V" ta Maïsteiers opgelet mrnm C.O.C. boeide met goed toneelspel TENNISLESSEN markt een maand langer ar .9 BLAUW WIT 'Kal f sterman volbl. h.dr. 2e worps zeug nuchtere stierkalveren WERK LANDBOUW Vffillcers .^muziek Kenrslagers- pniilukt telefoniste- typiste WOONHUIS ÖR0ELS STERK IN SERVICE Vrijdag 3 maart 1972 Albert Beetle Joke Muller trouwen op 10 maart 1972 om 13.45 uur in het gemeen tehuis te Holten. Maart 1972 Bathmen, Traasterdijk 6 Holten, Look 17 Receptie van 4 tot 6 uur in zaal Amicitia te Holten. Toekomstig adres: Hoffesstraat 40, Holten Op maandag 13 maart hopen onze lieve ouders en grootouders J. Kuzen K. J. Kuzen- Kruiskamp hun 25-jarig huwelijk te .herdenken. Dat zij nog lang ge spaard mogen blijven, is de wens van: Haniny en Egbert Eg" Willek© Dirk Jan Brenda Holten, maart 1972 Look 4. Ld tot felici teren: 's avonds ïie half acht in hotel „Vos man" te Holten. Heden overleed, tot mijn diepe droefheid, nog geheel onverwacht, mijn lieve zuster Gerritdina Harmlna Gervedink Nijhuis weduwe van Hendrik Gerrit Jansen, in de ouderdom van 85 jaar. G. J. Gervedink Nijhuis Holten, 27 febr. 1972. Heden overleed, tot on ze diepe droefheid, nog geheel onverwacht, on ze lieve moeder, be huwd-, groot- en over grootmoeder Gerritdina Karmina Gervedink Nijhuis weduwe van Hendrik Gerrit Jansen, op de leeftijd van 85 jaar. H. M. Jansen G. H. Jansen-Visser W. H. Buigholt- Jansen G. S. Buigholt H. G. Jansen Klein- en achterkleinkinderen Holten, 27 febr. 1972 Dorpsstraat 45. De begrafenis heeft in middels plaats gevon den op de Oude Be graafplaats te Halten. Heden behaagde het de Heere geheel onverwacht uit ons midden weg te nemen, onze geliefde man, vader en opa Marinus Nijland echtgenoot van Geertrui Jeurlink in de gezegende ouder dom van 86 jaar. Er blijft dan een rust over voor het volk van God.. G. Nijland-Jeurlink J. Bekkemens-Nijland H. Bekkernens F. Aaltink R. Aaltink-Klein Ovink J. A. J. Aaltink A. Aaltink-Bekkemens en kleinkinderen Holten, 27 februari 1972 Holterbroek 66 De begrafenis heeft plaats gehad op donder dag 2 maait j.l. om 14.00 uur op de Nieuwe Be graafplaats te Holten. Heden nam de Here ge heel onverwacht tot Zich onze geliefde zwager en oom Marinus Nijland echtgenoot van G- J. Jeurlink in de gezegende ouder dom van 86 jaar. Zalig zijn de doden die in de Here sterven. Holten fam. G. J. Jeurlink fam. H. Veneklaas Heeten fam. M. Jeurlink Holten: fam. H. Tijman Holten, 27 februari 1972 Heden behaagde het de Heere geheel onverwacht van ons meg te nemen onze beste zwager en oom Marinus Nijland echtgenoot van Geertrui Jeurlink in de gezegende ouder dom van 86 jaar. fam. G. Aaltink fam. J. A. Luggcnhorst Holten, 27 februari 1972 Heden ging toch nog geheel onverwacht van ons heen, onze lieve vader en grootvader PiETER CORHEUS WILOB VERSPRILLE weduwn. van C. M. Wilod Versprijile-v. Sisseren, in de leeftijd van bijna 90 jaar. Enschede: G. C. Koppejan—Wilod Versprille Ecuador J. M. Wilod Versprille Peter Lenny Holten, 26 februari 1972 Bessinkpasstraat 31 De crematie heeft plaats gehad op woensdag 1 maart te Dieren. Heden overleed in volle zekerheids des geloofs, in de gezegende ouder dom van 91 jaar, onze lieve moeder, groot- en overgrootmoeder Janna Hendrika Meijer weduwe van Antonie Schepei'man Diepenveen: W. G. Klein Bronsvoort- Scheperman J. Klein Bronsvoort Holten G. J. J. Scheperman G. W. Tiekink- Scheperman Hs. Tiekink Rijssen: T. J. Steyens- Scheperman G. J. Stevens Enter J. Waandei'S- Scheperman J. Waanders klein- en achterkleinkinderen Holten, 28 februari 1972 Neerdorp 36 De begrafenis zal plaats hebben op zaterdag 4 maait om 13.00 uur op de Nieuwe Begraafplaats te Holten U wordt uitgeno digd de overledene de laatste eer te bewijzen en om 11.30 uur aanwezig :e zijn voor de rouwdienst in gebouw „Irene" Boschkampsstraat. Hierbij betuigen wij onze hartelijke dank voor uw blijk van medeleven bij het overlijden van onze lieve moeder, oma, zuster, schoonzuster en tante Johanna Jansen-Roelofs Namens allen: J. G. Ellex-man-Jansen Holten, maart 1972 VOOK EEN GOED NAAR ORANJESTRAAT en 'T VIADUCT Dankbetuiging Langs deze weg betuigen wij onze dank aan buren, fami lie en kennissen voor het meeleven dat wij mochten ondervinden bij het overlij den van onze lieve vi-ouw, moeder en grootmoeder Geertruida Frederika Meuleman Uit aller naam: familie Joh. Wansink Holten maart 1972. DANKBETUIGING Voor de véle blijken van medeleven, betoond bij het overlijden van onze lieve moeder, groot- en overgrootmoeder Gerritdina Landeweerd-Wegslapel zeggen wij bij deze aan famülie, buren en kennis- 1 sen hartelijk dank. Uit ailler naam: Fam. Hm. Landeweerd ij Holten, maart 1972 i Look 96. DINSDAG: 150 gram biefstuk 500 gram fijne of grove runderworst 500 gram fijne of grove varkensworst 150 gram Haagse leverworst - £98 283 258 63 WOENSDAG: 500 gram schouderkarbonade 500 gram speklappen 150 gram hamkaas 293 198 98 DANKBETUIGING j Hierbij betuigen wij onze jj hartelijke dank aan fami- j lie, buren en kennissen voor alle felicitaties, bloe- men en cadeaus, welke wij j bij ons huwélijksfeest mochten ontvangen. Wim en Johanna Rensen li Holten, maart 1972 p Espelo 4. De Chr. Ontspanningsclub „C.O.C. heeft zaterdagavond in gebouw „Re- hoboth" de ruim 200 bezoekei's voor het merendeel jongelui twee uur kostelijk geamuseerd met Johan Blaasers klucht in 3 bedrijven „In de vergulde os". Eigenaars van dit dorpshotel de heer Brink (Diederik Kruimelaar) en zijn vrouw Cathari- na (Hennie Landeweerd) zitten in gro te moeilijkheden. Het hotel.loopt niet, gasten komen er niet en die eenmaal geweest zijn ziet men nooit meer te rug. De service is ver beneden peil en de biefstuk is volgens professor Goud van Stenenveurde (Jan Willem Manenschijn) niet om door te komen. Hij mag een volgende keer op be stek met hakbijltjes rekenen. De prof en z'n vrouw Liesbeth (Riky Bos- schers) heeft een oplossing bij de hand in de vorm van een grote teil waar we zo zegt hij tot mevrouw Goud wel samen in kunnen. Alleen op de woelige baren is maar alleen. Ook in het derde bedrijf doen zich tal van kostelijke scenes voor en al les komt tenslotte nog goed als de f 200000 die door de knecht Hein wa ren geërfd en door „professor" Goud van Stenenveudre waren gestolen door inspecteur van de centrale re cherche Jack van Maarseveen (Henk Aanstoot) worden achterhaald. De eigenaar van de Vergulde Os de heer Brink die van een huwelijk van z'n dochter Hetty met Jack niets wilde weten gaf nu vlot toestemming (Leef lang en gelukkig kinderen) en Hein die indertijd door notax-is Wijnsma (Gerrit Jan Beldman) van de erfe nis op de hoogte was gesteld besluit tot het bouwen van een nieuw hotel dat hij samen gaat runnen met z'n trouwe werkster Griet (Ina Klein Na gelvoort. Op de vraag van de recher che of Hein tegen de prof en z'n vrouw en de medeschuldige de hotel- gaste Germaïne du Beau (Helm a Beldman) nog een aanklacht wilde indienen antwoordde hij „Ben je gek. Allemaal last! Ik heb me cente". „In de Vergulde Os" wei'd vlot ge speeld onder regie van de heer Jan Stam en de spontane ovatie die de Verwerping ten bate van Bethanië De C.J.V. te Dijkerhoek organi seert op woensdag, 8 maart, bid dag voor gewas en arbeid, een vei-werping ten bate van het gebouw Bethanië, in welk gebouw de ver werping ook gehouden wordt. Er zijn veel attracties voor groot en klein met vele prijzen o.a. braadkuikens en krentenbroden. In verband met de voetbalwedstrijden Ajax-Arsenal en Benfica-Feijenoord zal er een tele- visitoestel aanwezig zijn. De verwer ping wordt gehouden van 's middags half twee tot vijf uur en 's avonds van half acht tot tien uur. In verband met deze verwerping zal de bijeenkomst van de herv. Vrou wengroep „Door eenheid sterk" op dinsdag 7 maart, niet doorgaan aan gezien in verband- met, de voorberei ding van deze verwerping het gebouw niet beschikbaar is. Het bestuur roept de leden echter op om allen deze ver werping te bezoeken want het gaat zo zegt het „ten bate van ons aller Bethanië". tonelisten werd gebracht was zeer ver diend De gxime was bij kapper Drent in goed handen. De voorzitter van de Geref. Jeugdcentrale de heer J. H. VAN Engbrink spi'ak een welkomst woord en hij dankte de C.O.C.-ers voor hun spel. „In de- Vergulde Os" werd op 2 maart gespeeld in Hengelo en zal door de club op 9 en 11 maart te Vor- den en 18 maart in Haarlo worden gespeeld. Blauw Wit 1 speelde zondag in de uitwedstrijd tegen Sportclub Daarle gelijk. Dit weekend spelen ze uit te gen Juliana (Hengelo) dat met twee vei'liespunten meer dan koploper Kloosterhaar nog een zeer goede kans heeft op de titel. De Hengelo- ers die over een technisch goede ploeg met een gevaarlij-ke voorhoede beschikken zullen zeker alles op alles zetten om in de running te bijven. Verstoren van hun kampioensdroom door Blauw Wit zou een complete verrassing zijn. Een gelijk spel? De wedstrijd begint om 4.00 uur. Vertrek vanaf de Vianenweg om kwart voor drie. Blauw Wit 2 speelt uit tegen Evex-sbex-g 4. We houden het op een bescheiden zege. Aanvang 2.30 uur. Vertrek 1.30 uur. Blauw Wit 3 heeft vrij. De junioren BI krijgen De Zweef B 2 op bezoek waarvan ze moeten winnen. Aanvang 2.45 uur. Voor de jeugd zijn verder de vol gende wedstrijden vastgesteld: Marie C 1 Blauw Wit C 1 2 uur; Blauw Wit Dl Holten D 2 1 uur; Blauw Wit El Rood Zwart E 1 11 uur; Rood Zwart E 2 Blauw Wit E 2 11 uur. In de uitwedstrijd tegen Juliana1 (Hengelo) komt Blauw Wit in de vol gende opstelliixg binnen_.de lijnen: P G Dijkstra, doel; W Beldman, J Thalen. G Landeweerd en G Dikkers achter; H Aanstoot., G Kolkman, en Joh. Stam, midden; B Rietberg, E Beldman en A Jansen, voor; Reser ves: J Rietberg' en A Nijenhuis. V oetbalprogramxxia Zaterdag: Holten a 1-SVZW a 1 2.45 uur (Sport- dal). PH b ...-Holten b 1 2.45 uur. Holten c 1-Dë Zweef cl 1.30 uur (Sportdal). Holten c 2-Haarl. Boys c 2 2.30 uur (Rijssenseweg). Almelo d 1-Holten d 1 1.45 uur. Blauw Wit d 1-Holten d 2 1.00 uur. Spel. Rijssen - e 1-Holten e 1 12.00 uur. Holten e 2-Excelsior e 2 10.00 uur. Holten e 3-Excelsior e 5 11.00 uur. Spc. Rijssen e 3-Holten e 4 10.00 uur. Zondag: Holten 1-Langeveen 1 2.30 uur. Stevo 2-Holten 2 10.00 uur. Holten 3-SDOL 2 10.00 uur (Sport dal). Nijverdal 3-Hólten 4 10.30 uur. Holten 5-SOS 3 11.45 uur (Sportdal) Holten 6-Omhoog 4 12.15 uur. De Zweef 5-Holten 7 2.30 uur. Holten 8-Vabo; 5 10.00 uur (Rijssen seweg) C.O.C. speelde in Rehoboth het toneelspel „In de vergulde Overzicht resultaten der „Holter" jeugd Het A-elftal is er tegen koploper La Première A niet in geslaagd de winstpunten thuis te houden en moest genoegen nemen met de kleinst mogelijke nederlaag (0-1). De Holte naren waren in het begin van de wedstrijd de minderen van hun tegen standers en vermoedelijk ook ge ïmponeerd door de grootte van de jongens van Lap. Nadat hun duide lijk was geworden, dat je hierdoor niet uitsluitend een goede voetbal prestatie behoeft te leveren, ging de wedstrijd meer gelijk op. Toch zijn de Holtense voetballers niet kansloos geweest, doch de gemakkelijkste kan sen werden om zeep gebracht en als dat gebeux-t, kan men uiteraard geen wedstrijd winnen. BI verloor de uitwedstrijd tegen Voorwaarts BI met 2-1 en dit valt ons toch wat te gen, want wij hadden een beetje op 'n gelijkspel gerekend. Het is toch wel een zeer wisselvallig spelend elf tal, dat de ene keer met uitschieters voor de dag komt en de andere keer speelt of het nog beginnelingen zijn. Ja, en dan de uitslag van het B2 elftal in de plaatselijke wedstrijd te gen het ongeslagen Blauw Wit BI 3-1 winst voor Holten; niet te gelo ven Tijdens de receptie van het be stuur i.v.m. het 50j. jubileum kwam de ruststand door: 1-0 voor Blauw Wit. Dit was al een behoorlijke stand, doch de jongens hebben voor een bij zonder prettige verrassing gezorgd in een wedstrijd, waarbij de team geest, enorme ixxzet en de goede men taliteit de boventoon vierde, die de wedstrijd in hun voordeel heeft be slist. Gearriveerd uit het „trainings kamp" en beladen met opdrachten van hogerhand wilde het in het be gin niet al te best lukken, doch na dat in de pauze hier en daar een „mentale injectie" was toegediend en de technische opdrachten goed werden uitgevoerd, werd Blauw Wit naar een verdiende 3-1 nederlaag gespeeld en keerde de spanning in de kopgroep terug. Holten 6 - Holten 51-2 Deze oefenwedstrijd betekende een derde beslissingswedsti-ijd van dit - seizoen tussen beide elftallen. Voor de x-ust had Holten 4 duidelijk het initiatief. Alleen het doelpunten ver gat men. Verschillende mooie kan sen werden onbenut gelaten tot vlak voor de thee Johan Broekmaat met een fraai schot keeper Deijk onhoud baar passeerde. Voor de veteranen lieten zowel J. Ulfman als H. Brands een goede kans liggen. Na de pauze tapte Holten 6 met een viertal frisse spelers uit een ander vaatje. Een viertal spelers had den in de eerste helft na de zo prach- tig geslaagde jubileumviei'ing teveel energie gegeven. Holten 4, met wisseling, wei-d duidelijk in de hoek gedreven. Uit een afgeslagen aanval scoorde H, Jansen de gelijkmaker. Tien minuten later werd het te ver opdringen van de veteranen hen nood lottig. Achterspeler G. Krieger pas- seerde met een boogbal zijn eigen vertwijfelend naar de bal graaien de keeper T. Deijk. Met wat geluk, maar nog meer door goed keepers- werk van J. Jansen bleef de wat ver moeide Holten 4 achterhoede over eind. Een aardige oefenwedstrijd voor beide teams, die goed- geleid werd door scheidsrechter Nijenhuis. DONDERDAG: 500 gram gehakt 150 gram ontbijtspek 500 gram mager rundergehakt 203 iqs 339 VRIJDAG en ZATERDAG: 500 gram sukadelappen 495 150 gram gebraden rosbief1 BS 150 gram gekookte lever118 DE HELE WEEK: 2 biefstuk tartaar 2 fles limonade grote pot appelmoes blik doperwten extra fijn 135 13S 86 163 Te koop gevraagd: boerderijtje of landarbeiders woning in omgeving Markelo of g! Holten. Het object dient geheel vrij te zijn gelegen, jjj Brieven onder no. 101 Holtens Nieuwsblad, Holterberg 13, Holten. KEURSLAGERIJ Biedt zich aan in Holten voor halVe of hele dagen J. M. Overvelde-Salarl 1 Churchillstraat 65 - Holten VOOR OUDEREN Voor de jeugd speciale proepsles. Opgave zo spoedig mogelijk bij de heer G. Kraaij, Schoutenstraat 58, telefoon 1923. Te koop: Opei Kadett bjr. 1967 in prima staat. Tonny Jansen Rijssenseweg 16 Holten. Te koop: met gezondheidsverkl. bij E. Krikkink E 23a - Holten. TE KOOP: eiken saionkast 170 br. - 135 hoog. z.g.a.n. Mr. de Boerlaag 4 Deventer Tel. 05700-21054 GEVRAAGD: voor de mesterij DERK JANSSEN Telefoon 1583 (kamer, keuken, slaap kamer en kelder). Flinke tuin. J. Ketteiarij Beuseberg 172, Holten, j 60-p'lusser zoek) a. magazijn- of incasso werk* voor hele/halve dagen (in overleg). Brieven onder no. 33 aan het bui'eau: Gaardenstraat 17. Uitvoering „HMV" De Holtense Muziekvereniging „H.M.V." zal op vrijdag 10 maart in zaal „Het Bonte Paard" te Dij kerhoek en zatex-dagavond 11 maart in zaal „Amicitia" tijdens de uitvoe ring voor donateurs onder leiding van dirigent Henny J. Fransen de volgen de nummers ten gehore brengen. 1. Berner Jubileummarsch 2. Gospel Rhapsodie. 3. Autumn Evensong. 4. Paso Flamenco. 5. Moonlight Serenade. 6. Loxi-Boogie. 7. Jamaican Folk Suite. Het jeugdorkest zal o.l.v. dirigent Henk Bouwhuis de volgende 6 num mers spelen: Steeds Voorwaarts, Eu ro Ouverture, Juniores en Avaqt, Lo be den Herren, Bahama Blues en Longstreet Dixie. In de Dijkerhoek zal na de pauze het Amusements-orekst van H.M.V. o.l.v. van Henk Bouwhuis, gezellig- heidsmuziek spelen. Aan de uitvoe ring in „Amicitia" zal medewerking worden verleend door de Dijkerhoek- se Toneelclub „D.A.T.". De tonelis ten zullen voor het voetlicht brengen het blijspel „Den Haag vergist zich niet". Bergrxxitertjes redexx goed De Bergruitertjes hebben op hun kleine viervoeters op het zaterdag te Almelo gehouden „indoorconcours" waaraan door plm. 130 ponyruiter tjes (11 verenigingen uit streek 5 en 6) werd deelgenomen prachtige suc cessen behaald. Rubriek „Vex-zorging pony" (A en B). 3. Hans Barvelink met „Fjoeri" Rubriek „Verzorging pony" (C en D). 4. Karin Brouwer-s met „Mr. Brouw- ni" 5. Paulien Wansink met „Can dy" Pony spelen, groep 4: 1. Joke Breu- kink met „Sandra" 6. Paulien Wan sink met „Sandra" Pony spelen, groep 5: 1. Karin Brou- wei-s met „Mr. Brouwni", 4. Mari- ke Robers met „Scout" Springen (A en B) 1. Hans Barve link met „Fjoeri". Springen (C en D) 2. Joke Bx-eukink met „Sandra". Stoelendans, groep C-D: 1. Marike Robers. 2. Karin Brouwers. 5. Harm Jan Robers met „Manolito". Alfred Dekker won met „Liza" de 4e prijs bij het „Geluksspringen". Op maandag 1 mei (Nat. feestdag t.g.v. de verjaardag van koningin Julia na) organiseert de Bergruiterspony- club een concours in de weide bij de boerderij van de heer Robers aan de Pastoriestraat. Voorbeschouwing der „Holter" jeugd A speelt weer een thuiswedstrijd en wel tegen S.V.Z.W. A en gezien de stand van de ranglijst, moet de thuisclub in staat worden geacht, de ze wedstrijd in winst om te zetten. De vorige keer is Holten gedurende driekwai-t van de speeltijd sterker ge weest, doch verloor uiteindelijk met 1-0, zodat zij nu fel belust zijn op revanche. BI speelt een zeer moei lijke uitwedstrijd tegen PH BI en heeft naar onze mening weinig kans op succes, of het moet zijn dat de jongens weer eens een goede dag hebben en voor een verrassing zul len zorgen. B2 heeft een verlofdag en kunnen afwachten hoe hun concur renten het er zullen afbrengen. Cl krijgt in het Sportdal het stex-ke De Zweef Cl op bezoek en indien zij er in slagen de winst te delen, zijn wij al tevreden! De jongens denken er misschien anders over, doch dan zul len zij zich voor de volle honderd pro cent moeten inzetten. C2 ontvangt Haarlese Boys. C2 en heeft een redelijke kans op de zege, maar dan moet de tegenstan der niet onderschat worden. Dl reist naar Almelo Dl en krijgt een gelijkwaax*dig elftal tegenover zich. waarbij de beste voorhoede van de twee weieens de doorslag kon ge ven voor de puntjes. D2 speelt tegen plaatsgenoot Blauw Wit Dl, welke wedstrijd vorige keer onbeslist ein digde. Misschien dat het goede voor beeld van hun grotere broers, B2. van vorige week hen inspiratie zal geven voor succes. Pupillen El popelen weer om eens in „de wei" te komen en willen hun goede kans voor de bovenste plaats behouden, maar dan moet er wel eerst van Spc. Rijssen E 1 worden gewon nen. E2 en E3 krijgen beide sterke elftallen van Excelsior op bezoek, nl. E3 en E5 en wij verwachten span nende wedstrijden en tippen de be zoekers als overwinnaars. E4 speelt om 10 uur in Rijssen tegen Spc. Rijs sen E3 en nemen aan, dat zij met de puntjes naar Holten zullen komen. Wel mag gememoreerd worden, dat: deze wedstx-ijd, welke uiteraard van weerskanten onder hoogspanning werd verspeeld, zeer sportief is verlopen en de jongens kwamen als volwas sen kerels van het veld, hetgeen zeer zeker een compliment waard Pupillen E2 deed het ook goed en versloeg het sterke SVVN E3 met 1-2. Het was een spannende wedstrijd, weke verdiend door de bezoekende Holtenaren werd gewonnen. E3 kon het in de thuiswedstrijd tegen DES E2 niet bolwerken en verloor kans loos met 3-0. De tegenstanders vormden een beter geheel en speel den een goede wedstrijd. De benjamins van Holten E4 speelden voor hun laatste kans voor de bovenste plaats en wisten zowaar de koploper in hun afdeling Excel sior E7 met 1-0 te verslaan hetgeen een grote verrassing was, want de vorige keer werd de wedstrijd tegen deze tegenstander met 11-0 veidoren. Over revanche nemen gespx-oken! Holten ontvangt Langeveen De rood-zwarten krijgen zondag Langeveen op bezoek, dat met 12 punten de op één na laatste plaats van de ranglijst bezet. Willen zij ernst maken met een nog enigszins accep tabele- plaats op deze ranglijst, dan zullen ze zondag de beide punten moeten binnenhalen. Dat lijkt ons niet zo'n moeilijke opgave. Tot de suppor- tersschare zouden we willen zeggen kom Uw favorieten aanmoedigen, dat geeft hen een morele steun, dat ie der elftal nodig heeft. De opstelling heeft plaats uit de volgende selec tie J. Jansen, W. Kaizer, J. Spakman, W. Dikkers, J. Paalman, G. Brands, S. Meinsma, G. Markvoort, A. Reij- link, B. Knapen, Joh. Veneklaas, G. Soer. B. Breukink, W. Reijling. Gedurende de periode van 1 apjj tot oktober zal in Holten weer et seizoenwarenmarkt worden geho, den. De markt wordt gehouden ell vrijdagmiddag van 14.30-18.00 uur J de Kerkstraat en omgeving. Geg; digden voor een standplaats dient zich schriftelijk aan te melden bij h gemeentebestuur van Holten, waart zij enkele opgaven moeten doen o. der andere een duidelijke branch: omschx-ijving, het vgrlangde aanti meters kraam en het nummer va inschrijving bij het Centraal Regi tratiekantoor Detailhandel-Ambach De marktpei'iode is deze tweec keer. dat de markt zal worden g- houdefx een maand verlengd door i plaats van op 1 mei op 1 april aa te vangen. Openbare Kerkeraads vergadering In de consistorie der Ned. Herv. kef zal op donderdag 9 maart 's avonq om 20.15 uur weer een openbare ke; den. De agenda vermeldt twee pui ten: 1 Antwoord synode Kosmocor plot; Financieel verslag dioconj over 1970. Ooievaar kondigt de lente aan Uit tal van verschijnselen in <9 natuur valt af te leiden, dat de Ier te in aantocht is. Zo streek dondet dagmiddag bij huize „Olde Hove" aa de voet van de Holterberg een ooiq vaar neer in de top van een berke: boom. Die boomtop was wat zwaj voor deze gevleugelde lenteboodscha; per. Na even wat rondgekeken t ïiebben op zijn wankele staanplaa! vervolgde de ooievaar zijn vlucht naa het oosten. Gezins- en Bejaardenverzorgixxg In ons vorige nummer is onder di kopje een vrij uitvoex-ig bericht op genomen, dat bij velen enige verwar ring heeft gesticht. De daarin ver vatte mededelingen hadden betrek king op Nijverdal en zijn door d drukkerij ais stopcopy abusievelij) in Holtens Nieuwsblad afgedrukt. Herv. Vrouwengroep Dijkerhoek Men schrijft ons! Daar het in verband met een doo: de C.J.V. afd. Dijkerhoek op jvoena dag 8 maart a.s. te houden verwer ping niet mogelijk is om dinsdag i maart 's avonds gebruik te makei van gebouw Bethanië zal de, bijeen' komst van de Hervox-mde Vrouwei Groep ,Door éénheid vex-bonden' geer doorgang vinden. Het bestuur roept echter de ledex, op om allen bovengenoemde.verwef.. ping'te bezoeken, want het gaat ter bate van ons aller Bethanië. De eerst volgende bijeenkomst van onze Her- vormde Vrouwen Groep zal nu zijri op woensdag 22 maart. Deze avoni zal de weledele heer A. Schellevis een inleiding voor ons houden over: Jezus-beweging. Bijdragen ter verbetering van de binnenvisserij verhoogd Bij beschikking van de minister var, landbouw en visserij, ir. P. J. Lar- dinois zijn de bijdragen ter verbete ring van de binnenvisserij voor hei tijdvak 1 juni 1972-31 mei 1973 ver-: hoogd met f 1,tot f 12,voor de grote visakte. f 6,75 voor de kleine visakte. f4,voor het vissen met één gewone hengel. De maisteelt breidt, zich de laat ste jaren sterk uit. Daar is reeds' veel over geschreven en gesproken.' Ook over de bemesting van mais. Het is bekend dat vele veehouders de maisteelt zien als een middel om hun overschotten aan organische mest kwijt te raken. Inderdaad, mais kan veel drijfmest verwerken (plm. 50 ton/ha.). Een fosfaatbemesting if; dan niet meer nodig. Alleen bij 't in-; zaaien plm. 100 kg dubbelsuper/ha als starter is meer dan voldoende; Komt mais terecht op percelen, waar niet zulke overschotten aan or ganische mest worden gegeven, dan kan men in het algemeen volstaan met een basisbemesting van plm. 700 a 800 kg/ha Thömasmeel. Omdat mais zeer hoge eisen stelt aan dc; bemestingstoestand ten aanzien van: fosfaat, kalk en magnesium, is Thö masmeel juist zo'n geschikte mest stof. Later, wanneer de loonwerker! komt voor de inzaai, zorgt men nog voor plm 100 kg dubbelsuper per ha als starter voor de mais. Hier en daar heeft, zich de mening postgevat dat men bij mais voor wat het fosfaat betreft, alleen kan vol staan met rijenbemesting. Uiteraard is dat niet juist. De plant met zijn! uitgebreid wortelstelsel moet het ge hele seizoen over voedingselementen kunnen beschikken. Neem les in onze studio. Eigen orgel direkt niet nodi MUZIEKBOEKEN BLOKFLUITEN e GITAREN Grotestraat 194 Nijverdal - Tel. 05486-3079 b.g.g. 2070 Vrijdag koopavond

Holtens Nieuwsblad | 1972 | | pagina 2