Vertraging bij aansluitwegen van de E-8? terug Gravin5 van Holten vecht SCHOOI.REISJES van Kamerleden vragen: o.l. school Dijkerhoek spaar trouw zegels voor gratis SPAR KOFFIE WAAR GAAN WE HEEN? kampioenschappen Sportieve strijd bij MEAO- Johati B. licht vriendin op Luilekkerlandroutes Drie unieke kinderroutes door de Overijsselse Heuvelrug en Salland BLIKSEM SLOEG IN HOOIBERG Mooie opbrengst voor Astma Fonds Duif H. J. Aaftink eerste van Stombeek Oriënteringsrit I- De duiven vlogen weer SMJdag 2S mei 1972 Y:"' cKampioea koffie is SPAR koffie DEVENTER. SCHOUWBURG, Grote Kerkhof, telef. 16641. donderdag 25 mei aanvang 20 u. Overijssels Philharmonische Orkest met het Trio Louis V. Dijk. E.D.B. Theater, Smedenstraat, telef. 13615. donderdag 25 t.e.m. woensdag 31 mei Dirty Harry, 2e week (18 jr.) vrijdag 26 en zaterdag 27 mei, nacht voorstelling Het Liefdesbed (18 jr.) zaterdag 27, zondag 28 en woensdag 31 mei matinee: Opstand der Gladia toren (a.l.). Aanvangstijden: dagelijks 20 u., vrij. 21.23 u. za. 14, 18.30,21,23.30 u. zo 14, 16,18.30,21 u. 14,20 u. wo. De Streek VVV Overijsselse Heu velrug en Salland brengt deze zo mer iets unieks. Deze actie is ge heel gericht op kinderen van alle leeftijden. „De Luilekkerlandroutes" is een brochure met drie routes die voor kinderen interessant zijn. Zij voeren langs atractiepunten voor kin deren, zijn geschreven in kindertaal en verlucht met diverse illustraties. Bovendien biedt deze brochure vele reducties. Het opvoedende element is niet vergeten. De drie routes zijn als volgt samengesteld: De eerste route heet de ..WILD- EET-EN-SPROOKJESROUTE" en be gint in Holten. Van daaruit wordt een bezoek gebracht aan het Natuur historisch Museum Piet Bos op de Holterberg. Daarna voert de route via binnenwe gen naar de nieuwe brug bij Om men, waar men pannekoeken kan eten en kan midgetgolven. De laat ste pleisterplaats is de Sprookjestuin De Elf Provinciën te Hellendoorn. De tweede route wordt de „PONY- ZON-EN-ZWEMROUTE" genoemd. Vanuit Ommen wordt 't SHETLAND PONYPARK RECREADE te Slagha ren bezocht, terwijl de tweede stop de OLDEMEYER bij Hardenberg is. De derde route is de „EIGEN* MEELMAAL - SPEL-EN - SPEEL- ROUTE'. Het SPEELGOEDMU SEUM in Deventer is de 1ste attrac tie, terwijl daarna een bezoek wordt gebracht aan de BOKKERS MOLLE in Olst waar de kinderen zelf meel kunnen malen voor hun pannekoeken. De WOLDHEK in Ommen met zijn diverse attracties vormt, zo dachten wij, een waardig slot. Bij de beide pannekoekhuizen wordt 10 pet. reductie gegeven, ter wijl de musea en de parken die aan gedaan worden een kind onder gelei de gratis toegang geven. Deze drie routes kosten samen f 1.terwijl de bonnen een waarde van ongeveer f 8,vertegenwoordigen. Deze LUILEKKERLANDROUTES zijn dus suggesties voor drie dagen uit met de kinderen. De kinderen worden dan ook volledig betrokken bij alles wat zich onderweg afspeelt. Zowel voor de toerist als voor de ei gen inwoners zijn deze routes zeer aantrekkelijk. Ze zijn verkrijgbaar (voor f 1, bij de Streek VVV Overijsselse Heu velrug en Salland. Marktstraat 19 te Raalte (telef. 05720-2343). alle plaat selijke VVV's in het gebied van de Streek VVV en alle ANWB-kantoren. donderdag 25 t.e.m. woensdag 31 mei Sunday, Bloody Sunday (18 jr.) vrijdag 26 en zaterdag 27 mei, nacht voorstelling Blow-Up (18. jr.) zaterdag 27. zondag 28 en woensdag 31 mei matinee: Danny Kaye in „De Circusheid" (a.l.). Aanvangstijden: dagelijks 20 u vrij. 20,24 u. za. 14,18.45,21.15,24 u. zo. 14, 16,18.45,21.15 u. wo. 14,20 u. LUXOR, Brink telef. 18662. donderdag 25 t.e.m. 31 mei Sexy Su zanne blaast ook trompet (13 jr.) zondag 28 mei matinee: Tarzan's grootste gevecht (a.l.). Aanvangstijden: dagelijks 20 u. za. 18.30-21 uur, zo. 14, 16, 18.30, 21 u- OPENBARE LEESZAAL, Brink, tele foon 13506. t.e.m. 29 mei A. G. Gerritsen, opera- schetsen. Openingstijden: dagelijks 10,17 en 19,21 u. zondag, zaterdagavond en maandag gesloten. GOETIEK DE Rozïjnenkorf, Assen- straat, telef. 11848. t.e.m. 6 juni Joost Verkruisen. Kleur etsen. Openingstijden: dagelijks 14,18 u. vrij dag 14,18 en 19,21 um zondag en maan dag gesloten. ATHENAEUM BIBLIOTHEEK Kloos ter 3, telef. 16512. 12 eeuwen boek en schrift een keuze uit 20 jaar aanwinsten van de biblio theek. Op9nmgsti.id.en- ;iD9iandagt.e.m. -vrij dag 13,17.30 u. woensdag 13, 17.30 en 18,20.30 u. MUSEUM DE DRIE HARINGEN, telef. 14556. antiek kinderspeelgoed en antieke kostuums. Openingstijden: dagelijks 10,12.30 en 14,17 u. zondag 14,17 u. MUSEUM DE WAAG, Brink, telef- 14556. antieke keukens, fietsen, zilver en aardewerk. Openingstijden: dagelijks 10,12.30 en 14,17 u. zondag 14,17 u. zaterdag 27 mei van 9.00 tot 16.00 u. pupillen en junioren van de C.J.V.- ers. Plaats: sportterrein Zandweert. REDERIJ SCHEERS: zondag, dinsdag, woensdag, donder dag: t.e.m. 1 juli Deventer Gorssel v.v. kosten: volwassen f 2,50 retour enkel f 1,50 vertrek Deventer: 10,12,14,16 u. Kinderen f 1.50 retour, enkel f 1.00, vertrek Gorssel: 11.15,13.15,15.15,17.15 uur. DEVENTER BERGKWARTIER elke woensdag 14.30 u vertrek bij V W-kantoor. Rondwandeling door het Bergkwar- tier onder deskundige leiding. Kosten f 1,25 per persoon jongeren tot 16 jaar 0,75 beneden de 12 jaar onder geleide 0,75. ALMELO. Varossieau: do t.e.m. za. ma. t.e.m. wo.: De Naakte wind der zee. 18 jr. Do t.e.m. Wo: De kanonnen van Na- varone. 14 jr. Zo: Zorro contra Samson. 14 jr. AANVANGSTIJDEN. Do vrijd. 2.30 en 8 uur; za: 8 en 23.15 uur. Zo: 2.30 en 4.45 en 8 uur; Ma. t.e.m. wo.: 2.30 en 8 uur. PALACE. Do t.e.m. vrij: Liefde onder de zeven tien. (18 jr.). AANVANGSTIJDEN, do t.e.m. vrij: 2.30 en 6.45 en 9 uur;' zo: 2.15 en 4.30 en 6.45 en 9 uur. Tijdens een hevig onweer, dat zich dinsdagmiddag boven deze omge ving ontlastte, sloeg de bliksem in een vierroeden hooiberg op het erf van de familie Cats in de Beuse- berg. De brandweer rukte snel uit, maar behoefde niet te blussen, want de bewoners hadden het vuur gedoofd. De bliksem was ingeslage. in de hoek van de kapberg en mer. had kans gezien het brand.ende hooi daar weg te trekken, voordat het een grote omvang kon aannemen. niet het beste bewijs dat ik onschul dig ben? Zou ik nu weglopen, dat zou een zeer verdachte indruk ma ken." „Nee, ik ga door. niet in Holten. Ik wil een kamer zoeken in Amster dam en ik sluit de zaken in Deven ter en Holten en verplaats ze naar Amsterdam. Ik heb geen auto dux op en neer rijden van het westen naar het oosten, dat zou niet een* kunnen." Maar er blijft nog een vraag. Wat i* er nu precies aan de hand met de „Grafil Promotions", de andere Hol- tense firma op het gebied van stic kers, plastics enz., die beweert een vordering te hebben van enkele ton nen op de firma van Margot Teleki? „Die firma daag ik voor het ge recht wegens laster en smaad", zegt Margot, Teleki furieus. „Ik heb hele maal geen schuld bij hun. Zij zijn de oorzaak van al deze publiciteit en zij zijn de afspraken niet angekomen. Alweer door toedoen van Johan B. kwam ik in contact met de accoun tant van „Grafie Promotions", nu directeur van de firma, en ik zou voor hun de smüe-sticker gaan pro moten. Zij verzekerden mij dat het hier ging om iets exclusiefs waar zij de alleenrechten van hadden in di verse landen in Europa. Dat bleek helemaal niet waar. In Duitsland werden o.a. smiles uit Hongkong verkocht, ver beneden de prijs die zij wilden hebben. Ook de materia len die zij ons zouden leveren waren niet volgens afspraak. Of het was de verkeerde kleur óf de verkeerde vorm. maar er deugde niets van. Al les ligt nu nog opgeslagen in Deven ter. Ik heb ongeveer 25 000 gulden kosten gemaakt met het promoten van hun smile, maar toen ik een re kening stuurde kwam die prompt terug." Hei einde van deze affaire is nog niet in zicht en in Holten weet men ook niet wat men nu van de zaak moet -denken. Een ding is zeker, Margot Teleki zal de bungalow aan de Oude Diepenveenseweg verlaten, en als we haar moeten geloven zal zij haar best doen haar schulden In Holten te vereffenen. „Ik vecht terug", zegt ze vastbera den. „Dit is totnutoe wel het ergste wat ik meegemaakt heb in mijn tot nutoe succesvolle carrière. Magr door zo'n crisis wordt je sterker. geld kan 1 De Tweede-Kamerleden Wisse- Knk en Tolman (beiden van de CHU) hebben minister Drees (Verkeer en Waterstaat) ge vraagd of hij ervan op de hoogte is dat verschillende gemeenten langs de nieuwe E-8 er niet in geslaagd zijn de aansluitwegen op deze snelweg op tijd klaar te krijgen. Zoals bekend, wordt op 31 mei de E-8 opengesteld tot Holten. De beide Kamerleden willen weten of 't waar is dat de vertraging bij de aanleg van de aansluitwegen is ontstaan doordat de aanvullende rijkssubsidie voor de aansluitende wegen niet op tijd aan de betrokken gemeente is uitgekeerd. Tenslotte vragen de heren Wisse- link en Tolman of het mogelijk is in de toekomst de werkzaamheden van rijkswaterstaat en de gemeente lijke diensten van openbare werken beter op elkaar af te stemmen. In Kaalte werden zaterdag in en ap de velden rondom de Sporthal op Initiatief van de MEAO-school in Éólten nationale sportontmoetïngen georganiseerd. Waren de inschrijvin gen in 1971 nog beperkt tot 7 MEAO- «cholen thans namen 23 scholen mct ïtiém 600 leerlingen aan deze natio- kampioenschappen deel. Van- «•M* ook, dat men naar Raalte öioeet uitwijken, omdat in Holten Voor zo'n groot aantal deelnemers onvoldoende sportaccommodatie aan- wexig is. De wedstrijden werden in «en sportieve sfeer gespeeld en duur den van 8.00 uur tot pl-m. 19.00 gnr. Men beschikte over een uitste kende accommodatie en de organisa tie, die bij de heren F. Paule en T. G. Lukkien, beiden sportleraren van dScholengemeenschap te Holten, m uitstekende handen was, verliep Vlekkeloos. Het prachtige weer werkte ook bijzonder mee aan het zpelsiagen van deze sportwedstrijden, ffle bestonden uit voetbal, volleybal «niM en heren. Het ligt in de bedoeling in de toe komst de nationale MEAO-kampioen- schappen, met andere takken van sport uit te breiden, hetgeen in houd, dat er een grotere spreiding in plaats en tijd zal moeten plaats vinden. Bij het voetbal moest de kam pioen van het vorige jaar de MEAO- Tilburg haar meerdere erkennen in de MEAO - Leiden. De Holtenaren 1 speelden in de halve finale gelijk te gen de Tilburgenaren, die echter meer strafschoten wisten te benut ten, dan de Holtenarèn. De uitslagen waren als volgt: Voetbal: le en nationaal kampioen MEAO-Leiden, 2e MEAO-Tilburg. 3e MEAO-Holten en 4e MEAO-Maas- tricht. Dames volleybal: le en kam pioen van Nederland MEAO-Deven- ter, 2e MEAO-Groningen. Heren vol leybal: le en kampioen van Neder land: MEAO-Deventer. 2e MEAO- Den Haag, 3e MEAO-Tilburg (kam pioen van het vorige jaar) en 4e MEAO-Heerenveen. Het. noodgebouw van de Algemene Bank Nederland, dat de gemeente heeft aangekocht als kantine en winkel bij het zwembad „Twenhaarsveld". De dezer dagen gehouden collecte voor het Nederlands Astma Fonds heeft het mooie bedrag van f 2059.81 opgebracht. Het plaatselijk comité brengt allen heel hartelijk dank, die er toe hebben bijgedragen de collec te te doen slagen. De postduivenvereniging „De Berg- vliegers" nam met 237 duiven deel aan de wedvlucht vanaf Strombeek (210 km). De duiven werden gelost om 8.00 uur. Aankomst eerste duif van H. J. Aaftink 11.29.39 uur, laatste duif 11.57.12 uur. Uitslag der eerste tien duiven: 1. en 6. H. J. Aaftink, 2 en 8 Joh. Veldhuis, 3 H. van Beek, 4, 5 en 10. A. ten Dam I, 7. A. ten Dem II, 9. F. Meester. De M.A. C.,,De Holterberg" orga niseert zondagmiddag een oriënte ringsrit v. auto's, motoren en brom mers door de gemeente Holten. Een zeer aantrekkelijke tocht nu de na tuur op haar mooist is. De start is om 14.00 uur bij het clubhuis, café ..De Biester" in de Stationsstraat. Margot Teleki, de „gravin" van Holten, is weer boven water om terug te vechten. „En ik ben blij, al hoewel ik een enkele reis New York op zak heb. Ik vecht terug en ik wil proberen zoveel mogelijk van de schuldeisers schadeloos te stellen, maar ik ben ook het slachtoffer gewor- den." In het verhaal dat Margot Teleki, die op het ogenblik bij kennissen in Vianen is ondergebracht, vertelt, komt één grote boosdoener voor en dat Is Johan B„ haar ex-vriend en partner. Johan B., is niet aanwezig om haar woorden t.e weerleggen. Hij is voortvluchtig en zijn laatste tele foontje aan de „gravin" waar zij naar haar zeggen voor heeft moeten betalen kwam uit Andorra. Johan B. ging er vandoor. Niet al leen met al het contant geld dat in de huurbungalow in Holten voorradig was. maar ook niet een kostbare verlovingsring, die hij onderweg in contant geld omzette en met een van de vertegenwoordigers van Margot Teleki Association Group. De schulden en de onbetaalde re keningen zijn allemaal afkomstig van Johan B. volgens Margot Teleki. I die zegt zelf ook bij de neus geno men te zijn door de gladde prater, die Johan is. De Holtense middenstanders kun nen echter nog enige hoop hebben, „want", aldus Margot Teleki, „ik zal alles doen om de schulden te beta len. Ik zet de zaak door." Het keiharde zakenvrouwtje. zoals ze veel genoemd is. vertelt hoe zij bij de neus genomen Is en hoe zij met open ogen vial voor Johan B die haar met mooie praatjes en met nog veel mooiere «plannen overhaalde met hem in zee te gaan. Volgens Margot Teleki moet het ■llemaal ongeveer tweeëneenhalf »ar geleden begonnen zijn toen zij i Ïfthasï B-I dl® da NasterlftOds» natio naliteit heeft, ontmoette op een xo- kencocktailparty in Parijs. Ze zagen elkaar daarna een hele tijd niet, maar toen Margot voor za ken naar Hamburg moest en zij een paar «'agen m Amsterdam door bracht, belde zij hem op om «amen een kop koffie te drinken. Hij zou haar toen meteen ten huwelijk ge vraagd hebben volgens Margot Tele ki. Hij liet haar grote ïaken zien waarmee hij bezig was en ging er meteen op uit om een huis te krij gen. Johan B. vertelde haar dat hij een bungalow in Holten gekocht had. „Maar dat was niet waar", aldus Margot Teleki. „Achteraf bleek dal hij het huis gehuurd had. Hij liet het huis schilderen, vloerbedekking liet hij leggen, maar betalen was er niet bij. Hij pakte de zaken groots aan, bestelde kantoormeubilair zonder te betalen en trouwkaarten (we zouden 18 december trouwen in New York), die ook niet betaald werden. Hij reed in een Mercedes die hij huurde, en ga zo maar door." Helemaal onwetend ven de handel en wandel van Johan B. ïs Margot Teleki overigens niet geweest, want zij heeft naar haar zeggen detectives opdracht gegeven zijn gangen na te gaan. „Die konden niets goeds en niets kwaads vinden", aldus Margot. ..alhoewel Johan B. al wel enkele keren eerder met. de politie in aan raking was geweest." Hoe kan het nu. dat een uitgekookt zakenvrouwtje, dat psychologie heeft gestudeerd, dat over informaties be schikt die niet in het voordeel van haar partner uitvallen, tooh onmid dellijk ja zegt wanneer «leze voor stelt te trouwen en samen bi waken te gaan? „Dat waren gemengde gevoelens die ik had", verzucht Margot Teleki „Liefde en zaken. Maar alhoewel ik wist dat er iets met hem aan de hand was in oktober is Johan B 11 dagen ingesloten geweest in een politiebureau in Amsterdam voor een verhoor wilde ik hem een kans geven. Hij beweerde dat hij pech had gehad in zaken. Ik ben misschien te naïef geweest. Ik ge loofde in zijn mooie beloften. Ik heb wel tegen mezelf gezegd, nadat hij was aangehouden m oktober, atf ik hem ook maar één keer op «en leu gen betrap, dan kap ik ermee. Maar ik heb z.ijn leugens nooit gezien. Jjij roggtó» m&&> s» ma m torn Het zakencomplex waarin de Algemene Bank Nederland, de Spar Supermarkt en een kantoor te verhuren door de N.V. Gedo, zullen worden geves tigd, nadert zijn voltooiing. De Supermarkt van Koopman - De Spar - zal dinsdag 13 juni a.s. officieel geopend worden, terwijl de verkoop in dit pand de volgende dag begint. Ook het feit dat Johan B- een ad vertentie zette in het dagblad „6e Telegraaf" waarin hij vertegenwoor digers voor de firma vroeg en waar 140 sollicitanten op kwamen, heeft Margot Teleki niet lekker gezeten. „Ik wist «iaar niets van. Ik merkte het pas toen hier allerlei mensen over de vloer kwamen om te sollici teren. Hij heeft ook vier of vijf men sen aangenomen, naar zijn zeggen op provisiebasis. Maar later bleek dat ze op een vast salaris waren aangenomen. Ik heb het nog met het GAK moeten regelen", zegt Margot Teleki, „nu er een paar van deze mensen ontslagen moeten worden. We hadden helemaal niet zoveel mensen nodig. Ook liet hij mij con tracten tekenen, die in het Neder lands gesteld waren". Wanneer wij als verslaggever er echter onze bevreemding over uit spreken dat zij van al deze zaken haar ex-vriend en partner Johan B. de schuld geeft, zegt Margot Teleki:. „Maar het is zo. U moet me gelo- Op het ogenblik zit Margot Teleki mei een gebroken liefde, een firma met flinke schulden en zonder huis. Al haar meubilair waarvan sommige stukken waardevol antiek zouden zijn. is opgeslagen. Hoeveel schuld heeft zij nu precies en wat wil zij gaan doen om die schuld te betalen? Margot Teleki taxeert de schuld op 62 000 gulden waarvoor zij aanspra kelijk is. Deze schuld bestaat uit or ders die zij moest terugsturen, de rekeningen van de leveranciers enz. Johan B is naar haar zeggen verant woordelijk voor een schuld van 49 000 gulden, o.m. van de inrichting van dure stands op beurzen en ten toonstellingen. Vrijdagmorgen vertrokken dé la gere klassen van de Dijkerhoeksa school o.l.v. meesters, juffrouwen, het. lid van de oudercommissie de heer J. Sluiter en mevrouw Kroon naar Harderwijk. Na een rondvaart langs de nieuwe polder werd „Flip per" bezocht. In het grote stadion zagen ze een unieke show van dolfij nen en zeeleeuwen. Ze genoten van de boeiende demonstratie van deze prachtige dieren. Door een grote aquarium glaswand zagen ze de dol fijnen van vlakbij en in een groot bassin de zeeleeuwen. Hongerig en dorstig geworden gin gen in de speeltuin de patat en li monade er in als koek. Moegedraaid, gewipt en geschom meld ging het door de prachtige kroondomeinen met zijn tot spelen uitnodigende heidevelden terug naar Dijkerhoek, waar tot. verdriet van de kinderen een punt achter dit geslaag de reisje werd eezet. HOGERE KLASSEN. De hogere klassen van de oH. Dijkerhoek brachten "vrijdaë JT. o.l.v. de heer J. W. Stevens, voorz. van de oudercommissie, mevrouw Kroon en het personeel der school een bezoek aan Amsterdam. Onderweg werd genoten van de mooie heidevelden en later van het fraaie polderlandschap. Op Schiphol werd vanaf de wan delboulevard het. luchtvaartgebeuren gade geslagen. Grote indruk maak ten de enorme Jumbo's. Via het Rijksmuseum waar o.d. de „Nachtwacht" van Rembrandt werd bewonderd ging het naar de binnenstad waar een rondvaart werd gemaakt. De kinderen voeren een uur door de aloude stad van eilanden en bruggen. Ze zagen de historische ge bouwen, die zich weerspiegelden in de sfeervolle grachten, de boeiende bedrijvigheid van de havens met dokken en zeeschepen, In groepen bezocht men de Bijen korf en er werd een wandeling ge maakt langs het koninlijk Paleis, het Nat. monument en door de druk- De postduivenvereniging „Snelle Wieken" te Markelo, met ook Hol tense leden, nam zondag deel aan de wedsvlucht vanaf Chimay (af stand 300 km). De duiven werden bijt Z.W.-wind om 8.09 uur- gelost. De vlucht had een snel verloop. De uit slag was: 1, H. Voortman 11.10.46 u, 2. en 3. J. Scholte in 't Hof resp. 11.14.41 u en 11.15.19 u. 4. Joh. Paal man, Holten 11.15.48, u, 5. H. Jan sen 11.18.07, 6 en 7 G. J. Bekker- nens, Holten, resp. 11.21.06 u en 11. 22.23 u, 8. J. Hassink 11.22.38 u. 9. M. Pullen. 11.23.21 u. en 10. J. Has sink, 11.23.27 u. Waar niet genoemd zijn de deelnemers woonachtig in Markelo. ke Kalverstraat. Een oase van rust vormde het middeleeuwse Begijnhof. De terugreis naar Dijkerhoek ver liep in etappes. In Hoevelaken waar aan het ind van deze maand de nieuwe E 8 wordt geopend, werd pa tat gebunkerd en in Teuge konden in de speeltuin nog even de benen gestrekt worden. Toen de kinderen om een uur of acht. weer thuis waren, hadden ze hun ouders heel wat te vertellen over deze mooie dag. MARGOT TELEKIDE „GRAVIN" IM.V HOLTEN. firma hier begonnen, trad hij op als directeur en hij kwam ook met bak ken orders thuis. Ik heb het gewoon niet gezien. Ik vertrouwde hem vol komen. Ik wilde hem een kans ge- Toeh moet er in de beginfase van de enerzijdse zakelijke binding tus sen Margot Teleki en Johan B. en WjtWjÖWI* -4e iief^v^rbA\idI»g wel het een en ander voorgevalle;. zijn. Margot Teleki zegt nu: „Hij introduceerde mij overal als „gravin" en dat heb ik nooit prettig gevonden en dat vind ik nu nog niet. Ik ben inderdaad getrouwd geweest met een Hongaarse graaf, maar daar ben ik van gescheiden. Overal waar we kwamen stelde hij mij uit- di\utëseiuk voor als „grayHv'-'k „De hele affaire heeft me nu' al ongeveer 50 000 dollar gekost", zegt Margot Teleki, „en het ergste is daar is 25 000 dollar van mijn moe der bij. En hoe ik de schuld wil be talen? Tja. ik heb op het ogenblik geen inkomsten, maar ik wil weer aan het werk. Als de mensen mij maar weer vertrouwden, want door de publiciteit is mijn goede naam kapot. Het is me echter gelukt de banken te overtuigen van mijn on schuld En trouwens, ik ben niet weggelopen. De politie heeft al die tijd geweten waar ik was en ik heb o.onttKrt met a» ondechpissltfl. I* Sem Kajoi, de eerste pupil van het Holtens Studiefonds voor Papoea-jong even, die kort geleden benoemd werd tot „Mission tducation Officer in the Eastern Highlandszendings-opvoedings- eeider in de Oostelijke Hooglanden van Australisch Nieuw-Guinea) en zijn verloofde.

Holtens Nieuwsblad | 1972 | | pagina 3