Baoken 1972 Yoorbeschouwing jeugd der S.Y. „Holten5 Met Mavo ingenieur kun je ook worden :„De Noordenberg" had bet grootste paasvuur Holten gaat naar Enter DRINGENDE OPROEP Programma Blauw Wit Holtenaren boekten successen in Motorcrossen WAAR GAAN WE HEEN? JAARVERGADERING CHR. ORANJEVERENIGING Hervormde vrouwengroep had Nijver dal-Ten Cate op bezoek T" De eerste prijs Voetbalp rogram m a Overzicht dei- gespeelde wedstrijden „Holten"-jeugd Biljartbond „Ons Genoegen Nog spanning in hoofdklasse om laatste plaats V ri endscliappelijke ontmoeting 13615- Bestmirswisselin g OLM INGEZONDEN Op Koninginnedag schooljeugd samen feest Vrtfdag 7 april 1972 r 14,- f f 6,- e-rame: ntie. 9 17988 Het grootste paasvuur werd op de Eerste Paasdag aangestoken door de burgemeester, Mr. W. H. Enklaar, die vergezeld was van zijn echtgenote. Het was de „baoken", die de Noordenbergers ge bouwd hadden op de hoek van de Rijssenseweg en de Markelose- weg. waar in de grote weide op de plaats waar in vroeger tijden het kasteel „De Waardenborch" heeft gestaan, een enorme menigte was samengestroomd, om van dit evenement getuige te zijn. Namens de Noordenberg werden de burgemeester en mevrouw Enklaar welkom geheten door de heer Joh. ten Velde, die de bou wers van het paasvuur en zij die hun wagens beschikbaar stelden bedankte voor hun grote inspanning in de strijd om het grootste paasvuur. Voordat de burgemeester met een 'leven jn olie gedrenkte fakkel de brand in de geweldige houtstapel stak, wenste hij de Noordenberg geluk met het behalen van de eerste prijs en wees hij op de grote eenheid, die de Noor- L ei denberg steeds onder de bevolking (z van Holten gevormd heeft. Door v/2 /o carl Israël werden de burgemeester i een rokertje en mevrouw Enklaar ;i er een bloemstukje aangeboden, nadat i f nt men eerst een toast op het behaalde •V2 70 succes had uitgebracht. Daarna werd met de fakkel het paasvuur aange- rrr stoken. Het duurde wel even voor dat de brand er goed in kwam, maar toen de vrij sterke wind er beter <g0 vat op kon krijgen werd het V»%' weldige vuurgloed, waarvoor het pu bliek steeds verder achteruit week. Een enorme stroom van auto's be woog zich een paar uur lang langs de wegen die van en naar het dorp leidden. Het was goed, dat de politie hier het verkeer regelde want an ders was het een grote verkeerscha os geworden. Nu kon ieder zijn weg vervolgen al kostte dat wel eens wat Het paasvuur werd ook „nat" gemaakt. Carl Israël schenkt mevrouw Enklaar een glas sher ry in. Aller ogen zijn gericht op deze schenkerij in het donker. De burgemeester, mr. W. H. Enklaar, feliciteert de hoofd man van het Noordenbergse paasvuur met de behaalde le prijs. opnthoud. Blijkbaar was heel Twen te en Salland uitgereden om paas vuren te gaan kijken, evenals de vele toeristen die hier hun paasva kantie doorbrachten. Ook langs de Larenseweg bewoog zich een stroom van auto's. Bij het paasvuur van ,,De Haarjödden" was een tijdelijk stopverbod ingesteld. Deze „boa ken", die de 2e prijs en de „Schoon heidsprijs" verwierf, omdat zij het mooiste opgebouwd was, werd aan gestoken door het oudste lid van de buurtvereniging „De Haar", de heer A. Aanstoot. De Noordenberg had de eerste prijs van ,,D>3 Haar jödden" met een neuslengte gewon nen. Het door hen gewonnen vaatje bier, dat een Holtenaar beschikbaar stelde, werd aan de Haarbewoners geoffreerd. Een aardige geste, die zij zeer op prijs stelden. De jury, be staande uit de heren G. J. Langen- barg. J. Wiggers. P. B. Muller en W. Beijers, keurde zaterdagmiddag vijf paasvuren, die aan de wedstrijd deelnamen. De 3e prijs kende zij toe aan de brandstapel op de Kol, de 4e aan de bouwers van de „baoke" in het Neerdorp, terwijl de Boeren- danssteeg in Dijkerhoek een troost prijs kreeg, omdat deze brandstapel aanvankelijk niet aangestoken mocht worden. Het vuur van pasen heeft er wel einde aan gemaakt. Er bestond dit jaar weer enorm veel belangstelling voor de Holtense paasvuren. De bouwers hebben er veel vreugde aan beleefd. Sommi gen al ver voordat de brand er in giug. Vlaggen en poppen, van alles kwam er aan tepas. Het A-elftal speelt zaterdag uit te gen Voorwaarts A en deze wedstrijd is geen gemakkelijke opgave voor de Holtenaren, want de thuisclub is op eigen terrein moeilijk te verslaan. Toch zijn onze jongens niet kansloos, indien zij deze match met volle over gave zullen spelen en er zal hard ge werkt moeten worden. B2 speelt thuis in het Sportdal tegen DES B2 uit. Nijverdal .en de jongens zullen alles in het werk stellen om hun kansen voor de bovenste plaats te behou den. Deze wedstrijd mag niet te licht worden opgevat, want dan kon er nog wel eens een verrassing in zit ten en zulk soort surprises zien wij liever niet! Cl speelt de uitwedstrijd legen En ter Vooruit Cl en zo spelend als da laatste keer kunnen ze de thuisclub goed partij geven. Of er winstkan sen in zitten menen wij te moeten be twijfelen, want Enter Vooruit heeft goede kansen op het kampioenschap, zodat hen er alles aan is gelegen om de puntjes in Enter te houden. C2 gaat op bezoek bij DES C2 en heeft kans op een zege en kan dan opklimmen naar de derde plaats op de ranglijst. De Nijverdallers behoren niet tot de sterkste ploegen in deze afdeling D2 speelt thuis tegen Omhoog Dl en de ze ploeg is ongev-eer van gelijke kracht, zodat er een spannende wed strijd verwacht kan worden. Mis schien zal het terreinvoordeel de doorslag geven. Pupillen El speelt daarentegenn uit tegen Omhoog E 1 en willen zij hun theoretische kans op de titel be houden, dan zal er beslist gewonnen moeten worden. De concurrent Ex celsior speelt tegen no 3 op de rang lijst en indien zij één puntje moch ten verspelen, zijn de kansen weer Zaterdag: Holten 3 S.O.S. 2 4.00 uur; Voor waarts al Hojten al 3.45 uur; Hol ten b2 DES b2 2.00 uur (Sportdal); Enter V. cl Holten cl 2.30 uur; DES c2 Holten c2 3.00 uur; Hol ten d2 Omhoog dl 2.00 uur (Rijs senseweg); Omhoog el Holten el 2.00 uur; S.O.S. e2 Holten e'2 11.00 uur. Zondag: Enter 1 Holten 1 2.30 uur; Enter 2 Holten 2 10.00 uur; Holten 4 Omhoog .3 11.45 uur; SDOL 4 - Hol ten 5 2.30 uur; Holten 7 Holten 6 10.00 uur. volop aanwezig. E 2 reist naar Hel- lendoorn om de strijd aan te binden met SOS E2. De thuisclub is in eigen omgeving altijd bijzonder sterk en daarom zullen onze jongens goed voor de dag moeten komen om enig re sultaat te behalen. De overige elftal len behoeven geen wedstrijden te spelen en hebben dus een rustdag. Het A-elftal heeft haar kansen te gen S.V.Z.W. na rust goed benut en behaalde een verdiende 2-0 overwin ning. Voor rust werd te traag ge speeld en werd er te weinig gescho ten. De Wierdenaren speelden sterk verdedigend, en waren kennelijk uit op het succes van de eerste wedstrijd, die zij destijds geheel onverdiend met 1-0 wonrién. Door dit resultaat is het welhaast zeker, dat Holten veilig is, zodat ook het komende seizoen weer met een A-elftal kan worden deelgenomen in de Hoofdklasse. Pupillen El namen 2e Paasdag deel aan een groot, jeugdtoernooi van Sp. ilijssen. De eerst.' wedstrijd tegen Nijverdal El werd er bijzonder goed gespeeld en zij wonnen dan ook zeer verdiend met 3-0. De tweede match tegen het- sterke P.H. werd eervol met 2-0 verloren en hierin hadden onze jongens wel met een beetje pech te kampen (o.a. een schot steenhard tegen de paal), doch de Almeloërs hadden wel het beste van het spel. De laatste wedstrijd ging tegen haar concurrent in de competitie, nl. Ex celsior El en hierin bewezen zij toch maar weer, dat zij tot de sterksten behor.-n door deze wedstrijd met 2-1 te winnen. Hierdoor eindigde El op de tweede plaats in haar poule achter P.H., hétgeen hen een kleine beker als prijs opleverde, doch een finale-plaats zat er niet meer in. De wedstrijden van E2 en E3 tegen de Zweef werden afgelast i.v.m. de lievige regenbuien. E4 bezorgde ons een kleine Paas- .errassing en verloor volkomen on verwacht van S.O.S. E4 met 2-1. De jongens zijn waarschijnlijk geschrok ken door de luide "anrnoedigingen /an de supporters der thuisclub en konden hun normele vorm niet vin den. De laatste wedstrijd in deze com petitie, welke misschien wel de be slissing zal brengen of Enter zal de graderen. Zij moet beslist deze wed strijd winnen om tenminste nog een beslissingswedstrijd te halen, aange zien Dangeveen en Nijverdal beide 2 punten meer hebben. Langeveen is echter uitgespeeld en moet afwach ten wat Enter doet, Nijverdal speelt haar laatste wedstrijd thuis tegen de kampioen in 4b de Tukkers en heeft aan 1 puntje genoeg om zich veilig te stellen. Er bestaat voor deze be langrijke en beslissende wedstrijd En ter-Holten veel belangstelling, ook van Holter zijde. Scheidsrechter is weer A. Jerusalem uit Hengelo, die ook zondag Holten-Rood Zwart heeft ge floten. Supporters kunnen in de spe lersbus mee! De wedstrijd begint om 14.30 uur. Het vertrek is bepaald op 13.30 uur vanaf de Smidsbelt. De selectie is als volgt vastgesteld: J. Jansen. B. Breukink. W. Kaiser, W. Dikkers. G. Paalman. G. Brands. G. Markvoort. B. Knapen. S. Meinsma, Joh. Vene klaas, A. Reijlink. W. Reijlink, G. Soer en J. Spakman. Men verzoekt ons het volgende op te nemen: De Stichting „Sportbelangen Holten" doet een dringend be roep op de leden van de S.V. „Holten" en de V.V. „Blauw Wit" volgende week iedere avond van 18.00 tot 19.30 uur ste nen te komen rapen op de velden van het Sportcomplex „Meermanskamp". Natuurlijk zijn ook andere leden en vrij willigers welkom. Mogen wij op U rekenen? Stichting „Sportbelangen Holten" Hoewel het eerste viertal van MKV uit Kaalte reeds vorige week het kampioenschap behaalde in de hoofdklasse van de biljartcom petitie van de biljartbond „Ons Genoegen", speelde men deze week in haar thuiswedstrijd tegen De Tonne uit Hellendoorn toch nog zeer geconcentreerd en dat leverde hen een verdiende 8-0 over winning op. Wat betreft de laatste plaats in de hoofdklasse kan het in de drie resterende wedstrijden nog bijzonder spannend gaan worden tussen de viertallen van Kalfsterman 1 en Haarlerberg 1 uit Haarle. Zowel onze plaatsgenoten alsmede Haarlerberg ver speelden deze week hun wedstrijd tegen respectievelijk Bolscher 1 en N.B.C. 1 met 6-2, waardoor Kalfsterman nog steeds één punt voorsprong heeft op haar naaste concurrent. De ploeg van Kalf sterman moet nog op bezoek bij Spekhorst in Rijssen en Dreijerink in Enter, terwijl men thuis de wedstrijd tegen De Tonne uit Hellen doorn op het programma heeft staan. Haarlerberg krijgt nog als te genstanders: thuis tegen V.I.O.S. uit Rijssen en onze plaatselijke vertegenwoordigers Het Anker, terwijl men op bezoek moet bij Dreyerink in Enter. Overige uitslagen in de hoofdklasse: K.O.T. 1- V.I.O.S 1 8-0 en Vloedgraven 1-Dreijerink 1 4-4. In de eerste klósse hebben De Budde 1 uit Nijverdal en MKV 2 uit Raalte dit seizoen: een spannende strijd geleverd oni het kampioen schap, hetgeen tenslotte uitviel in een zege voor de Raalténaren. Afgelopen vrijdag moest De Budde op bezoek bij Lierinck in Haarle en men had voldoende aan een 7-1 zege. Het pak je echter anders u t, want het werd een 6-2 zege, waahdoor beide ploe gen in puntentotaal gelijk eindigden. Er werd op deze avond druk gere kend welk viertal n zijn geheel een beter gemiddelde l^ad gespeeld over het gehele seizoen en dat bleek het viertal van MKV te zijn, al bleek het verschil maar één honderdste punt te bedragen. Overige uitslagen in de eerste klasse: De Sport 1—Jansen 2 6-2, De Budde 2—Kalfsterrjian 2 2-6, HBC 2 Spekhtrst 2 6-2. OBK 1—VOG 2 4-4, De Ster 2Koe-dijk jl 4-4 en Roelofs 1 NBC 3 8-0. Uitslagen derde klasse: Dreyerink 2—De Tonne 2 0-8, Het Anker 2— MKV 3 8-0, De Ster 3KOT 3 4-4. Lierinck 2Kalfsterman 3 2-6 en Haarlerber 2—Jansen 3 4-4. Ook in de vierde klasse is de kam pioen bekend en wel debutant Braam- haar 1 uit Enter. Ipoor een 8-0 zege die men behaalde óp De Sport 2 uit Wierden kwam men in pugjqg.ge],uk met Oudelaar 2 uit Nijverdal-, -maar ook hier gaf het gemiddelde de door slag ten gunste van Braamhaar. Overige uitslagen in de vierde klasse: Vloedgraven 2OBK 2 8-0, De Tonne 3—Lierinck 3 6-2, Kalfster man 4—Oudelaar 2 0-8. Spekhorst 3 —MKV 4 5-3 en Dreyerink 3—De Pop- pe 2 4-4. Vermoedelijk zullen op vrijdag 14 april a.s. de wedstrijden beginnen om het persoonlijk kampioenschap van de biljartbond „Ons Genoegen". Het zijn zes spelers die zich hiervoor Blauw Wit 2 ontvangt thuis Excel sior 9. We houden het op een gelijk spel. Aanvang: half vijf. Blauw Wit 3 gaat naar Rijssen. Een overwinning op Excelsior 10 zou een mooi resultaat zijn. Aaanvang: 11 uur. De junioren B2 krijgen Excelsior B4 op bezoek waarvan ze kunnen winnen. Aanvang: 2.30 uur. Voor de Blauw Witte jeugd zijn verder vastgesteld. Blauw Wit Cl-Nijverdal Cl. 1 uu De Zweef D2-Blauw Wit Dl, 1.45 u. Blauw Wit El-WVV El, 10 uur. Twenthe E3-Blauw Wit E3, 1 uur. Blauw Wit I is vrij. De junioren Dl speelden, de afgelo pen zaterdag in Rijssen tegen Sport club Rijssen Dl. Ze verloren met 3-1. Gerard Schalk zorgde voor de tegen treffer. Holten 6 speelt zondagmiddag om 2.30 uur een vriendschappelijke ont moeting tegen een Veteranen elftal uit Ommen, dat een bezoek brengt aan de familie Jalving in verband met hun 12'/s jarig huwelijk. Henny Jalving speelde vroeger in Ommen in deze combinatie. De opstelling wordt pas zondagmiddag voor de wedstrijd bekend gemaakt. In Trie-sur-baise, gelegen in hel uiterste Zuiden van Frankrijk, werd op le Paasdag een Internationale mo- tocross verreden, waarin vrijwel al le proniineten aan de start versche nen. Éen opmerkelijke prestatie leverde onze plaatsgenoot Jan Bak, door met zijn gillende 750 cc Honda zijspan- combinatie als vijfde te finishen. De uitslag was als volgt: Zijspannen 1. Paul Denis, Frankrijk (Norton Wasp); 2. Louis de Cort, België (Kawasaki); 3. Mike Gilfort Engeland (Norton Wasp); 4. Ike Stow Schotland (Norton Wasp); 5. Jan Bak, Nederland (Honda). De verreden Internationale moto- cross in de 500 cc klasse, werd een overwinning voor onze landgenoot Pierre Karsmakers met Husqvarna. In Roden werd eveneens op le Paasdag een motocross gehouden, hier betrof het een nationale cross, waarvoor de wedstrijden in de 250 cc Senioren en Zijspan junioren mee telden voor het Nederlands Kampi oenschap. Onze plaatsgenoot Henny Vruwink startte in de zijspancross met passa gier van Heek op een Norton Wasp, hij bereikte in een enerverende wed strijd, een goede vierde plaats. Uitslag 250 cc Senioren 1 Stef van der Sluis, Arnhem, Bultaco; 2 Jo Lammers, Schijndel, Maico; 3 Tiny van Erp, St. Oedenrode, Maico; 4 Jonny Vink. Amsterdam. Husqvarna; 5. Herman van Hoegee. Amsterdam, Montesa. 500 cc Junioren 1 J. Homan, Bakke reen. Maico; 2 J. Wesselink, Gors- =el Husqvarna; 3 P. Brands, Zijen. Husqvarna: 4 J. Boer Een, Husq varna; 5 R. van Laar. Dieren, CZ. Zijspannen 1 van Gastel-Verhoeven. Norton Wasp; 2 Heuvelmans-Mensink Triumph Wasp; 3 Clement-Clement. Norton Wasp: 4 Vruwink-van Heek, Norton Wasp; 5 van Dussen-van Dus- sen Norton Wasp. gekwalificeerd hebben en met uitzon dering van de heer A. Korbeld zijn de overige spelers allen uit de hoofd klasse De volgende spelers zullen aan deze kompetitie deelnemen: A. Daggert MKV Raalte (8.48), H. Meij er Vloedgraven Luttenberg (7.60), L. Webbink De Tonne Hellendoorn (6.91) A. Korbeld De Budde Nijverdal (6.33) F. Nep KOT Nijverdal (6.14) en H. Albers KOT Nijverdal (5.99). DEVENTER SCHOUWBURG. Grote Kerkhof tel. 16641. vrijdag 7 april. aanv. 20 uur Twee op de wip zaterdag 8 april aanv. 20 uur Twee op de Wip. maandag 10 april aanv. 20 uur De liefdes van Cass Mc Guire, Het Am sterdams Toneel. donderdag 13 april t.m. 15 april, aanv. 20 u. En nu naar bed. E.D.B. Theater, Smedenstraat telef. donderdag 6 t.m. woensdag 12 april De Smega Man (Charles Heston) 18 jaar; vrijdag 7 en zaterdag 8 april, nacht- vst. Erotische driften (Montgomery Wood) 18 jaar; zaterdag 8. zondag 9 en woensdag 12 april matinee: Sheriff zonder ster, a.l. Aanvangstijden: do. 2Q uur. vrij. 21 en 23.30 uur. zo.: 14, 18, 18.30. 21 u. ma en di. 20 uur wo. 14 en 20 uur. CINEMA. Lange Bisschopstraat tel. 11100. donderdag 6 t.m. woensdag 12 april Diamonds are forever (James Bond) 2e week 14 jaar; vrijdag 7 en zaterdag 8 april nacht voorst. Coogan's Bluff, 18 Jaar. zaterdag 8. zondag 9 en woensdag 12 april matinee: Winnetou in de do- denvallei a.l. Aanvangstijden: ma en di. 20 uur, vrij. 20 en 24 uur za. 14, 18.43 21.13 en 24.00 zo. 14.00, 16.00, 18.45 en 21.15 uur. WO. 14.00 en 20 uur. donderdag 6 t.m. dinsdag 11 april De bloedbruiden 14 jr. woensdag 12 april, cyclusvoorstel- ling De Heksen 18 ja-ar; zondag 9 april matinee: De nacht der vergelding a.l. Aanvangstijden: dagelijks 20.00 uur. vrij. 20.00. za. 18.30-20.00, 16.00, OPENBARE LEESZAAL. Brink tel. 13506 t.m. 30 april Chris Wilkens grafiek. Openingstijden: dagelijks 10-17 en 19-21 uur zaterdagavond, zondag en maandag gesloten. GOETIEK DE ROZIJNENRORF, As senstraat tel. 11848. 7 april t.m. 2 mei Miep Spee, -sand- kleden. Openingstijden: dagelijks 14-18 uur vrij. 14-18 en 19-21 u. zondag en maan dag. GALERIE TROG- ART, Hofstraat 2 tel. 16733. t.m. 17 april Joop Holterman, pente keningen. Openingstijden: dagelijks 13.30-17.80 u. vrijdag 13.30-17.30 en 19-21 u. zon dag en maandag gesloten. ATHENEUM BIBLIOTHEEK, Kloos ter 3 tel. 16512. 12 eeuwen boek en schrift. Een keu- In gezinnen met eindexamens in het nabije verschiet nog maar en kele maanden! groeit alweer de spanning. Je merkt het aan talloze kleinigheden. Er wordt ijveriger ge studeerd of... er wordt meer ouder lijke pressie uitgeoefend om te stu- .'ileren. Studerende jongelui worden voortdurend uit hun rust opgeschrikt, al naar gelang hun aard en ijver. Er komt nog een belangrijke vraag aan de orde: „Wat ga ik doen na het examen met mijn einddiploma"? Sommigen hebben al een advies ge vraagd en gekregen van beroepskeu zeadviseurs en hebben hun richting al gekozen. Sommigen konden met het advies nog niet tot een keuze ko men en anderen zullen na het ex amen wel zien. Een beroep kiezen is een belangrijke en moeilijke zaak. Vooral omdat er tegenwoordig zo veel beroepen zijn met klinkende na men maar waarvan je vaak hele maal niet weet wat het voorstelt en inhoudt. En omdat er zo ontzagge lijk veel mogelijkheden zijn komt dat beroep waarvoor je als het ware geknipt bent net niet onder je aan dacht. Dan bestaat het gevaar dat je later tot 't inzicht komt dat je of je beroepskeuze of je studiekeuze net iets anders had moeten richten. Een vak waar steeds meer vraag naar komt en waarvan maar weinig mensen weten wat het inhoudt, is dat van bouwmanager. Bouwmana- gers zijn mensen met aanleg voor wiskunde, natuur- en/of scheikunde, met organisatietalent en discipline en met belangstelling voor het aktie- ve, praktische bouwen. Bouwmana- gers zijn meer geïnteresseerd in het reële doen dan in het theoretisch be spiegelen en zij moeten met mensen kunnen omgaan. Want bouwprojek- ten huizen, fabrieken, steden, zee- en luchthavens, autowegen, bruggen tunnels en viaducten zijn altijd het wérk van een groep mensen die op elkaar zijn ingespeeld en die on der leiding' van bouwmanagers sa men tot het doel komen, Bouwmana gers kunnen deel uitmaken van de In verband met de in de onlangs gehouden ledenvergadering van de af deling Holten der O.L.M. plaats ge vonden bestuursverkiezing zijn in de jongste bestuursvergadering de func ties opnieuw verdeeld. Het dagelijks bestuur 's thans als volgt samenge steld: J. A. Meijerman. Dijkerhoek 73, voorzitter (tel. 1854), G. Veltkamp Borkeld 10, secretaris (tel. 1681) en G. J. Meijermaij, Beuseberg 101, pen ningmeester tel. 05731-250). direktie van een bouwonderneming maar zij kunnen ook taken vervullen als bedrijfsleider, hoofduitvoerder, projektleider, hoofd bedrijfsbureau, organisatie-adviseur, planning-specia list e.d. De „Ingenieursopleiding Bouwma nager" is een gerichte 4-jarlge dag- kursus die tot nu toe in Nederland alleen wordt gegeven door de Hogere Technische School in Tilburg. De toe latingseisen zijn dan gymnasium-B, atheneum-b of HAVO. Maar ook met MAVO of MTS kan de „Ingenieurs opleiding Bouwmanager" worden ge volgd via een voorbereidend studie jaar waarin de ontbrekende basisken nis wordt aangevuld. Bouwmanager is een dynamisch be roep met toekomst. Tilburg is een uitstekende studeerstad en op de Ho gere Technische School werken do centen en studenten voortreffelijk sa men in een letterlijk konstruktieve sfeer. Belangstelling voor deze ingenieurs opleiding? Vraag maar inlichtingen. Adres: Hogere Technische School, In genieursopleiding Bouwmanagement, antwoordnummer 37 (geen postzegel) Tilburg. ze uit 20 jaar aanwinsten 1952-1972. Openingstijden: ma. t.m. vrij. 13-17.30 uur wo. 13-17.30 en 18-20.30 u. wo, tussen 19 en 19.30 u. rondleiding. GALERIE DE STOOF. Grote Kerk hof 32. Deventer, fotografie, wandkle den. keramiek van Louis en Wille- mien Tangel. MUSEUM DE WAAG. Brink telef. 14556. Antieke fietsen, keukens, zilver en aardewerk. Openingstijden: dagelijks 10-12.30 en 14-17 u. zondag 14-17 uur. MUSEUM DE DRIE HARINGEN, Brink tel. 14556. Antieke kostuums en antiek speel goed. Openingstijden: dagelijks 10-12.30 en 14-17 u. zondag 14-17 u. WIJKGEBOUW VAN VLOTENLAAN. zaterdag 8 april van 10 tot 17 uur, Algemene Ruilbeurs PAASKERMIS OP DE PLATVOET, zaterdag 8 en zondag 9 april. LITERAIR CAFE, Menstraat 2 tel. 11637. JAZZ CAFE, Menstraat 2, telef. 11637 elke vrijdag 20-24 u. OPEN ATELIER, Menstraat 4 telef. 11637. elke vrijdag 20-22 u. Gelegen heid vrij bezig te zijn kosten f 2,50 per persoon. Bescherm De Dieren; Spaar De Vo gels d.w.z. Neem Uw Afval Mede! ALMELO VAROSSIEAU: do. t.m. wo.: Fan dango, de sex-ranch 18 jaar; do, en vr.Doorbraak der comman dos 14 Jaar: zó.: Doorbraak der commandos, 14 jaar; za. nachtfilm: Fandango, sex-ranch 18 jaar; zo. matinee: Zorro, de wreker 14 jr. Aanvangstijden: do. t.m. wo: 2.30 en 8 uur, za.: 6.43 9 uur en 23.13 uur; zo.: 2.30, 4.45, 6.45 en 9 uur. CINEMA PALACE: do. t.m. wo: Ja mes Bond: Diamonds are forever 14 Jaar; zo. matinee: Mickey Mouse a.l. Aanvangstijden: do. t.m. wo: 2.30, 6.45 9.15 uur; zo. 2.00, 4.14, 6.45 gn 9.15 uur. De baoken heeft weer gebrand en de jury heeft beslist wie het groot ste en mooiste baoken had. Is deze jury wel deskundig in deze of is dit een erebaatnje van personen. Men streeft naar eenheid maar zaait zelf de verdeeldheid. Holten bestaat uit een kern met enkele buurtschappen maar de buurtschappen worden nog steeds niet in 't geheel gewaardeerd. Onze jury.heeft dit zaterdag, 1 april nog eens duidelijk gedaan of was dit omdat het juist die datum was. Brandstapels met wasmachines etc. worden dooor de heren hoog gewaar deerd. Het gaat toch om de grootste en mooiste brandstapel met brand baar materiaal aldus de krant .We hopen dat de jury in de toekomst een betere beoordeling heeft en dat de baoken mag voortbestaan. Hopende dat u dit wilt plaatsen in Holtens Nieuwsblad met dank voor de plaatsruimte. Bouwers en helpers Paasvuur Neerdorp. BORRENLPRAAT. CNV-secretaris L. de Graaf: „Er is beslist geen re den moodr en brand te schreeuwen over 't feit dat Nederland dit jaar zo'n twintig a drie en tv/in tig miljard gul den zal gaan uitgeven aan sociale verzekeringen. Het tegendeel is ei genlijk het geval. We moeten blij zijn dat we ons dit kunnen veroorlo ven. Het is een der beste bewijzen van. onze welvaart. Het is een zegen voor bejaarden, weduwen, werklozen, zieken en invaliden. Het is een hoogst belangrijk stuk rechtszekerheid voor allen die werken. Er is zeker even veel reden voldaan te zijn over een recordomzet van sociale verzekerin gen als over 'n nieuw record in de omzet van bier. Ik zeg dit met zoveel nadruk omdat er steeds vaker kri tiek wordt geleverd op de manier die de sociale verzekeringen in dis krediet brengt. Tegen dat soort kri tiek, tegen alle klakkeloze bewerin gen en alle borreltafelpraat over geldsmijterij en ontoelaatbare pre miedruk kunnen we niet fel genoeg protesteren". De leden van de Chr. Oranjever eniging kwamen donderdagavond In een van de lokalen van de school met de bijbel „De Schakel" in jaar vergadering bijeen onder voorzitter schap van de vice-voorzitter de heer Js. Kolkman. Hij opende de matig bezochte bij eenkomst met gebed en herdacht in een kort openingswoord met enkele woorden het overlijden van de heer J. Kroon die een groot aantal jaren als voorzitter zijn beste krach ten aan de vereniging heeft gegeven. De secretaris, de heer. G. Westerik, las hierna de notulen en het jaar verslag waaruit o.m. bleek, dat het ledental met 37 was gestegen tot 217. De penningmeester, dè heer Js. Kolkman, moest de boeken over 1971 Op de bijeenkomst van de hervorm de vrouwengroep afdeling Holten kwam donderdag 6 april de heer ter Blink van Nijverdal-ten Cate. Aan de hand van dia's liet hij de dames een kijkje nemen in het grote be drijf, waar zo'n groot aantal produk- 'en worden vervaardigd. In een zeer interessant betoog vertelde de heer ter Blink hoe van de katoenplant de mooie stoffen worden gemaakt. Dit hele proces liet hij de revue passe ren. Het is echter niet alleen katoen wat door dit bedrijf wordt verwerkt. Ook allerlei moderne kunststoffen als polyester, rayon, glas en vele an dere komen uit deze fabriek. Vooral ook worden in de glaswe verij allerlei glas garens vervaardigd die voor velerlei doeleinden worden gebruikt. Niet alleen voor kleding, ook voor technische doeleinden vin den de weefsels hun weg naar de af nemer. Voorbeelden van de grote ver scheidenheid der produkten waren uit gestald zodat de aanwezige damés -.elf de verschillen konden zien. De 'neer ter Bink gaf van het een en an der een zeer duidelijke uitleg. Aan het eind van de interessante avond konden de dames aan de hand van een spreekwoorden raadsel spél, dat allemaal met textiel te maken had, enige mooie prijzen winnen. afsluiten met een nadelig saldo k t 20.88. De uitgaven en inkomsten bedroegen resp. f 1683,21 en f 1662,33. De commissie voor kascontrole die bestond uit de h.h. H. J. Schuppert DJzn en J. Wiggers verklaarde bij monde van laatstgenoemde boeken en bescheiden in orde te hebben be vonden en de penningmeester werd onder dank voor de verrichte werk zaamheden decharge verleend. Als leden van de controlecommissie 1972 werden benoemd de h.h. J. Wiggers en J. Schuppert. Bij de gehouden bestuursverkiezing werd met bijna algemene stemmen als voorzitter gekozen de heer H. Ch. Vogely. In de vacature ont staan door het bedanken van pen ningmeester Kolkman zal op korte termijn worden voorzien. De heer Vogely sprak een woord van dank tot de heer Kolkman die een aantal jaren als penningmeester de vereni ging op voortrèffelijke wijze heeft ge diend. Door de heer Vogely werd mede gedeeld, dat men in een gesprek met het personeel van de beide open bare basisscholen in het dorp tot vol ledige overeenstemming was geko men betreffende 't gezamenlijk feest vieren op de verjaardag van konin gin Juliana. Voor de klassen vijf en ces zal de Chr. Ontspanningsciub „C.O.C." in gebouw „Rehoboth" een toneelstuk opvoeren, de klassen 3 en 4 krijgen in gebouw ..Irene" een mooie film en de leerlingen van de klassen 1 en 2 zullen zich in zaal „Amicitia" kostelijk amuseren bij de Poppenkast. Traditiegetrouw zal de schooljeugd 's morgens om plm. half negen het gemeentebestuur een zanghulde bren gen voor het gemeentehuis, dit met medewerking van de Holtense Mu ziekvereniging „H.M.V." Over het organiseren van feeste- ij kneden ter gelegenheid van de verjaardag van Z.K.H. Prins Bem- hard werden geen besluiten genomen doch suggesties o.a. een puzzelfiets tocht voor de schooljeugd zullen door het personeel van „De Schakel" en het bestuur' van de vereniging t.z.t. nader worden bekeken. De vergade ring werd door de heer Vogely met dankgebed beëindigd.

Holtens Nieuwsblad | 1972 | | pagina 3