laarvergadering van de School met de Bijbel Palmpaasoptocht cr/ieiiing van het bestemmingsplan ..De Haar" Aantal woningen wordt verminderd Afbraak woningen voor wegverbetenng In de hal van ,,De Schakel 25-jarige voetballoopbaan Jante Traanman Kettingbotsing Markeloseweg Groot aantal inschrijvingen Overijsselrit 1972 Gezellige middag kinderen NVV-ledeu FILM VAN HOLTEN OOKINESPELO jjdag 17 maart 1972 Een groot aantal leden van de vereniging tot Stichting en In standhouding van „De School met de Bijbel" gaf weer gevolg aan de uitnodiging van het bestuur om aanwezig te zijn op de jaarlijk se ledenvergadering die woensdagavond in de hal van de school „De Schakel" werd gehouden. De voorzitter der vereniging, de heer D. Beldman, opende met gebed, nadat gezongen was Psalm 75 vers 1 en hij las vervolgens het bijbelgedeelte Psalm 145 17. Hij sprak vervolgens een woord van welkom, waarbij hij zich in het bijzonder richtte tot het onderwijzend personeel, de heer G. de Vos, oud-leraar Chr. Kweekschool te Almelo, de heer G. W. Rietman, oud-voorzitter, ds. R. A. Hoogkamp, geref. predikant en de eerw. heer A. Schellevis, hulpprediker Ned.-herv. Kerk. Mej. H. L. Maat, die niet aanwezig kon zijn als gevolg van een haar thuis reeds geruime tijd geleden overkomen ongeluk, werd volledig herstel toegewenst. In zijn openingswoord herdacht voorzitter Beldman het in het najaar van 1971 zo plotseling overleden oud-hoofd der school, de heer J. Kroon en hij sprak een woord van dank tot het personeel der school, dat in het afgelopen jaar weer met grote liefde en toe wijding zijn verantwoordelijke taak vervulde. Uit het jaarverslag van secretaires J. Meerman bleek o.m. dat het le dental was gestegen. Aan het eind van het schooljaar verlieten 53 leer lingen de school. Voor verdere oplei ding gingen 9 van hen naar het Chr. Lyceum te Almelo, 9 naar de Hol- tense Scholengemeenschap, 10 naar de Chr. Mao te Rijssen, 3 naar de Technische School te Rijssen. 1 naai de L.T.S. te Almelo, 3 naar de Huis houdschool te Holten, 2 naar de Chr. Huishoudschool te Rijssen, 1 naar Inom te Rijssen, 1 naar de Land bouwschool te Wierden, en 1 naar de Landbouwschool te Bathmen. Het leerlingenaantal bedroeg per 1 janu ari 1972 332. Uit het door de penning meester de heer A. Koopman uitge brachte financieel verslag bleek o.m. dat de onder de leden gehouden Unie collecte f 1025.66 (vj. f 806.90) had op gebracht. De commissie voor kascon trole di.e bestond uit de h.h. E. Stam Gzn en H. van Kampen had boeken en bescheiden in orde bevonden wes halve werd de penningmeester onder de dank voor het vele werk déchar ge verleend. Als leden van de kascon trolecommissie 1972 werden benoemd de h.h. H. van Kampen en H. Aan stoot. Bestuursverkiezing In plaats van de h.h. D. Beldm en J. Meerman die zich niet herkies- hebben. Het bezoek van staatssecre- baar hadden gesteld, werden als be stuursleden gekozen de heren H. Riet man GWZh en G. Nijenhuis. Door het bestuur waren tevens candidaat ge steld de heren B. Span en G. J. Westerik. Wegens uitbreiding werden als bestuursleden gekozen de dames H. Bolink-Landeweerd, Borkeld 71 en J. Müller-Nijen Twilhaar, Larense- weg 48. Voor verkiezing waren te vens candidaat gesteld de dames D. Veldhuis-Assink, Noordenbergstraat lfi en J. Veltkamp-Stevens, Beuse- berg 63. Namens bestnur en leden sprak de heer A. J. Nijkamp een woord van dank en waardering tot de scheiden de bestuursleden de h.h. D. Beldman (17 jaar bestuurslid en het laatste jaar voorzitter) en J. Meerman (15 jaar bestuurslid waarvan 14 jaar se cretaris. Beide bestuursleden geno ten het vertrouwen van de ouders en de leden en ze hebben meegewerkt aan instandhouding van de School met de bybel". De heer Nijkamp liet z'n woorden vergezeld gaan van een geschenk onder couvert en hij offreerde de dames Beldman en Meerman een boeket bloemen. Het hoofd der school de heer H. Ch. Vogely gaf nog een korte toelich ting op het nieuwe rapport waarmee men wil aangeven hoe of het kind werkt op school. Secretaris Meerman schonk in zijn jaarverslag ook nog aandacht aan de activiteiten die wer den ontwikkeld i.v.m. het bouwen van een nieuwe school. Er had in verband hiermee een bespreking plaats met B. en W. en de Inspecteur Lager On derwijs de heer Jiansen te Deventer. B. en W. en de heer Jansen hebben hun volle medewerking toegezegd bij realisering van het plan om te komen tot de bouw van een zesklassige school op de Kol. Het schoolbestuur heeft reeds een urgentie verklaring voor de bouw van drie lokalen. Na de pauze sprak de heer G. de Vos, oud-leraar Chr. Kweekschool te Almelo over het onderwerp „De ach tergronden van het. christelijk onder wijs". Hij wees op het grote verschil tussen het onderwijs aan de Chr. scholen van nu en 120 jaar geleden. Toen werd de Chr. School bezocht door kinderen van ouders, die niet al leen in het gezin een godsdienstige opvoeding voorstonden, maar ook in school. Grote offers werden er toen voor gebracht. Om de maatschappij als zodanig bekommerde men zich weinig. Rijk en arm. was er immers altijd geweest en zou er ook wel blij ven. Sinds die tijd is er heel wat ver anderd. Niet alleen dat er een meer politieke bewustwording kwam. ook de arbeidersbeweging kwam op. Bo vendien werden pers, radio en beeld buis machtige middelen tot voorlich ting van de massa. Verder moeten genoemd worden de diverse structuur veranderingen, die tot. stand kwamen. Echter ook de diverse problemen, waarmee we de laatste decennia ge confronteerd zijn, hebben ons niet on beroerd gelaten en hebben ook hun invloed in de school laten gelden. De veranderingen in de Chr. School zijn van tweeërlei aard Er is duidelijk merkbaar een streven naar vernieuwing van het bij bels onderwijs. Niet alleen de school maar ook de Herken krijgen daar be langstelling voor. Concepten voor een nieuwe didaktiek zijn reeds versche nen, maar nog niet algemeen aan vaard. 2. De vensters der Chr. Scholen openen zich steeds meer naar de maatschappij. De evangelische waar den van humaniteit, gerechtigheid en solidariteit zoekt men meer dan voor heen een essentieel onderdeel van het onderwijs te maken. Deze waar den tracht men in de school na te streven door iedere leerling tot zijn recht te doen komen door hen te le ren met inzicht te werken en ook kri tisch te leren denken. Een vak als wereldverkenning leent er zich uit stekend voor om vanuit, het Evange lie de wereldproblemen als rassen- discriminaie, vredesvraagstukken, welvaart en welzijn te behandelen. Alles vanuit de gedachte dat de ba sis van de maatschappij van de toe komst een grote verantwoordelijkheid legt op de ouders en de mensen die in het onderwijs werkzaam zijn. De jongens en meisjes die op weg zijn naar de volwassenheid zullen straks de dragers zijn van de toekomstige maatschappij. In heel veel van wat hier gezegd is, zal ook de voorstan der van de Openbare School mee kunnen gaan. Het grote verschil is echter, dat de voorstander van het Openbaar Onderwijs de grond van een nieuwe wereld in de mens zelf ziet. De christen ziet die grond ech ter in God, die discipelen opwekt om Zijn Heil te verkondigen en daarin Zijn medewerkers te zijn. Na lezing van het bijbelgedeelte Lu- kas 23 26-32 sprak ds. A. Schelle vis een kort slotwoord over „Jezus naar het kruis geleid". Mogelijk rijst de vraag „Wat heeft het nu voor zin om een dagsluiting te houden uit de ze lijdensgeschiedenis aan het eind van 'n jaarvergadering van de School met de Bijbel? Het heeft meer zin dan men denkt. Als ouders, als schoolvereniging en als onderwijskrachten brengen wij de kinderen in aanraking met Jezus. In deze tijd met de lijdende Jezus. Ook bij ons komen er kinderen gedwon gen en vrijwillig met Jezus in aan raking. Het is de taak van ons als ou ders, als schoolveren. en als school- personeel om dat zo te doen, dat de kinderen later niet, als het volk uit Lukas 23 ongeïntereseerd meelopen of als de Jeruzalemse vrouwen mee lijdend zijn met de Heer. Daar vraagt Hij niet om. Neen 't zal er om gaan dat de aanraking met Je zus hun leven zal veranderen, zo ver anderen. dat zij niet alleen het pa radijs met Jezus zullen binnengaan, maar dat evenals bij Simon van Cy- rene, hun kinderen genoemd zullen worden „uitverkorenen des Heren" zo besloot ds. Schellevis. Hij wenste het personeel veel kracht en sterkte bij het vervullen van de moeilijke en verantwoordelijke maar nochtans prachtige taak. Woensdagmorgen had op de Mar keloseweg omstreeks negen uur. on geveer een kilomeier voor het grote viaduct over de nieuwe E 8. een ket tingbotsing plaats, waarbij drie aut's totaal werden vernield. De heer A. M. H. uit Markelo en zijn echtgeno te werden bij die botsing zodanig ge wond, dat zij met de Holtense am bulance naar het St. Geertruiden Ziekenhuis in Deventer moesten wor den vervoerd. Oorzaak van het on geluk was het uitwijken naar links van een auto, die uit de richting Markelo kwam voor een wagen met grint. De bestuurder van deze perso nenauto botste daarbij frontaal op een tegenligger. Een tweede perso nenauto, bestuurd door H. uit Marke lo, kon nog juist uitwijken, en schoot de berm in en een uit de rich ting Holten komende personenauto botste daarna op zijn voorganger, die bij de frontale botsing betrokken was. Het verkeer is maar even ge stremd geweest, doordat de politie verkeersregelend optrad. Voor de Overijsselrit 1972, de voor- jaarsbetrouwbaarheidsrit van de K.N.M.V. die zaterdag, 18 maart, ver reden wordt, hebben zich meer dan honderdtwintig deelnemers aange meld. Start en finish zijn in Haarle bij hotel-restaurant ,De Haarlerberg', De rit wordt geheel verzorgd dooi de M.A.C. „De Holterberg". Behalve 7 a 8 k.m. over het grondgebied van Hellendoorn van en naar Haarle is het overige parcours van 54 km geheel uitgezet onder Holten. Dit par cours moet door de senioren vier maal, zonder rust, gereden worden. Allen de junioren 50 cc rijden het traject driemaal. Een belangrijk eve nement is altijd weer de doortocht door de enorme grintkuilen op dc Holterberg. Komt er geen regen, dan zal het parcours voor de rijders niet zo moeilijk zijn. Zou het plotseling slecht weer worden, dan komt de zaak heel anders te liggen en kun nen zich nog heel veel glibberpartij- en voordoen, want het parcours is uitgezet op voornamelijk ongebaan de wegen. Zaterdagavond op een van de jaar lijkse feestavonden van het zesde elftal van de s.v. „Holten" werd J. Traanman officiéél geihuldigd met zijn 25-jarig voetbaljubileum bij Hol ten. Voorzitter J. Warrink, vergezeld Zaterdag werd voor de kinderen van de N.V.V.-leden in de feestzaal van hotel Vosman een gezellige mid dag gehouden. Ruim tweehonderd kinderen hebben er naar hartelust van genoten. Goochelaar Soxias en zijn clown Hokipoki brachten een goed programma en hadden daar mede al spoedig de harten van de kinderen gestolen. Er werd dan ook veel gelachen. Uit een holle cylin der werd de een na de andere kleu rige doek getoverd en hoe luider de jeugd riep en schreeuwde des te meer doeken kwamen er uit deze koker. Maria's bakkunst en het di ner van Hokipoki werden met veel spanning gevolgd. In de pauze wer den de kinderen getracteerd op li monade en bij het weggaan kreeg ieder een reep Mars. De heer W. G. Tijhof dankte aan het slot de arties ten voor de goede verzorging van de ze gezellige middag. Zijn woorden werden beloond met een daverend applaus van de kinderen, waarmede tevens het einde aan het feest. kwam. van enkele bestuursleden overhan digde namens de vereniging een ca deau en wenste de heer Traanman nog vele plezierige voetbaljaren. Me vrouw Traanman werden bloemen aangeboden. De feestavond stond verder onder leiding van de heren H. Brands, M. Bosschers, J. Wissink en J. Ulfman. Verwacht wordt, dat aan de palm- paaswedstrijd en -optocht, die zater dagmiddag, 25 maart, met medewer king van de muziekvereniging HMV gehouden wordt, weer veel kinderen zullen deelnemen. Zij kunnen zich op geven via de scholen, die voor door gifte aan het Palmpasencomité zul len zorgen. Secretaresse is mejuf frouw W E. Wolters, Dorpsstraat 46. telef. 1289. De keuring wordt gehouden bij de muziektent op Kalfstermansweide en rbegint om 14.00 uur. Kinderen,, die, niet aan de wedstrijd maar wel aan de optocht willen deelnemen moeten uiterlijk 15.00 uur op Kalfstermans weide aanwezig zijn. Met HMV voor op vertrekt de stoet naar de Gaarden. De route is als volgt vastgesteld: Kalfstermansweide, Stationsstraat, Larenseweg, Haarstraat, Gaarden- straat, Bessinkpasstraat, Haarstraat, Diessenplasstr., Larenseweg, School straat, Boschkampstraat, Tuinstr., Bushofstraat en vandaar naar de plein van de o.l. Dorpsschool, waar de stoet na uitreiking van een trac- tatie, zal worden ontbonden. Volgens een oude overlevering moet een palmpasen als volgt zijn samengesteld: een jonge den, met vijf strampen in de kop. De afge schilde tak versieren met papierknip sels en kunstbloemen. Op de toppen moeten vijf zwaantjes broodvogel tjes met een krentenoogje en een rad (een krakeling heet dat) om geeft de takken. De haarvlecht, die deze broodkrans voorstelt herinnert aan overoude haaroffers. De palm paas is eigenlijk een verkleinde mei boom, een vruchtbaarheidssymbool, neltjes voor fietsers en voetgangers De film van Holten, die nu reeds tienmaal vertoond is, zal nu ook in Espelo worden gedraaid. De organi satie berust bij de school- en volks feestcommissie. De oudercommissie van de o.l. Dorpsschool heeft op haar verzoek de filmgroep Drogenap ge vraagd met de film in ,Het Trefpunt' te komen op donderdag 30 maart a-s. Jong en oud kunnen komen, want er worden 150 kaarten verstrekt via de Espelose school in voorverkoop f 2 per stuk. Het kan een grote gezelli ge Espelo-avond worden. De bijeen komst begint om 20.00 uur. De zaal is open vanaf 19.J0 uur. Burgemeester en wethouders stellen de raad voor het bestemmingsplan „De Haar" te herzien. Zij voeren daarvoor verschillende gronden aan. In hun toelichting zeggen B. en W.: „Het is u bekend, dat gedeputeerde staten dezer provincie goedkeuring hebben onthouden aan het voor industrieterrein bestemde gebied ter groot te van ruim 15 ha., omdat zij van mening zijn, dat een oppervlakte van 7.5 ha. industrieterrein voor de komende 10 jaar voldoende zal zijn. Met het thans in het ontwerp-plan opgenomen gebied voor industrieterrein hebben gedeputeerde staten zich in principe akkoord verklaard. Voorts dient het bestemmingsplan „De Haar" te worden herzien om de volgende redenen: 1. De in het vigerende plan geprojecteerde wegtraverse vertoonde een duidelijke samenhang met het tot stand komen van een nieuwe ver keerssituatie nabij het spoorwegviaduct in de Dorpsstraat. Nu deze nieuwe verkeerssituatie beperkt blijft tot de aanleg van een tweetal tunneltjes voor fietsers en voetgangers, vervalt de mogelijkheid om voor het binnenkomende verkeer een nieuwe invalsroute te scheppen, zodat de traverse door „De Haar" moet vervallen. 2. Een gedeelte van het complex van 301 woningen, t.w. 98 woningen aan de Larenseweg, is in strijd met het vigerende bestemmingsplan „De Haar". Eén en ander wordt veroorzaakt door het aldaar te bouwen type woningen Door het vervallen van de traverse is tevens vervallen de noodzaak om in het noordelijk plandeel de bestem ming „garagebedrijf" te handhaven. In plaats hiervan is aan het betref- fende terrein de bestemming „bijzon- ln verband met de verbetering van de aansluiting van de Rijssenseioeg op de Markeloseweg oude E 8 worden de huizen op bovenstaande foto afgebroken. Met de afbraak van de schuur van het expeditiebedrijf Joh. ten Velde, dat hierin gevestigd wasin reeds een begin gemaakt. Met de wegverbetenng zelf zal pas het volgend jaar begon nen worden. Wanneer dat zal zijn kon men ons van de zijde van Rijkswaterstaat nog niet zeggen. Dat hangst voor een belangrijk deel af wanneer daar geld voor beschikbaar komt. De Parallelweg aan de linkerzijde van de Markeloseweg zal vermoedelijk in mei gereed komen. De uitgang van de Landuwerweg en de Vianenweg is naar het zuiden opgeschoven en die van de weg bij Rietman wat naar het noorden, zodat zij thans een aansluiting op de Markeloseweg vormen. dere doeleinden" gegeven. Tevens is door het vervallen van de ver keersweg het motief voor de stich ting van een service-station aan het zuidelijk einde van deze weg komen te vervallen. Aan de hiervoor gere serveerde grond is de bestemming „agrarisch gebied zonder bebouwing" gegeven. Bovendien opent het verval len van de traverse de mogelijkheid om het voor de scholengemeenschap bestemde terrein aanzienlijk Uit te breiden, hetgeen niet alleen gewenst, doch zelfs noodzakelijk is in verband met komende uitbreiding van de school. Eveneens is door de wijzi ging van de wegenstructuur het aan tal aansluitingen van het zuidelijke plandeel op de Larenseweg vermin derd. Als gevolg van een wijziging in het tracé van de Aaltinksweg is de bebouwingsrand aan die zijde van het plan iets gewijzigd. De aanvankelijk in het plan opgeno men winkelbestemming is vervallen. Het totaal aantal inwoners van het plan „De Haar" is te gering om een eigen winkelsteunpunt te laten func tioneren, hoewel de loopafstand tot 't centrum vanuit „De Haar" aan de hoge kant is. Nader wordt onderzocht of, afhankelijk van de omvang van een verdere uitbreiding van de be bouwing, het uitvoerbaar is om voor het plan „De Haar" en een eventueel aansluitend plan nog een gemeenschappelijk buurtcentrum te stichten. Vergeleken met 't vigerende bestem mingsplan „De Haar" is het aantal woningen in deze herziening terugge bracht van 585 naar 522 woningen. De provinciale planologische dienst, alsmede de inspecteur van de ruim telijke ordening hebben verklaard geen bezwaar te hebben tegen de on derhavige planwijziging. Gelet op de inhoud en de opzet van de plan wijziging werd hernieuwd overleg ge- oleegd met het zogenaamde klein be- •aad van de commissie voor de ge meentelijke bestemmingsplannen. Het voorgeschreven overleg ex artikel 8 van het Besluit op de Ruimtelijke Ordening kon derhalve achterwege blijven. De wettelijk voorgeschreven procedu re tot herziening van het bestem mingsplan „De Haar" is aangevan gen met de ter visie legging van het ontwerp-plan met toelichting en voor schriften met ingang van 20 decem ber 1971. Vanaf genoemde datum hebben bo vengenoemde stukken gedurende een maand voor een ieder ter inzage ge legen. Tegen het ontwerp-plan heeft de heer J. Germeraad, Holterbroek 23, alhier een bezwaarschrift binnen de hierbo- vengenoemde termijn van een maand ingediend en uitdrukkelijk gericht tot uw raad. De inhoud van het bezwaar schrift van reclamant luidt als volgt: ..De thans ter visie liggende herzie ning van het bestemmingsplan ..De Haar" geeft mij aanleiding de volgen de bezwaren naar voren te brengen. De toelichting is ten aanzien van het verkeer op vele punten onduidelijk, onlogisch en zelfs naar ik meen on juist. Zonder in te veel details te tre den moet ik stellen, dat het verval len van het nieuwe tracé voor de La renseweg onaanvaardbaar is. In de ter visie liggende herziening wordt namelijk geen alternatief gegeven. Er wordt gesteld dat de huidige La renseweg van structurele betekenis blijft voor de lokale afwikkeling van het verkeer, maar over interlokaal en provinciaal verkeer wordt niet ge sproken. Het is duidelijk dat in de nabije toe komst zeer veel verkeer vanuit en naar hel Zuiden te verwachten is en de huidige Larenseweg is hiervoor niet geschikt en ook niet geschikt te maken. De toelichting stelt dat aan ..stroom wegen" niet-direct meer wordt ge woond, maar aan de Larenseweg, waar juist vèruit het meeste verkeer te vei-wachten is, is dit wel het ge val. Mijn woning staat zeer dicht aan de Larenseweg en de te verwachten ver keersstroom zal mijn woning mijns inziens gedeeltelijk (voorhuis) vrij wel onbewoonbaar maken. Ook zal de waarde van het huis zeer aanzien lijk verminderen en ik acht het niet uitgesloten dat het onverkoopbaar zal blijken te worden. Hetzelfde geldt voor alle bewoners van de Larenseweg in meerdere of mindere mate, terwijl bovendien het verkeer van de Larenseweg in het dorp waarschijnlijk niet te verweken zal blijken te zijn. Als een van de uitgangspunten wordt in de toelichting genoemd: „het door snijden van het plan door niet-be- stèmd verkeer te voorkomen". Vergeten wordt dat de Larenseweg in de toekomst een tenminste even on gelukkige doorsnijding betekent tus sen „De Haar" en „De Beuseberg". Tegenover de bewering dat het nieuwe plan de verkeersveiligheid be vordert wil ik nadrukkelijk ten aan zien van de Larenseweg het tegen deel beweren. De voorgestelde her ziening van het onderhavige bestem mingsplan vraagt in dit opzicht om moeilijkheden, zeker na openstelling van dé E8. Reeds nu is dé Laren seweg zeer gevaarlijk en 't is slechts verwonderlijk, dat er nog geen ern stige ongelukken zijn gebeurd. Een punt van waarschijnlijk onder geschikt belang is de indeling van mijn perceel in erf I en erf II. alsmede enkele andere bepalingen, waarvan ik de consequenties na vluch tige lezing niet geheel kan overzien. Gaarne zou ik zekerheid hebben, dat ik ten aanzien van bijgebouwen, aan bouw of verbouwing dezelfde moge lijkheden heb als volgens het vigeren de bestemmingsplan". Omtrent dit bezwaarschrift hebben wij het advies ingewonnen van de ste- debouwkundige, ir R. Hajema te Assen, de ontwerper van het plan. Dit advies ligt op de gebruikelijke wijze bij de. stukken voor u ter in zage. Ten aanzien van dit bezwaarschrift merken wij het volgende op. Zoals hiervoor reeds is gezegd vertoonde de geprojecteerde wegtraverse een dui delijke samenhang met het tot stand komen van een geheel nieuwe ver keerssituatie nabij het viaduct. Rijks waterstaat beperkt de voorzieningen ter verbetering van de verkeers situatie tot de aanleg van twee tun- die met vogel en eieren het nieuwe leven der lente betekent en de zwaan de vogel der godin Frigga. Het zin gen van ei-koerei, ei-koerei is de rest van een oud litanygebed „Kyrie- eleison" („Heer ontferm U onzer"). De drie paaseieren hreinneren aan de Drieéénheid. ter weerszijde van het viaduct. De mogelijkheid voor het binnenko mende verkeer een nieuwe invalsrou te te scheppen komt daardoor te ver vallen. Op grond hiervan is in over leg met de Provinciale Waterstaat overeengekomen de huidige situatie te handhaven. Op den duur zal het verkeer naar en van het zuiden via de reeds gedeeltelijk aangelegde S14 naar de bestaande E8 kunnen worden 'gëlèid, waardoor het doorgaande ver keer geen gebruik meer zal behoeven te maken van de Larenseweg. In verband met het feit, dat de totstand koming van de aansluiting van de S 14 op de bestaande E8 nog enige tijd op zich zal laten wachten is het noodzakelijk dat het huidige tracé van de Larenseweg vanaf d Dorper- dijk tot de Beusebergerweg wordt aangepast, waarvoor de Provinciale Waterstaat reeds pogingen in het werk stelt. De stelling van reclamant, dat zijn woning vrijwel onverkoopbaar wordt door een te verwachten verkeers stroom kunnen wij niet onderschrij ven. Over het algemeen is het zo, dat op alle bestaande wegen in het land sprake is van een toeneming van het verkeer, een ontwikkeling die maatschappelijk als .normaal' wordt beschouwd. Wij kunnen niet inzien om welke reden deze algemene trend de woning van reclamant onevenre dig zou belasten. De te verwachten tijdelijke toeneming van het verkeer op de Larenseweg mag overigens geenszins worden toegeschreven aan het vervallen van de aanvankelijk geprojecteerde weg door „De Haar" ter ontlasting van de Larenseweg, omdat ook al zou het plan ,.De Haar" ongewijzigd blijven, deze weg de eerstkomende jaren niet zou wor den aangelegd wegens het ontbreken van de daarvoor nodige financiële middelen. Wij zijn van mening aan de opmer king van reclamant, dat de Laren seweg in de toekomst de plannen „De Haar" en „Beuseberg" zal door snijden. te kunnen voorbijgaan. Deze opmerking is thans niet relevant. De bewering, dat de onderhavige herziening van het bestemmingsplan de verkeersveiligheid op de Larense weg, zeker na de openstelling van de E-8, in gevaar brengt is beslist on juist, omdat de aanvankelijk gepro jecteerde verkeersweg door „De Haar" zeker de eerstkomende jaren niet zou worden aangelegd. Boven dien wordt zoals hiervoren reeds is vermeld een gedeelte van de Laren seweg gereconstrueerd, omdat de aan sluiting van de S-14 op de bestaan de E-8 voorlopig niet tot stand komt. Tenslotte merken wij op, dat op 24 augustus 1971 met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimte lijke Ordening aan de stichting tot bevordering van de huisvesting voor bejaarden bouwvergunning verleend voor de bouw van 24 bejaardenwonin gen. Op de plaats waar eerst een ge deelte van bedoelde verkeersweg door ..De Haar" was geprojecteerd, zijn thans twee blokjes bejaardenwonin gen in aanbouw. Het gevolg hiervan is. dat bedoelde weg niet meer kan worden aangelegd. Tegen het verle nen van vrijstelling van het gelden de bestemmingsplan „De Haar" ten behoeve van de bouw van bedoelde bejaardenwoningen heeft reclamant geen bezwaar gemaakt. Wij zijn van mening, dat hierdoor de motieven, die thans aan zijn bezwaarschrift ten grondslag liggen zijn komen te ver vallen. Op grond van het vorenstaande en mede gelet op het advies van de stedebouwkundige zijn wij van me ning, dat het bezwaarschrift van de heer Germeraad niet voor inwilliging in aanmerking komt. Resumerend stellen wij U voort 1) het bezwaarschrift van de heer Germeraad ongegrond te verkla- vast te stellen het ontwerp-be- stemmingsplan „De Haar", met toelichting, kaarten en bijbehoren de voorschriften overeenkomstig het ontwerp, zoals het voor ee® ieder ingaande 20 december 1971 ter inzage heeft gelegen.

Holtens Nieuwsblad | 1972 | | pagina 5