K.I.-vereniging ..Z.W.-Overijssel had gunstig jaar De P.J.G.O. had „Een aap op bezoek Spanning in de 2e klasse om het kampioenschap HOLTEN DERDE BIJ INZAMELING ROODE KRUIS Vlotte presentatie van bont programma Staande ovaties door stampvol „Amicitia Historisch boerderijtje bij de Fhpshoeve De Schure draait weekend voor een goed doel Voorbeschouwing der jeugd van s.v. „Holten W Geslaagde uitvoering Prachtige opbrengst Biljartbond Ons Genoegen Omschakeling naar individueel lidmaatschap Jaarfeest geref. jeugdverenigingen Bestuurslid Muziekschool HOLTEN ZONDAG BIJ NIJVERDAL OP BEZOEK Kam pioenskansen voor Kalfsterman II Holten III - RVII12-0 Uitvoering „HMV.en Jeugdorkest Blauw Wit naar Voorwaarts NEO 8 - HOLTEN 8 1-0 Holten La Prem. 0-0 r*Md«g H maart 1972 a Dit in deze streek zeer zeldzame bouwwerkje, waarvan de muren uit leem bestaan, werd 200 jaar geleden als bouwpakket in Duitsland ge kocht en op de Borkeld in elkaar gezet. Op de foto ziet men de voorgevel van dit boerderijtje. De ruimten tussen de eikehouten balken zijn opgevuld met leem. Rechts naast het raam was vroeger een deur. Die zit nu achter het leem. Het interieur heeft helaas ook wijzigingen ondergaan. De muren tussen de deel, kamer en keuken zijn verwijderd, zodat er een grote ruimte ontstond die nu dienst doet als opslagruimte voor land bouwwerktuigen. Mevrouw Kruiskamp-Paalman heeft de laatste bewoner van dit huis nog gekend. Dat ivas de heer Kappert. Hij is er zestig jaar geleden gestorven. De schoonzoon van mevrouw Kruiskamp, de heer Rensen. heeft dit boerderijtje dat tegen een prachtige houtwal ligt. op diverse plaatsen vakkundig gerepareerd. Tijdens de ontspanningsavond van de Vereniging „Jong Holten", afde ling van de P.J.G.O., die zaterdag avond in de zaal van café „Het Bonte Paard" te Dijkerhoek gehou den werd, heeft de toneelclub van eigen leden voor het voetlicht bracht het blyspel in drie bedrijven van Dick van Maasland „Een aap op visite"- Alfred Moerman, een ambtenaar van het ministerie (Jan Reijlink) moest van de minister een Rus sische diplomaat een tijdlang ver borgen houden, omdat deze in het bezit was van geheime documenten. Zijn zuster (Jannie Meijerman) doet bij hem de huishouding samen met de dienstbode Rika (Alie St§vgns). Zij werden iedere keer bang ge maakt door deze diplomaat Popov (Héfflf* Klein Teeselink), warrt'tieze joeg ze de schrik op het lijf, omdat hij zich iedere keer als aap ver momde. Daarom nam Rika haar scharreltje Pummy (Gerrit Biele man) als beschermer bij zich. On dertussen komt het vriendinnetje van Alfred, Tanja (Jannie Podt) ook logeren om haar verloofde in moei lijke dagen met raad en daad bij te staan. De gasmaatschappij stuurde de controleur Krent (Henk Rensen) voor het opsooren van een gaslek, dat in Alfreds huis moest zijn. Al fred verzette zich hier heel sterk te gen want hij was bang, dat men de Russische diplomaat zou ontdekken. Daarbij komt nog dat een uitzendbu reau een steno-typiste stuurt, die zich Truus noemt (Jannie Rensen), die Alfred helemaal niet heeft be steld. Ondertussen komt er een tele foontje van de minister, dat de ge heimhouding van de diplomaat ont dekt is en dat hij ieder die zich in het huis bevindt, verbiedt het huis te verlaten. Hij waarschuwde meteen voor eventuele bomaanslagen. Door dit alles raakt Alfred helemaal ver ward, want hij had le minister be loofd, dat het verbergen van de di plomaat niet aan het licht zou ko men. Om de verwarring helemaal compleet te maken komt opoe Bak ker (Gerrie Reijlink) als een bele gen „Dolle Mina" binnen wippen om een goed woordje te doen voor haar organisatie. Ondertussen had de kat van zus Moerman de kaviaar opgegeten van Popov, die hierdoor in grote opwinding geraakte, want in de kaviaar was een microfilm ver borgen. Daarom hield, hij tot grote ontsteltenis van zus Moerman, de kat gevangen in een kooi. Door al deze verwarde omstandig heden kwam al gauw aan het licht, dat er iets niet klopte, omdat men allemaal bij Alfred Moerman op be zoek moest komen. Het bleek dat Krent lid was van een spionagedienst en opdracht had na te gaan wat er zich allemaal in dit huis afspeel de. Ook Truus, de steno-typiste, kwam met andere bedoelingen. Zij schreef voor een krant over gehei me documenten. Het was een spel niet zeer afwis selende momenten waarvan het pu blick de zaal was nagenoeg ge heel bezet zeer genoten heeft en waarvoor het de spelers een enorm applaus gaf. Voorzitter Jan Reijlink, die aan het begin van de avond de afgevaar digden van de Plattelandsvrouwen, afdeling O.L.M., C.J.V. en de oud adviseur, de heer A. J. Snijders en echtgenote en de directeur van de Holtense huishoudschool, de heer P. P. Cammeraat, in het bijzonder had welkom geheten, dankte na afloop de spelers en bood allen een fles wijn aan. De dames werden verrast met een boekte bloemen. De regie en de grimering waren bij Jan Markvoort en Wander Drent Jr. in goede handen. Na afloop werd 'er nog gezellig gedanst op de mu ziek van het „Trio Plezier". De vol- igende. .uitvoering is op zaterdag, 18 maart a.s. eveneens in „Het Bonte Paard". De ten bate van het Fonds „Draagt Elkanders Lasten" gehouden collec te heeft f 938.99 opgebracht. Het plaat selijk D.E.L. bestuur zegt allen die gaven zeer hartelijk dank. In de hoofdklasse van de biljartkompetitie van de biljartbond „Ons Ge noegen" te Nijverdal en omstreken zijn we zo langzamerhand wel in een beslissend stadium gekomen. Vermoedelijk zal het Raalter .M.K.V. nog deze week de zo fel begeerde titel gaan veroveren, want door de 80 overwin ning, die men vorige week in Haarle op Haarlerberg behaalde, heeft men een voorsprong van 27 matchpunten opgebouwd op het eerste viertal van Ten Berge, dat in Nijverdal met 80 de baas bleef over N.B.C. 1. Het eerste viertal van Het Anker klom van de 6e naar de 5e plaats, dank zij een schitterende 7I overwinning op Vloedgraven uit Luttenberg. Voor de 7 winstpunten van Het Anker zorgden: A. Wennekes (125-22); G. Mark- voort (125-18); S. Markvoort (125-52) en J. Oolbekkink (125-40). Wat be treft de degradatie in deze hoofdklasse is de strijd nog lang niet gestreden, want zowel Kalfsterman 1 als Haarlerberg zullen in de komende weken moeten uitmaken wie het kind van de rekening zal gaan worden. Kalfster man 1 verloor deze week weliswaar met 62 van K.O.T. 1 uit Nijverdal, maar haar achterstand op Haarlerberg bedraagt nu nog slechts 1 match- punt en bovendien heeft Kalfsterman één wedstrijd minder gespeeld dan de ploeg uit Haarle. Het was alleen A. Nijenhuis van Kalfsterman, die er in slaagde om tot winst te komen door de 125 caramboles uit te maken in 46 beurten. Stand in de hoofdklasse: 1. M.K.V. 80-132; 2. Ten Berge 1 76- 105; 3. K.O.T. 1 80-102; 11. N.B.C. 1 76-58; 12. Haarlerberg 1 76-36; 13. Kalf sterman 1 72-35. In de eerste klasse zal de strijd om het kampioenschap wel worden uitge vochten tussen De Budde 1 uit Nij verdal en MKV 2 uit Raalte. Beide teams maakten deze week geen fout en zegevierden met 8-0, over respek- tievelijk Bolscher 2 uit Enter en Oude laar 1 uit Nijverdal. Als goede derde staat het eerste viertal van Jansen dat door een 6-2 zege bij Lierinck Haarle nu een achterstand van matchpunten heeft op leider Budde. 1. Bij Jansen 1 kwamen tot winst: J. Schuppert (100-18); F. G. Brink (100-40) en J. A. Jansen (100-39). Stand in de hoofdklasse: 1 De Bud de 1 76-109; 2 MKV 2 76-105; 3 Jan sen 1 76-91; 10 De Poppe 1 76-61; 11 KOT 2 76-45; 12 Bolscher 2 76-31. In de tweede klasse zien we momen teel nog drie serieuze kandidaten voor het kampioenschap en wel, Kalfster man 2, Roelofs 1 en Spekhorst 2. Het tweede team van Kalfsterman is er deze week in geslaagd haar lei derspositie wat te verbeteren, door zelf met 6-2 te winnen in Nijverdal van OBK 1, terwijl hun naaste con currenten, Roelofs 1 uit Nijverdal met een puntenverdeling (4-4) genoegen moest nemen tegen Jansen 2 in Hol ten. Het tweede viertal van Spekhorst De inzamelingscampagne voor het Nederlandse Rode Kruis in 1971 heeft in totaal f 3.566,837 opgebracht. 7,9 pr cent meer dan in 1970. Voor de acht tiende maal in successie bleek de be volking van de prov. Zeeland naar verhouding het meest vrijgevig: met f 118.223 werd 159,1 procent bereikt van het streefbedrag, dat was vast gesteld op basis van f 1 per gezin- Friesland kwam op de tweede plaats (140,5 procent) en Overijssel op de derde (132 procent). De plaatselijke afdeling van het Nederlandse Rode Kruis die re 55 In de in hotel Vosman gehouden rayonvergadering van de Coöp. K.I.-vereniging „Zuidwest-Overijssel" werd het technisch jaarver slag uitgebracht door de hoofdinseminator. de heer M. Miedema. Deze constateerde, dat 1971 voor de K.I.-vereniging een goed jaar is geweest. Er werden 466 eerste inseminaties meer gedaan dan het voorafgaande jaar, zodat men tot een totaal van eerste insemina ties kwam van 19.454, met drachtigheidspercentage 67%. In de win termaanden was dat percentage iets lager dan in de zomer. Het aantal koeien per bedrijf was ook hoger dan het vorige jaar en be droeg 15.3. Van de beproefde stieren, waar van de verei'ving bekend is, werd goed gebruik gemaakt. De meest ge bruikte stieren zijn „Hannibal", „Sjoerd" en „Rob". Buiten de ver eniging worden het meest gebruikt de stieren „Lieskes Gustaaf", „Thor- wald",„Mars" en Evert". Bij de Zaterdagavond hielden de Geref. Jeugdverenigingen in 't gebouw „Rc- hoboth" dut mudvol was (verschillen de jongelui moesten genoegen nemen met een plaatsje in de vensterban ken) hun jaarfeest, dat ook werd bij gewoond door een aantal ouders. De voorzitter van de G.J-V. afd. B. Henk Bcldman liet bij de aanvang zingen „Lof zjj den Heer den Almachtige Ko ning der ere" waarna hij voorging in gebed. Door de voorzitter van de afd. A. Albert Jansen werd hierna het openingswoord gesproken dit met asisstentic van een zanggrocp.je. Nadat de jaarverslagen, keurig op rijm en op het. hammondorgel muzi kaal omlijst door Rien Landeweerd waren uitgebracht werd h.et plm. 30 nummers tellende programma vlot afgewerkt. Een bont uitgedoste groep deed ochtendgymnastiek. Trui (Hei- ma Beldman) en Mans (Dick Beid-, man) oogstten veel applaus met „Een dagje uit" en hartelijk werd er gela chen om het humoristische stukje „Knelske neemt zangles". Knelske (Minie Stam) kwam „proefzingen" bij zangpaedagoge Dinie Koordes waarbij al gauw bleek dat ze niet over een welluidende stem beschikte. Van dc verschillende schetsjes etc. noemen we „Zuurkool"; „Kort en Bondig" „Emigratie" - ..'1 Had er ger kunnen zijn" en „Oude beken den". Een gezellige quiz waarvoor op het podium kwamen de echtparen Brinkman-Dijkink en Boling-Lande- weerd werd door het eerst genoem de paar gewonnen. Quizmasters wa ren Henk Reinink en Johan Rietman. Vier meisjes en vier jongens in vro lijke costuums brachten enkele volks dansjes en ook zij kregen verdiend applaus. Al met al een programma boordevol humor en rijk gevarieerd. Voor het „koppelen" van de verschil lende nummers zorgden Beern'd (B nie Aanstoot) en Gait (Jan Willem Manenschijn). Ze hadden zich in een boerenpakje (blauw kieltje etc.) ge stoken waaraan ze mede hun succes dankten. Ds. R. A. Hoogkamp dank te in een kort. slotwoord alle mede werkenden en eindigde met dankge bed na het gezamenlijk zingen van het Bondslied. zwartbonten hadden 2041 eerste inse minaties plaats met een drachtig heidspercentage van 70 pet. De af stammelingen van de stier „Ferdi nand" lijken wel aardig goed. Ook de sperma-uitwisseling was bevredi gend. De acht roodbonte K.I.-vex-eni- gingén gaan nu ook samen met de K.I.-vereniging „Groot Gelderland" sperma uitwisselen. Dit. jaar zal er weer een afstammelingenkeuring wor den gehouden van de stier Ferdinand. Ook met de toetreding van de indi viduele leden loopt het goed. Voordat de heer Miedema aan het woord kwam heette voorz. H. Beld man in het bijzonder welkom, de le den van het dagelijksbestuur van de K.I.-vereniging, de heren G. J. Kotte- lenberg uit Markelo en D. J. Denne- boom uit Bathmen, alsmede de hoofd inseminator, de heer M. Miedema en de stierenverzorger dhr. Joh. Schok king. De heer Beldman noemde het af gelopen jaar wel een goed jaar voor de boer is geweest t.w. een goede zomer waardoor er veel en goed ruw- voer is verbouwd. Ook de melkprijs trok wel aan. maar nog meer de vleesprijzen, hetgeen hij een belang rijke factor noemde. Ook bij de K.I. viel weer een stijging le constateren. Er worden wel bedrijven opgeheven, maar per bedrijf worden er meer koeien gehouden. Een bestuursverkiezing werd niet gehouden. De aftredende leden wer den bij acclamatie herkozen, om dat men toch op individuele leden overgaat. Momenteel vormen de zui velfabrieken van Bathmen. Holten en Markelo nog de K.I. vereniging. Hier in zal spoedig verandering komen, l it het financieel rapport bleek o.m.. dat er meer inscminatiegelden zijn ontvangen, maar de lonen en sociale lasten stegen daarentegen ook wel weer. Aan 't slot van de bijeenkomst werden door de heren J. W. Jansen en E. Stam enige dia's vertoond. De voorzitter dankte de heer Miedema voor zijn uitvoerig verslag en de heren Jansen en Stam voor hun me- de werkte" Als bestuurslid van de Muziekschool „Rijssen-Holten" is benoemd de heer H. Ch. Vogely, Churchillstraat 67. Tn vooi'komende gevallen, de muziek school betreffende, kan hij worden geraadpleegd. tief gezien het meeste geld inza melde was die van St. Philipsland- Anna Jacoba Polder, welke met f 3833 liefst 723,2 procent van het streefbe drag ophaalde. Tweede wsrd de afde ling Schiermonnikoog (578.9 procent) derde de afdeling Holten (454.2 pro cent). Van de grote steden behaalde de afdeling Amsterdam met f 393.291 (193,1 procent) de eerste plaats. De afdeling St. Philipsland-Anna Ja coba Polder heeft met haar resultaat voor de zestiende achtereenvolgende maal de landelijke campagne-wimpel verworden. Deze zal vrijdagavond tij dens ccn bijeenkomst in het Dorps huis De Wimpel in St. Philipsland aan afdelingsvoorzitter dokter H. Menger worden overhandigd door mr. J. Klaa- sesz. lid van het Dagelijks Bestuur van het Nederlandse Rode Kruis. Dat zal gebeuren in aanwezigheid o.m. v mr. J. J. van der Weel. kringcommis saris van het Nederlandse Rode Kruis in Zeeland, en mr. H. J. Baron van Asbeck adjunct-directeur Binnen land en de heer D. van Kleef hoofd Afdelingszaken van 't hoofd bureau in Den Haag. Dé inzamelingscampagne van het Nederlandse Rode Kruis in dit jaar zal plaats vinden van 29 m.ei tot en met 10 juni. De rood-zwarten spelen zondag op de gemeentelijke sportterreinen in Nij verdal tegen de club van die naam. Wat een paar jaar geleden nog een belangrijke streekderby was. trekt nu nog nauwelijks de aandacht. Toch staan er voor beide elftallen nog wel grote belangen op het spel. Vooral voor Nijverdal, dat geruime tijd on der aan de ranglijst heeft gestaan. Het zal daarom zondag proberen haar huid zo duur mogelijk te verkopen. Maar Holten kan de puntjes ook nog best gebruiken om zich een redelijke plaats te verschaffen. Het kan daar om een goede, maar misschien ook nog wat zenuwachtige ontmoeting worden. Wij geven de Holtenaren de beste kans op een overwinning, maar dan moet de supportersschare wel mee over de berg om haar favorie ten aan te moedigen. Het vertrek per bus is bepaald om half twee vanaf de Smidsbelt, ook voor de suppor ters, die met de bus mee willen. De selectie is als volgt vastgesteld: J. Jansen, W. Kaiser, G. Paalman, W. Dikkers, G. Brands, S. Meinsma, A. Reijlink. W. Reijlink, B. Knapen, Joh. Veneklaas, G. Soer, J. Spak- man, B. Breukink en G. Markvoort. kon hierdoor weer iets dichter bij 't leidende tweetal komen, want men won thuis overtuigend met 8-0 van plaatsgenoot VOG 2. Bij Kalfsterman 2 werd zeer sterk gespeeld, hetgeen duidelijk blijkt uit onderstaande re sultaten tegen OBK 1 in Nijverdal: G. Wegstapel (54-13); Theo Poppe (75-12); B. Klein (75-20); G. J. Schol ten (75-32). Het tweede viertal van Jansen dat Kalfsterman 2 een grote dienst be wees door met 4-4 gelijk te spelen, behaalde dit succes door de volgende resultaten: G. v. d. Berg (58-25); J. W. Klein Velderman (75-23); A. Bij- ma (50-29) en N. ter Veen (75-33). Stand in de tweede klasse met nog drie wedstrijden te spelen: 1 Kalf sterman 2 76-107; 2 Roelofs 1 76-104; 3 Spekhorst 2 76-99; 4 Jansen 2 76-84; 10 NBC 3 76-51; 11 VOG 2 76-49; 12 De Budde 2 76-44. In de derde klasse zal de komende weken moeten uitwijzen wie de lang ste adem heeft in deze slotfase van de competitie. Aan de leiding gaat momenteel het tweede vieral van VIOS uit. Rijssen, dat door een 4-4 gelijkspel tegen Lierinck 2 in Haarle nu een voorsprong heeft van 7 match punten op Het Anker 2 dat thuis met 6-2 won van Dreijerink 2 uit Enter. Het derde viertal van Jansen dat met 4-4 gelijk speelde tegen Ten Ber ge 2 in Enter en Kalfsterman 3 dat hetzelfde resultaat behaalde in haar thuiswedstrijd tegen Haarlerberg 2 zullen wel in de middenmoot eindi gen. De resultaten van Het Anker 2 waren: J. Oolbekkink (75-27); J. Markvoort (75-41); M. ter Stal (47-29) J. Deijk (75-40). Bij Kalfsterman 3 kwamen tot winst: J. Arfman (75-35) en A. Stukker (75-42). Stand in de derde klasse: 1 VIOS 2 76-110; 2 Het Anker 2 76-103; 3 De Tonne 2 76-90; 10 Dreijerink 2 72-59; 11 KOT 3 72-56; 12 De Ster 3 76-44. In de vierde klasse belooft het slot wel bijzonder spannend te worden, want zowel Braamhaar 1 uit Enter, Oudelaar 2 uit Nijverdal alsmede Vloedgraven 2 uit Luttenberg geven elkaar geen duimbreed toe- Deze week nam Braamhaar 1 de leiders positie weer over van Oudelaar 2, doordat men zelf met 8-0 de baas bleef over Lierinck 3 uit Haarle; en Oudelaar met 6-2 de baas bleef over De Sport 2 uit Wierden.. Het tweede viertal van Vloedgraven bleef de lei ders goed volgen door MKV 4 in Raal te een 8-0 nederlaag toe te brengen. Door een 6-2 pege tegen De Tonne 3 uit Hellendoorn, bleef Kalfsterman 4 in het bezit van de zesde plaats. Tot winst bij Kalfsterman 4 kwamen: G. J. Baan (60-24); H. J. Stukker (60-44) en IV. Beijers (60-73). Stand in de vierde klasse: 1 Braamhaar 1 76-112; 2 Oudelaar 2 76-111: 3 Vloedgraven 2 76-108: 4 OBK 2 76-96; 10 De Poppe 2 76-49; 11 Dreijerink 3 76-32; 12 De Tonne 3 76-30 In de competitie der le klasse van de Biljartbond „Ons genoegen" vindt dinsdag 21 maart, een belangrijke ontmoeting plaats in café Kalfster man. Kalfsterman II ontvangt dan Roelofs 1 uit Nijverdal. Er heeft zich een belangrijke strijd voorgedaan tus sen beide teams om het kampioen schap van de le klasse. Met nog twee wedstrijden te spelen staat Kalfster man II thans zeven punten voor op Roelofs. Zouden de Holtenaren hun thuiswedstrijd van dinsdag met 5-3 winnen, dan zijn zij kampioen. De bei de laatste wedstrijden van beide vier tallen worden niet als moeilijk gezien, zodat er voor de Holtenaren een re delijke kans in zit, 't kampioenschap te behalen. In een matige wedstrijd is Holten 3 er in geslaagd om zich RV 2 van het lijf te houden. RV 2 speelde met 10 man. RV 2 is nu zo goed als zeker van degradatie naar de 4e klasse TVB. Het was dan ook al met de rust te bezien dat het een hoge score zou worden. Zo spelend is RV 2 straks 'n makkelijke tegenstander voor iedere 4e klasscr. Met de regelmaat van de klok werd de score opgevoerd tot 12-0. Vermeldenswaardig is dat Hol ten 3 nu in 2 wedstrijden 18-0 heeft gescoord wat voor het doelsaldo van belang is. Zondag a.s. Holten 3Nij verdal 2. Aanvang 11.45 uur. (Terrein Sportdal). Nijverdal 2 zal zondag pro beren om Holten 3 een nederlaag toe te brengen; of het lukken zal? Een tot de allerlaatste plaats (er moesten zelfs banken bij ge plaatst worden) bezet „Amicitia" heeft zaterdagavond van begin tot einde genoten van de muzikale prestaties van de Holtense Mu ziekvereniging „HMV" en het HMV Jeugdorkest. Voorzitter A. Westerik (heel erg blij met zo'n grote belangstel ling en een klaar bewijs dat ,,'t muziek" een warm plaatsje heeft in de harten van de bevolking!) sprak een woord van welkom, waar bij hij zich in het bijzonder richtte tot burgemeester en mevrouw Enklaar. Hij dankte verder het gemeentebestuur voor de verleende subsidie (een extraatje van f 3.000,-), de donateurs voor hun jaar lijkse bijdrage en de winkeliers voor de prijzen, die voor de in de pauze te houden verloting beschikbaar werden gesteld. Het senioren-orkest onder de direc tie van Henny J. Fransen opende hierna met de pittige mars „Berner Jubilaum", een uitstekende entree. Zuiver van toon en correct. Een muzi kale start vol beloften die in het vol gende werk Gospel Rhapsodie" van Pi Scheffer volledig werden waar gemaakt. Goed klinkend ritmisch, heerlijk met een snuif" swing. Ook het tweede nummer „Autumn Evensong" van Rimmer (in een ass. van Maas) goed klinkend voor fanfare, kreeg een gave vertolking. Klees Vlak's „Paso Flamenco", a. Paso deble, b. Bolero en c. Flamen co, boordevol Spaanse klanken werd beloond met een daverend applaus. Het werk werd met veel furore ge speeld met in het 2e deel mooi klin kend in de hoorns. Na Glenn Miller's „Moonlight Serenade" (niet zo ge schikt voor fanfare) volgde Lex Abel's „Loxi-Boogie" met trompetsoli van enkele jeugdleden en Henk Regter- schot. De presentatie van dit num mer lokte hij herhaling applaus uit tijdens het musiceren, applaus dat in 't bijzonder was bestemd voor de trompetsolisten. „H.M.V." besloot met „Jammacan Folk Suite" (a Men- to b Promenade en C Jump-up) van ..Harold Walters. Ook dit werk bleek goed te zijn voorbereid en droeg het kenmerk van afwerking tot in de tails. Het plm. 30 leden tellende Jeugdor kest speelde hierna o.l.v. Henk Bouw huis een aantal kleine werkjes. De jongelui die de afgelopen zomer op het KNF-festival in Amerongen met een zeer goede beoordeling uit de (jury)bus kwamen leverden ook deze avond weer muzikale prestaties van goed gehalte met als uitblinker de „Euro Ouverture" van Chr. v.d. Bos. In Lex Abel's „Bahama Blues" fij ne trompetsoli van Rudie Dekker, Hans Paalman en Harrie Willems. Met zo'n jeugdensemble kan „HMV" De staande ovatie die de jongelui werd gebracht was zeer verdiend, de toekomst met vertrouwen tege moet zien. De Dijkerhoekse Amateur Toneelclub ..D.A.T." bracht na de pauze onder regie van Jan Nikkels over het voet- In het weekend van 24-25-26 maart zal jongerensociëteit „De Schure" 'n heel weekend organiseren, waarvan de opbrengst ten goede komt aan de vakantie naar Ameland van de kin deren van kindertehuis „de Helper Heven" afd. Molleboom, te Gronin gen. Deze kinderen was beloofd dat ze op vakantie naar Ameland zouden gaan. maar door gebrek aan subsidie kon dit niet doorgaan. Toen het be stuur van „De Schui-e" dit hoorde, reageerde het spontaan met „Dit kan niet. Hier moeten wij wat aan doen". Na veel overleg werd er besloten dat er een weekend voor deze kinderen moest worden georganiseerd. Het pro gramma voor deze dagen bestaat uit: vrijdag 24 maart, optreden van Touch uit Holten; zaterdag 25 maart, op treden van BBBB uit Deventer; zon dag 26 maart 's middags een werve lende disco-show m.m.v. alle D.J.'s van „De Schure"; 's avonds optreden van Cash Frost uit Zutphen. Zondagmiddag zullen er tevens enige dingetjes worden verloot die de kin deren zelf hebben gemaakt. De en treeprijzen zijn voor het hele week end f 4,-; voor vrijdag en zatex-dag f 1.50 en voor zondag f 2,-. De jongex-en hopen dat de hele ge- A'l reist naar Enter Voox-uit en heeft een redelijke kans om uit deze wedstrijd een goed resultaat te be halen. De Entenax-en hebben een ste vige ploeg, zodat de Holtense boys weten wat voor vlees ze in de kuip hebben. Het BI elftal ontvangt MVV b in hel Sportdal en de tegenstan der heeft een goed elftal en dit be tekent voor het Holtense team. dat de zaken energiek moeten worden aangepakt en dat er tactisch uit een ander vaatje getapt moet worden dan de vorige keer. B2. dat er nog steeds uitstekend voor staat, krijgt een kwa de ploeg op bezoek, n.l. GFC b2. Dc vorige wedstrijd in Goor werd nogal ontsiei-d door het ruwe spel van de Gorenaren, doch wij hopen, dat onze jongens hun „kopje" er bij houden en zich voor de volle 100°o zullen in zetten en zich niet zullen laten ver rassen. Cl krijgt een gelijkwaardige ploeg te bekampen in Haarlese Boys Cl en heeft dus een redelijke kans op beide puntjes in deze thuiswed strijd. Het ligt voornamelijk aan de schot.vaax'digheid van de voorhoede of er succes uit komt. C2 kx-ijgt het bijzonder moeilijk tegen Excelsior C2 en het lijkt ons twijfelachtig of zij er in zullen sla gen in Rijssen enig succes te boe ken. Dl reist naar Heracles Dl en moet in staat worden geacht om met een zege huiswaarts te keren. De thuisclub is op eigen terrein steeds een lastige tegenstander, maar ge zien de strijdvaardigheid van het. Holtense elftal (mits het compleet in de arena verschijnt!), moeten zij de ze wedstrijd tot een goed einde bren gen. D2 speelt thuis tegen Spe. Rijs sen Dl en wij zijn zeer benieuwd hoe zij het er zullen afbrengen. De wedstrijd van de dag is van Holten El tegen de koploper Excel sior El. De jongens zullen er alles aan doen om te trachten de puntjes in Holten te houden; de winnaar is echter zo goed als zeker kampioen van deze afdeling. De kansen zijn er zeker "oor aan wezig omdat de wedstrijd in Rijssen destijds heeft bewezen, dat deze pu pillen van Holten tot bijzondere prestaties kunnen komen. Gezien de bereikte resultaten tot op heden, ver- wachtten wij een bijzonder boeiende wedstrijd. Pupillen E2 en E3 spelen beide thuis tegen Haarlese Boys E2 en E4 en beide teams hebben uitzicht op goede resultaten. meenschap van Holten hun bij deze aktie zo zal steunen dat de kinderen van het tehuis 'een onvergetelijke va kantie tegemoet kunnen zien. Hierna volgen nog een paar briefjes, die de kinderen aan „De Schure" schreven. „Hoi. lui; Hier een briefje van Syl via. Ik ben dertien jaar. Ik vind het leuk om dit jaar naar Ameland te gaan, reuze aardig van jullie, dat jullie dat doen. Eerst gingen we atijd naar Borger, maar nou ben ik er gek van. Ik heb het altijd al niet leuk ge vonden. Ik zou het erg leuk vinden als jullie ook terug schreven. Nu ga ik stoppen, want mijn koffie wordt koud. Groetjes van Sylvia". „Hallo allemaal. Hier een briefje van Jeppie. Ik ben 13 jaar en ik vind het leuk dat jullie voor ons geld ver zamelen voor Ameland. Ik vind het leuk op Ameland en ik vind het ook wel zeer leuk in zee met de golven over je heen laten gaan. Nu ga ik stoppen hoor. Nu de groeten hoor van Jeppie". Blauw Wit speelt zateidag uit te gen Voox-waai-ts 3 (Vriezenveenschc- wijk) dat momenteel de vierde plaats bezet in de eerste klasse A (15 uit 13). „De Wiekers" zijn in eigen huis heel wat mans en Blauw Wit zal er hard voor moeten werken om tot succes te komen. Een gelijk spel? De wed strijd die geleid zal worden door scheidsrechter H. Albersen begint om kwart over 4. Vertrek 3.15 uur. Er zal uit de volgende spelers een elftal worden samengesteld: P. T. Dijkstra, doel, J. W. Beldman. G. Landeweerd. J. Thalen achter. H. Fockema Andreae, H. Hovenkamp. H. Aanstoot. A. Rietberg, midden. E. Beldman, G. Dikkers, A. Jansen, H Aanstoot, voor. Blauw Wit 2 speelt uit tegen DES 5 De Nijverdallers kwamen tot 15 pun ten uit 13 wedstrijden 1 punt meer dan Blauw Wit uit eenzelfde aantal. De ploeg van Schalk kan winnen maar dan moet er meer samenge speeld en met overleg gevoetbald worden. De wedstrijd begint om kwart over vier. Vertrek: 15.30 uur. Blauw Wit 3 krijgt Excelsior 11 op bezoek. Een gelijkspel zou een mooi succes betekenen. Aanvang: 4.15 uur. Voor de junioren en pupillen zijn vastgesteld: Blauw Wit C 1-Vesos C 1 2.00 uur. Excelsior D 2-Blauw Wit D 1 3.00 uur. Hector E 1-Blauw Wit E 1 1.00 uur. Blauw Wit E 2-Hector E 4 11.00 uur. licht de klucht in 2 bedrijven „Een Haag vergist zich niet", van Bruno J. Duin. Het stuk speelt zich af ten huize van ritmeester Van Halen waar zich een soldaar aanmeldt die in de Van Halen kazerne in Elsloo moet zijn. Maar aangezien hij in Elslo met. één O in Limburg moet zijn en niet in Elsloo met twee O's in Friesland ontstaat een vreemde situatie. Na telefonisch contact met Den Haag waar men zegt dat vergissen is uit gesloten besluit de i-itmeester dat zijn huis wordt „bevorderd" tot ka zerne. Als z'n dochters ten tonele ver schijnen. en zelfs het wachtwoord moeten noemen, worden ze woedend op de dienstdoende soldaat. Nadat de storm wat is geluwd en de ene dochter verliefd wordt op deze soldaat krijgt alles een totaal ander aanzien. Als dan ook nog de vader van de verloofde van de oudste doch ter binnenkomt die zegt door Den Haag tc zijn gestuurd cn dc ritmees ter alles doet om van zijn huis een modelkazerne te maken, doen zich de dolste situaties voor. Alles komt tenslotte op z'n pootjes terecht en met het zingen van „Zor- rug dat je d'r bij komt" stijgt de vrolijkheid ten top. De Dijkerhoekse tonelisten zorgden plm. IV: uur voor boeiend amuse ment en ze werden met een verdiend applaus beloond. Aan de klucht werkten mee: Gerrit Nikkels (dienstplichtig soldaat Fr<e- derik Appel): Bertus Veneklaas (Joa chim van Halen, ritmeester buiten -dienst)Johanna ülfman (Eugène van Halen, vrouw van de ritmeester, Joke Geltink-Israël (Adèle, oudste dochter); Dinie Vlogtman-Reilink (Hortense, jongste dochter); Minie XJlfman-Bronsvoort (dienstmeisje) Gerrit Grotenhuis (Halewijn van Has pelen, verloofde van Adèle); Gerrit Vlogtman (De generaal). Kapper W. Drent sr. zorgde voor de juiste grime. Toneelaankleding: N. V. Gebr. Schuppert. Verlichting en geluid: Evert Jan Kers. Vrijdagavond concerteerden in zaal, „Het Bonte Paard" te Dijkerhoek „H.M.V." het Jeugdorkest en het H.M.V. amusementsensemble. Helaas bestond er voor dit concert, in tegen stelling tot het vorige jaar toen de zaal bijna geheel bezet was, een zeer geringe belangstelling. Voorzitter Westerik liet z'n woorden van dank tot de dirigenten Fransen en Bouwhuis vergezeld gaan van 'n boekenbon en hij bood de dames Fransen-Lubbersen en Bouwhuis- Crans een boeket tulpen aan. Onder barre weersomstandighe den speelde Holten 8 in Bome een goede wedstrijd. De stormachtige wind, die van doel tot doel stond en de harde grond lieten de bal soms de vreemdste capriolen maken. Voor de rust had NEO de wind in de rug. maar Holten verdedigde kun dig. Uit een scrimmage ontstond het enige doelpunt in deze sportieve wed strijd. Na de thee waren de rollen volledig omgekeerd. Holten viel steeds weer aan, maar vond in de NEO-doelman een te groot struikelblok. Het beetje geluk ontbrak er in deze match ook aan. want Vincent mikte op de lat en Paalman en Pasop misten opgeleg de kansen. Een gelijkspel had Hol ten minstens verdiend. Zondag a.s. uit tegen Rietvogels 6, de rode lantaarndrager. ALMELO. Een vrij matige partij voetbal werd door het uitvallen van de La Première speler Kru- zen in de twintigste minuut overscha duwd. De steunpilaar van de thuis club moest met een snee van 5-6 cen timeter in het scheenbeen het veld verlaten waarna de wond in 't zieken huis met twaalf krammetjes gehecht werd. Dit betekende voor de thuis club een grote handicap, met name in de tweede helft toen met de wind in de rug niet vanuit de tweede lijn geschoten werd, een taak die nor maal door Kruzen wordt verricht. Beide teams schiepen nauwelijks doelrijpe kansen. De uitslagen volgt: Wilhelm inaschool— NEOReutum 1-; Holten 0-0. stand in 4B is als Tukkers 0-0; -a Première De Tukkers 17 3 9 0 25 20- 6 Reutum 17 8 6 3 22 24-14 Hector 17 8 6 4 21 24-14 W'school 17 5 8 4 18 20-24 La Première 18 6 6 6 18 19-17 Holten 17 5 7 5 17 22-20 NEO 18 6 5 7 17 27-27 Rood Zwart 16 7 0 9 14 27-26 Nijverdal 16 3 6 7 12 17-26 Langeveen 17 4 4 9 12 19-31 Enter 16 3 4 9 10 12-26 Zondag: HectorWilhelminaschool; Langeveen—ReutumNijverdal—Hol ten: Rood Zwart—Enter; La Premiè reDe Tukkers.

Holtens Nieuwsblad | 1972 | | pagina 3