Beste prestatie van Markelo's Fanfare Uitstapje e van de Sportvissers opgelet Bejaardensoos GEEF VOOR UW ROODE KRUIS Muziekconcours uitstekend geslaagd Regeling Provinciale studiebij dragen Practische service van de WV Burgerlijke Stand Geringe wijziging treinenloop Gevonden en verloren voorwerpen Kerkdiensten Medische Dienst Weekenddienst Tandartsen Weekenddienst Dierenartsen Gezinsverzorging Storingsdienst GEB Wachtdienst Slachthuis Brandmelding Openbare vergadering bestennningsplan- forum Officiële publicatie Vrijstelling HOLTENS NIEUWSBLAD Advertentieprijs 14 cent per mm (bij contract lager) Abonnementsprijs f 6,— per half jaar, f 12,— per jaar Trfjdag 26 mei 1972 24ste Jaargang - No. 21 Uitgave van de Stichting „Holtens Nieuwsblad" te Holten Hoofdredacteur W Beyera Telefoon 05483 - 1234 Administratie: Gaardenstraat 17, tel. 1533 Redacteur en plv hoofdred J Wiggen» Betaling op giro 875587 van de Raiffeisenbank te Holten, t.g.v. Holtens Nieuwsblad De muzikale prestaties wer den beoordeeld door het drie manschap v.l.n.r.) P. van Brug genHenk van Lijnschooten (voorzitter) en J. P. Laro. fortissimo aan het slot glad en lenig legato vertoonde, nergens geforceerd met sonore bassectie, ,,Kon Zeister harmoniegezelschap" te Zeist: De moderne compositie van Kees Vlak bleek een echt con coursnummers te zijn, met opeensta peling van moeilijkheden, voor 't pu bliek niet erg aantrekkelijk. Niette min was de Czardas licht van ritme en met levendige accenten. Kon. Muziekvereniging „Excelsior" te Hengelo (O.): Het verplichte werk werd een vlakke vertoning, in het verdere verloop kwam er meer leven in de muzikale brouwerij, alhoewel toen het kruit al was verscho ten. „Saint David" met bekende spi rituals kon niet meer de totaal-indruk veranderen, zodat deze interpretatie geen hoogtepunten vertoonde en dien overeenkomstig werd gehonoreerd. Men schrijft ons: In de periode van 29 mei tot en met 10 juni a.s. wordt weer de jaarlijkse collecte gehouden voor het wérk van het Nederlandse Roode Kruis. Ook in onze gemeente zullen dan de collectezakjes, die u inmiddels allen hebt ontvangen, door onze collectanten worden opgehaald. Graag doen wij ook via de pers nog eens een beroep op uw weldadigheid. Immers, het Nederlandse Roode Kruis ontvangt geen subsidie van de overheid, zodat de inkomsten uitsluitend bestaan uit vrijwillige bijdragen en contributies. De taken van het Roode Kruis zijn vele, ook in vredestijd, zoals de bloedtransfusiedienst, trombosedienst, het welfarewerk, de lectuurvoorziening, de boottochten voor langdurig zieken enz., terwijl voor onze eigen afdeling bovendien een belangrijke taak ligt in de gezamenlijke exploitatie van het plaatselijk zieken- vervoer. Daarom durven wij gerust een beroep op u te doen met het dringende verzoek: GEEF VOOR UW ROODE KRUIS Namens de afdeling Holten, C. H. Rietdijk, voorzitter J. L. v.d. Eerg-Mulder, secretaresse Provinciale studiebijdragen kunnen worden versterkt aan leerlingen uit Overijssel met een goede studie-aan leg, die een opleiding volgen aan een inrichting van onderwijs of een (niet schriftelijke) cursus volgen ter ver krijging van maatschappelijke be kwaamheden, voorzover zij zelf dan wel hun ouders niet in staat zijn de kosten, verbonden aan de opleiding of cursus, te dragen. Een provinciale bijdrage wordt De WV heeft aan haar kantoor in de Gaardenstraat een eenvoudig kastje aangebracht, waarin voor het pakken liggen de logieslijst van Hol ten en de wekelijkse agenda van de Streek V.V.V „Overijsselse Heuvel rug en Salland". Gasten welke na sluitingstijd of op zondag komen, kunnen hieruit precies nemen wat zij belangrijk vinden. De voorraad wordt iedere dag weer aangevuld. Sinds de plaatsing blijkt deze voor raadkast, juist buiten de kantoor uren aan een zekere behoefte te vol doen. Een kleine aanwijzing op het raam geeft de toeristen de richtlij nen hoe te handelen. Het blijkt een zeer praktische service van de WV te zijn. Geboren: Robbert, zv J.. C. Mink- horst en H. J. Tanis. Ondertrouwd: J. W. Beldman, oud 22 jaar en M. G. Rietberg, oud 18 jaar A. Westerik oud 65 jaar en A. E. Koomen. oud 66 jaar. - Getrouwd: E. Lammers. oud 41 jaar en H. Ekkel. oud 35 jaar. J. G. W. van der Linden, oud 25 jaar en H. Reinink, oud 25 jaar. Overleden: H. Smale, oud 84 jaar. Mevrouw W. A. Mutgeert- Welter, oud 86 jaar, Soest. BEVOLKING. Ingekomen: B. van der Voet en gez. van Alkemade. A. F. Bis schop en gez. van Amsterdam. Vertrokken: Mevrouw G. Dijker man-van Diepen naar Deventer. A. H. Wagenaar en gez. naar Bath- men. H. J. D. Spa en gez. naar Apeldoorn. Mevrouw G. van Los- ««r-Bosch naar Vriezeaveen. niet gegeven voor opleidingen, waar voor een rijksstudietoelage kan wor den verstrekt. Voor het schooljaar 1972/1973 zal ten aanzien van de door het rijk gesubsidieerde fysische therapie-opleidingen op de ze regel een uitzondering kunnen worden gemaakt. Aanvragers, die voor het school jaar 1972/1973 in aanmerking wen sen te komen voor een provinciale studiebijdrage, dienen zich vóór 1 juni 1972 schriftelijk te wenden tot de provinciale griffie, afdeling 4, bu reau culturele zaken, Luttenberg- straat 2 te Zwolle, onder vermelding van de opleiding waarvoor een stu diebijdrage wordt aangevraagd. Aanvraagformulieren zullen na ont vangst van de aanmelding worden toegezonden. Na 1 juni 1972 ingekomen aanvra gen zullen, behoudens in gevallen van hoge uitzondering,' niet meer in behandeling worden genomen. Nieuwe dienstregeling N.S. In de treinenloop komt, wat Hol ten betreft, met de nieuwe dienstre geling van NS, die zondag, 28 mei, ingaat, maar heel weinig verande ring. De trein richting Almelo, die thans om 6.12 uur v.m. vertrekt, gaat vier minuten vroeger n.l. om 6.08 uur. De trein naar Deventer van 6.27 uur v.m. wordt 6.25 uur en de trein van 21.23 vertrekt bij de nieuwe dienstregeling twee minuten later n.l. om 21.25 uur. Week 18 tot en met 23/5-72. Verloren: Gouden ketting fiets tas met 2 trainingjacks - fototoestel met br. leren tas bruine knip- portemonnaie beurs blauw-groen zwarte poes (kater). Gevonden: Metalen jongensbril schooletui met viltstiften 2 kana ries. inzage. Holten, 26 mei 1972 De burgemeester voornoemd, W. H. Enklaar. Maandag 29 en dinsdag 30 mei a.s. telkens van 19.00-21.30 uur zullen door het bestuur van de Hengel sportvereniging „De Rietvoorn" in hotel „Holterman" de visvergunnin gen worden uitgereikt. Beide avon den zijn tevens de Rijksvergunnin gen verkrijgbaar. Hengelaars die na 30 mei een vergunning willen heb ben moeten een gulden meer beta len voor administratiekosten. Agenda Vrijdag 26 mei 20.00 uur: Toneelvoorstelling door OCH in de grote feesttent te Espelo met 't vrolijk stuk „De Huistiran". Zaterdag 27 mei 8.30 uur v.m.: School- en Volksfeest te Espelo met grote optocht. 10.00-11.00 uur: Kinderfeest. 11.00 uur: Aanvang van de volksspe len. 19.00 uur: Groot bal in de feesttent met de Accordia's. Zondag 28 mei 14 00 uur: Oriënteringsrit MAC „De Holterberg" vanaf clubhuis, café „De Biester", Stationsstraat (zie ad vertentie) 19.30 uur: Dansen in Bar-Dancing Boo- de te Bathmen (zie adv.). Maandag 29 mei en Dinsdag 30 mei 19.00-21.30 uur: Afhalen visvergunnin gen in hotel Holterman (zie ber. en adv.). Donderdag 1 juni 6.30 uur v.m.: Reisje van de afdeling Holten van de OLM naar Duitsland Vertrek vanaf gebouw Irene. Zaterdag 3 juni 8.30 uur v.m.: Kinderuitstapje NBV, vertrek vanaf het Smidsplein. Kring sport- en wedstrijdendag PJGO bij café Het Bonte Paard te Dijkerhof k. Maandag 5 juni 19.30 uur: Openbare vergadering be stemmingsplanforum in de aula van de openbare scholengemeenschap, Haarstraat 14 (zie agenda). 19 juni - 1 juli Grote jaarlijkse inzameling van vaste bijdragen en losse giften voor het Holtens Studiefonds voor Papoea jongeren. Een der korpsen in actie in de moderne muziekkoepel. Voor akoestiek: lof van de jury. pak was nogal simpel, terwijl grote contrasten niet voorkwamen. Even wel had 't spel veel pluspunten o.a. zuiverheid en ritmiek. De bassen had den een mooie sonore toon. het lang zame deel kreeg weinig variatie. De trompetpassages waren technisch on volkomen. „Markelo's Fanfare": Een goede beurt maakte dit orkest met een ver zorgde inzet en individueel belangrij ke fragmenten. Het klankbeeld was fijn genuanceerd, de bagatellen kre gen een zeer persoonlijke vertolking de vier deeltjes werden ontwapenend en ontspannen voorgedragen. „Kunst na arbeid" te Ulft: De suite van Lijnschotten werd technisch goed afgewerkt, terwijl de Rhapsodie van dezelfde componist het orkest gele genheid gaf zich geheel te geven aan de vertolking, die uitblonk door zette studie. goed uit de verf kwam. Het totaal- „Vriendenkrïng" te Westbroek: Was het eerste nummer vrij goed uitge voerd. bij het keuzew.erk bleek dat de Alberta Suite van Harvey nog niet goed uit de verf kwam. Het totaal beeld was onrustig, terwijl de toon- vorming ook nog wensen onvervuld liet. „Prins Hendrik" te Apeldoorn: De drie dansen van Maas kregen een ritmisch levendig beeld, waarbij de saxofoons muzikaal optraden. De toonafwerking was prijzenswaardig, terwijl de bewerking van de volksme lodie goed slagwerk liet horen en een gevarieerde klankkleur. ..Orpheus" te Bathmen: De baspar tijen domineerden nogal in het eer ste werk, in 't verdere verloop was het geheel te schuchter en weinig spontaan. De techniek ste'de hoge eisen, waaraan veelal niet kon wor den voldaan. „P.T.T. Fanfare" te Deventer: De drie fragmenten van Meindert Boe kei werden goed volgens de partituut gespeeld, alhoewel de spanning ont brak. Evenwel waren de kwaliteiten in Eric Ball's compositie zodanig, dat een enorme climax aan het slot werd bereikt, een een uitstekende in druk achterliet. „Rhedens Fanfarekorps" te Rheden: Een martiale inzet kenmerkte dit prqgrammatisch werk van Sibelius, vakkundig door A. Dreissen gearran geerd. De voordracht was zeer beel dend, terwijl het gebed in het mid dendeel indringend overkwam. De hymne met de ostinate baspartij werd stevig vertolkt, het werk van K. Monster eindigde in een verstild morendo. Kon. Fanfarekorps „Wilhelmina" te Heerde: Het orkest kwam goed voor de dag met stoere toonvorming, terwijl de sfperschildering door nuan cering in het klankbeeld zeer wist te boeien. Het duet van de baritons was sterk van voordracht terwijl 't HOLTEN. Ned. Herv. Kerk: 8.30 uur ds. C. C. Addink; 10.15 uur ds. C. C. Addink (Bed H. Doop). Extra collecte: Hervormd Kerkkoor. Oppasdienst: Mevrouw Haarman, Sjaantje Vene klaas en Gerry Drent. 10,00 uur: Jongerendienst in gebouw Irene- Geref. Kerk: 9.30 uur en 15.00 uur ds. R. A. Hoogkamp. In beide dien ste is de ene collecte voor de kerk. Bij de uitgang collecte voor „Eigen Kerkbouw". R. K. Kerkdienst: 9.30 uur H. Mis in het gebouw Irene. NIEUW HEETEN. R. K. Kerk: Zaterdagavond 7.00 uur. Zondagmorgen 8.00 u en 10.00 uur. DIJKERHOEK. Bethanië: 9.30 uur hulppred. A, Schellevis. Extra collecte: Her vormd Kerkkoor. OKKENBROEK. Ned. Herv. Kerk: 9.30 u. ds. van Reijendam van Gorssel. Extra col lecte voor de Kerkvoogdij. Zaterdag vanaf 12.00 uur tot maan dagmorgen. 8.00 uur: J. F. Sijtsema. Pastoriestraat 50, tri. .1870 (alleen voor spoedgevallen). Dienst wijkverpleging: Zaterdag, 27 mei en zondag, 28 mei: zuster M. ter Borg, Jeurlinksweg N 1, tel. 2356. Zondags tussen 12.00 en 14.00 uur. Ambulancevervoer: Te. 1320 (Fa. A. Muller en Zn) b.g.g. tel. 1338 (Joh. Aanstoot). Zaterdag, 27 mei en zondag, 28 mei: H. Hansman, Grote Maatweg 36, Wierden, telef. 05496-1765 van 18.00-19.00 uur (alleen voor spoedge vallen). Zaterdag, 27 mei en zondag, 28 mei: Th. A. Oostenbrug, Diessenplas- straat 5, telef. 1515. Elke morgen behalve 's zaterdags, van 9.00-10.00 uur bij mevrouw C. Knijff-Dekker, telef. 1438, b.g.g. tel. 1799 mevrouw Beldman-Aanstoot. Zaterdag, 27 mei t.e.m. vrijdag, 2 juni buiten de diensturen Elec- tra: J. Kolkman, Gaardenstraat 13, telef. 1368. Gas: geen dienst. Vrijdag, 26 mei t.e.m. zondag, 28 mei keurmeesters buiten de diensturen H. W. Goorman, Kol- weg 52. telef. 1513. Maandag. 29 mei t.e.m. zondag 4 juni: ,J. Hof, Sche penstraat 16, telef. 1697. Aangifte gestorven dieren op zaterdag: van 9.00-11.00 uur aan het slachthuis, tel. 1318. Overdag: telef. 1352 (politiebu reau). 's Nachts: telef. 1224 (G. W. Knapen), b.g.g. telef. 1325 (G. ter Harmsel). Het Nationaal Federatief Muziekconcours dat door de Hol- tense Muziekvereniging „HMV" op Pinkstermaandag onder auspiciën van de Kon. Ned. Federatie (KNF) in de met zon overgoten „Kalfstermansweide" werd georganiseerd is uit stekend geslaagd niet in het minst door de perfecte organi satie die berustte bij de Supportersclub van ,.HMV". Er waren naar schatting 1500 muziekliefhebbers die met de jury. die bestond uit de heren H. van Lijnschooten (voor zitter) P. van Bruggen en J. P. Laro. met aandacht luis terden naar de muzikale prestaties van de 14 ensembles die achtereenvolgens op de moderne muziekkoepel (met »eer goede accoustiek) hun studies Van maanden ten ge hore brachten. Het bestemmingsplan-forum komt op maandag, 5 juni, 's avonds 7.30 uur, in de aula van de openbare scholengemeenschap in openbare vergadering bijeen met het college van burgemeester en wethouders en de commissie voor de ruimtelijke or dening ter behandeling van de volgen de Agenda 1 Verslag van de openbare verga dering van 24 april 1972. 2 Behandeling 2e fase structuur- 3 Behandeling-concept bestem- schets Holten, mingsplan Beuseberg. 4 Beantwoording eventueel ingeko men schriftelijke vragen. Begunstigd door mooi weer maak ten donderdag plm. 50 bejaarden, le den en niet-leden van de Bejaarden sociëteit Holten per OAD bus hun jaarlijks uitstapje. De bejaarden had den geen bezwaar tegen „vroeg uit de veren" en om ruim half negen werd gestart bij gebouw „Irene" aan de Boschkampsstraat. Via De venter en Wilp werd naar Klaren- beek gereden waar in 't restaurant „De Nieuwe Kar" koffie werd ge dronken. In Arnhem werd een be zoek gebracht aan het Safaripark waar men vanuit de heel langzaam rijdende bus van heel dichtbij leeu wen, zebra's, giraffes kon bekijken. Een geweldige belevenis. Erg leuk waren de acht neushoorns die sinds vrijdag in het park rondwandelen. Na het diner in „De Posbank" en een korte rit door de Gelderse hoofd stad werd een fijne bootreis ge maakt naar de Westerbouwing. Op de thuisreis werd voor een kop je koffie nog „aangelegd" in Vorden. Hoogstvoldaan kwam het gezelschap om even voor zevenen weer op z'n „basis" terug. De heer W. Berkhout sprak namens het gezelschap een hartelijk woord van dank tot het be stuur van de Bejaardensoos. De pre sidente van de Bejaardensociëteit mevrouw C. P. K. Enklaar-van An- del sprak een woord van dank tot chauffeur-reisleider Johan Lammers. 't Was al met al voor de bejaarden een heel fijne dag. Voor de aanvang van het concours had om 11.00 uur ten gemeentehuize door B. en W. een officiële ontvangst plaats van de afgevaardigden van de deelnemende korpsen en de juryle den. Burgemeester mi'. Enklaar noemde deze ontvangst een goede gewoonte die men graag wil handhaven. Dat nog zovelen in het amateuristische vlak muziek beoefenen is een zeer nuttige zaak en van het allergrootste belang. Mr. Enklaar sprak verder 'n woord van welkom tot de afgevaar digden en wenste de jury sterkte toe bij het beoordelen va de muzi kale prestaties. „H.M.V.'s" voorzitter A. Westerik wees in een korte toespraak op de goede verstandhouding tussen het ge meentebestuur en het korps waarvan de burgemeester ere-voorzitter is. De heer B. W. Hilferink te Groenlo, afgevaardigde van de K.N.F. en con- eourscommissaris noemde het beoe fenen van muziek door amateurs in meer dan een opzicht een dankbare taak. Ze is van groot belang als vrije tijdsbesteding en men doet er ande ren een genoegen mee. BESTE PRESTATIE De beste prestatie over het gehele concours leverde de Muziekvereni ging „De Fanfare" te Markelo. Het korps kreeg voor het verplichte werk „Marjolaine" een ouverture van Ro bert Clérisse 156'/t punten en het vrije werk „Vier Bagatellen" van Piet van Mever werd gewaardeerd met 162 punten. Met. totaal 3181; pun ten een zeer royale eerste prijs en maar o'/i punten verwijderd van „lof van de jury". De volledige uitslag luidt als volgt: Sektie „Fanfare" 4e afdeling: Mu ziekvereniging „Jong Eendracht" te Eerbeek le prijs met 299 punten. Sektie „Fanfare" 3e afdeling: Mu ziekvereniging „Nooit Gedacht" te Windesheim (O) 2e prijs met 263 pnt. Sektie „Fanfare" 2c afd. Chr. Mu- Jiekver. „Euterpe" te Halle 2e prijs met 273'/; punten. Sektie „Fanfare" le afd. Chr. Mu- ziekvcr. „Juliana" te Colmscha- te 2e prijs met 257' punten; „Mar kelo's Fanfare" met 318'/2 punten le prijs; Sektie „Fanfare" afd. „Uitmuntend heid": Fanfare „Kunst na Arbeid" te Ulft le prijs met 313 punten; Mu ziekvereniging .Vriendenkring' West broek 2e prijs met 2681/'; punten. Sektie Harmonie afd. „Uitmuntend heid" Muziekvereniging „Prins Hen drik" te Apeldoorn le prijs met 196 punfen. Sektie Fanfare „Ere-afdeling"Mu- ziekver. „Orpheus" te Bathmen 2e prijs met 275' punten. Sektie fanfare „Vaandelafd." Deven ter PTT-Fanfare" te Deventer le pr. met 315 punten; „Rhedens Fanfare Korps" te Rheden le prijs met 302 punten; Kon. Fanfarekorps „Wilhel mina" Heerde le prijs met 313 pun ten. Sectie Harmonie „Vaandelafdeling". Kon. Zeister Harmoniegezelschop te Zeist le prijs met* 299 punten; Kon. Muziekvereniging „Excelsior" te Hen- gelo (O) 2e prijs met 270'/= punt., e door de federatie afgevaardigde heer Hilferink werden aan het vaan del van de „Deventer PTT-fanfare". „Wilhelmina" te Heerde en „Rhedens Fanfarekorps" de rood-gele wimpel uit (onderscheiding bij het beha len van een eerste prijs, minstens 288 punten) terwijl aan het Kon. Zeister Harmoniegezelschap het Vaandel van de KNF werd uitgereikt. Het Zeister ensemble herdenkt de zer dagen z'n 90-jarig bestaan en on getwijfeld zal het behalen van de KNF Vaandel op het concours in Holten extra glans geven aan de ju bileum viering. Als herinnering aan het concours werd aan de deelnemende verenigin gen een prachtig vaantje met het wapen der gemeente aangeboden ter wijl aan de dirigenten het boekje „Rondom de Holterberg" werd ge offreerd. Voorzitter Westerik sprak aan 't einde van het concours een woord van dank tot allen die aan het. wel slagen meewerkten en de heer Hil ferink bracht de leden van HMV en de Supportersclub hulde voor de per fecte organisatie. Het concours, de Koninklijke Federatie en de Holtense Muziekvereniging waardig, werd met het spelen van het. „Wilhelmus" door de Kon. Muziekvereniging „Ex celsior" te Hengelo besloten. KRITISCH VERSLAG De muzieksrecensent Kaspersma be oordeelde de prestaties van de ver schillende korpsen als volgt: „Jong Eendracht" Eerbeek: Met jeugdig elan werd er gemusiceei-d, ritmisch zeer levendig in een goede stemming. De baritonsectie deed uit stekend werk. Het klankbeeld was gevarieerd, waarbij de saxofoons op de voorgrond traden met goed afge wogen en genuanceerd spel. „Nooit Gedacht" Windesheim: Het begin was nogal moeizaam, terwijj de afwerking een manco vertoonde aan nuancering. De signalen waren ritmisch zwak. terwijl de toonvor ming aanvechtbaar was. Het slot fragment maakte veel goed. zodat de totaal-indruk nog goed was voor een 2e prijs. „Euterpe" te Halle (gem. Zelhem): Men speelde goed zuiver, vooral de bassectie had een mooie toon. De toonvorming was glad en lenig, maar het tempo aan de lage kant. Het ge heel maakte een wat schoolse indruk, waarbij de noten goed gerealiseerd werden, doch de muziek te kort kwam. „Juliana" te Colmschate. De aan- V007* het in „Kalfstermans weide" op Pinkstermaandag door H.M.Vgeorganiseerde muziekconcours bestond een grote belangstelling. Het echtpaar Jan Hendrik Voordes en Gerritdina Voordes-Kette- larij, wonende Borkeld 59, herdacht woensdag dat ze een halve eeuw geleden in het huwelijksbootje stapten. De gouden bruide gom is 78 en zijn bruid is 73 jaar. Beide mogen zich nog in een goede gezondheid verheugen. bepalingen bestemmingsplan t.a.v. de uitbreiding van Garage Schuppre, Oranjestraat 30 De burgemeester van Holten maakt bekend, dat de heer A. Schup- pert, Oranjestraat 30, allhier, vergun ning heeft gevraagd voor het uitbrei den van de garage, staande op het perceel kadastraal bekend gemeen te Holten, sectie F, nummers 2443 en 2334, plaatselijk gemerk Oranje straat 30. Aangezien het bouwplan zich niet verdraagt met 't ter plaatse gelden de bestemmingsplan kunnen recht hebbenden op aangrenzende en nabij gelegen gronden gedurende veertien dagen, ingaande 29 mei 1972, schrif telijk bezwaren indienen bij burge meester en wethouders tegen het verlenen van vrijstelling van de be palingen van het desbetreffende be- stemminsgplan ten behoeve van het onderhavige bouwplan. De bouw- en situatietekeningen lig gen gedurende voornoemde termijn op de gemeente-secretarie, afdeling algemene zaken, voor een ieder ter

Holtens Nieuwsblad | 1972 | | pagina 1