Hoe ziet de raad de ontwikkeling op het platteland" Jaarvergadering van Dijkerhoekse Plattelandsvrouwen Noodkolkleuterschool afgebroken School met de Bijbel heet „De Schakel Op forum Landbouwersorganisaties Kijkdagen van de Rundvee houderij-V oorlichtingsdienst Overzicht wedstrijden zaalvoetbal- Holten"-jeugd Werk van de Stichting Sociaal Cultureel Werk groeit WAAR GAAN WE HEEN? ROBA 10 Voorbeschouwing „Holten"-jeugd Voetbalprogramma Blauw Wit, krijgt Excelsior 3 op bezoek Schietwedstrijden Geslaagde dropping SV „Holten" OUD PAPIER BRACHT MINDER OP Aanrijdingen met flinke schade V erkeerscursus met 35 deelnemers Moderne stallen en melkmethoden Film over Holten in Dijkerhoek Jeugdleidster aangesteld 2e hands TRACTOREN Waterschap Salland-Olst Vrijdag 11 februari 19/2 3 Een forum, bestaande uit vier raadsleden, voorzitters van de fracties in de raad, de heren J. H. Bosschers (CHU), L. Kaan (P.v.d.A.), E. M. van Schooten (Boerenpartij) en J. Wiggers (ARP) ijieeft tijdens de dinsdagavond door de besturen van de plaatselijke afdelingen van de Chr. Boeren en Tuindersbond (CBTB) de Over ijsselse Landbouw Maatschappij (OLM) en de Vereniging voor Be drijfsvoorlichting in zaal Vosman belegde bijeenkomst, onder voor zitterschap van de heer C. Broersma, directeur van de Coberco, een groot aantal schriftelijke vragen beantwoord c.q. gediscus sieerd met de verschillende vragenstellers en belangstellenden over problemen die vooral in de kring van de agrariërs momenteel aan de orde zijn of in de nabije toekomst aan de orde zullen komen. Na een openingswoord door de voor zitter de heer H. Stegeman, die tevens meedeelde dat de fractie van Ge- meentebelang verhinderd was, noem de de heer Broersma de te volgen procedure, waarbij hij er op wees dat het niet zou gaan om het standpunt van de raad, maar om de persoon lijke mening van de forumleden. Het plan Beuseberg, dat in het af gelopen najaar nogal wat stof deed opwaaien en tijdens de hearing in „Amicitia" aanleiding was voor hef tige discussies kwam uiteraard ook nu aan de orde. De heer Kaan die deze vraag ter beantwoording kreeg voorgelegd zou het plan om gevoels matige redenen liever „Plan-Zuid" willen noemen. Er is inmiddels een bestemmings planforum gevormd bestaande uit af gevaardigden van verschillende ver enigingen en instanties die met de commissie „Ruimtelijke Ordening" uit de raad rond de tafel zullen gaan zitten om te praten over bestem mingsplannen buitengebied en t.z.t. ook over het plan „Sanering van de dorpskern". De raadsleden, met uitzondering van de heer Van Schooten, waren van mening dat dit forum in samen werking met de commissie „Ruimte lijke Ordening" veel zal kunnen bij dragen tot een goede besluitvorming. De afgevaardigden van de organisa ties, ook die van de landbouw, zul len evenwel nauw contact moeten on derhouden met hun leden, opdat de inspraak zoveel mogelijk wordt geho noreerd. De heer Van Schoten dacht dat door dit forum de zaken alleen maar lan ger zullen gaan duren en hij was bang voor „spi'aakverwarring". De heer Wiggers was het hiermee niet eens en hij verklaarde vertrouwen in het forum te hebben dat na rijp beraad beslagen ten ijs zal komen. De heer. Bosschers vergeleek de I hearing in „Amicitia" met een puin- j hoop die nu weer kan worden opge- bouw. I AANPASSEN Een vraag over de „Hinderwet" •gaf aanleiding tot een geanimeerde discussie. Sommige agrariërs meen den dat de boer steeds meer wordt beperkt in zijn bedrijfsvoering en de heer Stegeman (voorz. O.L.M.) zei zelfs het funest te vinden als men sen die zich hier uit het westen ko men vestigen kunnen uitmaken of de boer mag gieren of niet. De wester lingen die hier komen wonen (na een boerderijtje te hebben omgebouwd) zullen zich moeten aanpassen aan de gewoonten op het platteland. In de voorstellen die minister Stuyt met be trekking tot de nieuwe hinderwet lan ceerde heeft men in landbouwkringen weinig vertrouwen. RUILVERKAVELING Over de ruilverkaveling in het al gemeen stelden de boeren dat de landbouw geen schade mag lijden door de recreatie. De heer Van Schoo ten zou de stemmingsprocedure gewij zigd willen zien en hij betreurde het dat goede landbouwgrond wordt inge plant (singels). De heer Stegeman, lid van de Ruilverkavelingscommis sie „Holten-Markelo" dat men in de buurtschap Eisen zeer tevreden is over de verkaveling. Op de vraag „Zijn er al plannen voor het leggen van 'n gasleiding langs de Helhuizer- weg" antwoordde de heer Wiggers dat er in deze geen plannen zijn. Al lereerst zal Dijkerhoek (kern) krijgen en daarna komt de Markelo- seweg en een gedeelte van de Borkeld aan de beurt. Enkele bezoekers merkten op, dat in Markelo en Wierden de bewoners van de z.g. onrendabele gebieden wel op het aardgasnet zijn aangesloten. Dit vindt z'n oorzaak in het feit, dat deze gemeenten zaken doen met een andere maatschappij dan Holten en zo zei de heer Kaan B. en W. van Holten voeren een voorzichtig beleid. Nadat de heer Stegeman de leden van het forum een kleine attentie had aangeboden en de vragenstellers had bedankt, volgde sluiting van de vrij goed gezochte en gezellige forum avond. AUTOVERHUUR Luxe wagen, bestelwagen of busje. Ook op lange termijn. Automobielbedrijf Holterstraatweg 85, Rijssen Telefoon 05480 - 2861 Nadat op de bijeenkomst van de Dijkerhoekse Plattelandsvrouwen die dinsdagavond in café ,,'t Bonte Paard" werd gehouden, de voorzit ster, mevrouw A. Kroon-Pasman, de talrijke aanwezigen welkom had ge heten, kreeg mevrouw M. Esselink- Kok uit Zwiep gelegenheid de vele gekleurde dia's te laten zien, welke zij van de Koninklijke Familie bezit. Met grote aandacht werd de verto ning gevolgd. Na de hierop volgende pauze, waar in de leden gelegenheid kregen hun wensen over het programma van de volgende bijeenkomsten kenbaar te maken, was de beurt aan de secreta resse der afdeling mevrouw H. W. Wiersma-Heytze, om het jaarverslag over 1971 uit te brengen. Zij liet daar bij de diverse activiteiten van de af deling nog eens de revue passeren. Het woorcl, was daarna aan me vrouw M. A. Paalman-Kloosterb.oer, de penningmeesteresse, die o.a. mee deelde op 31 december jl. een flink batig saldo-, in kas-, te hebben.Ha>ar boeken waren gecontroleerd en in or de bevonden door de kascommissie bestaande üit Thé vrouw J. Hoekman- Teeselink en mevrouw H. J. Luggen- horst-Steggink. Er werd afscheid genomen vian Indien de weersomstandigheden geen roet in het eten gooien worden er a.s. zaterdag weer enige competitiewed strijden gespeeld. Holten A, speelt thuis in het Sportdal tegen MVV al, tegen welke ploeg de vorige keer met 1-1 gelijk werd gespeeld. De be zoekers hebben een stevige ploeg, doch hun spel is niet in overeenstem ming met de kracht van de spelers, zodat de thuisclub zeker wel enige winstkansen heeft. B speelt uit tegen Haarl. Boys B en heeft de mogelijkheid om weer iets van haar vroegere glorie op te ha len. De tegenpartij speelt thuis altijd beter dan in uitwedstrijden, zodat het voor de Holtense Boys zeker geen gemakkelijke opgave zal worden. B 2 speelt in Enter tegen het B 2 elf tal van Enter Vooruit en zal zich tot het uiterste geven om de puntjes mee naar huis te nemen om zodoen de haar goede positie op de ranglijst te behouden. Wij rekenen in elk geval op een zege. Zaterdag: Holten A MVV A 15 uur Sportdal; Haarl. Boys B Holten B 15 uur; Enter Vooruit B 2 Holten B 2, 15 uur. Zondag: Langeveen 2 Holten 2 12 uur; SOS 2 Holten 3 10.30 uur; Hol ten 5 Witkampers 3, 9.45 uur. Blauw Wit krijgt zaterdagmiddag Excelsior 3 op bezoek. De Rijsse- naren die lange tijd meegedraaid hebben in de top zijn afgezakt naar de middenmoot doch zullen voor Blauw Wit toclh nog wel een lasti ge tegenstander betekenen. Een gelijk spel zou voor de thuisclub een mooi resultaat zijn. De wedstrijd die om kwart voor vier begint zal worden geleid door scheidsrechter J. Mondeel. Het Blauw Wit elftal zal uit de vol gende spelers worden geformeerd: P. G. Dijkstra, doel. J. W. Beldman, J. Thalen, G. J. Landeweerd, A. Rietberg, achter. E. Beldman, Fockema, G. Kolkman, midden. Dikkers, A. Jansen, H. Hovenkamp, H. Aanstoot, voor. Blauw Wit 2 speelt om 1.00 uur thuis tegen SVZW 5. We houden het op een bescheiden zege- Het elftal zal worden gekozen uit de volgende spelers: W. Heemskerk, doel. H. Achterkamp, W. Schalk en A. Nijenhuis, achter. Joh. Stam, R. G. Veldhuis, A. Schreurs, J. Riet berg, midden. D. J. Kievit, H. Wiers- ma, G. Beldman, G. Kolkman, j. Smid, J. Pullen en G. Kolkman, voor. Blauw Wit 3 speelt uit tegen SVZW 5 (Wierden) Aanvang: 1.00 uur. De junioren B 1 spelen om 3.00 uur in Goor tegen GFC B 2. Zo te zien een niet al te lastige opgave maar on derschatten is altijd een heel gevaar lijke zaak en is kampioenskandidaten wel eens eerder noodlottig gewor den. Bij de in zaal „Vosman" door de Schietvereniging „De Eendracht" om het clubkampioenschap gehouden wedstrijden werden de volgende re sultaten behaald: Groep A: 1. B. Brinkman 127 p. 2. J. Haan 120 pnt. 3. G. J. Schup- pert 105 pnt. Groep B: 1. J. van Asselt 124 pnt. 2. B. J. Oplaat 124 pnt. 3. D. Jansen 115 pnt. 4. D. J Nijendijk 106 pnt 5. J. Jansen 101 pnt 6. J. A. Aan stoot 97 pnt. Groep C: 1. H. Haverslag 104 pnt. 2. G. J. Aaftink 97 pnt. 3. A. J. Bos 97 pnt. 4. A. Bieleman 93 pnt. 5. J. A. Bouwhuis 92 pnt. 6: J. Sluiter 91 pnt. 7. H. Bekkernens 79 pnt. 8. F. Sluiter 78 pnt. het bestuurslid mevrouw R. Huzen- Koeleman, die na zes jaar zitting te hebben gehad het bestuur moest ver laten. Zij kreeg als aandenken het bondslepeltje mee. Het bestuur had als haar opvolgster voorgesteld me vrouw J. Wechstapel-Beltman. Bij ge brek aan tegencandidaten werd me vrouw Wechstapel benoemd. Zij nam haar benoeming aan. Na enkele berichten o.m. over het bestemmingsplanforum, een mogelij ke contributieverhoging en de in Hol ten te houden Nevada-show, deelde mevrouw Kroon mee, dat de com-r missie voor het reisje dit j'aar be staat uit mevrouw M. G. Bosman- Twellaar, mevrouw D. Rensen-Post en mevrouw J. Wechstapel-Beltman. Verder is aan een drietal dames t.w. mevrouw D. Honcoop-Ulfman, mevrouw A. Pinkert-Koltman en mevrouw D. Rensen-Podt gevraagd, samen voor de goede gang van za ken bij de gymnastiekles te zorgen, Bij de rondvraag vroeg mevrouw J. Reijlink-Reilink collectanten voor de. binnenkort te houden rhe.um a-col- ïecte, ÏËierna wenste "de' voorzitster allen wel thuis. Door de Sportvereniging „Holten" werd zaterdagavond een dropping ge organiseerd voor bestuursleden er spelers van de selectie van het le en 2e elftal met hun dames. Een commissie van „deskundigen" had een tochtje uitgezet in de omgeving van Luttenberg en Haiarle. De deel nemers en deelneemsters werden in een geblindeerde wagen, beschikbaar gesteld door Dick Muller, vervoerd naar vertrekpunt, waar hen een en veloppe met een rebus en enkele op drachten werden verstrekt. Ingedeeld in groepjes van vier personen toog men op zoek naar het eindpunt, dat hotel-, café-restaurant „De Haarler- berg" in Haarle_ bleek te zijn. Hier werden de vermoeide „sjouwers" ge- tracteerd op een heerlijk bord snert, dat er na deze wandeling wel in wil de. De. uitslag was als volgt: 1. groep Brands-Bannink-Dikkers-Pasop 46 pnt, 2. groep Paalman-Nijenhuis cs 50 pnt, 3. groep Meinsma, Vaneker en Ve neklaas 53 pnt. De poedelprijs was voor de groep Knapen, Reijlink ca, die 80 punten scoorden. Na de prijs uitreiking bleef men nog enige tijd gezellig napraten. Waarbij men tot de slotsom kwam, dat het deze keer nog niet al te moeilijk was geweest, maar dat spoedig weer zo'n dropping moest worden gehouden, maar rjan wat langer en wat moeilijker." Waar van acte", aldus de organisatoren. De oud-papier acties van de school te Dijkerhoek hebben in 1971 f 737, opgebracht. Omdat de prijs van het papier daalde van 8 ct. tot 3 ct. per kg. is de opbrengst minder dan het vorige jaar. Het geld werd o.m. be steed voor bibliotheekboeken, naslag werken, handwerkartikelen, grote en kleine dingen in verband met de in richting en de opening der nieuwe school, Koninginnedag, bezoek kunst ijsbaan, lees- en zwemwedstrijden. De eerste actie in dit jaar is op za terdag, 19 februari a.s. van 10.00-12.00 uur. D; bewoners van de schoolkring Dijkerhoek wordt gevraagd al hun - papier te bewaren. Met de opbrengst kan nuttig werk worden gedaan. Zaterdag en zondag hadden op de Larenseweg en in de Dorpsstraat een paar verkeersongevallen plaats waar bij flinke materiële schade ontstond. De bestuurder van een personenauto J. W. B. uit Holten passeerde zater dagmiddag op Larenseweg ter hoog te van de Gaardenstraat een gepar keerde auto en kwam daardoor fron taal in botsing met de personenuto bestuurd door F. G. L. van P. Doetinchem. Niemand werd gewond, maar beide nog nieuwe wagens wa ren van voren zwaar beschadigd. Zondagmiddag om ruim half drie verminderde L. W. van E. uit Zwolle in de Dorpsstraat, ter hoogte van het politiebureau, met zijn personen auto vaart om de Larenseweg in te slaan, toen hij vanachter werd aan gereden door R. H. J. K. uit Holten, die met een flinke knal achter op zijn voorganger reed. Ook hier geen persoonlijke ongelukken maar wel flinke materiële schade. Is de nieuwe Kolkleuterschool onlangs officieel geopend door burgemeester Mr. Enklaar, deze week werd rigoureus afgerekend met de oude be huizing. De houten noodlokalen aan de Holterenkstraat zijn afgebroken om plaats te maken voor een groter speelplein voor de leerlingen van de basis school. Het houten gebouwtje is daar in 1965 neergezet als dependance van de Tuinstraatklew- terschool en werd in de loop der jaren uitgebreid met een houten vleugel (op de foto al onder de slopershamer verdwenen) en vn 1969 met nog een apart staand noodlokaal. Het gebouw is on langs verkocht en gaat in de toekomst dienst doen als jeugdhonk voor het Rode Kruis in Heirno. De verkeerscursus onder leiding van de adjudant der Rijkspolitie, de heer E. Kruit is gestart met vijf en der tig cursisten. Deze gaan de komen de weken hun theoretische kennis van het verkeer nog eens ophalen. In zijn welkomstwoord zij de voorzitter van de afdeling Holten van Veilig Ver keer Nederland, de heer T. Prak, blij te zijn zovelen te kunnen be groeten. Hij wees er op, dat het in het steeds drukker wordende verkeer noodzakelijk is, behalve vele andere vaardigheden, een goede kennis van de verkeersregels, verkeersborden en dergelijke te hebben. Hij wenste de cursisten en hun docent veel succes. Na zes lessen wordt de cursus beslo ten met een schriftelijk examen vol gens het zogenaamde „multiple-choi ce" systeem. 55 Na ruim 65 jaar te hebben be staan, heeft de School met de Bij bel een naam gekregen. Ze heet van nu af aan School met de Bijbel „De Schakel". Er was om verschil lende redenen behoefte om de school een naam te gevel». Dit bleek geen eenvoudige-zaak te zijn, temeer door-, dat 'op de vraag aan de ouders om: suggesties ggen .enkele reactie was gekomen schrijft het hoofd van de school, de heer H. Ch. Vogely, in de schoolkrant van februari. Uit de kring van bestuur en personeelsleden wa ren wel enige namen naar voren ge komen. In een gecombineerde ver gadering is toen de naam „De Scha kel" uit de bus gekomen. Dat wil echter niet zeggen, dat de naam „School met de Bijbel" nu verder vergeten wordt. In de gekozen naam zit een diepe symboliek. Een schakel is immers een onmisbaar deel uit een geheel. Zo wil onze school, zegt de heer Vo gely, ook voor de kinderen een scha kel zijn. Een schakel, die voor ie der nodig is om te komen tot een na der kennen en geloven in de Schep per en Verlosser. Een schakel tus sen het kind in de tijd van zijn op leiding en de maatschappij en de schakel is ook onmisbaar om een goede verbinding te leggen tussen de ouders en de school. Er zijn vast nog meer -schakels te bedenken. Ieder, die in Holten iets met de School met de Bijbel „De Schakel" te maken heeft, mag weten, dat men daar tijd open staat om een schakel te vormen. Het consulentschap voor de Rund veehouderij organiseert in samen werking met de verenigingen voor Bedrijfsvoorlichting „Holten" en „Bathmen" op onderstaande data, uren en bedrijven z.g. kijkdagen. Deze kijkdagen zijn bedoeld om een aantal moderne rundveestallen, als mede moderne melkmethoden en transport van liooi in deze omgeving te kunnen bezichtigen. Dinsdag 15 februari van 10-12 uur, twee bedrijven: 1. B. J. Kloosterboer, Dortherhoek 36, Bathmen: nieuw gebouwde houten ligboxonstal voor plm. 40 melkkoeien (ongeisoleerd), dubbele tweestands»- melkstal en melkkamér met melk tank is aanwezig. 2. Gebr. Meijer Dortherhoek 15 Bath men: Voerligboxenstal voor 54 melk koeien. Gedeeltelijk verbouw en ge deeltelijk. nieuwbouw Dubbele twee stands doorloop mekstal, nog geen melktank. 4. Voorink, Zuid Loo 14, Bathmen: Ligboxenstal voor 35 melkkoeien. Verbouwing van de oude rundvee stal 'en de oude woning. Dubbele tweestand doorloop melkstal, melk- kamer en melktank aanwezig. 5. J. W. Kloostèrboer, Zuid Loo 33, Bathmen: Voerligboxenstal voor 54 melkkoeien, gebouw in bestaande graanschuur met een gedeelte nieuw bouw. Er is een z.g. visgraat-melk- stal met 2x4 standen, tevens meiklo kaal en melktank. Woensdag 16 februari van 13.30 16.00 uur: 6. Js Rensen, Dijkerhoek 57, Holten: Houten ligboxenstal voor ruim 40 melkkoeien (geisoleerd). Visgraat- melkstal van 2x4 standen, melklo- kaal en melktank. 7. D. Podt, Dijkerhoek 22, Holten: houten ligboxenstal voor plm. 40 melkkoeien, geisoleerd. Dubbele tweestand doorloop ijielkstal met melkkamer, maar nog geen tank aan wezig. Er is een vouwschuif voor de mestafvoer. Het is de bedoeling dat ieder op eigen gelegenheid de bedrijven be zoekt. De landbouwers uit Holten wor den in Bathmen verwacht en omge keerd. Ook de dames zijn zeer wel kom. De boer en iemand van de voor lichtingsdienst zijn, aanwezig. Bezoe kers moeten zich wel aan de gestelde uren houden. Vorige week zaterdag hebben vier juniorenteams hun laatste poule-wed strijden gespeeld in de Sporthal te Goor. C 2 speelde tegen Twenthe C 1 en verloor haar wedstrijd met 2-0 en eindigde tevens op de laatste plaats in haar poule. Blijkbaar heb ben de jongens nog geen ervaring ge noeg in het zaal-voetbalspel, want de voorhoede heeft niet één keer kun nen scoren. C 1 deed het weer voor treffelijk en klopte het ervaren PH 2 met overtuigende cijfers (3-0) Door deze zege werden zij ongesla gen poule winnaar met 6 winstpunten en als doelsaldo 11-2. In deze wedstrijd was Wim Tulier goed op dreef en scoorde enkele fraaie doelpunten. De finale-wedstrijden zullen worden ge speeld op 19 februari a.s. De D ju- nioren speelden geen beste wedstrijd tegen PH d 3, hetgeen ook in de eind uitslag (1-1) tot uitdrukking kwam. Door dit resultaat komen ook zij in de finale uit, doch dan zal er heel anders aangepakt moeten worden! D 2 tenslotte kon het tegen het ster ke GFC d 1 niet bolwerken en ver loor kansloos met 3-0, hetgeen heus geen schande is van een" dergelijke ploeg. A.s. zaterdag speelt pupillen I ook haar laatste poule-wedstrijd om 11 uur tegen het zeer sterke PH E 1. - Indien zij er in slagen deze wedstrijd te winnen, mogen zij ook in de finale wedstrijden uitkomen op 19 ebruari. Jongens, zet 'm op, want de tegen stander is heus niet voor de poesl De film over Holten zou aanvan kelijk, zoals reeds eerder werd aan gekondigd, te Dijkerhoek in „Het Bon te Paard" vertoond worden op don derdag, 10 februari. Door omstandig heden is de vertoning, aldaar een week verschoven en zal nu plaats vinden op donderdag, 17 februari a.s. De voorstelling duurt van 8.00-10.30 uur. Er is een pauze van 30 minu ten. Daar de beelden op smalfilm band zijn opgenomen in kleuren, kun nen er slechts 150 personen worden toegelaten. Kaarten a f2,zijn in voorverkoop via de school verkrijg baar en 's avonds aan de zaal. De Stichting Sociaal Cultureel werk in Holten timmert niet zo direkt aan de weg. Er gebeuren niet elke week dingen die nu zo nodig in de krant moeten. En ook niet dingen die erg revolutionair zijn, of de gemeenschap ingrijpend willen veranderen. Het bestuur van de stichting weet maar al te goed dat de dingen die door hen gedaan worden het vertrouwen van de mensen moe ten hebben omdat het gaat om de gemeenschap waar wij allemaal in leven. Vandaar dat wat voorzichtig begin van de stichting met werk voor de 6-10-iarige kinderen in het gebouwtje aan de Hoffe- straat. Schouwburg, Grote Kerkhof, tel. 16641 vrijdag 11 februari aanvang 20 uur Amati kwartet, concert Stichting ka mermuziek Deventer, zaterdag 13 februari aanvang 14 uur Kindercarnaval. maandag 14 februari aanvang 20 uur Abonnementsconcert, Overijssels Ph. Orkest. dinsdag 15 februari aanvang 20 uur De vrolijke vrouwtjes. Toneelgroep Theater. woensdag 16 februari aanvang 19.45 u. Porgy and Bess. Operagezelschap Forum. E.D.B. Theater, Smedenstraat, tel. 13615. donderdag 10 tot maandag 14 febru ari Gimme Shelter (The rolling sto nes) a.l. - maandag 14 t.e.m. woensdag 16 fe bruari Commandoraid bij ochtendglo ren 18 jr. vrijdag 11 en zaterdag 12 februari, nachtvst. Commandoraid bij ochten- gloren 18 jr. zterdag 12. zondag 13 en woensdag 16 februari matinee: De onverslaan- baren a.l. Aanvangstijden: dagelijks 20 uur: vrij. 21-23.30 u.; za. 14-18.30-21-23.30 u: zo. 14-16-18.30-21 u; wo. 14-20 u. Cinema, Lange Bisschopstraat, tel. 11100. donderdag 10 t.em. woensdag 16 fe bruari Daniel 3e week 18 jr. vrijdag 11 en zaterdiag 12, nachtvst. De doodskus van dr. Fu Manchu 18 fr- zaterdag 12, zondag 13 en woensdag 16 februari matinee: Lichtboei in de soorm a.l. Aanvanstïjden: dagelijks 20 u; vrij 20-24 u; za. 14.30-18.45-21.15-24 u; zo 13.30-15.30-18.45-21.15 u; wo. 14.30-20 uur. Openbare leeszaal, Brink, tel. 13506. tot 6 maart Het Russisch landschap landschapschilderingen Russ. kunste naars. Openingstijden: dagelijks 10-17 u. en 19-21 uur; zaterdagavond, zondag en maandag gesloten. Goetiek de rozijnenkorf, Assenstraat, tel. 11848. tot 1 maart Haio wester, tekeningen, Arie Stronks, zeefdrukken. Openingstijden: dagelijks 14-18 uur; vrijdag 14-18 u. en 19-21 u.; zondag en maandag gesloten. Galerie trog-art, Hofstraat 2, tel. 16733. tot eind februari Marianne Haselhof, wandkleden en houtsnijwerk. Openingstijden: dagelijks 13.30-17.30 u; vrij. 13.30-17.30 en 19-21 u; zon dag en maandag gesloten. Museum de waag, Brink, tel. 14556. t.e.m. 27 februari Bartus en Willem Korteling. tekeningen. Openingstijden: dagelijks 10-12.30 en 14-17 u.; zondag 14-17 u. Kunst in huis, Bakkerskamp 8, Schalkhaar. werk van de kunstenaars: Renate Vinken. Liesbeth Wiersma, Pieter van der Sman. Interieur fa. Berghuis tel. 22737. Openingstijden: zondag, woensdag, vrijdag, zaterdag 14-16 u. Museum de waag. Brink, tel. 14556. Antieke keukens, Fietsen. Zilver en Aardewerk. Openingstijden: dagelijks 10-12.30 en 14-17 u.; zo. 14-17 u. Museum de drie haringen. Brink, tel. 14556. Antiek speelgoed, Antieke kostuums. Openingstijden: dagelijks 10-12.30 en 14-17 u; zo. 14-17 u. zaterdag 12 februari. Wijkgebouw van Vlotenlaan. Algemene ruilbeurs. Literair café. Menstraat 2, tel. 11637. dinsdag 8 februari: Pieter Boxman komt „ezeltje rijden" Jazz café, Menstraat 2, tel. 11637. iedere vrijdag 20-24 u. Open atelier, Menstraat 4, lel. 11637. .edere vrijdag 20-22 u. kosten f 2,50. 11 februari: Aanbieding sleutels van de stad aan Prins Carnaval op het stadhuis. Carnaval: za. 12 februari: Carnavals optocht ong. 50 wagens, zo. 13 februari: Kindercarnaval in de schouwburg. maandag en dinsdag: De Raad van Elf brengt bezoeken aan scholen en bejaardentehuizen. 's avonds Carnaval in de horeca be drijven. Na enkele maanden draaien, mag men constateren dat het goed gaat met de kinderclubs en dat de belangstelling van de kin deren en hun ouders stijgende is. Vier kinderclubs draaien nu sinds 1 december vorig jaar en er is behoefte aan meerdere clubs. Vooral in de vroege avonduren, zo van 78.30 uur zouden jeugdclubs van 1114- jarige jongeren in een behoefte voorzien. Als er maar voldoende vrijwiligers waren die mee lei ding zouden willen geven aan dit werk. Ouders, die zelf een hobby hebben, die ze graag aan jongeren doorgeven, moeten zich maar eens bedenken of zij zich niet op willen geven om mee te doen. Het gaat om hob by's als: handenarbeid, vlieg tuigbouw, postzegels verzame len, foto-hobby, enz. Er is verder een belangrijke ontwik keling te melden, namelijk dat de stichting per 1 februari een eigen kracht in dienst heeft genomen. Een jeugdleidster, die voor drie dagen per week in Holten is om het werk te begeleiden en uit te breiden. Zij heet Christine Kouwenberg en zij woont nog bij haar ouders in Henge lo. Mejuffrouw Kouwenberg stu deert nog enkele dagen per week voor haar jeugdleidsters diploma. Het bestuur van de stichting meent, dat met haar komst de mogelijkheid geschapen is om het werk te gaan uitbreiden. Daarom is men nu bezig voorbereidingen te treffen voor de opzet van peuterspeelwerk, een paar morgens per week. Ouders, die hun peuters van 2 en 3 jaar aan dit werk willen laten deel nemen, kunnen zich per briefkaart melden bij: Mevrouw C. P. K. Enklaar van An- del, Jeurlinksweg 1, Holten. De brief kaart moet vermelden de naam, het werk erg hartelijk welkom. Echter ook anderen, die zich willen inzetten voor dit werk. adres en de leeftijd van de peuters en suggesties aangaande welke mor gens per week men het liefste heeft. 0 JODEN. Vrij Nederland over uit latingen van kardinaal Mindszenty in 1947: „Wat is de mening van Uwe Eminentie over de vernietiging van acht miljoen joden, onder wie 650.000 Hongaarse joden?" Antwoord: „Volgens mijn informa- zijn er slechts vijf miljoen joden in Europa gestorven en onder hen waren er slechts 500.000 van Hon gaarse afkomst. We hebben het ge luk dat het grote joodse reserwoir van Gallicië en Boekovenië dat een mil joen ghettojoden bevatte, ten gevol ge van de vernietiging door de Duit sers, is teruggebracht tot ongeveer 500.000 personen". Het bestuur hoopt dat er voldoende animo zal zijn. Als er genoeg peuters zijn aangemeld dan zullen de ouders bij elkaar geroepen worden voor be spreking van de organisatie, de plan ning, tijd en kosten van het werk. Ook voor dit werk zullen vrijwilli gers nodig zijn, die mee kunnen hel pen om het werk te doen. Dames met een voltooide, of bijna voltooide opleiding voor kleuterleidster of leer kracht lagere school, zijn voor dit De Stichting beraadt zich ook over teken- en schildercursussen voor jon geren en ouderen, die in de avond uren plaats gaan vinden. Zodra de vorm gevonden is waarin één en an der moet plaatsvinden zal de stich ting tot publicatie overgaan. Tenslotte nog enkele feiten en vra gen: De kinderclubs in 't gebouw Hof- festraat zijn op de volgende tijden Dinsdag van 4.00-5.30 uur-voor meis jes en jongens van 6-8 jaar. Woensdag van 4.00-5.30 uur voor meis jes en jongens van 6-8 jaar. Donderdag van 4.00-5.30 u. voor meis jes en jongens van 6-8 jaar. Vrijdag van 4.00-5.30 uur voor meis jes van 8-10 jaar. Kinderen, die nog mee willen doen kunnen zich op deze cluburen mel den. Als de club vol is, komen ze op een wachtlijst. 9 Op woensdagmiddag van 2.00-3.30 uur start een club voor jongens van 8-10 jaar. Jongens, die mee willen doen aan een club waar veel gedaan zal wor den aan handenarbeid kunnen zich van nu af melden voor deze club, elke woensdagmiddag om 2.00 uur. 0 Ouders, die belang hebben bij de opzet van peuterspeelwerk kunnen zich, per briekaart, melden bij me vrouw C. P. K. Enklaar-van Andel, Jeurlinksweg 1. Naam, leeftijd, adres en eventuele suggesties voor tijd en inrichting van het werk op de kaart vermelden. 0 Voor op te zetten clubs van 11-13 jarige jongens en meisjes, in de vroe ge avonduren is vrijwillige leiding no dig. Mensen, die handenarbeid als hobby hebben en zich willen inzetten voor '"ongeren worden hiervoor gevraagd Hun hulp zal zeer gewaardeerd wor den. Ze kunnen zich opgeven bij de jeugdleidster, bereikbaar via te lefoonnummer 2027, of aan het ge bouw aan de Hoffestraat» Stueds voorradig: van 400-7000 gulden. Tevens nieuwe, tegen zeer scherpe prijzen. G. KUIJPERS (Slootsmid) LAREN (Gld.) Tel. 05733 - 227 Vicon- en Zetor-dealer Het dagelijks bestuur van het waterschap Sailand maakt bekend, dat van 7 februai 1972 tot 21 fe bruari 1972 ter secretarie van het waterschap te Olst ter inzage van de ingelan den liggen: a. ontwerp-slotbegrotings- wijziging, dienstjaar 1970; b. ontwerp-rekening, dienstjaar 1970; c. ontwerp-begroting, dienstjaar 1972; d. ontwerp-eerste- begrotingswijziging, dienstjaar 1972. Iedere ingeland is bevoegd tot 29 februari bij het ver enigd college van het wa terschap Sailand schrifte lijk bezwaar tegen de hier voor vermelde ontwerpen in te brengen. Olst, 3 februari 1972. Mestwagens, mengmesttanks, ladewagens, cyclo maaiers, maaibalken, ploegen, achterladers enz. enz. G. KUIJPERS (Slootsmid) Laren (Gld.) Tel. 05733-227 Vicon- en Zetor-dealer

Holtens Nieuwsblad | 1972 | | pagina 3