Eerste aanzet van het Komplan Dorpscentrum is drie fraaie zakenpanden rijker Raadsvergadering Pipo en Mammaloe trokken een enorme belangstelling Medische dienst Weekenddienst tandartsen dierenartsen Gevonden en verloren voorwerpen Gezinsverzorging Brandmelding Storingsdienst G.E.B. TWEE AVONDEN VAN BEZINNING Burgerlijke stand Wachtdienst slachthuis Kerkdiensten HOLTENS NIEUWSBLAD Advertentieprijs 14 cent per mm bij contract lager) Abonnementsprijs f 6,per half jaar, f 12,per jaar Vrijdag 16 juni 1972 24ste aargang - No. 24 Uitgave van de Stichting „Holten? Nieuwsblad" te Holten Hoofdredacteur W Revers Telefoon 054H3 1234 Administratie: Gaardenstraat 17 tel 1533 Redacteur en pi*- hoofdred J Wicger» Betaling op giro 875587 van de Raiffeisenbank te Holten, t.g.v Holt ens Nieuwsblad Dinsdagavond werden het nieuwe bankgebouw van de A.B.N. en de Spar-Supermarkt van de heer H. Koopman, officieel door burgemeester mr. W. H. Enklaar, geopend. Dit centrum het aan grenzende pand van de N.V. Gedo moet nog inwendig voltooid worden vormt de eerste aanzet van het komplan, waar de Hol tense middenstand reikhalzend naar uitziet, omdat vooral de op komende jonge zakenmensen willen weten waar zij aan toe zijn. Het was vooral de heer W. ten Berge, de woordvoerder van de Hol- tense zakenlieden, die er op wees, maar ook de burgemeester en de heer H. H. Bleijenberg, de beheerder van de Algemene Bank Nederland in Holten, die op deze eerste aanzet wezen. Alleen het oude politiebureau staat nog als een belangrijk obstakel, wat het uitzicht op dit winkelcentrum en wat het verkeer betreft, in de weg. Het moet zo spoedig mogelijk worden afgebroken, was het al gemene oordeel. bracht dank aan de aannemers en onderaannemers, maar in het bijzon der aan de burgemeester voor de gro te medewerking, welke men in hem van het gemeentebestuur heeft mo gen ondervinden. Hy schonk hem een heel Z.B.-wagentje met allerlei be gerenswaardige produkten. Stimulans De heer Ten Berge verklaarde, dat de wirikeliers blij zjjn met de nieuwe bank en de nieuwe supermarkt. Het geld komt toch wel van de winke liers. Zy vormen een stimulans. Dan staan we voor een uitbreiding van de Spar, dan weer bij de Centra, vervolgens by de Kroon en zo ontstaat er een grotere sortering en de kans dat de zakenmensen het beste tegen de goedkoopste prijzen voor de ingeze- tenn weten te bereiken, men zegt van ons wel eens ,.ze zeuren maar door over dat komplan" maar spreker hoopte dat het by deze eerste aan zet niet zal blijven. De heer H. Koop man dankte allen voor hun geluk wensen en sprak de hoop uit dat het oude en nieuwe personeel een goede club zal vormen. Zaterdagmiddag vanaf 12.00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur: C. H. Riet dijk, Molenbelterweg, telefoon 1280 (alleen voor spoedgevallen). Dienst wykverpleging: Zaterdag, 17 juni en zondag, 18 juni. zuster J. E. Duncan, Groene Kruisgebouw, telef. 1436. 's Zondags van 12.00-14.00 uur. Ambulancevervoer: Telef. 1338 (Joh. Aanstoot) bij g.g. telef. 1320 (Fa. A. Muller en Zn). Zaterdag, 17 juni en zondag, 18 juni: E. A. Witkop, Wierdensestraat 118, Rijssen, telef. 05480-2260 van 18.00- 19.00 uur (alleen voor spoedgeval len). Baterdag. 17 juni en zondag, 18 ju ni: Th. Oostenbrug, Diessenplasstr. telef. 1515. De gemeenteraad komt maandag, 19 juni a.s. om 19.30 uur in openbare vergadering ten gemeentehuize bij een voor de behandeling, van de vol gende agenda: 1. Notulen van de vergadering van 15 mei 1972. 2. a. Ingekomen stukken, b. Mededelingen. 3. Voorstel tot verkoop van grond aan: a. de heer J. Veneman Berkel Ro denrijs; b. de gebr. A. en E. Koopman, al hier: c. de heer J. Muizenbelt, Deventer; d. de heer J. L. Boersma, Deven ter. 4. Voorstel tot het wijzigen van ue salarisverordening per 1 juli 1971, 1 januari 1972 en 1 april 1972. 5. Voorstel tot het. wijzigen van de verordening leveringsvoorwaarden gasbedrijf Holten. 6. Voorstel tot het in voorbereiding verklaren van enkele bestemmings plannen. 7. Voorstel tot het garanderen van rente en aflossing van hypothecai re geldleningen: 8. Voorstel tot het aanvragen en aan vaarden van Rijksvoorschotten in verband met terugkoop woning Gaardenstraat 11. 9. Voorstel tot het onttrekken aan het openbaar verkeer van een gedeel te van de Brummelsteeg. 10. Voorstel tot het ruilen van grond met de heer L. C. van de Boven- kamp alhier. 11. Voorstel tot wijziging van de ge meentebegroting 1972. (krediet bouwrijpmaken ,,De Haar", 5e fa se). 12. Beantwoording eventueel ingeko men schriftelijke vragen. 13. Voorstel tot 't onderhands opdra gen aan de N.V. Krekel, alhier tot: a. het aanbrengen van slijtlagen op de Oude Deventerweg, de Lan- duwerweg, de Jeurlinksweg en de Oude Diepenveenseweg; b. het aanbrengen van een riole ring langs de Schoolweg te Dijkerhoek. VERLOREN dameshorloge; rijbewijs %i bruine etui; gasaansteker; driewielige plas tic kinderfiets; autosleutels; zwarte herenportemonnee met inhoud; zilve ren ketting met hanger; bruin-rood damesblazertje; rode handtas inhou-, ment make-up art.; sweater bruin; zwembroek blauw-wit; badhanddoek rood-blauw; parapluie knirps in ro de etui; betaalpas ABN. GEVONDEN Rechter gymnastiekschoen kinder maat; Oranje badlaken, sportbroek en zwarte zwemtas; damesportemon nee met inhoud; herenportemonnee met inhoud: gouden ring; huissleu tels. .Alle werkdagen, behalve zaterdag van 9.00-10.00 uur bij mevrouw C. Knijff- Dekker, telef. 1438, b.g.g. telef. 1799 mevr. Beldman-Aanstoot. O Overdag: telef. 1352 (Politiebureau), 's Nachis: telef. 1224 (G. W. Kna pen), b.g.g. telef. 1325 (G. ter Harm- sel). Zaterdag, 17 juni t.e.m. vrijdag, 23 juni buiten de diensturen Elec- tra: J. Kolkman, Gaardenstraat 13, telef. 1368. Gas: geen dienst. Onder het motto „Twee avonden van bezinning" worden ook dit jaar weer door de kerkeraden der Hervormde gemeente en Geref. kerk interker kelijke bijeenkomsten gehouden in de grote tent in „Kalfstermansweide" aan de Stationsstraat. De commissie uit de beide kerkera den kan op de zondagavonden 2 juli en 9 juli beschikken over de tent, die door de Braderiecommissie wordt geplaatst iy verband met het VVV- vakantieprogramma en de 18e Bra derie. Zondagavond 2 juli zal spreken ds. Jph. C. Baumfalk, geref. pred. te Amsterdam en op 9 juli spreekt de eerw. heer A. H. van Pijpen, prov. hervormd jeugdleider te Holten. Aan deze avonden zal resp. mede werking worden verleend door de Chr. Gem. Zangvereniging ,,SoIi Deo Gloria" en de Holtense Muziekvere niging „H.M.V." Geboren: Anke Yvonne, dv J. Kolk man en H. A. Vos. Frederika Jo hanna, dv H. J. Beldman en J. Weg- stapel. Overleden: A. F. Nijland, 66 jaar. BEVOLKING Ingekomen: Mevr. G. Udink-Maats van Zutphen; H. Jelly en gez. van Enschede; H. Bleijenberg en gez. van Nijkerk; Mevr. H. W. Wichers- Krijgsman van Epe. Vrijdag 16 juni 19.45 uur: Muziekuitvoering leerlin gen Muziekschool „Holten en om streken" in gebouw Rehcboth. Zaterdag 17 juni 19.30 uur Reünie oud-'eerlingen School met de Bijbel, die in 1066 de school verlieten in de hal van „De Scha kel", Boschkampsstraat. Zondag 18 juni 19.30 uur. Dansen in Bar-Dancïng Boo- de te Bathmen (zie adv.). Maandag, 19 t.e.m. zaterdag, 24 juni Fa. H. Haan en zn, Oranjestraat en Schcenhandel Oolbekking, wegens vakantie gesloten. Tot en met 26 juni: Bakkerij Slotman, Oranjestr. 75 (zie adv.). Maandag 19 juni 19.30 uur: Openbare raadsvergade ring ten gemeentehuize. 19 juni-1 juli Jaarlijkse inzameling vaste bijdragen en losse giften voor het Holtens Stu diefonds voor Papoeajongeren. Zondag 2 juli 20.00 uur: Interkerkelijke bezinnings- samenkomst in de tent op Kalfster- mansweide. Zondag 9 juli 20.00 uur: Interkerkelijke bezinnings- samenkomst in de tent op Kalfster- kinderen, op zijn van de t.v. beken de wijze, toesprak. Er werden 2000 tot 2500 kleurplaten uitgereikt, dia voor zaterdag, 24 juni moeten wor den ingeleverd in de daarvoor be stemde bus in de nieuwe Spar-super. De bekendmaking en uitreiking der prijzen vindt eveneens in de super markt plaats op woensdag, 28 juni, om 14.00 uur. Voorts werden twee duizend gekleurde ballonnetjes uitge reikt. De voorraad was daarmede uitgeput. Vanzelfsprekend trok dit voor de kinderen feestelijk gebeuren ook de belangstelling van de ouders, die naar het parkeerplein kwamen. Honderden kinderen verdron gen zich om Pipo de Clown en Mammaloe voor de A.B.N. en de Spar-Supermarkt. burgemeester verrichtte onder jjgrote belangstelling de opening van Rèt nieuwe bankgebouw door het in werking stellen van een geldtelma- ehine hetgeen de gemeente een be- «rag1 van duizend gulden opleverde •Btij werd ingeleid door de directeur iian de districtsbank te Deventer mr. E. J. C. Schagen, die de E8 er bij naaide, de paasvuren, fietsfcunnel en 4e „beroemde" Hongaarse „gravi yelfs de Romeinse miljonair Marcus Lucius Crasses werd ten tonele ge voerd. Maar uit zijn woorden bleek, flat het sinds 1960 met de A.B.N. in fejlten „Cresendo" is gegaan. De be langstelling is tot het 20-voudige dat w.z. tot vele miljoenen gestegen. Het houten noodgebouw is aangeboden «ian het gemeentebestuur, dat het als jtantine voor het zwembad ,,Twen- haarsveld" zal gaan gebruiken. Blijdschap Mr. Enklaar dankte de directie van lie A.B.N. voor de wyze waarop zij haar blydschap met het nieuwe ge bouw heeft willen uiten. Hei parkeer terrein is verbeterd en men heeft al vast wetende wat komen zou wat bloembakken van de duizend pegels aangeschaft. Het dorp heeft een ver betering ondregaan, doordat dit cen trum voor de gehele burgery nu centraal is komen te staan. Er is ge- «orporeerd en in goede eendracht onder leiding van architect Roebbers «en prachtig gebouw ontstaan. Hy wenste de A.B.N. en met name de heer Bleijenberg veel succes toe. De heer Ten Berge deed als voorzit ter van de Holtense Handelsvereni ging de in de aanhef genoemde uit spraken. Hij bad het vliegtuig boven het dorp gezien en zei tot de directie houdt de rente laag (in het belang van de zakenmensen). De heer Bleijenberg sprak een dank woord en verklaarde de gemeente zeer erkentelijk te zijn voor de fraaie parkeerplaats. Hoofdaannemer, de N.V. Gedo en de onderaannemers pree® hij voor hun werk. Opening Supermarkt Niet minder groot was de belang stelling toen een uur later de 9-jarige Marriëttc Koopman, de burgemees ter met een gedicht de sleutel aan bood om de Spar-super te openen en haar 7-jarig zusje mevr. Enklaar bloemen aanbood. Het was wel even een overgang van het meer gedemp te licht naar de frivole verlichting ln zo'n enorm grote winkel met een vloeroppervlakte van 400 m2. Van de Spar-groothandel waren aan wezig de directeuren de heren E. F. Nyhof Jr. en Ambachtsheer en de adj. directeur de heer H. P. Vlieg. Burgemeester schetste de stijgende UJn in het zakendoen van de fami lie Koopman, die aan de Larenseweg klein begonnen, hun eerste mooie be- dryr tegenover het gemeentehuis vestigden. Kwaliteiten „Het heeft ongetwijfeld meegeze ten, maar vooral uw kwaliteiten heb ben zeker de doorslag gegeven", al dus de burgemeester lot. de heer Koopman. Er is nu een supermarkt ontstaan waar uw vorigg zaak wel twee ke,er in kan. Mr. Enklaar prees het doorzettingsvermogen van de heer Zwijndrecht van de Spar die gemene zaak wist te maken met de A.B.N. en Gedo. De burgemeester dacht dat men de langste tijd heeft gewacht op de afbraak van de politde- woning en dat de garage in elk geval spoedig zal worden afgebro ken. Vader en moeder Koopman Aannemers Het centrum is ontworpen door het architectenbureau Roebbers en Klein mer was de N.V, Gedo, onderaanne- Douvel te Deventer. Hoofdaan- mersbouwbedrijf Krakers. Hengelo, electra fa. Jongman, Hengelo-Hollen, Loodgieterswerk, Keizers, Almelo, electr. veiligheidsinstallatie van de bank fa. Emmen. Dedems- vaart, interieur fa. Jacobs, Venlo; winkelopstand Houtbewerking, Hen gelo (O), schilderwerk fa. H. H. J. Stukker en Zn. Holten, bestrating fa. J. W. Klein Horst/Van en Zn Holten, aankleding bankkantoor Gebr. Schup- pert. N.VrJHolten. Serenade De muziekvereniging „H.M.V." bracht de beide zaken tijdens de ope ning van de Spar Supermarkt een serenade en sprak bij monde van haar voorzitter, de heer A. Weste- rik, de gelukwensen uit met de ope ning van deze prachtige zakenpan den. H.M.V. kreeg voor dit muzika le huldebetoon een enveloppe met in houd, waarvan zij de inhoud goed zal kunnen gebx-uiken. Vrijdag, 16 juni t.e.m. zondag, 18 ju ni: H. J. Moleman, Lageweg 13, te lef. 1974 keurmeesters buiten de diensturen Maandag, 19 juni t.e.m. zondag, 25 juni: A. Groen, Kozakken- straat 15, telef. 1230. Aangifte gestor ven diei-en op zaterdag: van 9.00- 11.00 uur aan het Slachthuis, telef. 1318. De komst van Pipo de Clown en Ma maloe de echten in verband met de opening van de Algemene Bank Nederland en de Spar Supermarkt van de heer H. Koopman woens dagmiddag is een enorm succes ge worden. Reeds bij de woning van de heer Bleijenberg, de beheerder van de A.B.N. van waar het clownes ke duo vertrok, stonden enkele hon derden kinderen, maar de stoet die meetrok werd hoe langer hoe groter. In een versierde open landauer van Manége Beldman trokken Pipo en Mamaloe via de Goldsteinstraat, Noordenbergstraat, Oranjestr., Riet molenstraat, Schoolstraat, Gaarden straat en Dorpsstraat naar het par keerterrein voor de nieuwe zakenpan den. Overal in de straten stonden enorm veel mensen dit aardige tafereeltje na te kijken. Op het plein zelf had den zich honderden kinderen verza meld toen Pipo op een geimproviseer podium had plaats genomen en dê De familie H. Koopman met hun kinderen, geflankeerd door de burgemeester en mevrouw Enklaar, in de nieuwe Spar- superma.rkt. HOLTEN. Ned. Herv. Kerk: 8.30 en 10.15 uur ds. C. C. Addmk. Extra collecte: Prot. Int.k. Thuisfront. Oppasdienst: Mevr. Post, Fenny Ebrecht en Jansje Boo- de. Na de tweede dienst voor vakan tie-gasten een kopje koffie in het ge bouw Irene. Geref. Kerk: 8.30 en 10.00 uur (voor bereiding H.A.) en 19.15 uur ds. H. van Twillert. In beide diensten is de ene collecte voor Algemeen Kerkelij ke Abreid. Bij de uitgang collecte voor „Eigen Kerkbouw". Tijdens de dienst van 10.00 uur kindei-oppas in gebouw Rehoboth (mevr. Stam-Hase- winkel en Nelleke Kolkman). Na de dienst van 10.00 uur met de gasten koffiedrinken in gebouw Rehoboth. R.K. Kerkdienst: 9.30 uur H. Mis in het gebouw Irne. NIEUW HEETEN: R.K. K^rk: Zatei'dagavond 7.00 uur. Zondagmorgen 8.00 uur en 10.00 uur. DIJKERHOEK. Bethanië: 9.30 uur ds. P. Lugtigheid. Extra collecte: Prot. Interkerk. Thuisfront. OKKENBROEK. Ned. Herv. Kei-k: Ds. W. P. J. Osin- ga, (Viering H.A.). Extra collecte: Pastoraat buitenland. moet het wel voldoening schenken wat geschiedt met hun kinderen. Hij wenste allen veel geluk en veel suc ces. De heer Nyhof meende, dat dit wel niet de nieuwste Spar - Supermarkt zal zijn want er zijn er 35.000 in Eu ropa. Men komt ze tegen van Lap land tot. in Zuid-Afrika, waar een goede samenwerking heerst tussen de detaillisten en groothandel. De Spar bestaat dit jaar veertig jaar. De familie Koopman behoort al tot de oudere leden. De heer Nijhof Burgemeester mr. W. H. Enk laar telt, geassisteerd door de heer Bleijenberg en een vrou welijke bediendeduizend gul den met de telmachine in het nieuwe bankgebouw van de A.B.N.

Holtens Nieuwsblad | 1972 | | pagina 1