n de voormalige kerkzaal van het Prinsen (vroeger een klooster) werd gebouwd, meet 11.5 maal 7 meter, afmetingen, die ook de uitzending of het opnemen van muziekprodukties van enige omvang mogelijk maken (tot 15 a 20 man bezetting). De bij de studio behorende contro lekamer is ruim van opzet, hetgeen gezien de omvang van de technische apparatuur noodzakelijk was. Want ondanks het streven om elektronische apparatuur van steeds kleinere afme tingen te vervaardigen, neemt omvang van 't benodigde instrumen tarium niet af. Dit is een gevolg van de eis, dat steeds meer technische middelen beschikbaar moeten zijn om het signaal te „behandelen" (pro cessing). Vanzelfsprekend is de nieuwe apparatuur geheel gestereo- foneerd; zowel direkte uitzendingen Paula Keun slaagde aan de Hoge- ren Zeevaartschool „Abel Tasman" te Delfzijl als leerling-stuurman. Onze plaatsgenoot Henny Vruwink reed zondag 11 juni j.l. een interna tionale zijspancross in het Belgische Borglooh. Hij was hiertoe uitgenodigd door de KNMV. omdat hij momen teel een der sterkste juniorcrossers is. Deze wedstrijd, die voor de Belgen meetelde voor het nationale senior kampioenschap, werd aangevuld met de tien sterkste juniorcrossers van ons land, om zodoende onze adspi- rant senioren, internationale ervaring te laten' opdoen en de wedstrijden internationaal tintje te geven. Het circuit kenmerkte zich door -on voorstelbare hoogteverschillen, waar op de Belgen, allen met punten voor de F.I.M.-cup, goed uit de voeten konden. De uitslag was: 1. de Kort, België, Kawasaki; 2. Cox, België, Norton Wasp; 3. Borms, België. Norton Wasp 4. Willems, Nederland. Norton Wasp; 5. Scheermakers, België, Norton Wasp; 6. Vruwink, Nederland, Norton Wasp. Zondag 11 juni werd door de plaat selijke zwemclub „Twenhaarsveld" deelgenomen aan een recreatieve 8- kamp in 't prachtige zwembad „Mal- kenschoten" te Apeldoorn, welke was georganiseerd door de Zwem- en Po loclub „Zevenhuizen". Er werd een goede derde plaats behaald, achter de ploegen van „Zevenhuizen" (le) en „de Nymph" (2e). Het was een ge weldig zwemfestijn waaraan ca. 200 zwemmers en zwemsters deelnamen. Wel is gebleken, dat de Holtense deelnemers nog al wat adem te kort komen als ze meer dan vijftig me ter moeten zwemmen. Er zal dus weer flink getraind moeten worden. De laatste weken was. dit bijna niet mogelijk door het te koude water. Hier zal nu wel gauw verandering in komen, als de verwax-ming klaar is, zodat er weer flink wat baantjes kun nen worden getrokken. Toch wei-den er nog heel wat eerste en 2de plaat sen behaald. Ook de estafette-ploegen deden het uitstekend. Aller bewonde ring ging uit naar onze jongste deel nemers Martin Wilpshaar, Remco van Maurik, Lies Gerbers en Ina Weste- rik, die zich zo dapper weerden in dat lange 50-meter bad. Martin wist zelfs zijn haar nog droog te houden. Dat was wel heel bijzonder. Jammer was het. dat maar een beperkt aan tal deelnemers was toegestaan (30). Op zaterdag 1 juli a.s. kan echter ie dereen weer aan de start verschijnen, want dan wordt de strijd aangebon den tegen Z.P.A. uit Almelo en „de Dinkel" uit Dedemsvaart in 't Sport park te Almelo. Met de bikinitijd in zicht wordt de „lijn" weer kritisch bekeken. Maar al te vaak is er in de winter en het voorjaar een extra, onnodig vetlaag- je bijgekomen. U krijgt beslist een beter zomerfi- guur door Uw brood dun te besme ren en te beleggen, maar één maal warm eten op Le scheppen, niet meer dan één snoepje of biscuitje en één glas frisdrank per dag te nemen en een paar maal per week een maal tijd te vervangen door een van de volgende slanke slaatjes. personen Nog een juto van de vriendschappelijke judoka-ontmoeting van vorige week tussen teams uit Neede en Holten, die wegens plaats gebrek toen niet geplaatst kon worden. Een gezonde sport die voor lichaamsbouw en spierontwikkeling voor jongens en meisjes uiter- mate belangrijk is. Recepten saus 250 g. wortel 250 g. tomaten, '/2 kom kommer 55 g. bluefort-kaas. I1 eet lepel magere kwark. IV: eetlepel melk. Vit eetlepel azijn, peper bies look, enkele gewassen slabladen. Maak de wortelen schoon en snijd ze in plakjes. Kook ze 2 minuten in ruim water met zout; was de toma ten en de komkommer en snijd ze n blokjes. Strooi er wat peper op. Vermeng de groenten met elkaar. Wrijf de kaas kruimelig. Werk er net een vork de kwark, melk en azijn door, zodat een gladde saus ontstaat. Maak de saus op en smaak af met wat peper. Leg in 4 glazen schaaltjes of coupes een gewassen slablad. Verdeel hier over de groenten en schep de saus erover. Gameer het gerecht met wat fijngeknipte, gewassen bieslook. Deze sla kunt u geven als voorge recht of als hapje bij de lunch. Per oersoon levei-t deze sla 85 calorieën. Meloensalade- WO g. meloen. 200 g. schouderham, 4 tomaten. 100 g. macaroni, 4 eetle pels magere kwark. 2 eetlepels sla- -a«s (25 pet vet). 2 eetlepels azijn. eetlepel chilisaus, peper, (knof- •ookzout). gewassen slabladen, peter selie. Kok de macaroni gaar, spoel ze goed of en laat ze afkoelen. Maak een saus van de kwai-k. slasaus, azijn, hilisus, peper, zout (en knoflook- mut). Snijd de meloen doormidden, verwijder de pitten en schil en "sniid het vruchtvlees ih blokjes. Was de 'omaten en snijd ze evenals de ham n blokjes. Vermeng de macaroni, meloen, to maat en ham met elkaar. Bedek een Platte schotel met gewassen slabla den en schap hierop de salade. Schenk hierover de saus en garneer met peterselie. Deze meloensalade kan als maaltijd salade dienst doen of als lunch en le- vex't 270 calorieën per portie. U kunt de meloensalade ook als voor gerecht geven, maar laat dan de ma caroni weg en maak de porties klei ner. Neem voor 4 personen het hal ve recept. Deze hoeveelheid levert per persoon 80 calorieën. Tongsalade. 300 g. gerookte rundertong of gaar mager rundvlees, 400 g. aardappelen, 300 g. sperziebonen, blikje manda rijntjes, uit, 5 eetlepels azijn, f eetlepels mandarijnenvocht. peper, zout, mosterd, enkele gewassen sla bladen. Schil de aardappelen, was ze en kook ze bijna gaar, snijd ze in kleine blokjes. Haal de sperziebonen zono dig af, was ze en kook ze bijna g Laat de mandarijnen uitlekken. Snijd het vlees in kleine blokjes. Maak een saus van de mosterd, de azijn, het mandarijnenvocht, péper en zout. Meng alle ingrediënten door elkaar. Beieg een platte schaal met gewassen slabladen en schep daar de sla op. Garneer met gewassen en fijngesneden peterselie Deze salade kan met brood een hele warme maaltijd vervangen. Als hij koel bewaard wordt, is het een heer lijk picknick-gerecht. Een éénpersoonsportie levert 270 ca lorieën. Eet u er 2 sneden bruinbrood bij, dan levert deze maaltijd u 420 calo- Sla met varkensvlees 200 g. gaar mager varkensvlees (bv. varkensfricandeau), 400 g. bloemkool 1 paprika plm. 8 zure augurken, 4 tomaten, 1 hardgekookt ei. 1 eetlepel mosterd, 4 eetlepels azijn, peper, zout. enkele gewassen slabladen. Maak de bloemkool schoon, was hem en kook hem plm. 3 minuten in ruim water met zout. Laat de bloemkool afkoelen en snijd hem in roosjes Maak de paprika' schoon (verwijder het steeltje, het .zaad en de vliezen), was hem en snijd hem in kleine stukjes. Was de tomaten en snijd 3 ervan in blokjes. Snijd de augurken in plakjes. Vermeng het vlees en de groente. Maak een saus- van de mos terd. de azijn, peper en zout. Schep de saus door de sla. Leg enkele gewassen slabladen op een schaal en schep daar de sla op. Garneer met plakjes tomaat en plakjes hardge kookt ei. De salade kan met brood en even tueel een kop soep een volledige war me maaltijd vervangen. Ook als lunchgerecht is hij heel goed te ge bruiken. De portie per persoon levert 140 ca lorieën, 2 sneden bruinbrood 150 ca lorieën is 290 calorieën. kunnen stereofonisch Het hart van de controlekamer wordt gevormd door de regeltafel, waarop alle inkomende signaalbron- rien worden bewerkt en gemengd tot één signaal: het uitgaande signaal. Dit uitgaande signaal kan of recht streeks worden uitgezonden, of wor den geregistreerd, of beide tegelijk. Aan de ingang van de regeltafel kun nen maximaal 12 signaalbronnen te gelijkertijd worden aangesloten. De ze signaalbronnen kunnen microfoons zijn, maar ook inkomende lijnverbin dingen met uitzendposten elders in het Jand, zoals omroepstudio's repor tagewagens, reporters met draagba re apparatuur etc. Elk inkomend sig naal kan afzonderlijk worden „Behan deld, dat wil zeggen dat hoge en la ge tonen extra kunnen'worden ver sterkt of vexzwakt, kunstmatige na galm kan worden toegevoegd, de dy namiek kan worden gecomprimeerd, verschillende van deze signalen weer tot een groep kunnen worden gecom bineerd, waarna de combinatie als groep weer kan worden bewerkt of gemengd met andere groepen tot één eindprodukt. De regeltafel in de controlekamer is van het fabrikaat Studer (Zwitser land) Alle overige apparatuur is ver vaardigd volgens 't ontwerp van de T'-chnische Dienst Radio van de NOS. Ten behoeve van de opname op band van programma's zijn naast de re geltafel 3 magnefoons opgesteld. Voor het weergeven van grammofoonpla ten staan in de controlekamer 2 grammofoons. Naast deze primaire „bouwstenen', waaruit de installatie van de contro lekamer is opgebouwd, zijn er ver schillende apparaten nodig om de in stallatie te completeren. De belang rijkste hiervan is de luidsprekerin- stalJatie. De dienstdoende technicus - bepaalt aan de hand van deze geluids weergave wat bij de luisteraar thuis wórdt gehoord. Typisch voor de RONO-studio is de zgn. lijnenschakelapparatuur, waarmee de FM-zenders Irnsum, Hoogc-zand en Markelo, de AM-hulp- zenoers Hoogezand en Hengelo (188.2 meter) alsmede de draadomroepnet- ten (lijn 3) worden gevoed voor wat de RONO-programma's betreft. Deze lijnenschakelapparatuur is volgens een bijzondexe, door de Technische Dienst Radio van de NOS ontworpen elektronische schakeling uitgevoerd, waardoor in een fraktie van een se- konde een ingewikkelde zenderpro grammering tot stand kan worden gebracht. Het gereedkomen van de nieuwe ruimten betekent voor de RONO een uitbreiding van de faciliteiten met name voor wat betreft rechtstreekse uitzendingen met publiek. Uitbrei ding van de faciliteiten volgt opnieuw na de voltooiing.' van de derde bouw fase, die de vernieuwing van de ou de studio met controlekamer en de realisering van een aantal redaktie- ruimten omvat. De studio en de con trolekamer zullen, dezelfde appa ratuur worden voorzien als waarmee de thans gei-eedgekomen studio en controlekamer zijn- uitgerust. In- de - vierde bouwfase is de bouw van een registratiekamer met bijbehorende t ommentaarstudio opgenomen, spe ciaal geschikt voor het opnemen, monteren en afspelen van magnefoon- banden. In hel Prinsenhofcomplex het hoofdgebouw van de RONO zijn thans 22 vaste personeelsleden werk zaam, onder wie de leden van de sta ven van het Groninger en het -Di-ents programma alsmede van de algeme ne programma's. Onder de 22 perso neelsleden zijn 4 technici. Ten behoeve van het Fries pro gramma beschikt de RONO in de Prinsentuin in Leeuwarden onder meer over 2 studio's met controleka mer en enkele kantoren. De staven van het Overijssels en het Gelders programma zijn gehuisvest in het ge bouw Hengelosestraat 40 in Ensche de, waarin een studio met controle kamer is ondergebracht. In Arnhem heeft de RONO de beschikking over kantooi-ruimteN in het Provinciehuis. Aan studio-Leeuwarden en studio-En- schede is elk een technicus verbon den. Wat betreft de geschiedenis van het Groningse Prinsenhof: van oorsprong was het gebouw een klooster van de Broeders des Gemenen Levens. Van 1568 tot 1576 fungeerde het als bis schopshof en van 1576 tot 1795 ais stadhoudershof. Van de Franse tijd tot in de loop van de Eerste Wereld oorlog werd het Prinsenhof als mili tair hospitaal gebruikt. Daarna heeft de gemeente Groningen het aan ve lerlei instanties en personen ver huurd Zo had bijvoorbeeld de Gro ningse glazenier Johan Dijkstra zijn atelier in de voormalige kapel, thans de nieuwe controlekamer. De postduivenvereniging „De Berg- vlïegers" nam met 162 duiven deel aan de wedvlucht vanaf Compienge (485 km.) De duiven werden gelost om 6.30 uur. Aankomst eerste duif van Jan Paalman ory 11.12.05 uur, laatste duif 11.43.58 uur. Dit was de derde keer dat Paalman een van zijn vliegers als eerste kon klokken. Dat is een mooie prestatie. De uit slag van de eerste tien duiven was: 1-8 Jan Paalman (Look) 2 en 10 H. van Beek, 3 Gebr. Willems; 4 en 6 H. A. Jongman, 5 J. Aaftink, 7 G. Steunenberg en 9 W. Aaftink. Treurt gij om een droef verleden, Over 't al wat is geschied?? Gij laat Uw takken treurend hangen, Getuigt daar mee een groot verdriet. Peinst gij over 't wonder van het le ven. Of het mysterie van de dood?? Verlangt gij naar 'n volmaakte we reld, Of naar geluk voor de mens in nood?? Springt u vaak een traan in de ogen. Vraagt gij misschien naar 't waar om. De mens de? O, Wereldvrede kom raads'len loopt op aar- O, kom! Annevelink-Lageveen.

Holtens Nieuwsblad | 1972 | | pagina 5