hrULB [Hj ElBEIIVI JEsLMIJ Motocross belooft zondag zeer spannend evenement te worden Jeugddienst OPENING verkeersquiz in Rijssen „De Vriendenschaar5 dit najaar in het zilver N.V.Y.-afdeling boekte flinke ledenwinst Holtenaren derde bij Kampioenscross sijspannen Een uitgebreid programma ABVA huldigde een lid op de jaarvergadering •\f. Medische Dienst Weekenddienst Tandartsen Weekenddienst Dierenartsen Gezinsverzorging Storingsdienst GEB Wachtdienst Slachthuis Brandmelding Officiële publikatie OPENBARE KENNISGEVING Burgerlijke Stand Gevonden /Verloren Eerste prijs voor EHBO-ers Voorronde internationale orgelwedstrijd Veemarkt Rijssen Kerkdiensten M Vrijdag 8 april 1972 UAITEIIC IIIEIIWCI1I Aft mar Hn|s Km ||||Cgj (H vG| Ejfl V§jH H iflH TCggajj^^ H BHB Ö8®pr M KM Bfl Administratie: Gaardenstraat 17. tel 1539 Redacteur en plv hoofdred J Wicgem Advertentieprijs 14 cent per mm. (bij contract lager) Abonnementsprijs f 6.per half jaar, f 12,per jaar Betaling op giro 875587 van de Raiffeisenbank te Holten, t.g.v. Holtens Nieuwsblad Vrijdag 7 april 14.30-18.00 uur: Seizoenwarenmavkt in de Kerkstraat en omgeving. Zaterdag 8 april 14.00-17.00 uur: Inname vakantieze- gels Bouw bij P. F. van Doorn, Rietmolenstraat 4. 16.30 uur: Onderlinge zwemwedstrij den van de Z.C. „Twenhaarsveld" voor leden der wintertraining tegen ,,De Mors" vertrek vanaf 't Dorps schoolplein. Zondag 9 april 12.30 uur: Motocross op het circuit „De Zuurberg" met o.a. Ie kam- pioensrit zijspannen senioren en in ternationalen. 19.30 uur: Dansen in Bar-Dancing Boode te Bathmen (zie adv) Maandag 10 april 20.00 uur: Jaarvergadering V.V.V. „Holtens Belang" in hotel Holter- man. 20.00 uur: Ruilavond Holtense Post zegelclub ,,HPC" in hotel Vosman. Vrijdag 14 april 18.00-21.00 uur: Inzameling van lom pen voor H.M.V. Zaterdag 15 april 8.30 uur: Inzameling van lompen voor H.M.V. 14.30 uur: Officiële (symbolische) opening van het clubgebouw van de stichting „Socuwe" aan de Hof- festraat in het gebouw Rehoboth door mevr. C. P. K. Enklaar-van Andel en de heer A. H. van Pijpen. Maandag 17 april 19,45 uur: Jaarvergadering Chr. Kleuterschool in „De Schakel". Dinsdag 18 april Bezoek Bejaardensocieteit aan het Bejaardentehuis „Herfstzon" te Goor. 19.45 uur: Vergadering van de CJV „De Vriendenschaar" over de ju bileumviering in september a.s. in het gebouw Irene. Donderdag 20 april 20.00 uur: Jaarvergadering „Het Groene Kruis" in Dorpshotel Hol- terman. Woensdag 26 april 19.45 uur: Bezoek Chr. Plattelands vrouwen aan museum „Piet Bos". Vertrek vanaf gebouw Rehoboth. Men meldt ons: Zaterdag, 15 april a.s. 's mid dags half drie zal in het ge bouw Rehoboth op symbolische wijze de opening plaats vinden van het gebouw van de Stich ting voor Sociaal en Cultureel Werk aan de Hoffesstraat door mevrouw C. P. K. Enklaar- van Andel en de heer A. H. van Pijpen. Na de opening is er gelegen heid het werk van de jongeren, clubs en het gebouw te bezich tigen. Een ieder die belangstelling heeft is van harte welkom. Stichting S.C.VV. Holten. Donderdagavond 30 maart vond in de Technische School te Rjjssen een verkeersquiz plaats, waaraan de af deling Holten van Veilig Verkeer met een afvaardiging deelnam. De zes deelnemende ploegen, iéder bestaande uit vier man, moesten een schriftelijke en een mondelinge proef afleggen. Het schriftelijk ge deelte was voor Holten al direct hoopvol. De vier Holtense heren L. Muller, J. W. YV. Bluemink, G. II. Ebrecht en J. H. van Zon behaal den 830 van de 1000 punten, wat goed was voor een derde plaats. Een plaats die ze tot. het einde toe zouden behouden, want in de vol gende ronden was het Holtens kwar tet goed op dreef bij hel beantwoor den van diavragen. Ze finishten in totaal met 988 punten na Rijssen, dat kampioen werd met 1041 punten en Enter dat tweede werd met 1038 punten. Bij de prijsuitreiking door de Bur gemeester van Rijssen, de heer G. J. Smit, ontving Rijssen de wissel beker, Enter een medaille en Holten een vaantje- De heer L. Muller, onderwijzer aan de Kolschool was de beste deel nemer van alle ploegen die die avond meededen. Hij ontving uit handen van de Bur gemeester W--7 I.-aai .v.josens deken kistje. Holtenaren Dick Muller, met zijn splinternieuwe 750 cc 3-cylinder Ka wasaki en Jan Bak met zijn dito 750 cc-4 cylinder Honda, waarmee hij op de le Paasdag tijdens een inter nationale motorcross in Trie-sur bai- se, in het uiterste zuiden van Frank rijk, een 5e plaats veroverde. Gewel dige machines, die uiterst spannende race mogen doen verwachten. Maar het programma bevat nog veel meer: voor de 250 cc senioren hebben 24 rijders ingeschreven, voor de 500 cc junioren 44 en voor de 50 cc junioren niet minder dan 57. Zij behoeven niet eens allemaal te ko men om toch verzekerd te zijn van een goed programma. Het heuvelachtige, geaccidenteerde, circuit midden in de bossen is ge heel aangepast en prachtig geschikt voor het kampioenschap der zijspan- Zaterdag vanaf 12.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur: C. H. Rietdijk, Molenbelterweg, telef. 1280 (alleen voor spoedgevallen). Dienst wijkverpleging: zaterdag 8 april en zondag 9 april, zuster J. E. Duncan, Groene Kruisgebouw, telef. 1436. Zondags tussen 12.00 en 14.00 uur. Ambulancevervoer: telefon 1338 (Joh. Aanstoot) b.g.g. telef. 1320 (Fa. A. Muller en Zn.). Zaterdag 8 april en zondag 9 april: A. G. Hoekstra, Scherpenzeelseweg 8 Goor, telef. 05470-3355 van 18.00- 19.00 uur (alleen voor spoedgeval len). Zaterdag 8 april en zondag 9 april: Th. A. Oostenbrug. Diessenplasstraat 5, telef. 1515. Elke morgen, behalve zaterdags, van 9.00-10.00 uur bij mevrouw C. Knijff- Dekker, telef. 1438, b.g.g. telef. 1799, mevrouw Beldman-Aanstoot. Zaterdag 8 april tot en met vrijdag 14 april buiten de diensturen Electra: H. Huisman, Kolweg 42, telef. 1498. Gas: J .Bosschers. Beuse- berg 129, telef. 1945. Vrijdag 7 april tot en met zondag 9 april keurmeesters buiten 'de diensturen H. W. Goorman, Kol weg 52. telef. 1513. Maandag 10 april tot en met zondag 16 april: J. Hof. Schepenenstraat 16 telef. 1697. Aangifte gestorven dieren op zater dag: van 9.00-11.00 uur aan het -'achthuis, telef. 1318. O Overdag: telef. 1352 (Politiebureau), 's Nachts: telef. 1224 (G. W. Kna pen) b.g.g. telef. 1325 (G. ter Harm- sel). De CJV „De Vriendenschaar" hoopt in september haar 25-jarig be staan te vieren. Men is van plan dit te doen ondermeer door de opvoe ring van een revue, welke voor oud leden, donateurs en gvnodigden voor het voetlicht zal worden gebracht Het idee is gerezen om de revue, ge deeltelijk door oud-leden te later verzorgen, dus ook de desbetreffen de rollen door deze mensen te later vertolken. Om dit te kunnen verwc zenlijken is de hulp van deze oud-le den nodig. In samenwerking met hen zal oo' het programma worden opgesteld. Een vergadering hierover is be legd op dinsdag 18 april, om 19.45 uur in het gebouw Irene. Oud-leden, die gaarne hun medewerking willen verlenen om de feestavond tot een grandioos succes te maken, kunnen dat op deze vergadering mededelen. Ook zullen suggesties, wensen, moppen, grappige voorvallen en ge beurtenissen op clubavonden, wee kends en dergelijke, zeer welkom zijn, zodat de leukste in de revue kunnen worden verwerkt. Oud-leden, die dinsdag. 18 april, verhinderd zijn, kunnen hun medewerking ook schrif telijk of telefonisch toezeggen, zo werd van bestuurzijde medegedeeld. Contact kan worden opgenomen met de secretaresse van „De Vrienden schaar", mejuffrouw Henny Baltus, Beuseberg 11. telef. 2224. „De Vriendenschaar" hoopt, dat er veel belangstelling zal bestaan bij haar oud-leden om daadwerkelijk aan de opbouw van deze revue me» te werken en-haar tot een groot suc- ce# t« laten worden. VRIJSTELLING bepalingen bestemmingsplan ten aanzien van een plan tot de bouw van een dubbele woning door de he ren D. J. Beeftink en J. H. Scholten in het bestemmings plan „De Haar". De burgemeester van Holten maakt bekend dat de heren D. J. Beeftink en J. H. Scholten, p/a Haar- straat 19 te Holten, vergunning heb ben gevraagd voor de bouw van een dubbele woning op het perceel ka dastraal bekend gemeente Holten, secie F. nr. 1317 gelegen aan de Ab Jansenstraat in het bestemmingsplan „De Haar". Aangezien het bouwplan zich niet verdraagt met het ter plaatse gel dende bestemmingsplan zijn burge meester en wethouders voornemens met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrij stelling te verlenen van het gelden de bestemmingsplan. Het bouwplan is echter niet ln strijd met de op 21 maart j.l. vastgestelde herziening van het bestemmingsplan „De Haar". Rechthebbenden op aangrenzende en nabijgelegen gronden worden in de gelegenheid gesteld ingaande 10 april 1972 gedurende veertien dagen schriftelijk bezwaren in te dienen bij burgemeester en wethouders tegen het verlenen van vrijstelling van le bepalingen van het thans nog gelden de bestemmingsplan „De Haar". De bouw- en situatietekeningen lig gen gedurende voornoemde termijn op de gemeente-secretarie, alhier, voor een ieder ter inzage. Holten, 7 april 1972. De Burgemeester voornoemd, W. H. Enklaar. Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend, dat in ver band met een op zondag 9 april 1972 te houden motorcross in de buurt schap Beuseberg de navolgende we gen, alsmede de op het circuit uitlo pende wegen vanaf 9.00 uur tot 18.00 uur voor alle weggebruikers, behalve voetgangers, gesloten zullen zijn: 1. Brenderweg, het gedeelte, lopende vanaf de Kwintenweg tot aan de Evertjesweg en vanaf de Ever- tjesweg tot aan de Langstraat; 2. Evertjesweg, het gedeelte, lopen de vanaf de Beusebergweg tot aan de Langstraat. 3. Boschweg, het gedeelte, lopende vanaf de Evertjesweg tot aan de Nicolaassteeg; 4. Zuurbergweg, het gedeelte, lopende vanaf de Langstraat tot aan de Kwintenweg; 5. Kwintenweg, het gedeelte, lopende vanaf de Beusebergerweg tot aan de Brenderweg. Op genoemde zondag zal voor de Langstraat, de weg, lopende vanaf de Rijksweg 44 (Holten-Markelo) tot aan de Gagelweg, voor de Beuserberger- weg, vanaf de Vogelweg tot aan de Wilgenweg en voor de Vogelweg, vanaf de Kwintenweg tot aan de Beusebergerweg, voor beide zijden van deze weg tijdelijk een stopver bod worden ingesteld. Voetgangers (zonder honden) wor den tot het terrein toegelaten. Auto's, motoren, bromfietsen en fietsen moeten elders worden gepar keerd. Holten, 5 april 1972. Burgemeester en wethouder# voornoemd. W. H. Enklaar, burgemeester. G. J. Langenbarg, secretaris. Geboren: Bianca Willemina Pauli na dv W. van der Velde en B. W. Möring. Ingekomen: A. Roffel en gez. van Deventer. Vertrokken: Mevr. M. A. Denne- boom-Ebrecht naar Bathmen; C. W. Bruggeman en gez. naar Neede. Gevonden: 2 bankbiljetten, Witte capuchon/muts; jonge hond zwart; Jongensbril; grijs jongensjack; bruin /zwarte hond; zwart witte cocker spa niel; blauw trainingsjack; bruine portemonn. Verloren: rode lakjas; zwarte riem; witte poes; bruine herenportemonn. m. inhoud. Op de te Bathmen gehouden EHBO- wedstrijden, waaraan werd deelge nomen door ploegen uit Bathmen, Olst, Deventer en Holten, heeft het team van de afd. Holten, dat bestond uit de dames Broekmaat-Schlah- milch, Bronsvoort-Nekker en de heer H. Rozendom, leider, de eerste prijs behaald. De volledige uitslag luidt als volgt: Holten 67 pt„ leider 78 pt. Olst 65Vi pt., leider 79 pt. Bathmen 61 pt., leider 74pt. Deventer 57 pt., leider 57 pt. De Holtense ploeg zal op 22 april deeinemen aan de districtswedstrij den te Steenwijk. In het kader van het Yamaha Elec- löne Festival, een internationale wed strijd in het bespelen van elektroni sche orgels, zal in ons land een groot aantal voorrondes worden gehouden, waaruit de kandidaten moeten voort komen voor vier halve finales in Leiden, Tilburg, Zwolle en Arnhem. In de eindstrijd in augustus te Am sterdam zal worden uitgemaakt wie Nederland zal vertegenwoordigen tijdens de interkontinentale finale in Tokyo, dit najaar. De voorronde te Hengelo zal plaatsvinden op 25 april a.s. Tot 11 april kan men zich hier voor opgeven bij Fa. Huigens, Nieuw- straai 53-55, Hengelo. Hier zijn te vens gratis toegangskaarten voor het publiek verkrijgbaar. Aangevoerd: Runderen 5, Varkens 212. Totaal 217. Prijzen: 5 pinker, van f 1050.tot f 1300.per sutk. 212 biggen van f 85.tot f 92.per stuk. Overzicht handel: Rundvee: rus tig, prijzen staande. Biggen: handel redelijk, prijzen nau welijks prijs houdend. De afdeling Holten van het NVV de vroegere bestuurders- bond heeft in het afgelopen jaar een flinke ledenwinst geboekt. Er traden 31 nieuwe leden toe, waardoor het ledenbestand is geko men op 444. Dat bleek in de dinsdag in café „De Waag" gehouden ledenvergadering uit de jaarverslagen van de secretaris, de heer G. J. Veneman en de penningmeester, de heer L. van der Steen. In zijn jaarverslag herinnerde de secretaris aan de herdenking van het 25-jarig bestaan met een druk bezochte receptie en een geslaag de feestavond. De volgende leden vertegenwoordigen de afdeling in regionale en plaatselijke commissies: P. Viet in de W.S.W.-com missie voor de „Soweco", W. Beijers in de W.W.V.-commissie, ter wijl plaatsvervanger is de heer L. v. d. Steen. De heer Viet heeft voorts zitting in het bestemmingsplanforum. De woningnood is vol gens de secretaris in Holten geen probleem, wanneer men een be hoorlijke huur wil betalen van pl.m. f 230,- tot f 260,- per maand. gegaan per 1 juli 1971. Hij hoopte, dat de uitbetaling niet lang meer op zich laat wachten. Verder sprak hij de wens uit, dat een ieder die nog geen lid van een bond is, spoedig zal toetreden. Dit zal dan betekenen, dal dan geen mensen meer parasiteren op mensen die wel lid van een bond zijn. Wegens het ontvallen van een oud lid t.w. de heer J. Aantood werd een ogenblik stilte in acht genomen. ln zijn jaarverslag gaf de secre taris, E. K. Pronk, ccn overzicht van hel belangrijke werk, dat de bond verricht. Hij sprak van enorme ac tiviteiten van het hoofdbestuur, de personen, die zich dagelijks inzetten voor de belangen van de medemens Het aantal leden bedroeg op 1 ja nuari 1971 83 en per 1 januari 1972 89. De penningmeester de heer P Viet kon zijn boeken afsluiten met een ruim batig saldo, dat bij de bank is belegd. De kascommissie verklaar- Voorzitter Goorman van de A.B.V.A. speldt de heer H. Huis man de zilveren speld op de rever in verband met t 25-jarig lidmaatschap van de afdeling Holten. Zijn vrouw ontving bloemen. de bij monde van de heer Bekkernens, dat alles prima in orde was bevon den. Als lid van de kascommissie werd gekozen de heer W. Leemans. De aftredende bestuursleden, de he ren P. Viet en G. Linde, werden bij enkele kandidaatstelling herbenoemd. Na de pauze heeft men zich verder vermaakt, onder ruime tractatie, met het bingospel, omlijst met muziek. Al met al een gezellige avond. Bij de opening der vergadering heette voorzitter W. G. Tijhof in het bijzonder welkom de districtsbestuur der, de heer J. C. Moolekamp. Hij deelde méde, dat de drie Vakcentra les in Overijssel op 6 april in hotel Gijtenbeek in Zwolle en op 13 april in restaurant Cos a te Hengelo voor lichtingsavonden beleggen over het „pensioenvraagstuk". De provinciale kaderdag van het NVV wordt gehou den op zaterdag, 11 november a.s. Uit het verslag van de penningmees ter bleek, dat de jubileumviering de kas een flinke aderlating heeft doen ondergaan, maar er is nog een ba tig saldo. De nieuwe kascommissie wordt gevormd door de heren J. Calkhoven, H. M. Kappert en G. Lin de. Bij de bestuursverkiezing werd HOLTEN Ned. Herv. Kerk: 8.30 uur ds. P. Lugtigheid (bevestiging ambtsdra gers). 10.15 uur ds. P. Lugtigheid (Jeugd dienst). Extra collecte: Hervormd Kerkkoor. Oppasdienst: mevr. Koopman, Mi ni Meesterberends en Alie Nije- rees. Gerei. Kerk: 9.30 en 15.00 uur ds. R. A. Hoogkamp. In beide diensten is de ene collec te voor het Landelijk Evangelisa tiewerk. Bij de uitgang collecte voor „Eigen Kerkbouw". R.K. Kerkdienst: 9.30 uur II. Mis in hel gebouw Irene. NIEUW HEETEN R.-k. kerk: zaterdagavond 7.00 uur. Zondagmorgen 8.00 en 10.00 uur. DIJKERHOEK Bethanië: 10.00 uur ds. C. C. Addink. Extra collecte: Hervormd Kerk koor. OKKENBROEK Ned. Herv. Kerk: 1(1.00 uur ds. Bouwman van Lochem. In de op donderdag 30 maart j.l. gehouden jaarvergadering is één lid gehuldigd, dit in verband met het 25 jaar lid zijn van de bond. Het was de heer II. Huisman, opzichter van het G.E.B., die door voorzitter H. W. Goorman het zilveren N.V.V.- speldje op de rever van zijn jas kreeg gestoken, waarbij hij zijn ver schillende kwaliteiten schetste. Zijn vrouw kreeg een doosje met zilveren lepeltjes en een boeket bloemen aan geboden. De bijeenkomst werd ge houden in hotel Vosman. Voorzitter Goorman sprak in zijn openingswoord zijn vreugde uit, dat de belangstelling zo groot was. Vol gens spreker is er het afgelopen jaar weer veel bondserk verricht, met na me noemde hij de integratie van de loongroepen in loonschalen. Dit al dus spreker kan een belangrijke ver betering betekenen voor verschillen de werknemers. Deze integratie is in- nen. Men kan er overal omheen wan delen en op de mooiste plaatsen de strijd gadeslaan. Men kan het crossterrein van vele j kanten bereiken o.a. van Deventer, via Holten, vanuit de richting Mar- kelo, vanuit de richting Laren (Gld), vanuit Raalte via Holten en vanuit Rijssen, via de Markeloseweg. Er zijn aan de toegangswegen diverse par keerplaatsen ingericht. Gezien het enorme programma zullen voorwed strijden reeds om 12.30 uur beginnen. Zaterdag zijn de gehele dag kaarten in voorverkoop verkrijgbaar bij ca fé „De Biester" aan de Stationsstraat met een gulden reductie. Volgens de laatste berichten komen mensen van Studio Sport zondag opnamen maken voor „Sport in Beeld" van de zijspan- klasse. ln ons vorige nummer deden wij verslag van de mooie geste van de jeugdsociëteit ,JDe Schure" om door een aantal evenementen geld in te zamelen voor de kin deren van „De Helper Haven" afdeling „De Molleboon" te Gro ningen, wier vakantie in gevaar dreigde te komen. Hier worden leiding en kinderen met het re sultaat in kennis gesteld. Op het circuit „I>e Zuurberg" in de Beuseberg, ten zuiden van Hol ten, zullen zondag de motoren weer daveren. De motocross die de M.A.C. „De Holterberg" daar dit jaar weer organ!seert belooft een bij zonder evenement te worden. Holten heeft n.l. een primeur, doordat hier de eerste kampioenscross voor zij spannen wordt verreden. Niet min der dan 32 senioren en internatio nalen hebben voor dit grandioze tref fen ingeschreven, waaronder Rikus Lubbers uit Lochem, de Europese kampioen van het vorige jaar. Verder zijn het o.m. de prominen ten Broer Dirk uit Valkenswaard, Jan ten Thije, Haaksbergen, Tonny v. Heugten, Amersfoort, Fons van Heug- ten, Stoutenburg, Herman Hilderink, Haaksbergen, Ad Ridderhof, Henge lo (O)., Henk Lammertink Nijverdal en vooral niet te vergeten de beide de heer L. v. d. Steen bij enkele kan didaatstelling herkozen. De leden verwachten weer een feest avond, zoals dat vroeger was, ver klaarde de voorzitter, maar hij meen de dat dit financieel niét haalbaar was. Uitvoerig werd daarop inge gaan en werd gesproken over een bin dingsavond met het kader der afde lingen, een toneelavond voor de le den en zo mogelijk weer een kinder middag en bejaardenmiddag. De ontspanningscommissie werd met drie personen versterkt en zal bestaan uit de heren M. Wesseldijk, J. Dangremond, J. W. Harmelink, G. J. H. Stegeman en als plaatsver vanger W. Krekel. Aangezien de le den bij eventueel ontslag of in ander verband vaak niet weten waar zij naar toe moeten, zal het D.B. pro beren daarvoor enkele pei'sonen te vinden als informatie adres. De heer Moolenkamp wees er nog op, dat de drie districtsbestuurders afdelingsvergadering bezoeken om o.m. le spreken over de toekomst van de vakbeweging. Hiervoor zou den dan ook de in Holten verspreid wonende N.K.V.-leden kunnen wor den uitgenodigd. Men zal nog een da tum voor zo'n bijeenkomst vaststel len. bondag 9 april, zal er om 10.15 uur in de Ned. Herv. Kerk een jeugd dienst gehouden worden. Het onder werp zal zijn ..Sex is in".- Medewer king wordt verleend door de gospel- group „The New Vallëysingers" uit Nijverdal. Voorganger is ds. P. Lug tigheid, organist de heer A. Koop man. De group speelt van'af 10.001 uur. Na de dienst gaat men koffie drinken in het gebouw Irene. i Het Holtense viertal dal aan de L. MullerG. H. Ebrecht, J. H. verkeersquiz deelnam. V.l.n.r.: van Zon en J. W. W. Bluemink.

Holtens Nieuwsblad | 1972 | | pagina 1