„Het Trefpunt" te Espelo puilde uit C PmiSft rammen Sociaal Cultureel Werk in Holten in financiële nood s lc Personeel zwembad LOMPEN VOOR „H.M.V. nu 226.- Adverteren kost geld Niet adverteren kost meer Sterke ledengroei bij afdeling Rode Kruis Eind volgende week inzameling AANLEG E-8 1973 Bertus Paalman naar de Nat Beroepenmanifestatie te Utrecht Lompen voor HM. V. STERK IN SERVICE rnuzie Van Pijpen op hearing scholengemeenschap b. garderobe-personeel U ZET ZE KLAAR? WEEKENDREKLAME Moderne slaapbank a. kassier/kassière Vrtfdag 7 april 1972 Op donderdag, 30 maart werd de Film van Holten voor de elfde maal yertoond en wel te Espelo in „Het Trefpunt". De organisatie berustte bij het bestuur van de School- en Volksfeestcommissie aldaar. Tegen half acht kwamen de eerste bezoe kers en om acht uur kon de voorzit ter de heer F. J. Hol de aanwezigen hartelijk welkom heten. Hierbij richt te hij zich speciaal tol de heren Mo- lewijk, die uit Zutphen waren geko men oqi de filmvertoning te verzor gen en tot de heer Brouwer, die de oudercommissie van de Dorpsschool HOLTEN. Eind april, begin mei zal de aanbesteding plaats heb ben van het. E-8 gedeelte de Poppe (tussen Markelo en Holten) tot de zijtak van het Twentekanaal. Dit wordt gecombineerd met de aanleg van de S-15 (Goor-Rijssen) die geHjk- tijdig en in hetzelfde bestek wordt aanbesteed. In de loop van 1973 hoopt men dan aan de uitvoering te beginnen, maar de diverse kunst werken (viaducten e.d.) denkt men al op korte termijn in uitvoering te kunnen nemen. vertegenwoordigde. Deze gaf ook een korte inleiding over dc voorgeschie denis van de film voor de Espeloërs. Er bestond een grote belangstelling voor deze avond, zodat de kaarten zelfs geheel waren uitverkocht. Jong en oud waren dan ook aanwezig als of het een grote familiebijeenkomst was! Naast de festiviteiten en plech tigheden die de film liet zien, kregen hier de landwerkzaamheden, als zaai en, eggen en oogsten volle aandacht, terwijl de verzorging van de veesta pel ook direct aansprak. De jeugd genoot eveneens zichtbaar. Er hing een gezellige sfeer op deze Espelo- avond. Om half elf sprak de heer Hol tot slot een dankwoord en daar na verspreidden de aanwezigen zich in het duister van de avond naar al le kanten. Het Trefpunt had z'n nut weer bewezen en de organisatoren konden met genoegen terug zien op een geslaagde bijeenkomst. POSITIEF. Liet ik een keer in De Kleine Waarheid een krachtterm ho ren dan zei een aantal leden het lid maatschap op. Maar de NCRV heeft meer leden, dan pakweg die 75 die opzegden. De anderen kunnen het accepteren en dat lijkt me een bewijs van ruimer denken, sterker staan in zijn principes. Dat juist de NCRV zich deze luxe kan permitteren is het bewijs voor de positieve invloed van dat soort series. Tien jaar geleden was er het woord cabaret bij voor beeld zelfs nog taboe" (Willy van He- mert, regisseur van De kleine Waar heid in Toneel-Theatraal). SJAH. „De sjah van ongeveer 1890. de echte, want die van vandaag is eigenlijk knutselwerk, zijn grootva der was. geloof ik, handelaar in ka melen of zoiets. Hij is een selfmade sjah, maar die van 1890 was wat je noemt „gebotteld op het kasteel". Deze sjah nu logeerde bij de toenma lige burgemeester van Amsterdam waar hij (de sjah) zijn neus snoot in de zijden gordijnen en de asperge-ein den achteloos over zijn schouder wierp. Ook zei hij tot de burge meester, nadat diens vrouw aan hem was voorgesteld in het Frans, wat hij beheerste: Wat heb je een ouwe vrouw. Je moet die wegdoen en twee jonge nemen. Dit alles bewijst hoe echt die sjah was" (Henri Knap in het Parool). In de week van 10 tot en met 14 april a.s. zal onze plaatsgenoot Ber tus Paalman, Beuseberg 68, op uit- Op woensdag 29 maart jl. hield de afdeling Holten van het Nederlandse Rode Kruis haar jaarlijkse ledenver gadering onder voorzitterschap van dr C. H. Rietdijk. Uit het jaarverslag van de secretaresse bleek o.m, dat de afdeling een groei van het aan tal leden kan constateren van 1073 in 1970 tot 1622 in 1971. Ook het afgelopen jaar mochten weer twee patiënten een bootreis meemaken terwijl één patient van een vakantieweek in „de Valken berg" te de Steeg genoot. Het bestuur zou graag ook eens andere langdurige zieken willen la ten meedelen in deze vakantievreug de. De bloedplasma-avond was ook in 1971 weer een enorm succes. De collecte bracht in 1971 f 3.176,40 plus f 5.000,— is f 8.176,40 op. Die f 5.000 was een gift ineens. Met dit bedrag was Holten de eerste in Overijssel en de derde in het land. Dit bleek uit het financieel verslag van de penningmeester, de heer H. H. Bley- enberg, waaruit verder naar voren kwam, dat de contributieverhoging het o.m. mogelijk gemaakt heeft een bedrag van f 200,ter beschik king te stellen aan dc plaatselijke stichting ambulancevervoer voor de inrichting van de ambulanceauto. De kascommissie heeft de boeken in orde bevonden. De voorzitter bracht hen dank en als nieuwe kas- commissieleden werden benoemd mevrouw Schuppert-Haasjes en me vrouw Van de Maat-Boode- Het ligt in de bedoeling de inning der contributies nog dit jaar met acceptgirokaarten te laten verrich ten. De aftredende bestuursleden de heren ten Bergé en Tromp werden bij acclamatie herkozen. nodiging van de Vereniging ter Ver edeling van het Ambacht deelnemen aan de jaarlijkse nationale beroepen- wedstryden. Aan de manifestatie, die zal wov- den gehouden in de Julianahal van het Jaarbeui-sgebouw te Utrecht, wordt deelgenomen door 350 uitver koren jeugdige vakmensen in 52 ver schillende beroepen. Paalman! zal zich moeten meten met de beste vakgenoten uit andere bedrijven in Nederland in de vakrichting con- structie-bankwerken. Hij ontving zijn practische Smecoma-opleiding voor adspirant- en gezel constructie-bank- werken bij Constructiebedrijf en Machinefabriek Universal N.V., waar hij momenteel ook werkzaam is. Wij feliciteren Bertus met deze eervolle uitnodiging en wensen hem op de komende wedstrijden veel suc ces toe. De Holterise Muziekvereniging HMV houdt vrijdagavond 14 april tussen olm. 6 en 9 uur in het dorp en naas te omgeving en ialerdag 15 april in de verschillende buurtschappen de jaarlijkse voorjaarsinzameling van lompen. Nog niet alle huisvrouwen zijn klaar met de schoonmaak maar velen van hen zullen tegen die tijd het „werk" afhebben en wilden de lompen, die evenals voorgaande ja ren weer voor ,,'t meziek" bestemd zijn, graag kwijt. Op de begroting 1972 is een tekort geraamd van drieduizend gulden (me de een gevolg van het aanschaffen van nieuwe uniformen en nieuwe in strumenten voor het korps en de drumband) een tekort dat men met de lompenopbrengst voor een belang rijk deel hoopt op te vangen. De man nen van de inzamelingsploegen (ma- zikanten, drummers, supporters) wor- den vrijdagavond 14.4 om uiterlijk 6 uur verwacht op het terrein bij de Coop. Aan- en Verkoopvereniging aan de Stationsstraat en zaterdagmor gen (15 april) zal de actie hier star ten om plm. 8.00 uur. Men zou de mannen en jongens een grote dienst kunnen bewijzen door de lompen „gezakt" aan te bieden. Aan gezien de school regelmatig oud papier ophaalt zal dit niet wor den ingezameld. Neem les in onze studio Eigen orgel direkt niet nod MUZIEKBOEKEN BLOKFLUITEN GITAREN GRAMMOFOONPLATEN Grotestraat 194 - N'yverdai Tel. 05486-3079 b.g.g. 2070 0 Vrijdag koopavond i-oor TEN BRINK'S De WDR brengt maandag 10 april om 21 uur in de serie Ge heimen van de zee een docu mentaire over de Draken van Galapoegos. Op de foto een ko lonie leguanen op een zonnige rots HOLTEN De Stichting Sociaal Cultureel Werk Holten zit in financiële moeilijkheden. Zij zit bijna in de rode cijfers. De subsidie die voor 1972 is ge vraagd bij het ministerie van CRM is niet gegeven. Wel heeft de minister een principiële be reidverklaring gegeven, maar nog geen geld. Ook moet niet worden uitgesloten dat volgend jaar weer geen geld door het rijk beschikbaar wordt gesteld. Woorden van deze strekking sprak onlangs op de hearing van de Stichting Cultureel Werk Holten de adviseur, de heer A. H. van Pijpen. De zorgen betreffende de financiële toestand van de stichting worden op allerlei manieren getracht op te los sen. Zo hoopt men van de gemeente dit jaar een subsidie te krijgen en er is een beroep gedaan op vier fond sen en instellingen. Met name het provinciaal Zegelfonds heeft de sub sidie afgewezen, van de overige drie is nog geen bericht binnen. De heer Van Pijpen memoreerde in zijn inleiding de vele werkzaam heden van de een jaar geleden op gerichte stichting. In overleg met de gemeente kwam de voormalige chris telijke kleuterschool aan de Hoffcs- straat voor de stichting beschikbaar. Er was toen nog geen geld om acti viteiten te ontplooien, waarna ruim 70 jongeren een huis-aan-huis-actie hebben gehouden, die f 2500,op bracht. Er werd nog een tweede fi nanciële actie gehouden; op Holtena ren die wel iets meer dan een rijks daalder konden betalen werd een be roep gedaan. Het resultaat was ruim f 1000,—. De stichting kon daarop van start gaan met vier kinderclubs in het ge bouwtje aan de Hoffesstraat. Er zijn 15 kinderen per club en op het ogen blik is er al een kleine wachtlijst. Voor dit kinderclubwerk werd in ja nuari een part-time kracht aange trokken. De jongeren van De Schure werden vorig jaar ook door de stich ting geholpen. Zij kregen een boerde- ter beschikking die overigens over één tot anderhalf jaar zal worden af- gebroken. Het gebouwtje aan de Hof fesstraat wordt op 15 april officieel geopend. BOERDERIJEN Een definitief gebouw voor de stichting begint vastere vormen aan te nemen. In het kader van de ruil verkaveling Beuseberg komen binnen afzienbare tijd vier boerderijen leeg. Het is de bedoeling een boerderij om te bouwen tot jeugdhuis. Het gemeen tebestuur van Holten heeft de stich ting gevraagd deze boerderijen te bekijken. Over drie weken zal het peuter speelwerk aan de Hoffesstraat van slart gaan. Hiervoor zijn ruim 20 peuters opgegeven, meer dan was ver wacht. Voorts wordt gedacht aan cur sussen voor jong en oud in tekenen en schilderen, en een middagcursus voor b.v. huisvrouwen. Er zal voorts aandacht worden besteed aan de kin deren die in het Kol-gedeelte wonen. Uit de vergadering kwam later de wens van trapveldjes naar voren.- Voor de oudere jeugd kan nog niets worden gedaan wegens het niet be schikken over een geschikte ruimte- „De verschillende jeugdverenigingen doen al heel veel. We zullen proberen De hearing van de Stichting Sociaal Cultureel Werk in de scholengemeenschapOp d° ach tergrond het bestuur. met hen contacten te onderhouden en te stimuleren. We hebben niet de nei ging om te annexeren, dat is onze taak niet", aldus de heer Van Pijpen. In zijn inleiding zei hij voorts dat men bijna overal te weinig voorzie ningen treft voor de bevolking om creatief te zijn. De stichting wil graag met andere verenigingen die hetzelfde nastreven, contact leg gen. Op de geanimeerde hearing in de aula van de scholen gemeenschap waren ruim 30 belangstellenden aan wezig. Na de inleiding van adviseur Van Pijpen werden enige vragen ge steld en vond de bestuursverkiezing plaats. Zo zal uit de stichting een op lossing worden gezocht om de leer lingen van de scholengemeenschap in hun tussen- en vrije uren aan on derdak te helpen. Naar de mogelijk heden van het kindervakantiewerk werd gevraagd. De stichting zal dit graag doen, maar men zit met het probleem van de vrijwilligers. Een aantal jongeren zal gevraagd worden een paar van hun vrije dagen voor het kindervakantiewerk beschikbaar te stellen. BESTUUR Bij de bestuursverkiezing waren al le leden herkiesbaar. De heer Van Pijpen drong er bij de aanwezigen op aan, hen zoveel mogelijk in het bestuur te laten wegens de lopende werkzaamheden. De zaal gaf hieraan gehoor en het bestuur werd met rui me meerderheid van stemmen her kozen. Dit zijn: Wim Addink en Minie Rensen (jongeren tot 25 jaar), K. van Bruggen, J. H. van Engberink en mevr. Vogt-Rooyakker (ouders van kinderen tot 12;jaar) en L. Kaan, H. Ch. Vogely en mevr. Enklaar-Van Andel (maatschappelijk deskundigen of ouders/belangstellenden). Het bestuur werd nog uitgebreid Keuterman, Wim van Beek, G. Volgt- met de volgende personen: Gerrit man (.jongeren tot 25 jaar), mevr. W. K. Muller-IIofte Koesveld, P. van 12 jaar), D. Aaftink en J. Groene- de Ende (ouders van kinderen tot woudt (deskundigen of ouders/belang stellenden) GEMEENTE HOLTEN Burgemeester en wethouders van Holten roepen in verband met de ope ning van het gemeentelijk zwembad „Twenhaarsveld" gegadigden op voor de funkties van: (twee personen) (drie personen). Beloning nader overeen te komen. Schriftelijke sollicitaties binnen veertien dagen na het verschijnen van dit blad te richten aan de burgemees ter van Holten. Gaarne vermelding van de periode gedurende welke men beschikbaar is en of men bereid is zondags werk zaamheden te, verrichten. 77 We komen ze halen op vrijdagavond 14 april (dorp of naaste omgeving) en zaterdagvoormiddag 15 april in de buurtschappen. ALVAST HARTELIJK BEDANKT!! (Zie ook bericht „Lompen voor IIMV") 1 doos (6 stuks) APPELHEERTJES 1,69 250 gram KOEKJES 1,— Verkrijgbaar bij: Gebr. Wansink Dorpsstraat E. Voordes H. J. Wansinkstraat N. Koopman Dorpsstraat Wed. Nijland Kolweg Vruggink Rijdende winkel in de winkel en bij bezorgers van In bovengenoemde winkels dagelijks VERS BROOD EN GEBAK verkrijgbaar DE HALM PROFITEER ER VAN BANKSTELLEN EETHOEKEN BERGMEUBELS KLEINMEUBELS SLAAPKAMERS WONINGTEXTIEL VLOERBEDEKKING Speciale weekaanbieding zeer geschikt voor tienerkamer van 317.— Geldig t.m. 15 april INRUILGOEDEREN Volop parkeergelegenheid op eigen terrein Kijken kost niets en is geheel vrijblijvend Dagelijks geopend van 8.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 18.00 uur Vrijdag koopavond tot 21.00 uur Maandagochtend gesloten Prettige betalingsregeling is mogelijk ft VERKOOPLOEAAl Dive tewc Heil goec men Mai neei tisc! pinj delt bui| daa Bee Sak tie\ bij lig KERKSTRAAT 123 TELEFOON 05470-2670

Holtens Nieuwsblad | 1972 | | pagina 4