Inb aak H.M.V.-Drumband kampioen van Nederland „eerste divisie Aanleg „Meermanskamp kan nu krachtig worden aangepakt Nationaal Federatief muziek concours sterk bezet NACHTELIJKE POLITIEASSISTENTIE Grandioos succes Gouden paar op De Borkeld in woningen \pvpt£L&N0 ONZE AGÊNDA Medische Dienst Weekenddienst Tandartsen Weekenddienst Dierenartsen Storingsdienst GEB Officiële publikatie 05200 - 34841 BEZICHTIGING MORTUARIUM Wachtdienst Slachthuis Gez insverzor gin g Brandmelding Kerkdiensten Reisje Hervormde Vrouwen Groepen Burgerlijke Stand Bestemmingsplan „Be Borkeld" Besfammingspian buitengebied Voorbereiding bestemmingsplannen Gevonden en verloren voorwerpen Reis bej aardensoci ëtei t Sportbelangen uit de geldzorgen Vrydag 19 mei 1972 24ste Jaargang - No. 20 Uitgave van de Stichting „Holtens Nieuwsblad" te Holten Hoofdredacteur W Beyers Telefoon 05483 - 1234 Administratie: Gaardenstraat 17. tel. 1533 Redacteur en plv hoofdreri J Wiggers Betaling op giro 875587 van de Raiffeisenbank te Holten, t.g.v Holtens Nieuwsblad per half jaar, 12,per jaar De Hollense muziekvereniging „H.M.V." organiseert Pinkstermaan dag onder auspiciën van de Kon. Ned. j Federatie (KNF) een muziekcon cours in „Kalfstermansweide" aan de Stationsstraat. Er hebben voor deelname aan dit concours (concert wedstrijd) 14 korpsen ingeschreven. Na de officiële ontvangst (11.00 u.) van de korpsafgevaardigden door het gemeentebestuur in de i-aadzaal be- gint om 12.00 uur in dc muziekkoepel I in ..Kalfstermansweide" de concert wedstrijd. Achtereenvolgend komen op de koepel: 1 Muziekvereniging ..Jong i Eendracht" te Eerbeek (Fanfare 4e ■afd.)2 Muziekvereniging „Nooit Ge dacht" te Windesheim (Fanfare 3e afd.); 3 Chr. Muziekver. „Euterpe" te Halle (Zelhem), (Fanfare 2e afde ling); 4 Chr. Muziekver. „Juliana" te Colmschate (Fanfare le afdeling); 5 Muziekver. „De Fanfare" te Mar- kelo (Fanfare le afdeling); 6 Fanfare „Kunst na Arbeid" te Ulft (afdeling Uitmuntendheid)7 Muziekvereni ging „Vriendenkring" te Westbroek (Fanfare afd. Uitmuntendheid)8 ifuziekver. „Prins Hendrik" te Apel doorn (Harmonie afd. Uitmuntend- Zaterdag 20 mei 16.00-18.00 uur: Bezichtiging mortua rium aan de Reilinksweg (zie ber.) Zondag 21 mei 14.00 uur: Grote autoralley-cross bij café Jachtlust in Loo-Bathmen. Maandag 22 mei 12.00 uur: Nationaal Federatief Mu ziekconcours van HMV in Kalfster mansweide (zie adv. en beri) 19.30 uur: Dansen in bar-dancir.g Boode-te Bathmen (zie adv.) Donderdag 25 mei 8.30 uur: Reisje bejaarden-sociëteit (zie ber.) 20.00 uur: Deense avond afd. Holten Ned. Bond van Plattelandvrouwen in Amicitia. Vrijdag 26 mei 20.00 uur: Toneelvoorstelling door OCH in de grote feesttent te Espe- lo met het vrolijk stuk „De Huis tiran". Zaterdag 27 mei 8.30 uur vm school- en volksfeest te Espelo met grote optocht. 10.00-11.00 uur: Kinderfeest. 11.00 uur: Aanvang van de volksspe len. 19.00 uur: Groot bal in de feesttent met de Accordia's. Donderdag 1 juni 6.30 uur vm: Reisje van de afdeling Holten van de OLM naar Duits land. Vertrek vanaf gebouw Rene. Zaterdag 3 juni 1.30 uur vm: Kinderuitstapje NBV, vertrek vanaf het Smidsplein. Kring sport- en wedstrijdendag PJGO bij café Het Bonte Paard te Dijkenhoek. heid)9 Muziekver. „Orpheus" te Bathmen (Ere afd. Fanfare); 10"De venter PTT Fanfare (Fanfare-Vaan delafdeling); 11 „Rhedens Fanfare Korps" te Rheden (Vaandelafdeling) 12 Kon. Fanfarekorps „Wilhelmina" te Heerde '(Vaandelafdeling)13 Kon. Zeister Harmonie Muziekgezelschap le Zeist (Vaandelafdeling); 14 Kon. Muziekvereniging „Excelsior" te Hengelo (O.) (Harmonie-Vaandelaf deling). De gemeente-arbeiders hebben „Kalfstermansweide" een extra beurt gegeven en de leden van de Suppor tersclub van „H.M.V." hebben met assistentie van een aantal dames en de leden van de verschillende com missies alles gedaan om een evene ment: te organiseren waarvan bij voorbaat reeds gezegd kan worden, althans wat het technisch gedeelte betreft, dat het geslaagd is. Veel hangt natuurlijk af van de Weersomstandigheden maar wanneer het wat dit betreft meel zal zitten (hopelijk schijnt de pinksterzon ro yaal) dan zal het zeker heel druk worden in „Kalfstermansweide". Twee van de deelnemende korp sen hebben reeds laten weten dat ze elk minstens honderd supporters mee zullen brengen. Zaterdag vanaf 12 uur tot dinsdag morgen 8.00 uur: C. H. Rietdijk, Mo- lenbelterweg tel. 1280 (alleen voor spoedgevallen) Dienst wijkverpleging: Zaterdag 20 mei t.e.m. maandag 22 mei, zr. J. E. Duncan, Groene Kruisgebouw telef. 1436. Zondags van 12.00-14.00 uur. Ambulancevervoer: tel. 1320 (Fa. A. Muller en Zn.) b.g.g. tel. 1338. Joh. Aanstoot. Zaterdag 20 mei en zondag 21 mei J. v.d. Enk, Burg. v.d. Bergplein 33 Wierden tel. 05496-1634 en maandag 22 mei (2e pinksterdag) A. G. Hoek stra, Scherpenzeelseweg 8, Goor tel. 05470-3355 van 18.00-19.00 uur (alleen voor spoedgevallen). Zaterdag 20 mei t.e.m. dinsdag 22 mei: Th. A. Oostenbrug, Diessenplas- straat 5 tel. 1515. Zaterdag, 20 mei t.e.m. vrijdag, 26 mei buiten de diensturen Elec- tra: H. Huisman, Kolweg 42 tel. 1498. GAS: J. Bosschers, Beuseberg 129 telef. 1945, Het telefoonnummer van het districtsbureau rijkspolitie te Zwolle dat men in spoedeisende gevallen voor politieassisten- tie tussen 18.00 uur 's avonds en 08.00 uur 's morgens dient te bellen luidt: Dit nummer wordt ook door de telefoonbeantwoorder opgegeven. De groepscommandant der rijkspolitie, E. Kruit. „Wij hebben de puberteit overwonnen en de financiële volwas senheid bereikt", dit zei de heer J. Warrink. voorzitter van de Stichting Sportbelangen „Hólten", woensdagavond bij de opening van de vergadering van het Algemeen Bestuur, in zaal Vosman, naar aanleiding van mededeling van het gemeentebestuur, dat Ged. Staten hebben bericht, dat voor het jaar 1972 garantie van de betaling van rente en aflossing kan worden verleend voor een door de Stichting aan te gane lening groot f 625.000.- en waarmee de ge meenteraad inmiddels heeft ingestemd. „Het opent perspectieven zonder dat wij van de Grontmij, die het sportveldencomplex „Meer manskamp" aanlegt, het verwijt kregen, dat wij in de schuld zit ten", aldus de heer Warrink. De lening zal worden aangegaan met de Coöp. Raiffeisenbank te gen een koers van 100 procent, een rente van 7V\ procent en af te lossen in 30 gelijke termijnen. Men verzoekt ons mede te delen, dat, in verband met de vele verzoe ken, het mortuarium aan de Reilinks weg op zaterdag, 20 mei, alsnog te bezichtigen zal zijn van 16.00 uur tot 18.00 uur. Holten: Vrijdag 19 mei t.e.m. zondag 21 mei keurmeesters builen de diensturen B. Groot Obbink, Kozakkenstraat 2 tel. 1526, ma. 22 mei t.e.m. zondag 28 mei: H. W. Goorman, Kolweg 52 tel. 1513. Aangifte gestorven dieren op zater dag: van 9.00-11.00 uur aan het slachthuis tel. 1318. Gezinsverzorging. Elke morgen, behalve zaterdags, van 9.00 - 10.00 uur bij mevrouw C. Knijff-Dekker, telef. 1438, b.g.g. telef. 1799 me vrouw Beldman-Aanstoot. Holten: Overdag: tel. 1352 (Politie bureau). 's Nachts: tel. 1224 (G. W. Knapen) b.g.g. tel. 1325 (G. ter Harmsel). Onderhoudsmateriaal Bij het verslag van de activiteiten van het Dagelijks Bestuur, dat door de secx-etaris, de heer H. J. Robers, werd uitgebracht, werd o.m. mede gedeeld, dat reeds tot aanschaffing van onderhoudsmateriaal voor de sportvelden is overgegaan bestaan de o.a. uit een tractor, maaimachi- ne, prikrol e.d. tot een bedrag van ruim f 20.000. Een verzoek van de Athletiek en Trimclub „Hatrick" om aanleg van een trimbaan buiten het sportvelden complex is door het D.B. gunstig ont vangen ook het Algemeen Bestuur kon zich er mee verenigingen. Beslo ten werd tot toelating van de Hockey club in oprichting, die reeds 35 le den telt. Het aantal verenigingen bin nen de stichting is hiermede tot 15 ge stegen. De financiële administratie der stichting zal worden verzorgd op de afdeling van het gemeentehuis, waarvan het hoofd de heer J. Vuur- egge, ter vergadering aanwezig was. Gebouwen De aanbesteding van de kleedgelegen heid en 't clublokaal heeft inmiddels plaats gehad: De laagste inschrijvers waren fa. Voorders en Vukkink, met sel- en timmerwerk f 210.876, J. Lam- mers, centrale verwaring f 21.660. H. H. J. Stukker en zn, schilder werk f 15.041.Fa Klein Velderman, loodgieterswerf f 24.380,en de fa. Jongman, electrische installaties f14.100,—, totaal f 285.967,— exclu sief het honorarium van de architect. De begroting van het architectenbu reau Reitsma' was f 338.000,De kleedgelegenheid wordt gebouwd voor rekening van de Stichting, het club lokaal door de S.V. „Holten", die reeds met het bedrag heeft inge stemd. De vergadering ging accoord met gunning van het werk. De oude boerderij, die thans in ge bruik is bij de jeugdsociëteit „De Schure" zal moeten worden afgebro ken. Op de plaats waar het kleedlo kaal zal worden gebouwd zijn n.l. een paar diepe putten blootgekomen, waardoor het nieuwe gebouw zal moe ten worden opgeschoven naar de boer derij of men zou plm. f 6000,extra moeten betalen. Besloten werd tot aankoop van „Meermanskamp" van de gemeen te, waarmede ongeveer f 230.000. gemoeid zal zijn. Het D.B. werd ge machtigd tot het doen van andere uitgaven zoals de aanleg van de en tourage en toegang tot het gebouw, aankoop van doelen, de aanleg van twee tennisbanen, waarmede inclu sief de bouw van de kleedgelegenheid en de aankoop van de grond ruim f 600.000 gemoeid zal zijn. De kleedgelegenheid moet 1 septem- Zondag, 21 mei (le Pinksterdag): HOLTEN". Ned. Herv. Kerk: 8.30 uur: ds. P. Lugtigheid m.m.v. het Kerkkoor, 10.15 uur: ds. P. Luugtigheid. Ex tra collecte voor Provinciaal Ker- kewerk Oppasdienst: mevr, Ban- nink, Mieke Stukker en Minie Wis- sink. Geref. kerk: 8.30 uur, 10.15 uur en 15.00 uur ds. R. A. Hoogkamp. Tijdens de Pinksterdagen is de ene collecte voor de zending. Bij de uitgang collecte voor „Eigen Kerk bouw". Kinderoppas (mevr. Van de Meulen en Joke Klein Nagel voort) in gebouw „Rehoboth" tij dens de dienst van 10.15 uur. R. K. Kerkdienst: 9.30 uur H. Mis in het gebouw Irene. NIEUW HE ETEN. R. K. Kerk: Zaterdagavond 7.00 uur. Zondagmorgen 8.00 uur en 10.00 uur. DIJKERHOEK. Bethanic: 9.30 uur hulppred. - A. Schellevis. Extra collecte voor Provinciaal Kerkewerk. OKKENBROEK. Ned. Herv. Kerk: 8.30 uur Pink- sterdienst zondagsschool. 10.00 ifUr ds. W. P. J. Osinga. Extra collec te voor de Kerkeraadskas. Maandag, 22 mei (2e Pinksterdag): HOLTEN. Ned.-herv. kerk: 8.30 uur ds. Beert- huis van Bathmen. Extra collec te voor Provinciaal Kerkerwerk Geref. Kerk: 9.00 uur Zangdienst mmv de Chr. Gem. Zangver. ..So li Deo Gloria" J. H. van Ene- brink orgel. Hans Paalman trom pet. Leden van ..Soli" óm half ne gen in gebouw Rehoboth. 1. K. Kerkdienst: 9.30 uur H Mis in het gebouw Trene. NIEUW HEETEN. ïl. K. Kerk: 8.00 u en 10.00 H. Mis, OLDEBROEK N^d. Herv. Kerk: 9.30 u Hulppred. Het echtpaar Jan Hendrik Voordes en Gerritdina Voordes-Kettelarij wonen de Borkeld 59 hoopt woensdag 24 mei te herdenken dat ze 50 jaar geleden ii het huwelijksbootje stapten. De gouden bruidegom is 78 en z'n gouden bruid is 75 jaar. Beiden mogen zich nog in een goede gezondheid verheugen. Het echtpaar Voordes-Kettelarij dat sinds 1925 op het boerderijtje woont op de Borkeld woonde de eerste drie jaren na hun huwelijk in een gedeelte van de woning van de heer Vincent (Jan Grofs Gert Jan) aan de Beuseberger- weg. De huur bedroeg toen maar twee kwartjes per week maar toch nog weer een heel bedrag voor die tijd waarin je met hard werken een gulden per dag of minder verdiende. Het zal het gouden paar woensdag zeker niet aan belangstelling ontbreken. Bij de vele felicitaties voegen tuij gaarne de onze. ber, het clublokaal 31 decemer, '72 en de tennisbanen of 1 september 1972 of mei 1973 gereed zijn. Voor het jaar 1973 werd een begroting vast gesteld voor de verdere afwerking van het complex tot een bedrag van f 250.000.Hopelijk zal dan het ge hele complex zijn afgerond. Afscheid Broersma Tijdens de vergadering werd af scheid genomen van de heer C. Broersma, die naar Zutphen vertrok ken is, en als man van het eerste uur en als secretaris der stichting veel werk verzet heeft. Hij heeft dat met zeer veel liefde gedaan, zei voor zitter Warrink, die hem dan ook ten zeerste bedankte voor al die activi teiten. Zijn woorden werden met een krachtig applaus onderstreept. Ten slotte werd nog besloten, dat liefst met 1 september a.s. een vaste kracht zal worden aangesteld voor het onderhoud der sportvelden. Voor lopig zal dit door de dienst van ge meentewerken worden gedaan. Daa-r over zijn besprekingen gaande met het gemeentebestuur. Leden van de H.V.G. Holten en Dijkerhoek hielden dinsdag 16 mei hun jaarlijkse reisje. Om ruim 7 uur 's morgens vertrok men in westelijke richting. Plm. 9 uur werd in Haar- zuilens de eerste koffie genuttigd, om daarna het kasteel „De Haar" te bezichtigen, wat met een wandeling door de prachtige tuinen en het park behorende bij dit kasteel werd beslo ten. Nadat men allen weer in de bus had plaats genomen ging men rich ting Rotterdam. In Nieuwerbrug werd de reis onderbroken voor de lunch, waarna men de reis weer aan vaardde erl plm. 2 uur in Rotterdam arriveerde. Zittende in de bus werd een rit ge maakt door de Maastunnel. Hierna werd de Euromast bezocht. Prachtig was het uitzicht over de wereldstad, met zijn vele havens, het duizelig- wekkende verkeer, dat men op een hoogte van 100 meter of wie geen hoogtevrees had zelfs op 175 metei boven de waterspiegel bewonderde. Toen allen hadden genoten van het prachtige uitzicht werd de reis voort gezet en is men op de Lijnbaan uit gestapt om in de vele grote waren huizen inkopen te doen. Vanaf de Lijnbaan hebben de dames geproefd hoe het is, als je onder de grond doorgaat met de snelle metro. Aan het eind stonden de bussen weer klaar om hen op te vangen en door de prachtige ontluikende natuur weer naar het oosten des lands te vervoe ren. Met een onderbreking in Auster- litz om de dorst te lessen kwam 't gezelschap in 't Joppe aan waar de maaltijd gereed stond, die allen zich wel lieten smaken. Om plm. 11 uur keerden allen zeer voldaan op het uit gangspunt terug. Geboren: Margarethe Geertruida dv J. van Avesaat en B Modderman. Gerrit Jan zv J W. Huzen en H Stegeman. Gehuwd: J. A. G. Oolbekkink, oud 26 jaar en E. H. C. ter^Beest, oud I 20 jaar. A. Dijkerman oud 23 jaar en G. van Diepen oud 22 jaar. Ondertrouwd: C-. J. Jansen, oud 24 j jaar en J. A. Bekkemens oud 26 iaar. Overleden: G. M. Bannink, oud 36 jaar. G. J. Brinks, oud 74 jaar H. J. Slijkhuis, oud 69 jaar. BEVOLKING. Ingekomen: A. van der Knoop en gez. van Amsterdam. G. J. F. M. P. Damink en gez. van Wierden. Mevr. G. J M Oude Wolbers-Brok van Wierden De burgemeester van Holten maakt bekend, dat gedeputeerde staten van Overijssel bij hun besluit van 24 ja nuari 1972, nr. 58511, afdeling 2, goed keuring hebben verleend aan het raadsbesluit van 24 november 1970, nr. 4182 tot vaststelling van het be stemmingsplan „Dc- Borkeld" met bijbehorende voorschriften, met dien verstande, dat goedkeuring is onthou den aan een aantal in hun besluit na der aangegeven bepalingen c.q. ge deelten van bepalingen der voorschrif ten en het roet blauw omlijnde ge deelte van de plankaart. Het goedkeuringsbesluit ligt met het bestemmingsplan „De Borkeld" vanaf 23 mei 1972 gedurende een maand ter gemeente-secretarie, afde ling algemene zaken voor een ieder ter inzage. Zij die zich tijdig met be zwaren zowel tot de gemeenteraad als tot gedeputeerde staten hebben gewend, kunnen gedurende bovenge noemde termijn beroep instellen bij de Kroon. Gelijke bevoegdheid komt toe aan een ieder, die bezwaren heeft tegen de onthouding van goedkeuring door gedeputeerde staten aan het ge deelte van de plankaart en de betref fende voorschriften. Holten. 19 mei 1972. De burgemeester voornoemd, W. H. Enklaar. De burgemeester /an Holten maakt bekend, dat gedeputeerde staten van Overijssel bij hun besluit van 13 de cember 1971. nr. 50425, afdeling 2, goedkeuring hebben verleend aan het raadsbesluit van 28 oktober 1970, nr. 4005 tot vaststelling van het bestem mingsplan buitengebied der gemeen te Holten, met de bijbehorende voor schriften. met dien verstande, dat goedkeuring is on'xouden aan een aantal in hun besluit nader aangege ven bepalingen c.q. gedeelten van be palingen der voorschriften en met rood omlijnde, respectievelijk rood gearceerde gedeelten van de plan kaart. Het goedkeuringsbesluit ligt met het bestemmingsplan buitengebied vanaf 23 mei 1972 gedurende een maand ter gemeente-secretarie, afde ling algemene zaken voor een ieder er inzage. Zij die zich tijdig met bezwaren zo wel tot de gemeenteraad als tot ge deputeerde staten hebben gewend, kunnen gedurende v ovengenoemde termijn beroep instellen bij de Kroon. Gelijke bevoegdheid komt toe aan een ieder, die bezwaren heeft tegen de onthouding van goedkeuring door Gedeputeerde Staten aan enkele ge deelten van de plankaart en de voor schriften. Holten, 19 mei 1972. De burgemeester voornoemd, W. H. Enklaar. De burgemeester van Holten maakt, ter voldoening aan het be paalde in artikel 22. lid 2 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat de raad van die gemeente in zijn vergadering van 15 mei 1972 heeft be sloten 1. te verklaren, dat bestemmings plannen voor d op de bij de beslui ten van de raad behorende en als zodanig gewaarmerkte kaarten in ro de kleur omlijnde gebieden worden voorbereid: deze voorbereidmgsbe- sluiten hebben betrekking op: a. hef perceel Oranjestraat 30; b. het gedeelte van de Beuseberg globaal begrensd door de Larense- weg, I.;ezensteeg en Eeusebergerweg. II- te bepalen dat de betreffende besluiten in werking treden met in gang van heden. De besluiten met bijbehorende kaarten liggen van de dag der in werkingtreding af ter gemeente-secre tarie. afdeling algem ne zaken, voor een ieder ter inzage. Holten. 19 mei 1972. De burgemeester van Holten, W. H. Enklaar. Tijdens afwezigheid van de bewo ners is woensdagavond tussen pl.m. 9 en 10 uur ingebroken in de wonin gen van de familie Joh. Schuppert en E Stegeman, resp. Industriestr. 30 en 32 en in het perceel Kerkstraat 8, bewoond door de familie R. Ruste- biel Hier was de buit het grootste, n.l een dure radio en een draagbare radio met c assette-recorder met een gezamenlijke waarde van pl.m. 1500 gulden en een bedrag aan buiten lands geld van f 150.-. Bij de familie Stegeman werd een spaarpot meegenomen met pl.m. 60 gulden. Bij de familie Schuppert heeft men niets kunnen vinden gn heeft men daarom blijkbaar de fiets maar mee genomen, welke later aan de Kolweg teruggevonden werd. Een avond of nacht daarvoor werd ingebroken bij de familie Pakkert, Pastoriestraat 31, waar een gouden ketting wordt vermist. In alle geval len werd het gehele huis overhoop gehaald. De kampioenen van Nederland Gevonden: 2 herenhorloges, beurs je met inhoud. Verloren: rood trainingspak, brief met rekeningen, portemonnaie, 2 da meshorloges plunjezak wieldop Dat- sun. Inlichtingen uitsluitend van 8-12 u en van 14 tot 18 uur aan het groeps- bureau rijkspolitie te Holten. A.s. donderdag 25 mei zal de be- jaardensocieteit op stap gaan. De reis voert naar Arnhem en omstre ken. Het vertrek is bepaald op 8.30 uur v.m. vanaf gebouw Irene. Er zijn nog 2 plaatsen beschikbaar in de bus, kosten f 26.per persoon. Terugkomst bij gebouw Irene zal zijn om ongeveer 18.30 uur. ces voor een belangrijk deel te dan ken is. De voorzitter van „H.M.V." de heer Westerik bood aan de heer van Wa ker en een envelop met inhoud en bloe men aan en hij offreerde eveneèns bloemen aan tamboermaltre Meins- ma. Na de officiële huldiging bleef men nog geruime tijd gezellig bijeen. De volledige uitslag le divisie-sectie a luidt als volgt: 1 en kamp. v. Neder land, Drumband van H.M.V., totaal 212 punten (Stilstaande mars „Squa re Dancers" van S. Egberts 107 pun ten en lopende mars „Brabantse Vlag" van H. v. Boven 105 punten- 2 Concordia" (Reusel (Nd. Brabant) 200 punten; 3 „Sint Gregorius" Hert- me (Twente) 197 punten: 4 „De Broe derband" Beerzerveld (Ommen) 1941/: punten; 6 Drumband Chr. Muziekver. „Wilhelmina" Eindhoven 192'/* pun ten; 7 Drumband „Woensels Mu ziekkorps" Eindhoven. 192 punten; 8 Drumband „Sint Bavo" Raamsdonk (Nd. Br.) 186'/: punten. De beste prestatie gehele concours werd geleverd door de Drumband „Ons Genoegen" uit Millingen aan de Rijn (226'/2 p. ere-divisie). 2 Drum band „D.E.S." Leuth (216 p. ere-di- visie); 3 Drumband „De Eendracht" Wezep (216 punten ere-divisie)4 Drumband „H.M.V." 212 punten, le divisie). [TRA] De drumband van de Holtense Muziekvereniging "HMV" heeft beurtizaterdag op het derde Topconcours van de Kon. Nederlandse Fede- iefpi|ratie (KNF) te Apeldoorn duidelijk bewezen dat de eerste prijs (met lof) die op 12 juni 1971 op het concours te Hardenberg werd Claa behaald, geen „uitschieter" wqc Zeer duidelijk heeft de band op het AGOVV-terrein in Apel doorn met het behalen van 212 punten (resp. 107 en 106 voor de stilstaande en lopende mars) gedemonstreerd dat ze in de hoogste ,der8 regionen thuis hoort. Tamboer-maitre Lieuwe Meinsma en zijn jon- 'ceur gens bleven maar liefst 12 punten voor op nummer 2, het Tamboer- Deel korps „Concordia" uit Reusel. De HMV-Drumband werd met dit glanzende succes kampioen van Nederland le divisie - sectie A. Dat het zaterdagavond feest was laat zich denken. De band werd om even over 8 uur op het plein bij de OAD een serenade gebracht door „H.M. V" waarna een mars volgde naar zaal „Amicitia" waar de officiële hul diging plaats vondt. H.M.V.'s voorzitter de heer A. Wes terink feliciteerde namens het korps en burgemeester mr. W. H. Enklaar wenste geluk namens het gemeente bestuur. De band heeft in Apeldoorn een uit zonderlijke prestatie geleverd waar op heel Holten trots mag zijn. Tamboer-maitre Lieuwe Meinsma sprak woorden van dank tot instruc teur J. van Wakeren aan wie dit suc- Aan de marswedstrijden in deze di visie namen 8 bands deel. De jury die bestond uit de h.h. S. Egberts, j. P. Laro en W. J- Peters be oordeelde tijdens dit 3e Topconcours j voor fanfares, brassbands, harmo- nie®n' drum- en showbands in totaal 23 ensembles. De Holtense band ein digde op de zeer eervolle vierde plaats. Een eclatant succes. Voorzitter A. Westerik over handigt de heer Van Wakeren bloemen en een envelop met in houd voor zijn goede werk met de band.

Holtens Nieuwsblad | 1972 | | pagina 1