IwhE failv IlllitJ ww0mnwJ _0..».ir~:r Officiële opening Kolkleuter se h oo 1 Vele gelukwensen en geschenken Zestig jaar getrouwd Jaarvergadering Chr. Kiesvereniging Hist. >NZE AGENDA .Swieberlje, Bromsnor en Saar zorgden voor de sleutel Officiële publikatie VRIJSTELLING VRIJSTELLING Verkoop plastiezakken vuilophaaldienst Gevonden en Verloren Kerkdiensten Medische Dienst Storingsdienst GEB Weekenddienst Tandartsen Weekenddienst Dier enartsen G ezin svcrzorging Wachtdienst Slachthuis Brandmelding Schenking ANV „Het Groene Kruis" Vrjjdag 4 februari 1972 'HOLTENS NIEUWSBLAD ^rsm - Redacteur en plv hoofdred J Wiggers Advertentieprijs 14 cent per mm (bij contract lager) Abonnementsprijs f 6,per half jaar, f 12,per jaar Betaling op giro 875587 van de Raiffeisenbank te Holten, t.g.v. Holtens Nieuwsblad bepalingen bestemmingsplan t.a.v. een plan tot bouw van een woning door de heer J. Schippers in het bestemmingsplan „De Haar" De burgemeester van Holten maakt bekend, dat de heer J. Schip pers, Haarstraat 17 te Holten ver gunning heeft gevraagd voor de bouw van een woning op het perceel kadastraal bekend gemeente Holten, sectie F, nr. 2107 en 3595, gelegen aan de Diessenplasstraat in het bestemmingsplan ,,De Haar". Aangezien het bouwplan zich niet verdraagt met het ter plaatse gel dende bestemmingsplan zijn burge meester en wethouders voornemens met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrij stelling te verlenen van het gelden de bestemmingsplan. Het bouwplan is echter niet m strijd met de in voorbereiding zijn de herziening van het bestemmings plan „De Haar". Rechthebbenden op aangrenzende en nabijgelegen gronden worden in de gelegenheid gesteld, ingaande 7 februari 1972 gedurende veertien da gen schriftelijk bezwaren in te die nen bij burgemeester en wethouders tegen het verlenen van vrijstelling van de bepalingen van het desbetref fende bestemmingsplan. De bouw- en situatietekeningen lig gen gedurende voornoemde termijn voor een ieder ter inzage. Holten, 4 februari 1972. De burgemeester voornoemd, W. H. Enklaar. bepalingen bestemmingsplan t.a.v. de verbouw van de boerderij Neerdorp 29 te Holten De burgemeester van Holten maakt bekend dat de heer G. Th. Van de Werff, Wassenaarseweg 83 te 's-Gravenhage, vergunning heeft gevraagd voor het verbouwen van de boerderij, kadastraal bekend ge meente Holten, sectie D. nr. 1082, plaatselijk gemerkt Neerdorp 29 tot burgerwoning. Aangezien het bouwplan zich niet verdraagt met het ter plaatse gel dende bestemmingsplan kunnen rechthebbenden op aangrenzende en nabijgelegen gronden gedurende 14 dagen, ingaande 7 februari 1972, schriftelijk bezwaren indienen bij burgemeester en wethouders tegen het verlenen van vrijstelling van de bepalingen van het desbetreffende bestemmingsplan ten behoeve van het onderhavige bouwplan. De bouw- en situtatietekeningen liggen gedurende voornoemde ter mijn op de gemeente-secretarie, al hier, voor een ieder ter inzage. Holten. 4 februari 1972. De burgemeester voornoemd, W. H. Enklaar. Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend, dat de navol gende zaken zijn aangewezen voor de verkoop van plastic-zakken voor het aanbieden van huisvuil: Coöp. Aan- en Verkoopvereniging „Trio" G.A.; Gebr. Dikkers N.V. (Supermarkt „Centra"); Drogisterij „Wedda", Dorpstraat 61; H. Haan en Zn., Oranjestraat 23; G. ter Harmsel, Stationsstraat 7; M. Van de Maat c-n Zn-, Dorpsstraat 10; Fa. A. M. Nijkamp en Zn.. Dijkerhoek 48: Mw. G. Nijland-Nijhof, Kolweg 70; Fa. H. Koopman en Zn., (Super markt ,,De Spar"); Fa. J. Rozen- dom en Zn., Rietmolenstraat 6; Fa. H. Stokkers, Oranjestraat 8 - 12; Ge br. Wansink, (Supermarkt „Kroon"). Met de verkoop van deze zakken zal op maandag 7 februari a.s. wor den begonnen. Holten. 2 februari 1972. Burgemeester en wethouders voor noemd, Mr. W. H. Enklaar, burgemeester. G. J. Langebarg, secretaris. Gevonden: 1 blauwe muts, 1 kin- derportemonnaie, 1 kleine rode da mesfiets, 1 bankbiljetten. Verloren: 1 rode das, 1 groen® fiets, 1 roodzwarte kinderhandschoen. Inlichtingen dagelijks aan het groepsbureau der rijkspolitie te Hol ten, Dorpsstraat 22. Doch niet tus sen 12.30 en 14.00 uur. plaatsje zal reserveren in de perso- neelskamer. De heer H. Wilpshaar, hoofd van de basisschool op de Kol weeg op de prettige samenwerking tussen het personeel van de Basis- en de Kleu terschool die nu onder een dak zitten. De tochtdeuren die de scheiding vor men tussen de beide scholen, zwaai en naar weerszijden open en moeten gezien worden als symbool van weder zijds overleg, vriendschap en samen werking. Micke Schuppert en Henk Ooster- dUk boden namens de leerlingen van de Kolschool en de oudercommissie twee mooie bloembakken aan die *n plaatsje kregen in de hal van de school. De heer Wilpshaar die z'n geluk wensen namens de Speeltuinvereni ging De Kol vergezeld deed gaan van een vogelhuisje, sprak woorden van dank tot het gemeentebestuur, tot architect Cees Groen en de heer Wel- mer, uitvoerder fa. Roelofs en Haase. Hy en zijn medewerkers hebben het zo weten te versieren dat de kinde ren (tot hun groot verdriet misschien) geen enkele dag vrij kregen. Mej. R. Gerkink, hoofdleidster open bare kleuterschool a. d. Tuinstraat, kwam feliciteren namens de collega's van de Scholengemeenschap, de Huis houdschool, de Dorpsschool, de school in Dykerhoek en de eigen Kleuter school. Zy bood namens het perso neel van deze scholen een portefeuil le met inhoud aan en namens de leer lingen van de Dorpsschool een „Tin- gelarium" welk instrument door meester Brouwer even werd bespeeld. Mevrouw Boele-de Vreedc sprekend namens de oudercommissie en de oud-leden van deze commissie, deed haar gelukwensen vergezeld gaan van een set minitafels en een lec- tuurmand. Architect Cees Groen feliciteerde 't gemeentebestuur en 't personeel van de school met het machtige complex dat gebouwd werd. De aanzet tot de bouw lag niet zo gemakkelijk maar uiteindelijk zijn toch alle wensen ver vuld. Wat tot stand kwam mag tot voorbeeld dienen voor een wijde om geving. Hij dankte allen die aan de bouw meewerkten en bood namens alle medewerkers een schitterende cassette-recorder aan, een geschenk waarmee de hoofdleidster mevrouw Wittenberg-Geers, zeer werd verrast. Namens de besturen van de „School met de Bijbel" en de Chr. Kleuter scholen en het personeel van deze i scholen, sprak de heer J. G. A. Geerling,, voorzitter van de Chr. Kleuterschoolvereniging. Hij felici- teérde de leidsters voor wie het toch wel een grote opluchting moet zijn geweest toen ze konden gaan werken in zo'n moderne, lichte ruimte in plaats van in een noodlokaal. De heer Geerlings prees het gemeen tebestuur dat steeds met veel voort varendheid de onderwijsbelangen be hartigt en aan het optimaal functio neren hiervan hoge rioriteit toekent. Hij offreerde een bureaulamp, een elektrisch theelichtje en een zestal voorleesboekjes. De heer H. W. Goorman deed zijn felicitatie namens de buurtvereniging De Kol vergezeld gaan van een klok die van dienst zal zijn bij het klok- onderwijs. Als ik bedenk, zo zei mevrouw Wit tenberg-Geers in haar dankwoord, hoevelen van onze collega's gehuis vest zyn in verschrikkelijk oude ge bouwen, ja zelfs in gangen van lagere scholen, dan moeten we toch wel dankbaar en bly zijn dat we in Hol ten wonen waar het gemeentebestuur alles doet voor het onderwijs en waar in zo'n korte tijd zo veel tot stand kwam. Ik weet heus wel dat het on derwijs niet staan of vallen mag met de huisvesting die je toegewezen krygt, maar al deze ideale omstan digheden werken wel mee om nog be ter je best te doen. Mevrouw Witten berg sprak verder woorde van dank tot de leidsters Rensen en Sadelaar, de collega's van de basisschool (naas te buurman), het personeel van ge meentewerken dat altyd klaar stond en de dames en heren van de Ouder commissie die geen moeite te veel was om deze dag tot een feestdag te maken. Tevens dankte zy voor de vele en prachtige geschenken die werden aangeboden. LAATSTE OPROEP! Betaling abonnementsgeld 1972 Voor de abonnee's, die hun abonnementsgeld 1972 nog niet betaald hebben, bestaat de gelegenheid dit alsnog te doen, vóór 1 maart a.s. Het abonnementsgeld BE DRAAGT 12,— PER JAAR. N'a 1 maart gaan wij begin nen de kwitanties, eventueel postkwitanties, aan te bieden, waarbij u 1,- administratie/ mcassokosten in rekening wordt gebracht. I* kunt betalen op postreke ning 87 55 87 van de Raiffei senbank, of op rekening bij de bank en ook contant bij de bank tijdens de uren van openstelling. Zondag 6 februari 19.30 uur: Dansen in Bar-Dancing Boode te Bathmen (zie adv.) Maandag 7 februari 20.00 uur: Ledenvergadering van de afdeling Holten van de A.V.B. in Hotel Vosman. Spreker de heer Kruis, districtsbestuurder. Maandag 7 februari t.e.m. 12 februari Collecte ten bate van de Vereniging „Draagt elkanders lasten". Dinsdag 8 februari 20.00 uur: Ledenvergadering van de afd. Dijkerhoek van de Ned. Bond van Plattelandesvrouwen in café 't Bonte Paard. 20.00 uur: Forumavond OLM, CBTB en Ver. Bedrijfsvoorlichting in zaal Vosman. Woensdag 9 februari 14.00 uur: Filmvoorstelling in Amici- tia klassen 3 t.e.m. 6 der o.l. Kol school en Dijkerhoek (zie bericht). 15.45 uur: Klassen 3 t.e.m. 6 van de Dorpsschool en Espelo. 19.45 uur: Vergadering supporters- 4rereniging HMV in café „De Waag" van J. Haverslag. 20 00 uur: Bijeenkomst Hervormde Vrouwengroep Dijkerhoek in gebouw Bethanië. Donderdag 10 februari 20.00 uur: Neveda-show van de afd. Holten van de Ned. Bond van Plat telandsvrouwen in zaal „Amicitia". 20.00 uur: Film over Holten in café „Het Bonte Paard" te Dijkerhoek. Vrydag 11 februari 20.00 uur: Film over Holten in de hal van de Dorpsschool. Maandag 14 februari 20.00 uur: Ruilavond postzegelclub „HPC" in hotel Vosman. Dinsdag 15 februari 19.45 uur: Bijeenkomst van de af deling Espelo van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen in „Het Trefpunt". Lezing over verdovende middelen. Woensdag 16 februari 14.00 uur: Film over Holten voor kinderen in de hal van de Dorps school. Vrijdag 25 februari 20.00 uur: Viering 50-jarig bestaan sportvereniging „Holten" in zaal Amicitia. Zaterdag 26 februari 15.00-17.00 uur: Receptie in verband met het 50-jarig bestaan van de sportvereniging „Holten" in hotel Vosman. 20.00 uur: Viering 50-jarig bestaan sportvereniging „Holten" in Ami citia. Burgemeester mr. W. H. Enk laar opent met een grote sleutel de nieuwe Kolkleuterschool De voorzitter van de oudercommis sie, de heer E. K. Pronk achter hem) is in z'n nopjes. „Het gemeentebestuur van Holten mag het bevoegd gezag zijn van de openbare Kolkleuterschool, die vandaag met enig officieel vertoon wordt geïnstalleerd in een haar passende accommodatie. Het is derhalve aan mij u allen, die reliëf wilt geven aan de inge bruikneming van dit kleuterschoolgebouw, bijzonder welkom te heten", aldus burgemeester mr. W. H. Enklaar in zijn openings toespraak. Met een enorme sleutel, die hem was overhandigd door Carino Leemans, Herman Klein Velderman en Martijn Boering, die zich voor deze gelegenheid hadden verkleed als Saartje, Brom snor en Swiebertje, opende de burgervader de hoofdingang van de moderne school, die prachtig was versierd. De kinderen zongen voordat mr. Enklaar de deur opende het leuke openingsliedje: Daar komt Saartje, daar komt Bromsnor, en ook Swieber met z'n ingedeukte hoed, En die weten met z'n allen, wat de burgemeester hier nu toch wel moet Hij gaat de school nu openen, dat vinden wij zo fijn met deze grote sleutel moet dat gemakkelijk zijn Wij gaan nu zo snel naar binnen, om te zien hoe leuk het bij ons is En we vieren met z'n allen een groot feest, ja dat is zeker lang niet mis Welkom Mr. Enklaar richtte zich in zijn woord van welkom in 't bijzonder tot mevrouw L. G. J. Bloemink-Rehwin- kel te Deventer, rijksinspectrice bij het Kleuteronderwijs die ook aan de totstandkoming van deze school, on derdeel van een kleuter-basisschool, (een nieuw verschijnsel aan de on- HOLTEN Ned. Herv. Kerk: 9.00 u. en 10.30 u. Hulppr. A. Schellevis. Extra collec te: Internationale hulpverlening. Op pasdienst: Mevr. Bannink, Mieke Stukker en Mini Wissink. Gercf. kerk: 9.30 u. en 15.00 u. Ds. R. A. Hoogkamp. In beide diensten is de ene collecte voor het Wereld- diaconaat. Bij de uitgang collecte voor „Eigen Kerkbouw." R.K. Kerkdienst: 9.30 uur H. Mis in het gebouw Irene. NIEUW HEETEN R.K. Kerk: zaterdagavond 7.-00 uur, zondagmorgen 8.00 u. en 10.00 uur. DIJKERHOEK Bethanië: 10.00 u. ds. P. Lugligheid (Bed. H. Doop). Extra collecte: In ternationale hulpverlening. OKKENBROEK Ned. Herv. Kerk: 10.00 u. ds. W. P. J. Osinga (Bed. H.A.). Zaterdag vanaf 12.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur: J. F. Sijtsema, Pastoriestraat 50, tel- 1870 (alleen voor spoedgevallen). Dienst wijkverpleging: zaterdag 5 fe bruari en zondag 6 februari: zr. J. E. Duncan, Groene Kruisgebouw, tel. 1436. Zondags tussen 12.00-14.00 uur. Ambulancevervoer: tel. 1338 (Joh. Aanstoot) b.g.g. tel. 1320 (fa. A. Mul ler en Zn.). Zaterdag 5 t.e.m. vrijdag 11 febr. tmiten de diensturen. Elektra: H. Huisman, Kolweg 42, tel. 1498, Gas: 4. Bosschers, Beuseweg 129, tel. 1945. Zaterdag 5 febr. en zondag 6 febr.: J. v. d. Enk, Burg, v. d. Bergplein 33, Wierden, tel 05496-1634 van 18.00- 19.00 uur (alleen voor spoedgevallen). Zaterdag 5 en zondag 6 febr.: W. C. Wamelink, Churchillstr. 107, telef. 2004. Elke morgen van 9.00-10.00 uur bij mevrouw C. Knijff-Dekker, tele foon 1438, b.g.g. mevrouw Beldman- Aanstoot. tel. 1799. Vrijdag 4 t.e.m. zondag 6 febr. - keur meesters buiten de diensturen - C. Meindertsma, Bergmanstraat 12, te- lef. 2190. Maandag, 7 febr. t.e.m. zondag. 13 febr. B. Groot Obbink, Kozakkenstraat 2, telef. 1526. Aangifte gestorven dieren op zater dag: van 9.00-11.00 uur aan 't slacht huis telef. 1318. Overdag: tel. 1352 (Politiebureau), 's Nachts: tel. 1224 (G. W. Knapen) b.g.g. tel. 1325 (G. ter Harmsel) derwijshemel) 'n werkzaam aandeel heeft gehad. Mr. Enklaar zei verder: „Ik moet eerliijk zeggen dat het mij wel eens duizelt, wanneer ik kennis neem van de elkaar in sneltreinvaart opeenvol gende nieuwe ideeën op onderwijsge bied. Het ene idee is nog niet gelan ceerd, laat staan doordacht, of er dienen zich weer nieuwe suggesties aan, waar men weer achteraan loopt en bestempelt als de steen der wij zen, terwijl nog maar moet blijken in hoeverre deze steen der wijzen niet -de waan van de dag is, die straks even snel wordt losgelaten als dat men daar op dat ogenblik achter aan loopt. Tegen de achtergrond van de on rust in ons onderwijs wil ik gaarne de totstandkoming van de K-B-school stellen omdat ik meen, dat in die onrust van ons onderwijs, in het ha ken naar steeds maar nieuwe vond sten en nieuwe experimenten, die tot standkoming van deze kleuter-basis school een zeer goede zaak is. Ik geloof zelfs, dat een verdere in tegratie van het kleuter-basis-onder wijs moet worden nagestreefd, niet hals over de kop, zoals tegenwoordig te doen gebruikelijk is, maar een in tegratie, die naar zijn doel 't kleu ter- en basisonderwijs in één school verband, onder één leiding moet groeien. Terugkerende tot u mevrouw de inspectrice, wil ik u bijzonder dan ken voor de wijze, waarop u hebt meegewerkt aan de bouw van deze kleuterschool. Merkwaardige ontwikkeling Het is een merkwaardige ontwik keling geweest hier op de Kol, waar in de eerste na-oorlogse jaren nog slechts een voorzichtige aanzet was van een bescheiden woningbouw. Toen de woningbouw zich begon te ontwikkelen, groeide daarmee het saamhorigheidsgevoel van hen, die hier op de Ko] huisvesting hadden gevonden. Dijkerhoek en de Kol, het lijken beide buurtschappen, die hun geluid tot in de raad doen doorklin ken, omdat zij zich als een hechte gemeenschap hebben gemanifesteerd. Ik heb het gevoel, dat de Kol meer body heeft gekregen sedert er aldaar scholen werden gevestigd. Belofte ingelost Het gemeentebestuur heeft van het begin af beloofd het kleuter-basis- onderwijs op de Kol op een behoor lijke wijze te zullen huisvesten. Dit schoolgebouw is de inlossing van de belofte door het bevoegd gezag uw gemeentebestuur aan u ge daan. Zo hebben beide scholen gelijk Aiozes alom gezworven, totdat dan uiteindelijk vandaag het beloofde land een waardige behuizing in een aan de eisen des tijds aangepast gebouw is bereikt. Dank zij gebracht aan allen die daaraan meewerkten, van de schoonmaakster tot aan de archi tect, van de postbode, die onze ver zoeken tot ministeriële medewerking overbracht tot aan de minister. Het is vandaag een merkwaardige dag. Het is 28 januari 1972. Op 28 ja nuari 1970 verliet het verzoek om 'n urgentieverklaring hel gemeentehuis, op 28 januari 1972 zijn wij feestelijk bijeen om stil tc staan bij het feit, dat deze kleuterschool er staat. Voorwaar geen slecht resultaat, om dat deze school reeds een half jaar eerder in gebruik kon worden geno men. Deze vlotheid van werken is mede te danken aan de stichting ter be vordering van het protestants chris telijk onderwijs in de Zuidoosthoek van Drenthe, onder leiding van de heer Brouwersma, die het openbaar kleuter- en basisonderwijs in Holten, op de Kol op zeer voortvarende wyze heeft gediend. .Dank moge ik brengen aan de ar chitect Cees Groen te Emmen, de aannemers Roelofs en Haase te Rijs- sen en de Oudercommissie. Dank ook aan allen met name ook aan on ze gemeente-architect, de heer T. Prak en de zijnen die een zo vlotte gang van zaken mogelijk maakten. De zeer deskundige afdeling onder wijs ter gemeente-secretarie was bij deze bouw tot grote steun. Verantwoordelijk Mevrouw E. D. Wittenberg-Geers en haar leidsters Rensen en Sade laar zijn verantwoordelijk voor het kleuteronderwijs dat haar op de Kol is toevertrouwd. Zij hebben hun spo ren verdiend en zij hebben ge tuige de groei van deze school 't vertrouwen gewonnen van de Kolbe- woners. Ik wraag u, mevrouw Wittenberg, gaarne deze school over, wetende, dat deze bij u in goede handen is. Aan u de taak om een eerste aan zet te doen aan de opvoeding van de Kolkleuters tot goede constructief denkende staatsburgers, aldus bur gemeester mr. W. H. Enklaar. Felicitatie waard Mevrouw Bloemmk-Rehwinkè!, die kwam gelukwensen namens 't Rijks- schooltoezicht van het ministerie van Onderwijs en Wetenschappen, wees op het grote belang van een kleuter basisschool, die het personeel de ge legenheid biedt om gegevens uit te wisselen o.a. over de kinderen die ze in de klas hebben. Holten is een van de weinige plaatsen in verre om trek waar men een K-B-school heeft en men mag zich hiermee gelukkig prijzen. In gedachten denken we op 'n dag als deze, bij de opening van deze school terug aan wijlen minister Cals die steeds maar weer pleitte voor meerdere urgentie voor het kleuter onderwijs. We zullen allemaal mee moeten werken om de Mammoetwet tot realiteit te maken. De integratie die de „MMW" wil is zeer moeilijk te realiseren maar moeilijkheden kunnen overwonnen worden en men moet ze niet terzijde schuiven. Ouders, zo zei mevr. Bloemink, wij kunnen niet zonder u. Spreek met uw kinderen. Help ze kind te zijn en help ze mens te worden in beslotenheid van het gezin. Alevr. Bloemink, die het personeel geluk wenste met de prachtigee school, zei tot slot: „Me vrouw Wittenberg blijft u het doen zoals u doet, u is méér dan 'n hoofd leidster voor de kinderen". Oorkonde De voorzitter van de oudercommis sie, de heer Pronk, deed zijn geluk- Behalve een portefeuille met bankbiljetten kreeg de school ook een „tingelarium" (flessen- spel), dat door het hoofd van de o.l. Dorpsschool even bespeeld vergezeld gaan van 'n prach tig cadeau (een boekenkast voor de personeelskamer als geschenk van de ouders van de leerlingen) en 'n „Oor konde" waarvan de tekst als volgt luidt We startten in in 1966 op de Kol Maar in tijd van een mum, was het lokaaltje vol De Kol staat er om bekend Aan 't kindertal komt nooit een end. Goede raad was heel niet duur Dus maar naar 't gemeentebestuur Daar kregen wij de raad We dachten dat het wel in de B.B.- post gaat Waar het nu nog aan ontbrak? Twee lokalen onder één" dak Maar in het gebouw van hout Bleef veel te vaak de kachel koud De gemeente had daarmee veel werk De vloeren waren niet zo sterk We groeiden weer uit onze jas En startten met de blauwe klas Steeds bleven we maar zeuren Een keer moest het toch gebeuren We vroegen aan 't gemeentebestuur Een stenen school, is die erg duur Ze hebben toen niet lang gedraald Een snel een nieuwe schoo] betaald Een prachtige school zoals u hier nu ziet Vindt u in verre omtrek niet Wij wensen u met deze school Veel vreugd', geluk en kinderjool. Gelukwensen en cadeaus De heer G. S. E. Ve~ter, sprekend namens de plaatselijke afdeling van de Vereniging voor Openbaar Onder wijs noemde de opening van deze school een feest waard. De V.v.O.O. zal graag zien dat de voortgang in het onderwijs aan deze school zich zal blijven ontwikkelen, aan de leid sters voldoening gevend bij hun werk om een belangrijke s'Aun te zijn voor het opgroeiende kind. De heer Vegter bood 'n prachtig Pools wand- kleedje aan waarvoor de hoofdieid- ster, mevr. Wittenberg, graag een De Algemene Nederlandse Vere niging „Het Groene Kruis" te Utrecht heeft ter gelegenheid van het zestig jarig bestaan der vereniging een be drag van f 6.000,geschonken aan de Stichting „Erefonds Oud-Verpleeg sters". De Stichting verschaft gelde lijke en materiële steun aan oud-ver pleegsters die in benarde financiële omstandigheden verkeren. Vorige week kwam de plaatselijke afdeling van de CHU in jaarverga dering bijeen onder leiding van de waarn. voorzitter de heer J. Pekke- riet die in zijn openingswoord herin nerde aan het overlijden van de heer J, Kroon. Donderdag 3 februari was het 60 jaar geleden, dat het huwelijk van H. Willems en J. Koopman, beiden nu 82 jaar, werd voltrokken. De brui degom leerde al als 12-jarige jongen het straatmakersvak en deed dit werk tot z'n 74ste jaar. In het begin vaak lopend naar het werk, later met paard en wagen. Dikwijls was hij veertien dagen van huis in zomer en winter. Met zijn motor werkte de heer Willems door heel Nederland- Als hij eenmaal aan het vertellen is over de arbeids- en leefgewoonten van vroeger is het net of je een boek leest. Het bruidspaar geniet nog, ge zien de leeftijd, een wij goede ge zondheid en heeft het op de Bekken kamp (aan de Deventerweg) nog goed naar de zin. De heer Willems verzorgt als paardeliefhebber de viervoeters van z'n kleinkinderen elke dag. Het bruidspaar heeft twee kinderen en ook twee kleinkinderen. Ook de secetaris de heer Struik stond in het jaarverslag uitvoerig stil bij het heengaan van de heer Kroon. Hij memoreerde diens grote verdien sten in zijn functie, gedurende een lange reeks van jaren, als voorzitter van de afdeling en de inzet van z'n hele' persoon voor de christelijke po litiek. Van het zitting nemen in de 2e Ka mer door de heer Wisselink te Bath men (als vertegenwoordiger voor het oosten) werd met vreugde kennis ge nomen. Het financieel verslag van de penningmeester vertoonde een klein batig saldo. Bij de gehouden bestuursverkiezing werden de heren Ch. Vogely, G. Me- bestuursleden gekozen. Het nieuwe bestuur zal onderling de functies verdelen.. Na de pauze was er gelegenheid met de CH-raadsleden van gedachten te wisselen over de gemeentepolitiek. Hier kwamen o.a. naar voren, de ver harding en verbetering van wegen, ook in ruilverkavelingsverband. De waterwinning in verschillende delen van de gemeente, met de mogelijke gevolgen hiervan, nl. de uitdroging van de landbouwgrond, en watfrvoor- zieing van het vee, een en ander me de veroorzaakt door de droogte. Gas- en Electriciteitsvoorziening (zwakke stroom) kwamen ter sprake, alsme de de steeds toenemende vraag naar ontheffing van de Hinderwet. Door de toenemende verstedelijking van het platteland en de steeds groter wor dende veredelingsbedrijven met hun stankproblemen, kan dit tot moeilijke situaties leiden. De raadsleden heb ben getracht de vragenstellers zo -*oed mogelijk van advies in deze te dienen. Ook kwam aan de orde de samen werking in de raad met de A.R. frac tie. Het bestuur zal op korte termijn contact opnemen met de A.R. Kies vereniging om samen eens te verga- deren. De geanimeerde vergadering j werd door de heer Pekkeriet gesloten. I

Holtens Nieuwsblad | 1972 | | pagina 1