HIIPI|fmm m Belangrijke verbeteringen te verwachten in rechts positie brandweerpersoneel PBB m V» Supportersclub „H.M.V." koos nieuwe bestuursleden Zilveren ambtsjubileum ds. C. C. Addink Open Deur- Burgemeester ontvangt prins carnaval samenkomst Groesbeekse Tehuizen In H Hj g§ m 9B s|| raR-H» I SB I m| yttSEB EEttm wE^Er Commandant Prak op feestelijke vergadering brandweer OH2E AGENDA j Kerkdiensten Medische Dienst Weekenddienst Tandartsen Dierenartsen Gezinsverzorging Storingsdienst GEB Wachtdienst. Slachthuis Brandmelding Men schrijft ons: Bej aardensociëteit Gevonden /Verloren Officiële publikatie Opbrengsten kinderzegels en Unicef Holtens Gemengd Koor litis Gesprek met gemeentebestuur Werkbezoek politiek team Partij van de Arbeid Tijdens optocht Geslaagde Burgerlijke Stand filmvoorstelling voor de Holter jeugd JEUGDDIENST II B^b I HL HJB H MB Uitgave van de IffiMSsi Hi B H HBSh^ fiBB IB H H „Holtens Nieuwsblad" te holten ill BL^ H| H SI BB |^u|j Telefoon 05483 Redacteur en plv. hoofdred J Wiggers Abonnementsprijs 6,per half jaar, f 12,per jaar Betaling op giro 875587 van de Raiffeisenbank te Holten, t.g.v. Holtens Nieuwsblad HOLTENS Advertentieprijs 14 cent per mm (bij contract lager) Op het gebied van de brandweer zullen zich binnen afzienbare tijd belangrijke veranderingen voltrekken. Door de voortschrijdende techniek, het vervoer van gevaarlijke stoffen langs de wegen, de behoefte aan een betere brandpreventie en tal van andere factoren is het noodzakelijk daarvoor specialisten aan te stellen. Men kan in de kleine gemeenten geen beroepsbrandweren instellen. Dat zou veel te kostbaar worden. Daarom moeten deze zaken regionaal ge regeld worden en zullen de steden met name in het gewest De venter, de stad Deventer, als kerngemeente gaan fungeren. Bij de besprekingen, die hierover reeds hebben plaats gehad, hebben de brandweren van de „buitengemeenten" met nadruk gesteld, dat de „vrijwillige" brandweren in tact moeten blijven en dat men niet onder één regionaal commando wil worden ondergebracht. Dit zei de commandant van de Holtense brandweer, de heer T. Prak, tijdens de feestelijke vergadering van het korps, die vrij dagavond in hotel-restaurant ,,'t Losse Hoes" op de Holterberg gehouden werd. Brandweercommandant T. Prak, feliciteert de hoofdbrand- wachts J. W. W. Bluemink rechtsen W. J. Eshuis (mid den), die bevorderd zijn tot on derbrandmeester. De heer Prak wees er op, dat ook de rechtspositie van de brandweerlie den beter geregeld zal worden. Niet door middel der Gemeentewet of Brandweerwet, maar door middel van arbeidsovereenkomst ingevolge 't Burgerlijk Wetboek. De beloning zal overeenkomstig het Algemeen Bezol digingsbesluit Burgerlijke Rijksamb tenaren (het A.B.B.R.) geregeld wor den naar verhouding analoog aan de bezoldiging van het beroepspersoneel, terwijl ook de aanspraken o.a. bij ziekte, ongeval, overlijden en blijven de invaliditeit verbeterd zullen wor den. „Daartegenover staan natuur lijk ook de plichten," aldus de heer Prak. Het werd een zeer gezellige ia-vond in een sfeervolle omgeving, waarop behalve de bijna voltallige korpsleden en hun echtgenoten, ook de burgemeester en mevrouw En klaar, de oud-commandant, de heer Beijers en zijn echtgenote aanwezig waren. Tijdens het uitgebreide diner, hield de burgemeester een korte toespraak, waarin hij o.m. zei, dat men zich hier op historische brandweergrond bevond. De brandweer heeft hier eni ge malen moeten optreden, tweemaal zonder en eenmaal met succes. Het hotel is prachtig uit de as hei-rezen. Inhakèndè op de woorden' van de heer Prak. zei mr. Enklaar, dat het goed is, dat de mensen weten hoe het reilt en zeilt bij het brandweer wezen. Het streven maar grotere een heden, d.e schaalvergroting is een te re zaak, waarbij het duidelijk is, dat gezegd wordt „kom ons niet aan ons korps, aan onze eigen zaak". De heer Prak dankend voor de wijze waar op hij het brandweerkorps leidt, zei Vrijdag 11 februari 20 uur! Film over Holten in de hal van de Dorpsschool. 20 uur: Clubavond van de MAC „De Holterberg" in café De Biester. Zaterdag 12 februari 14.45 uur: Carnavalsoptocht van De Fienpreuvers vanaf het plein van de Fa. Krekel aan de Oude De- venterweg (zie ber.) Zondag 13 februari 19.30 uur: Carnaval in bar-dancing Boode te Bathmen (zie ber.) Maandag 14 februari 20 uur: Ruilavond postzegelclub HPC in hotel Vosman. Dinsdag 15 februari 10.45 uur: Bijeenkomst van de afde-, ling Espelo van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen in „Het Tref punt". Lezing over verdovende middelen. Geen repetitie van de Qhr. Gem. zangver. Soli Deo Gloria. Maandag 14, t.m. 19 febr. Collecte voor Groesbeekse Tehuizen (zie ber.) Dinsdag 15 februari 14.30 uur: Bejaardensociëteit in ge bouw Irene. Woensdag 16 februari 14 uur: Film over Holten voor kin deren in de hal van de Dorpsschool. Donderdag 17 februari 20 uur: Film over Holten in zaal Het Bonte Paard te Dijkerheok. 19.45 uur: Bijeenkomst Herv. Vrou wengroep Holten in gebouw Irene. Vrijdag 18 februari 19.30 uur: Dropping MAC De Holter berg vanaf clubhuis café De Bies ter. Zaterdag 19 februari 19.30 uur: Uitvoering Holtens Gem. Koor in Amicitia (zie ad.) 20 uur: Volkssong evening in „De Schure" m.m.v. Wiebe en Ineke uit Rijssen. Dinsdag 22 februari 20 uur: Hervatting repetities Chr. Gem. Zangver. Soli Deo Gloria (dir. Frans Visser) in gebouw Re- hoboth. Donderdag 24 februari 19.45 uur: Vergadering Chr. Platte landsvrouwen in gebouw Rehoboth. Demonstratie California-soepen. Vrüdag 25 februari 20 u.: Viering 50-jarig bestaan sport vereniging „Holten" in zaal Ami citia. Zaterdag 26 februari 15-17 uur. Receptie in verband niet het 50-jarig bestaan van de sport vereniging „Holten" in hotel Vos man. 20 u.: Viering 50-jarig bestaan sport vereniging Holte\ï in Amicitia. Vrijdag 3 maart 20 uur: Vrouwen Wereldsgebedsdag in gebouw Rehoboth. Dinsdag 7 maart 20 uur: Algemene ledenvergadering van de VVD, afd. Holten in hotel Holterman. Vrijdag 10 maart 19.30 uur: Concert Holtense Muziek vereniging en Jeugdorkest I-I.M.W. in zaal „Het Bonte Paard" te Dij- kerhoek. Zaterdag 11 maart 9.30 uur: Concert Holtense Muziek vereniging, Jeugdorkest en Amuse mentsorkest in Amicitia. Na de pauze Dijkerhoekse Amateur fb- «eelclub „D.A.T.", de burgemeester „U hebt de gevoe lens van de brandweerkorpsen goed De gedecoreerde brandweer lieden v.l.n.r. G. J. Klein Nagel- voort, D. J. Pekkeriet, G. W. Knapen, burgemeesterMr. W. H. Enklaar, die de onderschei dingen uitreikte, G. ter Harm- sel, B. J. H. W. J. Haan en P. B. Muller. Op uitnodiging van het college wordt 's middags gezamenlijk een bezoek gebracht aan de Scholenge meenschap en aan het openbaar slachthuis. Tijdens het bezoek aan de Scholengemeenschap hoopt men ook een gesprek te hebben met een aan tal leerlingen b.v. door middel van het bestuur van de schoolvereniging. De belangstelling voor de jeugd de monstreert zich b.v. ook door het be zoek aan het jeugdcentrum „de Schu re". onlangs o.m. ingericht en in ge bruik genomen door de jeugdsocïë- teit van die naam. Het doel van het bezoek is o.m. zich te oriënteren over hetgeen in Holten onder de bevolking leeft, om daarmede achtergrondkennis te ver garen, maar men kan het ook aldus in het kort samenvatten „Welke zijn de problemen in een gemeente in casu in de gemeente Holten en wat kunnen wij, als politiek team, als HOLTEN. Ncd. Herv. Kerk: 9.00 uur ds. P. Lugtigheid 10.30 uur ds. P. Lugtig- heid (Jeugddienst m. rollenspel). Ex tra collecte: Bouwfonds Irene. Jonge- rendienst naar jeugddienst. 19.15 uur Open Deur-samenkomst. Spreker ds. Bouwhuis van Rijssen. Onderwerp: „De wereld? Eén puinhoop!" mmv: Koor van schoolkinderen. Oppasdienst Mevr. Haarman, Sjaantje Veneklaas en Gerrrie Drent. Geref. Kerk: 9.30 uur en 15.00 uur ds. R. Oosterhoff van Harderwijk. In beide diensten is de ene collecte voor Algem. Kerkelijk Werk. Bij de uit gang collecte voor .Eigen Kerkbouw' R.K.Kerkdienst: 9.30 uur H. Mis in het gebouw Irene. NIEUW HEETEN. R.K. Kerk: Zaterdagavond 7.00 uur Zondagmorgen 8.00 uur en 10.00 uur. DIJKERHOEK. Bethanië: 10.00 uur Hulppred. A. Schellevis. Extra collecte: Bouwfonds Irene. OKKENBROEK. Ned. Herv. Kerk: 10.00 uur ds. W. P, J. Osinga. Extra collecte: Provin ciaal Kerkewerk. vertolkt. Hij dankte ialle brandweer lieden ook hun vrouwen voor hun arbeid, die niet alleen uit het blussen van branden, maar ook uit hulpverlening bestaat. Zijn woorden kregen een extra prettige klank toen hij een aantal onderscheidingen be kend maakte en deze met de bijbeho rende oorkonden, uitreikte. De heren D. J. Pekkeriet, G. J. Klein Nagelvoort en B. J. H. W. J. Haan ontvingen het jaarteken op het reeds in hun bezit zijnde eremetaal voor 15 dienstjaren en de heren P. B. Müller, G. W. Knapen en G. ter Harmsel ontvingen de door de rege ring ingestelde onderscheiding opge speld voor meer dan 10 dienstjaren. In antwoord op de toespraak van de burgemeester zei de heer Prak: „Wjj voelen ons gesteund door het colle ge van b. en w. met name door de burgemeester, die steeds meeleeft met het doen en laten van de brand weer. Voor enkele brandweerlieden had hij een aangename verrassing. De hoofd brandwacht J. W. W. Bluemink en W. J. Eshuis zijn met terugwerken de kracht ingaande 1 januari 1972 bevorderd tot onderbrandmeester en ontvingen daarvoor hun epauletten, de asp. brandwachten D. J. Ooster- veld en H. J. Wansink zijn bevor derd tot brandwacht 2e klas en ont vingen de mouwdistinctieven. Tussen de gangen door verzorgde de „groep politieke partij, doen, om te helpen deze problemen op te lossen". Hier voor is een zo ruim mogelijk contact met alle groepen van de bevolking noodzakelijk. In verband daarmede is om 20.00 uur door de afdeling een openbare bijeenkomst belegd in de zaal van Hotel Vosman, waarin men o.m. vragen kan stellen en met de heer Masman van gedachten kan wis selen over o.a. deze plaatselijke pro blemen. Het afdelingsbestuur heeft daarvoor een groot aantal uitnodigingen ver stuurd aan verenigingsbesturen en oudercommissie op het gebied van hel onderwijs, hoofden van scholen, de Stichting voor sociaal en cultureel werk, de landbouworganisaties, vrou wenverenigingen, de plaatselijke vak beweging, de middenstandsvereniging en de besturen van jongerenorgani saties. Waarschijnlijk zullen daarbij instanties vergeten zijn. Maar er is een oproep gepubliceerd waarbij ie dereen wordt uitgenodigd deze open bare bijeenkomst te bezoeken. Men kan, wanneer men een pro- bleem niet in het openbaar wil be spreken, ook een persoonlijk gesprek hebben met mr. Masman. Die daar voor van 19.00-19.45 uur spreekuur houdt in hotel Vosman. De heer Mas man is een heel gemoedelijk man, die zich als vertegenwoordiger van Overijssel in de 2e Kamer in het Wierdense Zuna zeer goed thuis voelt voorzover men in verband met zijn politieke loopbaan van 'n „thuis zijn" kan spreken. Zaterdag vanaf 12.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur: C. H. Rietdijk Molenbelterweg, telef. 1280 (alleen voor spoedgevallen). Dienst wijkverpleging: Zaterdag, 12 febr. en zondag, 13 febr.: zr. M. ter Borg, Jeurlinksweg N 1, telef. 2356: zondags tussen 12.00 en 14.00 uur. Ambulancevervoer: telef. 1338 (Joh. Aanstoot) b.g.g. telef., 1320 (fa. A. Muller en Zn), Goldsteinstraat" van het korps onder leiding van brandmeester Klein Na gelvoort gezelligheidsspelletjes, die veel vrolijkheid brachten en mooie prijzen opleverden. Het was al in de kleine uurtjes toen commandant Prak allen dankte voor hun aanwe zigheid en medewerking. Zaterdag, 12 febr. en zondag, 13 febr. A. G. Hoekstra, Scherpenzeelseweg 8, Goor, telef. 04570-3355 van 18.00- 19.00 uur (alleen voor spoedgevallen) Zaterdag, 12'en zondag 13 febr.: Th. A. Oostenbrug, Diessenplasstraat 5, telef. 1515. Elke morgen van 9.00-10.00 uur bij mevrouw C. Knijff-Dekker, telef. 1438, b.g.g. telef. 1799 mevrouw Beld- man-Aanstoot. Zaterdag, 12 febr. t.e.m. vrijdag, 18 febr. buiten de diensturen Elec- tra: J. Kolkman, Gaardenstraat 13, telef. 1368. Gas: geen dienst. Vrijdag. 11 febr. t.e.m. zondag, 13 febr. keurmeesters buiten de diensturen C. Meindertsma, Berg manstraat 12, telef. 2190. Maandag, 14 febr. t.e.m. zondag. 20 febr.: H. W. Goorman, Kolweg 52, telef. 1513. Aangifte gestorven dieren op zater dag: van 9.00-11.00 uur aan het slacht huis, tclcf. 1318. Overdag: telef. 1352 (politiebureau), 's nachts: telef. 1224 (G. W Knapen) b.g.g. telef. 1325 (G. ter Harmsel). Zondagavond 13 februari a.s. zal er weer een Open Deur-samenkomst worden gehouden in de Hervormde kerk te Holten. Deze bijeenkomst sluit aan bij die van vorig jaar sep tember en november. Ds. H. J. Bouw huis. Geref. predikant te Rijssen sprak toen resp. over de onderwer pen „God...? Je weet niet goed wat je zegt" en ,De mens? Niets nieuws!' De bijeenkomst van komende zondag is de 3e in deze reeks. Dezelfde spre ker spreekt nu over het onderwerp „De wereld...? Eén puinhoop!" Er is medewerking van een kinder koor uit Nijverdal o.l.v. de heer B. Kalkman. Zoals altijd vangt de bij eenkomst aan om 19.15 uur. Vóór dit tijdstip is er, gedurende ongeveer 10 minuten gelegenheid tot gemeen schappelijk zingen. Behoudens wat gereserveerde plaatsen rondom de preekstoel zijn alle plaatsen vrij. Deze Open deur-samenkomsten zijn gericht op rand- en buitenker kelijken, die daarvoor dan ook har telijk worden uitgenodigd. In ver band hiermee ontvangt elke bezoe ker een volledig gestencild program ma. Aan de uitgang wordt een collecte Zoals u misschien weet, vjert ds. Addink zijn 25-jarig ambtsjubileum op 2 maart. Zijn wens is, dat, in dien de Hervormde gemeente bereid is haar dank te uiten voor het vele werk dat hij aan onze gemeente heeft mogen doen, dit geschiedt in de vorm van een geleidelijke bijdrage. Het is hem een vreugde, zo schrijft hij ons, om dit geld voor de helft te bestem men voor z'n gezin, dat hem door zijn werk veel moest missen en de ande- De Holtense Carnavalsvereniging „De Fienpreuvers" organiseert voor het eerst in haar vierjarig bestaan een optocht. Een optocht waarbij niet alleen de muziekvereniging HMV voor de muzikale omlijsting zal zorg dragen, maar waaraan ook de Hol tense Ponyclub „De Bergruitertjes" haar medewerking zal verlenen. Het hoogtepunt zal echter zonder meer zijn om half vier als burgemeester, mr, \V. H. Enklaar, Prins Johan Frans van de Noordenbarg op de bor des van het gemeentehuis zal ont vangen. Een leuk succes voor het actieve carnavalsbestuur. Zondag wordt een r.aober-bezoek gebracht in Bathmen, waarbij in zaal Boode acte de precense wordt gege ven. Maandagavond vindt de afsluiting gehouden voor het Open Deur-werk. De 4e en laatste samenkomst in de ze reeks zal worden gehouden op zondag 16 april a.s. Ds. Bouwhuis zal dan spreken over „De toekomst We zullen wel zien-'.' Ongetwijfeld zullen velen deze in teressante bijeenkomst weer bezoe ken. De maandelijkse bijeenkomst van de bejaarden sociëteit wordt gehou den op dinsdag 15 februari in het gebouw Irene. De bijeenkomst begint om 14.30 uur. Het comité doet gaar ne een beroep op de Holtense be jaarden om zoveel mogelijk aanwezig te zijn op deze gezellige middag. RIJKSPOLITIE TE HOLTEN Gevonden: Zwart turnpakje, Bruin leren glacé hands, met stiksel, Groen zwarte wollen das, Groene ge breide want. Verloren: Witte band judo pak, Maandkaart O.A.D. Febr. '72. re helft half-om-half te geven aan We- relddiakonaat en Zending. Als commissie, ingesteld door de kerkeraad van onze hervormde ge meente, zouden wij op u een beleefd doch dringend beroep willen doen om hieraan uw medewerking te geven. Voor dit doel wordt in de week van 2 -26 februari een aktie gehouden, waarbij de gehele hervormde gemeen te de gelegenheid krijgt om hun dank jegens ds. Addink op deze wijze te uiten. De commissie probeert mede werkers te vinden die het geld zul len ophalen. De Commissie ter voorbereiding van het 25-jarig ambtsjubileum van ds. C. C. Addink. P.S. Eventuele giften kunnen gestort worden op giro 875587 van de Raif feisenbank, of op rekeningnummer 328511129 van de Raiffeisenbank ten gunste van „Ambtsjubileum ds. Ad dink". Ondertrouwd H. D. van 't Oost, 22 jr, Deventer en G. Pasop 22 jr, Holten. BEVOLKING. Ingekomen Mevr. G. Jansen-Tim- merman van Eibergen J. W. Klein Velderman van Enschede. Vertrokken Mej. A. M. Lande- weerd naar Apeldoorn. Mej. M. de Mik naar Gorssel. C. C. Reisin- ger naar Markelo (en gez.). Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend, dat ter se cretarie dezer gemeente voor een ie der ter inzage ligt een afschrift van het proces-verbaal van het besproke ne in de zitting gehouden op 6 ja nuari 1972 van de commissie tot het aanhoren van bezwaren van be langhebbenden tegen het plan van onteigening van gronden ten behoe ve van de reconstructie van het ge deelte van de weg HoltenGelderse grens (Laren) tussen de Beuseber- gerstraat en de Dorperdijk, met bij komende werken, in de gemeente Holten, alsmede een afschrift van het door bovengenoemde commissie uitgebrachte advies met betrekking tot de bij haar ingekomen bezwaren tegen het plan van onteigening. Holten, 11 februari 1972. Burgemeester en wethouders van Holten, W. H. Enklaar, burgemeester. G. J. Langenbarg, secretaris. O De opbrengst van de verkoop van kinderzegels door het plaatselijk co mité heeft f 2030,75 opgebracht (vo rig jaar f2150.10). De verkoop van kaarten en agenda's voor het Kin derfonds „Unicef" van de Verenig de Naties heeft dit jaar f 1912.- op gebracht tegen vorig jaar f 1161, een prachtig resultaat voor beide co- mité's waarvoor gevers, kopers en collectanten wel een hartelijk woord van dank toekomt. Holtens Gemengd Koor (dir. de heer J. K. Warmink te Goor) geeft zaterdag 19 februari in zaal „Amici tia" haar jaarlijkse uitvoering deze keer met medewerking van het Ge mengd Koor „Ons Genoegen", La- rensebroek (dir. de heer J. W, van Neck), „Markelo's Mannenkoor" on der directie van mevr. v. d. Veen en de T.M.O. Mandoline club te En schede dir. de heer P. de Heer. Het vocale programma dat zal worden uitgevoerd is afwisselend en verdient de belangstelling van zeer velen. De uitvoering begint om half acht. Zondag a.s. 13 februari zal er om 10.30 uur een jeugddienst worden ge houden in de he. /ormde kerk alhier. Deze jeugddienst die over het the ma zal gaan: „Het gezag binnen het gezin", is voorbereid en wordt uit gevoerd samen met de jeugddienst commissie. Dit thema zal aan de orde worden gesteld door middel van een spel, waaraan leden der jeugd dienstcommissie meedoen. Voorgas ger: Ds. P. Lugtigheid. Het Politiek Team van de Partij van de Arbeid voor Salland en N.O. Overijssel zal op maandag 14 februari, onder leiding van het lid van de Tweede Kamer, mr. J. W. Masman uit Zuna, een werk bezoek brengen aan Holten. Het heeft daarvoor een hele dag en avond uitgetrokken. Het Politiek Team bestaat uit vier personen en hieraan worden toegevoegd de raadsleden, de heren Kaan, Meerman en Van der Harst, alsmede de leden van het dagelijks be stuur der afdeling, de heren Pronk, Tijhof en Knapen. Na een oriënterende rondrit door de gemeente, welke zich met het oog op de tijd wel hoofdzakelijk zal moeten beperken tot het dorp en omgeving, staat een bezoek aan het college van burge meester en wethouders op het programma. Twee verschillende groepen van mensen, totaal 400 wonen in de 14 Groesbeekse Tehuizen. De kinderen kwamen thuis liefde, leiding en begrip tekort; met hun komst in onze tehuizen krijgén wij de opdracht hen op te voeden tot harmonische mensen in de maat schappij. De volwassenen sociaal en geestelijk gehandicapt drein den door onze huidige ingewikkelde maatschappij overspoeld te worden. Hun geven wij geborgenheid en aan gepaste arbeid. Wij realiseren dit door opvoeding, onderwsij, vorming buiten school- en werksfeer, aangepaste werkvoorzie ning (o.a. W.S.W.) en aanvullende therapieën. De Groesbeekse Tehui zen met als basis het Evan gelie nemen iedereen op onge acht de levensbeschouwing. Vorming van de mens, inhoudelijke uitbrei ding van het werk, verbouwing en modernisering van de behuizing zijn elementen die niet voldoende door subsidies gedekt worden. Daarom wordt ieder iaar onze Na tionale Collecte gehouden. Radio en T.V. ondersteunen onze actie. Dit jaar van 14 tot en met 19 fe bruari 1972. Wilt u bijdragen in de niet-gesubsidieerde kosten? Mocht u geen collectant treffen dan kimt u gireren op giro 88 27 88 t.n.v. de Groesbeekse Tehuizen te Groesbeek. In de woensdagavond in café „De Waag" onder voorzitterschap de heer J. Wiggers gehouden verga dering van de supportersclub .HMV werden in plaats van de heren Nekkers en J. Wiggers die zich niet herkiesbaar stelden als bestuursle den gekozen de h.h. A. Westerik J. Verveda terwijl in plaats van het onlangs overleden bestuurslid de heer K. Otten gekozen werd de heer P. A. Brands. Tijdens de zeer matig bezochte ver gadering werd uitvoerig gesproken over de financiën van het korps dat, wil het financieel „gezond" blijven per jaar moet kunnen rekenen op f 10.000.—. Een aantal ingezetenen stéunt HMV met een jaarlijkse donatie doch een zeer groot aantal Holtenaren doet dit nog niet en daarom zal in het komende voorjaar met mede- werking van het korps, jeugdorkest, drumband en amusementsorkest een grote wervingsactie worden gehou den. Om een lening-indertijd gesloten in verband met nieuwe uniformen en „ombouw" van hel instrumenta rium van het jeugdorkest af te lossen zal ter gelegenheidvan het nationaal federatief muziekconcours op 2e Pinksterdag in „Kalfstermans- weide" een grote verloting worden gehouden met als hoofdprijs 'n kleu rentelevisie. De loten a f 1, —per stuk zullen huis aan huis voor verkoop wor den aangeboden. In verband met het concours zal op korte termijn een re gelingscommissie worden benoemd. De hr. E. Koopman heeft zich bereid verklaard om als secretaris van de ze commissie te fungeren. Met enkele dames die lieten weten dat ze in de toekomst graag wat voor „HMV" zonden willen doen zal binnenkort een gesprek plaats hebben. Nadat de heer Westerik voorzit ter van „HMV" de scheidende be stuursleden van de Supportersclub de heer J. Wiggers (25 jaar voorzit ter) en de hr A. Nekkers (plm. 22 jr. penningmeester) had dank gezegd voor het vele en belangrijke werk door beiden verricht, werd de vergadering gesloten. plaats tijdens een ontvangst in Goor door de Carnavalsvereniging „De Meerpoetfn" in zaal De Zon. Voor de eigen carnavalsavond, zaterdag avond 12 februari, is nog een beperkt aantal kaarten verkrijgbaar bij Foto Ten Velde. De route van de carnavalsoptocht van zaterdagmiddag, vertrek 14.45 uur vanaf het plein van de Fa. Kre kel aan de uOde Deventerweg, is als volgt vastgesteld: Krekelplein, Dorps straat, Gaardenstraat, Haarstraat, Smidsstraat, Smidsplein, Dorpsstraat, Kolweg, Noordenbergstraat, Oranje straat, Rietmolenstraat, Pastoriestr., Boschkampslraat, Schoolstraat, La- renseweg. Kerkstraat, Smidsplein, Dorpsstraat ontvangst gemeente huis om 15.30 uur Larenseweg, Haarstraat. Gaardenstraat, Dorps straat, Krekelplein. HOLTEN Geboren Edwin zv J. A. Aaftink en T. Ebrecht. René Franciscus Maria zv J. G. Kemper en A. M. Kleinhereobrink. Jolan- da Anita dv G. J. Noteboom en A. J. Ooms. Arnold zv J, W. Paalman en B. D. Aanstoot. Hendrik Ger- rit Johan zv H. W. Verveda en F. Stam. Berendina Christina dv A. G. Vukkink en G. Stegeman. Je roen Vincent zv A. J. Westerhof en C. Thierry (Geb. te Deventer). Marcel Hendrik zv A. A. J. K. Jans sen en J. W. Winkeldermaat (Geb. te Almelo). Berendina Johanna dv H. J. Aaftink en G. H. Schöppers (Geb. te Deventer). Overleden K G. H. Littink-Gerve- dink Nijhuis, oud 60 jr. Getrouwd K A. Withaar, 24 jr, Hol ten en G. Stam, 19 jr, Holten. Op woensdagmiddag 2 en woens dagmiddag 9 februari werd onder auspiciën van het plaatselijk bestuur van de Vereniging voor Openbaar Onderwijs (V.O.O.) een ontspannen de filmmiddag georganiseerd voor alle leerlingen van de Openbare La gere scholen en kleuterscholen in de gemeente Holten, die bijzonder ge slaagd mag worden genoemd. Kleu ters en leerlingen van de beide lage re klassen genoten, op 2 februari met open mond, van de heerlijke avontuurtjes van „Dik en Dun", Woody Woodpecker en andere gete kende creaties op het witte doek. De „bovenbouw", dat wil zeggen de klassen 3, 4, 5 en 6, was uitgenodigd voor een gratis voorstelling op 9 fe bruari. Op uitnemende èn boeiende wijze wist onze plaatsgenoot Kees Bos z'n gehoor te boeien met een causerie over schutkleuren en sig- naalvlekken bij de dieren uit onze omgeving. Twee fantastische films illustreerden op treffende wijze zijn verhaal: stemmingsvolle beelden van reeën, fazanten, korhoenders en weidevogels in het Holterbroek brachten zijn liefde voor alles wat leeft en bloeit over op het kind. Tot besluit volgde nog een hard loopwedstrijd tussen de haas en de schildpad, een komische tekenfilm, die er voor zorgde dat de jeugd zich een heerlijk middagje uit voelde, iets waarmee ze in Holten doorgaans niet verwend wordt

Holtens Nieuwsblad | 1972 | | pagina 1