21% KORTING h. mim schoonmaakster Groet ponyconcours GEMEENTE «TEM Meur slagers- - p rod bi M HL alt sterman DOE HET NU! J. WSOGERS leg met condens, hinderlijke luchtjes en wettige dampen iia uw keuken, mevrouw! KLEIN VELBERMAN Een groot kinderfeest en lampionoptocht op I mei Woningnood onder de vogels! J Zwart- en roodbontfokkers vergaderden Lezing land- en tuinbouw- onderwijs in Dijkerhoek LEKKER ETEN SAMEN LEREN ORGELSPELEN Econ. sociale voorlichting in Espelo RAUWE MELK MOET U KOKEN RAUWE MELK IN DE HANDEL KI Dankbaar en blij geven wij u kennis van de geboorte van onze zoon en mijn broertje GERTJAN FRANK W. G. Veenstra- Keukenkamp P. Veenstra René Holten, 13 april 1972 Pannenbakkersstraat 14 Geboren: Janine - Anne dochter van J. Hazemeijer en H. Hazemeijer-Gerding Deventer, 14 april 1972 Bergstraat 44-46 Met grote blijdschap geven wij u kennis van de geboor te van ons dochtertje en zusje SANDRA E. J. Broekhuis J. H. Broekhuis- Haverslag Gerrit Erna Holten, 19 april 1972 Dijkerhoek 40 Frans de Wit Sienta Schuppert geven u, mede namens hun ouders, kennis van hun voornemen in het huwelijk te treden op D.V. vrijdag 28 april om 14.00 uur ten gemeentehuize te Holten. Kerkelijke bevestiging om 14.45 uur in de geref. kerk te Holten door de we'eerw. heer ds. J, M. van Minnen te Utrecht. Holten, april 1972 Beuseberg 125 Kosterspad 9 Toekomstig adres: Vletweide 168, Bunnik (Utr.) Receptie van 16.30-18.00 u. in Dorpshotel „Holterman" Op donderdag 27 april D.V. hopen onze lieve oude'" en grootouders W. F. Teeseiink J. Teeselink-Meilink hun 40-jarige echtver eniging te herdenken. Dat zij nog lang ge spaard mogen blijven, is de wens van hun dankbare kinderen en kleinkinderen. Holten, april 1972 Beuseberg 39. •Gelegenheid tot felici teren op donderdag 27 april, 's avonds na 7.30 uur in zaal „Vosman". Op woensdag 26 april hopen mijn lieve vader en moeder H. J. Aaftink en H. Aaftink-Oonk hun 25-jarige echtver eniging te herdenken. Hun dankbare dochter Ria Holten, april 1972 Schoolstraat 17 (In plaats van kaarten) Op D.V. maandag 8 mei a.s. hopen onze lieve ouders H. Beldman H. Beldman-Bosch hun 25-jarige echtvereni ging te herdenken. Hun dankbare kinderen: Theo Geert. Herman Henni Rudy Elisabeth Gerlien Wierden, april 1972 Eerste Esweg 63 Gelegenheid tot felicite ren 's avonds na half acht in hotel ,De ISwaan' te Wierden. Op zaterdag 29 april a.s. hopen J. Klein-Horstman J. Klein Horstman- Smaibrugge hun 12'/t-jarig huwelijk te herdenken. Holten, april 1972 Deventerweg 35 Gelegenheid tot felicite ren 's avonds van 7.30- 10:30 uur in de feestzaal van Hotel Vosman. Op maandag 1 mei a.s. hoopt onze lieve vader, groot- en overgrootvader Berend Jan Aanstoot zijn 80ste verjaardag te vieren. Dat hij nog lang ge spaard mag blijven is de wens van zijn dankbare kinderen, k ein- en achterkleinkinderen Holten, april 1972 Beuseberg 144 Gelegenheid tot felicite ren 's avonds van 7.30- 10.30 uur in café ,,De Poppe". Heden behaagde het de Here, na een kortstondi ge ziekte, zacht en kalm, tot Zich te nemen onze innig geliefde moeder, behuwd-, groot- en over grootmoeder Gerritdina Rerendina Veneman wed. van B. J. Oonk in de gezegende ouder dom van 8'3 jaar. B. J. K ein Teeselink- Oonk G. J. Klein Teeseiink Wed. G. F. ten Dam-Oonk F. Oonk J. G. Oonk-Nijkamp Klein- en achterklein kinderen Holten, 18 april 1972 Neerdorp 15 De teraardebestelling zal p aats vinden op zater dag 22 april a.s. op de Nieuwe Begraafplaats te Holten om 13.30 uur. Zij, die de overledene de laatste eer willen bewij zen, worden verzocht om 12.15 uur aanwezig te zijn in gebouw Irene, Boschkampsstraat. Heden nam de Here, ge heel onverwacht, to< Zich onze lieve zuster, schoonzuster en tante Gerritdina Berendlna Veneman wed. van B. J. Oonk op de leeftijd van 83 jaar Rust zacht Psalm 103 8 Holten: Fam. J. H. Veneman J. Veneman Markelo: Fam. G. Veneman Holten: Fam. B. Veneman Neven en nicmeu Holten, 19 april 1972 Dankbetuiging Hierbij zeggen wij allen nartelijk dank voor de vele felicitaties, bloemen en ca deaus die wij ontvingen bij ons 40-jarig huwelijksfeest. H. Manenschijn J. Manenschijn-Ulfman Holten, april 1972 Waagweg 3 Dankbetuiging Hierbij betuigen wij onze hartelijke dank aan allen die onze huwelijksdag tot een onvergetelijke hebben gemaakt. Gerrit en Joke Koopman Holten, april 1972 Oranjestraat 38 Hans en Wiily Stam wil en iedereen hartelijk be danken die, op welke ma nier dan ook, hebben mee geholpen hun huwelijksdag lot een onvergetelijke dag te maken. Holten, auril .1972 DANKBETUIGING Het bestuur van de Holtense Muziekvereniging „HMV" dankt bij deze alle ingezetenen zeer hartelijk voor de spontane medewerking, die werd verleend bij de inza meling van lompen. Hartelijk zeggen wij ook dank de zakenmensen en bedrijven die hun vrachtauto's be schikbaar stelden bij deze 18e inzameling Nogmaals aan allen welgemeende dank. Bestuur ,,H.M.V." Lompen, die, om welke reden dan ook, niet zijn afge haald, zullen we alsnog graag even komen halen. Even een boodschap aan de h.h. A. Westerik, Kerkp e n 4 of H. J. Oolbekkink, Oranjestraat 80, tel. 1220 en het komt in orde Burgemeester en wethouders van Holten roepen ge gadigden op voor de betrekking van voor de upenbare kleuterschool aan de Tuinstraat Het salaris bedraagt f 185,43 bruto per maand. Schriftelijke aanmeldingen gaarne vóór 28 april a.s. te «enden aan de burgemeester van Holten. VOOR EEN GOED NAAR ORANJESTRAAT en 'T VIADUCT DINSDAG: 500 gram fijne of grove runderworst 238 500 gram fijne of grove varkensworst 248 150 gram biefstuk 198 150 gram rolpens135 WOENSDAG: 500 gram schoudercarbonade 238 500 gram speklappen 138 150 gram gebraden gehakt118 DONDERDAG: 500 gram gehakt 208 1 kg grove worst 398 500 gram mager rundergehakt 330 150 gram nierbrood89 VRIJDAG en ZATERDAG: 500 gram mager varkensvlees 438 150 gram boerenmetworst 113 150 gram gekookte lever 113 DE HELE WEEK: 2 tartaar 135 Blik appelmoes 69 Pot wortelen 103 Blik peren 103 KEURSLAGERIJ opheffing vanaf zaterdag 22 april OP ALLE GOEDEREN MANUFACTUREN Granol en sierpleister per m2 vanaf f 14.— Muren coaten van binnen en buiten per m2 vanaf f 6, Tevens alle dubbele ramen en horre-ramen en zonweringen Op alle produkten 10 jaar voll. garantie. ,DE MUURSPEC1ALIST" Postbus 93, Emmeloord, Tel. 05270-3929 Postbus 284, Hengelo (Ov.), Tei. 05400-17988 FAMILIE- EN HANDELSDRUKWERK 2, 3, 4 of meer kleuren ADVERTENTIEBUREAU Telefoon 1356 Maandag 1 mei (Koninginnedag). Terrein: Weide bij Robers aan de Eastoriestraat. Morgenpro.gr am ma: Aanvang 8.30 uur. Middagprogramma: Aanvang 1.30 uur. Kinderen beneden 10 jaar gratis toegang. Meer dan 150 pony's. DST MOET U BESLIST KOMEN KIJKEN Neem een WASEM-AFZUIGKAP boven uw fornuis en het leed is snel geleden. Al voor f 225.— een 1 pracht van een kap. Alleen bij: Speeltuinvereniging „De Kol" organiseert HOLTEN De speeltuinvereniging „De Kol" organiseert op 1 mei a.s. feest van Koninginnedag een feeste lijke middag voor de kinderen van de leden op het braakliggende ter rein voor het gemeentelijk slachthuis. Het bestuur heeft met medewerking van verschillende ouders commissies samengesteld om de festiviteiten van de jeugd in goede banen te leideh. Meer dan tweehonderd kinderen woon achtig in het Kolcomplex, hebben zich reeds opgegeven. Ze zijn inge deeld naar leeftijd. De kleuters be ginnen 's middags om 14.00 uur met een vlaggetjeswedloop, uitgewerkt door een commissie bestaande uit dames, onder leiding van mevrouw M. Iïoele-de Vrcedc. Na deze kleu ters komen de 6- en 7-jarige meisjes aan de beurt, die een hindernisrace gaan houden onder leiding van mevr. K. Hase-Hamer. De jongens van deze leeftijd houden een wedstrijd in zak- lopen met hindernissen onder leiding van de heer W. Verveda. De meisjes van 8 en 9 jaar gaan de was ophangen onder supervisie van de heer H. Verveda. De jongens van 8 en 9 jaar gaan fietsen met hinder nissen onder leiding van de heer J. Calkhoven. De groep meisjes van 10 jaar en ou der, die de basisschool nog bezoeken gaan stoelendansen. De leiding hier van is in handen van de heer G. J. Klein Nagelvoort. De jongens van deze leeftijden gaan fietsen op 'n uit gezet parcours met tal van hinder- Liesbeth Oostenbrug eerste pad vind ster met. juni orköord Op 14 april j.l. werden weer 4 meisjes geïnstalleerd als padvindster. Het waren Maaike Nijhuis, Norma Pater, .Marjan Wijnnobel en Ella Zwolle. Tevens kreeg Liesbeth Oostenbrug als eerste padvindster van de Waar- denborchgroep het juniorenkoord (zie foto). Zaterdag werden de padvinsters door enkele ouders met de auto naar Almelo gebracht, waar zij een gezel lig weekend hadden samen met 90 padvindsters uit het hele district. Het onderwerp van het weekend was „Walt Disney", 's avonds was er kampvuur waar vele padvinsters- liedjes werden geleerd. Zondags kwamen de ouders de meisjes weer ophalen. De kabouters gaan op 6 en 7 mei naar Almelo. „Volkers Muziek" die eind vorig jaar een geheel nieuwe zaak heropen de aan de Grotestraat in Nijverdal, heeft sinds enkele maanden ook een eigen orgelschool, waarvan ver over de honderd leerlingen volgens een nieuwe Amerikaanse methode leren orgelspelen. Basis van dit unieke sy steem is: geen saaie theorie, maar direkt al zelf spelen. De theorie al tijd nog belangrijk wordt echter niet verwaarloosd, maar is ingebouwd en volgt spelenderwijs. De lessen -• den in groepsverband gegeven en de ervaring die „Volkers Muziek" sinds vorig jaar heeft opgedaan, heeft reeds geleerd dat nu werkelijk ieder een kan leren orgelspelen. Echt spe len, niet met een goedkoop éffect, maar verantwoord volgens het nor male notenschrift. Het gezamenlijk lesnemen stimuleert tot uitstekende resultaten, zo verzekerde ons de fir ma Volkers. Dit blijkt ook wel uit het enthousiasme vant de leerlingen. Aar dige bijkomstigheid is: omdat men met meer personen lesneemt, zijn de kosten minimaal'. Ook leerlingen uit Holten nemen aan deze lessen deel. nissen. Een commissie onder leiding van de heer G. J. van 't Holt zal beslissen wie in aanmerking komt voor de prijzen. Voor iedere groep zijn er vier prij zen beschikbaar gesteld n.l. cadeau bonnen van resp. f 9,f 7,f 5, en f 4.De kleutergroepen ontvangen echter geen waarde bonnen, maar prijzen in de vorm van waardevolle voorwerpen. Mochten de weersomstandigheden het burenge beuren parten spelen, dan wordt de ze middag uitgesteld tot 'zaterdag 6 mei a.s. Nieuwe leden van de speeltuinvereni ging voor het jaar 1972 kunnen zich nog opgeven bij de penningmeester, de heer W. Leemans, Schepenen straat 2. 's Avonds om plm. 20.00 uur wordt met medewerking van H.M.V. de reeds traditie geworden lampionop- tocht gehouden in het Kolcomplex. De start van deze optocht is vanaf het gemeentelijk slachthuis en de route verder: Weversstraat, A. J. Gold- stcuinstraat, Noordenbergstr-, Waar- denborchstraat, Holterenkstraat er Lageweg. Het dragen van brandende fakkels is niet toegestaan. De leden van de speeltuinvereniging worden gratis voorzien van lampions met toe behoren. Niet-lcden zyn 's avonds, mits voorzien van lampions, van har te welkom. De afdeling Espelo van de Neder landse Bond van Plattelandsvrou wen hield dinsdagavond haar laatste bijéénkomst in dit seizoen in „Het Trefpunt" onder voorzitterschap van mevrouw G. Slijkhuis-Dikkers. In de ze bijeenkomst hield mejuffrouw J van Weperen, economisch-sociaal voorlichtster, die als zodanig werk zaam is in het gebied Twente-Sal- land en op haar kantoor in Wierden bereikbaar is, een - boeiende inlei ding over haar werk. Maar voordat zij aan het woord kwam werd eerst de datum van het jarlijkse reisje vastgesteld op 16 au gustus. Een dertigtal dames werd hier voor reeds genoteerd. Ook wekte c> presidente de leden op om 17 mei de provinciale vergadering te bezoeken in de buitensociëteit te Zwolle. Men kan zich nog vóór 30 april hiervoor opgeven bij de secretaresse. Onder het motto „Onze milieuzorg is ook Uw zorg waren de dames H. J. Hol-Groothoff en M. P. Garsen-van Kampen bereid om met de leden van de Christelijke Plattelandsvrouwen en van de afdelingen Holten en Dij kerhoek van de bond zich in te zet ten om ook het leefklimaat in Espe lo en omgeving schoon en fris te hou den en als contactpersonen op te treden. In het komend seizoen zal in samenwerking met de afdeling OLM een cursus worden georgani seerd op het gebied van alle soor ten verzekeringen. Voorts staat nog een fietstocht op het programma, welke nader door het bestuur zal worden uitgewerkt. a Hierna kreeg de ESV-ster Van Weperen het woord. Zij belichtte de lezing over haar werk met een serie dia's. Men kan als lid gratis een be roep op haar doen bij de aanschaf fing van huishoudelijke apparatuur en verder bij verbouwing of nieuw bouw. Wil de huisvrouw een nauw keurige boekhouding beginnen dan kan zij hierin ook de helpende hand bieden, om dif zo efficiënt mogelijk te doen. Zij vestigde er de aandacht op. dat er nog enkele voorlichtings woningen te bezichtigen zijn, maar benadrukte, dat dit geen voorbeeld huizen zijn. Volgens spreekster heeft ieder zo zijn eigen wensen van indeling en die wegen bij de kosten van verbouwing het zwaarst. Na haar inleiding beantwoorde zij nog tal van vragen en werden nog onderwerpen besproken, die inrnid- deld naar voren kwamen. De voor zitster dankte haar onder aanbieding van een kleine attentie en wenste al len wel thuis. 'rijdag 21 ap De beai de maant in beslag der agent De val woond dc kelblessu dat de b W. te/vri maatregc De bui De afdeling Holten van het Neder landse Rode Kruis heeft een tweede lectuurkast geplaatst in het Kolcom plex. De kast bevindt zich bij het fietsenhok aan de zijde van de Hol terenkstraat. De andere kast staat bij het gemeentehuis op het terrein van Gebr. Wansink. De bedoeling van de ze lectuurkasten is, dat men daar zijn boeken en tijdschriften in deponeert, de artser die men af wil staan voor de ziek-: ulinj- en bejaarden in allerlei inrichtinge f De kasten worden regelmatig geleef heelt eci en het materiaal opgezonden nai dag in t( het hoofdbestuur van het Rode Kru: ,- „,5de De Holtense bevolking is altijd ze; gul geweest mèt het deponeren va rigens boeken en geïllustreerde tijdschrift» Jjun wei en nam op de landelijke ranglijst di j ook altijd een goede plaats in. Enkele jaren geleden worden er op initiatief van de heer H. J. Arf- man 40 nestkastjes in de Holter- broek opgehangen. Ze waren ge schonken door de Dorpsschool. Nog in datzelfde jaar werden van deze 40 kastjes, bestemd voor holen- broeders, 36 bewoond. Het was nu nodig, zo vonden Bennie Arfman en Gerard Kuiterman, dat er opnieuw een aantal moest worden geplaatst in de houtwallen aldaar. Zij deden weer een beroep op de Dorpsschool en de heer Brouwer deed een beroep op de leerlingen en hun ouders. Woensdag konden er reeds 34 vo gelkastjes worden afgeleverd. De kinderen, die er eentje geschonken hadden kregen een dankbetuiging ..namens de vogeltjes". Het bleek dat vooral de opa's aan het zagen en timmeren waren geweest in hun vrije tijd. Maar ook de vaders lie ten zich niet onbetuigd! De mezen, vliegenvangers en rood- staartjes zullen er spoedig een dank baar gebruik van maken, nu door de ruilverkavelingswerkzaamheden hele rijen bomen zijn gesneuveld, vooral elzen. VeeU'wild 'én gevogelte zoekt nu elders ëeri riiëüwe lêvensruimte. Er valt vertrek ffe constateren in de Melk is ook uitstekend voedsel voor bacteriën. In de fabriek wordt hy daarom gedurende korte tyd verhit, zodat eventueel aanwezige ziektekiemen vernietigd worden en het aantal bederfveroorzakende bac teriën wordt verminderd. De voe dingswaarde van melk gaat door de ze bewerking niet achteruit. Gepas teuriseerde verpakte melk kan daar om zo worden gedronken; dit ligt anders met de rauwe melk, die met ingang van april weer bij melkveehouder kunt kopen. Deze melk moet altyd voor het gebruik gekookt worden; ook als hij gebruikt wordt voor de bereiding van instant- produkten, zoals aardappelpuree, vla, pudding, ys en dranken (milkshakes) De leden der beide fokverenigingen (rood- en zwartbont) vergaderden de vorige week donderdagavond eerst afzondei\lijk en na de pauze gezamen lijk in Cafe „Kalfsterman." De voorzitter de heer H. J. W. Sche- perboer van de fokv. Holten en Om streken sprak een kort openingswoord waarin hij de aanwezigen welkom heette in 't bijzonder de heer Lam- mers welke na de pauze enkele films zou vertonen. De secretaris de heer M. G. Meijerink las de notulen waar na de Penningmeester de heer J. W. Jansen verslag uitbracht van de fi nanciële toestand der vereniging. De Op de bijeenkomst vtm de afdeling Dijkerhoek van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen dinsdag avond in café ,'t Bonte Paard' sprak de heer A. M. Brands, directeur van de Land- en Tuinbouwschool te Enschede. Voordat deze over het woord kreeg, deed de voorzitster, mevrouw A. Kroon-Pasman enige mededelingen over het reisje op 3 mei a.s-, over de provinciale leden vergadering op 17 mei en over de commissie tegen de milieuverontrei niging, die de Holtense Plattelands vrouwen in het leven hebben geroe pen. Deze commissie heeft gevraagd of ook de Dykerhoeksc Plattelands vrouwen willen meewerken. Me vrouw B. van Cocverden-Nekkers en mevrouw Zw. Roeterdink-Paalmar stelden zich hiervoor beschikbaar. De heer Brands begon zijn inlei ding met wat dieper in te gaan op dr manier, waarop men na de basis school tot een keuze voor een vol gende school komt. Het kind is noe te jong om te kunnen kiezen. dus moeten de ouders dit doen. Een ge sprek met het hoofd van de basis school en een test kunnen de ouders een inzicht geven in de capaciteit van hun kind. Ongeveer de helft van de kinderen komt terecht bij het lager beroeps onderwijs, zoals de technische school, de huishoudschool, de school voor de detailhandel en het tuinbouwonder- wijs. De Land- en Tuinbouwschool in Enschede heeft een 300 leerlingen, waarvan 40 meisjes. Het onderwijs omvat de normale vakken als Neder lands, Engels, geschiedenis, aard rijkskunde, natuur- en scheikunde, maatschappijleer, maar daarnaast ook dierverzorging, aanleg en onder houd van tuinen. bloementeelt, bloemsierkunst, verkoopkunde en handvaardigheid. Na deze school gaan de leerlingen vaak nog naar de middelbare oplei ding, Vele mogelijkheden staan dan voor hen open. Wat de meisjes be treft, aldus de heer Brands, tenslot te, er werken er als bloemiste, als dierenartsassistente, als receptionis te, enz. Na de pauze vertoonde de heer Brands een tweetal films. De ene 'iet de indruk zien, die een vreemde ling van Nederland heeft, overal een weelde van bloemen. De andere toonde de zorg. die aan een azalea wordt besteed, om hem van stekje tot een bloeiende plant te krijgen. Mevrouw Kroon dankte de heer Brands voor hetgeen hij verteld en vertoond had en bood hem een boe- kenbon aan. Daarmede was ook het einde van de by eenkomst gekomen. De hee dat het n de E.H.E •al kon a deld wor richting van de Schipbeek, waar nJ stellen v meer wild wordt waargenomei aan een Niet alleen de boombroeders wot hulp noo den getroffen door het opruimet rik (CH) van houtwallen om de weilanden aan een maar ook doordat slootjes worde: gers (Al gedempt, braamstruiken en dergety de oprr ke verdwijnen, komen fitissen, nac.-: 3000 inw tegalen, winterkoninkjes, waterhoe» twee art tjes, rallen enz. tevens in moeilykh» De ov den. dat dit Verschillende kinderen willen bl tebestuu eigen huis ook kastjes ophangen een vrij Voor mezen wordt een vlieggat aa» men ve bevolen van 28-32 mm, doch eet antwoor slanke mus kan er ook door, zoda toren in men beter iets kleiner kan aanhou Over d< den, of het kastje pas gaan ophanget kest va: als de mus een huis heeft gevonden, de vraa Elk jaar moet men het oude nes! ging, ki verwijderen om hét volgend voorjaai iets zeg stuk. B zegging weer nieuwe bewoners te krijgen. Met ingang van april 1972 weri een nieuwe EEG zuivelverordeinj van kracht. Dit betekent dat in Frankrijk, Duitsland, Italië; Neder land, België en Luxemburg dezelfdi consumptiemelksoorten verkrijgbaat zijn. U kunt dan de volgende melk- soorten in de winkel kopen: gepasteuriseerde volle melk met een vetgehalte van tenminsti 3,5 procent. gepasteuriseerde halfvolle melk met een vetgehalte van tenmins te 1,5 tot ten hoogste 1,8 procent gepasteuriseerde magere melk met een vetgehalte van ten hoogste 0,3 procent. Bovendien mogen de melkveehou ders rauwe melk verkopen, die niet ontroomd is en die een vetgehalte heeft dat schommelt tussen 3,75-4,25 procent. Tot 1973 geldt een overgangsrege ling om de fabrieken de gelegenheid te geven hun machines, verpakkin gen, e.d. aan te passen. Gedurendt deze periode mogen de nu bestaan de m eiksoorten eveneens verkocht worden. Dit betekent, dat er naast de hierboven genoemde melksoorten melk met 3,2 procent vet en een groot aantal samengestelde melk soorten met fantasienamen, waar van de samenstelling duidelijk op de verpakking vermeld staat, in de han del zullen blijven. Meestal is dit óf melk met 1,5 procent vet, waaraan 1,5 procent magere melkpoeder is toegevoegd, óf melk met minder dan 0,2 procent vet, waaraan 3 pro cent magere melkpoeder is toege voegd. een rei de m< school jnen, Okkenl oordee kerhoe sticht* gen di Dat tijd v nen b deeldi er 20 ter ni dag r den ben c cune in zi den. begri wel Die 1 de d (PV1 scho dei- ster vine uur D te c zijn commissie voor het nazien der boe ken de heren Joh. Boode en J. Ha verslag brachten bij monde van eerst genoemde verslag uit en hadden al les accoord bevonden. De contro leur, de heer J. W. Jansen bracht verslag uit van de werkzaamheden en het afgelopen jaar. Er werden 773 vaarskalveren en 22 stierkalveren geregistreerd. Er werden 115 koeien ingeschreven in het Stamboek met gemiddeld 78.7 punten. Bij de bestuursverkiezing werd de heer Joh. Wissink gekozen, inplaats van de heer A. Veltkamp welke periodiek aan de beurt van af treden was. De heer Veltkamp werd dank gebracht voor het vele werk als bestuurslid verricht. Bij de rondvraag werd opgemerkt dat de gehouden excursie zeer in de smaak gevallen was en in het komen de seizoen zal er weer een excursie georganiseerd worden. De voorzitter de heer A. Ribbink opende de vergadering van de fokv. „De Fries-Hollandse." Hij sprak een woord van welkom waarna de secre taris de heer G. J. Brinkman de no tulen van de vorige vergadering las welke onveranderd werden goedge- keurt. De penningmeester de heer J. Markvoort bracht verslag uit. waarna de kascommissie bestaande uit de heren E. Krikkink en H. Schut tert verklaarden alles accoord te heb ben bevonden. Voor de seci-etaris de heer G. J. Brinkman welke periodiek aan de beurt van aftreden was, werd als bestuurslid gekozen de heer H. Schuttert. Het aftredend bestuurs lid werd dank gebracht voor zijn werk als secretaris der vereniging verricht. Door de Controleur de heer Jansen werd verslag uitgebracht van de werkzaamheden der vereniging. Er werden 169 vaars- en 5 stierkal veren geregistreerd, 34 koeien wer den in het Stamboek ingeschreven met gemiddeld 79.8 punten. In ver band met het bedanken van de K.I. Vereniging „Z.W. Overijssel" als lid van de Ver. Drente-Overijssel is de fokvereniging als lid toegetreden tot deze vereniging. De heer Lammers, werkzaam bij de Prov. Directie bedrijfsontwikkeling in Overijssel en de IJsselmeer pol ders, vertoonde vervolgens een 3 tal filmpjes die zeer in de smaak vie len en ook leerzaam waren. Door de h.eer Ribbink voorzitter van de fokv. ,De Fries Hollandse" werd de heer Lammers dank gebracht voor het vertonen van deze films. PREISOEP „A LA MENEER" KROMBEKKENSALADE CHI POL AT APUDDIN G De werkwijze voor het totale menu is als volgt: 1. Laat de chipolatapudding (uit de diepvries) ontdooien, tijds duur zie verpakking. 2. Maak de bonensla. 3. Maak de soep. 4. Stort de pudding op een platte schaal. Wil de pudding niet uit de vorm, houd deze dan enkele tellen in heet water. Preisoep „a la Meneer" 1 pakje preisoep, 100 g geraspte belegen kaas, 1 preitje, peper, (stok) brood. Maak het stokbrood in een hete oven weer knappend, na het een beetje vochtig gemaakt te hebben. Snijd de prei in smalle reepjes, was ze goed. Kook de preisoep volgens de ge bruiksaanwijzing op het pakje. Laat de prei plus minus 5 minu ten in de soep meekoken; af en toe roeren. Bestrooi de spoep met de kaas en doe hem meteen op. Geef de soep met (stok)brood. Krombckkensaldae 2 potten witte bonen, 2 uien, 250 g ham in dikke plakken, 4 eetlepels slaolie, 3 eetlepels tomatenketchup, 3 eetlepels azijn, 1 teentje knoflook, selderyzout, peper, chilipoeder, 1 theelepel bruine suiker, selderijblad, peterselie, kummel, enkele blaadjes sla, tomaat. Laat de witte bonen en de gewassen sla uitlekken. Maak een saus van de olie, de ketchup, de azijn, het fijngehakte teentje knoflook, selderijzout, peper, chilipoeder (voorzichtig de brui ne suiker, kummel, gewassen en fijngehake peterselie. Snijd de ham in kleine blokjes. Maak alle ingrediënten door el kaar. Beleg een platte schaal met blaadjes sla en leg hierop de bonen salade. Garneer de schotel met plakjes tomaat of paprikazoetzuur en peter selie.. De sla moet enige tijd doortrek ken om een fijne smaak te krijgen.

Holtens Nieuwsblad | 1972 | | pagina 2