loitense touwtrekkers sloegen £mi slecht fisiuur in Usselo Kalfsterman II kampioen Blauw Wit weer onproduktief Speelgoedactie Peuterspeelzaal Vijfde reewildshow in Exelse molen trok veel belangstelling Overzicht en resultaten der „Holten'-jeugd Plannen tot oprichting hockeyclub Stichting „Socuwe zorgt voor ontspanning voor jeugd Holten ontvangst Rood Zwart Voetbalprogramma Voorbeschouwin g NS wandeltocht steeds meer in de belangstelling Schrijfster Jos van Manen sprak voor Christ. Plattelandsvrouwen Jubileum festiviteiten voor de „Holten"-jeugd Biljartbond ..Ons Genoegen Kalf ster man I verwijderde zich van laatste plaats De weekmarkt begint weer Biljartbond Ons Genoegen Vrijdag 31 maart 1972 De expositie van reebokgeweien n de Exelse molen, vlak bij het Gel- Ierse stadje Lochem, wordt reewild- |j0w genoemd, een naam die mis- :chien verkeerde associaties bij de eek op jachtgebied kan oproepen. Iet is geen show maar veeleer een entoonstelling die moet aantonen of iet afschieten van reebokken op de miste wijze is geschied- Voor de lijfde maal heelt dit inmiddels plaats gevonden en het resultaat is dat de ieoordeling van geweien nu ook plaats vindt in andere delen van ons land, nl. in Limburg, Drenthe en de [Jsselmeerpolders. In de Gelderse Achterhoek was af schot aangevraagd voor 472 bokken bij het Ministerie van Land bouw en Visserij, directie Faunabe heer. Alle aanvragen werden inge willigd maar er werden in werke lijkheid maar 255 bokken geschoten. Daarvan zijn 231 geweien, ingezon den; ongeveer 87 procent van deze jagers hebben op deze wijze meege holpen deze show te doen slagen. Voorwaai'de tot een juiste beoorde ling van de leeftijd en sterkte van de bok is dat behalve het gewei ook een deel van de onderkaak met kie zen wordt opgestuurd. Gebleken is nu dat van deze 231 bokken er 43 verkeerd zijn afgeschoten. Deze bok ken had men beter nog kunnen laten lopen want ze hadden kunnen bijdra gen tot verbetering van de kwaliteit van de reewildstand door middel van voortplanting. Het was een lustrumshow en daar om was mr. J. O. Thate, burge meester van Gorssel, voorzitter van de Koninklijke Nederlandse Jagers vereniging en ere-voorzittei- van de Vereniging Het Reewild gevraagd de ze „show" in de Exelse Molen te orenen. Hij zei in zijn openingsrede |phder meer dat deze tentoonstelling nog weer eens duidelijk laat zien hoe de jacht op het reewild moet worden [bedreven, zonder dat er medailles of trofeeën begeerd worden. De bedoe- ing is gewoon te laten zien hoe er afgeschoten moet worden. Daarvan I gaat éen grote opvoedende waarde ruit, niet alleen voor de jager zelf 'maar bovendien voor de niet-jagers want de jacht hoort in de huidige maatschappij thuis. „Er is wel eens kritiek uitgeoefend op het feit dat wij dieren doden. Maar zonder de jager (die ook verzorger is) zou het ree in Nederland al lang uitgestor ven zijn. Nu wordt er toezicht uitge oefend, het reewild wordt verzorgd en op bewuste wijze afgeschoten" aldus de heer Thate. Ook de direkteur van Faunabeheer de heer Van Oldenneel, richtte zich tot de aanwezigen. Hij gaf een histo risch overzicht van het reewild in de Achterhoek: sinds de Middeleeuwen wordt c*r op het ree gejaagd en in die tijd werden er ook pogingen on dernomen om stroperij tegen te gaan. De heer D. Voute huisarts te Lochem, vertelde over de moeilijkhe den om een show als deze te organi seren. 1-Iet. is een kostbare aangele genheid en wanneer de organisatoren niet meer faciliteiten krijgen is een regionale reewildshow als deze ge doemd te verdwijnen in de toe komst Meer financiële medewer king en een efficiëntere ma nier om de geweien te verzamelen zijn voorwaarden die gesteld moeten worden om in de toekomst te kunnen doorgaan De organisatoren van deze tentoon stelling, de heren Garssen, Reudink Sac'htleven. Voute en Wiggers zijn vijf jaren geleden begonnen het selek- tief afschieten van reewild te bevor deren. Dat betekent dat men de min der sterken afschiet en de sterke exemplaren laat lopen. Na het vijf de levensjaar zet een bok terug, dat wil zeggen dat de kwaliteit van het gewei achteruit gaat. Beter dan oude reeën af te schieten kan man gaan selekteren onder de jonge eenjari ge bokken. Daarvan behoort het gewei reeds in het tweede levensjaar boven het gehoor uit te komen. Dit vijftal heren heeft succes geboekt want, naar verhouding neemt het aan tal te vroeg afgeschoten jaarlingen af vergeleken bij de goed afgescho ten jaarlingen. Het afschot van gei ten liet in den lande sterk te wen sen over. Daarom is er ook gevraagd meer geiten af te schieten omdat er te veel reewild in de Achterhoek voorkwam. Dat betekent onherroepe lijk meer valwild (verongelukken) en sterke achteruitgang van de kwa liteit. Resultaat: 18 procent meer gei ten afgeschoten. Van de 508 aange vraagde geite zijn er 392 afgescho ten. Dit in ovei-eenkomst met de opvattingen van Faunabeheer en de vereniging „Het Reewild". Behalve' geweien waren er borden met teksten en foto's van wildfoto- graaf Frans Roosendaal en schilde rijen van de bekende jachtschilder (en illustrator van vele kinderboeken) Rien Poortvliet te zien. Op de ten- tooonstelling was een brochure te koop met daarin interessante gege vens voor de prijs van f 1,waar mee men tegelijk de onkosten hielp bestrijden. In de kelder was een door lopende diavoorstelling, verzorgd door dezelfde fotograaf. Interessant was ook de tentoon stelling van het Rijksinstituut voor Natuurbeheer. Men kon zien aan welke gevaren de zeehonden in de Waddenzee bloot staan door vervui ling van het water. Ook waren er re sultaten te zien over het onderzoek naar de bewegingen van de vossen in ons land. Hierbij werd gebruik ge maakt van radiopeilingen. Zoals ie der jaar werd ook nu de tentoon- De jachthoornblazers Vivat" uit Lochem. stelling opgeluisterd door een groep jachthoornblazers. Zaterdagmiddag was dat de blaasgroep Vivat uit Lochem. zondagmiddag blie zen de jachthoornblazers van de Woeste Hoeve onder grote belang stelling. Vorig jaar telde men 2300 bezoekers, dit weekeinde werd de 3000 echter overschreden, een ver diend succes voor de organisatoren van deze vijfde reewildshow in de Exelse Molen. Na eén enerverende strijd hebben de achttallen van Buurse (catch), Warken, Warnsveld (720 kg), TTV Vorden (640 kg) en TTV Vorden (560 kg) zaterdagavond in Usselo de kroon op het werk kunnen zetten door het kampioenschap te behalen van de wintercompetitie touwtrekken seizoen 1971-1972. Het pad van de nieuwe titeldragers ging ditmaal beslist niet over rozen, want er moesten zelfs een aantal beslissingswedstrijden worden getrokken, waarin de teams al hun reserves moesten aan spreken. Buurse moest in de klasse van de „zware jongens" gewel dig strijd leveren tegen Noordijk, maar uiteindelijk wisten de or ganisatoren van dit geslaagde slottoernooi de mannen van Noor- dijk over de streep te trekken. Daarvoor had Buurse reeds afgere kend met Holten, aldus het Dagblad „Tubantia De belangstelling in de manége Rutbeek was zeer groot. El- hadden 25 ploegen ingeschreven, die in spannende wedstrijden elkaar de punten probeerden af te halen. De touwtrekvereniging „Ruk en Trek" uit Buurse had de organisatie goed voorbereid. Behalve de strijd die in de catch- klasse geleverd moest worden, ging het ook in de 720 kg. klasse met van een leien dakje. Jonge Kracht uit Meddo Winterswijk dat twee pun ten voor stond op Warken kwam met laatstgenoemde gelijk omdat in deze ontmoeting Warken de sterkste bleek. In de beslissing kwamen de Warn- velders als overwinnaar tevoorschijn. Zeiden was de animo voor de 740 kg klasse zo groot. Hier kwamen meer dan 15 teams in actie. De TTV Vorden was deze avond in top vorm; maar Heure (Borculo) was nog beter en liet alle tegenstanders „voor de bijl" gaan. Noordijk A en Neede probeerden ook om Vorden door de knieën te laten gaan. dit luk te gedeeltelijk, maar dank zij 6 pun ten konden de Vordenaren toch de kampioensvlag hijsen omdat ze een grotere voorsprong in het algemeen klassement hadden. In de 640 B-klasse ging het ook bijzonder hard toe. Buurse dat twee punten voor stond moest tegen de grote rivaal Bathem A (24 punten) het hoofd buigen, waardoor de eind stand gelijk werd. In de beslissing, die minutenlang duurde kwam Bath- men A zegevierend uit de strijd. Ei bergen A (Jong Gelre) had in de C- klasse alleen concurrentie van Die- penheim, maar wist uiteindelijk alle acht Dunten binnen te krijgen en ein digde daardoor ook bovenaan in de C-afdeling. De drie hoogst geklas- seerden uit A, B en C moesten ten slotte nog een aantal beslissingen trekken om de beker, waarbij Vor den A winnaar werd. In de 560 A had Vorden zich al zo'n grote voorsprong opgebouwd dat geen enkele tegenstander dit achttal nog kon benaderen. Zelfs het feit dat Warken alle ontmoetingen won kon de Vordenaren niet van het kampioenschap weerhouden. De eindstanden van het vierde toernooi in Buurse waren: Catch: 1. Buurse 4 p. 2. Noordijk 2 p. 3. Holten 0 p. 720 kg: 1 Warken, Warnsveld 6 p. 2. Jonge Kracht Meddo-Winterswijk 2 p, 3. Beltrum 0 p. 640 A: 1. Heure Borculo 10 p, Noordijk A Neede 8 p, 3. Vorden A 6 p, 4. Neede 4 p, 5. Enter 2 p, 6 Holten 0 p. 640 B: 1. Bathem A 8 p. 2. Buur se 6 p, 3. EHTC Eerbeek. DVO Hen gelo Gld en Noordijk R met elk 2 p. 640 C: 1. Eibergen A 8 p. 2. Diepenheim 6 p. 3. Eibergen B 4 p. 4. Bathmen B 2 p. c 560 KG: 1. Warken Warnsvc-ld 8 p. 2. Vorden Noordijk en Holten met elk 4 p. De eindstand van de wintercom petitie werd: Catch: 1. Buurse Haaksbergen If p, 2. Noordijk Neede 8 p, 3. Bek veld Hengelo Gld 6 p, 4. Holten. fc, 5. Houvast Nettelhorst Lochem 0 f 720 kg: 1. Warken Warnsveld 14 p feiu besl), 2. Jonge Kracht Meddo- Winterswijk 14 p (na besl), 3. Bek veld Hengelo Gld 8 p, 4. Beitruin en Oosterwijk. Zelhem met elk 4 p. 640 A: 1. Vorden 34 p. 2. Neede 26 p, 3. Noordijk A 24 p, 4. Enter en Holten met elk 18 p. 5. Heure Bor culo 16 p, r. Bekveld 12 p,. 7. Zieu- went 6 p. 640 B: 1 Bathmen A (na besl) 32 p. 2. Buurse 32 p (na besl), EHTC Eerbeek en DVO Hengelo Gld met elk 14 p, 4. Vorden B 8 p. 5, Oosterwijk Zelhem 4 p, 6. Hou vast Nettelhorst-Lochem en Noordijk B met elk 2 p. 640 C: 1 Eibergen A (Jong Gelre) 26 p, 2. Diepenheim 20 p, 3. Eiber gen B 10 p. 4. Bathmen a 8 p, 5. Velswijk Zelhem 2 p, 6. THOR Doesburg 0 p. 560 K: 1 Vorden 34 p. 2 Warken (na besl) 22 p. 3. Noordijk 22 p, 4. Holten 16 p. 5. Holten 16 p. 6. Zieu- went 6 p. 7. Noordijk B 4 p. 8. DVO Hengelo Gld 2 p. Holten 1 ontvangt zondag het Del- dense Rood Zwart in het Sportdal. Er is weinig krachtsverschil tussen beide ploegen naar de competitie stand te oordelen. Holten heeft 18 punten uit 18 wedstrijden. Rood Zw. heeft er 17 uit 18 wedstrijden. Ook in het doelgemiddelde is weinig ver schil. Er staat voor beide elftallen weinig op het spel, aangezien zij niet meer in degradatiegevaar ver keren. Toch lijkt het ons de moeite waard om te vechten voor een goede plaats op de ranglijst. Holten heeft de beste kans op een overwinning als er g"oed aangepakt wordt. Daarom is het nodig dat de s(upporterssclhare ook op Paasmaandag aanwezig is. De selectie is als volgt samenge steld: J. Jansen, W. Kaiser, J. Spek man. W. Dikkers. G. Paalman. G. Brands. G. Markvoort. A. Reijlink. W. Reijlink. B. Knaoen. S. Meinsma, Joh. Veneklaas, G. Soer en B. Breu- kink. De uitslagen van zondag, de com petitiestand en hPt programma voor a.s. zondag voor 4B zien er als volgt uit: Langeveen-Enter 0-2. Nijverdal- Rood Zwart 2-2. De Tufck (1) 18 8 10 0 26 21- 7 Hector (2) Reutum (3) La Prem (4) Holten (5) W'school (6) Rood Zw (8) NEO- (7) N'dal (10) Langev. (9) Enter (11) 18 9 18 8 5 4 23 26-14 6 4 22 24-16 7 6 19 20-18 8 5 18 22-20 8 5 18 20-26 1 9 17 31-29 5 7 17 27-27 8 7 14 19-28 4 10 14 21-33 4 10 12 15-28 Tweede Paasdag: Wilhelminaschool- NEO, De Tukkers-Langeveen, Reu- turh-Nijverdal, Holten-Rood Zwart, Hector-Enter. Zaterdag: Holten al-SVZW al, 3 uur (sporthal), Holten e2-De Zweef e2, 10 uur. Holten e3-De Zweef e4, 11 uur, SOS e4-Holten e4, 11 uur. Zondag: Holten 1-Rood Zwart 1, 2.30 uur. Holten A kreeg een gevoelige tik van Rietvogels A, welke ploeg ver diend. doch wel wat geflatteerd een 4-0 zege behaalde. Het positiespel van de Almeloërs was beter verzorgd en ook de inzet was beter dan die van de Holtenaren, waarbij vooral de cen trale verdediger, Dinant Diters een nonchalante partij vertolkte, hetgeen de tegenpartij goed uitbuitte en hier door met de rust een 2-0 voorsprong nam. Na rust was Holten steeds in de aanval, doch de voorhoede kon niet door de versterkte verdediging van Rietvogels komen. Het verre opdrin gen en hel op één lijn opereren van de I-Ioltense achterhoede werd met twee goede doelpunten afgestraft. BI won in een doelpuntrijke wedstrijd met 5-3 van Rietvogels BI. De begin fase was zeer spannend en beide ploegen scoorden beurtelings lot de gelijke stand van 3-3 aanbrak. Hier na drukte Holten door en behaalde 'n verdiende zege, waardoor zij weer enige plaatsen op de ranglijst stegen. Ook Cl deed weer eens van zich spre ken en klopte S.O.S. met royale cij fers (4-0). De zege is geen moment in gevaar geweest en de thuisclub was over alle linies de betere ploeg. C2 had een kleine 2-1 nederlaag te gen Excelsior C3 en dit resultaat viel ons niet eens tegen. Met een beetje meer vechtlust had er waarschijnlijk nog wel een gelijkspel in gezeten. De Dl junioren zijn volkomen van slag en kregen opnieuw een stevige 4-0 nederlaag te slikken. Het wordt echter oppassen geblazen want de ro de lantaarn komt steeds dichterbij Dat D2 met 4-1 verloor van Excel sior D2 was geen verrassing, want de Rijssenaren behóren tot de sterkste ploegen in deze afdeling. Pupillen El herstelden zich enigszins en speelden nu wat beter dan vori ge week. Zij wonnen zeer verdiend van Enter El met 2-0. Het is voor deze ploeg maar afwachten wat Ex celsior doet in de komende wedstrij den, aangezien deze ploeg nog steeds met één punt meer de leiding in de ze afdeling heeft. De E2 en E4 elftallen wonnen bei de hun uitwedstrijden van Nijverdal E2 en E4 en bewezen daarmede tot de sterksten in hun afdeling te beho ren, terwijl E3 het niet kon bolwer ken tegen Nijverdal E3 en met een kleine nederlaag genoegen moest men. Voor het A elftal is zaterdag de wedstrijd tegen S.V.Z.W. ingelast en als de jongens hun plaats voor het komende seizoen in deze Hoofdklas se willen behouden zal er flink aan gepakt moeten worden, want ook S.V.Z.W. is één van de gegadigden im te degraderen. Voor de pupillen zijn ook enkele wedstrijden vastgesteld. Zo speelt Holten E2 en E3 thuis tegen de Zweef E2 en E4 en wij hebben zo het idee, dat beide ploegen deze wedstrij den kunnen winnen, hoewel de Zweef geen gemakkelijke tegenstander zal zijn E4 reist naar Hellendoorn heeft goede winstkansen tegen SOS E4. Paasmaandag neemt het El elftal deel aan het jaarlijkse pupillentoer- nooi van Spc. Rijssen en gezien de sterkte van haar pouleindeling kun nen er enige interessante wedstrij den worden verwacht, o.a. tegen Ex celsior El, hun gevaarlijkste concur- ï-ent in de competitie 1. De N.S. wandeltocht Holten-Nijver- dal over de Holterberg begint steeds meer in trek te korpen. Waren er in 1970 ruim 700 wandelaars in 1971 was dit aantal al verdubbeld en ge stegen boven de 1400. Het is een bij zonder mooie tocht van plm. drie en half., a vier, uur. Voor de treinreis geldt een speciaal tarief, dat goedko per is dan een retour Amsterdam- Holten, maar men mag in Holten niet weer op de tajein stappen, dat moet in Nijverdal 'gebeuren. Blauw Wit heeft de zware neder-1 laag (6-1) in de thuiswedstrijd te gen Sportclub Denekamp I helemaal ian zichzelf te wijten. De voorhoede was deze middag weer ontstellend inproduktief en liet tal van kansen, ie eigenlijk niet gemist mogen wor den onbenut. Blauw Wit ging vlot van nart en zette de gasten (voorlaatste plaats in de eerste klasse A) meteen >nder druk. Jansen, Beldman en Veld huis (de laatste uit een zuivere voor zet van Bert Rietberg) kregen het eerste kwartier pracht kansen om op 3-0 te komen maar het was blijkbaar allemaal nog te moeilijk. In vrije po sitie schoot men naast of werd een zacht balletje precies in de handen van de doelman gedeponeerd. De ge volgen van deze missers bleven niet uit. Het ging rommelen in de Blauw Wit gelederen en de gasten die het middenveld beheersten trokken ten aanval. Bij een van deze acties miste achterspeler Kolkman en Olde Daal huis kreeg hierdoor een onverwach te kans die hij benutte (0-1). De grens bewoners gingen meteen door en bin nen een kwartier schoten Radema ker, Tukkers (Strafschop) Olde Daal huis. Door deze treffer raakte de Blauw Witte middenlinie (waarin men Henk Hovenkamp erg miste) en de achterhoede totaal van slag. Het fa len van de voorhoede en de tegen de spelverhouding in opgelopen ach terstand misten hun uitwerking niet. Het ging rammelen in de Blauw Wit te gelederen, van samenspel en be kijken was geen sprake meer. De gas ten merkten dit en profiteerden er van. Binnen 'n kwartier schoten ach tereenvolgens Rademaker, Tukkers (uit strafschop), Holterman en Olde Daalhuis raak. Ruststand 0-5. Na de thee deden de gasten het wat kalmer aan en kreeg Blauw Wit dat bleef vechten voor een beter re sultaat tal van kansen doch ze wer den stuk voor stuk gemist. Bij een schaarse uitval maakte Holterman voor de Sportclub het halve dozijn vol. Vijf minuten voor tijd redde Henk Aanstoot de eer. De thuisclub speel de met invallers voor Wim Beldman en Hovenkamp. Linksbuiten Ab Jan sen viel wegens een blessure na plm. 10 minuten uit. Voor hem kwam Veldhuis in het veld. De junioren B 1 verdedigden te gen DES B2 hun kampioenskans met succes. Het werd een 3-0 overwin ning. Henk Bronsvoort schoot 2 keer raak en Bets Pasop trof een keer de roos. Doelman Gerrit Paalman stop te een penalty. De junioren C 1 speelden in Rijs sen een goede partij tegen Sp. club Rijssen C 1. Een gelijkopgaande strijd die pas enkele minuten voor het einde in het voordeel van de gastheren werd beslist (2-1). Henk Meijerink scoorde voor Blauw Wit De juno's D 1 hadden het thuis niet al te moeilijk tegen Excelsior 3. Ze wonnen verdiend rnet 4-1 door doel punten van Jan Paalman (2x) Jaap Jansen en Jan Kampman. De pupillen E 1 verloren in Bente- lo met 2-1 van Bentelo E 1. Wilco Schipper maakte het doelpunt. VRIENDSCHAPPELIJKE Zaterdag spelen Blauw Wit 2 er Blauw Wit 1 vriendschappelijk te gen SVVN 3 en SVVN 2 uit Nijver dal. De wedstrijden beginnen Blauw Wit 2 om 10.30 uur en Blauw Wit 1 om 1.30 uur. Het nieuwe sportcomplex ..Meer manskamp" te Holten begint steeds meer gestalte te krijgen. Dit betekent dat er in de toekomst mogelijkheden kunnen ontstaan tot beoefening van takken van sport waarvoor in ons dorp op dit moment nog geen speel- accommodatie aanwezig is. De indruk bestaat dat er in Holten, vooral onder de jeugd, veel belang stelling bestaat voor beoefening van de hockeysport. Nu er enig perspec tief is ontstaan met betrekking tot speelvelden in het nieuwe sportcom plex. is de tijd rijp om te komen tot oprichting van een Hockey Club Hol ten. Zij die hockey willen gaan spelen of door hun lidmaatschap op andere wij ze de op te richten hockeyclub willen gaan steunen, kunnen zich nu aan melden. Zie de advertentie elders in dit blad. Het is de bedoeling om behalve voor de jeugd ook speelmogelijkheden te scheppen voor de wat ouderen die vroeger reeds hebben gehockied. De komende week zal de jeugd commissie der S.V. „Holten" voor al haar jeugdige spelers enige festivi teiten organiseren i.v.m. haar 50-ja- rig bestaan. Voor de pupillen (El t.e.m. E4) wordt er a.s. woensdag 5 april 1972 van 4 tot ca. 7 uur een ontspannings middag verzorgd in de grote zaal van hotel Vosman. Hier worden enige spe letjes gedaan en zal de jeugd wor den getracteerd. Donderdagavond wordt een wandel- puzzle-tocht gehouden voor alle ju nior-elftallen (A -t.e.m. D). waar aan enige prijzen zijn verbonden en voor vrijdag staat voor deze jeugd éen prachtige film op het programma n.l. de finale wedstrijd van de Olym pische spelen in 1966 van Engeland- Duitslandj wélke film ongeveer 2 uur zal duren. Nadere mededelingen zul len de jongens nog persoonlijk wor den medegedeeld. In de maandelijkse bijeenkomst van de plaatselijke afdeling van de Chr. Plattelandsvrouwenbond heeft de be kende romanschrijfster Jos van Ma- nen-Pieters uit Ede een boeiende le zing gehouden over „Mijn literaire werk en de achtergronden daarvan." Een boek zo zei ze komt pas tot leven wanneer hierin mensen voor komen waarin we ons zelf ontdekken. Het eerste en meest herdrukte boek „De Tuinfluiter" werd geschreven op 22 jarige leeftijd. Bij het ouder wor den werden de boeken wat minder hoogdravend van inhoud. De romans werden soberder waardoor een gro tere lezerskring werd bereik* waar aan de boodschap van hoop en leven werd doorgegeven. Een schrijfster of schrijver is echt geen bijzonder mens en wanneer ze zich gaan „uitdossen" om op te val len schieten ze in hun werk te kort. Er zijn verschillende eisen waaraan bij het schrijven van boeken moet worden voldaan. In de eerste plaats goede kennis van de Nederlandse taal en in de tweede plaats grote fan tasie en realiteitszin. SCHEPPEND BEZIG Met het schrijven van een roman zijn 6 a 9 maanden gemoeid en het schrijven is voor minstens 90 procent denkwerk. Je bent eigenlijk scheppend bezig door God de Schepper voor ogen te houden. Schrijven is niet alleen een talent maar ook een vak. In de hoofdklasse van de biljari- competitie voor de biljartbond „Ons Genoegen" te Nijverdal en omstreken heeft Kalfsterman I haar laatste plaats kunnen overdoen aan Haarler- berg I. We kreeg Kalfsterman in Luttenberg een 6-2 nederlaag te in casseren van Vloedgraven I, maar de twee winstpuntjes die men binnen haalde waren toch voldoende om Haa- lerberg, dat haar wedstrijd tegen Het Anker I zag uitgesteld, voorby te stevenen. De ploeg van Kalfster man heeft momenteel 37 punten uit 76 partijen, en Haarlerberg 36 pun ten uit evenzoveel wedstrijden. De wedstrijd Haarlerberg I tegen Het Anker I zal nog deze week worden gespeeld. In de tweede klasse werd het be langrijke treffen tussen De Budde I en MKV I uitgesteld. Het eerste vier tal van Jansen had van deze gele genheid gebruik moeten maken, om de koplopers wat dichter te benade ren, maar tegen alle verwachtingen in verloor men met 6-2 bij V.O.G. in Rijssen. Alleen J. Schuppert wist zijn partij van 100 caramboles in winst om te zetten en wel in 33 beurten. In de tweede klasse kan het tweede viertal van Kalfsterman nog weinig in de weg staan om de zo fel be geerde titel binnen te halen, want zelf won men deze week haar thuis wedstrijd tegen V.O.G. op overtui gende wijze met 8-0, terwijl hun naas te concourrent, Roelofs I uit Nijver dal met een puntenverdeling (4-4) ge noegen moesten nemen tegen De Sport I. Jansen 2 dat het overi gens voortreffelijk doet in deze klas se, stelde in Nijverdal tegen N.B.C. 3 enigszins teleur door met 4-4 ge lijk te spelen. De 8-0 overwinning, die Kalfsterman 2 behaalde kwam tot stand door de volgende resulta ten: G. Wegstapel (57-20); Theo Pop- pe (75-30); B, Klein (75-25); G. J. Scholten (75-35). De vier punten die Jansen 2 binnenhaalde werden ge scoord door: G. v. d. Berg (75-23) en A. Bijma (75-52). In de derde klas se is het Rijssense V.I.O.S. ook wel zeker van haar titel, want doordat het zelf met 6-2 won bij Jansen 2. en het Anker een grote misstap beging door thuis met 6-2 te verliezen van Lierinck 2 uit Haarle, is de nu op gelopen achterstand door Het Anker oraktisch niet meer in te halen. Het derde viertal van Kalfsterman won met 6-2 van M.K.V. 3. Bij het An ker 2 wist alleen M. ter Stal zijn par tij van 75 caramboles in winst om te zetten, en wel in 38 beurten. Bij Jansen 3 slaagde alleen E. D. Vene klaas tot winst te komen door de 75 caramboles uit te maken in 44 beurten. Kalfsterman 3 speelde bij zonder sterk hetgeen onderstaande uitslag wel duidelijk weergeeft: J. Kalfsterman (72-40); J. Arfman (75- 35); G. Brand (75-38) en A. Stukker (75-36). In de vierde klasse wisten de 4 kampioenskandidaten, Braam- haar I uit Enter, Oudelaar 2 uit Nij verdal en Vloelgraven 2 uit Lutten berg alleen een 8-0 overwinning te boeken, zodat hier de competitie nog 'n spannend slot wacht. Kalfsterman 3 won haar thuiswedstrijd tegen M.K.V. 4 met 6-2, door de volgende persoonlijke resultaten: H. Bekker- nens (60-30) H. J, Stukker (60-36); J. H. Koetsier (38-36) en W. Beijers (60-50). (Dit verslag kwam net te laat bin nen voor ons vorige nummer. Red. H.N.). Op vrijdag ~7" april wórdt de eer ste seizoenwarenmarkt van dit jaar weer gehouden en vervolgens is er elke vrijdag van 14.30 tot 18.00 uur markt. De marktcommissie heeft ad vies uitgebracht aan het gemeente bestuur over de in te nemen stand plaatsen op het marktterrein, dat weer in de Kerkstraat en omgeving is. De marktkooplieden, die het vo rige jaar een standplaats hadden zul len ook dit jaar voorzover zij zulks wensen weer een standplaats krijgen, zoveel mogelijk op dezelfde plaats, opdat het publiek weet waar men de verschillende waren vinden kan. De markt is met enkele nieuwe branches uitgebreid. De braderie zal dit jaar één dag langer duren, zodat op vrijdag, 7 ju li braderie en weekmarkt samen val len, waarbij ieder zoveel mogelijk zijn eigen plaats zal behouden. De traditionele meimarkt, die zou val len op donderdag, 27 april, wol men niet houden, omdat dit afbreuk zou doen aan de weekmarkt op vrijdag. Het is vaak heel erg moeilijk om de juiste woorden die de lezer aan het denken zet en hem bijblijft te vinden. Het geestelijke en het lichamelijke moeten altijd genoemd worden en in een christelijke roman mag niet ver doezeld worden. Een goed boek is: waar mensen mensen en kinderen kinderen zijn, de liefde van ouders tot kinderen, liefde tussen de jongens en de meisjes, gastvrijheid kortom een brok van menselijk leven met dit voor het oog zijt niemand iets schul dig dan elkander lief te hebben." Op elke roman zo besloot schrijfster zou ik uit een van mijn gedichten de volgende regels willen zetten: „Doe deze woorden niet vergeefs ontwaken wil mij hun ontoereikend heid vergeven, en laat uw blik hun innigste niet raken tenzij gij door de liefde zijt gedre ven." Depresidente mevr. Van Engbrink- Ramaker was ongetwijfeld de tolk van alle dames toen zij Jos van Ma nen hartelijk dankte voor haar mooie en boeiende lezing. Na de pauze las schrijfster 'n hoofd stuk uit haar 15de nog niet voltooide roman. „Dromen sterven niet". De ze roman zal in november as. als feuilleton worden opgenomen in een maandblad. Er werd in deze goed bezochte bij- eenkomst afscheid genomen van de secretaresse mevr. Schuppert-Haas- jes. Voor het vele werk dat zij voor de afdeling steeds met veel enthou siasme deed bracht de presidente haar dank en zij bood als blijk van waardering 'n mooi bloemstukje aan. Het secretariaat zal nu worden waar genomen door mevr. Bulsink-Bakker. Er werd besloten om op donderdag 26 april 'n bezoek te brengen aan het Natuurhistorisch museum ,Piet Bos'. De mooie avond werd door de pre sidente met dankgebed beëindigd na dat nog gezongen was psalm 118 vers 14. De Stichting Sociaal Cultureel Werk vraagt speelgoed voor de peuterspeel zaal, die over enkele weken zal star ten in het gebouw aan de Hoffes- straat la. Kijkt u eens rond of er nog een step. driewieler, wiegje, poppen, blokken, boeken of ander speelgoed is, wat bij u niet meer wordt ge bruikt. Bij de peuterspeelzaal is het van harte welkom. U kunt het brengen op woensdag 5 april 's morgens van 10-12 uur en 's middags van 2-6 uur (gebouw Hof- fesstraat la). Ook kunt u 2089 bellen en 't wordt by u afgehaald. Werkgroep Peuterspeelzaal. In vier van de vijf klassen zijn de ze week de kampioenen bekend ge worden, van de biljartkompetitie van dé biljartbond „Ons Genoegen" te Nij verdal en omstreken. In de hoofdklas se legde, zoals al lang was te ver wachten. het eerste viertal van MKV uit Raalte beslag op de titel door in Rijssen met 6-2 te winnen van Spek- horst 1. Wat betreft de degradatie is het lot nog niet gevallen. Deze week moest Kalfsterman 1 tegen haar mede degradatiekandidaat Haarler berg 1 in Haarle aantreden, en na een spannende strijd werden hier de punten gedeeld (4-4). Als de ploeg van Kalfsterman er de komende we ken in slaagt, om het ene puntje voorsprong, dat zij momenteel op Haarlerberg hebben veroverd, te behouden, dan zal voor hen het vol gende seizoen weer een plaatsje in de hoofdklasse ter beschikking zijn. Tot winst bij Kalfsterman 1 kwamen: M. Kalfsterman (125-26) en A. Nijen- huis (125-32). In de eerste klasse zal de kampi oen niet eerder bekend worden dan de laatste wedstrijdweek, want door het 4-4 gelijke spel van de twee kan didaten, De Budde 1 uit Nijverdal en MKV 1 uit Raalte. bedraagt de voor sprong van de Budde nog steeds twee punten. De Budde moet deze week >p bezoek bij Lierinck 1 uit Haarle, erwijl M.K.V op eigen biljart haar aatste wedstrijd zal spelen tegen KOT 2 uit Nijverdal. Achter deze wee koplopers bezet het eerste vier- al van Jansen nog steeds, een fraaie derde plaats, door deze week het eer de viertal van Oudelaar 1 uit Nij verdal met een 6-2 nederlaag huis waarts te sturen. Voor Jansen 1 kwa men tot winst: F G. Brink (100- 36); J. A. Jansen (100-26) en G. v. d. Berg (100-40). Dat Ons plaatselijk earn van Kalfsterman 2, in de twee de klasse over de beste ploeg beschikt heeft men duidelijk bewezen in haar wedstrijd van vorige week. Men kreeg namelijk bezoek v. mede-kam- aioenskandidaat Roelofs 1 uit Nijver dal, en met werkelijk groot over macht behaalden zij de fel begeerde 'itel door de Nijverdallers een 6-2 ne derlaag toe te brengen De kampi oen kwam werkelijk geweldig voor de dag in deze toch wel zenuwslopen de wedstrijd door de volgende resul taten: G. Wegstapel (69-28); Theo Poppe (75-20)B. Klein (75-29) en G. J. Scholten (75-20). Het tweede viertal van Jansen heeft in deze klas se ook een zeer goed seizoen achter de rug, en zal vrijwel zeker, door het 4-4 gelijke spel dat men op HBC 2 uit Hellendoorn behaalde, als vier de eindigen. Het waren J. W. Klein Velderman en A. Bijma die voor de 4 punten zorgden, door hun partij van 75 caramboles uit te maken in res- pektievelijk 19 en 28 beurten. Lange tijd heeft het tweede viertal van Het Anker het tweede viertal van VIOS uit Rijssen goed kunnen volgen om de race naar het kampioenschap, doch de laatste weken verloor men eveel punten, en doordat VIOS haar voorlaatste wedstrijd met 8-0 won van KOT 3 in Nijverdal mocht men zich kampioen noemen van deze klasse. Wel won het Anker haar ontmoeting tegen Ten Berge 2 in Enter met 6-2, maar toch was dit niet voldoen de om nog een poging te doen naar het kampioenschap. De twee ove rige vertegenwoordigers in deze der de klasse, Jansen 3 en Kalfsterman 3 zullen in de middenmoot eindigen. Jansen 3 won haar thuiswedstrijd met 5-3 van De Tonne 2 uit Hellendoorn, door overwinning van: H. Menkhorst (75-34); E. D Veneklaas (75-30; en een gelijkspel van J. W. Veneklaas in 33 beurten. Het derde viertal van Kalfsterman kreeg in eigen huis een gevoelige 8-0 nederlaag te incasseren van De Ster 3 uit Hellendoorn. In de vierde klasse zal de laatste wedstrijd week moeten uitmaken wie zich kam pioen mag noemen van deze klasse, want zowel Braamhaar uit Enter. Ou delaar uit N'dal alsmede Vloedgra ven uit Luttenberg komen nog voor de titel in aanmerking. Het viertal van Kalfsterman 4 ein digde in deze klasse op de zesde plaats door een 6-2 zege in Nijver dal op OBK 2. Voor de winst van Kalfsterman zorgde: H. Bekkernens (60-31); G. J. Baan (60-24) en H. Koetsier (60-40) In onze editie van de volgende week honen wü de e;"d- standen van de eerste klasse tot en met de vierde klasse te kunnen pu bliceren. De Stichting voor Sociaal en Cul tureel Werk organiseert in de week van 3-8 april onder leiding van de jeugdleidster, Christine Kouwenberg enkele activiteiten voor de jeugd van Holten. Er zullen de volgende dingen te doen zijn: Woensdag, 5 april, handenarbeid: 10- 11.30 uur voor kinderen van 4-6 jaar 14.00-15.30 kinderen van 7-9 jaar en 16-17.30 voor kinderen van 10-12 jaar. De kosten zijn 50 cent, de plaats is: 'iet clubgebouw aan de Hooffestraat la. Donderdag, 6 april: van 10.00-11.30 uur Rolschaatswedstrijd om de gou den medaille. Zij wordt gehouden op het plein van de Kolschool. Kinderen vanaf 6 jaar kunnen hieraan mee doen, mits zij goede rolschaatsen heb ben. Kapotte rolschaatsen kunnen met zo'n wedstrijd gevaarlijk zijn. De kin deren kunnen opgegeven worden op de handenarbeiddag op de gestelde uren in het clubgebouw Hoffestraat la. De kosten bedragen 50 cent. Vrijdag, 7 april: Speurtocht. Speu ren, zoeken en vinden in het bos bij hotel ..De Dieken". Gestart wordt aan de Motieweg (steen 5) om 14.00 uur. Deze speurtocht duurt tot ongeveer 17.00 uur. Gevraagd wordt of de ouders de kinderen willen bren gen en halen. De leidster vraagt of de kinderen bij opgaaf (op de ande re dagen, wanneer er wat in het club huis te doen is 5 en 6 april) een chocolade-ei mee willen brengen. Ze gaan er iets leuks mee doen, maar dat is nog een verrassing en die zijn er trouwens nog meer. Zij rekent op de komst van veel kinderen, zodat het een geslaagde middag wordt. De kosten van deze speurtocht rHn weer 50 cent.

Holtens Nieuwsblad | 1972 | | pagina 5