Klein Velderman opende aan de Kol bedrijf m Zwembad Twenhaarsveld wordt verwarmd Loodgietersbedrijf, C.V. en Electrotechniek ii één pakket iËsl Hoofdprijs (f 250.-) Fotozoek- wedstrijd voor Bennie Aanstoot RAADSVERGADERING GEEF MILD VOOR DE EMMABLOEMCOLLECTE Kerkdiensten Medische Dienst Weekenddienst Tandartsen Dierenartsen Gezinsverzorging Storingsdienst GEB Wachtdienst Brandmelding Burgerlijke Stand Officiële publikatie ONTSTEKEN VAN PAASVUREN STANDPLAATSEN VOORVERKOOP VAN IJS e.d. Gevonden /V erloren ONZE AGENDA OPEN DEUR SAMENKOMST DIJKERHOEK HOLTENS NIEUWSBLAD Vrijdag 17 maart 1972 24ste Jaargang - No. 11 Uitgave van de Stichting „Holtens Nieuwsblad" te Holten Hoofdredacteur W. Beyers Telefoon 05483 - 1234 Administratie: Gaardenstraat 17, tel. 1533 Redacteur en plv hoofdred J Wiggers 1 Advertentieprijs 14 cent per mm (bij contract lager) Abonnementsprijs 6,per half jaar, 12,per jaar Betaling op giro 875587 van de Raiffeisenbank te Holten, t.g.v. Holtens Nieuwsblad Het loodgietersbedrijf Klein Velder- ian, dat zich sinds 1963, toen het and aan dc Kolweg werd verkocht an Me tula NV te Holten, moest be- ïlpcn in houten noodgebouwen aan 1 e Kerkhofsweg heeft maandagmid- ag in aanwézigheid van een groot antal genodigden het pand dat men in 't najaar van 1971 terugkocht van genoemde N.V. officieel geopend. Be halve het loodgieters-, cieetrotech- nisch- en C.V.- bedrijf werd tevens 80 vierkante meter show- en winkel ruimte in gebruik genomen, met on der meer een compleet ingerichte keuken en badkamer. De opening had plaats door burge- neester mr. W. H. Enklaar die zich n z'n toespraak in 't bijzonder richt- e tot de heer H. Klein Velderman sr. lie het door hem in 1939 gestichte fedrijf per 1 januari '72 heeft over gedragen aan zijn 3 zoons en schoon- ioon die het bedrijf voortzetten on- Jer de naam Klein Velderman BV Technisch Installatiebureau". ,,U ebt", zo zei mr. Enklaar, ,,uit niets ets opgebouwd en wat U presteerde rerdient onze grootste bewondering- )ok de machinefabriek .Universal' is nder uw leiding uitgegroeid tot 'n irachtig modern bedrijf". De opvol- jers - jonge loten aan 'n oude stam - wenste mr. Enklaar goede zaken. De heer W. ten Berge die het woord /0erde namens de Holtense Winke- iers- en Handelsvei-eniging deed het jeugd dat in een tijd waarin veel win dels en bedrijven worden gesloten in Holten nog zo'n mooi bedrijf wordt [eopend. Het getuigt van moed. dat jonge mensen dit nog aandurven. Dubbeltjes klanten legden grondslag voor bedrijf De heer H. Klein Velderman bij alle oudere ingezetenen beter bekend als „De smid van de Kol" herinner- ie in zijn toespraak aan 't jaar 1939 toen hij de moed bezat om een eigen bedrijf in Holten te beginnen. „Al «ras ik", zo zei hij, helderziende ge weest, ik had niet kunnen dromen, lat ruim 32 jaar later mijn kinderen n onderdeel van 't bedrijf, waarmee ik begonnen ben, voort zouden zetten, en dat ik op deze plaats nog eens 'n praatje voor hen zou houden. Op de- Aandachtig gehoor bij de toe spraak van de heer H. Klein Velderman. ze dag gaan van mijn vrouw en mij de gedachten terug naar dec. '39 toen ik de deur open kon zetten. Schoorvoetend kwamen de eerste nieuwsgierigen over de drempel, met kleine karweitjes, reparaties die 'n dubbeltje, een paar kwartjes of als ze wat groter waren een gulden op brachten. In die jaren had bijna ie dere zakenman en winkelier zijn ei gen vaste klanten, vandaag de dag geldt dit alleen nog voor de dokter. Toch waren we blij met de dubbei- tjesklanten want zij hebben voor mij en mijn vrouw, al kostte het ons bei den hard werken om het hoofd bo ven water te houden, de grondslag ge legd voor het bedrijf dat in deze werkplaats geboren is. Samen hebben wij in dit pand. wat later uitgegroeid is tot een passen der eenheid, een stuk van ons bei der leven zitten. Drie van onze kin deren zijn hier geboren en hebben hier geravot. Bij hen, zowel als bij ons komen telkens weer herinnerin gen opduiken uit 't verleden en wij praten hier nog graag over- Daarom zijn mijn vrouw en ik zo verheugd, dat juist in dit pand. in deze voor ons zo bekende buurt na een onderbreking van acht jaar weer in ons bezit is gekomen." Tot de directuer, de heer Mans Klein Velderman en de -andere drie heren van de onderneming; A, Klein Velder man, W. Klein Velderman en A. Schuppert zei de heer Klein Velder man: ,,U hebt er goed aan gedaan, dat U kosten nog moeite hebt ge spaard om van dit bedrijf, waar het ook aan werkruimte niet ontbreekt, iets te maken dat gezien mag wor den. Zorg ervoor dat U dit, samen met uw personeel zo houdt, want een goede entree geeft de klant vertrou- De manier van optreden en de wijze van werken van U en Uw personeel moeten het visitekaartje worden van dit. bedrijf, en als U hiervan goed doordrongen bent, zal de naam Klein Velderman B.V. ook goed tot z'n recht komen." De heer Klein Velderman sprak ten slotte een hartelijk woord van dank tot het pérsoneel dat tot 1 januari j-1. in het loodgietersbedrijf aan de Kerk- Burgemeester Enklaar opent electronisch op enige ofstand de nieuwe showroom. V.l.n.r. de heren A. Schuppert, H. F. Klein Velderman, Mr. W. H. Enklaar en H. Klein Velder man. hofsweg in zijn dienst was. Van hen zal t.z.t. op een gezellige avond nog lafscheid worden genomen. Belangrijke dag De heer H. Klein Velderman, di recteur, noemde deze dag een be langrijke dag omdat juist vandaag alles gerealiseerd werd waar maan denlang naar werd uitgekeken. Hij sprak een woord van dank tot de fir ma's Vukkink en Zn. Jansen en Klein Velderman, J. W. Dollekamp en Zn, fa. Jalink en Zn en „Universal N.V." te Holten en de firma Logt te Olst. Zij stonden steeds klaar en zijn er m geslaagd om het werk op tijd „op te leveren". HOLTEN. NED. HERV. KERK: 8.30 uur en 10.15 uur Hulpprediker A. Schel li- vis. Exti">a collecte: Inwendige zending. GEREF. KERK: 9.30 uur ds. R. A. Hoogkamp (voorber. H.A.). 15.00 uur ds. R. A. Hoogkamp (openba re geloofsbelijdenis). In beide diensten is de ene collecte voor Algem. Kerkelijke Arbeid. Bij de uitgang collecte voor „Eigen Kerkbouw". R.K. KERKDIENST: 9.30 uur H. Mis in het gebouw Irene. NIEUW IIF.ETEN. R.K. KERK: zate dagavond 7 00 uur. Zondagmorgen 8.00 uur en 10.00 uur. j DIJKERHOEK. Bethanië: 10.00 uur ds. P. Lustig heid. Extra coltecte: Inwendige zending. Bonte Paard: 19.15 uur Open Deur- samenkomst. Spreker Pastoor Schievels van Schalkhaar - over „Jong en oud". OKKENBROEK. NED. IIERV. KERK: 10.00 uur ds. W. P. J. Osinga (H. Doop). Extra collecte voor-het jeugdgebouw. Zaterdag vanaf 12.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur: F. J. Sijtsema, Pastoriestraat 50, telef. 1870 (alleen voor spoedgevallen). Dienst wijkverpleging: zaterdar 18 maart en zondag, 19 maart, zr. M. ter Borg, Jeurinksweg N 1, telef. 2356, 's Zondags tussen 12.00 en 14.00 Uur. Ambulancevervoer: telef. 1320 (fa. A. Muller en Zn.) b.g.g. telef. 1338 (Joh. Aanstoot). Zaterdag, 18 maart en zondag, 19 maart: L. G. Dekker. Marcus Sa- muelstraat, Enter, telef. 05478-653 van 18.00-19.00 uur (alleen spoedge vallen). Zaterdag. 18 maart en zondag, 19 maart: W. C. C. Wamelink, Chui-- chi'istraat 107. telef. 2004. Elke morgen, behalve zaterdag bij mevrouw C. Knijff-Dekker, telefoon 1438 b.g.g. telef. 1799 mevrouw Beld- man-Aanstoot. Zaterdag, 18 maart t.e.m. vrijdag, 24 maart buiten de diensturen ELECTRA: H. Huisman, Kolweg 42. telef. 498! GAS: J. Bosschers, Beu- seberg 129. telef. 1945. Vrijdag, 17 maart tot en met zon dag, 19 maart keurmeesters bui ten de diensturen A. Groen Ko- zakkenstraat 15, telef. 1230. Maan dag. 20 maart tot en met zondag, 26 maart, C. Meindertsma. Bergman- straat 12. telef. 2190. Aangifte ge storven dieren op zaterdag: van 9.00-11 00 uur aan het slachthuis, te lefoon 1318. Overdag: telef. 1352. (Politiebu reau). 's Nachts: telef. 1224 (G. W. Knapen) b.g.g. telef. 1325 (G. ter Jiarmsel) HOLTEN Geboren: Inge Christine d.v. W. C. C. Wamelink en H. J. Kempkes. Jolanda Jeanette Anita d.v. J. A. J. Aaltink en A. Bekker nens. Gehuwd: A. Boodc, oud 23 jr, Bath- men en J. G. T. M. Mulder, oud 20 jaar, Holten. BEVOLKING: Ingekomen: P. K. H. Keesmaat van Deventer. A. Boode van Bath- Onder architectuur van de heren Puissant en Potkamp is iets moois tot stand gebracht en de showroom met. tal van originele ideeën geeft aan het geheel iets exclusiefs. Een har telijk woord van dank sprak de heer Klein Velderman ook tot mevr. Bul- sin'k die bij nacht en bij dag klaar stond met koffie voor het personeel dat in verband met deze bouw nog wel eens een overuurtje maakte. Tot zijn vader zei Klein Velder man tenslotte: „We zijn soms weieens een beetje eigenwijs, als we niet pre cies doen wat U ons adviseert. Dat ligt dan aan het'jeugdig enthousias me. Later blijkt dan vaak. dat we uw jarenlange ervaring om een be drijf te leiden nog Stessen. We zullen U bij tal van zaken beslist nog no dig hebben en we hopen dan ook dat we nog vele jaren op U kunnen reke nen." Als herinnering aan de opening bood de heer Klein Velderman aan de ge nodigden een electrische gasaanste- ker aan. Dinsdagavond brachten de buren een bezoek. Zij lieten hun ge lukwensen vergezeld gaan van een prachtig bloemstuk. Het personeel van de N.V. Machi nefabriek „Universal" dat woensdag avond kwam feliciteren bood een prachtige plaquette aan waarvan de voorstelling de oude smidse met vuur en aambeeld en de hoefsmid bezig met het beslaan van een paard herinneringen aan het verleden op riep. Er werden verder een groot aan tal bloemstukken aangeboden en de ze gaven aan het geheel een fleuri ge aanblik. De burgemeester van Holten vestigt de aandacht van belanghebbenden op het bepaalde in artikel 116 der Al gemene Politieverordening voor de gemeente Holten, waarbij het zonder zijn ontheffing verboden is in de openlucht paas- of kampvuren te ont steken. Aanvragen om vergunning voor 't ontsteken van paasvuren moeten uiterlijk woensdag 22 maart a s. schriftelijk ter secretarie worden in gediend en een aanduiding bevatten van de plaats waar het vuur ontsto ken zal worden. Aangezien de aanvragen door de brandweer moeten worden gecontro leerd, is het noodzakelijk, dat bo venstaande termijn stipt in acht wordt genomen. Holten, 14 maart 1972. De burgemeester voornoemd. W. H. ENKLAAR. Officiële publikatie Burgemeester en wethouders van Holten zijn voornemens voor het ko mende zomerseizoen te verpachten de navolgende standplaatsen langs de openbare weg voor IJSKARRETJES 1. aan de Forthaarsweg bij steen 18 en 2. aan het einde van de Forthaars weg, tegenover de woning van de familie Tant. De inschrijvers dienen er rekening mede te houden, dat de te plaatsen karretjes geen ontsiering van het landschap mogen vormen. Zij moe ten overigens ten genoegen zijn van het gemeentebestuur. Inschrijvingen, met opgave van de tijdsduur (in 't seizoen) en pacht som worden uiterlijk 25 maart 1972 ingewacht ter gemeentesecretarie. VERGUNNINGEN VOOR PARTICULIERE GROND De aandacht van belanghebbenden die een vergunning tot het innemen van een standplaats voor de verkoop van ijs en kleine eetwaren wensen in te nemen op particuliere grond, wordt er op gevestigd, dat zij daartoe even eens uiterlijk 25 maart 1972 een ver zoek bij het gemeentebestuur moeten indienen. Bij de beoordeling van deze ver zoeken zal o.m. nauwlettend worden nagegaan of door het innemen van de standplaats verkeersbelangen zou den kunnen worden geschaad. Holten, 14 maart 1972. Burgemeester en wethouders voor noemd, W. H. Enklaar, burgemeester G. J. Langenbarg, secretaris. Rijkspolitie Holten. Dorpstraat 22. Telef. 1352. Week 9 tot 16-3-'72. Gevonden: Br. cowboyhoed. Br. ijs muts met geel en groen. Wollen meisjessjaal met gekl. strepen. Rood- blauw-witte wollen kinderhandschoen. Double ringetje met witte steen. Ring met drie kastsleutels en een lïpssleu- tel. 1 paar witte leren damesglaces. Verloren: BI. trainingsjack. Blauw damesportemonnaie met f 47,Wol len want met bruin en grijs werkje. Wit met oranje-groene das. Oranje bruin suede jas en 2 pr. handschoe nen (suede en witte). Sleutelvan voordeur. Rijbewijs B-E in etui. De gemeenteraad komt dinsdag 21 maart, des avonds 7.30 uur in open bare vergadering ten gemeentehuize bijeen voor behandeling van de na volgende AGENDA 1 Notulen van de vergaderingen van 18 januari en 21 februari 1972. 2 a. Ingekomen stukken, b. Mededelingen. 3 Voorstel tot verkoop van 'n bouw terrein aan: a. de heer G. Veldhuis te Almelo; b. de heer A. Hofhuis te Diepen veen. 4 Voorstel tot verhoging van de huurprijzen van woningen. 5 Voorstel tot vaststelling van een herziening van het bestemmings plan „De Haar". 6 Voorstel tot straatnaamgeving it het bestemmingsplan „De Haar" 7 Voorstel tot het benoemen van 't lid van het bestemmingsplanfo rum. 8 Voorstel tot wijziging van de ta rieven van het zwembad. 9 Voorstel tot het verlenen van ga rantie ten behoeve van het aan gaan van hypothecaire geldlenin gen. 10 Voorstel tot het intrekken van de verordening inzake bijdragen spraakonderwijs. 11 Voorstel tot wijziging van de ge meente- en bedrijfsbegrotingen 1972. (o.a. kredieten ten behoeve van het slachthuis, bouwrijp ma ken fase VI „De Haar", aanleg toeristisch fietspad Nijverdal-Hol- ten, subsidie stichting Milieuzorg Overijssel, aankoop containers, aankoop t.v.-toestellen ten behoe ve van het onderwijs, uitbreidin gen gas- en elektriciteitsbedrijf). 12 Beantwoording eventueel ingedien de schriftelijke vragen. De vertegenwoordiger Bennie Aan stoot uit de Holterenkstraat heelt de hoofdprijs van f 250.gewonnen in de Foto-Zoekwedstrijd die door het „Holtens Nieuwsblad" werd gehou den. In onze krant van 17 decem ber 1971 stonden maar liefst 104 fo to's afgedrukt van zaken en bedrij ven in de gemeente Holten. De op dracht was de juiste naam van de zaak of bedrijf te noemen alsmede de branche en het Juiste adres. Bij het controleren van de ingezonden oplossingen bleek duidelijk dat een groot aantal „zoekers" bij het zoe ken naar de juiste oplossing was thuisgebleven. Men vondt dan aan de hand van de foto wel de juiste naam en de branche alsmede de straatnaam maar niet het nummer, dat in verschillende advertenties (die betrekking hadden op de foto's) niet werd vermeld. De telefoongids gaf in dergelijke gevallen veelal de op lossing maar in dit geval vermelde deze gids geen huisnummer. Men nam niet de moeite om even naar de Waag- weg te rijden om het nummer (15) op te nemen bij de Fa. A. H' Jalink en Zn. n.v. en dat betekende een on volledige oplossing Een vrij groot iaantal inzenders verwisselde ook Res taurant „De Wielen" met Restau rant „De Prins". In beide gevallen betrof de foto een in terieuropname, Mej. M. J. Koopman, Woman As sistent Purser s.s. „Canberra" stuur de haar oplossing vanuit Teneriffe, Canary Islands. De oplossing ging vergezeld van het volgend rijmpje „Beste redactie, ook ik kom nog even Om U de foto-oplossing te geven Waar ik ook ben, ter land of ter zee Natuurlijk...,Holtens Nieuwsblad" gaat mee! De prijzen werden als volgt gewon nen: I. Bennie Aanstoot. Holterenkstraat 22 foutloos f 250.— 2. H. W. Riet berg, Beuseberg 89 foutloos f 100. 3. H. Podt. Borkeld 88 foutloos f 100; 4. J. W. Manenschijn. Beuseberg 2 foutloos f 50: 5. Mei. Gerrie Elber- sen. Neerdorp 37 1 fout f 50: 6. Scheperman, Schoutenstraat 2" fout f 50; 7. H. J. Bosschers. Diiker- hoek 77 1 fout f 25: 8. G. Hoefman, mr. G. Vixseboxsestraat 1 fout f25: 9. J. Blankenberg. Beuseberg 114 2 fouten f 25; 10. Mevr. H. J. Bal- Keiler, Holtenberg 49 2 fouten f 25; II. Mevr. J. Oonk-Bosman. Badhuis straat 10, Deventer 2 fouten f 25; 12. M. Elbersen, Neerdorp 37 2 fouten £25; 13. W. Schippers. Maarstraat 17 2 fouten f 25; 14. Mej. M. Elbersen, Neerdorp 37 2 fouten f 25; 15. Mej. Hennie Elbersen, Neerdorp 37 2 fou ten £25; 16. Familie A. van Dijk, Sta tionsstraat 14 2 fouten f25; 17. mevr. J. Bronsvoort-Lubbersen, Waardenb. str. 3 fouten f 10; 18. H. J. A. Podt, Borkeld 88 f 10; 19. Js. Beldman, Rörikstraat 10 2 fouten f 10; 20. M. ter Stal, Neerdorp 82 3 fouten f 10; 21. Hennie Markvoort, Schouten straat 25 3 fouten f 10; 22. Mevr. W. H. Steunenberg-Koopman, Larense- weg 3 fouten f 10; 23. Mevr. J. G. Scneperman-Markvoort, Schoutenstr. 3 fouten f 10; 24. Fam. E. Koopman burg. v. d. Borchstraat 43 3 fouten f 10; 25. Mej. M. J. Koopman a/b s.s. ..Canbera" 3 fouten f 10: 26. Mevr. H. J. Dikkers-Rensen. Larenseweg 44 3 fouten f10. De geldbedragen zijn inmiddels uit betaald in ..Waardebonnen" welke UITSLUITEND bij de deelnemende winkeliers en bedrijven aan deze fo tokrant kunnen worden besteed. Er waren ruim 400 oplossingen binnen gekomen, waarvan slechts 4 foutloos waren. Zondag 19 maart a.s. zal er te Djj- kerhoek weer een z.g. Open-Deur-sa- menkomst worden gehouden in „Het Bonte Paard." Spreker is pastoor Schievels uit Schalkhaar. Voor velen van ons geen onbekende, omdat hij voor enige ja ren nog pastoor te Nieuw Heeten was en in die hoedanigheid de pastorale verzorging van de R.K. Kerkleden te Holten had. Hij spreekt over het on derwerp „Jong en oud". In de samen komst, die veertien dagen geleden te Espelo werd gehouden, wist pastoor Schievels op sprankelijke wijze zijn gehoor le boeien. Evenals te Espelo werken aan de samenkomst te Dijkerhoek mee „The Christian Sounds" o.l.v. de heer Vaags uit Bathmen. De soontane wij ze waaroD zij hqn liederen in zang en muziek brengen, werd in d" b;:- eenkomst te Espelo zecr gewaardeerd. Bezoekers ontvangen bij het binn"-!- komen een volledig nrogramma F." is geen entree. Wel wordt een collec te gehouden voor het Open-Deur- werk. De bijeenkomst begint om 19.15 uur. Vóór dit tijdstip worden gemeenschap pelijk liederen gezongen. Ook nu no digt de Oper.-Deur-groep iedereen, kerkdijken en buitenkerkelijkenweer uit deze bijeenkomst bij te wonen. Naar wij vernemen zal er gelegen heid zijn tot het stellen van vragen. Vrijdag 17 maart 20.00 uur'. Clubavond M.A.C. „De Holterberg" in clubhuis, café „De Biester". 20.00 uur. Jaarvergadering van de muziekvereniging „H.M.V." in Dorpshotel Holterman. 20.00 uur: Contactavond gemeente bestuur met bewoners nieuw com plex „De Haar" in de aula van de scholengemeenschap. Zaterdag 18 maart 20.00 uur: Ontspanningsavond van de Vereniging „Jong Holten", afdeling van de P.J.G.O. in zaal „Het Bonte Paard" te Dijkerhoek. 9.00 uur: Overijsselrit door de ge meente Holten. Start en finish ho tel „Haarlerberg" in Haarle. Zondag 19 maart 19.30 uur: Opening bar „De Dèle" van Bar-Dancing Boode te Bath men (zie adv.) Dinsdag 21 maart 19.30 uur: Openbare raadsvergade ring ten gemeentehuize (zie agen da). Woensdag 22 maart 16.00 uur: Opening firma Stukker en Zn,, verf- en behangspeciaalzaak, Oranjestraat 33 (zie adv.) 19.45 uur: Bijeenkomst Herv. Vrou wengroep Holten in de hal van de School met de Bijbel. 20.00 uur: Bijeenkomst Herv. Vrou wengroep Dijkerhoek in Bethanië. Sprelcer de heer A. Scheelvis over de „Jezus Beweging". Donderdag 23 maart 19.45 uur: Vergadering Chr. Platte landsvrouwen in gebouw Rehoboth- Spreekster romanschrijfster Jos v. Maanen-Pieters. 19.45 uur: Jaarvergadering Controle vereniging „Holten e.o." in café Kalfsterman. Donderdag 23 en vrijdag 24 maart 19.30 uur: Jaarfeest C.J.V.-clubs Es pelo in „Het Trefpunt". Vrijdag 24 maart 19,30 u.: Jaarfeest C.J.V. „De Vrien denschaar" in Irene. Zaterdag 25 maart 14 00 uur'. Gratis toneelvoorstelling toneelclub „De Vriendenschaar" voor bejaarden in Irene. 19.30 uur; Jaarfeest C.J.V. ,,De Vriendenschaar" in Irene. Vrijdag 24 t-m. zondag 26 maart Evenementen in de jeugdsociëteit „De Schure" voor een goed doel (zie bericht.) Maandag 27 maart 19.45 uur: Hearing van de Stichting Soc. en Cultureel werk in de aula van de Scholengemeenschap. Woensdag 29 maart 19.45 uur: Jaarvergadering Fokver- eniging ..Holten e.o." en „Fries- Hollandse" in café Kalfsterman met film over moderne landbouw- b: drijven. 20.00 uur: Vergadering A.R. Kies vereniging ..Nederland en Oranje" in gebouw Rehoboth. In de week van 20 tot en met 25 maart wordt in onze gemeente weer de jaarlijkse Emmabloemcollecte gehouden, waarvan de opbrengst o.a. ten goede komt aan de tuberculose-bestrijding door de plaatselijke kruis vereniging. De t.b.c. is gelukkig geen volksvijand nummer één meer. maar de aandacht voor de bestrijding mag niet verslappen. De z.g. haarden die toch nog telkens worden ontdekt, bewijzen duidelijk dat deze zo gevrees de ziekte nog niet is overwonnen en dat men attent moet blijven. De Kruisverenigingen doen voor de bestrijding zeer belangrijk pre ventief werk en daarom durft het bestuur van het Groene Kruis dan ook een dringend beroep te doen op ALLE INGEZETENEN om een milde bijdrage te geven. Aan alle inwoners wordt in het begin van de komende week een cir culaire met daarbij ingesloten een envelopje toegezonden. Zij worden verzocht hun bijdrage vast klaar te leggen, want het envelopje wordt aan hun woning afgehaald. Voor betoonde offervaardigheid zegt het Groene Kruis-bestuur bij voorbaat allen zeer hartelijk dank. Ingezetenen die nog geen lid zijn van het Groene Kruis kunnen zich opgeven bij de personen die het envelopje komen halen. Gelijktijdig met de jaarlijkse voorjaarsopknapbeu ft is men op het zwembad Twenhaarsveldbe gonnen met de aanleg van de waterverwarming. Vlak naast het diepe bassin vordert men goed met een gebouwtje, waarin de waterverwarmings installatie komt. Het wordt in eigen beheer door gemeentewerken uitgevoerd. Op een twintigtal punten wordt het gehele bad straks, indien nodig met vers water verwarmd. Een modernisering die bijzonder welkom zal zijn niet alleen bij de Hol tenaren, maar ook bij de vakantiegasten. Op de achtergrond de mooie zonneweide

Holtens Nieuwsblad | 1972 | | pagina 1