Bert Fransen, Hans Paalman en Harrie Willens slaagden met lol .Komedie van „De Vriendenschaar trok volle zalen ONZE milieuzorg is ook UW zorg Beide tunnels zitten nu in de spoordijk grote deelname aan Palmpaasoptocht PAASVUREN Jaarfeest CJY - clubs in Espelo Drie onder één dak Openbare kerkeraads- vergadering ,De Schure maakt kinderen in Groningen blij! m EN ïlo Uil Muziekexamen H.M.V.-jeugd Van ondeugdelijke ladder gevallen Kinderen en leiding kinderh u is Groni ngen danken jeugd Holten Eerste Paasdag branden de paasvuren Mooie opbrengst collecte Kerkdiensten Eendaagse excursie naar moderne veehouders bedrijven Vrijdag 31 maai I S De „opper" telefoneert naar het hotel, terwijl Jolanda in zijn kamerjas toekijkt. 5- De C.J.V. ,,De Vriendenschaar" vierde vrijdag- en zaterdagavond in het ge bouw Irene haar 25ste jaarfeest, beide keren voor een geheel bezette zaal. Door de toneelclub uit de leden werd opgevoerd de komedie in 3 bedrijven van B. Westra ,,'n Ambtenaar is ook maar een mens". De korte inhoud is als volgt. De wat al te humane en sociaal voelende opperwachtmeester Geer Wil- lems (Teun Deijk) houdt er wat al te vreemde dienstopvattingen op na. Een borrel onder het werk en schaken in diensttijd zijn aanleiding, dat er een ano nieme brief geschreven is aan de districtscommandant. op di ?d e: Een van zijn vrienden is de ge meentebode Melis Bonneme (Marinus Pasop) een fijnproever, wiens doch ter Linda (Aaltje Paalman) schar relt met de wachtmeester, Karei Os man (Johan Rietberg). De opper is een groot voorvechter voor een nieuw sportveld en dat ligt niet zo best bij Pastoor Santing (Jan Schooien jr.), die ijvert voor een dorpshuis. Als een z.g. vakantiegast Jolanda Groesma (Jo Markvoort) bij de opper aan het raam klopt en hem om een kleding stuk vraagt omdat haar naaktzwem- mende, haar kleding is ontstolen, geeft hij haar zijn kamerjas. Zij krijgt van de opper 14 dagen arrest bij hem aan thuis. Ondertus sen zijn bij de schoonmaakster van het bureau Anna Wiggers (Jenny Schippers-Pasop) een paar kippen gestolen. De opper veroordeelt de landloper Sjors Knoop, als deze ge pakt wordt, om de kippen bij de We duwe Wiggers terug te bezorgen en bij haar het hout te hakken. Uit de verdere ontwikkeling van het stuk blijkt, dat Jolanda geen vakantiegast is maar een vrouwelijke recher cheur, die door de districtscomman dant belast is met een onderzoek naar de gedragingen van de opper wachtmeester. Er ontwikkelt zich een dramatisch hoogtepunt, wanneer de opper wordt geschorst, omdat een lijk is zoekgeraakte.«jlat, v^jend de gemeentebode heeft" gevonden. Hij probeerde het zijn collega aan de overzijde van de rivier'toe te spelen, om pers, radio en t.v. te ontlopen, maar deze manipulatie mislukte. On dertussen heeft Jolanda, die veel waardering voor de opper heeft ge kregen, ontdekt, dat de anonieme brief geschreven is door de wacht meester, die hoopt daardoor promo tie te kunnen maken, als de opper wordt overgeplaatst of ontslagen. De pastoor vindt tenslotte het lijk, dat een etalage pop blijkt te zijn, die door de landloper gestolen is. Jolan da bewerkstelligt, dat de wachtmees ter de opper zijn excuses aanbiedt en deze handelt weer zeer humaan en vergeeft hem zijn misdraging. Als de wachtmeester en Linde elkaar in diensttijd in de armen vallen aan het slot van het stuk en zij worden dooi de opper betrapt dan klinkt voor 't laatst ,.'n Ambtenaar is ook maar een mens". Het blijspel werd vlot voor het voetlicht gebracht on de rollen wer den goed vertolkt waarbij Teun Deijk, als de opperwachtmeester Wil- lems wel een hele zware opgave had, die hij echter goed wist te volbren gen. Waarmede niets gezegd wil zijn van minder aanvaardbaar spel van de andere dillettanten. Het publiek be loonde hen dan ook met een spon taan applaus. De Vriendenschaar heeft echter wel eens betere stukken op de planken gebracht. De regie, de grimering en de ver lichting waren bij de heren Jan Jan sen, Wander Drent sr. en Evert Jan Kers in goede handen. De heer Jan sen kreeg bloemen voor zijn echtge note, mevr. Wittenberg- echtgeno te van de concierge voor het ont beren op vele avonden van haar man, terwijl mevr. Schippers van de spe lers en presentje kreeg voor de ve le keren, dat zij uit Hengelo kwam. De avonden werden geopend door de voorzitster Dinnie Luggenhorst, na het zingen van enkele verzen van gezang 46 en gebed, met een wel komstwoord aan verschillende afge vaardigden. De jongensclub „Jonge Kracht" voerde de klucht „de Roodbonte" op, nadat Jan Markvoort en Dinie Ool- bekkink het jaarverslag hadden uit gebracht. waarin de talrijke activi teiten van het afgelopen jaar de re vue passeerden. Zes groepjes van de meisjesclub „Erica" hielden een mi- nie songfestival, met zes verschillen de liedjes, die beide, avonden door een klein.e jury werden beoordeeld. Het groepje dat „De Zuurberg" zong won met 17 punten de prijs, bestaan de uit een boekwerkje. De meisjes In het gebouw „Irene" zal donder dag 6 april om 20.00 uur weer een openbare kerkcraadsvergadering van de Herv. Kerkeraad worden gehou den. Agenda: Nota synode Heilig Avondmaal. Bert Fransen, Hans Paalman en Harrie Willems slaagden met lof. Dat de Holtense Muziekvereniging HMV met vertrouwen de toekomst tegemoet kan gaan is op zaterdag 25 maart nog eens weer duidelijk ge bleken bij de examens die door de Kon. Nederlandse Federatie van Harmonie- en Fanfaregezelschappen in Holten werden gehouden. De meisjes en jongens voldeden allemaal aan de minimum eisen en drie van hen, Bert Fransen, Hans Paalman en Harie Willems, kregen van de examinatoren de h.h. R. Feenstra te IJlst (Fr.) en D. Koster uit Breda zelfs de aantekening „met lof". Hans Paalman (trompet) kreeg voor alle aclht rubrieken een negen. Wim Dollekamp die examen deed voor het diploma „B" behaalde 66 punten en kwam slechts twee pun tjes te kort voor lof. Om te slagen voor het diploma moesten 8 x 6 is 48 punten n.l. voor alle rubrieken tenminste een 6 zijn behaald (voor de kleine trom 6 ru brieken) De 8 rubrieken zijn: 1. Zuiverheid. 2. Klank. 3. Toonladders. 4. Techniek. 5. Ritmiek. 6. Voordracht, dynamiek, nuance ring, frasering en articulatie. 7. Prima vista-spel. 8. Theorie. De diploma's werden vrijdagavond door de voorzitter van HMV, de heer A. Westerik aan de 'n tikkeltje trot se (mag het alsjeblieft) jongelui uit gereikt. De volledige uitslag luidt als volgt: Rubriek: 1 2 DIPLOMA A: Bert Fransen (bugel) met lof 8 Hans Paalman (trompet) met lof 9 Harrie Willems (trompet) met lof 8Vs Anet Bulsink (cor) 7 Erik Cammeraat (alt-sax) 8 Anneke Calkoven (bugel) 8 Rudy Dekker (piston) 7 Jan v. Doorn (bugel) 7 Inge v. d. Harst (alt-sax) Th Thea Hommes (alt-sax) 8 Nettie Klouwen (tenor-sax) 7 Wim Koopman (tuba) 8 Hans Landeweerd (trombone) 7 Jannie Loman (bugel) 6'/= Willemien Loman (cor) 6'/s Ria v. d. Noort (piston) 7 Paul Post (bariton) 8 Janos Schellevis (alt) 8 Hans Schaap (bugel) 8 Dick Schipper (bugel) 6'-h Aly Schipper (trompet) 7 Theo Vuuregge (bariton) 6V= Alice Wierbos (bugel) 7 Jantina Willems (bugel) 6 H. G. Dollekamp. Markelo met lof 8 Werner Roseboom, Bathmen 7 beide trbmpet DIPLOMA B: Wim Dollekamp (bugel) Joop Heusinkveld (kl. trom) Wotter Wierbos (bugel) 8 8 8Vt 8 6'/= 6-/2 Th 7 6Va 6'/ï 6 i 7 7'/: 8 6'h 6«/ï Th 8 7 6 Vs 7 7 Th 8 8'/ï Th 8 9 7 8 Th - 8 7 6Vs 8 8 55Vs 56Vs 45'/a 60'/» werden op het orgel begeleid door mevr. Schöppers-Landeweerd. De ju ryleden kregen bloemen. De verloting bracht niet minder dan f 730.op samen op beide avon den. De avond werd door ds. P. Lug- tiïheid met dankgebed sesloten. Bij het afbreken van de leegstaan de woning van het expeditiebedrijf Joh. ten Velde aan de Markelose- weg, dat moet verdwijnen in ver band met de verbetering van de uit monding van de Rijssenseweg is de 49-jarige J. H. Wevers uit Hellen- doorn vorige week donderdagmiddag omstreeks vijf uur van een ladder gevallen. Hij is met een enkelfrac- tuur en rugklachten 3oor de Holten- se ambulanceauto naar het Prinses Irene Ziekenhuis te Almelo vervoerd en moet pal liggen. De heer R. den Meijer die het ongeluk zag gebeuren, belde terstond om een dokter, doch de beide huisartsen waren in ver band met hun wekelijkse cursus in Deventer niet aanwezig. Hij waar schuwde daarna de heer H. Tuller van de E.H.B.O., die behulpzaam was bij het transport per ziekenauto. De oorzaak van het ongeluk moet worden toegeschreven aan de ondeug delijkheid van de ladder, die ver lengd was en waarvan enkele spor ten niet deugden. Deze gedachte is voor de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen en de Christelijke Plattelandsvrouwen Bond in Holten aanleiding ge weest om onderstaande leden te vragen zich te willen inzetten voor al lerlei activiteiten op het gebied van „het leefmelieu". Door deze dames wordt Uw aller medewerking gevraagd. Hebt mede zorg voor Uw omgeving. Houdt deze mooi. fris en rustig. Holtenaren luistert naar dit nieuwe geluid in deze nieuwe lente en helpt mee! Mevr. M. ter Borg, telef 2356 Mevr. C, P. K. Enklaar-Van Andel, telef, 1201 Mevr. C. H. van Iperen-Esseboom, telef. 2126 Mevr. A. Klim-Lasker, telef. 2366 Mevr. A. M, Ladigs-Van de Linde, telef. 1796 Mevr. D. van der Meulen-Kolkman, Raalterweg 10 Mevr. C. M. Sijtsema-Tesch, telef. 1870 Mevr. M. M. W. Vehof-Venrooy, telef. 1952 In de nacht van zaterdag op zondag is nu ook de oostelijke rijwiel- en voet gangerstunnel in de spoordijk geschoven. Dat „induwen" ging veel vlotter dan bij de westelijke tunnel, want men had de tunnel opgevijzeld en de rails met een bepaalde nog betere glijstof dan molykote bewerkt. Men gebruikte nu slechts twee hydraulische vijzels van 25 ton in plaats van vier bij de wes telijke tunnel. Maar voor men aan dit werk beginnen kon moesten eerst de rails van het dubbelspoor en de noodbruggen worden verwijderd en vervolgen» de peilers, die de beide wanden van de spoordijk in bedwang hielden omhoog worden gebracht, omdat anders de tunnel er niet onderdoor kon. Voor dit werk had men maar een vrij korte spanne tijds beschikbaar van ruim twaalf uur 's nachts tot half acht 's morgens, het meest gun stige moment omdat oop zondagmor gen treinenloop veel later begint. Om half twaalf werd begonnen om één spoor op te breken en de daaronder liggende noodbrug te verwijderen. De laatste trein werd over het ande re spoor geleid. De rails werden weg gerold en de noodbrug met een Het was bijzonder verrassend, dat toen bleek, dat om financiële reden een kamp niet door zou kunnen gaan, de jeugd van Holten in aktie kwam. Kinderen die langere tijd in een kinderhuis verblijven zijn niet an ders dan andere kinderen. Zij verheu gen zich op de vakantie. Maar nu blijkt er geld tekort te zijn en kan het niet doorgaan. Daar doen wij iets aan zei de jeugdsoos „de Schure". En waarachtig. Zij hebben het goed waar gemaakt. Wat er allemaal voor gedaan is, kan elders in dit blad ge lezen wroden. Het is fantastisch. Bij zonder dank ook aan de band „Cash Frost" uit Zutphen welke voor dit goe de doel een avond belangeloos ging optreden in Holten. Zo krijg je in eens onbekende vrienden in het land. Wij als leiding van de kinderhuizen van De Helper Haven te Groningen zeggen allen die hun bijdrage hebben geleverd om 't prachtige bedrag van f 725,bijeen te brengen, mede na mens de kinderen, heel, heel harte lijk dank. Namens kinderen en leiding een dankgroet uit Groningen. W. Meulenbelt, Hoofdleider Kinderhuizen „De Helper Haven", Haydnlaan 6, Groningen. In het afgelopen weekend bracht „De Schure" f 725.bijeen voor een vakantie naar Ameland van de kin deren van de Helper Haven afd. Mol- leboon (Groningen). Het is een groots evenement geworden zonder een enkele wanklank, buiten de muziek om. (maar dat viel enorm mee). Vrijdagavond vond een jamsession plaats evenals zaterdagavond. Hier aan werkten muzikanten mee van de groepen: P. J. F. - Bathmen. B. B. B. B. Deventer/Holten, Touch - Holten en nog wat losse muzikanten overal uit Twente. Zondagmiddag maakten de D.J.'s van de „Schure" er een dolle boel van. Er werden door de kinderen gemaak te dingetjes, paaseitjes plus enkele relikwieën van de oude Schure ver loot, bij opbod of op Amerikaanse wij ze verkocht. Als klap op de vuurpijl volgde 's avonds een grandioos optre den van de groep Cash Frost uit Zut phen, wat toch wel hét hoogtepunt van het gehele weekend genoemd mag worden Nog grandiozer werd dit optreden, door het feit, dat zij met het oog op het goede doel, slechts voor een reis kostenvergoeding speelden. Tijdens een pauze werd er zelfs een bandje verkocht met opnames van het hele week-end. Dankzij Cash Frost en de andere groepen, die hun medewerking verleenden, maar ook dankzij de mensen, die voor dit goe de doel een balpen kochten, is de op brengst zo groot geworden, dat het ruimschoots het bedrag dekt, dat te kort was voor deze vakantie. Met tie muziek van H.M.V. en de drumband voorop trok zaterdagmid dag een kleurryke stoet door de Gaarden en over de Boschkamp. Het was dc palmpaasoptocht, die ook dit jaar weer door het Palmpaascomité met financiële medewerking van een aantal verenigingen en particulieren was georganiseerd. Zij vormde a.h.w. het verlengstuk van de wed strijd, die er aan vooraf ging om de mensen te laten zien hoe mooi zulke palmpasens kunnen zijn en kun nen worden opgetuigd. Een kleine honderdvijftig kinderen met hun vaders en moeders liepen in de optocht mee, waarvan de mees ten ook deelgenomen hadden aan de wedstrijd, waarvan in Kalfstermans- iweide de keuring plaats vond. Deze geschiedde door twee jury's te we ten voor krakelingen en zwaantjes. Juryleden waren de dames H. J. Robbers-Sprokkereef. M. Eggink-ten Velde en de heren W. ten Berge en J. Beldman. De heer H. Ch. Vogely, die cfit jaar voor het eerst tot de commissie toetrad belastte zich met het verzamelen van de uitslag der keuring. De keuring verliep vrij vlot, enkele kinderen kwamen wat laat, maar toen H.M.V. op de weide ver scheen kon toch direct met de op tocht begonnen worden. Deze eindig de op het schoolplein van de Dorps school, waar de voorzitter de heer Beijers de uitslag van de prijzen be kend maakte. Alvorens dit te doen bracht hij dank aan allen, die op deze stralende lentedag aan de wed strijd en optocht hadden deelgeno men, aan zijn mede bestuursleden, met name mejuffrouw W. E. Wol- ters, die bijna de gehele voorberei ding getroffen had, aan degenen die dit evenement financieel mogelijk had den gemaakt en aan H.M.V. zonder Op verschillende plaatsen in en rond Holten is de jeugd druk bezig met het bouwen van een paasvuur. Elke groep wil de grootste „baoken" hebben om in aanmerking te komen voor de eerste prijs die minstens 50 gulden zal bedragen. Tot nog toe zijn vijf „baokens" voor de wedstrijd (grootste en mooiste) opgeven. Voor de keuring die zaterdagmiddag tus sen 3 en 5 uur zal plaats hebben kan men zich nog opgeven bij de secr. van de VVV „Holtens Belang", de heer J. Wiggers. Kolweg 14, telef. 1356 tot 's middags 2 uur. welker medewerking zo'n organisatie niet denkbaar is. Voor de vlotte gang van zaken bij <3e keurings stelde ra dio Ter Harmsel haar geluidsinstal latie belangloos beschikbaar. Op het schoolplein speelde H.M.V. „Lang zal ze leven", voor mejuffrouw Wol- ters, die deze dag net jarig was. Na afloop van de prijsuitreiking kregen alle deelnemende kinderen een gro te sinaasappel. De uitslag was: Zwaantjes: 1. ex equo no. 32 Erik Bekkernens en no. 41 Henk Oude Ampsen.; 3. no. 53. Roel Arends horst; 4. no. 95 Manette Kromdijk; 5. no. 44, Ali Tempelman en 6 no. 134 Karin Schintz. JCakelingcn: 1 ex equo, no. 6 Jo hanna Koopman en 39 Helma Bul sink; 3. no. 75, Alex Voordes; 4. no. 5, Monique Eggink en 5. no, 17. Jan Hovenkamp. Bij het gemeentebestuur is vergun ning aangevraagd voor het ontsteken van negen paasvuren. Eén vergun ning is voorlopig geweigerd, omdat de „boake" kort bij een eikenboom en de bovengrondse leiding van het electrisch licht stond. De jongens zijn er echter mee aan het verslepen, zo dat de „boake" misschien toch nog wel ontstoken zal mogen worden. Wa- schijnlijk zullen ouderen daar nog wel een handje komen heiepen. Op de vol gende plaatsen staan de brandstapels Er zijn hele grote bij: Op de Kol bij 't Slachthuis, omgeving Vonder- schott.enweg-Kozakkenweg, Oude Die- penveenseweg (bij Kolkman) in Es- pelo een eindje van de Pasmans- weg af, Larenseweg bij de ijsbaan „De Noordpool", op de kamp van Herder in de Heihuizen, aan de Haalmansweg in 't Neerdorp, en op de hoek van de Rijssenseweg en de Markeloseweg. De paasvuren worden op de le Paasdag als het donker is ontstoken. De brandstapel, die de eerste prijs wint van de wedstrijd, die gehouden wordt, zal in de fik gezet worden door de burgemeester. Dat trekt ieder jaar weer een geweldige belangstelling. De collecte voor het Reumafonds heeft 1' 2360.75 opgebracht (vorige jaar f 2356.70). Een mooi bedrag, waarvoor zowel gevers en geefsters, als de collectanten wel een bijzonder woord van dank toekomt. De palmpaasoptocht trekt door de Bessinkpasstraat. Zondag 2 april (le paasdag) HOLTEN Ned. Herv. kerk: 8.30 uur hulppred. A. Schellevis, 10.15 uur hulppred. A. Schellevis, m.m.v. het Kerkkoor en trompetist. Oppasdienst: Mevr. Vuuregge, Gre- ha Kromdijk en Marietje Loman. 10.00 uur „Paasappèl", Jongeren- dienst in gebouw Irene. In alle kerk diensten: Grote Paascollecte voor Al gemeen Kerkewerk. Gcref, kerk: 9.30 uur en 15.00 uur ds. H. van Twillert van Drachten. Tij dens dienst van 9.30 uur oppasdienst in gebouw Rehoboth. R.K. Kerkdienst: 9.30 uur H. Mis in het gebouw Irene. Wegens het ontbreken van een orga nist geen optreden van het Rijssens dameskoor. NIEUW HEETEN R-K. Kerk: zaterdagavond 7.00 uur Paaswake. Zondagmorgen 8.00 uur en 10.00 uur H. Mis. DIJKERHOEK Bethanië: 10.00 uur ds. C. C. Addink. Extra collecte: Grote Paascollecte voor Algemeen Kerkewerk. OKKENBROEK le Paasdag 10 uur ds. W. P. J. Osinga. 2.30 uur Paasdienst zon dagsschool. Paasmaandag 10 uur ds. A. Schille- vis van Holten. Maandag 3 april (2e Paasdag). HOLTEN Ned. Herv. kerk: 10,00 uur ds. C. C. Addink (Bed. H. Doop). Grote Paas collecte voor Algemeen Kerkewerk. Geref. kerk: 10.00 uur Zangdienst m.m.v. mevr. Riek Bolink-Eandewe sopraan en meisjeskoor. Tijdens de paasdagen is de ene col lecte bestemd voor de kerk. Bij de uitgang collecte voor „Eigen Kerk bouw". R-K. Kerkdienst: 9.30 uur H Mis in het gebouw Irene. NIEUW HEETEN R.K. Kerk: 8.00 uur en 10.00 uur H. Mis. OKKENBROEK Ned. Herv. kerk: 10.00 uur Hulppred. A. Schellevis, Groot Paascollecte. Samen met de kinderen, die overi gens dolblij waren, toen ze het goe de nieuws hoorden, hoopt „de Schu re" op een prachtige vakantie. Als de „Schure" ook nog zorgen kon voor een vrolijk schijnend zonnetje, zou zij dat vast en zeker doen! De door de contactcommissie voor de ruilverkaveling Holten-Markelo op 15 en 16 maart georganiseerde twee daagse excursie naar modern opge zette rundveehouderijbedrijven in de omgeving van Tilburg is de deelne mers zo goed gevallen, dat de con tactcommissie heeft besloten om ook voor degenen, die geen twee dagen weg kunnen de mogelijkheid te moe ten openstellen om een dergelijk be zoek te brengen, dat in één dag kan worden afgewerkt. Deze excursie wordt gehouden op donderdag, 6 april a.s. Vertrek plm. 6.30 uur, terug plm. 22.00 uur. Reis en verblijfkosten be dragen plm. f27.50 (alles inbegrepen) Men kan zich opgeven vóór 5 april bij de heren J. W Lubbersen, Bath men, tel. 05704-438 en N. N. R. Knol, Markelo, tel. 05476-1830. Liefst bel len tussen 8.00 en 9.00 uur 's mor gens. kraan op een spoorwagen in een an dere goederenwagen gehesen. Toen kwam aan de noordzijde een gigantische kraan van 55 ton in wer king, die de peilers successievelijk omhoog bracht en de landhoofden waarop de hulpbruggen lagen verwij derde. Het was een werk, dat met grote behoedzaanheid moest geschie den en dat veel tijd in beslag nam. Langzaam kon men telkens de tun nel verder in de spoordijk schuiven, welk karwei om ruim vier uur ge klaard was. Ook aan de westelijke tunnel werd gewerkt, daar werden van het z.g. opgaande spoor de noodbruggen en de landhoofden verwijderd en moest de ruimte met veel zand en grove grint worden opgevuld. Aan beide zijden stonden wagens met ballast (grove grint) getrokken door diesel locomotieven gereed om hun lading op de Umneloppervlakte te storten, die dan onder de rails en de dwars liggers werd gewerkt. Met welk zwaar karwei men te doen had mogen blijken uit het ge wicht van de balken der noodbruggen waarvan er bij waren, die 22 ton wo gen. De gehele spoordijk aan beide kanten van de viaduct was verlicht en er liepen talloze gehelmde en on gehelmde werkers die dit karwei moesten klaren. Talloze dorpelingen hebben er enige uren van hun nacht rust voor opgeofferd om het werk gade te slaan, dat met veel gedruis gepaard ging. Om vier uur was men een uur op het schema achter, maar om half acht konden de treinen weer rijden. Of door onderbreking van de rails of door andere oorzaak een defect was ontstaan, maar de ahobs bij de Beukenlaan en in de Rijssenseweg waren gesloten, de bellen rinkelden maar door en de rode en gele lich ten sprongen maar steeds op en neer. Tal van automobilisten hebben o.a. bij de Rijssenseweg oponthoud gekregen, omdat zij niet wisten, dgt er toch geen treinen konden passér ren. De Rijkspolitie is hier nog ge ruime tijd verkeersregelend opge treden en heeft de leiding van het werk in Holten verzocht haar taak over te r HOLTEN De CJV-clubs in Es pelo hielden donderdag en v. jdag van de vorige week in het gebouw „Het Trefpunt" hun jaarlijkse feest avonden. Na het zingen van „God roept ons broeders tot de daad" en gebed heette Jan ten Dam de aan wezigen welkom, in het bijzonder de donateurs van de jeugdclubs, ds. C. C. Addink als vertegenwoordiger van de Herv. Kerkeraad en de heren J. Broere en F. Groenewoudt, die als juryleden fungeren voor de toneel wedstrijd van de CJV-ring Holten. Psalm 100 werd gelezen en overdacht met o.a. de vraag „Is de bijbel wel zo somber?" De kleine „Lenteklokjes" kwamen als eersten op het .toneel met een minie songfestival, wat de tweede avond erg in de smaak viel. Het jaarverslag was geheel op rijm gezet door mejuffrouw M. Jansen, die het ook voorlas. Het schetsje van de jongensclub „De Treffers" had als ti tel „Een bloederig drama." De lachspieren kwamen pas goed los toen Jan Reijlink in het dialect ver telde van „Zo was 't biej oons in huus." De meisjesclub „De Lenteklokjes" de oudere meisjes bracht voor de pauze het schetsje „Toen tante kwam" en verder een spel waaraan 5 dames en 5 heren uit de zaal mee moesten doen. Na de pauze met verloting volgde het toneelspel door de boven 16-jarigen van de jongensclub „De Bouwers" in twee bedrijven „Geen geld en toch geen zorgen." Regis seur W. Rensen had het met de speelsters en spelers aardig ingestu deerd en het stuk oogstte dan ook veel applaus. Beide avonden werden besloten met het zingen van „Dank voor deze nieuwe morgen" en een wel thuis. Naast het politiebureau op de plaats waar vroeger de Dorpsschool, later mulo, gestaan heeft, is men bezig met de bouw van een gigantisch pand, waarin de Algemene Bank Ne derland, het winkelbedrijf „de Spar" van de heer H. Koopman en voor de Bouw- en ontwikkelingsgroep „Ge- do", zakenruimte zullen worden ge huisvest. „Gedo" zal dit pand niet zelf betrekken, maar zal het gaan verhuren. Vanaf het politiebureau ge zien zullen de eerste vijftien meter voorfront voor de A.B.N. zijn, daar naast zal de supermarkt van „De Spar" komen en tegen de garage E.H.A.G. aan komt het pand. dat de „Gedo" heeft gereserveerd. Het plan is om het daarachter gelegen oude gymnastieklokaal af te breken als daarvoor een andere ruimte is ge vonden. Ook 't politiebureau zal met tertijd verdwijnen, waardoor er meer uitzicht zal komen voor het verkeer uit de richting Laren, hetgeen na de openstelling van de nieuwe E 8 ook wel dringend noodzakelijk zal zijn. Bovendien wordt het kruispunt voor zien van verkeerslichten, zodat ver keersveiligheid optimaal wordt. Het korps Rijkspolitie krijgt een nieuw bureau in „De Haar", maar in ver band met toestand van 's Rijks finan ciën is de bouw hiervan aanzienlijk vertraagd. Van de zijde van het ge meentebestuur worden wel pogingen aangewend om deze bouw te bespoe digen. Verwacht wordt dat het in aanbouw zijnde pand ongeveer eind mei gereed zal komen. Het noodge- bouwtje van de A.B.N. zal daarn® worden afgebroken of verplaatst.

Holtens Nieuwsblad | 1972 | | pagina 3