3-B1. Wit 4-0 OPENING VISMA 72 Veel straf puntloze rijders aan de finish Voorwaarts MATIG SPEL BIJ NIJVERDAL-HOLTEN Jaarvergadering O.L.M. koos twee nieuwe bestuursleden Overzicht en resultaten „Holten*-jeugd Met de bok naar Enter lie vreugdeveel bloemen Kalfsterman II kampioen 2e klasse biljartbond „Ons Genoegen'5 „Holten"-jeugd Voorbeschouwing wedstrijden Overijsselrit 1972 Holten 3 - N.'dal 2 1-2 Holten 7-Wierden 41-1 Rietv. 6 - Holten 81-4 EHBO-wedstrijden in Markelo Excursie THT en Pedagogisch Centrum RKSV 3-Holten 41-3 Voetbalprogramma Heren- en damesteam van Bato wonnen rrydag 24 maart 1972 T euw ten. De twee we pfeunnen fee span TOan tot linaar to met een zijn tege de talrij pel had ..verschil De Overijsselrit, de voorjaarsbetrouwbaarheidsrit van de KNMV, die zaterdag verreden werd in de contreien van Holten en Haarle, was dit jaar, mede door de gunstige wees- en terreinömstandighe- den, minder moeilijk dan voorgaande jaren vaak het geval is ge weest. Niettemin moet men het afleggen van ruim 200 km. in één ruk er was dit jaar geen rust ingelast over landweggetjes, door karresporen en ongebaand terrein, niet onderschatten. De route, die moest worden afge legd bedroeg 54 KM. EN DEZE moest door de meeste rijders vier maal worden gereden. Alleen de ju nioren klasse reden haar driemaal. Start en finish waren in Haarle bij waar de organisatiecommissie van de afdeling Overijsel der. K.N.M.V. de rekenkamer had ingericht, en alle rijders bijeenkwamen. Het parcours liep van Haarle, naar' Nieuw Heeten, Heihuizen, Espelo, De Waterhoek. Neerdorp. naar de Holterberg waar de rijders de diepe grintkuilen moesten passeren. Via de Enkweg werd de Look bereikt en van daar via de Holterberg en de Helhui- zrn, Haarle weer bereikt. Niet alle rijders kwamen er zonder kleerscheu ren af C. van Beek uit Sprang-Ca- pelle brak bij een val een sleutel been en A. Bussink moest met een hersenschudding naar ziekenhuis war den vervoerd. Zijn toestand bleek la ter redelijk. In totaal 26 deelne mers hebben de rit niet voltooid door dat zij wegens machinepech of ande re oorzaken moesten uitvallen. Voorzitter A. R. van der Wolde van de afdeling Overijssel deelde mede. dat 75 rijders de rit zonder strufpunten hadden volbracht en 14 met strafpunten. Hij dankte in het bijzonder de heer Joh. Arfman. secre taris van de M.A.C. .,D0 Holter berg", welke club de gehele rit ver zorgde en de controleurs leverde, voor diens aandeel in de voorberei ding en de heer E. Braakman en zijn zuster uit Nüverdal, die het se cretariaat vervulde en daarvoor heel veel werk had geleverd, ook nacht werk omdat er plotseling nog wat ver anderd moest worden aan d? opzet. ®e heer Van der Wolde verklaarde nog, dat de mensen die geen kennis geving van niet-ópkomst. hadden ge geven er niet zonder meer zouden afkomen. Verder dankte hij allen, die aan het welslagen van dit sportieve motorevenement hadden meege werkt". Wij zullen proberen het vol gend jaar de rit weer te organiseren"» aldus de heer Van der Wolde. De uitslagen waren als volgt: Klasse H: Senioren nrotorcn 175 (45 km per u): H. J. Bekkernens, Haar- lê. BMW 750 H. Zijdemans, Den Haag Jawtt 344, Joh. Berendsen, Hengelo Maico 400, F. J. Jansen, Ruurlo, Husq varna 250, M. van Beek. Sprang-Ca- pelle, Husqvarna 250. J. Lenselink Vorden Maico 250 allen nul strafpun ten. Klasse G Senioren motoren 126 t.m. 175 cc (45 km. uur): T. Hoevers, Doensburg Morini 153, J. H. Lichten berg, Rijssen Morini 153, W. van der Meuien. Appelscha. Batavus 132, A. van Nijen. Almelo. Morini 165. H. van Olst, Raalte, Morini 175, J. Tij huis. Nijverdal, Rond-Sachs D. J. Pardijs, Vorden Morini 130 36 strp* Klasse F: Senioren, motoren. 51 tot ën met 125 cc 44 km per uur): G. W. J. Hoftijzer, Varsseveld, Monark 125. P. G. J. Bergsma, Hum- melo Monark 125, W. Hellemons, Be schenhoek, Monark 125 H. Jacobs, Hellendoorn, Monark 125, H. Jager, Heerenveen. Batavus 122, H. J. L. Knuiman, Wijchen, Monark 123, J. Lanting, Klazienaveen. Batvus 123. W. B. Veenstra, Varsseveld, Rond Sachs 1£5, K, Posthumus Zuidwolde (Dr.) KTM 125, J. Schenk Westzaan K.T.M. nul strafpunten. Klasse E: senioren motoren t.m. 50 cc (42 km, per uur): W. A. Steegink, Deventer, Kreidler 50, H. J. G. Flier- Een spannend moment tijdens de wedstrijd Nijverdal-Holten. De enig aardige periode viel tussen de 20ste en de 30ste minuut. In de 24ste minuut liet Harrie Aal een enorme kanjer los, die net on der de lat in kwam, doch de uitste kende doelman Jansen van Holten redde met een fameuze sprong. Hier na viel men terug in een vrijwel stil staand spel, dat ontsierd werd met individuele acties, vooral van Nij- verdal-zijde, die op niets uitliepen. Het enige „wapenfeit" voor Holten voor rust was in de 43ste minuut een een solo-actie van Joh. Veneklaas, welke werd afgerond met een pass naar de zeer goed spelende Sietse Meinsma, die de Nijverdalse defensie passeerde, maar aan de verkeerde kant van de paal schoot. Rechtsbui ten W. Reijlink had bij H. Dokter geen schijn van kans. Dokter stak overigens met kop en schouder boven de andere Nijverdallers uit, wat in zet en afwerking betreft. Ondanks dit gelijke spel mag Holten zich toch de overwinnaar noemen, daar men zich met dit ene puntje veilig heeft gesteld voor degradatie. Een volkomen offday van Holten 3 was er de oorzaak van dat het nu zo goed als zeker uitgeschakeld is voor het kampioenschap, tenzij Holten 3 zondag wint van Haarle Boys 2 en RKSV, die zondag er op ook nog wint is er nog een beslissingswedstrijd mogelijk. Nu zal het fraaie zomer weer ook zijn invloed op deze wed strijd hebben gehad, maar zeker is in elk geval dat er deze zondag slecht tot zeer slecht gespeeld is. Hopenlijk dat Holten 3 zich a.s. zon dag herstelt van deze misstap en de ze .kleine kans nog gaat behouden, door een fraaie overwinning op Haar- "'Te Boys 2. Het vertrek is om 9.45 uur vanaf Smidsfceld. De wedstrijd tegen Nijverdal 2 heerft verder geen plus punten opgeleverd, fouten zijn er ze ker gemaakt, door wie is hier niet ter sprake, hopelijk dat ieder zich hier goed van doordrongen is, dan alleen is winst op Haarle Boys 2 mogelijk! De uitslagen en stand in 4 B zijn als volgt: Hector—Wilhelminaschool 2-0; Lan- geveenReutum 2-0; NijverdalHol ten 0-0; Rood ZwartEnter 2-1; La PremièreDe Tukkers 1-1. De Tukkers Hector Reutum La Première Holten W'school NEO Rood Zwart Langeveen Nijverdal Enter Holten 7 speelde tegen Wierden 'n sterke wedstrijd. Vanaf het begin werde er door beide partijen met veel inzet gespeeld. De kansen wa ren gelijk verdeeld. In de 20ste mi nuut werd bij een aanval van Holten de bal door een van de Wierdenspe- lers binnen het strafschopgebied met de hand weggewerkt, dit betekende een strafschop. De toegekende straf schop werd door blonde Deijk benut. Tien minuten later was het echter al weer 1-1. Met deze stand gingen de ploegen de rust in. Na rust speelde Wierden wat meer aanvallend, maar de Holtense verdediging was goed op dreef, vooral keeper Deijk en Klein- velderman speelden een goede wed strijd. Bij één van de uitvallen van Holten schoot A. Meerman nog tegen de paal. De Holtenaren wisten de 1-1 stand tot het einde te behouden, wat een erg goed resultaat is. Holten trof in Rietvogels een zeer onsportieve tegenstander. Mede door de zwakke leiding van de scheids rechter ontstond er de eerste helft een fel voetbalgevecht. Eerst moest de aanvoerder wegens natrappen, het veld verlaten, 10 minuten later ge volgd door zijn keeper. Inmiddels was de stand 1-1 bereikt. Mede door de numerieke meerderheid kreeg Holten het spel meer en meer in han den. Ruststand 1-2. Na de thee was het een saaie vertoning. Holten bouw de de stand gelijdelijk uit tot 1-4. Te gen zulke tegenstanders was niet te voetballen. De afdeling Holten van de OLM hield maandag een algemene ledenvergade ring in Hotel Holterman onder voorzitterschap van de heer H. Stegeman. De ze heette in het bijzonder welkom de heer Reilink uit Bathmen, lid van het hoofdbestuur der OLM. Van de CBTB- en PJGO-afdelingen was bericht van verhindering binnengekomen, evenals van de heer P. H. Cammeraat, een van de adviseurs van de adfeling. Voorzitter Stegeman sprak zijn teleurstelling uit over de geringe belangstel ling voor de vergadering. Hij vroeg zich af of de oorzaak lag bjj het bestuur, bij 't mooie weer, dat de mensen thuis houdt, of zijn er te weinig actieve leden. begeleidingscommissie voor de wa terschappen, waardoor nog wat be ter contact met de ingelanden zal ont staan. De heer Reilink uit Bathmen beantwoorde tal van vragen over het zuiveringschap, het landbouwonder wijs, waarvoor nieuwe wegen wor den gezocht en over de toepassing van de Hinderwet bij varkensmeste- rijen en dergelijke. Enkele leden vin den contributieverhoging te fors. Er werd nog een terugblik geworpen on de feestavonden in november, die zeer goed geslaagd genoemd werden. Aan het slot van de vergadering dankte de voorzitter het scheidende bestuurslid, de heer Bronsvoort voor zijn arbeid en de heer Reilink voor zijn komst naar Holten. De vice-voor- zitter. de heer W. Aalpol, dankte de scheidende voorzitter, de heer Stege man voor het vele, dat hij met hart en ziel or de vereniging heeft ge daan. Hij is zes jaar voorzitter ge weest. Bronsvoort en Stegeman dan ken de vergadering voor het genoten vertrouwen en de prettige samen werking. Om de vaardigheid in het verlenen van eerste hulp onderling te testen hielden de EHBO-afdelingen Goor, Holten en Markelo in zaal Hargeerds te Markelo een vriendschappelijke wedstrijd. De talrijke bezoekers za gen hoe twee „slachtoffers" van een auto-ongeval door eerste-hulpmensen voor vervoer per ambulance werden klaargemaakt De verrichtingen van de EHBO-ers werden nauwgezet ge volgd door de juryleden, de doktoren Lindeboom te Goor en Sijtsema te Holten. Voordat de uitslag bekend werd gemaakt werden de prestaties van de deelnemende teams besproken De uitslag was: 1 Markelo 1; 2 Markelo 2, 3 Holten 2; 4 Holten 1; 5 Goor 16 Goor 2. De voorzitter van de afd. Markelo de heer B. van Boven, reikte de prij zen uit, sprak woorden van dank tot de beide juryleden en hij wenste de verenigingen veel succes op de aan staande kringwedstrijden in Delden en Bathmen. Men schrijft ons: Er zijn nog enkele plaatsen vrij in de bus. U kunt zich opgeven bij me vrouw Harmsen, telefoon 1481. D« kosten bedragen f 13,50, lunch inb». grepen. Vertrek om 9.00 uur v.rru vanaf de OAD. tingen en kwam eveneeens met bloe men aandragen. Behalve Roelofs I kwam ook V.O.G. uit Rijssen geluk wensen en bloemen aanbieden en ook de plaatselijke clubs Jansen, Het Anker (Maats) en de damclub van de P.J.G.O. hadden een bloemetje bij de hand. Ook de supporters kwa men gelukwensen en zo heerste er in café Kalfsterman een uitgelaten stemming. Met een verzwakt elftal (3 inval lers) trad men tegen het exkampioen- team van Voorwaarts aan (het elftal bestond voor het merendeel uit spe lers die er in 1968 voor zorgden dat Voorwaarts landkampioen werd). Voor de rust wogen de partijen tegen elkaar op en was het Blauw Wit dat de mooiste kansen had. Ep Beldman kwam zelfs alleen voor de keeper maar hij faalde in de afwerking en z'n schot ging enkele meters naast. Vijf minuten voor rust kwam Voor waarts door H. Niks die minstens 2 meter buitenspel stond op 1-0. Grens rechter A. Jansen zwaaide resoluut voor off-side en aanVoeder Jaap Tha- len maakte bezwaar tegen de toeken ning van de treffer maar de zeer zwak leidende scheidsrechter had gee buitenspel geconstateerd. Na de rust een heel ander spelbeeld. r,Me(3e 4°9? .de leid jog r.werd.-.h^t:. spel ruwer. Henk Aanstoot ("midyoor. .ju- h'ïör'en B "lwas verschillende keren de Voorwaarts achterhoede te snel af en hij werd meer dan eens op on beschofte en unfaire wijze, soms bin nen de 16 meter, de grond „inge boord" en ook dat kon er bij deze ar- biter bij door. Toen het met nog plm. een half uur te spelen (Henk Aanstoot Sr. en Henk Hovenkamp hadden inmiddels als ge volg van blessures de strijd gestaakt) helemaal uit de hand liep en er van voetbal geen sprake meer was greep de scheidsrechter in. Hij stuurde van beide clubs een speler het veld uit en de beide aanvoerders kwamen in het boekje. Blauw Wit had toen nog slechts 7 veldspelers over en het koste de gastheren weinig moeite om door treffers van Platje, Snippe en Niks op 4-0 te komen. Een wedstrijd om snel te vergeten. Blauw Wit 2 verloor de uitwedstrijd tegen DES 5 met 4-2. Na een half uur voetbal, bijna geheel op de helft van de gastheren, zorgde Pullen voor 0-1 nadat door de voorhoede tal van mooie kansen om zeep waren ge bracht. De vreugde was van korte duur want Dakhorst zorgde voor 1-1 Nijverdal e2 Holten e2 10.00 uur; Nijverdal e3 Holten e3 11.00 uur; Nijverdal e5 Holten e4 11.00 uur. Zondag: Haarl. Boys 2 Holten 3 10.30 uur; Enter 5 Holten 4 10.00 uur; Wierden 3 Holten 5 10.30 uur; Holten 6 Enter 6 10.00 uur; Enter 7 Holten 7 11.45 uur; MVV 7 Holten 8 11.45 uur. toen Achterkamp te zacht terugspeel de op doelman Heemskerk. De roodzwarten kwamen voor de rust nog op 2-1 door Freie. Ook na de thee was Blauw Wit sterker en Johan Bolink bracht met een fraaie treffer de balans weer in evenwicht. (2-2). Slechts voor korte duur want 3 mi nuten later kwam DES op 3-2 toen Wiersma de scherp genomen hoek schop in eigen doei kopte. In de laatste tien minuten bleef Blauw Wit hard vechten voor een be ter resultaat doch succes kwam aan de apdere kant. Dakhorst kreeg van uit z'n achterhoede de bal toegespeeld ging alleen aan de haal en liet Heems kerk kansloos. Alzo een, zij het ge flatteerde 4-2 overwinning voor DES. Blauw Wit 3 kreeg thuis met 4-0 klop van Excelsior II. Uitslagen jeugd: Blauw Wit C 1-Vesos C 1 1-1. Excelsior D 2-Blauw Wit D 1 4-0. Blauw1 Wit E 2-Heéfor E '4 1-0. Hectör E' I-Blauw Wit E l 1-0. PROGNOSE: Blauw Wit I krijgt za terdag Sportclub Denekamp op be zoek. De grensbewoners hebben de. rode lantaarn aflopen zaterdag weer overgedaan aan Blauw Wit en heb ben uit 16 wedstrijden 6 punten (2 meer dan Blauw Wit.) We houden het op een bescheiden zege van de Blauw Witten. De wedstrijd die zal worden geleid door scheidsrechter Grobbe begint om kwart over vier. Blauw Wit 2 en 3 zijn vrij. Voor de jeugd zijn vastgesteld: DES B 2-Blauw Wit B 1 2.45 uur. Sp. cl. Rijssen C 1-Blauw Wit C 1 2.30 uur. Blauw Wit D 1-Excelsior D 3 2.00 uur. Bentelo E 1-Blauw Wit E 1 2.00 uur en Blauw Wit E 2-Hector E 3 11.00 uur. Er zal bij de samenstelling van het elftal een keuze worden gemaakt uit de volgende spelers: P. T. Dijkstra, doel, J. Thalen, G. Landeweerd en G. Dikkers, achter H. Aanstoot, G. Kolkman, H. Focke- ma Andreae, A. Nijenhuis, Joh. Stam, en H. Achterkamp, midden. R. G. Veldhuis, E. Beldman, A. Jan sen en B. Rietberg, voor. huis, Dalfsen.. Kreidler 50, J. C. v.d. Ende, Kreidler 50, W. Lohuis, Hellen doorn, Rond-Sachs 50, nul strafpun ten. Klasse D: Junioren motoren boven 175 cc (40 km. per uur) H. A. Oort- giessen, Hengelo (G), Jawa 250. J. van Dam. Leers; m BMW 250. J. Bekker, Kekerdom MZ250, H. J. A. Bouwhuis, Nijverdal Suzuki 250, J.C. van Dijk, Veenendiaal, Husqvarna 250, J. C. de Geus, Heerhugowaard, Yamaha 247, R. Hartendorp. Doetin- chem, Greeves 250, G v.d. Hof, Vee- nendaal, Maico 247, M Nijk, Steger- da Husqvarna 250, M. Smit, Nieuw Lande Suzuki 250, J. W. Rensen, Hol ten, Yamaha 243, B. Schouwink, Los ser Maico 250, allen nul strafpunten. Klasse C: Junioren, motoren 126 t.m. 175 cc (40 km. per uur): P. Dam, De Weere, Maico 175. G. Har kink, Lochem. Hercules 173, H. J. W. Levers, Almelo, Morini 175, J. Wassenaar, Arnhem, Morini 153, D. Muller Pazn, Holten, Bultaco 175, G. Naafs, Eefde. Bultaco 175, J. Mo rel, Arnhem, Morini 153, allen nul Het A-elftal stelde zaterdag bijzon der teleur door met 3-0 te verlie zen van het niet zo erg sterk zijnde Enter A. Het elftal was echter niet compleet (10 spelers), hetgeen na tuurlijk wel een klein excuus is, doch ook het vertoonde spel was niet erg best. B 1 won in een niet al te best gespeelde wedstrijd ternau wernood van MVV B 1 met 1-0 en nam hiermede revanche voor de des tijds in Almelo geleden nederlaag. B2 sloeg hard toe en klopte GFC B2 met liefst 6-0. Ook deze wedstrijd werd weer ontsierd dan het te har de spel van enkele Goorse spelers, doch gelukkig hielden de Holtense jongens hun positieven bij elkaar en dachten alleen maar aan netballen en doelpunten maken. C 1 speelde in een gelijk opgaande wedstrijd met 1-1 gelijk tegen buurtgenoot Haarl. Boys C 1, terwijl C 2 een verdiende nederlaag (4-0) kreeg te incasseren van Excelsior C 2. Een veranderen de uitslag kwam uit Almelo, waar het onderaan staande Heracles D 1 Na een tot dusver goed seizoen van Holten 4, slechts vijf verliespunten, valt a.s. zondag misschien de be slissing in de uitwedstrijd tegen de medegegadigde Enter 5. Welk team zal binnenkort de kampioensvlag kun nen uitsteken? Een zeer belangrijke ontmoeting dus en het zal het vierde elftal'beslist een mcrele steun geven vergezeld te zijn vtn een grote sup- portersschare. Als mascotte zulilen deze supporters de krulharige bok van Erve Menum meenemen. Omdat ook het zevende elftal die morgen op het Enterse sportpark „de Krompat- te" moet aantreden wordt er voor het omvangrijke gezelschap een extra bus ingezet. Vertrektijd kwart over negen vahaf Smidsbelt. het Holtense D 1 met 8-1 in het zand liet bijten. Dit elftal is de laatste tijd volkomen uit vorm en de nederlaag was volkomen verdiend. D2 kon het niet bolwerken tegen het sterke Sp. cl. Rijssen D 1 en verloor eervol met 4-2. Pupillen El speelde de belangrijke wedstrijd tegen Excelsior El en moest met een 1-1 gelijk spel genoegen ne men, zodat de Holtense jongens op de tweede plaats bleven met een punt achterstand. Het was een span nende wedstrijd, doch verschillende jongens hadden wat last van hun ze nuwen en konden niet in hun spel ko men. E2 speelde tegen Haarlese Boys E2 en wonnen deze wedstrijd met 2-0. Het was een goede wedstrijd en door deze uitslag bevestigden zij tot de betere ploegen in deze afdeling behouden. De pupillen van E3 wonnen in een doelpuntwijze wedstrijd met 6-4 van Haarlese Boys E4. Het was een span nende match waarbij de betere schot vaardigheid van de thuisclub de door slag gaf. De Rijssenaren begonnen goed en het doel van keeper Jansen kwam herhaaldelijk onder druk te staan. Langzamerhand kregen de rood zwarten iets meer vat op het spel, al was het wel verrassend en tegen de verhouding in dat T Aanstoot na goed doorzetten de score opende, 0-1. Een keer moest de Holter doelman stijl vol naar de hoek om een keihard schot te verwerken. Na de thee pro beerden de bezoekers de voorsprong te consolideren. Maar na een kwar tier scoorde RKSV met een hoge bal via de binnenkant van de paal ver rassend de gelijkmaker. Holten was even behoorlijk aangeslagen en de strijd werd harder. Toen de Rijsse naren hier niet van wisten te profi teren nam Holten het initiatief zelf weer over. Na enkele goede moge lijkheden rondde J. ten Velde een goede kopbal van J. Ehren met een treffer af, 1-2. Dit betekende de be slissing, al zorgde A. Jongman vlak voor tijd na een pass van J. ten Wolt huis dat de score een nog wat over tuigender aanblik kreeg. Het jaarverslag van de penning meester, de heer B. Veneklaas, werd bij monde van de heer J. Pekkeriet in orde bevonden. Als nieuw kascom- missielied werd aangewezen de heer J. Nijland. Bij de bestuursverkiezing werd in de plaats van de heer H. Stegeman, die regelementair niet herkiesbaar was, gekozen de heer J. W. Wessel- dijk, Lichtenbergerweg 10. Voor de heer Joh, Bronsvoort, die zich we gens drukke werkzaamheden niet her kiesbaar stelde werd gekozen, de heer G. Veltkamp, Borkeld 10. De heer J. A. Meijerman werd met bijna al gemene stemmen herkozen. Het jaar lijks reisje zal door het bestuur met de Havi Tours geregeld worden. Ook de uitwisseling met een andere af deling zal het bestuur regelen. Bij voorkeur naar het midden of zuiden van het land, zo werd gezegd. De laatste jaren is men steeds naar het noorden geweest. De uitwisseling zal geschieden in samenwerking met de plattelandsvrouwenafdelingen. (V.l.n.r.) G. J. Scholten, B. Klein, Theo Poppe, G. Wegsta- pel en J. Dekker. Zaterdag: Holten al Rietvogels al 3.45 uur; Rietvogels bl Holten bl 2.30 uur. Holten cl SOS cl 2.30 uur (Sportdal)Holten c2 Excel sior c3 3.00 uur (Rijssenseweg)PH dl Holten dl 3.15 uur; Excelsior d2 Holten d2 12.30 uur; Holten el Enter el 1.30 uur (Rijssenseweg); -GD: Door een fraaie 6-2 overwinning 'lijk ?P Roel°fs 1 uit Nijverdal is Kalfster- man II kampioen geworden van de" dlge2e klasse van de biljartbond „Ons Genoegen" voor Nijverdal en omstre- m ten. De Holtenaren moeten nog wel '■■twee wedstrijden spelen, maar ■fcunnen niet meer ingehaald worden. liliDe spanning bleef in café Kalfster- "■man tot de laatste partij bewaard, lageptaar toen Theo Poppe zijn partij met een serie van 13 uitmaakte en zijn tegenstander de afstoot miste, JANbrak er een ware vreugde -uit onder de talrijke toeschouwers. G. Wegsta- L pel had zijn partij met enkële punten m «verschil verloren, maar G. - J. Schol- /Lnten, B. Klein en Poppe maakten de RAA'75 Punten vo1- De kampioenen werden toen op een spontane wijze gehuldigd en on- de bloemen bedolven. Als eerste de secretaris-penningmeester ,Ons Genoegen", de heer J. Dekker hen toe. Sprak de hoop uit, dat zij nu zij naar de le klas pro moveren zich daar goed zullen I handhaven en bood alle spelers bloe- I men aan. Voorzitter Henny Jalving, van de biljartclub Kalfsterman, bleef niet achter met de gelukwen sen van de club en met zijn loftui- sot Volleybal-competitie 'oen' ^bJVERDAL. Door een forse '•3-1 zege op het twëeJLe team van, Bato uit Holten zijn de heren van Caraco/Nijverdal III kampioen geb ouworden in de eerste klasse van de yqlleybalcompetitie van de afdeling' Nijverdal van de NeVoBo. De beide eerste sets gingen naar de Caraco ..««combinatie met 15-11 en 15-7. Toen sloegen de Holtenaren echter terug en wonnen zelfs met 10-15. Hierdöor kreeg de wedstrijd nog een spannend verloop, daar een gelijkspel er weer inzat, doch de „IJsco-mannen" lieten Pm zich niet verschalken en wonnen de vierde set met 15-10 en waren hier- tanli mee kampioen der afdeling, vlak ren voor Bato I uit Holten, dat aan haar duidelijke 3-0 overwinning niet meer genoeg had om de Nijverdallers in te r gé halen. De overige uitslagen bij de heren waren: Levo 6 - Bato 1 0-3 (12-15, 4-15, 12-15)Levo 4 - Caraco 5 1-3 (9-15, 16-14, 15-12, 9-15) Levo 5 - Caraco 4 3-0 (15-3, 15-11, 15-13). Dames eerste klass: Bato 1 - Mar- K kelo 2 3-0 (15-10, 15-8, 15-0); -Dyna-. miek 6 - Eversberg 2 0-3 (4-15, 2-15, 5-15); Eversberg 1 - Levo 4 3-0 (15- 5, 15-8, 15-9)Dynamiek 6 - Bato 1 ■■0-3 (0-15, 6-15, 6-15); Eversberg-2 - Levo 3 3-1 (15-8, 9-15, 15-11, 15-12); re SWN I - Bato 2 0-3 (11-15, 121&, 10" Holten A speelt zaterdag haar re turnwedstrijd tegen Rietvogels A en heeft een goede kans op revanche voor de destijds in Almelo geleden nederlaag, mits het elftal in haar sterkste opstelling kan uitkomen. De bezoekers hebben een snelle voor hoede, zodat de achterhoede haar beste beentje moet voorzetten om 't doel schoon te houden. B. 1 daar entegen gaat bij Rietvogels B 1 op bezoek en wij verwachten, dat de uitslag niet ver van een gelijk spel af zal zijn of heeft de voorhoede van dit team een verrassing in pet to? B 2 heeft weer eens een rustdag. C 1 ontvangt thuis in het Sportdal SOS C 1 en wij hebben zo het idee dat dit weer eens een zege kan wor den. De jongens uit Hellendoorn zijn van gelijke kracht, zodat dit een spannende wedstrijd kan worden. C 2 speelt ook thuis tegen het ster ke Excelsior C 3 en zij hebben aan deze tegenstander een zware kluif. D 1, dat vorige week heel erg te leurstellend speelt uit in Almelo te gen PH D 1 en gezien de resultaten van de laatste wedstrijden, geven wij de Holtense jongens niet veel kans op beide punten. D 2 krijgt het ook heel erg moeilijk in Rijssen tegen Excelsior D 2 en als zij er in slagen een gelijk spel te behalen zijn wij al dik tevreden. Pupillen E 1 ontvangt thuis Enter E 1 en wil dit elftal haar kleine kans op de bovenste plaats behouden zal er gewonnen moeten worden. De overige pupillen-elftallen E W, E 3, en E R spelen allen uit tegen Nijver dal E 2, E 3 en E 5 en wij zien de ze wedstrijden praktisch allemaal in het voordeel voor de Holtense jon gens eindigen. In een zeer matig duel, waarbij van een 'Heuvelrugderby' nauwelijks iets te merken was zijn Nijverdal en Hol ten zondagmiddag op 'Gagelman' pre cies zo geëindigd als ze waren begon nen: 0-0. Een uitermate sldme ver toning, waarbij Holten nog het beste voetbal liet zien en Nijverdal de meeste scoringskansen heeft gehad. Hij memoreerde de goede zomer van 1971 en wees op de zeer snelle ontwikkeling van deze tijd. In dit ver band wees hij nog op Brabant waar verleden week een groep boeren op excursie is geweest om bedrijfsont wikkelingen in ogenschouw te nemen. „Voor boeren, die overwegen hun be drijf te eindigen, is er te weinig werk gelegenheid", aldus de heer Stege man. In zijn jaarverslag herinnerde de secretaris dhr. J. A. Meijerman aan het groot aantal activiteiten, dat door de afdeling ontwikkeld werd in het afgelopen jaar. Het aantal leden is met één toegenomen en bedraagt 237. strafpunten. Klasse B; Junioren motoren 51 t.m. 185 cc (88 km per uur): W. Witvoet. Appelscha, Batavus 125, A. E. Hofman, Marum. Monark 125, J. P. W. Voorham, Wassenaar, KTM 123 W. Top. Deventer. KTM 123, J. C. H. Ellenbaas. Leersum, Zundapp 100, C. B. F. M. Héman, Amsterdam. DKW 124, A. J. van Tent Beking Hasselt, AGS 124, J. v.d. Molen, Zuid- horn KTM 125, H. J. Korenblik, Harf- sen, Maico-Sachs 125, C. J. Kleer- mans, Arnhem, KTM 125, H. K. Hoo- geveen, Smilde. Yamaha 125, G. H. Kok, Lochem, Rond-Sachs 125, allen nul strafpunten. Klasse I, Zijspannen (38 km. per uur): D. Gijsbersen-H. Haalboom, Doorn, BMW, W. Biethouw-D. Bret- houwer. Aalten. B.M.W. 600 D. Mul ler, Augustus Muilei-, Holten, nieu we Kwasaki (de sensatie van de O- verijsselrit). H. J. Harmsel-J. H. Harmscl, Markelo BMW 600, H, Spe nul strafpunten. Klasse A, Junioren motoren t.m. 50 cc (36 km per uur): E. H. Was- J. Schenk uit Westzaan komt hier op zijn KTM 125 de.Holter berg uitzetten tijdens de Over ijsselrit. sink, Varsseveld, Sachs 50, W* Mul ler, Reuver, Zundapp 50, nul straf punten. Klasse A 1 Bromfietsen (50 km per uur, 2 ronden,: J. G. Stam, Holten, Kreidler 49 J. Smalbrugge, Hellendoorn, DKW 49. H. Lohuis, Hellendoorn, DKW 49, M. Scholman Holten Zundapp 49, J. H. Kooymans Markelo Kreidler 49, A. Harmsen Hellendoorn DKW 49. H. van Heek, Rijssen Zundapp, 49, G. H. Nekkers, Hellendoorn, Zundapp 49. allen nul strafpunten, G. D. Vos, Rijssen, Zündapp 49, 17 strp. Senior clubteams: M.C Nijverdal- Hellendoorn, V.A.M.C. Vorden, 0 strafpunten, F.M.S.K. Appelscha, 500 strafpunten; M. A. B. C. Tezel, 520 strp; en M. C. Nijverdal-Hellen- doorn 1001 strp. Medegedeeld werd, dat er van de O.L.M. en A.B.T.B. een schrijven was binnengekomen om te komen tot een ROTTERDAM. De directeur- generaal voor de Landinrichting en de Visserijen, ir. S. Herweijer opent op vrijdag 31 maart 's morgens om tien uur Visma '72. de 4e internatio nale sportvisserijtentoonstelling „voor de consument". Visma '72, de privé tentoonstelling voor de sportvisser, wordt gehouden in de Ahoyhal te Rot terdam t/'o station Metro Zuid, van 31 maart tot en met 6 april, dagelijks geopend van 10.30 tot 17.00 uur en van 19.00 tot 22.30 uur.

Holtens Nieuwsblad | 1972 | | pagina 7