UIT HET PLAATSELIJK PARLEMENT PAS OP MET VUUR IN DE NATUUR Westelijke tunnel in de spoordijk geschoven Vragen en antwoorden in de gemeenteraad 149 59 Bestemmingsplan „De Haar vastgesteld en namen voor de straten Prijzen voor Paasvuren u .ONZE AGENDA LK 98 BURGERLIJKE STAND Ik Spectaculair karwei IA'.:. -• - Bomen ook voor Provincie niet vogelvrij Vier fietsen gestolen Vogt in bestemmingsplanforum Bijdrage spraakonderwijs afgeschaft Fietspad met f '237.500, subsidie Officiële publikatie OPHALEN HUISVUIL BUITENGEBIED Aankondiging wijziging algemene polit itieverordening Geslaagd voor brandwacht 2e klas Advertentieprijs 14 cent per mm (bij contract lager) Abonnementsprijs f 6,per half jaar, f 12,per jaar Vrijdag 24 maart 1972 24ste Jaargang - No. 12 Uitgave van de Stichting „Holtens Nieuwsblad" te Holten Hoofdredacteur W Beyers Telefoon 05483 - 1234 Administratie: Gaardenstraat 17, tel 1533 Redacteur en plv hoofdred J Wiqgers Betaling op giro 875587 van de Raiffeisenbank te Holten, t.g.v. Holtens Nieuwsblad Vrijdag 24 maart .30 uur: Jaarfeest CJV „De Vrien denschaar" in Irene. Zaterdag 25 maart j.00 uur: Gratis toneelvoorstelling toneelclub ,,De Vriendenschaar" voor bejaarden in Irene. '1,30 uur: Jaarfeest CJV „De Vrien denschaar" in Irene. Vrijdag 24 t.e.m. zondag 26 maart ivenementen in de jeugdsociëteit ,,De Schure" voor een goed doel. Zaterdag 25 maart j.00 uur: Palmpaaswedstrijd en op tocht op Kalfstermansweide. Ver trek optocht 15.00 uur. Zondag 26 maart 5.30 uur: Dansen in Bar-Dancing Boode te Bathmen (zie adv.). Maandag 27 maart ),45 uur: Hearing Stichting Soc. en Cult.werk in de aula van de Scho lengemeenschap. .00 uur: Ledenvergadering afd. Hol- i ten Ned. Roode Kruis in hotel Hol- crKen terman. 3.00 uur: Motorcross-vergadering MAC „De Holterberg" in café „De Biester". Woensdag 29 maart O IJ 9.45 uur: Jaarvergadering Fokver- Ov eniging „Holten e.o." en „Fries- Hollandse" in café Kalfsterman met film over moderne landbouw- Jfiö bedrijven. TrV 0.00 uur: Vergadering A.R. Kies- vereniging „Nederland en Oranje" *n gebouw Rehoboth. JPtiJ Donderdag 30 maart ,00 uur voorm.Excursie Platte- landsvrouwen afd. Holten naar AA THT. Vertrek vanaf OAD-station. •ragm Maandag 3 t.e.m. 9 april lollecte Nederlandse Hartstichting. Dinsdag 4 april ï"]rT 0.00 uur: Ledenvergadering afdeling Holten NVV in café „De Waag". M Maandag 10 april 0.00 uur: Jaarvergadering VVV „Holtens Belang" in hotel Holter- man. ■VA Maandag 17 april /f| 9.45 uur: Jaarvergadering Chr. Kleu- terschool in „De Schakel". Geboren: Bart, zv G. J. F. Soer en 1. Jansen. Gerritje Willemina Jo- ïanne dv G. Schöppers en H. Brinks, frederik Willem, zv L. G. Fridrichs h A. G. Wolters. Ondertrouwd: Getrouwd Overleden: Bevolking. Ingekomen: l"~> Op de foto is duidelijk te zien, lat er al een heel stel bomen per Wesneuvel§ zijn. Links de nieu- !>er %je provinciale weg Holten- 116 paren met vrachtauto. Tal van Holtenaren zijn maandagmiddag en -avond getuige ge weest van een spectaculair werk. Het Spoorwegbouwbedrijf heeft een van de twee geprefabriceerde rijwiel- en voetgangerstunnels (die ten westen van de grote viaduct) in de spoordijk geduwd. Deze van gewapend beton gegoten tunnels stonden al geruime tijd ge reed om hun plaats onder de spoorlijn in te nemen. Daarvoor had men voor het treinverkeer van zware stalen balken noodbruggen gelegd en grote gaten in de spoordijk gegraven. Met bielzen had men de wanden van de spoordijk gestut, die zelf weer door stalen balken op de plaats werden gehouden. Beide tunnels stonden op rails. Vrijdag heeft men reeds proefgedraaid om de westelijke tun nel, die 500 ton weegt, van de plaats te krjjgen. Met vier hydrauli sche vijzels met elk een vermogen van 25 ton, ging de tunnel toen al enkele meters van de plaats. Maandagmiddag om vijf voor twaalf zijn de specialisten van het Spoorwegouwbedrijfb met het defintie- ve duwproces begonnen en goed middernacht zat de tunnel op zijn plaats. Elke keer, dat de vijzels in wer king werden gesteld verschoof de tun nel een halve meter. Men moest dan elke keer twee stalen blokken ver zetten, die voor tegendruk moesten zorgen. Normaliter behoort dit niet b;; het systeem, omdat een spie op het punt, waar de vijzel zich op de rails vastzet voor deze tegendruk zorgt. Maar vrijdag had men pech gehad, dat bij het terugnemen van i 135? v.'ï-.tv Langs de oude Larensewcg in de gemeente Holten doet zich 'n vreemd geval voor. Men is begonnen met 't kappen van bomen aan weerszijden van deze weg. Er zijn er al een 25 30 gesneuveld. Op zich zelf een wat vreemde zaak wanneer men bedenkt, dal deze weg voor het verkeer van weinig betekenis meer is, sinds on langs de nieuwe verkeersweg naar Laren voor het verkeer is openge steld. De bomen vormen voor het lo- ale verkeer, dat er nog kan plaats vinden geen gevaar meer, vanwaar jdan deze bomcnkappcrij. Naar verluidt zou de provinciale alerstaat een herbeplantingsplan mtwikkeld hebben en na overleg met Staatsbosbeheer was besloten dat 'n Loot gedeelte van de aanwezige bo nen gekapt moest worden. Van de 4jde van het gemeentebestuur heeft men hier echter een stokje voor ge stoken, want de provincie heeft geen kapvergunning ingevolge de gemeen telijke kapverordening en zelfs voor een provincie zijn bomen niet vogel vrij. Na het bekend worden dat men aan het kappen was heeft de burge meester, mr. W. H. Enklaar, zich met dc provinciale waterstaat in ver binding gesteld en die heeft het kap pen direct laten staken. Momenteel is men bezig om de reeds gegraven gaten om de bomen weer te dichten. De provincie zal nu wel een ver gunning aanvragen, aldus de direc teur van gemeentewerken de heer T. Prak. Als die verleend wordt, dan zal daar zeker als voorwaarde in ge steld .worden, dat het kappen in fasen moet geschieden, opdat niet alle bo men tegelijk verdwijnen uit het land schap. Het betreft hier voornamelijk eisen. de vijzélzuigers bouten aan de onder zijde van de tunnelvloer afknapten. Daardoor werd het karwei gisteren aanzienlijk vertraagd. Om het glijden te vergemakkelijken waren de rails ingesmeerd met Molykote, een sterk glijmiddel. De tuneel is 26 meter lang Met hydraulische vijzels werd de wielrijders- en voetgangers tunnel bij Kölling in de spoor dijk geduwd". en 6 meter wijd. Men heeft voor dit z.g. „alternatieve" systeem van tun nelbouw gekozen, omdat bij de tot nu toe gebruikelijke manier om tun nels aan te leggen gedurende de werkzaamheden een behoorlijke en langdurige vertraging in het trein verkeer wordt ondervonden. Gezien de krappe dienstregeling bij de Ned. Spoorwegen schept een dergelijke vertraging grote problemen en be langrijk financieel nadeel. Bij het thans gevolgde systeem behoeven de treinen slechts langzaam te rijden, zo lang de noodbruggen zijn gelegd om de gaten in de spoordijk aan te bren gen en de tunnels er in te duwen. NACHTWERK In de nacht van zaterdag, 25 maart aan de oostzijde van het viaduct in aan de oostzijde van de viaduct in de spoordijk worden geschoven. Aan gezien deze niet onder de noodbrug gen door kan moeten deze (dubbel spoor) worden verwijderd. Men heeft dan tot zondagmorgen plm. 8.00 uur de tijd om dit karwei te klaren. Er bestond voor het werk van gisteren een grote belangstelling van de zijde der dorpsbewoners. Waarschijnlijk in juni zullen fietsers en voetgangers van de tunnel gebruik kunnen maken en zal de gevaarlijke verkeerssitu atie die nu bij de grote viaduct be staat voor hen zijn opgeheven. Rijks waterstaat moet eerst de toegangs wegen tot de tunnels nog aanbeste den. Er waren voor de raadsvergade ring van dinsdagavond een viertal schriftelijke vragen door de leden ingediend. De heer Van Schooten wil de nu er schoon schip gemaakt wordt met het vuil in de gemeente, deze zaak bij de bevolking warm houden, door regelmatig kleine advertenties tussen de tekst in Holtens Nieuws blad te plaatsen om platteland en dorp vrü van vuil te houden. De burgemeester wees er op, dat de Bond van Plattelandsvrouwen, afdeling Holten de schouders onder dit werk wil zetten. Hij zou de da mes de steun willen geven, die zij behoeven. Ofschoon de suggestie van de heer Van Schooten warme bijval verdient, moeten wij hen het gras niet voor de voeten wegmaaien. De heer Van Schooten vroeg vei-der of het B. en W. bekend is, dat van de openbare gebouwen, die aan ver enigingen verhuurt worden misbruik wordt gemaakt door ze veel langer te gebruiken als waarvoor betaald wordt. Hij zou de hand willen hou den aan de sluitingstijd en eventue- ele breuk van ruiten en dergelijke op de huurders willen verhalen. Wilde boel Het was de burgemeester van aan schouwen bekend, dat het een wilde boelgeworden is. Hij betwijfe'de of de deuren wel altijd door de /-atste gebruikers om 11.000 uur gesloten worden* Wij zijn echter voornemens een gesprek met de gebruikers te hebben en het is verstandig de zaak daarbij goed uit te diepen. Er is een begin maar ook duidelijk een eind. Van één lokaal is bekend, dat het door een vast persoon wordt geslo ten. maar van het andere is niemand bekend. Als er ruiten sneuvelen wat naar sprekers mening niet mo gelijk is (speciaal glas) ligt de da der op 't kerkhof. De heer Wansink attendeerde het college er op, dat. J. W. Wegstapel en D. J. Aaftink in het Holterbroek een boerderij willen bouwen, maar dat zij een zeer hoge bijdrage moeten betalen in de aanleg van de electr. kabel. Hij meent, dat iedere ingeze tene het recht heeft op een redelijke behandeling en vroeg of geen bijdra ge kan worden gegeven uit de pot „Onrendabele gebieden". De burge meester heeft altijd gezegd de boe ren moeten uit het dorp. Zware bijdragen De voorzitter deelde mede. dat blij kens mededeling van de directeur van 't energiebedrijf overleg gaande is met de ruilverkavelingscommissie. De brief is pas binnen. De kosten be dragen voor Aaftink vanaf het voe- dingspunt f 48.685.incl. 14 pet. O.B. en voor Stevens-Veldkamp f 39.108 Indien Aafting en Stevens-Veldkamp gelijktijdig bouwen zullen de kosten '•esp. f 37.585.en 38.225.bedragen. Maar er zullen nog twee boerderij en in het Holterbroek gebouwd wor den. Daarom moet er helemaal een nieuwe berekening worden gemaakt. In het verleden zijn ook onrenda bele gebieden geholpen, maar wij moeten ons wel afvragen in hoever re hier tegemoet gekomen kan wor den. Wij zijn niet ongenegen uit deze post subsidie te geven, maar zij kan niet de sluitpost worden. De heer Ten Berge noemde voorbeelden, dat anderen ook de kostprijs moesten "be talen bij eventuele verzwaring van ka bels. De heer Wansink: „bij verzwa ring van kabels ook meer omzet, maar dat geldt voor deze boeren niet. De heer Ten Berge vroeg het col lege of het juist is, dat de door de heer van de Bovenkamp gekochte boerderij afgebroken en op een an dere plaats weer opgebouwd mag worden. Vroeger mocht er alleen maar op de bestaande fundering ge bouwd worden. B. en W. hebben de stedebouwkun- dige Ir. Hajema geraadpleegd. Deze heeft gezegd, dat het wenselijk is op de uitspraak van Gcd. Staten te Let ten. Het oude overgangsrecht is n.l. niet meer van toepassing. Het kan b.v. inhouden dat dc rooilijn geres pecteerd moet worden. In de voor schriften van het bestemmingsplan buitengebied zyn daar ook regels voor gesteld. Het geval komt eigenlijk hier op neer, aldus de burgemeester, dat het bester is het ding maar achter uit te zetten. Dat kan dus wel. maar men moet zich aan de rooilijn hou den, maar wel in het bouwblokje op de kaart blyven. Als er een scha deloosstelling wordt gevraagd zullen B. cn W. wel oppassen om de afbraak te stimuleren. Maar de heer Van den Bovenkamp wil zelf verplaatsen om dat het boerderijtje te kort op de weg staat. Voor de bouw geldt dak- hoogte boerderij. Wethouder Rietberg „Beide partij en zijn er gelukkig mee" en de bur gemeester verklaarde blij te zijn ope ning van zaken te heben kunnn ge- Tijdens de volleybaloefeningen in het gymnastieklokaal van de Scho lengemeenschap zijn donderdagavond tussen negen uur en half tien vier fietsen gestolen. Er was een splinter nieuwe fiets bij van een jongen, die hij deze week pas gekregen had. Wel erg sneu. De politie stelt een onder zoek in. In de dinsdagavond gehouden raadsvergadering werden aan G. Veldhuis te Almelo en A. Hofhuis te Diepenveen twee bouwterrei nen verkocht groot 430 m2 en 390 m2 voor resp. f 14.500 en f 13.000 en aan de Bouwontwikkelingsgroep Vincent twee percelen voor resp. f 15.000 en f 19.280. Op deze percelen had deze groep optie al voor dat men voor De venter ging bouwen, maar de gemeente had ze nog niet in handen in verband met de noodzaak tot onteigening, zei de burgemeester in antwoord op de heer Westerik. De heer Westerik had er zorg over, dat er niet voldoende grond voor particulieren overblijft. Die mensen (makelaars, enz.) komen snuffelen en leggen claims. Hij vindt dat niet goed. De burgemeester was het daar helemaal niet mee eens. „Wat vóór Deventer al gold projecteert de heer Westerik op deze tijd. B. en W. hanteren met de grootste voorzichtigheid het uitgiftebeleid. Er ligt een groot pak aanvragen en men wil ons de grond wel onder de handen wegnemen", verklaarde mr. Enklaar. Er zijn echter een paar kleine aannemers, die een paar perceeltjes willen kopen met het oog op de werkgelegenheid. Wij hebben gemeend daar wel ja op te moeten zeggen. Wij proberen wat vast te houden voor par ticulieren, maar er zijn weinig particulieren die zelf bouwen, meen de wethouder Rietberg. Men wil tegenwoordig een woning kopen op een prentje", zei de burgemeester. Aangezien de heer C. Stoop zijn benoeming niet heeft aanvaard, werd zonder dat de commissie ruim telijke ordening was gehoord tot lid van het bestemmingsplanforum benoemd de heer H. Post, Bergman straat 21. De raad had er geen be zwaar tegen. Ook ging de raad be houdens een paar opmerkingen van de heer Meerman (PvdA) met de voorgestelde huurverhogingen en met de verhoging van de tarieven van het zwembad, waarvan de burge meester opmerkte, dat deze regelma tig bijgesteld moeten worden en dat zij niet aan de hoge kant zijn. De heer Van Schooten informeerde of de tarieven gelden als het bad ver warmd is. De burgemeester antwoord de dat dit inderdaad het geval is, omdat men er op rekent dat het bad deze zomer verwarmd zal zijn. De verordening op de bijdragen voor spraakonderwijs werd ingetrok ken. Dergelijke bijdragen zijn uit de tijd geraakt en bovendien is de wijze van inning onbevredigend verklaarde de burgemeester. De intrekking sprak de heer Nij- kamp wel aan. Hij vroeg zich af of het onderzoek naar de behoefte aan spraakonderwijs niet effectiever te maken zou zijn, wanneer de spraak- lerares een uurtje in de klas kwam om te horen welk kind spraakonder wijs nodig heeft. „Laten we dat maar aan de be voegdheid van de hoofden van scho- De gemeenteraad heeft in zijn dinsdagavond gehouden vergade ring het bestemmingsplan „De haar", zoals dat thans is herzien, vastgesteld. De toelichting op het voorstel van B. en W. hebben wij in ons vorig nummer in extenso weergegeven. De wijzigingen zijn, zoals de burgemeester opmerkte, in het ver leden reeds uit en te na besproken. Hij wilde het dan ook een codi ficering noemen van het besprokene. De raad besloot het bezwaar schrift van de heer Germeraad ongegrond te verklaren. Op een vraag van de heer Kaan of een eventueel beroep van de heer Germeraad de zaak veel kan ophou den, antwoordde de raadsvoorzitter, dat dit wel enorm veel tijd zou kos ten wat de goedkeuring betreft, maar dat de heer Germeraad geen been heeft om op te staan als hij in beroep gaat. Hij heeft n.l. geen be roep ingesteld tegen de plannen, die ingevolge artikel 19 van de wet op de Ruimtelijke Ordening. Zijn be zwaar gold n.l. het drukker worden van de Larenseweg nu de oorspron kelijke grote verkeersweg door „De Haar" er niet gekomen is. „De Kroon kan het beroep wel toe- ijwzen wat niet waarschijnlijk is maar de weg kan niet meer ge reconstrueerd worden," aldus de bur gemeester. De heer H. Rietberg (CH) was van oordeel, dat de Larense weg voorlopig wel drukker zal wor den. Woningbouw „Hij zal daar niet in ontvangen worden, want het verkeer wordt over al drukker", aldus de raadsvoorzit ter. Op een vraag van de heer Ten Berge (gem. belang) hoe het staat met het schema van de woningbouw, zei de burgemeester, dat dit eigen lijk niet aan de orde was, maar hij wilde wel zeggen, dat men op het schema zit. De eerste woningen zijn vanmiddag toegewezen. De heer Westerik (CH) attendeer de er op, dat een bouwblokje naast de woning van de heer Weijl, waarin thans de tunnel staat, eigenlijk niet meer in het plan thuis behoort. Want als men daar zou bouwen, zou er een uitweg moeten komen op het voetpad naar de tunnel, hetgeen le vensgevaarlijk zou zijn. De heer Ten Berge wilde hij een eventuele wijziging dan eerst een rap port van de stedebouwkundige. Ten einde de rechten van de eigenaar te eerbiedingen, werd op voorstel van de burgemeester besloten, 't plan te aanvaarden, maar een wijziging op De Holtense brandweer is de laatste dagen al ettelijke keren uitgerukt voor bermbranden. In een enkel geval was er direct gevaar voor het in de fik gaan van een hooiberg. Deze bermbranden ontstaan dikwijls door het z.g. „reuien", een heel oud gebruik van de jeugd omtrent Pasen. Overal waar maar droog gras te vinden is steekt men bermen en taluds in brand en dat „roeit" dan prachtig verder. Maar dat kan een uiterst gevaarlijke zaak worden, wanneer men de brandende berm '.onder toezicht achter zich laat. Vooral met dit droge voorjaar is uiterste waakzaamheid geboden. De commissie voorlichting en propaganda bosbrandweer heeft dezer dagen een kleurrijke affiche laten verschijnen „Pas op met vuur in de natuur" Zij wil hiermee een beroep doen op het publiek mee te werken aan de voorkoming van bos- en heidebranden. genoemd punt in voorbereiding te ver klaren. De heer Westerik wilde ook nog een uitweg minder van de Reijlinks- steeg op de Larenseweg, maar kreeg daarin geen bijval van zijn medele den. Op een vraag van de heer Van Schooten (BP) waar de 50 km. bor den komen te staan antwoordde de burgemeester, bij de garage van Baltes en aan de Aaltinksweg. Er komen drie scholen in „De Haar" een christelijke kleuterschool en een openbare kleuter- en basisschool. Er komt geen bijzondere basisschool, men wil van de zijde van 't chr. on derwijs liever een school in het Kol- complex. Een scholenplan voor de Beuseberg staat nog volledig ter dis cussie, zei de raadsvoorzitter naar aanleiding van een vraag van de heer Kan. „Wij hebben wel eens gezegd een bijzonder lelijk plan", aldus de heer H. Rietberg, „maar als ik nu zo zie de groenaanleg dan is het toch een mooi plan. Ik ben er erg blij om". Ook de heer Ten Berge maakte B. en W. daarover een compliment. Straatnamen Bij de vaststelling van 20 straatna men in „De Haar" ontspon zich een debatje, waarbij 't ging om het hand haven van oude gebruikelijke na men of deze namen te moderniseren. De heer Nijkamp (AR) voelde zich bezwaard door de naam „Reilinks- steeg" hij wilde er liever „Reilinks- weg" van maken en van „Klomps pad", dat eigenlijk meer een steeg is „Klompssteeg". „Het klinkt mij als muziek in de oren", zei de burgemeester. In het college had Wethouder Rietberg blijk baar voor „Reilinkssteeg" gekozen. De heer Ten Berge zei ten minste blij te zijn, dat de wethouder het oude wilde handhaven. Het voorstel van de heer Nijkamp om er „Reilinksweg" van te maken, werd met 7 tegen 6 stemmen aange nomen. Tegen stemde de fractie van de PvdA en Gemeentebelang inclu sief wethouder Klein Velderman. Toen de heer Nijkamp met zijn voorstel van de „Klompssteeg" kwam zei de heer Kaan. „Dat is een duide lijke inconsequentie". Hij wilde „pad" handhaven. Er zijn meer pa den „Markepad", „Kosterspad", zei hij. Toen vond wethouder Rietberg de heer Kaan weer inconsequent, want als die het juist wilde doen zou hij er ..Klompsweg" van moeten maken. De „Klompssteeg" kwam er met de zelfde stemverhouding door als de Rei linksweg n.l. 7 tegen 6. Tegen stem den PvdA behalve de heer Kaan en Gemeentebelang inclusief wethouder Klein Velderman. Het worden nu de volgende straat namen: Keizersweg. Denneboom- straat, Reilinksweg, Parallelweg, Nij verheidsstraat. Vrijheidslaan. Diessen- plasstraat. Korte Diessenplasstraat, Churchillstraat. Canadastraat, Ver- zetsstraat, Koningin Wilhelminastraat, Houtweg. Klompssteeg, Nagelhout straat, Kenemansstraat, Ab Jansen- straat. Looikolkstraat, Aaltinksweg en Larenseweg. len overlaten", zei de burgemeester, „die weten wel wat er aan de hand is. Bovendien zou dit een vrij kost bare zaak worden, want met een paar morgens bent U er nog niet." Het leek de burgemeester het beste, dat de schooladviesdienst dit maar eens moest opnemen. Wij hebben be kwame hoofden en onderwijzers, al dus de burgemeester, in antwoord op de opmerking van de heer Nij kamp, dat de kleuterleidsters er mee geconfronteerd worden en wel 'n des kundig advies op prijs zouden stel len. Dc raad voteerde een groot aantal kredieten voor het slachthuis (Ame rikaanse eisen), het energiebedrijf, het bouwrijpmaken van de Vie fase van „De Haar" en o.a. voor een rij wielpad ongeveer parallel met de Toc- ristenweg. waarvan de kosten ge raamd zijn op f 250-000,Hiervan betaalt Staatsbosbeheer 50 pet, minis terie C.R.M. 25 pet, de provincie 25 en de gemeenten Hollen en Hellen- doorn elk 5 pet., zodat de nettokosten voor de gemeente Holten zullen be dragen f 12.500,Dc heer Ten Ber ge wees er op. dat er een fietspad is naar Nijverdal. Hij zou dat willen vernieuwen en verbeteren. De burgemeester wees er op, dat hier een drastische subsidie in zit. De achtergrond van de gesprekken is geweest „doe het los van de Toe- ristenweg, dan ontlast U de toeristen- weg van voetgangers en wielrijders en laat geen brommers toe. De heer Ten Berge meende dat het leggen van het pad naar het westen juist fout is. want dan gaat men net door de stiltegebieden. Weth. Riet berg merkte on dat men de dagcam pings er bij wi] betrekken. Het pad komt te lopen vanaf Sta tion NS. aan de linkerkant van de Beukenlaan, naar de Oude Hellen- doornseweg. Langs ..De Wielen" in de richting van de dagcamping van Staatsbosbeheer, mondt uit in het fietspad van de Plaegenweg en volgt deze tot het Nijverdalse fietspad. Tn Nijverdal eindigt het bij de jeugd herberg aan d^ Bonteweg. Laten e met beide handen dit toeristische ge schenk aannemen, hield de burge meester de raad voor, die het be drag dan ook voteerde. Op 29 februari j.l. is voor de eer ste keer het huisvuil opgehaald in het buitengebied. Daarbij is gebleken, dat nog veelvuldig gebruik is gemaakt van plastic kunstmestzakken. Wij wil len er nog eens met nadruk op wij zen, dat het gebruik van deze kunst mestzakken moeilijkheden oplevert bij de verdere verwerking van het huisvuil. Deze zakken zijn nj. te sterk en worden onvoldoende stukgedrukt in de huisvuil auto. Bovendien komen deze zakken dan in onbeschadigde toestand op de vuilnisstortplaats te recht, waardoor het huisvuil niet vol doende verteert. Het gebruik van kunstmestzakken kan voorts niet worden toegestaan, omdat een ge deelte van het huisvuilrecht is ver werkt in de prijs van de zakken met de opdruk „Gemeente Holten". Wij doen dan ook nogmaals een dringend beroep op uw aller mede werking om voor het deponeren van huisvuil in het vervolg alleen ge bruik te maken van zakken met de opdruk „Gemeente Holten". Holten, 22 maart 1972. Burgemeester en wethouders van Holten, Mr. W. H. Enklaar, burgem. G. J. Langenbarg, secretaris Burgemeester en wethouders van Holten maken zulks overeenkom stig het bepaalde in artikel 200 van de gemeentewet bekend, dat de door de raad van deze gemeente in zijn openbare vergadering van 20 de cember 1971 vastgestelde „WIJZI GING VAN DE ALGEMENE POLI TIEVERORDENING VOOR DE GE MEENTE HOLTEN" gedurende drie maanden ter gemeente-secretarie, af deling algemene zaken, voor een ieder ter inzage is gelegd. Deze wijziging van de algemene Po litieverordening treedt in werking op de derde dag na die, waarop ze is af gekondigd. De wijziging is tegen be taling der kosten ter gemeente-secre tarie verkrijgbaar Holten, 24 maart 1972. Burgemeester en wethouders van Holten. W. H. Enklaar, burgemeester G. J. Langenbarg, secretaris Evenals voorgaande jaren zullen ook dit voorjaar weer voor de drie grootste paasvuren die in en rond Holten worden „gebouwd" flinke geld prijzen beschikbaar worden gesteld. Dc jongelui die met slepen reeds en kele weken bezig zijn moeten be denken dat „grootste" iets heel an ders is dan „hoogste". De prijzen zullen worden toegekend aan die groepen die het meeste hout en ander brandbaar materiaal bij elkaar heb ben gebracht. Wel is er deze keer voor het eerst een extra prijs be schikbaar voor het mooiste paasvuur. Wanneer men wil meedingen naar één der prijzen (hoofdprijs minstens f 50,moet men dit opgeven vóór zaterdag 1 april bij de secretaris van de VVV „Holtens Belang" de heer J. Wiggers, Kolweg 14. teler 1356. De plaats waar de „boakens" staan moet dan tevens worden opgegeven. De aspirant-brandwachts van de Holtens brandweer H. J. MÖring en A. Wansink slaagden te Nijverdal en A. Schipper te Wapenveld voor b*t diploma brandwacht 2e klas.

Holtens Nieuwsblad | 1972 | | pagina 1