Het Anker handhaafde zich op de 5e plaats Overzicht zaalvoetbal competitie in Goor Kalfsterman wint van NBCT (Nijverdal) Blauw Wit 1 - Excelsior 3 WAAR GAAN WE HEEN? Uitslagen en resultaten lagere senioren elftallen S.V. Holten RÜBA Plattelandsvrouwen zagen Brei- en Haakwerkshow Espelose Plattelandsvrouwen hoorden over drugs ROLSCHAATS- KAMPIOEN Holten in drie finales Holten I naar Go Ahead L.'veen 2 - Holten21-3 SOS 2-Holten 3 2-2 V oetbalprogramma „Soli" heeft nieuwe dirigent 4 maart naar Voorst Ledenvergadering van de touwtrekver. „OKIA" Fuerteventura vakantieoord in ontwikkeling PER TREIN NAAR HET IJSSTADION Puzzel toch l voor Blauw Witte jeugd Bergraitertjes leverden goede prestaties Jan Stegeman „Hatric" tweede in derde NCAB-cross rijdag 18 februari 1972 5 oor h le ach va 'aaj Biljarthond ,,Ons Genoegen ft pri kunt: Ondanks het feit dat het eerste team van Het Anker, in de 3 vo-hoofdklasse van de biljartcompetitie van de biljartbond Ons Genoe- avoncgeri) in Nijverdal een 6-2 nederlaag kreeg te incasseren van NBC 1, 2meeiwist men zich toch op de vijfde plaats te handhaven. Wat betreft de positie van Kalfsterman 1, zal het hier wel een tweestrijd n aaijworden tussen hen en het viertal van Haarlerberg wat betreft ?0548i e degradatie uit de hoofdklasse. Deze week had Kalfsterman zelf gen {vrijaf, maar het viertal van Haarlerberg kreeg in eigen huis een 6-2 nederlaag te incasseren van Vloedgraven 1 uit Luttenberg. Met één wedstrijd minder gespeeld heeft de ploeg van Kalfsterman nu .een achterstand van 8 matchpunten op de ploeg van Haarlerberg. Overi ge uitslagen in de hoodklasse: "M.K.V. I. - Dreijerink I 8-0; Spek horst - Ten Berge I 2-6; Bolscher I - K.O.T. I 2-6; V.I.O.S. 1 - De Ton ne I 8=0. Bij de wedstrijd N.B.C. I - Het An ker I wist alleen G. Markvoort zijn partij van 125 caramboles in winst om te zetten en wel in 32 beurten. In de eerste klasse wist Jansen I Hlgfzich op de zesde plaats te handha af ui ven via een 6-2 zege thuis tegen H.B.C. I uit Hellendoorn. Het waren k hoiPf- G. Brink, J. A. Jansen en G. v.d. Berg die hun partij van 100 caram boles uitmaakten in respectievelijk 30-34 en 46 beurten. Overige uitsla gen in de eerste klasse: Lierinck I - De Poppe I 6-2; De Budde I - V.O.G. 3 6-2; N.B.C. 2 - M. K. V 2 4-4; De - Ster I - K.O.T. 2 6-2 en Bolscher 2 - P| Oudelaar I 0-8. Heeft het tweede viertal van-Kalf- - l6(Sterman de laatste 8 weken onafge broken op de eerste plaats gestaan in de tweede klasse, deze week 'moest men haar fraaie eerste plaats overdoen aan Roeloefs I uit Nijver dal. De ploeg uit Nijverdal wist haar uitgestelde wedstrijd tegen V.O.G. 2 :in Rijssen met 6-2 te winnen, en ju,- ook deze week moest Koedijk I uit Rijssen met 6-2 haar meerdere er kennen in de sterke formatie van Roelofs. Het tweede viertal van Kalf sterman won zelf thuis met 6-2 van De Ster I uit Hellendoorn, zodat we nu het volgende beeld te zien krijgen in de tweede klasse: 1. Roe lofs I 56-78; 2. Kalfsterman 2 56-75: 3. Spekhorst 2 56-73; 4 Koedijk I 56-59. De 6 matchpunten voor Kalf sterman werden binnen gehaald door; G. Wegstapel (75-28); B. Klein (75-31en G. J. scholten (75-30). Voor Jansen 2 was het ook een zeer gunstige week, want door de 8-0 overwinning die men thuis behaalde op degradatie-kandidaat De Budde 2 uit Nijverdal kom men van de 8e naar de 6e plaats op de ranglijst. Het waren G. v.d. Berg, H. W. van Brussel, A. Bijma en N. ter Veen die voor deze 8-0 zege verantwoordelijk waren in respecetievelijk 24 - 36 - 34 en 46 beurten. Overige uitslagen in de tweede klasse: H B.C. 2 - De Sport I 4-4; Spekhorst 2 - O.B.K. I. 6-2; V.O.G. 2 - N.B.C. 3 8-0. Hoewel Het Anker 2 in de derde klasse een fraaie 6-2 zege behaalde op V.I.O.S. 2 uit Rijssen, moest men haar tweede plaats toch af staan aan het tweede viertal van De Tonne uit Hellendoorn, dat met pit 7-1 de baas bleef over Lierinck 2 uit ES Haarle. Bijzonder spannend werd het iff door deze uitslagen wel in de kop ijl van het klassement in de derde klasse. We kunnen gerust stellen dat hier nog drie serieuze kampioens kandidaten zijn. t.w. 1. V.I.O.S. 2 56- 76; 2. De Tonne 2 56-74; 3. Het Anker 2 56-73; 4. Lierinck 2 56-5.9. Voor deze geweldige prestatie van Het Anker zorgden J, Oolbekkink (75-22); J. Markvoort (75-44): M. Ier Stal (15-36). Ook de heer J. Deyk was zeer dicht bij een zege, maar in de 46e beurt maakte zijn tegenstan der de 75 caramboles vol, ter-wijl Deijk op 71 caramboles bleef staan. Het derde viertal van Kalfsterman wist zich hier op de vijfde plaats te handhaven, ondanks de 6-2 neder laag die men bij Jans'/ï 3 kreeg te incasseren. Voor Jansen 3 bete kende deze overwinning echter een teruggang van de 7e naar de 8e plaats. In de eerste partij van deze derby maakte J. Kalfsterman zijn partij tegen N. ter Veen in 53 beur ten uit en liet laatst genoemde op 74 punten staan. Voor E.D. Veneklaas kostte het geen grote iinspanning om Joh. Arfman in 32 beurten naar een nederlaag te spelen, eindstand 75-35. Hetzelfde kan worden gezegd van de partij tussen J. W. Veneklaas en J. -Van de Berg, want toen Veneklaas- in de 28é beurt de 75 caramboles - vol maakte was Van de Berg niet verder gekomen dan 59 caramboles. De laatste partij was weer bijzonder spannend en het krachtsverschil tus sen G. Arfman en A. Stukker was maar zeer gering. In de 41e beurt maarte Arfman de 75 caramboles vol en'Stukker bleef staan op een totaal van 71. Overige uitslagen in de der de klasse: M.K.V. 3 - De Ster 3 8-0; De Tonne 2 - Lierinck 2 7-1; K.O.O. 3 - Haarlerberg 2 2-6 en Dreijerink 2 - Ten Berge 2 4-4. In de vierde klasse kon Kalfster man 4 zich op de 6e plaats hand haven door thuis met 4-4 gelijk te spelen tegen Vloedgraven 2 uit Lut tenberg Tot winst voor Kalfsterman kwamen H. Bekkernens en G. Baan die de 60 caramboles vol maakten in respektfevelijk 24 en 32 beurten. Vrijdag werd er door de leerlingen van de O.l. Kolschool een sportieve en spannende wedstrijd geleverd om de kampioenstitel 60 meter rolschaat sen. Dit jaarlijks terugkerend evene ment wordt georganiseèrd door leer lingen van de hoogste klassen en de inschrijving staat open voor de leer lingen van de 3e tot en met de zesde klas. Betekende een scheve schaats rijden tijdens de laatst gehouden schaatswedstrijden op ,.De Noord pool" een nat pak (vanwege de intre dende dooi), rolschaatsen isniet ge bonden aan weersomstandigheden en levert hooguit een zere knie op. On gelukjes deden zich evenwel niet voor zodat de uitslagen als volgt zijn: Klas 3: 1. Henk Eshuis, lO'/s sec.; 2. Joke Vorkink, 10,8 sec.; 3. Dinie Krieger, ll'/i sec. Klas 4:1. Roland v.d. Mark, 9 sec.; 2. Lies Gerbers, 9,2 sec.; 3. Henk Beunk, 9"; sec. Klas 5: 1. Rob Kool, 8,3 sec.; 2. André Oosterdijk, 8,6 sec.; 3. Jan Niek Keijser, 8,7 sec. Klas 6: 1. Ep Boode, T.'i sec.; 2. Erna Beussink, 7,8 sec.; 3. Linda Kamperman, 8,7 sec. Pupillen E, speelde afgelopen za terdag haar laatste poule-wedstrijd tegen PH El en won verdiend met 2-0 in een niet al te best gespeelde wed strijd. In elk geval bereikten zij hier mee de eerste plaats in hun afdeling en komen zodoende a.s. zaterdag uit in de finale met GFC, Delden en WW. Vanzelfsprekend zal er in deze drie wedstrijden van elk 2 x 10 mL nuten stevig aangepakt moeten wor den en wij dachten dat GFC als de ernstigste concurrent beschouwd moet worden. Dl komt in de finale uit tegen En ter en GFC en ook in deze wedstrij den tippen wij GFC als de belangrijk ste gegadigde voor de eerste plaats De jongens zullen echter beter voor de dag moeten komen dan in hun laatstgespeelde wedstrijd. Cl speelt zaterdagmiddag hun fina lewedstrijd tegen Enter, Twente en WW. Volgens onze inlichting-en is hierbij Enter de favoriet, doch indien er voldoende wordt geschoten en het tempo goed wordt opgevoerd, geven wij onze jongens een redelijke kans. Aangezien er in verband met het we reldkampioenschap schaatsen voor zondag a.s. geen competitiewedstrij den zijn vastgesteld en op 27 februari de competitie wordt hervat met o.a. een uitwedstrijd tegen Wilhelmina- school, speelt Holten zondag in De venter een oefenwedstrijd tegen het eerste van de amateurs van Ahead welke ploeg momenteel ook in de 4e klasse van de KNVB uitkomt en hierin de tweede pleats inneemt achter Zwolse Boys. De tegenstan ders worden getraind door de oud- oefenmeester van de Holtenaren, Leo Halle, zodat de rood-zwarten hun ex- trainer nog weer eens ontmoeten. De wedstrijd wordt gespeeld op het ter rein aan de Zutphense weg en be gint cm 10 uur. Het vertrek is be paald om 9.15 uur met auto's vanaf de Smidsbelt. De opstelling van Holten is als volgt: doel: J. Jansen, achter: J. Spakman, W Dikkers, G. Paalman. G. Brands, midden: S. Meinsma, G. Marktvoort, B. Knapen, voor: A. Reijlink, Joh. Veneklaas en W. Reijlink. Wisselspe lers G. Soer en H. Biesters. In de hoofdklasse van de biljart competitie van de biljartbond ,.Ons Genoegen" komt er weer wat licht voor het eerste viertal van Kalfster man. -want men verraste vriend vijand door met 7-1 thuis te winnen van NBC 1 uit Nijverdal. ?Door dit resultaat heeft men nu nog een ach terstand van 1 malchpunt op Haar lerberg en tevens hetzelfde aantal wedstrijden gespeeld. Het waren H. Jalving (125-36); M. Kalfsterman (125-28); A. Neijenhuis (125-34) die tot de volle winst kwamen, terwijl Huub Brands in zijn partij tegen Veerkamp van NBC na 34 beurten tot een pun tenverdeling kwam. Onze tweede vertegenwoordiger in de hoofdklasse, het eerste viertal van Het Anker, moest een plaats op de ranglijst prijsgeven, want na het 4-4 gelijke spel, thuis tegen Dreijerink uit Enter, kwam men op de zesde plaats. Het waren A. Wennekes en S. Mark voort die voor de vier winstpunten zorgden door hun partij van 125 ca- Blauw Wit heeft de nederlaag in de thuiswedstrijd tegen Excelsior aan zich zelf te wijten. De voorhoe de heeft tal van goede kansen op een beter resultaat laten liggen. Blauw Wit was de gehele wed strijd overwegend in het offensief doch doeltreffend afwerken was er helaas weer niet bij. De aanvallen van de Rijssenaren waren schaars maar veel gevaarlijker. Harbers schoot 3 keer raak en Dangeremond scoorde een keer. Bij alle doelpunten ging doelman Pieter Dijkstra vrij uil. Na een kwartier kwam Excelsior op 1-0 doordat Gerrit Dikkers een fout maakte waardoor Harbers een onverwachts kans kreeg die hij feil loos benutte. Ab Jansen had toen reeds een mooie kans om te scoren gemist en Henk Aanstoot zag een hard schot buiten bereik van de doelman door de lat gekeerd. Vlak voor rust bracht Henk Hoven- i! Holten 2 heeft zich prachtig her- r. steld van de gevoelige nederlaag te- gen K.O.S.C. 2, door in Langeveen i; met 3-1 te winnen. Mede in verband met de carnaval zat de stemming er I' goed in, er was zelfs een speler van t Holten die nog vergeten had i zijn feestneus af te zetten, maar dit j viel bij de scheidsrechter in een goe de smaak. Holten nam al direckt het initiatief in handen wat na vijf mi- r nuten al resulteerde in de openings- treffer door Klaas Broersma die op rechts doorgebroken, onhoudbaar in- schoot. Dezelfde speler scoorde met j een prachtige kopbal uit een hoek- schop het tweede doelpunt. Hierna kwam Langeveen iets meer in de aanval maar verder dan een buiten- speldoelpunt kwam men niet. Ook na de rust een veel sterker Holten, maar prachtige kansen om de score te verhogen gingen verloren. Het werd toch nog 0-3. Toen de steeds weer bij een hoekschop meegeko men, „tank" eindelijk succes had met een prachtige kopstoot. Ook scoorde H. Hoefman nog bijna een doelpunt toen hij in z'n eentje een enorme rush dwars door de Langeveen ver dediging ondernam maar eenmaal oog in oog met de doelman faalde hij volkomen. Vlak voor tijd redde de Langeveen midvoor de eer nog 1-3. Al met al weer een prachtige wed- •trijd van onze jongens, zodat er Veer hoop is op een kampioen- ■chapskansje. Stand in 2 F: Zweef 2 14-22; Hol ten 2 14-20; Enter 2 14-17; KOSC 2 12-16. Zondag a.s. Holten 2 - Enter 2, 10.00 in Sportdal. In een zeer aantrekkelijke wedstrijd is Holten 3 er werderom in ge slaagd om S.O.S. een puntje af te snoepen, 't Was Holten dat de toon aangaf maar het duur de tot de 20e minuut voor rechtsbuiten A. KI, Velderman er 0-1 van maakte. Hol ten bleef doorgaan maar paal en deklat gav,en niet thuis in de 35e minuut van de wedstrijd was het zo waar S.O.S. dat. scoorde 1-1. waar mee de rust aanbrak. Na rust weer een sterker Holten 3 rnaar weer was het S.O.S. dat scoor de (2-1). In de 15e minuut (2e helft) scoorde G. II. Oolbekkink 2-2. Hol ten was nu zoveel sterker dat S.O.S, eigenlijk niet eens meer bestond. Maar zoals meestal, geen doelpun ten. Holten miste 10 minuten voor het einde' zowaar nog een straf schop. toegewezen wegens hands. Mede door dit fraaie gelijke spel is Holten 3 Haarle Boys 2 (de koplo per) tot op 1 punt genaderd. A.s. zon- zondag is Holten 3 vrijaf. Volgende week zal S.D.O.L. 2 wel op bezoek komen in het Sportdal, concentratie op deze wedstrijd is dus nu reeds noodzakelijk. kamp uit een vrije schop van zeker 20 meter de balans in evenwicht (1-1). Na de thee eenzelfde spelbeeld een meer aanvallend Blauw Wit en 'n in tegenstoten gevaarlijker Excel sior akties die resulteerden in tref fers van Harbers (zeker 2 meter bui tenspel!) en Dangermond (1-3). Ondanks de 2 doelpunten verschil liet Blauw Wit het niet afweten en met nog een kwartier te gaan ver kleinde, Ep Beldman met een fraaie kopbal uit een zuivere voorzet van Wim Beldman de achterstand (2-3). Blauw Wit bleef komen en de ge lijkmaker zat er in. Fockema zag zijn schot juist naast gaan en een kopbal van Thalen uit een scherpe voor-zet van Dikkers scheerde de lat en een afstandsschot van verdediger Gert Landweerd die weer een beste partij soeeldé ging rakelings over. Enkele ogenblikken voor het eind signaal werd het verre- opdringen Blauw Wit noodlottig toen de vrij staande Harbers van uit z'n achter hoede de bal kreeg toegespeeld en dit betekende 2-4. Excelsior behield hierdoor z'n kleine kans op de titel en Blauw Wit verzuimde om de ro de lantaarn over te doen aan Sport club Denekamp. Blauw Wit 2 behaalde in de thuis wedstrijd tegen SVZW 5 een ver diende overwinning. Schalk scoorde voor rust uit een door scheidsrech ter Dick Beldman toegekende straf schop 1-0 en Wim Schppers zorgde voor 2-0. Na de thee liep het in de Blauw Witte gelederen niet zo best. Het samenspel was veelal zoek en er werd zeer slordig geplaatst. De gasten speelden aanmerkelijk beter en Ooms en Kleinjan zorgden binnen tien minuten voor 2-2. Blauw Wit voelde de dreiging van de hard werkende Wierdenaren. ging er weer wat meer voor doen en won tenslotte met 4-2 dank zij twee doel punten van Johan Stam. Blauw Wit 3 was in Wierden geen partij voor SVZW 4. Voor de rust (3-1) was het verschil niet zo groot maar na de thee gaven de gasthe ren volledig de (voetbal)toon aan en ze bepaalden de eindstand op 9-2. Roel Smid schoot raak uit een voor zet van Bennie Aanstoot en na de thee had aanvoerder Jan Mossink succes. Een sportieve wedstrijd die door de pas geslaagde scheidsrech ter Aaiderink uit Vriezenveen goed werd geleid. De junioren B 1 hebben in de uit wedstrijd tegen GFC b 2 met 3-2 ge wonnen maar makkelijk is het deze keer niet geweest. De Goorse jonge lui waren voor de rust beter en ze sloten de eerste helft af met een 2-0 voorsprong. De tweede 40 minuten was Blauw Wit sterker en ook tech nisch beter en Henk Bronsvoort en Henk Aanstoot (2x) zorgden voor de volle winst. De B juno's bleven hier door ongeslagen (22 uit 11) en ze behouden hun goede kans op de ti tel. ramboles uit te maken in respectie velijk 28 en 46 beurten. In de eerste klasse kwam Jansen 1 van de zesde op een gedeelde vierde -plaats,,; dankzij een daverende 8-0 overwinning in haar uitwedstrijd in Nijverdal tegen KOT 2. Het waren J. Schuppert (100-23); F. G. Brink (100-22); J. A. Jansen (100-31) en G. v. d. Berg (100-27), die voor deze kostbare zege zorgden. In de tweede klasse had Kalfster man 2 nogal moeite met plaatsgenoot Jansen 2. en na een spannende partij werden de punten gedeeld (4-4). Door dit resultaat blijft de ploeg van Kalf sterman op de gedeelde 2e plaats met een achterstand van 5 matchpunten op koploper Roelofs uit Nijverdal, dat deze week met 6-2 de baas bleef over HBC 2- in Hellendoorn. De eerste twee partijen bij de plaat- seljjke ontmoeting tussen Jansen en Kalfsterman hadden een bijzonder spannend verloop. Het was Theo Poppe die na 29 beurten zijn partij van 75 caramboles volmaakte, terwijl zijn tegenstander op 72 bleef staan. In de tweede partij was het J. W. Klein Velderman die na een moei zame strijd na 39 beurten de finish haalde, terwijl B. Klein van Kalfster man tot op 74 caramboles was gena derd. In de derde partij was G. J. Scholten duidelijk de sterkere van H. van Brussel, wat ook niet zo vreemd was, want de Kalfstermanspeler be reikte na 17 beurten reeds de 75 pun ten, terwijl H. van Brussel tot een to taal van 54 kwam. In de slotpartij was het A. Bijma van Jansen die dui delijk de sterkere was van Joh. Arf man, want toen hij in de 38e beurt zijn partij uitmaakte stond Aifman nog maar op 56 caramboles. In de derde klasse draait het twee de viertal van het Anker bijzonder goed mee. Door een 6-2 zege op plaatsgenoot Jansen 3, kwam men weer op de tweede plaats met een achterstand van 3 matchpunten op koploper VIOS 2 uit Rijssen. dat deze week haar thuiswedstrijd van MKV 3 won met 6-2, Bij Het Anker kwamen tot winst: J. Oolbekkink (75-31); J. Markvoort (75-47); M. ter Stal (75-28) terwijl Jansen 3 er in slaagde om via een zege van G. Arfman (75-46), twee puntjes binnen te halen. Kalfsterman 3 staat als vierde-geklasseerd, via het 4-4 gelijke spel tegen KOT 3 uit Nij verdal. Voor de vier punten van Kalf sterman zorgden J. Arfman en G. Brands die hun partij van 75 caram boles in respectievelijk 29 en 22 beurten uitmaakten. In de vierde klasse bleef Kalfster man 4 in de middenmoot via een 6-2 zege in haar thuiswedstrijd tegen De Poppe 2 uit Nijverdal. Voor de 6 pun ten winst zorgde G. J. Baan, J. H. Koetsier en W. Beijers. Alle elftallen bij voorbaat veel suc- Het programma voor zaterdag is als volgt: El: 11.00 uur: Holten El-GFC El; 12.12 uur: WVV El-Holten El; 12.36 uur: Holten El-Delden El. Dl: 13.24 uur: Holten Dl-Enter Dl; 14.12 uur: GFC Dl-Holten El. Cl: 15.00: Holten Cl—Enaer Cl; 15.24 uur: Twenthe ClHolten Cl; 16.12 uur: WVV Cl—Holten Cl. Zondag: Go AheadHolten 1, 10.00 uur (Zutphenseweg) (vr.sch.); Hol ten 2Enter 2, 10.000 uur (Sportdal) (comp.); Holten 7Holten 8, 10.00 uur, (vr.sch. Rijssenseweg). AUTOVERHUUR Luxe wagen, bestelwagen of busje Ook op lange termijn. Automobielbedrijf Holterstraatweg 85 - Rijssen Telefoon 05480 - 2861 De Chr. Gem. Zangvereniging „So li Deo Gloria" heeft met ingang van 22 februari a.s. als nieuwe dirigent benoemd de heer Frans Visser te Deventer. De heer Visser is mo menteel dirigent van verschillende koren en ontving zijn opleiding tot koordirigent aan de Protestantse Kerkmuziekschool te Utrecht bij on der andere Adriaan Schuurman. Vorige week donderdag hitld de afdeling Holten van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen in „Amici- tia" een bijeenkomst waarop de Ne- veda-wol-fabriek een kleding-show van brei- en haakwerk demonstreer de. Op deze avond waren de leden van de afdelingen Dijkerhoek en Es- pelo ook uitgenodigd, bovendien was introductie toegestaan. Zodoende was de zaal vol kijkgrage dames. Na een korte opening van de pre sidente, mevrouw H. Robers-Sprok- kenreef. las de secretaresse, me vrouw D. Vincent-Bronsvoort, de no tulen van de jaarvergadering van ja nuari j.l. voor. Bij de mededelin gen bleek dat het bezoek aan de TH te Enschede weer wordt verschoven, als gevolg van grote belangstelling (de datum vwordt later bekend ge maakt). Aandacht werd gevraagd voor de provinciale wedstrijd: maken van een origineel „kraampakket" (eventu eel contact opnemen met bestuur) Mevrouw L. Stemhuis-Wieringa, lid van het provinciaal bestuur, vroeg aandacht voor een cursus „leren luisteren naar muziek" en een kle- dingshow van naaicurssussen op 24 maart te Raalte. Hierna volgde meteen de kleding- show. waarbij de kinderen, 10 meis jes en jongens van 5 tot en met 13 jaar het eerst voor het voetlicht tra den. Zij brachten eerst wat onwen nig, maar later vlot en onbevangen, praktische en vlotte kleren, gebreid en soms gehaakt. Het haken schijnt weer meer „in" te zijn. De kinderen oogstten veel applaus van de dames en werden met verrassingen beloond door de presidente van vertegenwoordiger van de Neveda. Na de pauze showden 4 dames en 1 jongeman gebreide kleding, voor volwassenen. De sportieve en vrije- tijdskleren werden het meest ge waardeerd. Vooral de herenjumpers werden enthousiast begroet, belangrijk was De touwtrekvereniging ..OKIA" hield vorige week vrijdagavond een algemene ledenvergadering in café Kalfsterman. De voorzitter de heer D. J. A. Podt opende de vergadering en heette ieder welkom. Hij deelde mee, dat de eerste touwtrekwedstrijd zal plaats vinden op zaterdag 4 maart in Voorst, en dat de feestavond gepland is op zaterdagavond 26 fe bruari a.s. Na het voorlezen van de notulen en het jaarverslag door de secretaris, de heer A. Wansink die akkoord werden bevonden, kreeg de penning meester, de heer G. Paalman, het woord voor het voorlezen van het financieel verslag. De financiële positie is goed te noemen. Er was in kas f 160.en op de abnk staat een saldo van f 885..— Hierna werd een nieuwe kascom- missie benoemd, te weten de heren H. Klaasses en J. Reijlink. Het embleem, dat getekend is door de heer G. Paalman, zal f 1,95 per stuk gaan kosten en wordt gemaakt door een firma in Arnhem. Iedereen ging akkoord met aan schaf van een touw dat f 160.zal kosten. De feestavond wordt gehou den op 26 februari onder leiding van het duo Bokkinga, kosten per lid werden geraamd op f 20, jeugd f 10 en degene die z'n verloofde of echt genote meeneemt betaalt f 10,ex tra. Bij de rondvraag kwam aan de or de hoe het stond met de wedstrijd commissie. Over dit punt werd even gediscussièerd. Ook vroeg men of de afdeling Hol ten geen adhesie kon betuigen in de zaak Eckhard. De leden zagen graag de heer Eckhard weer als scheids rechter op het veld. Ook werd nog voorgesteld hem als erelid te gaan benoemen, hierop werd positief ge reageerd. Verder gaven zich nog 5 leden op voor de kadertraining. In de dinsdagavond onder voorzit terschap van mevrouw G. Slijkhuis- Dikkers gehouden ledenvergadering van de afdeling Espelo van de Ne derlandse Bond van Plattelandsvrou wen in „Het Trefpunt" heeft de heer Knooihuizen. maatschappelijk werker bij het medisch consultatiebureau voor Alcoholisme „Twente" te Al melo een zeer boeiende lezing gehou den over alle soorten verdovende middelen, waaraan men verslaafd kan raken en soms geheel aan ten onder kan gaan. Na de pauze werden vele vragen door de inleider beant woord en volgde een geanimeerd ge sprek over dit veelzijdige onderwerp. Voordat de heer Knooihuizen aan het woord kwam hadden de dames nog heel wat af te handelen. De ingekomen stukken werden doorgenomen, maar voor de verschil lende activiteiten van het hoofdbe stuur bleek weinig belangstelling te bestaan. Er werd een commissie ingesteld voor het jaarlijkse reisje, die zal be staan uit de dames T. Prins-Schip- pers, P, Garsen-van Kampen en J. Krikking-Brinkman. Zij zullen zich met de voorbereidin gen en uitvoeringen belasten. Aan de leden werd medegedeeld, dat de cursus ..Weet wat U eet", door een te grote deelname in twee- en gesplitst wordt. De eerste begint op 9 maart en de tweede op 13 april. Voor deze laatste cursus kun nen zich nog deelnemers aanmelden, onder andere ook zij die geen lid van de afdeling zijn.' Van het hoofdbestuur werd bericht ontvangen, dat vier dames uit elke afdeling een bezoek kunnen brengen aan de „Florida", een geweldige bloemen- en tuinbouwmanifestatie. die in Amsterdam in de RAI gehou den zal worden. Tenslotte werden nog lijsten uitge deeld voor de collecte ten behoeve van het Nationaal Rheumaonds en bracht de presidente de heer Knooihuizen dank voor zijn inleiding. hierbij waarschijnlijk de vlotte man nequin! Het was al laat toen de show door een (te) lange speech van de verte genwoordiger van Neveda werd be ëindigd. De presidente dankte de me dewerkers en een ieder voor de komst. Al sinds lange tijd spreekt men over de toeristische mogelijkheden van Fuerteventura, een van de mooi ste eilanden van de Canarische Ei landen. Men had al diverse projecten op stapel staan voor het zuiden van dit eiland, toen bleek dat eigenlijk de noordelijke zone veel meer intrek was. Het zeer kleine vissersdorpje in de zone van Gorralejo, ligt in toeris tisch opzicht zeer strategisch", daar het dichtbij Lanzarote ligt en bo vendien stranden heeft die niet be hoeven onder te doen voor de ande re stranden op de eilanden en op het vasteland. Het lijkt erop dat dit stukje pa radijselijk gebied toegankelijker zal worden, daar men plannen heeft om hier een van de grootste toeristische complexen van Spanje te bouwen. Dit complex zal echter geen blok cement worden, maar een complex dat ge heel is aangepast aai, de omgeving. Allereerst zullen er drie hotels wor den gebouwd: een driesterren hotel met een capaciteit van 400 bedden en twee viersterren hotels meteen capaciteit van 600 bedden elk. Tot en met 12 maart zal voor be zoekers van het Ijsstadion Thialf tij dens de weekends een aantal treinen stoppen bij de speciale halte Heeren veen Ijsstadion. Voor deze bezoe kers zijn op de stations ook de gere duceerde Trein-Toegang-biljetten te krijgen. Voor tieners tot en met 17 jaar gelden speciale prijzen. Het vo rig seizoen waren er tot en met de eerste dagen van januari zo'n 3400 reizigers die van deze TT-biljetten gebruik maakten, dit seizoen zijn het er al ongeveer 4400. De junioren en pupillen van de za terdagvoetbalvereniging Blauw Wit hebben met veel enthousiasme mee gedaan aan de puzz.Kocht die door de Jeugdcommissie was uitgezet in de Beuseberg. Start en finish waren bij erve „Rietberg", vlak bij „Bool- derjanskoele" onder aan de Zuurberg. Het parcours was plm. 4 kilometer lang en er waren verschillende op drachten te vervullen zoals kopspel, bokspringen, doelschieten. dribbe len, spierkracht tonen bij een zand- zakwerpwedstrijd. Bij de finish werden alle deelne mers en leiders in Jeugdhonk „On der 't slop" getrakteerd op warme chocolademelk. De prijzen die bestonden uit sport artikelen werden als volgt gewonnen: .Junioren: 1. groep R. Beldman. B. Aanstoot, G. Stam, W. Veldhuis en M. Koopman. 2. groep H. Bronsvoort, G. Paalman, G. Koopman, E. van Dijk en W. Rietberg. 3. groep H. Aanstoot, J. Kruithof. G. Hulsman. J. Bolink en A. Kolkman. Pupillen: groep K. van Dijk. H. Paalman, H. Hoekjen, H. Dijkink en H. Kampman. 2. groep W. Schipper, H. Dijkink, J. Klein Nagelvoort, G. Meijerink en J. Stevens. 3. groep A. Stam. W. Stam. M. Ren- sen, H. Veldhuis en G. Stam. De jongelui van de Bergruiterpony- club hebben op de finale van het po- nytoemooi dat gehouden werd in ma nege „De Bosrand" te Almelo, mooie successen behaald. Bij de voorwed strijden die deze winter werden ge houden klasseerden zich 30 jonge lui van verschillende clubs in Twen te t.w. twaalf in de categorie A B en achttien in de categorie C D. De fi nale in ,,De Bosrand" opende met een springconcours over twee manches met één barrage op tijd. In de cate gorie A/B behaalde Ronnie Werkman met Bruno" de vijfde prijs en de zesde prijs was voor Alfred Dekker met „Liza". In de categorie C D was de span ning te snijden. Rudie Dekker wist met „Arma" beslag te leggen op de vierde prijs. Gelukspringen (cat. A'B)5. Ron nie Werkman met Bruno"; 6. Alfred Dekker met ,Liza". Gelukspringen (cat. C/D)4. Rudie Dekker met „Arma". Zaterdag 19 februari zullen de Berg- ruitertjes met H andere clubs deel nemen aan wedstrijden in manege „Heerdink" te Almelo. Ook in de winterrit „Twente" waar aan door maar liefst 68 equipes werd deelgenomen, hebben de Bergruiter- tjes prachtige resultaten behaald. Jan Bronsvoort, Ronnie Werkman en Al fred Dekker behaalden de 3e prijs, de vijfde prijs was voor het drietal Joke Breukjnk, Marike Robers en Vera Steunenberg. Tenzco Rotterdam viel zaterdag de eer te beurt de der de wedstrijd in de NCAB-cross-com- petitie te organiseren. Bij de junio ren A, die 4800 meter moesten afleg gen, was het de Aaltenaar te Broke, die als eerste over de finish ging. Direct gevolgt door Jan Stegeman van „Hatric" Halten die tweede werd. Bij de heren, die 12 km voor de boeg hadden, was ook nu weer de Hoogevener Tiemen Loopers ..Hac '63" de snelste, de eerste „Hatric"- atleet was hier Frits Kramer die achtste werd. De voornaamste uitsla gen waren: Heren 12 km.: 1 T. Loopers „Hac '63" 39.36 min. 2. H. Posthuma ,.KEV" 40.14. 3. P. te Broke „AVA a70" 41.45. 4, J. van de Hurk „Cli max" 41.55. 8. F. Kramer „Hat- rick" 42.33. 12. H. Wolterink „Hat- rick" 43.09. 18. H. J. Wolterink „Hat- rick" 44.43. 19. J. van Pijkeren ,.Hat- rick" 44.45. Junioren A 4800 meter: 1 A. te Broke „AVA '70" 16.47 min. 2. J. Ste geman „Hatric" 16.53. 3. B. Wolt- meijer „Hilaritas" 17.20. 4. Van Wijk AAA 17.56. 5. S. Vermaar AAA 18.04. 6. N. Verweerd Climax 21.47. 7, H. DE WTT „Hatric" 21.57. 8. B. van Ewijk climax 22.28. SCHOUWBURG, Grote Kerkhot, te- lef. 16641. Zaterdag 19 februari, aanvang 20 uur. Promotie-Promotie, musical. Zondag 20 februari, aanvang 20 uur. Promotie-Promotie, musical. Maandag 21 februari, aanvang 20 uur. Promotie-Promotie, musical. Dinsdag 22 februari, aanvang 20 uur. Trijntje Cornells, Zuidelijk To neel Globe. Woensdag 23 februari, aanvang uur. Bijeenkomst Maatschappij Nut van 't Algemeen. Causerie met kleurendia's over Zweden door J. Wentholt. EDB THEATER, Smedenstraat, lef. 13615. Donderdag 17 tot en met woensdag 23 februari. Sartana de vernietiger (18 jr.). Vrijdag 18 en zaterdag 19 februari, nachtvst. Erotiek in het wilde wes ten (18 jr.). Zaterdag 19, zondag 20 en woens dag 23 februari matinee: Houten koppen met Laurel en Hardy (a.i.) Aanvangstijden: dagelijks 20 uur vrij. 21, 23.30 uur; Za. 14-18.30, 21 23.30 uur: Zo. 14, 16. 18.30, 21 uur- Wo. 14, 20 uur. Lange Bisschopstraat, te- CINEMA, lef. 11100. Donderdag 17 tot en met woensdag 23 februari Daniël, 4e week (18 jr.). Vrijdag 18 en zaterdag 19 februa ri, nachtvst. De burcht in de Ar dennen (18 jr.). Zaterdag 19, zondag 20 en woensdag 23 februari matinee: Aladin en de WONDERLAMP (a.I. Aanvangstijden: dagelijks 20 uur. Vrij. 21. 24 uur. Za. 14, 18.45. 21, 24 uur. Zo. 14. 16, 18.45, 21 uur. Wo. 14. 20 uur. LUXOR, Brink, telef. 18662. Donderdagl? tot en met dinsdag 22 februari Meisjesinternaat (18 jr.). Zaterdag 19 februari, nachtvst. Elles en Cloe (18 jr.). Zondag 20 februari matinee: de goud schat in de woestijn (al). Aanvangstijden: dagelijks 20 uur. Za. 18.30. 21, 23.30 uur. Zo 14. 16 18.30, 21 uur. Cyclusvoorstelling: woensdag 23 fe bruari Skammen (18 jr.). OPENBARE LEESZAAL. Brink, te- lef. 13506- Tot 6 maart Het Russische land schap, landsch. schilderijen Russi sche kunstenaars. Openingstijden: dagelijks 10-17 en 19-21 uur. Zaterdagavond, zondag en maandag gesloten. GOETIF.K DE ROZIJNENKORF. Assenstraat, telef. 11848. Tot 1 maart Haio Wester, tekeningen. Arie Stronks. zeefdrukken. Openingstijden: dagelijks 14-18 uur. Vrij. 14-18 en 19-21 uur. Zondag en maandag gesloten. GALERIE TROG-ART, Hofstraat, 2. telef. 16733. Tot eind februari Marianne Hasel- hof, wandkleden en houtsnijwerk. Openingstijden: dagelijks 13.30-17.30 uur. Vrij. 13.30-17.30 en 19-21 uur. Zondag en maandag gesloten MUSEUM DE WAAG, Brink, telef. 14556. Tot en met 27 februari. Bartus en Willem Korteling, tekeningen. Openingstijden: dagelijks 10-12.30 en 14-17 uur. KUNST IN HUIS. Bakkerskamp 8, Schalkhaar. Interieur fa. Berghuis, telef. 22737. Werk van de kunstenaars: Renate Vinken, Liesbeth Wiersma en Pieter van der Sman. Openingstijden: zondag, woensdag, vrijdag en zaterdag 14-16 uur. MUSEUM DE WAAG. Brink, telef. 14556. Antieke keukens, fietsen, zilver en aardewerk. Openingstijden: dagelijks 10-12.30 en 14-17 uur. Zondag 14-17 uur. MUSEUM DE DRIE HARINGEN. Brink, telef. 14556. Antiek speelgoed, antieke kostuums. Openingstijden: dagelijks 10-12.30 en 14-17 uur. Zondag 14-17 uur. Athenaeum bibliotheek. Klooster 3, telef. 16512. „12 eeuwen boek en schrift", een keuze uit 20 jaar aanwinsten (1952- 1972). Toegang gratis. Openingstijden: ma. tot "en met vrij. 13-17.30 uur. Wo. 13-17.30, 18- 20.30 uur. LITERAIR CAFE, Menstraat 2, te lef. 11637. Openingstijden: elke dinsdag van 20-23 uur. J.AZZ-CAFE, Menstraat 2, telef. 11637- Openingstijden: elke vrijdag van 20- 24 uur. OPEN ATELIER. 11637. Openingstijden: elke vrijdag 20-22 uur. Kosten f 2,50. ALMELO VAROSSIEAU Donderdag tot en met woensdag: Begeerte naar sex (18 jr.). Zat. nacht voorstelling: Dsirella, de lesbienne (18 jr.). Zondagmatinee: de een na de ander (14 jr.). Aanvangstijden: do. t.e.m. wo. 14.30 sk 20 uur. Za: 16.45. 18.45. 21.00 en 23.15 uur. Zo.: 14.30, 16.45, 18.45 en 21.00 uur. CINEMA PALACE: Do. t.e.m. woensdag: Daniël (18 jr.). Zondagmatinee: Laurel and Hardy op z'n best (a.I.). Aanvangstijden: do. t.e.m. wo.: 14.30, 18.45 en 21 uur. Za.: 18.45 en 21 uur. Zo.: 14.15, 18.45 en 21 uur. Menstraat tel.

Holtens Nieuwsblad | 1972 | | pagina 5