Velen kwamen sterren kijken Vijfde bijeenkomst van leerkrachten kleuter en basisscholen JAARVERGADERING HOLTENSE MUZIEKVERENIGING DERTIG NIEUWE GEDIPLOMEERDEN Boeren ui en Holten excursie i Markelo 2 dagen op n Brabant De E 8 wordt om uniek natuurgebied geleid Ouderavond openbare KOL-kleu terschool Aanwinsten Provinciale Bibliotheekcentrale West-Overijssel Pinkstermaandag Muziekconcours Veel activiteiten Kerkdiensten Gezinsverzorging Storingsdienst GEB E.HB.O.-EXAMENS Wachtdienst Slachthuis Brandmelding Grote aanmelding palmpaasoptoclit DE HEMEL WAS HELDER Minister Drees hakt knoop door Weekenddienst Tandartsen Weekenddienst Dierenartsen Medische Dienst rijdag 24 maart 1972 ft In de vrijdagavond in hotel „Holterman" onder voorzitterschap van de heer A. Westerik gehouden jaarvergadering van de Holten- se Muziekvereniging heeft voorzitter A. Westerik na een woord van welkom met enkele gevoelvolle woorden het overlijden herdacht van de heer Johan Koopman, die meer dan 50 jaar als muzikant met grote trouw en liefde het korps heeft gediend. Met enkele ogenblikken van stilte werd de overledene herdacht. Secretaris J. Schippers gaf hierna in zijn jaarverslag een uitvoerig re sumé van de activiteiten die in het afgelopen verenigingsjaar werden ontplooid en hieruit bleek duidelijk dat het seniorenkorps, het jeugd- ensemble, de drumband en het amu sementsorkest ten aanzien van de Holtense gemeeenschap weer hun plicht hadden gedaan. De activiteiten bestonden uit me dewerking bij de Palmpasenoptocht, zanghulde op verjaardag koningin Juliana, lampionoptocht (30 april) Speeltuinvereniging ,,De Kol", Bra derie-zomerfeesten, herdenking op Canadese Begraafplaats en doden herdenking (4 mei), intocht van Sin terklaas en omlijsting van de Win kelweek van de Holtense Winkeliers vereniging, Kerstzangdienst Geref. Kerk, Kerstnachtdiensten in Herv. Kerk enz enz. Het Jeugdkorps verleende mede werking aan de Open Deurdiensten in Espelo en Dijkerhoek en kwam op het KNF-Jeugdfestival te Ame- rongen onder leiding van Henk Bouwhuis tot uitstekende prestaties. Op zaterdag 12 juni namen het se niorenkorps en de Drumband deel aan het KNF-concours te Harden- berg. Voor beide glanzend succes! De drumband een eerste prijs met lof van de jury en voor „HMV" in de Marswedstrijd eveneens een eers te prijs met lof. De Drumband lever de verder op het Streekconcours in Gorssel de beste prestatie en „HMV" moest hier de eerste prijs delen met „Kunstmin" uit Gorssel. Wim Polle kamp en Wolter Wierbos behaalden op het solistenconcours voor de jeugd in Coevorden het A-diploma met lof. Het muzikaal zo voorspoedige jaar werd op 13 november in Groenlo af gesloten met een grandioos succes. Een royale eerste prijs (301 pun ten) en de rood-wit-blauwe wimpel aan het KNF-vaandel. Het ledental van het korps bedraagt momenteel 44, de drumband heeft 21 leden (waarvan 4 leerlingen) en in het Jeugdkorps spelen 32 jongelui. Financiën Penningmeester F. J. Schuppert deed z'n uiterste best om de (finan ciële) touwtjes aan elkaar te knopen maar dit lukte niet. Er waren als gevolg van het „ombouwen" van het instrumentarium van het jeugdkorps extra uitgaven en er werden enkele nieuwe instrumenten en uniformen aangeschaft. De inkomsten en uitgaven bedroe gen respectievelijk f 11.209.07 en f 14.187.98 (nadelig saldo f 2.978.91 De commissie voor kascontrole die bestond uit de heren H. Bouw huis en H. Regterschot rapporteerde gunstig en penningmeester Schup pert werd onder dank charge ver leend. Als leden van de controlecommis sie 1972 werden benoemd de heer H. Regterschot en mevrouw Ongena- Haan. Een bestuursvoorstel om de contri butie met ingang van 1 april voor de senioren te verhogen met f 1.50 tot f 5.per maand en het maande lijks contributiebedrag van de jeugd leden te verhogen met f 1,25 tot f 2.50 werd met algemene stemmen ge accepteerd. Naar aanleiding van het financieel verslag bracht de heer H. Bosman respectievelijk dank voor het uitschrijven van de vele donatie kwitanties en het vlotte incasseren hiervan. Bestuursverkiezing Als bestuursleden werden bij ac clamatie herkozen de heren H. J. Oolbekkink, F. J. Schuppert en G. Voordes. Bij de behandeling van het agen dapunt „Bespreking Zomerpro- gramma" werd besloten tot mede werking aan de Palmpasen optocht (zaterdag 25 maart), School- en Volksfeest in Dijkerhoek (16 augus tus), idem in Espelo, festiviteiten op koninginnedag, herdenking ge vallenen (4 mei), school en volksfeest Espelo (27 mei) en Dijkerhoek (16 augustus). Verder zal door de drum band worden deelgenomen aan het op 13 mei te Apeldoorn te houden Topconcours van de Kon. Ned. Fe deratie en zullen HMV en Drum band op 12 mei deelnemen aan het Kring Festival te Harfsen en op 3 juni in Lochem present zijn bij de marswedstrijden. Muziekconcours Pinkstermaandag (22 mei) zal er in de muziekkoepel in „Kalfstermans- weide" een nationaal concours (con- concertwedstrijd) worden gehouden. Voor deelname aan dit concours, on der auspiciën van de Koninklijke Ne derlandse Federatie van Harmonie en Fanfaregezelschappen, hebben zich inmiddels reeds enkele korpsen opgegeven. Het concours zal worden georganiseerd door de Supporters club van „HMV". Lompenaclie Besloten werd om op vrijdag avond 14 april en op zaterdagvoor middag 15 april de jaarlijkse inza- melnig van lompen te houden. Op de begroting 1972 werd een tekort ge raamd van f 3000.wat men hoopt te kunnen dekken met de lompen- opbrengst (vorig jaar ruim f 3100, Ook zullen er acties worden ge voerd voor nieuwe donateurs. De ze acties zullen 's avonds (eind mei- begin juni) plaats hebben in de nieuwe woonwijk „De Haar" en op de Kol. Bij de „Rondvraag" werd, dit naar aanleiding van een suggestie van di rigent Henk Bouwhuis, nog gespro ken over deelname van het Jeuedor. kest aan een concours van de KNF. Met de dirigent van „HMV", de heer Fransen zal dit in de komende maan den nader worden bekeken en moge lijk zullen de jongelui in het a.s. na jaar gaan „concoursen". HOLTEN. Palmpasen, zondag, 26 maart. Ned. Herv. Kerk: 10.00 uur ds. C. C. Addink (Bevest. nw. ldlmaten). 10.15 uur ds. P. Lugtigheid (Bevest. nw lidmaten). Extra collecte: Bouwfonds Irene. 10.00 uur: Jonge- rendienst in gebouw Irene. Oppas dienst: mevrouw Lugtigheid, Gees- ken Rosman en Alie Ebrecht. Geref. Kerk: 8.30 uur en 10.30 uur: ds. R. A. Hoogkamp (bed. H. A.). 15.00 uur ds. R. A. Hoogkamp (Na betrachting). 10.30 uur kinderoppas dienst in Rehoboth. In alle diensten is de ene collecte voor de Kerk. Bij de uitgang collecte voor Eigen Kerk bouw. R. K. Kerkdienst: 9.30 uur H. Mis in het gebouw Irene. NIEUW HEETEN. R. K. kerk: zaterdagavond 7.00 uur. Zondagmorgen 8.00 uur en 10.00 uur. DIJKERHOEK. (Palmpasen geen dienst). OKKENBROEK. Ned. Herv. Kerk: ds W. P. J. Osin- ga (bevest. nw. lidmaten). Extra collecte Kerkvoogdij. Goede Vrijdag, 31 maart. HOLTEN. Ned. Herv. kerk: 10.00 uur ds. P. Lugtigheid (Viering H. A.), 19.00 uur ds .C C. Addink (Viering H. A. Geref. kerk: 19.30 uur ds. Van Twillert van Drachten. In deze dienst is de ene collecte voor de diaconie. Bij de uitgang collecte voor Eigen Kerkbouw. DIJKERHOEK. Bethanië: 10.00 uur ds. C. C. Ad dink (Viering H. A.). OKKENBROEK. Ned. Herv. Kerk: 10.00 uur ds. W. P. J. Osinga (Viering H. A.), 19.30 uur, ds. W. P. J. Osinga (Vie ring H. A.). NIEUW HEETEN- R. K. Kerk: 19.30 uur H. Mis. Elke morgen van 9.00 - 10.00 bij mevrouw C. Knijff-Dekker, telefoon 1438, b.g.g. tel. 1799 mevrouw Beld- man-Aanstoot. Zaterdag 25 maart tot en met vrijdag, 31 maart: buiten de dienst uren. Electra: J. Kolkman, Gaarden- straat 13, telefoon 1368. Gas: geen dienst. De Kolkleuterschool hield vrijdag, 17 maart j.l., voor het eerst in ei gen school, onder overweldigende be langstelling haar jaarlijkse ouder avond. De voorzitter, de heer E. K. Pronk opende de vergadering en heet te in het bijzonder welkom de inspec- trice Mevr. Blocmink-Rehwinkcl, die een lezing zou houden over de kin dertaal en haar ontwikkeling. Verder richtte hij een woord van welkom tot de personeelsleden van de lage re school en de kleuterschool aan de Tuinstraat, alsmede de vertegenwoor digers van de Vereniging voor Open haar Onderwijs en afgevaardigden van de oudercommissie van de lage re school. KLEUTERBASIS ONDERWIJS Mevr. Boemink-Rehwinkel begon haar lezing met een waarderend woord over de Mammoet-wet, waar door o.a. de mogelijkheid van het kleuter-basisonderwijs werd gescha pen Tot nu toe is de Kolschool de eni ge in de omgeving. Dit soort school heeft het voordeel van een betere begeleiding van kleuterschool naar lagere school. Zij wees er verder op, dat het taalgebruik bijzonder belang rijk is voor de verdere ontwikkeling van het kind en adviseerde de ou ders de vragen van het kind zo dui delijk mogelijk te beantwoorden en uit te leggen. Ook het voorlezen is erg •uttig. Het is belangrijk dat ouders •n leerkrachten samen de kinderen zo gelukkig mogelijke schooltijd geven omdat dit de basis is voor hun verdere leven. In de pauze werd een verloting gehouden ter bestrijding van de onkosten. Daarna was er nog de mogelijkheid vragen te stellen aan Mevr. Bloemink-Rehwinkel. Hierna ging men over naar het huis houdelijke gedeelte. Bij de aanvang was een gestencild kasverslag uit gedeeld opgemaakt door de penning- meesteresse mevr. G. R. Jager Kolbeek dat in orde werd bevonden. De notulen lagen ter inzage en de secretaris de heer H. A. Jongman las een kort versiag van de activi teiten van de oudercommissie voor. Daar mevr. Jager. mevr. Boele en de heer Pronk aftraden werden 3 nieuwe leden gekozen en wel mevr. Hof, mevr. Krijgsman en de heer Groot Obbink. De hoofdleidster mevr. Wittenberg, vroeg de ouders bij ziek te van kinderen tijdig bericht te ge ven. De school is nu berrijkt met een telefoon no. 2058. Het schoolreisje zal dit jaar naar de Dierentuin in Emmen gaan. Bericht hierover in het Kolwekkertje. Mevr. Wittenberg dankte de scheidende com missieleden voor de verrichte werk-- zaamheden en bood hen een leuk bloemstukje aan. De voorz. bedank te ook de aftredende commissieleden en sloot de vergadering met dank aan de ouders voor hun komst. Na afloop was er nog gelegenheid de werkstukjes van de kinderen te bekijken en met 't onderwijzend per soneel te spreken. Bij de EHBO-examens, die woens dag en donderdag van de vorige week in de Huishoudschool werden gehouden slaagden alle (30) kandi daten. Het examen werd afgenomen door dokter G. J. Itjeshorst te Bath- men. De cursisten werden opgeleid door dokter J. F. Sijtsema (theoretische gedeelte) en wat de verbandleer be treft door de gediplomeerde leden, de heren P. J. Rugenbrink en P. Viet. Na afloop van het examen werd er resp. in hotel Holterman en hotel Vosman nog gezellig even na gepraat over de cursus in deze en en over het afgelegde examen. De voorzitter van de plaatselijke afdeling, de heer A. Jalink, sprak woordena van dank tot examinator dokter Itjeshorst, tot dokter J. F. Sijtsema voor zijn deskundige en prettige opleiding en tot de heren Rugenbrink en Viet. De geslaagden zijn de dames: J. Beldman-Ekkelkamp, L. Biesters- Klaver. H. G. Bosschers-Ebrecht, E. Bosschers-Hulsman, D. C. Bosschers- Welink, J. G. Engbers-Hoogeboom, H. J. Grootherder-Pongers, W. Jan- sen-Teekstra, W. J. Kemper-in 't Veld, H. Kruk-Aanstoot, L. J. Mooi- weer-Mulder, N. Slag-Arfman, J. G. Stam-Bosschers, J. Stam-Hasewin- kel, M. G. Stevens-De Grote, mej. G. H. Blijenberg, mej. J. G. Gerve- dink Nijhuis, J. G. Markvoort, G. J. Reilink, en de heren G. J. Biesters, W. Bosschers, H. Beltman, G. Jan sen. E. Lammers, H. Paalman, H. Reterink, H. E. Slijkhuis, E. J. H. Toren, H. W. Wegstapel en B. W. Zwiers. Één cursist was wegens ziekte ver hinderd om examen af te leggen. Het aantal gediplomeerde leden bedraagt thans 130. MARKELO De contactgroep voor de ruilverkaveling „Holten-Mar- kelo" organiseerde op 15 en 16 mrt. een studiereis naar Brabant. De ve le verbeteringen, die de ruilverka veling brengt, kosten erg veel geld. Dit geld moet door een verbeterde bedrijfsvoering terugkomen. Het is daarom NU de tijd, om het bedrijf aan te passen. Alleen dan kunnen straks de lasten gemakkelijk worden opgebracht. Met dit doel voor ogen, heeft de contactgroep getracht, de landbouwers in de praktijk te laten kennismaken met de huidige ontwik kelingsmogelijkheden voor hun be drijven. De gemeentebesturen van Marke- lo en Holten waren ook uitgeno digd om langs deze praktische weg Vrijdag, 24 maart tot en met. zon dag, 26 maart keurmeesters buiten de diensturen: C. Meindertsma. Berg manstraat 12, telefoon 2190. Maan dag. 27 maart tot en met zondag. 2 april: B. Groot Obbink, Kozakken- straat 2. telefoon 1526. Aangifte ge storven dieren op zaterdag van 9.00- 11.00 aan het slachthuis, telefoon 1318. Overdag: telef. 1352 (politiebureau). 's Nachts: telefoon 1224 (G. W. Knapen) b.g.g. telefoon 1325 (G. ter Harmsel). Voor de palmpaasoptocht hebben zich reeds meer dan 150 kinderen op gegeven. Niet alle kinderen doen mee met de wedstrijd. Om 14.00 uur be gint de keuring op Kalfstermanswei- de. De optocht met medewerking van HMV en haar drumband begint uiter lijk om 15.00 uur. Er worden voor de keuring labels met nummers uitge geven, terwijl er in twee groepen gekeurd wordt zwaantjes en krake- lingttk. kennis te nemen van de problemen, waarvoor de tegenwoordige boer komt te staan, als hij zijn bedrijf wil moderniseren. Markelo's burgemees ter mr. P. Roscam Abbing, wethou der Rohaan en Holten's wethouder Rietberg, maakten dankbaar ge bruik van deze mogelijkheid en toon den grote intersse voor de problema tiek. In het consulentschap Tilburg en met name in en rond de gemeenten Udenhout en Oisterwijk treft men een landbouwgebied aan, dat grote over eenkomst met Twente vertoont. De bedrijfsontwikkeling heeft ïn Brabant echter een veel grotere vlucht ge nomen. Eerst zijn de varkens en kip- penstapels uitgebreid tot enorm gro te eenheden en nu is hetzelfde aan de gang met het rundvee. Op bijna alle bedrijven bleken jon ge ondernemers aan het roer te staan. Soms huurden zij het bedrijf van vader, maar meestal hadden zij het gekocht. Vader heeft dan zelf vaak nog wat mestvarkens voor eigen re kening. De jonge boer is echter ei gen baas. Als men koeien het hele jaar op stal houdt en ruwvoer aankoopt, kan men er vee! meer houden, zeggen ze in Brabant. Met name snymais is in Brabant een groot handelsartikel aan het worden. Varkensboeren ver kopen hun rundvee en gaan snijmais verbouwer, voor de koeien van hun buurman. De prijs van het kracht voer ligt in Brabant 3 a 4 gulden per 100 kg later dan bij ons. Als men er voordeel in ziet, finan ciert men veel gemakkelijker tot ho ge bedragen met vreemd geld dan in Twente. De boerenleenbanken heb ben dan ook vee! meer uitgeleend, dan er inleg is. Er is een groot krediet bij de Centrale Bank en dat ziet men hier nogal eens andersom. Een van de excursisten merkte tenminste op: „Als je er goed over nadenkt, boe ren ze in Brabant eigenlijk met ons geld". In twee dagen werden dertien bedrijven bezocht. Na een bezoek aan een bedrijf van 10 ha met 40 melk koeien en 50 fokzeugen, zei een boe renzoon: „Eerst dacht ik. dat ons be drijfje toch niks meer waard was; nu ik dit allemaal gezien heb, zie ik het echter wel weer zitten!" Nog voor Pasen gaat opnieuw een groep Markelose en Holtense boeren naar Brabant. Dan wordt het een eendaagse excursie. Minister dr. W. Drees Jr. (Ver keer en Waterstaat) heeft besloten dat Rijksweg no. 1 (E 8) Rand- stad-Twenthe, ten zuiden van Rijs- sen, over 4 km. een ander tracé zal volgen dan destijds werd vastge steld. Dit om een waardevol natuur terrein te sparen. In het terrein ble ken o.m. zeldzame paddestoelen voor te komen, waarvan sommige soorten buiten Nederland alleen zijn gevonden in Zwitserland en Mexico. Tevens groeien in de jeneverbesstru welen op dit terrein zeldzame bloemplanten en mossen. Naar verwachting zal eind april een nieuw bestek voor dit deel van de autosnelweg worden aanbesteed. De verlegging van het oorspronkelij ke tracé zal ca. f IV2 miljoen extra kosten. De E 8 zal niet zoals was toegezegd in 1973 tot de provincia le weg Rijssen-Goor gereedkomen, maar naar verwachting in juni 1974. Minister Drees heeft met deze be slissing een onderzoek afgerond dat reeds door zijn voorganger drs. J. A. Bakker was toegezegd. In april 1971 drong dr. J. J. Bark man, dagelijks beheerder van het Biologisch Stations van de Landbouw hogeschool te Wijster in een brief aan minister Bakker er op aan, het reeds vastgestelde tracé van de E 8 ter hoogte van de Oude Markelose weg (Gemeente Markelo) om te leggen. Daardoor zou een bijzonder waar devol natuurgebied kunnen worden gespaard. Vooral omdat het hier een in West Europa unieke levensge meenschap in de natuur betreft, is omlegging van het tracé naar de mening van dr. Barkman te recht vaardigen. Zijn verzoek werd kort daarop ondersteund door Staatsbos beheer, het Rijksherbarium te Lei den. het Nederlands Instituut voor Volksontwikkeling en Natuurvrien- denwerk (NIVON), de Contactcom missie voor Natuur- en Landschaps bescherming, de Stichting Contact 'natuur- en LandschaDSbescherming Overijssel en verschillende scholen gemeenschappen. Om de autosnelweg volgens het nieuwe bestek te kunnen uitvoeren, moesten veel belemmeringen uit de weg worden geruimd. In samenwer king met de Cultuurtechnische Dienst, het Staatsbosbeheer en de Stichting Beheer Landbouwgronden werd overeenstemming met de eige naren en gebruikers van in het nieu we tracé liggende gronden bereikt, o.m. door grondruil. Dankzij het feit dat het gebied dat nu wordt ge spaard. in de Ruilverkaveling Hol- ten-Markelo is gelegen, kon de om legging van het tracé in betrekke lijk korte tijd worden geregeld. Veel medewerking werd verder ondervon den van o.m. de plaatselijke ruilver kavelingscommissie en van de Ge meente Markelo die een vuilnisbelt moet verplaatsen, alsmede van het Provinciale Bestuur dat enkele ont grondingsvergunningen zal wijzigen. Na de inleiding van mevrouw M. C. Olk-van Gangelen in de platte landsbibliotheek werd de vergadering van gezamenlijke leerkrachten onder leiding van de heer B. H. Brouwer voortgezet in een, van de lokalen van de Dorpsschool. Deze deelde het een en ander mee over het feest op 1 mei voor de kinderen van de basisscholen. Alle vijfde en zesde klassen in het dorp zullen na de samenzang voor het gemeentehuis een toneelstuk gaan zien in gebouw Rehoboth. De leer lingen van de middenklassen krijgen een film in Irene en de lagere klas sen een poppenkastvoorstelling in A- micitia. Tijdens de scholensportdag, die op 2 juni is gepland, zal getracht worden 's morgens alle individuele proeven af te doen en 's middags de handbal en voetbalwedstrijden. Wanneer het zwembad „Twenhaars- veld" verwarmd wordt, zal de mo gelijkheid om regelmatig te gaan zwemmen, vooral ten aanzien van de jongere leerlingen, zoveel mogelijk worden aangemoedigd en bevorderd. De kennismaking met het water en het overwinnen van angst hiervoor moet zo vroeg mogelijk worden ge stimuleerd, meende de vergadering. Even later kwam een landelijk te or ganiseren plan aangaande de milieu vervuiling ter sprake. De organisato ren hebben zich voorgesteld om kin deren van de lagere scholen warm te maken voor het opruimen van allerlei en overal neergesmeten rommel. Zij hebben hierb" gedacht aan de Paas vakantie, waarin op een bepaalde dag onder leiding van onderwijzend per soneel stad en land gereinigd kunnen den. Speciaal is gedacht aan leerlin gen van de klassen 4, 5 en 6. De vergadering was van oordeel, dat er al heel veel troep zou verdwijnen, als elke inwoner de omgeving van eigen woning schoon hield, 't Schoon de Tutpamaros; politieke roman. Johnston De zwarte kamelen van Cashran; avonturenroman. Jongejan- de Groot Het wonder; prot. chr. familieroman, van Kampen Het beest uit zee; de ondergang van het Compagnieschip „Batavia". Kray- Sijsma Smeulend vuur; prot. chr. familieroman. Maclean Berenei land; avonturenroman. Murdoch Een nogal eervolle aftocht; psycholo gische roman. O'Brien Het meis je met de groene ogen; psycholo gische roman, van 't Sant Studen tenhuwelijk; familieroman. Scheck- ley De mensenval; science fic tion en fantasy. Simenon Een nieuweling in de stad; psychologi sche roman. Speelman Marijt; historische roman. Springer Het bloedschip; zeeverhaal. Visser-Roo- sendaal Er was eensstreek roman. Wells De plantenoorlog; science fiction roman. Maart 1972, houden van schoolplein, rijwielstal ling, rozenperken, beplanting en de aangrenzende bestrating, vereist da gelijks al toezicht, aldus de voorzit ter. De vervuiling, die uitgelaten hondjes of 's avonds voor het naar de mand gaan, in schooltuin en gazonstroken veroorzaken, behoeven de kinderen niet te verwijderen en blijft dus maar liggen. Schakel de televisie in, is het advies en laat Nederland zien hoe 't met onze onreinheid gesteld is. Enkele leerkrachten zouden zich wel willen inzetten wanneer het gehele Üopr eens een actie ontketent, groot en klein maar vooral groot. De za terdag zou hiervoor wellich' het meest geschikt zijn, als er hon*.-rden vrijwilligers nodig zijn. De zese bij eenkomst zal t.z.t. worden gehouden in Dijkerhoek. Een agenda is er nog niet, maar het hoofddoel is ook voor al het met elkaar in contact komen, hetgeen vroeger nauwelijks mogelijk was. Nu komt men samen op het sportveld, op de ijsbaan, alsmede op Koninginnedag voor het gemeente huis om enige liederen te zingen en daarna een feestelijke morgen te be leven. Voor het personeel heeft dit het beleggen van besprekingen ten gevolge. Er zyn samen 40 leerkrach ten verbonden aan kleuter- en basis scholen in de gemeente Holten. Zaterdag, 25 maart en zondag, 26 maart: J. Van de Énk, Burg. Van de Bergplein 33, Wierden, telefoon 05496-1634, van 18.00 - 19.00 uur (alleen voor spoedgevallen). Zaterdag, 25 maart en zondag, 26 maart: Th. A. Oostenbrug, Di,essen- iplasstr. 5, telefoon 1515. I Studie: Lohman Het huis van het lichaam; yoga-oefeningen voor het bewustzijn. Ehrlich De bevol kingsexplosie. Giudice Zonder mijn man; ervaringen van een we duwe- Bomans De man met de witte das; spelen in de zandbak van de Nederlandse politiek. De Haas Andere tijden; andere zeden; jeugd gedrag en jeugdcultuur na 1945. Freezer Houd je nog een beetje van me. Vrouwen luchten hun hart. Oppentocht-Schouten Een wereld vol beroepen; beroepenoriëntatie voor leerlingen van het lager huis houd- en nijverheidsonderwijs. Ver der leren; wegwijzer voor het voort gezet onderwijs. Gathier Sterren kunde. Evans Onze planeet de aarde. Durrell Dierentuin op ape gapen. Tuinstra-Combrink 't Is feest bij ons thuis; ideeën en voor beelden voor het vieren van de meest voorkomende huiselijke kin derfeestjes. Scheller Vormen met natuurmaterialen. Hein Spelen met stof en steken. Witsen Elias Geschiedenis van de Europese schil derkunst van 1700 tot heden. Kleyn Filmen zonder kopzorg; tips voor de beginnende tieners. Mallet-Joris Huis van papier; dagboeknoti ties van de schrijfster. Tadema en Tadema Sporry De pyramiden van Egypte. Dietvorst De volks republiek China. Storry Japan; de opkomst van een wereldmacht. II Rpmans: Alexander Zeg mij waar de bloemen zijn; roman over een hippiejeugd. Catto De Spaan se furie; historische roman. Diek- man De dagen van Olim; psycho logische roman, van Dijk-Has Cir kelgang; prot. chr. familieroman. Eden Noem het geen liefde; histo rische familieroman. Forrest De grote dinosaurus diefstal; histori sche roman. Gann De adelaars oorlogsroman. Haase Huurders en onderhuurders; psychologische man. Hermans Herinneringen van een engelbewaarder; psychologische roman, van Hoorn Inger; familie roman. Homman In de greep van nus te zien met de ring, die uit vaste deeltjes bestaat en misschien ont staan is uit een uitelkaar gebarsten maan van Saturnus. Bijzonder mooi was de schijf van de maan. Men kon de talloze kraters in het maan opper vlak duidelijk onderscheiden. Venus, met het blote oog al duidelijk te on derscheiden, was in de kijker een schoonheid. Heiko, die lid is van de Jongeren Werkgroep afdeling Twente van de Nederlandse Vereniging voor Weer- en Sterrenkunde (NVWS) had in een van de lokalen van de school nog gauw een kleine tentoonstelling georganiseerd, waarin veel littera tuur foto's en ander studiemateriaal was bijeengebracht. Het maandblad „Hemel en Dampkring" dat artike len bevat over meteorologie, sterren kunde, ruimtevaart e.d. Ook had hij Heiko Prak waarschuwt zijn jeugdige kijkers het statief van de sterrenkijker niet te ver schuiven. Anderen kijken in de openstaande lens. hele mooie foto's van de Nasa het Amerikaanse ruimtevaartcentrum in Houston o.a. een foto gemaakt door de bemanning van de Apollo 10 van een betrekkelijk kleine en jonge maankrater en een plaatje van de aarde van de maan af gezien. Ook lag er tentoongesteld de Sterrengids 1971, die de stand van de maan en de sterren gedurende het gehele jaar aangeeft en waarvan ook de uitgave voor 1972 reeds verschenen is. Zaterdag vanaf 12.00 uur tot maan- lagmorgen 8.00 uur: C. H. Rietdijk, flolenbelterweg, telefoon 1280 (alleen iroor spoedgevallen). Dienst wijkverpleging: zaterdag, 25 maart en zondag, 26 maart: zr. F. E. Duncan, Groene Kruisgebouw, telefoon 1436 'zondags tussen 12.00 en 14.00 uur. Ambulancevervoer: telefoon 1320 (Fa. A. Muller en Zn.) b.g.g. tele foon 1338, Joh. Aanstoot. Heiko Prak, de 17-jarige Holtense lerling van de H.B.S b der Eras- jholengemeenschap te Almelo heeft iterdagavond veel belangstelling en ezoek gehad naar aanleiding van jjn oproep „Kijk zelf eens door en sterrekijker". Hij had zijn Pla- »x 6 cm sterrenkijker opgesteld in en hoek van het schoolplein der o.l. lorpschool. Velen hebben door het leine lensje gekeken waardoor stor en en planeten duidelijk te zien wa- en. Heel mooi zichtbaar, zij het natuur- jk heel klein, was de planeet Satur- Een kijkje op de expositie van oto's en literatuur in de dorps- chöol.

Holtens Nieuwsblad | 1972 | | pagina 5