pJIT HET PLAATSELIJK 'ARLEMENT 'f Overzicht en voorbeschouwing der „Holten"-jeugd Blauw W il naar Boswinkel Geslaagde jubileum-festiviteiten „Holten'-jeugd Zondag begint zomer competitie van de N I B Bloesemtocht door de buurtschappen Verlichting rijwiel- en voetgangers tunnels kost ruim f 14.000.- In afwezigheid doktoren op donderdagmiddag wordt voorzien Nog geen kleuterschool in Dijkershoek Virkeersproblemen besproken Provinciale bibliotheken- centrale West-Overijssel Sp *- ."V Kleuteronderwijs Verkeersveiligheid Onoorbare wi listen Kerkgangers Eerste treffen in Hollen Leden M.A.C. „De Holterberg" boekten successen Eerste kwartaalbericht 1972 Uitleningen stegen gemiddeld met 5,8 pet Waardevermindering gulden niet in grondprijs Geslaagd als clubscheidsrechter Zaterdag Nationale T rim-wandeldag Voetbalprogramma Burgerlijke Stand rydag 21 april 1972 S De beantwoording van de schriftelijk ingediende vragen heeft in de maandagavond gehouden raadsvergadering bijna evenveel tijd beslag genomen als de behandeling van de overige acht punten der agenda De val van een ladder bij de afbraak van de woning, vroeger be woond door de heer Joh. ten Velde, waarbij de betrokkene een en kelblessure opliep en door de E.H.B.O. geholpen moest worden, om dat de beide artsen op donderdagmiddag in Deventer een cursus volgen, was voor de heer Van der Harst (PvdA) aanleiding B. en W. te/Vragen of zy die afwezigheid verantwoord achtten en welke maatregelen zij van plan waren te nemen. De burgemeester, mr. Enklaar, wees er in zijn antwoord op. dat de artsen in Deventer bereikbaar zijn en wellicht sneller naar Hol ten kunnen komen, dan dat zij in de gemeente op praktijk zijn. Men heeft echter dokter Nagelhoud bereid gevonden op donderdagmid dag in te springen. De doktersassistente van dokter Sjjtsema heeft die middag goed gehandeld door snel de ambulance te bellen. Ove rigens was de burgemeester van mening, dat de E.H.B.O.'ers goed hun werk doen en dat het in aller belang is, dat de doktoren goed op de hoogte blijven. De heer Van der Harst meende, dat het niet aangaat om dit werk op de E.H.B.O. af te schuiven. Dit ge val kon wel door de E.H.B.O. behan deld worden, maar hij heeft bij het stellen van zijn vraag o.m. gedacht aan een hartinfarct, waarbij snelle hulp noodzakelijk is. De heer Weste- rik (CH) vroeg of er al gedacht is aan een derde arts en de heer Wig- gers (AR) adstrueerde dit nog met de opmerking, dat Holten reeds 3000 inwoners meer telt, sedert hier twee artsen zijn. De ovorzitter antwoordde hierop, dat dit een zaak is, die het gemeen tebestuur niet regardeert. Er bestaat een vrije vestiging. Overigens moet a& men vertrouwen hebben in het ver- eei antwoordelijkheidsgevoel van de dok- da toren in deze. ou- Over de subsidie voor het jeugdor- kest van H.M.V., waarover de twee- en de vraag van de heer Van der Harst es ging, kon de voorzitter nog moeilijk tal iets zeggen. Het is 'n complex vraag- stuk. B. en W. blijven bij hun toe zegging. De heer Van Schooten (BP) had een reeks van vragen ingediend over hj de mogelijkheid van een kleuter- ju school in Dijkerhoek. Hij had verno- men, .-dat; kinderen uit .Espelo, naar j|j Okkenbroek zouden gaan en was van j{, oordeel, dat men dan beter in Djj- kerhoek een kleuterschool zou kunnen e' stichten! Hij vroeg hoeveel leerlin gen daarvoor nodig zijn. Ik Dat aantal bedraagt 30 in de leef- s- tijd van 4-5'/j jaar, die moeten wo- it nen binnen een straal van 3 km k deelde de burgemeester mede. Als n er 20 leerlingen zijn dan wil «bt ech ter niet altijd zeggen, dat deze elke dag naar school gaan. Het zit er op it dit moment niet in om in Dijkerhoek e een kleuterschool te krijgen. De hoof- 5 den van scholen in Dijkerhoek heb ben daar wel het een en ander aan gedaan. De heer Kroon heeft in la- 1 cune voorzien door zaterdagmorgen in zijn school kleuterschool te hou- den. De heer Van Schooten kon niet begrijpen waarom er in Loo-Bathmen I wel een kleuterschool kan bestaan. Die buurtschap is zeker groter meen- 1 de de burgemeester. De heer Kaan (PVDA) wilde de kinderen met een schoolbus naar Holten brengen. Ie der kind heeft toch recht op een zo goed mogelijke ontplooiing meende J hij. „Dan krijgt u direct de Inspectri- ce aan de broek. Ook de hoofdleid- sters zullen het te veel vermoeiend vinden, dat jonge kinderen van 9-4 uur naar school moeten. De heer H. Rietberg (CH) merk te op, dat de scholen in Holten al vol zijn. Hij zag misschien een oplossing als er een kleuterschool gebouwd wordt in „De Haar". Men zou bij de f planning contact op kunnen nemen I met de buurtschapbewoners. In sa menspel wel rekening houden met de nieuwe school in ,,De Haar" ad- viseerde hij. Het is wel een dure op- lossing. De heer Bosschers merkte op, dan maar in Dijkerhoek een school bouwen en de kinderen daar aanvoeren. Kinderen in de buurtschapsscholen verkeren in slechtere omstandighe den dan in het Dorp. Als men ze daar naar de kleuterschool brengt, dan trekken ze ook gauw naar de basisschool. In Canada is dat een ge wone zaak, aldus Mr. Enklaar. De heer H. Rietberg merkte nog op, dat samengaan van kleuter- en basisonderwijs nog nooit zo belang rijk is geweest, als nu, terwijl wet houder Rietberg van oordeel was, dat het hier wel „iets specifiek Dijker- hoeks" was. De heer Kaan „Dijker hoek wil graag een kleuterschool. Als dat niet mogelijk is, dan moet het kiesen of delen". De burgemeester ..De school vervult een bindende functie". De heer Wiggers zou het op prijs stellen als B. en W. nog eens onder de aandacht van Ged. Staten zou den willen brengen, dat de grens van de bebouwde kom op de Raal- terweg is aangehouden op het punt waar de vrij sterk aflopende Spar- renweg op deze weg uitkomt. Veel automobilisten (als hij goed geïnfor meerd is 20 pet.) rijden met veel te hoge snelheid de bebouwde kom binnen, mede omdat zij te laat gecon fronteerd worden met het 50 km- bord. Verplaatsen van dit bord b.v. even ten noorden van de Jeurlinks- weg zou de verkeersveiligheid z.i. op bovenomschreven punt en' ook ten aanzien van de Koninginnelaan, waar het uitzicht zeer slecht is, zeker be vorderen. Er is met de provincie overleg ge pleegd en daar bestaan overwegen de bezwaren omdat hier visueel geen dorpskom aanwezig is. De provincia le waterstaat zal snelheidmetingen verrichten. Is wijziging niet moge lijk dan kunnen eventueel 70 km-bor- den worden geplaatst. Er worden onoirbare winsten ge maakt met de verkoop van huisvuil- zakken die niet voorzien zijn van het merk „Holten". Schreef de heer Van Schooten. Uit een onderzoek van de politie is gebleken, dat bij de fabriek tussen een collectie zakken van Hol ten er een paar Utrecht Zijn terecht gekomen. De betrokken winkeliers hebben te goeder trouw gehandeld, deelde de voorzitter medé) Maar dan moeten ze deze zakken wel meenemen, repliceerde de heer Van Schooten, hetgeen de burgemeester hem toezegde te zullen bevorderen. De heer Kaan verwacht in de vakan- tietijd op het zomerhuisjesterrein ook zakken van andere gemeenten Daar moet dan ook een voorziening in worden getroffen. o r De heer Nijkamp (AR) wees in zijn schrijven op de verkeerssituatie bij de kruising Dorpsstraat-Larense- weg-Stationsstraat, die bij het uit- De 22 clubs die zijn aangesloten bij de Nederlandse touwtrekkers- bond zullen zondag een begin maken met. de bondscompetitie 1972. In verband niet. de grote animo van de verenigingen die met een of meer teams hebben ingeschreven, heeft het bestuur besloten om, evenals in het vorige seizoen, de competite te splitsen. Alle achttallen in de 640 kg. (A-, B- en C klasse) trekken te gelijk en die in de tweede categorie; catch- 720, 560 kg en jeugdklasse ook. De catchr, 720, 560_en jeugdklasse beginnen zondag in Holten, waar de TTV OKIA de wedstrijden houdt op de Kalfstermansweide. Inmiddels is op de dezer dagen gehouden vergadering van "het bondsbestuur met de afgevaardig den van .alle verenigingen de voor lopige indeling van de competitie 1972 besproken. In de catchklasse nemen vier teams deel: EHTC (Eer beek), Buurse (Haaksbergen), Hol ten en Noordijk. De indeling is verder als volgt: "20 kg. A: Warken (Warsveld); Jonge Kracht, Meddo; Heure, Bor- culo; Zieuwent en Bekveld (Henge- loG) en V en Vord. 720 kg B: Bekveld, Achilles (Arn hem), Eibergen; Beltrum en Jonge Kracht. 640 A: Vorden: Bekveld; Zieu went; Holten; Noordijk; Enter en Achilles. 640 B: Heure; DVO; Buurse; Velswijk; Oostenrijk; Beltrum; Ba th men. 640 C: Noordijk; Eibergen; Bath- men; Enter; Houvast (Nettelhorst- Lochem)Vorden; EHTC en THOR (Doesburg). 560 kg: Noordijk; Vorden; War ken; Heure; DVO; Bekveld; Jonge Kracht. Jeugd: Heure; Ziewent; Bekveld. De toernooi-data werden definitief als volgt vastgesteld: Catch- 720. 560 en jeugd: 23 april: OKIA, Holten; zondag 28 mei: EHTC, Eerbeek; zondag 4 juni: Bek veld, Hengelo Gld; zondag .11 juni: Warken, Warnsveld; zondag 16 juli: Beltrum; zondag 6 aug. Zieuwent zondag 20 aug: Jonge Kracht, Med do; zondag 27 aug.: Eibergen; zon dag 3 sept: Buurse (Haaksbergen). 640 kg klasse: Zondag 30 april Velswijk (Keyenborg); zondag mei: Enter: zondag 14 mei: DVO (Hengelo Gld)zondag 22 mei Tweede Pinksterdag) Vorden; zon dag 18 juni: Heure (Borculo) zondag 25 juni: Achilles (Arnhem); zondag 23 juli: Oosterwijk (Zaelhem); zon dag 30 juli: Noordijk (Neede; zon dag 13 aug: Houvast, Nettelhorst- Lochem. gaan van de Geref. Kerk grote moei lijkheden oplevert. Hij bepleitte poli tietoezicht bij het uitgaan van de kerk en een beroep op de kerkgan gers het verkeer niet in gevaar te brengen. De burgemeester gaf toe, dat de verkeerssituatie op dit punt moeilijk is bij het wegrijden van de auto's, maar er zijn meer verkeersconges- ties op de E8 waar de politie mee te maken heeft o,a. bij het afkomen van de Toeristenweg. Er zijn geen men sen genoeg om een politieman bij de kerk te zetten. De heer Nijkamp had zijn suggesties gedaan om een sa- Op 16 april j.l., organiseerde \de M.C. Amsterdam een nationale mo torcross op haar circuit gelegen bij de Coentunnel. Het circuit, bestaande uit opgespo ten grond, was door de langdurige regenval zo zwaar te berijden, dat de organisatie besloot, een gedeelte van het circuit niet te gebruiken. Onze club- en plaatsgenoot Henny Vruwink werd met zijn Norton-Wasp derde in de einduitslag der zijspan Junioren. Uitslag zijspannen junioren: 1. R. Willems. Eibergen, Susuki Wasp. 2 H Willems, Eibergen, Norton Wasp en 3. Henny Vruwink. Holten, Norton Wasp. Jan Bak werd met zijn Honda eerste tijdens een Internationale Zij- spancross. gehouden in het Oosten rijkse Steier. -menspel te krijgen. De burger zegt „waarom zijn daar geen verkeers lichten". De voorzitter meende, dat het niet zozeer op het gevaar vast zit, maar op het feit, dat men te lang moet wachten. „Maar niet te lang namü- meren over de preek", dat is ge vaarlijk". Daar was de heer Nij kamp het niet mee eens. want de vorige dag, was nog een kind onder een auto gekomen, mede doordat de betrokken bestuurder de voetgangers- oversteekplaats niet tijdig kon opmer ken. Het ongeluk met een kind, dat zich van de hand lostrok, was nog goed afgelopen. „U moet zending bedrijven in ei gen huis. want dat hebt u in de hand", aldus de voorzitter. c De stijging van de uitleningen in het eerste kwartaal van 1972 bedroeg in vergelijking met dezelfde periode van 1971 gemiddeld 5,8 pet. Opmerkelijke uitschieters zijn: Markelo 46 pet., Bathem 39 pct„ Stap horst 36 pet., Vollenhove 30 pet., Le- mele 28 pet-, Hardenberg 25 pet.. De Krim 21 pet-, Lutten 19 pet.. Kerk buurt en Nieuwleusen 17 pet., Zwart sluis 16 pet., Balkbrug 15 pet. Aanzienlijke vooruitgang werd ook geboekt in: Hollendoorn en Holten 13 pet., Ber- kum 12 pet., Ommen en Rouveen 11 pet-, Diepenveen, Den Ham, Heino en Wierden 10 pet. Olst 9 pet. Ber- gentheim, Genemuiden en Slagharen 8 pet. Als oorzaken van opmerkelijke stij gingen kunnen worden genoemd de stimulering vanuit het onderwijs en de verbetering van de akkomodatie door grotere gebouwen. Vergelijkende statistiek over de pe riode 1 januari tot 31 maart 1971-'72 inzake de uitleningen. Holten..1971, 15444; 1972 17513 Bij het voorstel van B. en W. tot verkoop van een perceel bouw terrein in het villaterrein „Look" aan de firma B. J. Vukkink en Zoon, Neerdorp 26, in de maandagavond gehouden raadsvergade ring 1700 m2 voor f 32.500,- vroeg de heer Nijkamp (AR) of in de kavelprijzen de waardevermindering van de gulden niet in gecalculeerd moet worden. De burgemeester antwoordde hierop, dat dit niet het geval is. De gemeente mag geen winst maken. De kavelprijzen worden der halve bepaald aan de hand van de aankoopkosten der grond, de ontsluitingskosten, de rentelast en nog enkele bijkomstige kosten. De rente wordt omstreeks de vijf jaar herzien. „U brengt er een nieuw clement in", aldus de burgemeester. Het voorstel werd aan genomen. Aan de bouw- en ontwikkelings groep „Gedo" N.V. werd een bouw terrein in „De Haar" verkocht groot 2090 m2 voor de som van f 75.000.Hier was het de heer Bos schers. die vroeg of de kavelprijs niet verhoogd moet worden in verband met de gewijzigde oppervlakte der ka vels en bij de verkoop van 41020 m2 aan de woningbouwvereniging „Onze Woning" te Deventer voor d.. som van f 1.142.890.vroeg de heer Riet berg (c.h.) of de rest van de grond duurder wordt in verband met de wij ziging van het bestemmingsplan „De Haar". Deze kavelprijs is herzien en gebracht, op f 5.630.voor wat de woningwetbouw betreft. Verhaal vindt plaats op andere kavels, deelde dc raadsvoorzitter mede. Vrije hand De heer .Westerik (C.h.) wil ten op zichte van de grond voor particulie re woning de hand vrij houden. Bij dit voorstel kwam tevens aan de orde een vraag van de heer Meerman (PvdA) om de verkoop van 'n bouw terrein aan de'heer E. Rietberg als nog op de agenda te plaats.en. Hoe wel het door het. late binnenkomen zowel voor het college als de raad een vervelende zaak is om dergelij ke verkopen alsnog op de agenda te plaatsen ging dc raad er mede ak koord, dat aan de heer Rietberg 485 m2 bouwterrein verkocht werd aan de Tuinstraat voor f 9700. Met de heer Meijerman werd een grondruiling aangegaan ten behoeve van een parkeerterrein voor de nieu we begraafplaats aan de Oude Deven- terweg. Voor rekneing van de ge meente zullen drie uitritten worden gemaakt. De verordening geldelijke steun doorstroming werd in verband met de hogere huurprijzen gewijzigd. De huur van de woning, die wordt verlaten mag niet meer bedragen dan f160.(oud f140) en van de woning die betrokken wordt mag niet hoger zijn dan f 325.(oud f250). Atheneum Besloten werd de scholengemeen schap voor te dragen voor een athe neum in het scholenplan 1975-1976- 1977 Bij begrotingswijzigingen vo teerde de raad verschillende kredie ten o.m. f 9593.als bijdrage in de verharding van de Stationsweg te Dij kerhoek in het ruilverkavelingsplan (30 pet, van 61.977.verhoging kre diet regionaal woningmarktonderzoek f 1195.77 (het rapport wordt in de loop van 't jaar verwacht) revisie hydrau lische kraan f 5002.03. De verlichting van de rijwiel- en voetgangerstunnels zal f 14.802.50 kosten. De burgemees ter zei te verwachten, dat. hiervan wel van het Ruk terug zal komen. Rondvraag Bij de bespreking van de notulen aan het begin van de vergadering in formeerde de heer Wansink (gem. be lang) hoe het stond met de vaststel ling van de bijdrage, die de heren Aaftink en Wegstapel moeten betalen in de aanleg van de electriciteit voor hun nieuw te bouwen boerderijen in het Holterbroek. De voorzitter verklaai-de, dat men deze zaak in voorbereiding heeft. De heer Wansink wilde hierover verder van gedachten wisselen, maar dat wil de de voorzitter niet toestaan, om dat men dan de rondvraag weer gaal invoeren die de -raad zelf heeft afge schaft. verklaarde hij. De heer Wan sink (boos) „Dan duurt het weer een maand". Hij verklaarde voornem te zijn een voorstel te doen de rond vraag weer in te voeren. Van de cursus clubscheidsrechter te Almelo, georganiseerd door de afd. Twente van de K.N.V.B. slaag den van de S.V. „Holten" de volgen de kandidaten: W. Schooien, G. Ban- nink (Lichtenberg), W. Dijkslag. G. Janssen, G. Wansink, B. Markvoort, G. Bannink. Luc. Schipper en Brands en van de Z.V.V. „Blauw Wit '66": K. Veldhuis, B. Dijkink, Joh. Stam, M. Rensen. W. Beldman en G. Welink. Het A elftal behaalde in Nijverdal een verdienstelijk 2-2 gelijkspel tegen het sterke De Zweef A. Het was een gelijk opgaande wedstrijd en het glad de veld stelde hoge eisen aan de technische kwaliteiten van de spelers. De C junioren speelden eveneens ge lijk en wel met 1-1 tegen DES C. C2 daarentegen kon het niet bolwerken tegen kampioenskandidaat SWN C3 en verloor eervol met 2-1. De overige Voor het spelen van de voorlaatste wedstrijd in dit seizoen gaat Blauw Wit I naar Boswinkel I (Enschede). De Enschedeërs zijn thuis heel moeilijke tegenstander en een pun tenverdeling zou voor Blauw Wit een mooi resultaat zijn. De wedstrijd te leiden door scheidsrechter Havinga begint om kwart over 4. Vertrek 3.00 uur. Voor - de 4e klassers is door de af deling Twenthe een zogenaamde na- competitie ingesteld die dit week einde zal starten. Blauw Wit 2 speelt thuis tegen DES 5. We houden het op een klei ne zege. Aanvang 4 uur. Blauw Wit 3 speelt in ""Rijssen om 10.00 uur tegen Excelsior 11. De junioren B I krijgen bezoek van Excelsior B 4. Zo te zien een niet al te zware opgave. Niets is echter ge vaarlijker dan de tegenstander te onderschatten. Aanang: half drie. Voor de Blauw Witte jeugd zijn vastgesteld Blauw Wit D 1-Hect.or D 2, 1.00 uur. Twenthe E I-Blauw Wit E I, 2.00 uur. Blauw Wit E 2-Halve Vooruit E I, 10.00 uur. junioren-wedstrijden werden alle af gelast door de zware regenval. Pupil len E2 leed een verdiende 2-0 neder laag tegen Eversberg E. welke ploeg sterker was en beter van de kansen profiteerde dan de Holtenaren. E3 be haalde een benauwde zege (1-0) op Eversberg E2. Het was een spannen de wedstrijd, waarbij Holten E2 de meest gelukkige was. Een monsterze ge van 9-0 behaalde E4 op De Zweef E6 en deze wedstrijd werd in een re genval gespeeld. De topscorer van de dag was Dinant Paalman want hij scoorde alle negen goals! A speelt zaterdag thuis tegen Dos'37 ■an ook uit deze wedstrijd is het moge lijk een puntje te behalen, want de tegenpartij is van ongeveer gelijke kracht. B2 krijgt op het nog een ge makkelijke tegenstander te bestrijden, want Enter Vooruit B2 staat op de on derste plaats. Toch mag deze wed strijd niet te licht worden opgevat en gezien de nog behoorlijke kampioens kansen van het Holtense etftal. mo gen zij zich geen misstap veroorloven! C-2 speelt, in het Sportdal tegen De Zweef C2 en wij hebben zo'n idee. dat hier de winst voor dè thuisclub zal zijn. D krijgt het daarentegen heel wat moeilijker in de uitwedstrijd tegen NEO D. De vorige wedstrijd heeft aangetoond dat de ploeg uit Borne over een goed elftal beschikt en daar de D junioren van Holten de laatste tijd een beetje van slag zijn, tippen wij de thuisclub als favoriet. De beide pupillen elftallen E2 enE3 reizen naar Lemele E en E2 en ge zien de kracht van deze teams moet er voor elk team minstens één punt- jt inzitten. Wie een bloesemtocht wil maken moet zaterdag of zondag de buurt schappen intrekken. Overal staan de krentenstruiken in volle bloei! In het Neerdorp. Espelo, Dijkerhoek, op de Borkeld en in de Beuseberg, maar ook in andere gemeenten zijn ze te vinden. Er zijn overal goed berijdba re wegen, waaraan de ruilverkaveling Holtén-föarkeló er nog talrijke heeft - toegevoegd. Het is een prachtig ge zicht, maar men moet niet te lang wachten, want de bloeitijd is maar betrekkelijk kort. De natuur barst uit haar voegen, want ook het jonge groen komt overal te voorschijn. Bo vendien bloeien bij de boerderijen de kersenbomen en komt de natuur tot nieuw leven. De Nationale Trim-wandeldag wordt zaterdag in Holten georgani seerd door de W.S.V. „De Trekkers". De startplaats is café „De Waag" aan de Waagweg. Men kan er vanaf 10 uur 's morgens tot 2.00 uur 's mid dags van start gaan. Deelnemerskaar ten zijn verkrijgbaar a raison van f 1,in het startlokaal. Aan het ein de van de wandeling ontvangt men op vertoon van de deelnemerskaart 'n herinneringsspeldje. De opbrengst van deelnemerskaarten zal gebruikt worden om in dorpen en steden Trim-parcoursen te bouwen. Deze na tionale trim-wand*ldag wordt gehou den onder het motto „Trim met het hele gezin en gaat uit van de Ned. Sportfederatie en de wandelsportbon den, die de vraag stellen „Kunt U nog 10 km wandelen?" Voor de jeugd van de „S.V. Holten" zün in verband met het 50-jarig be staan der vereniging enige festivitei ten georganiseerd, welke een groot succes zijn geworden. Voor de pupil len werd op een woensdagmiddag in de grote zaa! van Hotel Vosman een „spelletjes"-middag gehouden en hier konden de ca. 50 jongens zich naar hartelust uitleven in kegelen, sjoelen knikkeren, ringgooien, korf ballen, poppen gooien en een spelre gel en ademtest. Tijdens deze onderdelen werden de jongens getracteerd op limonade enz. De indeling was gelijk aan de elftal len uit de competitie. Winnaars van het elftal waren: E 1. 1 Jan Paalman. 2 Ronnie Mees- Ier. 3 Dirk Verveda. E 2: 1 Bennie Krikkink. 2 Herma Deijk. 3 Hans Heyda. E 3: 1 Dirk Stoevenbelt, 2 Jan Aaf tink. 3 Wim Baltus. E 4: 1 Henk van Doesburg, 2 Henk Aaftink, 3 Erik Knapen. Na afloop van deze spelletjes kre gen de jongens nog een portie patat en 'frisdrank aangeboden en tijdens dit „feest-diner" werden de prijzen uitgereikt, waarbij het lawaai in heel De Tukkers 2 - Holten 2 2-1 Holten 2 heeft z'n laatste theoreti sche kans laten liggen door in Alber- gen met 2-1 te verliezen van de Tuk kers 2. Hoewel Holten de gehele wedstrijd de betere was, kwam men toch niet tot scoren. De ruststand was 2-0. Zeven minuten voor het eind werd het door B. Breukink nog 2-1. Ver der kwamen de Holtenaren echter niet. Zondag a.s. de laatste wedstrijd Holten 2-Amelo 3 10.00 uur Sportdal. Luctov 8 - Holten 8 2-3 Opgezweept door een fanatieke lei der bevocht Holten 8 een verdiende overwinning in Almelo. Vooral de eerste helft liep alles volgens 't voet balboekje, zodat de scheidsrechter 'n rustige morgen had. Twee prachtige doelpunten was het verdiende resul taat voor de hard werkende ploeg. Na de thee dacht Luctor uit een an der vaatje te kunnen tappen. Ook nu waren de rood-zwarten echter prima op dreef. Wel kwam de thuisclub terug via een vrije trap vanaf de 16 meter-lijn, maar Holten vergrootte de voorsprong weer door F. Bekkernens. In de slotfase moest de Holter-kee- per nog l maal vissen. Stand: HOL TEN 8 16 6-1-9 13 32-53. Holten te horen moet zijn geweest! Voor de junioren waren er twee avonden wat te doen. Op donderdag avond was er voor hen een wanael- puzzeltocht uitgezet door de fam. Groenewouöt en zoals wij dit van de ze organisator gewend zijn, liep alles op rolletjes en hebben de jongens 'n fantastische tocht gehad. Tijdens de wandeling was er gele genheid om de dorst te lessen en 'n zakje patat te nuttigen. Uit de gestel de route-opgaven waren bij het eind punt enige vragen te beantwoorden, waaruit de volgende groepen als win naar te voorschijn kwamen: 1 groep A. Jansen, 2 groep H. Bronsvoort. 3 D. Meuleman Voor de vrijdagavond werd er voor deze jongelui de prachtige voetbal film van de wereldkampioenschap pen 1966 Engeland - Duitsland ver toond. Ook hiervoor bestond grote belangstelling en hebben de jongens kunnen genieten van prachtige staal- ♦jes voetbal. ZATERDAG Holten al-DOS '37 al, 4 u., Sportdal Enter V. b2-Holten b2, 4.15 uur. Holten c2-De Zweef c2, 2 u.. Sportdal NEO dl-Holten dl. 3.15 uur. Lemele el-Holten e2, 10 uur. Lemele e2-Holten e3. 11 uur. ZONDAG Holten 2-Almelo 3, 10 uur. PH 5-Holten 3, 10 uur- NACOMPETITIE Holten 8-WVV 7, 10 u., Rijssenseweg Twenthe 5-Holten 7, 2.30 uur. Holten 5-Haarl. Boys 5, 12.30 u„ Rijs senseweg Haarï. Boys 6-Holten 6. 10.30 uur. RKSV 3-Holten 4, 12.15 uur. HOLTEN Geboren: Gertjan Frank, zv P. Veenstra en W. G. Keukenkamp. Daniël Rinaldo, zv J. F. Veerman en G. I. B. Pietersz. Gerhardus Hendrikus, zv J. Landeweerd en G. M. Kleinhesselink (geb. te Deven ter). Ondertrouwd: A. Dijkerman, 23 jr, Lochem en G. van Diepen, 22 jr, Holten. Getrouwd: J. Stam, 23 jr, Holten en W. Bosschers, 23 jr. Holten. BEVOLKING Ingekomen: C. Kooiman van Oo». tenrijk. J. F. Veerman en gezin van Almelo.

Holtens Nieuwsblad | 1972 | | pagina 3