n- er Vijftig jaar voetbal Drukbezochte geslaagde feestavonden LENTEBODEN CBTB-ers hielden jaarvergadering Wilhelminascliooll- Holten 12-1 Het degradatiespook bedreigt Kalfsterman I i d Gouden speld voor ere-leden 3 van de voetbalver. Holten Biljartbond Ons Genoegen Bergruiters sprongen in Zuidwolde H. J. Nekkers beste schutter De Kleine Gids Onderscheidingen Feestavonden Goed geslaagd touw trekkersbal „Hatric" hield i n terne trimwed strij d Feestmiddag voor kinderen NW-leden Zelfdiscipline nodig Gemakkelijker dan tien jaar geleden Op de fiets Vrijdag 3 maart 1972 S Sjors en Jack in diep gesprek. De Bergruiters B. J. Brouwers, J. Murris en mej. R. Getkate hebben deelgenomen aan het Indoorconcours fe Zuidwolde van 23 tot en met 26 februari. Er waren 130 deelnemers. De uitslagen waren: Woensdag 23 febr.Klasse L: B. J. Brouwers op Enster, le parcours foutloos 15e plaats, J. Murris op .Jum ping Lady, le parcours, 1 fout. 2e parcours: B. J. Brouwers 1 fout, J. Murris 2x foutloos, 3e prijs. Donderdag, 24 februari: KI. L, ge- luksspringenWeinig geluk voor de Bergruiters B J. Brouwers 10 hin dernissen, J. Murris 7 hindemissen (65 deelnemers). Vrijdag, 25 februari KI. M: le par cours: Mej. R. Getkate, foutloos, 9e prijs, J. Murris, foutloos, 6e prijs. Zaterdag, 26 februari Parijs-springen le parcours: Mej. Getkate, fout loos, 13e plaats, J. Murris op Amor, 1 fout, 16e plaats. Finale Mej. Getkate 1 fout, J. Mur ris 1 fout. J. Murris werd 4e in het algemeen klassement en ontving een uitnodi ging om vrijdag met een equipe naar Duitsland te gaan. Tijdens het Internationaal Indoorconcours C.H.I. te Eist ontving mej. R. Getkate een uitnodiging om van 23 t.e.m. 25 mrt. naar België te komen, waar zij dan met haar nieuwe aanwinst „Passe- partou" zal starten. 1 apt er e; geho. in ell uur j Geg; dient bij h vaart en o anch a anti :V Vi Reg: ib act ;weec ?n gi oor i 'il aa De dames Vincent en Ter Hoe ven bieden voorzitter Warrink een „Abraham" aa-, Bij de door de Schietvereniging ,,De Eendracht" in zaal „Vosman" om het clubkampioenschap gehouden wedstrijden werden de volgende re sultaten behaald: Groep A: H. J. Nekkers 124 pt. 2 G. J. Schuppert 122 pnt. 3 J. Haan 119 pnt. 4 G. Jansen 104 pnt. Groep B: 1 D. Jansen 114 pnt. 2 A, Paalman 114 pnt. 3 J. van Asselt 103 pnt. 4 D. J. Nijendijk 97 pnt. 5 A. Schuppert 87 pnt. 6 J. A. Aanstoot 86 pnt. Groep C: 1 G. J. Aaftink 100 pnt. 2 J. Sluiter 99 pnt. 3 J. Bouwhuis 96 pnt. 4 F. Sluiter 90 pnt. 5 A. Bie leman 87 pnt. 6 H. J. Bekkern^ns 85 pnt. 7. A. Pekkeriet 75 pnt. Verschenen is de geheel bijge werkte 31e druk van De Kleine Gids voor de Nederlandse sociale ver zekering. Naast de gebruikelijke in houd is thans ook een lijst met de adressen van de bedrijfsverenigin gen opgenomen. Van de mogelijkheid tot voorintekening is op zo ruime schaal gebruik gemaakt dat de op lage aanmerkelijk moest worden ver groot. Het boekje is verkrijgbaar bij de Ra den van Arbeid, tegen betaling van f 0,50, eventueel verhoogd met por tokosten. Jonker) Jack van Maarseveen, nspec- teur (Jan Holterman) notaris Wijns- ma (Johan Stukker Jr.) Germaine de Beua, hotelgast (mevr. M. Eggink- ten Velde. De klucht werd met veel vaart ge bracht, wat de komische woordspelin gen ten goede kwam. Willen we heel erg kritisch zijn dan zouden we ons 'n nog grotere tekstvastheid wen sen. ,,O.C.H." is bovendien een betere to- neeloutillage waard. Beide feestavon-. den werden met een gezellig bal be sloten res'p. met medewerking van het Saturnus kwartet en het Salland Combo. De voetbalvereniging „Hol ten" mag terugzien op een buitenge woon geslaagde jubileumviering. In de hoofdklasse van de biljartcompetitie van de biljartbond ..Ons Genoe gen", staat de degradatie van het eerste viertal van Kalfsterman nog lang niet vast, want hoewel men deze week een 6-2 nederlaag kreeg te incasseren van VIOS 1 uit Rijssen, is haar achterstand op het eerste viertal van Haarler- berg toch teruggebracht tot 3 matchpunten, want Haarlerberg kreeg in Rijs sen met niet minder dan 8-0 klop van Spekhorst 1. De wedstrijd in de hoofd klasse tussen Het Anker 1 en Ten Berge 1 werd uitgesteld. Wat betreft het kampioenschap kunnen we gerust stellen dat deze week de beslissing is ge vallen, want in Nijverdal behaalde lijstaanvoerder MKV l uit Raalte een da verende 8-0 zege op KOT 1, dat als tweede staat geklasseerd. Door deze uit slag bedraagt de voorsprong van MKV niet minder dan 28 matchpunten op hun naaste concurrent. Overige uitslagen in de hoofdklasse: NBC 1— Dreije- rink 1 2-6; Vloedgraven 1—De Tonne 1 4-4. clubembleem en eveneens in bor duurwerk „S.V. Holten 1922-1972". Heel passend was het geschenk van de dames van de bestuursleden een „Abraham" die door mevr. Ter Hoe ven werd aangeboden. Mevr. Ter Hoeven: Als trouwe supporsters ho ren we ook deze middag er bij. Als goede echtgenotes verwerken wij met onze mannen de nederlagen en hou den wij met hen zes dagen feest op een overwinning". Namens de VV „Nijverdal" de Sport club „Lochem" en de gymnastiekver eniging „Bato" werd gesproken door resp. de h.h. Praas, Reinders en Lukkien. Zij lieten hun gelukwens ver gezeld gaan van een voetbal en en- veloppes met inhoud. De heer H. Dekker die het woord voerde namens de redactie van het clubblad bood een 12 tal reserve shirts aan, aan de vereniging die een half jaar recreatie heeft verschaft aan ve le duizenden. Ook in minder florisan- te jaren kon „Holten" blijven draaien door de inspanning van velen. Wim Schooien liet z'n gelukwens van de voetballende leden vergezeld gaan van een geschenk onder couvert (665). Ik hoop zo zei hij dat we steeds trots kunnen zijn op het lidmaatschap van „Holten". De Holtense Muziekver eniging „H.M.V." kwam tegen het einde van de receptie een muzikale hulde brengen en namens het korps wenste voorzitter A. Westerik van harte geluk met het ouden jubileum. Hij noemde het een goede zaak als jonge mensen worden samen ge bracht om sport te beoefenen. Voorzitter Warrink dankte tenslotte voor de goede woorden en wensen en de vele bloemen en geschenken die werden aangeboden. Ter gelegenheid van dit gouden ju bileum werd aan de ere-leden de h.h. Joh. Bronsvoort, H. W. ten Velde, H. Klein Velderman, H. W. Tuller, D. J. Wansink en G. Wissink de gouden erespeld uitgereikt en kreeg de heer Schuurman (lid van verdienste) de zilveren erespeld. Aan de hr W. Beij- ers die wegens ziekte verhinderd w-as zal t.z.t. de gouden speld wor den uitgereikt. Voorzitter Warrink sprak verder woorden van dank en waardering tot het grote leger vrij willige chauffeurs met hun auto's. Dankzij hun medewerking marcheert het jeugdwerk magnefiek. Dank werd ook gebracht aan de jeugd- en elftal commissies, aan de heren Schutte, en Schippers als beheer ders van de cantine, aan de dienst van gemeentewerken waarop men nooit tevergeefs een beroep deed en aan Willem Dijkslag die geen moei te teveel is als hij de belangen van „Holten" kan dienen. De vereniging is bijzonder gelukkig met. hem en hoopt dat Willem nog vele jaren z'n diensten zal blijven bewijzen. Zowel vrijdag- als zaterdagavond werd door Ontspanningsclub „O.C.H." met groot succes opgevoerd Johan Blaasers klucht in drie bedrij ven „In de vergulde os". Door een sterke rolbezetting kwam de humor van het stuk volkomen tot z'n recht. Het is een grote verdien ste van „O.C.H.", wat in de hoofdrol vertolkers Hein (L. Meinsma), Sjors Brink (J. Knijnenberg) en Griet (mevr Meinsma-Kooy) sterke troeven had. In de bijrollen speelden verder Ina Oostei-kamp (Hetty dochter van Brik) mevr. J. Voordes-Konijnenberg (mevr. Brink) Johan Stukker Sr. (prof. Goud van Stenenveurde) Lies- betji zijn vrouw (mevr. F. Nijerees- Al brengt één zwaluw dan nog geen lente, toch zijn de eerste lenteboden er al. De sneeuwklokjes bloeien reeds en op warme plaatsen staan zelfs krokussen in bloei. Bij de heer A. Jansen op het erve „Hofjes, Look 12, zijn de eerste lammeren algeboren enkele dagen geleden. Het zijn twee ooi tjes, op de foto dus enkele dagen ud, verlangend om het voorjaar tegemoet te zien. Overige uitslagen in de eerste klasse: De Poppe 1-M.K.V. 2 0-8; De Ster 1-Lierinck 1 6-2; H.B.C. 1-K.O.T 2 6-2; V.O.G. 1-NBC 2 8-0; Oudelaar 1-De Budde 1 0-8 In de tweede klasse is het nog steeds een spannend gevecht tussen koplo per Roelofs 1 uit Nijverdal, dat de ze week met 6-2 won bij plaatsge noot O.B.K. 1, en onze plaatselijke vertegenwoordigers Kalfsterman 2, dat eveneens met 6-2 de baas bleef over H.B.C. 2 uit Hellendoorn. Tot winst voor Kalfsterman 2 kwamen: Theo Poppe (75-27); G. J. Scholten (75-29) en H. Aaftink (75-33). Het tweede viertal van Jansen neemt in deze klasse nog altijd een zeer fraaie vierde plaats in, want ook deze week wonnen zij met 6-2 van De Ster 2 uit Hellendoorn. Bij Jansen 2 kwamen tot winst: G. v. d. Berg (75-25); J. W. Klein Velderman (75-23) en A. Bijma (75- 44). In de derde klasse kon Het Anker 2, ondanks haar zeer onverwachte 8-0 overwinning bij De Tonne 2 in Hellendoorn, haar achterstand van 5 matchpunten op V.I.O.S. 2 uit Rijs sen niet verkleinen, want de ploeg uit Rijssen bleef in eigen huis met 8-0 de baas over het derde vier tal van Kalfsterman uit Holten. De winnaars bij Het Anker 2 wa ren de volgende spelers: J. A. G. Ool- bekkink (75-25)J. Markvoort (75- 30); M. ter Stal (75-31) en J. Deijk (75-31.). Het derde viertal, van Jansen 3 be hield haar achtste plaats op de rang lijst dankzij een 4-4 gelijkspel tegen De Ster 3 in Hellendoorn. De vier punten werden bij Jansen 3 binnen gehaald door: H. Menkhorst (75-36) en J. W. Veneklaas (75-31). In de vierde klasse klom het vier de viertal van Kblfsterman van de zevende naar de zesde plaats, via een 6-2 zege in Haarle op Lierinck 3. Bij Kalfsterman 4 kwamen tot winst H. Bekkernens (60-41): H. J. Stuk ker (60-47): .J. H. Koetsier (60-38). OVERZICHT VAN DE POSITIES VAN DE HOLTENSE VIERTALLEN Hoofdklasse: i. M.K.V. 1 72-120; 2. K.O.T. 2 72- 92; 12. Haarlerberg 1 68-36; 13. Kalf sterman 1 64-33. Eerste klasse: I. De Budde 1 68-95: 2, M.K.V. 2 68-93: 3. Jansen 1 68-83: 12. K.O.T. 2 63-37; 12. Bolscher 2 68-31. Tweede Klasse: 1. Roelofs 1 68-94: 2. Kalfsterman 2 68-93: Spekhorst 2 68-89; 4. Jansen 2 68-74: 11. V.O.G. 2 68-47; 12. DE Budde 2 68-42. Derde Klasse: I. V.I.O.S. 2 68-98; 2. Het Anker 2 68- 93; 3. De Tonne 2 68-82: 6. Kalf sterman 3 68-67: 8. Jansen 3 68-61; II. K.O.T 3 64-48; 12. De Ster 3 68- 42. Vierde klasse: I. Braamhaar 1 68-100: 2. Oudelaar 2 68-97; 6. Kalfsterman 4 68-77; II. De Tonne 3 68-26; 12. Dreijerinlf 3 68-24. n a{ Het bestuur van de Voetbalver. „Holten" heeft zaterdag-1 nat middag in feestzaal „Vosman" ter gelegenheid van haar vijftig jarig bestaan een zeer druk bezochte receptie ge houden met als hoogtepunten een toespraak van de heer S. C. Kruk te Apeldoorn als afgevaardigde van de Kon. icr Ned. Voetbal Bond (KNVB) die de jubilerende vereniging r J de prachtige Bondswimpel aanbood en het uitreiken van de 1 °r gouden erespeld aan zeven ere-leden en de zilveren speld vei aan een lid van verdienste. trek r d De gezellige receptie werd geopend door de voorzitter van „Holten", de elöl heer J. WARRINK, die zich met een woord van welkom in het bijzonder richtte tot het gemeentebestuur, de oprichters, ere-leden, lid van ver dienste, afgevaardigden van de KNVB, TVB, LBA en een groot aantal vertegenwoordigers van zusterverenigingen ter plaatse als daarbuiten P en vertegenwoordigers van de Holtense middenstand, waarvan men in de loop der jaren veel steun mocht ondervinden. wei X ig ;eei De touwtrekvereniging OKJA or ganiseerde op zaterdag 26 februari een feestavond voor haar leden. De ze werd gehouden in de zaal van camping Veneklaas, die door de ei genaar ter beschikking was gesteld. Na de koffie die men allen kreeg aan geboden, werden er feestmutsen en neuzen rondgedeeld, hierdoor kwam er 'n geweldige feeststemming los, en werd er al dadelijk gedanst gehost. De avond stond o.l.v. „Duo Bokkin- ga" uit Markelo. revanche heeft genomen voor de des tijds in Holten geleden 3-2 nederlaag. De stand en de uitslagen in 4 B zijn als volgt: HectorDe Tukkers 0-0 WilhelminaschoolHolten 2-1 N EO—Enter 2-3 La PremièreRood Zwart 1-0 LangeveenNijverdal 1-1 De Tukkers 15 7 8 0 22 22-7 Hector 16 8 3 21 23-11 Reutum 15 7 5 3 19 21-13 Le Première 16 6 4 6 16 19-17 Wilh.school 15 5 5 4 16 18-22 NEO 16 5 5 6 15 26-24 Holten 15 4 6 5 14 13-19 Rood Zwart 15 6 0 9 12 24-25 Enter 15 4 4 7 12 14-25 Langeveen 16 4 4 3 12 18-25 Nijverdal 15 2 6 7 10 16-26 Bij Kalfsterman was het alleen H. Jalving die zijn partij in winst wist om te zetten, n.l. 125 caramboles in 46 beurten. In de eerste klasse be hield Jansen I een kleine theoreti sche kans op het kampioenschap door thuis met niet minder dan 8-0 te win nen van Bolscher 2 uit Enter. Voor de winst van Jansen zorgden: J. Schuppert (100-19); F. G. Brink (100- 39); J. A. Jansen (100-27) en G. v.d. Berg (100-45.). De vrijdagavond in gebouw „Re- hoboth" gehouden jaarvergadering van de plaatselijke afdeling van de C.B.T.B. heeft de voorzitter de heer Hm. Landeweerd na lezing van het schriftgedeelte Psalm 33 en gebed in zijn openingswoord stil gestaan bij het afgelopen jaar dat al met al voor de bóer een goed jaar is geweest. Met het oog op de prijzen en afzet ting van de producten mag worden gezegd dat de zon is doorgebroken in 't bijzonder wat de zuivel-en veesec tor betreft. De toenemende vraag op de zuivelmarkt en de „opruiming" van de overschotten heeft een gun stige prijsontwikkeling te zien gege ven. Het opheffen van de prijsbevrie zing van de voornaamste producten heeft op de prijsontwikkeling een gun stige invloed gehad. Helaas kan dit niet gezegd worden van de pluimvee sector waar het nog .weinig rooskleurig is in 't bijzonder wat de leghennen betreft. Ook het algemeen structuur beleid baart ve len zorgen. Men weet niet door de steeds toenemende vergroting van be drijven en eenheden of men zich wel staande kan houden In Overijssel hebben 465 boeren laten weten dat ze ermee willen stoppen. Bij alle zorgen die er ongetwijfeld v.ijn, mo gen wij als christenboeren weten dat de hemelse Vader ons leven in Zijn hand heeft en dat wij bok met onze stoffelijke noden tot Hem mogen gaan. Na dit openingswoord bracht de se cretaris de heer J. W. Hulsman het jaarverslag uit waaruit o.m. bleek dat 't ledental gelijk (55) was geble ven. Penningmeester D. J. Brons voort boekte over 1971 een batig sal do van f 276.72. De commissie voor kascontrole die bestond uit de h.h. H. Aanstoot en Gerh. Stam had boe ken en bescheiden in orde bevonden. Ms leden van de controlecommissie 1972 werden benoemd de h.h. Gerh. Stam en E. Stam. Als bestuursleden werden met bijna algemene stemmen herkozen de h.h. J.W. Hulsman en J. Meijer. Na de pauze vertoonde de heer L. Wetering te Ommen, economisch- so- ciaalvoorlichter CBTB in Overijssel het klankbeeld „Kiezen of delen". Er werden naar aanleiding van dit klank beeld dat handelt over o.a. financiële problemen in 't dagelijks leven enke le vragen gesteld die stof gaven voor een geanimeerde discussie De matig bezochte jaarvergadering werd door de heer Wetering met dankgebed be sloten. Maandag 21 februari hield de Hol- tens Atletiek en trimclub „Hatric" in terne trimwedstrijden, waar alle le den aan deel konden nemen. Er wer den verschillende oefening geconstru eerd als op een trimbaan. Men kreeg voor ieder onderdeel punten. Maan dag 28 februari was de prijs uitrei king. De prijzen bestonden uit voor werpen in natura voor iedere klasse waren drie prijzen beschikbaar. De uitslagen waren: Gehuwde dames: 1 mevr. Meester exql. mevr. Meijerink, 2 mevr. We vers. 3 mevr- Neyenhuis. Ongehuwde dames: 1 mej. T. Schop pens. 2 mej. H. Landeweerd," 3 mej. •J. Reilink. Heren: 1 J. v. Pijkeren. 2 H. Wolte- rink. 3 F. Kramer. De afdeling Holten van het N.V.V. organiseert op zaterdag, 11 maart a s. van 14.00-16.00 uur een feestmiddag voor de kinderen van de leden in de zaal van hotel Vosman. Gedacht wordt aan de leeftijdsgroep van 4 tot 13 jaar. Voorzitter Warrink hield hierna een korte toespraak en hij zei te rugkijkend op de achterliggende lig gende 50 jaar al peinzend en lezend tot de ontdekking te zijn gekoi dat zich een hele evolutie heeft, trokken in de voetbalsport, die van een sport voor enkelingen is uitge groeid tot de volkssport nummer 1. „Holten" vormt daarop geen uitzon dering. Begonnen in 1921 door een groepje enthousiastelingen mei een elftal tot 1952 een langzame groei (3 elftallen in de competitie) in 1962 6 elftallen en pp dit moment een ver eniging met 20 elftallen. Helaas is de accommodatie niet meegegroeid en t.a.v. hiervan moeten we niet al leen constateren dat we uit ons pak zijn gegroeid maar tevens dat het tot op de draad is versleten. Geluk kig wordt er aan het nieuwe pak het sportpark „Meermanskamp" van de „Stichting SportbelangenHolten" hard gewerkt en onvoorziene om standigheden voor behouden zal daar in het a.s. najaar de bal gaan rollen. Behalve het feit dat onze jas te klein is geworden is ook de drager in de loop der jaren veranderd, he laas niet alleen in gunstige zin. Hoe wel ik zeker niet tot degenen behoor die het verleden wil idealiseren meen ik toch te moeten constateren dat het met de verdraagzaamheid op onze voetbalvelden niet goed gaat. Het lei den van een vereniging of van een wedstrijd stelt steeds hogere eisen, omdat we ons steeds moeilijker kun nen onderwerpen aan 'n zeker gezag. Toch zullen we ons een bepaalde ma te van zelfdieipline moeten opleggen, willen we onze tak van sport, in de toekomst niet de das om doen zo be sloot de heer Warrink. Burgemeester mr. W. H. Enklaar sprekend namens het gemeentebe stuur zei wat makkelijker te praten dan 10 jaar geleden toen de accommo datie uitermate slecht was. De toe komst ziet er gelukkig nu aanmer kelijk florisanter uit. Mr. Enklaar zei verder alle lof en waardering te heb ben voor de wijze waarop de vv „Hol ten" haar taak vervulde en hij prees voorzitter Warrink die als voorzitter van de „Stichting Sportbelangen Hol ten" een bewonderingswaardige ener gie aan de dag legt bij de realise ring van 't sportcomplex „Meermans kamp". Het gemeentebestuur zal de SV „Holten" ook in de toekomst graag blijven steunen zo besloot mr. Enklaar. De heer D. J. Wansink die het woord voerde namens de oprichters zou een boek kunnen schrijven over de voorbije halve eeuw. Uit de begin jaren toen men op de fiets (soms drie op een fiets!) naar Heino ging.. Niet allé spelers hadden voetbal- schoenen en ze lieten toen bij schoen maker Stokkers een harde neus ma ken die ze met een touwtje vast knoopten op de gewone schoenen. De heer Wansink liet z'n gelukwens ver gezeld gaan van een bedrag in cou vert. De heer H. W. ten Velde sprekend i names de ere-leden en vele jaren lid j van het bestuur herinnerde aan de vele zware tegenslagen die „Holten" moest incasseren. Dat men heeft vol gehouden en nu z'n gouden jubileum mag vieren is een felicitatie waard. De heer 'S. C. Kruk sprekend naraens de K-N.V.B. zei met bijzonder veel ge noegen gevolg te hebben gegeven aan de uitnodiging om deze middar aanwezig te zijn om „Holten" te-feli citeren met het. 50 jarig bestaan De club speelt nu 5 jaar in de KNVB en is in de vierde klasse tot goede i •uccessen gekomen en was een paar I jaar geleden toch al heel dicht bij promotie naar de 3e klas. Het ge stelde doel zal beslist worden bereikt zo besloot d,e heer Kruk die onder da verend applaus de Bondswinpel van de „Koninklijke" aan voorzitter War rink overhandigde. De heer Van Gils te Oldenzaal die het woord voerde namens de Lande lijke Bond v. Amateurs liet het niet bij feliciteren maar sprak ook zijn grote waardering uit voor de mede werking die men als „L.A.B." steeds weer onderdervindt van de Holtense club. De voorzitter van de afd. Twenthe van de KNVB de heer H. te Riet te Enschede herinnerde aan de op richting van „Holten" in 1951 en de officiële inschrijving bij de afdeling Twenthe in 1952. De oprichters zul len toen niet hebben gedacht dat de kleine stek nog eens een zo fox-se tak zou worden aan de grote KNVB- boom. Dat alles zo goed ï-olt ook in de jeugdsector is alleen al een felicitatie waard. Hel eerste elftal is veelal het „visitekaartje" van 'n vei-- eixiging. Dit mag men zeker niet on derschatten maar de jeugd is min stens even belangrijk. De heer Te Riet dankte tenslotte voor de pret tige samenwerking en hij deed z'n goede wensen voor de toekomst ver gezeld gaan van een vaantje. De heer W. ter Horst die kwam geluk wensen namens de Almelose scheids- ï-echtersvereniging dankte voor de uitnodiging. We waren zo zei hij ook wel gekomen als we geen uitnodiging hadden ontvangen. De verstandhou ding tussen „Holten" en onze vereni ging is wel zo goed dat we meteen wel wisten dat men ons had vergeten. De „A.S.V." heeft altijd goede con- tacte met „Halten" en onze arbi ters gaan hier graag naar toe om te fluiten. Ook de heer ter Horst bood een vaantje aan. Mevr. G. den Heijer (Oud-kant.inebe- heerdster) verraste de gouden club niet alleen met een gelukwens op rijm maar ook met 'n prachtige door haar zelf gemaakte tcfelloper met het De aanvoerder van het tweede' elftal biedt Willy Schooien na mens alle senioren en a-elftal spelers een enveloppe met ruim zeshonderd gulden aan. Het is onze plaatsgenoten j.l. zon dag niet gelukt hun opwaartse lijn op de ranglijst te bestendigen en verloren, hoewel onverdiend, met 2-1. Het was een zeer merkwaardige wed strijd, waarbij de bijzonder zwak lei dende scheidsrechter J. ten Broek uit Arnhem een zeer grote rol speel de. Direkt van het beginsignaal open de W'school een geweldig offensief, waarbij de Holtenaren een zenuw achtige indruk maakten. Uit één der gevaarlijke aanvallen moest Holten een corner toestaan, waaruit na slechts 3 minuten spelen, de midden voor der thuisclub via een „nek- bal" het eerste doelpunt scoorde. Hol ten was hiesdoor ex-g verrast en kon slecht in het spel komen, waarbij de aanvallen veel te doorzichtig werden uitgevoerd en de achterhoede van W'school kon deze dan ook gemak kelijk afslaan. De beslissingen van de scheidsrechter inteer den de spelers, waardoor het spel er niét beter op werd. Holten kwam ech ter goedkoop aan de gelijkmaker, doordat een effectvolle bal, welke door de centrale verdediger en aan voerder op de rand van het straf schopgebied m. d. handen werd aan geraakt door de scheidsrechter met een strafschop werd gehonoreerd. Max-kvoort liet zich deze kans niet ontnemen en scoorde via binnenkant paal de gelijkmaker (1-1). Ca 10 min. voor rust werd rechtsback Spakman uit positie gespeeld en bij de poging om de linksbuiten af te stoppen, waar bij hij de tegenstander trachtte weg tedrukken liet de arbiter een fel fluitsignaal horen. Tot stomme ver bazing van vriend en vijand legde de arbiter de bal op de witte stip en deze strafschap was onhoudbaar voor doelman Jansen (2-1). Na rust speelde Holten aanmerke lijk beter en werd W'school in de ver dediging gedrukt. Er werden legio doelrijpe kansen geschapen, doch de juiste richting ontbrak. Het overwicht was zelfs zo groot, dat er soms 7 tot 8 verdedigers voor het doel van De School stonden, doch het kleine beet je geluk voor de gelijkmaker bleef uit, waardoor Wilhelminaschool een gelukkige overwinning behaalde en

Holtens Nieuwsblad | 1972 | | pagina 3