Prins Carnaval bood „schertspian8" voor nieuwe dorpskom aan VERDRIET 1 Holten etaleert zijn problemen en natuurschoon voor PvdA-tearn Zilveren ambtsjubileum ds. C. C. Addink fis ÊtÊÊêS. Gezellig feest in Amicitia Kerkdiensten Medische Dienst Weekenddienst Tandartsen Dierenartsen Gezinsverzorging Storingsdienst GEB m achtdienst Slachthui! Brandmelding Bur, ke Stand Men schrijft ons: Officiële jmblikatie Uitloting obligatie lening Ophalen huisvuil HOLTENS NIEUWSBLAD i Advertentieprijs 14 cent per mm (bij contract lager) Abonnementsprijs 6,per half jaar. 12,per jaar Vrijdag 18 februari 1972 24ste Jaargang - No. T Uitgave van de Stichting „Holtens Nieuwsblad" te Holten Hoofdredacteur W Beyers Telefoon 05483 - 1234 Administratie: Gaardenstraat 17, tel 1533 Redacteur en plv hoofdred J Wiggen» Betaling op giro 875587 van de Raiffeisenbank te Holten, t.g.v. Holtens Nieuwsblad Vrijdag 18 februari 19.30 uur: Dropping MAC De I-Iolter- berg vanaf clubhuis café De Bies- ter. Vrijdag 18 en 25 februari en zaterdag 26 februari Training zwemclub Twenhaarsveld te Hellendoorn afgelast. Zaterdag 19 februari 19.30 uur: Uitvoering Holtens Gem. Koor in Amicitia (zie adv.). 80.00 uur: Volkssong evening in „De Schure" m.m.v. Wiebe en Ineke uit Kijssen. Zondag 20 februari 19.30 uur: Dansen in Bar Dancing Boode te Bathmen (zie adv.). Maandag 21 februari 19.30 uur: Openbare raadsvergade ring ten gemeentehuize (zie agenda) Dinsdag 22 februari 80.00 uur: Hervatting repetities Chr. Gem. Zangver. Soli Deo Gloria (dir. Frans Visser) in gebouw Re- hoboth. Woensdag 23 februari 20.00 uur: Veertiendaagse bijeen komst Herv. Vrouwengroep Dijker- hoek in gebouw Bethanië. Donderdag 24 februari 19.45 uur: Vergadering Chr. Platte landsvrouwen in gebouw Rehoboth. Demonstratie California-soepen. Vrydag 25 februari 10.00 uur: Viering 50-jarig bestaan sportvereniging „Holten" in zaal Amicitia. Zaterdag 26 februari 15.00-17.00 uur: Receptie in verband met het 50-jarig bestaan van de sportvereniging „Holten" in hotel Vosman. 20.00 uur: Viering 50-jarig bestaan sportvereniging Holten in Amicitia. 20.00 uur: Ontspanningsavond in het gebouw Rehoboth (zie adv.). Vrydag 3 maart 20.00 uur: Vrouwen Wereldgebedsdag a gebouw Rehoboth. Dinsdag 7 maart 20.00 uur: Algemene ledenvergade ring van de VVD, afd. Holten in hotel Holterman. Vrijdag 10 maart 19.30 uur: Concert Holtense Muziek vereniging en Jeugdorkest H.M.V. in zaal „Het Bonte Paard" te Dij- kerhoek. Zaterdag 11 maart 19.30 uur: Concert Holtense Muziek vereniging, Jeugdorkest en Amuse mentsorkest in Amicitia. Na de pauze Dijkerhoekse Amateur to neelclub „D.A.T." 20.00 uur: Ontspanningsavond van de Vereniging „Jong Holten" afdeling van de P.J.G.O. in zaal „Het Bonte Paard" te Dijkerhoek. Zaterdag 18 maart 20.00 uur: Ontspanningsavond van de Vereniging „Jong Holten" afdeling van de P.J.G. in zaal „Het Bonte Paard" te Dijkerhoek. HOLTEN Ned. Herv. Kerk. Kerk: 9 en 10.30 uur ds. P. Lugtigheid (Viering H. Av.). 10.00 uur Jongerendienst in het gebouw Irene. Geref. Kerk: 9.30 uur en 15.00 uur ds. R. A. Hoogkamp. In beide diensten is de ene collec te voor de diaconie. Bij de uitgang collecte voor Eigen Kerkbouw". R.K. Kerkdienst: 9.30 Uur H. Mis i het gebouw Irene. NIEUW HEETEN R. K. Kerk: Zaterdagavond 7 uur. Zondagmorgen 8.00 en 10.00 uur. DIJKERHOEK Bethanië: 10.00 uur ds. C. C. Addink (Viering II. Av.). OKKENBROEK Ned. Herv. Kerk: ds. W. P. J. Osin- Zaterdag vanaf 12.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur: J. F. Sijtsema, Pastoriestraat 50, telef. (alleen voor spoedgevallen) Dienst wijkverpleging: zaterdag 19 februari en zondag 20 februari: zus ter H. Strijker, Groene Kruisgebouw, telef. 1436. Zondags tussen 12-14 uur. Ambulancevervoer: telef. 1338 (Joh. Aanstoot) b.g.g. telef. 1320 (fa. A. Muller en Zn.). Zaterdag 19 februari en zondag 20 februari: H. Hansman, Grote Maat- weg 36. Wierden, telef. 05496-1765 van 18-19 uur (alleen voor spoedge vallen). Zaterdag 19 februari, en zondag 20 februari: W. C. C. Wamelïnk, Chur- chillstraat 107, telef. 2004. Elke morgen van 9-10 uur bij me vrouw C. Knijff-Dekker, telef. 1438. b.g.g. telef, 1799 mevrouw Beldman- Aanstoot. Zaterdag 19 februari tot en met vrij dag 25 februari buiten de dienst uren Electra: H. Heijenk, Kol- weg 44, telef. 2124, Gas: W. C. van de Weerthof, Voorboerstraat 2, telef. 1793. Prins Carnaval, prins Johan Frans van de Noordenbarg, ver zoekt burgemeeester mr. W. H. Enklaar hem de sleutel van de marke van Holten te overhandi gen,.waarmee de'ze gereed staat. Een van de hoogtepunten van de carnavalsviering in Holten was zaterdagmiddag ongetwijfeld de ontvangst van prins Johan Frans van de Noordenbarg in het dagelijks leven kapper Johan F. van Geenhuizen op het bordes van het gemeentehuis door burge meester mr. W. H. Enklaar en mevrouw Enklaar, waarbij veel publiek was samengestroomd. Daaraan ging, zoals door de carna valsvereniging ,,De Fienpreuvers" was aangekondigd eerst een mini-optocht door de straten vooraf. Voorafgegaan door de muziek vereniging „H.M..V" met haar jeugdkorps en drumband trokken de leden van de Raad van Elf in hun carnavaleske kostuums en de Prinsengarde, waaronder prins Carnaval, rond, waarbij ook de ponyclub „De Bergruitertjes" meereed en een groep verklede kinderen zich had aangesloten. Nadat HMV eerst toepasselijke mu ziek ten gehore bracht voor het ge meentehuis sprak Prins Carnaval in de stijl die bij dit feest past „Burge meester van Holten, eerste Burger der Marke van Holten en omliggen de buurtschappen, heerser der eerste toeristen gemeente aan.de E.-8, Alaaf, wij hebben gemeend in verband met het grote feest der Zotheid U van Uw verantwoordelijkheid te moeten ont lasten, daarom menen wij de vrijheid te mogen nemen U om de sleutel van de Marke Holten en omliggende Heer lijkheden te vragen, zulks tot verhef fing van hen die menen eenmaal per jaar de Leut en zotheid de boventoon te moeten geven „Alaaf"! De burgemeester zei in antwoord hier op: „Vier jaar wordt er in Holten nu carnaval gevierd! in drie_ jaar was nog geen ervaring opgedaan of dit .wel stand zou houden, maar nu gij Johan Frans van de Noordenbarg, Vrijdag 18 februari tot en met zon dag 20 februari keurmeesters bui ten de diensturen H. W. Goor- man. Kolweg 52, telef. 1513. Maan dag, 21 februari tot en met zondag 27 februari: J. Hof, Schepenenstraat 16, telef. 1697. Aangifte van gestorven dieren op za terdag van 9.00-11.00 ur aan het slachthuis, telef. 1318. Overdag: telef. 1352 (Politiebureau), 's Nachts: .telef. 1224 (G. Knapen), b.g.g. telef. 1325 (G. ter Harmsel). De jeugd toonde een goede belangstelling voor de openbare bijeenkomst van de P.v.d.A. in zaal Vosman tijdens het bezoek van het Politiek Team voor Sal- land en N.O.-Overijssel. Prins Carnaval, het rijk der zotheid vast op Uw schouwars hebt genomen wil ik U gaarne de sleutel van de Marke van Holten overhandigen in de hoop dat gij daarmede de harten zult openen van allen, die de luze onder schrijven „Adde ge maar leut hebt." De burgemeester sprak de hoop uit, dat hij een goed bestuur zou voeren. Prins Carnaval verklaarde vervolgens dat de Raad van Elf en de Prinsen garde besloten hadden omdat het met het komplan nog niet erg wil vlot ten, de burgemeester een schertsplan voor een nieuwe dorpskom aan te bie den, waarbij hij de burgemeester een grote beschilderde witte schaal aan bood, terwijl mevrouw Enklaar bloe men werden aangeboden. Voorts wer den de burgemeester de versierselen van „De Fienpreuvers" omgehangen. Nadat champagne was geschonken vervolgde de mini-optocht haar weg. 's Avonds werd het een gezellig feest in Amicitia, met medewerking v. d. kapel „De Hutentuters" en een band uit Brummen, waarbij de leut, hoogtij vierde. Prins Carnaval hield een met humor gekruide toespraak en reikte aan een aantal personen, waaronder zijn echtgenote decoraties uit. Het was een bont gecostumeerd gezel schap dat in Amicitia van het vierde Holtense carnaval genoot. Geboren: Evert Jan, dv E. J. Vruggink en J. G, Reevoord. Ondertrouwd: A. Boode, 23 jr, Bath men en J. G. T. M. Muller, 20 jr, Holten. Overleden: J. Jansen-Roelofs, 70 jr (overled. te Almelo). F. A. Claasen, 60 jr (overled. te Deven ter). G. H. Gazan-Egbers, 45 jr (overled. te Lochem). BEVOLKING Ingekomen; J. A. Borghuis en gez. van Epe. A. Veenstra en gez. van Apeldoorn. Vertrokken: mejuffrouw Z. Schui- terd naar Almelo. mejuffrouw J. G. Harbers naar Gorssel, D, Kortlever en gez. naar Haren Gr. De heer J. Nyland, leraar aan de huishoudschool „De Noordenbarg" te Holten zou gaarne de volgende kanttekening willen plaatsen bij het verslag van de bijeenkomst van de PvdA in zaal Vosman, opgenomen in ons blad van vandaag en overge nomen uit he( Deventer Dagblad. In dit verslag wordt onder de kop „Verdriet" onder andere gezegd „Ook het lager beroepsonderwijs zou vol gens hem (het Tweede Kamerlid, de heer Masman) aan de scholenge meenschap moeten worden toege- voged. Maar tot ons Verdriet" bemoeit Vonhoff zich met onderwijs zaken". Het is bijzonder spijtig aldus de heer Nijland dat de pers er niet in geslaagd is, de woorden van de heer Masman juist weer te geven. Hij heeft beslist niet gezegd, dat het la ger beroepsonderwijs (LBO) toege voegd moet worden aan de scholen gemeenschap. Zijn betoog ging veel dieper en komt kort samengevat hierop neer. Al vanaf de kleuterschoolperiode loopt een groot aantal kinderen een achterstand op, welke zich geleidelijk voortzet in het gewoon lager onder wijs. De oorzaak moet voor een groot deel gezocht worden in de taalontwik keling, welke sterk sociaal-gebonden Men schrijft ons: In verband met het 25-jarig ambts jubileum van ds. Addink zal in de week van 20-26 februari een inzame ling gehouden worden, die bestemd is, zoals wij reeds meldden, voor zijn gezin én voor Werelddiakonaat en zending. De verdeling is half-om-half. Wij vonden de mensen die anders voor de zending bij u langs komen, voor het merendeel bereid hieraan hun medewerking te geven. Nu is aan Een overzicht van de belang stelling bij de ontvangst van prins Carnaval op het bordes van het gemeentehuis. de Hervormde Gemeente de beurt, dat wil zeggen, inclusief verenigingen en commissies, haar dank te uiten. Op de dag zelf, 2 maart a.s., krijgt de gemeente gelegenheid ds. en mevr. Addink persoonlijk de hand te druk ken. Dan zal in gebouw „Irene" van af 19.45 uur een receptie plaats vin den, waar ook het ontvangen bedrag wordt overhandigd, terwijl u door de kerkvoogdij van onze Gemeente het één en ander aangeboden krijgt. Tenslotte: Eventuele giften kunnen worden gestort op giro 875587 van de Raiffeisenbank, of op rekeningnum mer 328511129 van de Raiffeisenbank ten gunste van „Ambtsjubileum Ds. Addink". De Commissie ter voorbereiding van het 25-jarig ambtsjubileum van Ds. Addink. is. De schoolkeuze is daarom later ook sterk sociaal-gebonden. Het hui dige brugklassensysteem geeft geen 'oplossing voor de juiste keuze van de verdere schoolloopbaan (LBO-brug- klasleerlingen worden gevormd tot LBO-leerlingen, Mavo-brugklas leerlingen worden gevormd tot Ma vo-leerlingen etc.). In dit opzicht is de keuze van de brugklas bepalend voor de verdere schoolloopbaan. En dit is natuurlijk nooit de bedoeling van de Mammoet wet geweest. Volgens de heer Masman ligt hier de kern van het probleem. De keu ze komt voor de leerling te vroeg. Op mijn vraag, of de PvdA dan een op lossing zag in een andere vorm met name de Middenschool, gaf de heer Masman als antwoord, dat er inder daad naar nieuwe wegen gezocht moet worden en dat de Middenschool misschien een oplossing kan geven. Te zeggen, dat het LBO aan de scholengemeenschap moet worden toegevoegd, is dus niet alleen on juist geciteerd, maar stelt tevens de problemen waar het hier om gaat, te eenvoudig voor. Burgemeester en wethouders van Holten brengen ter openbare kennis, dat in een op 22 februari 1972 te 14 uur te houden openbare vergade ring van hun college zullen worden uitgeloot 7 obligaties van de per 1 maart 1957 gesloten obligatielening groot f 140.000.,— Holten, 18 februari 1972. Burgemeester en wethouderf voornoemd, G. J. Langenbarg, secretaris. W. H. Enklaar, burgemeester. Het blijkt ons, dat de voorlichting, welke wijze gaven met betrekking tot de nieuwe regeling t.a.v. het ophalen van huisvuil, nog een aantal vragen heeft opengelaten, althans onvoldoen de duidelijk is geweest. Voor een goed begrip wijzen wij er op, dat slechts plastic-zakken met opdruk „Gemeente Holten" zullen worden meegenomen. Zonder te bestrijden, dat ook andere plastic-zakken voor de berging van huisvuil bruikbaar kunnen zijn, moe ten wij aan het gebruik van de van gemeentewege verkrijgbaar gestelde zakken vasthouden, omdat in de prijs waarvoor deze verkocht worden, een opslag verdisconteerd is waaruit de u verleende dienst van het ophalen van huisvuil mede wordt betaald. U wordt een vast bedrag ad. f 2,— per maand (voor het buitengebied f 1>per maand) in rekening ge bracht, dat via de stroomleveringsno- ta wordt geïnd, terwijl het restant van het door u verschuldigde tarief wordt geheven via een opslag van de door ons te leveren plastic-zak. Hierdoor wordt bereikt dat hij, die veel huisvuil meegeeft meer betaalt dan degene, die slechts weinig huis vuil aanbiedt. Een rechtvaardige re geling in onze ogen. Het blijkt ons, dat een en ander on voldoende tot het publiek is doorge drongen. In verband hiermede hebben wij be sloten tot 26 februari a.s. ook huis vuil, dat niet in de met „Gemeente Holten" bedrukte zak wordt aange boden nog mede te nemen. Aldus kan derhalve al het huisvuil» dat uit onwetendheid in verkeerde zakken is verpakt, nog worden mede gegeven. Na 26 februari e.k. zullen wij ech ter genoodzaakt zijn strikt aan de ge troffen maatregel de hand te houden en zullen slechts de officiële huisvuil- zakken met opdruk „Gemeente Hol ten" worden geaccepteerd. Burgemeester en wethouders voornoemd, Mr. W. H. Enklaar, burgemeester. G. J. Langenbarg, secretaris. De woningbouw, het onderwijs, het behoud van het natuur schoon, de wegensituatie, het slachthuis en de jeugdsociëteit De Schure, zijn deze week door het politiek team van de Partij van de Arbeid voor Salland en N.O.-Overijssel in Holten in ogenschouw genomen en met onder andere liet college van B. en W. besproken. Tijdens de maandagavond gehou den openbare bijeenkomst in zaal Vosman, die vrij matig werd be zocht, werden ai deze punten nog eens aan de orde gesteld. De bedoe ling van het oriënterende werkbe zoek, onder leiding van het Tweede Kamerlid J. W. Masman uit Zuna, was om mogelijke problemen in Den Haag in „duwvaart" te brengen. In het gesprek met B. en W. van Holten kwam over de woningbouw vooral tot uitdrukking het recht van de gemeente om extra woningwetwo ningen te krijgen, in het kader van de bouw voor Deventer. Hiermee in verband kregen de hoge huurprijzen aandacht, wat ook gisteravond door de zaal ter sprake werd gebracht. Masman deelde mee dat de com missie Ruimtelijke Ordening en het bestemmingsplanform van Holten -op 2 maart in een openbare vergade ring zullen bijeenkomen over het plan-Beursberg „Er zal volstrekt re kening worden gehouden met het na tuurschoon in Holten", dat was al thans de indruk van het Kamerlid uit het gesprek met B. en W. Ook de verkaveling, van de Holter- berg door enige grondspeculanten ging hem bijzonder ter harte. „Eén van de functies van Holten is de re creatie. We zullen bekijken welke ju ridische mogelijkheden, via nieuwe regelingen, er zijn om dit tegen te gaan", zegde hij de hierover bezorg de aanwezigen toe. Verdriet I-Iei PvdA-tearn zei het verder van groot belang te vinden dat aan de scholengemeenschap ook een athene um wordt toegevoegd. Ook het lager beroepsonderwijs zou volgens hem aan de scholengemeenschap moe ten worden toegevoegd. „Maar tot ons verdriet bemoeit Vonhoff zich met onderwijszaken". Ock het slachthuis en jeugdsoos De Schure waren bezocht. Het poli tiek Team was van mening dat, het slachthuis, ook gezien de werkvoor ziening, in Holten moet blijven. Maar slachthuizen moeten volgens Masman economisch draaien en daarom moet volgens hem een zeke re planning tot stand komen. De Schure had hij een bijzondere ge waarwording gevonden, omdat in de ze jeugdsoos uit overtuiging geen al cohol wordt gedronken of stickies worden gerookt. Tunnel De verkeerssituatie in Holten noemde hij geen gemakkelijke zaak, wegens de toekomstige openstelling van de E-8, Hij zegde toe de moge lijkheden van ee* tunnel in de nieu we S-14 (Holten-Laren) met de NS te zullen bespreken. „Maar voorlopig zal de openstelling van de E-8 nog veel problemen in Holten geven", al dus mr. Masman. Na de inleiding van Masman wer den vooral vragen gesteld over de verdeling rijks- en gemeentesubsidie voor het sociaal-cultureel werk, het bestemmingsplanforum en het wo ning (huur)probleem. Het team be stond uit G. J. Johannes uit Vrooms- hoop, G. Kelderman uit Deventer, L. Njerse uit Hellendoorn. en de Holten se PvdA-voorzitter E. K. Pronk. (Deventer Dagblad). Bespreking van het Politiek Team van de P.v.d.A. tijdens het bezoek aan de scholengemeen schap. V.l.n.r. burgemeester mr. W. H. Enklaar, het lid van de Tweede Kamer mr. J. W. Mas man, de heren Nier se, Kelder man, Kaan, Meerman en tegen* over de heer Masman de rector, de heer Mud.

Holtens Nieuwsblad | 1972 | | pagina 1