Richt feest in De Haar bij bereiken hoogste punt Jeugdgebouwtje ,,'t Kolnus officieel geopend De vlag in top Jaarvergadering Chr. Kleuterschool zïerste bewoners krijgen eind juni de sleutel Met veel genoegen Officiële publikatie UITLOTING OBLIGATIELENING UREN OPENSTELLING POLITIEBUREAU Kerkdiensten Medische Dienst Weekenddienst Tandartsen Dierenartsen Brandmelding Gezinsverzorging .L. ONZE AGENDA Storingsdienst GEB J Wachtdienst In de kabonterkring Afscheid van bestuurslid G. Bulsink Harddrugs zowel als softdrugs gevaarlijk Gevonden en verloren voorwerpen li Advertentieprijs 14 cent per mm (bij contract lager) Abonnementsprijs Vitjdag 21 april 1972 24ste Jaargang - No. 16 Uitgave van de Stichting „Holtens Nieuwsblad" te Holten Hoofdredacteur W Beyera Telefoon 05483 - 1234 Administratie: Gaardenstraat 17, tel. 1533 Redacteur en plv. hoofdred. J Wigger* Holten, t.g.v. Holtens Nieuwsblad Burgemeester en wethouders van Holten brengen ter openbare kennis dat in een op 26 april 1972 a s. te 14.00 uur te houden openbare verga dering van hun college zullen worden uitgeloot 2 obligaties van de per 1 mei 1952 gesloten obligatielening, groot f 60.000, Holten 19 april 1972, burgemeester en wethouders van Holten, W. H. Enklaar, burgemeester, G. J. Langenbarg, secretaris. Betaling op giro 875587 van de Raiffeisenbank te HOLTEN Ned. Hcrv. Kerk: 8.30 en 10.15 uur Hulppred. A. Schellevis. Extra collecte: Plaatselijk jeugd werk. Oppasdienst: mevrouw Van Brug gen, Betty Paalman en Mientje Stegeman. Geref. Kerk: 9.30 en 15.00 uur ds. R, A. Hoogkamp. In beide diensten is de ene collecte voor Algemeen Kerkelijke Arbeid. Bij de uitgang collecte voor „Eigen Kerkbouw". R.K. Kerkdienst: 9.30 uur H. Mis in het gebouw Irene. NIEUW HEETEN R.K. Kerk: Zaterdagavond 7.00 uur. Zondagmorgen 8.00 en 10.00 uur. DIJKERHOEK Bethanië: 10.00 uur ds. C. C. Ad- dink, Bed. H. Doop. Extra collec te: Arme Surinaamse Rijstboeren. OKKENBROEK Ned. Herv. Kerk: Ds. Beerthuis van Bathmen. Zaterdag vanaf 12.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur: C. H. Rietdijk, Molenbelterweg, telef. 1280 (alleen voor spoedgevalen). Dienst wijkverpleging: Zaterdag 22 april en zondag 23 april: zuster M. ter Borg, Jeurlinksweg N 1, telefoon 2356. Zondags tussen 12.00-14.00 uur. Ambulancevervoer: telef. 1338 (Joh, Aanstoot), b.g.g. telef. 1320 (Fa. A, Muller en Zn.). Zaterdag 22 en zondag 23 april: H. Scheffer. Pr. Julianaplein, Goor, te lef. 05470-2500 van 18.00-19.00 uur (alleen voor spoedgeavallen). Zaterdag 22 en zondag 23 april: Th. A. Oostenbrug, Diessenplasstraat 5, telef. 1515. Overdag: telef. 1352 (Politiebureau), 's Nachts: telef. 1224 (G. W. Kna pen) b.g.g. telef. 1325 (G. ter Harm- sel). Elke morgen behalve zaterdag, van 9.00-10.000 uur bij mevrouw C. Knijff- Dekker, telef. 1438, b.g.g. telef. 1799 mevrouw Beldman-Aanstoot. Als leden van de controlecommissie 1972 werden benoemd de h.h. W. Bosschers en T. J. Braunius. Bij de gehouden verkiezing werd als bestuurslid herkozen de heer B. J. Brouwers (tegenkankidaat was de heer C. Meindertsma) terwijl in- plaats van de heer G. Bulsink werd gekozen de heer C. van Iperen (mede kandidaat was de heer G. W. Barvelink). per jaar Saterdag 22 april .0.00-14.00 uur: Nationale Trimwan- deldag vanaf café „De Waag". Eondag 23 april ®ibI9.30 uur: Dansen in Bar-Dancing j» Boode te Bathmen (zie adv.) ®*'3.30 u.: Touwtrekwedstrijden ,Okia' in Kalfstermansweidé (zie adv.) Maandag 24 april ijs. 10.00 uur: Ledenvergadering „Jong Holten" afdeling van de P.J.G.O. ■kendt 'n Kalfsterman. „^AO uur: Vergadering bestemmings- e planforum met B. c-n W. en com- I missie R.O. in overblijflokaal Huis houdschool, naar 0,nsdag 25 april rwjjs?0 uur: Ledenvergadering Varkens van fokvereniging in café Kalfsterman. Woensdag 26 april 19 45 uur: Bezoek Chr. Plattelands vrouwen aan museum „Piet Bos", es al Vertrek vanaf gebouw Rehoboth. gendf*Iaant'a8 1 mei (Koninginnedag) n bij®*^° uur voorm.: Groot ponyconcours in de weide bij boerderij Robers in de Pastoriestraal. 14.00 uur: Festiviteiten voor de jeugd is ms van het Kolcomplex georganiseerd door de speeltuinvereniging „De Kol". len bïO.OO uur: Lampionoptocht van de Orjspeeltuinvereniging „De Kol" (zie ds bij ber.) rstra(^aan(laR 8 mei Bejaardensocieteit. in Irene m.m.v. I het bejaardenkoor „De Nacht.egaal- tjes" uit Goor. Maandag 22 mei Nationaal Federatief Muziekcon- 'mm~ cours van H.M.V. in Kalfstermans- weide. Zaterdag 3 juni Kringsportdag en wedstrijdendag v. de P.J.G.O. bij café „Het Bonte Paard" te Dijkerhoek. E Zaterdag 22 april tot en met vrij dag 28 april: Electra: H. Heijenk. Kolweg 44, telef. 2124. Gas: W .C. ©It van de Weerthof, Voorboerstraat 2, telfef. 1793. :n Vrijdag 21 april tot en met zondag 23 op april: C. Dijkstra, Schoolstraat 5, te- oroc 1833- Maandag 24 april tot en met zondag 30 april; H. J. Moleman, Lageweg 13, telef. 1974, oij I Aangifte gestorven dieren op zater- ever dag: van 9.00-11.00 uur aan het •laehthuis, telef. 1318. De Waardenborchgroep van de padvinderij in Holten heeft in de groep van de oudere meisjes 'n vrij grote bezetting, maar in de kabou terkring kan zij nog wel wat meisjes gebruiken. De leeftijd is van 7 tot en met 10 jaar. Ieder woensdagmiddag van 2.00- 3.30' uur worden er spelletjes ge daan, liedjes gezongen en handen arbeid verricht in het clubhuis in de Beuseberg. Ook gaan de meisjes kamperen. Verwezen wordt naar de advertentie in dit nummer. Burgemeester mr. W. H. Enk laar hijst onder toeziend oog van o.a. wethouder W. J. H. Vrieling van Deventer de vlag in top. van het hoogste punt en hy dankte burgemeester mr. Enklaar voor z'n bereidheid om de driekleur te hijsen. Hij sprak verder een woord van dank tot N.V. Koopmans waar mee „Onze Woning" al 17 jaar za ken doet en waarin men nog nooit is teleurgesteld, alle openbare dien sten van de gemeente Holten tot wet houder Vrieling en het Deventer ge meentebestuur dat de mogelijkheid gaf tot het bouwen in Holten. Voor zitter Smit besloot met „Hopelijk is Holten, zo dit nog eens weer nodig mocht zijn, bereid om voor Deventer te bouwen." De leden van de Chr. Kleuterschool vereniging kwamen maandagavond in de hal van de school met de bij bel „De Schakel" ïn jaarvergadering (tevens ouderavond) bijeen onder voorzitterschap van de heer J. G. A. Geerlings, die deze zeer druk bezoch te bijeenkomst opende met gebed na lezing van het bijbelgedeelte Mat- theus 6: 25-34. Na een kort woord van welkom las de secretaris de heer A. Groen de no tulen en één uitvoerig jaarverslag waaruit o.m. bleek de sterke groei van de vereniging en de beide scho len. Op 1 januari 1972 bezochten 104 kleuters de scholen resp. 53 „Repel steeltje" aan dc Schoolstraat en 51 „Kleuterhoek" aan de Kolweg. Mo menteel bedraagt het aantal leerlin gen 129. Voor het bouwen van een 3e chr. kleuterschool in het plan „De Haar" is inmiddels een urgentiever klaring aangevraagd. Het ledental van de vereniging steeg in het afgelopen jaar met 21 tot 372 leden. Door de penningmeester de heer B. J. Brou wers konden de boeken over 1971 wor den afgesloten met een voordelig sal do van f 233.48.De commissie voor kascontrole die bestond uit de h.h. H. J. Westerik en W. Bosschers had boe ken en bescheiden in orde bevonden. positie van gemaakt waarvoor de ou ders grote waardering toonden. De collecte die deze avond voor de schoolkas werd gehouden bracht bij na honderd gulden op. Donderdag 13 april j.l. hield de Nederlandse bond van plattelands vrouwen weer een bijeenkomst. Spreker was deze avond dr. K. F. Gunnink, arts te Rotterdam. De heer Gunnink sprak deze avond over het gevaar van drugs. Spreker wees er vooral op in zijn betoog dat iéder soort van druggebruik gevaarlijk is, dus niet alleen harddrugs ook soft drugs kunnen hersenletsel veroorza ken. Na het betoog van dr Gunnink was er gelegenheid tot vragen stellen waar dan ook druk gebruik van werd gemaakt. Na dit boeiend betoog over een heel groot probleem in onze maat schappij en de discussie er na dank te de voorzitster mevr. Robers-Sprok- kereef de spreker voor zijn komst en werd nog het huishoudelijk ge deelte afgehandeld. Deze avond werd door ongeveer honderd dames be zocht. „De groepscommandant der Rijks politie te Holten, maakt het volgen de bekend: In verband met het tekort aan poli tiepersoneel in het bewakingsgebied van de groep Holten, omvattende ge meente Holten, verzoekt hij mede werking en begrip in deze van alle inwoners in genoemde gemeente. Er wordt naar gestreefd om de inwo ners tijdens de bureau-uren aan het politiebureau, Dorpsstraat 22 te Hol ten van maandag tot en met vrijdag van 8.00-12.00 uu en van 14.00-18.00 uur en op zaterdag van 8.00-12.00 uur, zo veel mogelijk te woord te staan. Buiten deze uren is het bureau niet bezet. Tijdens de uren dat het bu reau niet bezet is wordt men voor dringende politiezaken die geen uit stel gedogen, door een telefoonant- woordgever verwezen naar de meld kamer van het Districtsbureau der Rijkspolitie te Zwolle, telefoon 05200- 34841. Moet er In verband met drin gende aangelegenheden politie komen, dan zorgt een politieman van genoem de meldkamer dat er assistentie komt van de politie uit genoemde gemeenten. Dit geldt dus alleen voor urgente gevallen en niet voor gevallen waar voor men de volgende dag tijdens de bereau-uren aan het bureau terecht kan. De groepscommandant voornoemd, verzoekt u daarom, niet te trachten de plaatselijk wonende politie-amb- tenaren aan hun woningen te berei ken, doch uitsluitend te hande len als hiervoren aangeduid. Tijdens de bureau-ren kan worden gebeld voor brand. Na deze uren voor brand bellen nr. 1224, bij geen gehoor 1325. De groepscommandant, x voornoemd, E. Kruit. De oudste groep meisjes voer de in gebouw Rehoboth een Israëlische biddans uit. sidie laat afweten, worden we in on ze mogelijkheden beperkt", aldus spreekster. De heer Van Pijpen legde ook de nadruk op het dreigend tekort aan leiding: „Uitbreiding van het jeugdwerk betekent uitbreiding van leiding" verklaarde hij. Hierna ging men in groepjes op pad om via een puzzeltocht de zeven let ters te verzamelen waaruit de naam van het jeugdgebouw kon worden sa mengesteld. De puzzelaars werden bij hun aan komst in het nog anonieme jeugdhonk op thee met cake onthaald. In het voormalige Chr. Kleuterschool tje aan de Hoffesstraat op de Kol was een tentoonstelling ingericht van werkstukjes en tekeningen, die de nijvere clubleden de afgelopen weken gemaakt hebben. Toen mevrouw Enklaar en dc heer Van Pijpen de naam onthuld hadden, bicken drie groepen de juiste naam: 't Kolnus" (Kolnest) te hebben ge vonden. De dames Kwintenberg-Dikkers, me vrouw Delbeek en de heer Camme- raat en de heren Xikkels-Ligtenberg kregen met hun jeugdig gevolg een zoete attentie. Zo opende men het knusse „Kolnus" waarin heel wat gezellige en creatie ve dus goed bestede uren door de Holtense jongeren kunnen worden doorgebracht. Gevonden: donkerbr. portemon- naie, 1. bruine portemonnaie, zwart jong hondje, Double damespolshor loge, blauw broekje, gele sweater, goen jurkje. Verloren: br.-rode kanarie, blau we regenjas met letters D.M., gou den kinderhoofdje behorende aan armband, kentekenbewijs EL-66-93, rood gehaakte tas met kleren, 1 koe, blauw geblokte wollen sjaal, zijscherm bromfiets. VIAlj n het eomplex „De Haar" heeft burgemeester mr. W. H. Enklaar jdagmiddag om plm. kwart voor vijf in tegenwoordigheid van aantal genodigden o.a. van de heer W. J. H. Vrieling. wethou- van Sociale Zaken te Deventer de vlag gehesen na het bereiken -1 het hoogste punt van een van de 302 woningen die in opdracht 1 de Woningbouwvereniging „Onze Woning" te Deventer door Aannemingsbedrijf H. Koopmans te Glanerbrug worden ge- iwd. Joor dit ceremonieel kwam het gezelschap samen in de directie- jt waar de heer H. A. Koopmans namens de directie van de N.V. i woord van welkom sprak. Vroeger zo zei hij werd dit het ichtfeest" genoemd en wij willen vandaag deze traditie hand- ~~In het symbolisch gebaar van it hijsen van de vlag mag men •4n de realisering van veel •'ibrbereidende werkzaamheden in het bouwteam ontwikkeld ••jn, waarbij wij met name den- )n aan de góede samenwerking èt de opdrachtgever „Onze wwm jpeze betonskeletten in „De *'aar" worden tot volwaardige jmingen omgetoverd. Zij be- jren tot het contingent van |1 woningen waarvoor de bur- leester de vlag in top hees. Woning" te Deventer, de ge meentelijke instanties, de Open bare Diensten van de gemeente Holten, het architectenbureau L. C. v. d. Bovenkamp te Hol ten en de Stichting ,Ratiobouw' te Rotterdam. Onvoorziene omstandigheden voorbehouden zo besloot de heer Koopmans, mag er op gerekend worden dat de eerste bewoners in de laatste week van juni het huis waarvan straks de vlag zal wapperen kunnen betrekken, de voortgang van de bouw zal volgens het geplande schema plaats vinden. Burgemeester mr. W. H. Enklaar zei met veel genoegen te hebben voldaan aan de uitnodiging om bij gelegen heid van het bereiken van het hoog ste punt de vlag te hijsen. Het bou wen van de 302 woningen in Holten waarvan 150 bestemd zijn voor Deventernaren is een uitvloeisel van het bekend akkoord van oud-mi nister Schut. De gemeente Holten had bij het bou wen van een zo groot contingent wo ningen natuurlijk groot belang maar had tevens als goede „naober" zijn plichten te vervullen. Het was een goed idee van de heren Koopmans om vandaag even pas op de plaats te maken om ons onder meer de gelegenheid te geven te ver klaren dat we ons als gemeentebe stuur gelukkig voelen met de bouw van een ongekend groot contingent van driehonderd woningen. Ook de raad van Holten heeft nog al wat tijd besteed aan dit grote object en wil door haar tegenwoordigheid ui ting geven van haar vreugde over de ze woningbouw. Mr. Enklaar sprak tenslotte 'n woord van dank tot de heren Smit en Che valier resp. voorzitter en administra teur van „Onze Woning", tot de ar chitect de heer L. C. v.d. Bovenkamp te Holten en directie en personeel van het Aannemingsbedrijf Koopmans dat reeds eerder 75 woningen in Hol ten bouwde, woningen waarover de bewoners vol lof zijn. Wethouder Vrieling sprekend namens B. en W. van Deventer noemde de bouw in Holten een symbool van goe de samenwerking waarmee een goede zaak wordt gediend en hij betreurde het dat de gemeente Bathmen nog achterblijft. Hij dankte het gemeentebestuur van Holten en de raad voor de spontane medewerking die werd verleend verklaarde blij te zijn met het resul taat waarmee beide gemeenten ge diend zijn. Vénuit Deventer zullen naar Holten hoe mooi is uw g meente komen die mensen die i Deventer in een goedkope woning wonen maar wel 'n hogere huur kun nen en willen betalen. De voorzitter van „Onze Woning" de heer Smit die als laatste spreker nog 't woord voerde ging graag akkoord met het voorstel tot het geven van een officieel tintje by het bereiken ■*{M Rechts onder het naambord ,,'t Kolnus", mevr. C. P. K. En klaar-van Andel. links - met het gezicht afgewend - de heer A. H.van Pijpen, die samen de naam onthulden. Voorzitter Geerlings sprak een hartelijk woord van dank tot het scheidende bestuurslid de heer G. Bulsink die 12 jaar z'n beste krach ten aan vereniging en school heeft gegeven. Hem werd een boekenbon aangeboden. Na de pauze waarin koffie met sprits werden door voorzitter Geerlings een tweetal flims (elk van een half uur) vertoond, die werden opgenomen in en rond de bei de kleuterscholen. Een schitterende film met volop actie van de kleuters in de zandbak en aan het klimrek en een groot aantal opnamen in de klas. Er werd enorm genoten van deze film. „Cineast" Geerlings kreeg een zeer verdiend applaus. De gezel lige jaarvergadering werd door ds. A. Schellevis met dankgebed beëin digd na een kort slotwoord naar aan leiding van enkele verzen uit Hebree- en 11. Na de vergadering werd een be zoek gebracht aan de school „Repel steeltje" om de werkstukken van de kleuters te bezichtigen. De leid sters hadden er een heel leuke ex- Zaterdagmiddag vond in een feestelijk en smaakvol versierd „Rehoboth" de officiële opening van het jeugdgebouw van de Hol tense Stichting voor Sociaal en Cultureel Werk plaats. Voorzitter Kees van Bruggen opende de bijeenkomst en heette de belangstellenden in het bijzonder de genodigden hartelijk welkom. Hij wees er op, dat de totstandkoming van .het jeugdge bouw alleen maar mogelijk was door de volledige medewerking die het gemeentebestuur steeds aan de Stichting Socuwe geeft. Hij dankte burgemeester, mr. W. H. Enklaar, die deze middag aanwe zig was, voor deze onontbeerlijke steun. Dank was hij ook ver schuldigd aan de jongeren, die bij de huis-aan-huis-collecte in touw waren en aan al die inwoners, die door een jaarlijkse financiële bij drage het werk van de stichting steunen. Voorzitter Van Bruggen omschreef dit werk als volgt: 1. clubwerk voor de schoolgaande jeugd tot 12 jaar; 2 het oprichten en instandhouden van een peuterspeelzaal; 3 het begeleiden van het jeugdwerk van jongeren van 12 tot 18 jaar, zonder dat daarmee de bestaande jongerenverenigingen concurrentie wordt aangedaan en 4 het scheppen van mogelijkheden tot creatief bezig zyn voor jeugdige vol wassenen. Veel lof zwaaide hij toe aan de heer' A. H. van Pijpen, de grote stimula tor van het jeugdwerk in Holten en aan de heer Duimel, de adviseur van de SALCO, het landelijk overkoepe lend orgaan voor buurt- en clubhuis- werk. „Dank zij uw inbreng is de vi sie op het werk, zoals dat nu ver loopt, tot stand gekomen", compli menteerde Van Bruggen. Tenslotte stelde hij de jeugdleidster Christine Kouwenberg aan de aan wezigen voor. Zij nodigde mevrouw G. P. K. Enklaar-van Andel, secre taresse der stichting en de heer Van Pijpen, de adviseur, uit om hen op originele wijze de opening te laten verrichten. Tijdens de toespraak van mej. Kou- wenbei-g werden door de verschillen de groepen spelletjes gedaan en dans jes vertoond, die door de aanwezigen kennelijk werden gewaardeerd. Ook mevr. Enklaar en de heer Van Pijpen voerden het woord. Mevrouw Enklaar gewaagde van de financiële problemen van het jeugdwerk: „Te meer daar het Rijk het met zijn sub-

Holtens Nieuwsblad | 1972 | | pagina 1