Raad aanvaardt een sluitende begroting 1972 De Salland-route voor de radio Yeefonds heeft nadelig saldo In twintig minuten driemaal uitverkocht Grote collecte voor internationale hulpverlening Aan onze adverteerders Volkswagenbusje stond in brand Minister Stuyt sprak met het' Landbouwschap ONZE AGENDA Film van Holten Gezinsverzorging Storingsdienst GEB Weekenddienst Tandartsen Dierenartsen Medische dienst Kerkdiensten Hogere belastingen Wachtdienst Slachthuis Brandmelding Uitgaven 23 januari - 6 februaii Carnaval 1972 krijgt grootser opzet Ruilverkavelingen in 1971 Evenwicht tussen stemmings programma en afsluiting Kindermiddag Stichting „Socuwerk" Aanbod van IjC op GEB Verloren Gevonden Problemen rond de Hinderwet Noordpool was eexx dag open Burgerlijke Stand HOLTEN TEGEN HELLENDOORN De Schadinvruad- quiz HOLTENS NIEUWSBLAD Vrijdag 21 januari 1972 24ste Jaargang - No. 3 Uitgave van de Stichting „Holtens Nieuwsblad" te Holten Hoofdredacteur W Beyers Telefoon 05483 1234 Administratie: Gaardenstraat 17. tel 1533 Redacteur en pJv hoofdred J Wigger* Advertentieprijs 14 cent per mm (bij contract lager) Abonnementsprijs 6.per half jaar, 12,per jaar Betaling op giro 875587 van de Raiffeisenbank te Holten, t.g.v, Holtens Nieuwsblad Vrijdag 21 20.00 uur: De film over Holten in de Dorpsschool. Toegang v.a. 19.30 u. 19.45 uur: Jaarfeest C.J.V. „Ema- nuël" in gebouw Bethanië te Dij- kerhoek (zie adv.). Zaterdag 22 januari 15.00-16,30 uur: Receptie aid. Holten van het NVV in verband met 25- jarig bestaan in hotel Vosman. 19.30 uur: Feestavond voor de leden van het NVV in verband met 25- jarig bestaan in Amicitia. Zondag 23 januari 19.30 uur: Dansen in Dancing Boode te Bathmen (Zie adv.) Maandag 24 januari 20.00 uur: Jaarvergadering van de a'fd. Holten der Chr. Hist. Unie in gebouw Irene. 19.5020.15 uur: Verzilvering waar debonnen St. Nicolaasactie Holten- se Handelsvereniging bij de Coöp. Raiffeisenbank (zie adv.) Dinsdag 25 januari 20.00 uur: Film over Holten in de hal van de Dorpsschool. Toegang vanaf 19.30 uur. Woensdag 26 januari 20.00 uur: Zeer belangrijke vergade ring Supportersclub HMV in Hotel Holterman. 20.00 uur: Ledenvergadering van de afdeling der COVECO (GOS) in Ho tel Holterman. Donderdag 27 januari 20.00 uur: Film over Holten in de hal van de Dorpsschool. Toegang v.a. 19.30 uur. 19.45 uur: Bijeenkomst Chr. Platte landsvrouwen in Rehoboth. Kees Stoop vertelt over zijn werk. Vrijdag 28 januari 20.00 uur: Vergadering van de Bra derie-commissie in café Kalfster- man. 20.00 uur: Film over Holten in de hal van de Dorpsschool. Toegang v.a. 19.30 uur. .14.30 uur: Officiële opening van de openbare Kol-kleuterschool door burgemeester Mr. W. H. Enklaar. 20.00 uur: Buitengewone ledenverga dering SV „Holten", in kantine van het Sportdal. Dinsdag 8 februari 20.00 uur: Ledenvergadering van de afd. Dijkerhoek van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen in café 't Bonte Paard. Donderdag 10 februari 20.00 uur: Neveda-show van de afd. Holten van de Ned. Bond van Plat telandsvrouwen in zaal „Amicitia". Dinsdag 15 februari 19.45 uur: Bijeenkomst van de af deling Espelo van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen in „Het Trepunt". Lezing over verdoven- de middelen. Na uren praten slechts twee wijzigingen. Zeven en een half uur vergaderen over de begroting 1972 lever den concreet twee wijzigingen op. Het Leger des Heils zag op voor stel van de heer A. J. Nijkamp (A.R.) de jaarlijkse subsidie gebracht van 50 op honderd gulden en de Interkerkelijk Recreatiecommissie kan alsnog een aanvraag om subsidie indienen en mag wanneer zij met deugdelijke cijfers op tafel komt op en bijdrage uit de ge meentekas rekenen. De subsidie (f 500,werd voor het laatst verleend in 1970 maar werd in 1971 niet verstrekt omdat er geen geld was. De heer H. J. Westerik (CHU) sneed deze zaak aan en hij vondt steun bij de heren Wiggers en Nijkamp (A.R.). De heer Kaan (P.v.d.A) verklaarde er van overtuigd te zijn dat deze commissie in het belang van de va- cantiegasten veel goed werk verricht maar het ligt niet op 't terrein van de gemeente en daarom staat even als voorgaande jaren de PvdA frac tie afwijzend tegen over subsidiever lening. Nadat wethouder Rietberg (CH) nog had betoogd dat de kerken met dit werk een dienstverlenende taak vervullen in het belang van het toe risme werd het voorstel om alsnog subsidie te verlenen aangenomen met de stemmen van de PvdA fractie en de heer Van Schooten tegen. De PvdA stemde eveneens tegen subsidieverlening aan de Bescher ming Burgerbevolking. Geef die hele subsidie van f 3600,— maar aan- het Leger des Heils zei de heer Meer man. Een voorstel van de heer Van der Harst (PvdA) om de subsidie van de Holtense Muziekvereniging ,,H. M. V." te verhogen van f 1375 tot f 3585 zal in het totale subsidie beleid nader worden bekeken en t.z.t. ter discussie worden gesteld. Als het aan de Boerenpartij-man De voorverkoop van plaatsbewij zen voor de Film van Holten begon precies vrijdagmiddag om kwart voor vier in de hal van de Dorps school. Zeer veel schoolkinderen zouden voor ouders of buren plaats- kaarten kopen voor de voorstellin gen op dinsdag, donderdag en vrij dag. Zij stonden dan ook op de af gesproken lijd al in drie rijen voor ,,de loketten". Bovendien kwamen nog enkele vol wassenen om zich ook vroegtijdig van een plaatsje te vergewissen. De kaarten vlogen aan de lopende band weg. zodat na 20 minuten alle drie avonden uitverkocht waren. Er werd besloten direct nog drie voorstellin gen aan te kondigen voor de volgen de week op dezelfde dagen en tij den, te weten op 25, 27 en 28 janua ri, te beginnen om 8 uur, toegang vanaf half acht. Met de kaartver- Gezinsverzorging: Elke morgen van 9.00-10.00 uur bij mevrouw C. Knijff- Dekker, telef. 1438. b.g.g. telef. 1799 mevrouw Beldman-Aanstoot. Storingsdienst GEB: Zaterdag 22 jan. t.e.m. vrijdag 28 jan. - buiten de diensturen -. Electra: J. Kolkman, Gaardenstraat 13, telef. 1368. Gas: geen dienst. Weekenddienst Tandartsen: Zaterdag 22 jan. en zondag 23 jan.: L. G. Dek ker, Rijssenseweg 33B. Enter, telef. 05478-653 van 18.00-19.00 uur (alleen voor spoedgevallen). Weekenddienst Dierenartsen: Zater dag, 22 jan. en zondag 23 jan.: W. C. C. Wamelink Churchillstraat 107, telef. 2204. Zaterdag vanaf 12.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur: H. Nap, plaats vervanger van J. F. Sijtsema, Pas toriestraat. 50, telef. 1870 (alleen voor spoedgevallen. Dienst wijkverpleging: zaterdag 22 jan. en zondag 23 jan.: zr, M. ter Borg, Jeurlinksweg NI, telef. 2356. 's Zondags tussen 12.00 en 14.00 uur. Ambulancevervoer: telef. 1320 (Fa. A. Muller en Zn.) b.g.g. telef.: 1338 (Joh, Aanstoot). HOLTEN Ned. Ilerv. Kerk: 9.00 u. ds. C. C. Addink, 10.30 u ds. C. C. Addink, be vestigingambtsdragers. Extra col lecte: Plaatselijk jeugdwerk. Oppas dienst: Mevr. Bolink, Jannie Rensen en Henny Vukkink. Geref. Kerk: 9.30 u. en 15.00 uur ds. R. A. Hoogkamp. In beide diensten is de ene collecte voor Algemeen Kerkelijke Arbeid. Bij de uitgang collecte voor „Eigen Kerkbouw." R.K. Kerkdienst: 9.30 uur H. Mis in het gebouw Irene. NIEUW HEETEN R.K. Kerk: Zaterdagavond 7.00 uur, zondagmorgen 8.00 u. en 10.00 uur. DIJKERHOEK Bethanië: Geen dienst wegens beves tiging ambtsdragers in Holten. OLDENBROEK Ncd. Hcrv. Kerk: 10.00 uur Ds. W. P? J.OsUiga. koop werd - daarvoor dadelijk een begin gemaakt en op zaterdag a.s. om 3 uur kan de rest worden ver kocht. Na deze zes voorstellingen zal de vertoning hier voorlopig als ge ëindigd wórden beschouwd, tenzij er nóg een grote belangstelling blijkt te bestaan. Op dinsdag j.l. werd de Film over Holten voor het eerst vertoond. Pre cies om 8 uur heette de voorzitter der oudercommissie, de heer H. J. Ax'fman de aanwezigen welkom, in het bijzonder de heren Molewijk Sr. en Brouwershaven van de Filmhob byclub Drogenap uit Zutphen. Deze club heeft haar naam ontleend aar die van de vroegere omroeper Teu- nis Drogenap te Zutphen. De heer Arfman memoreerde de vele uren, die de club gezet heeft in het opne men en verwerken van de film. Een jaar - lang filmen onder ver schillende weersomstandigheden, ge heel belangeloos, zonder enige goeding dus, behalve het plezier dat ze er van beleefden. De mogelijk heden met een smalfilm in kleur zijn natuurlijk beperkt, aldus heer Arfman, er schijnbaar op doe kend, dat men zich niet iets 'gewel digs moet voorstellen, als de lichten worden gedoofd en beelden op het doek verschijnen. De beeldgrootte moest dan ook klein worejen gehouden, terwille van de duidelijkheid. De muzikale bege leiding is gesynchroniseerd en zeer goed passend. De toeschouwers kregen een sca la van beelden te zien van zeer uit eenlopende aard, waarover wij reeds uitvoerig berichtten. Van Schooten gelegen had, waren dit niet de enige veranderingen in de begroting geworden. Hij kantte zich in de loop van de vergadering tegen subsidies voor de Bestuur- school Overijssel, de schoonheidscom missie van het Oversticht, de per soneelsbeoordeling in verband met de werkclassificatie, (meer) subsidie voor de Holtense Muziekvereniging, het Overijsels Philharmonisch Orkest, beeldende kunstenaars, het Over sticht, de muziekschool, het recrea tieschap Salland en de, streek-VVV. Wat de beeldende kunstenaars be treft kreeg hij steun van de CH'er Bosschers. De heer Van Schooten was vex-der tegen de hondenbelasting en de vex-makelijkheidsbelasting. De Parij van de Arbeid uitte ook be zwaren tegen een voorgestelde verho ging van de opcenten op de persone le belasting. Wat het laatste betreft ging de heer Van Schooten met de socialisten mee. Holtens begroting voor 1972 zou er ook zonder een paar belastingverho gingen gunstig hebben uitgezien. Dat B. en W. niettemin kwamen met voorstellen de wegenbelasting (meei-opbrengstf 7000), de personele belasting (meeropbrengst f 3237,50) hondenbelasting (meeropbrengst f 950) te verhogen vond zijn oor zaak in een vi'oeger gedane be lofteL dat men verhogingen geleidelijk zal doorvoeren, opdat men niet om de zoveel tijd omvangrijke verhogingen moet voorstellen. De heer Meerman (Ax'b.) onder schreef de juistheid van deze handel wijze wel, maar hij wilde de perso nele belasting niettemin buiten de verhoging houden. Als motief voerde hij aan, dat deze verhoging ook de mensen treft, die (te) dure woningen in de Haar zijn gaan bewonen. „Ze kunnen geen cent meer missen." Wachtdienst Slachthuis: Vrijdag 21 jan. t.e.m. zondag, 23 jan. keurmees ters buiten de diensturen H. J. Mo- leman, Lageweg 13, telef. 1974. Maan dag 24 jan. t.e.m. zondag 30 jan.: A. Groen, Kozakkenstraat 15. telef. 1230. Aangifte gestoi-ven dieren op zater dag: van 9.00-11.00 u. aan het slacht huis, telef. 1318. Brandmelding: Overdag: telef. 1352 (Politiebureau), 's Nachts: telef. 1224 (G. W. Knapen) b.g.g. telef. 1325 (G. ter Haimsel). Mr. Enklaar probeerde duidelijk te maken, dat het bij de verhoging om zeer bescheiden bedragen gaat. „Het heeft nauwelijks iets te betekenen." De Partij van de Arbeid bleef niet temin tegen. De steun van de heer Van Schooten gaf geen uitkomst; het vei'hogingsvoorstel van burgemees en wethouders werd aanvaard. Binnenkort komen burgemeester en wethouders nog met een voorstel om de leges een verhoging te laten ondergaan. De raad sprak zich met uitzondering van de heer Van Schooten in pxincipe voor deze verhoging uit. In totaal had de raad voor het pas begonnen jaar f 131.000 voor extra uitgaven te besteden. Op ruim tien duizend gulden na werd er een be stemming aan gegeven, 't Personeel van de gemeente zal wat worden uit gebreid, een aantal subsidies gaat omhoog, veegmachine en kolkenzui- gér krijgen een revisiebeurt, de toe- ristenweg krijgt een nieuwe slijtlaag, het water in het zwembad Twen- haarsveld zal worden verwarmd, de brandweer krijgt een tweede sirene, een reorganisatie van het gemeente archief wordt doorgevoerd, voor bermonderhoud zal ee ntrekker met maaigerei worden aangeschaft, voor gemeentewerken wordt 'n lichte be stelauto aangeschaft, Waagweg, Sta tionsstraat en gedeelten van Gaar denstraat, Haax-straat, Burg. vander Box-chstraat en Larensweg zullen worden herstraat, voor het onderwijs worden diverse voorzieningen door gevoerd, gemeentewerken krijgt een schaftwagen en ojx de Oude Deven- terweg, Jeurlinksweg, Oude Diepen- veenseweg en Landuwerweg zal een slijtlaag worden aangebracht. Voorts zal een gedeelte van de Schoolstraat in Dijkerhoek worden gerioleerd, wordt geld gereserveerd voor ver lichting van de voetgangers- en rij wieltunnel van de Aalpolsweg, Post weg, Pannenweg en mogelijk Via- nenweg. Voltooiin/i van de troittoir- aanleg Pastoriest laat is nog in on derzoek, mede iij verband met de vraag op een aijglegbelasting gehe ven zal moeten vjjbrden. Voorts wor den mogelijkhedc-' nagggaan een rio lering aan te legg'xn ten behoeve van hotels en woningen op. de Holterweg. In voorbereiding zal worden geno men een vergroting van het zwem bad c.q. de bouw van een overdekt zwembad annex restaurant. Werelddiakonaat is een weg om te gaan. Een weg die wij samen gaan. Wij in Nederland samen met het grote gezin overzee. Daarom vraagt werelddiakonaat trouw, want alleen met trouw kunnen wij samen verder komen. Als het werelddiakonaat in eens minder geld zou krijgen, kan het jr*et verder dan loopt de weg dot? ti. Wat moeten wij nu doen: minder geld naar Vietnam? Minder genees middelen. minder hulp voor weeskin deren... dat kan toch niet, dat mag niet. Moet er dan maar geknibbeld aan de salarissen van onze werkers overzee. Bob van der Heide in Da kar verdient naar Senegalese maat staf en Adriaan Mijnlieff aan de middelbare school Paul Minault op Madagascar volgens Malgese maat staf. Dat is zowat de helft van wat wij in Nederland verdienen als vor mingsleider en als leraar. Zullen we daar nog meer afhalen....dat kan toch niet, dat mag niet. Zullen we dan minder geven aan het Christe- Het vierde carnavalsfeest van „Di Fienpreuvers", dit jaar onder heer schappij van Prins Johan Frans van de Noordenberg, belooft een nog gro ter festijn te worden dan voorgaande jaren. Op de laatste hofzitting van de Fienpreuvers werd besloten de voorgaande prinsen te installeren in een Prinsengarde, terwijl de Raad van Elf voltallig gemaakt werd met de heren F. Paule, D. Pasop, A. Schuppert en J. Trekop. Zaterdag middag 12 februari wordt waarschijn lijk een rondtour door Holten ge maakt terwijl het eigenlijke feest 's avonds in Amicitia gehouden wordt. De Muzikale begeleidingge schiedt door het Kosmos-trio en van zelfsprekend door de H.M.V.-Hofka pel. Mogelijk ontvangt Prins Johan Frans nog een deputatie van de Goor- se carnavalsvereniging ,,de Meer- poet'n", terwijl ook vanuit Raalte ini tiatieven te verwachten zijn. Voor het lidmaatschap verwijzen wij U naar een advertentie elders in dit blad. In 1971 kwam het plan van toede ling gereed en werd de akte gepas seerd voor 55.000 ha wettelijke ruil verkavelingen. Daarnaast werden voor 6.700 ha ï-uilvex-kavelingen bij overeenkomst afgesloten. Hierbij delen wij U mede dat U 't abonnementsgeld voor 1972 kunt voldoen op postrekening van de Raiffeisenbank te Hol ten, nummer 87 55 87. Ook kunt U het bedrag betalen op onze rekening-courant bij bovengenoemde bank. Tevens is er de mogelijkheid om contant te betalen, tijdens de uren van openstelling van bovengenoemde bank. Het abonnementsgeld bedraagt 12,per jaar. Na 1 februari 1972 doen wij U een nota toekomen, vermeer derd met 1,- administratiekosten. Donderdagmiddag om kwart voor twaalf brak brand uit in een Volks wagenbusje toebehorend aan de heer G. W. Rietman. Look 34, dat ge parkeerd stond in de Dokter Bessink- pazsti-aat. De onmiddellijk gealarmeer de brandweer rukte tei'stond uit met al haar matex-iaal, dat echter niet allemaal dienst behoefte te doen. Met een brandblusapparaat en een straal van de nevelbluswagen, werd het brandje in het motorencomparti ment snel geblust. De motor met toebehox-en, heeft evenals de lak flinke schade opgelopen. De oorzaak van de brand kon niet geheel wor den opgehelderd. Vermoedelijk is ex- wat benzine op de hete uitlaat ge lekt. Dat in 1971 deze oppervlakte werd afgesloten betekent overigens niet, dat nu ieder jaar 55.000 ha afgewerkt zullen worden. Over de periode 1960- 1971 bedroeg namelijk, na aftrek van ruilverkavelingen, die bij stemming wex'den verworpen, het gemiddelde van de in uitvoering ge nomen oppervlakte 50.700 ha per jaar. Op grond Meiwan mag ervan worden uitgegaan, dat in de komen de jaren gemiddeld rond 50.000 ha per jaar zal kunnen gereed konv Ook de voorbereiding van nieuwe projekten ging in 1971 met kracht door, waardoor voor 55.000 ha vooi-bereiding met een stemming kon worden afgesloten. De Stichting Beheer Landbouw- gionden heeft in 1971 voor niet min der dan 100 miljoen gulden grond aangekocht, waarvan 27 miljoen het kader van bijzondere opdrach ten ten behoeve van andere ministe ries dan 't departement van landbouw en visserij. De beëindigingsaanvra- gen in het kader van het Ontwik- kelings- en Saneringsfonds voor de Landbouw, verviervoudigden in het afgelopen jaar. Het aantal steeg van 1.200 aanvragen in 1970 tot 4.970 aanvragen in 1971. Alle inspannin gen zijn erop gericht de afwikkeling van deze aanvragen in een zo kort mogelijk tijdsbestek te realiseren. O Voor een aantal kinderen in de leeftijd van 6 tot en met 8 jaar is nog gelegenheid deel te nemen aan het clubwerk van de Stichting voor Sociaal en Cultureel Werk op dins dagmiddag van 16.00-17.30 uur in 't gebouwtje aan de Hoffesstraat. Aan melden op dinsdagmiddag bij de aanvang van de middag. lijk Instituut in Zuid-Afrika, of aan de minderheidskerken in Europa dat kan toch niet. Dan is er maar één oplossing, dat wij u vragen: geeft u ons wat nodig is. Gaat u met ons en met de Derde Wereld op weg en laat u ons nief alleen. Tröuw moet Ibijken, op onze weg hier èn daar: hier in Nederland maar nie* minder voor de noodlijden den buiten onze grenzen. Werelddiakonaat kan niet zonder uw trouw. Het werk hangt af van uw steun nu! Tussen 23 januari en 6 februari worden de gevulde offerzakjes bij u aan huis opgehaald. Laat elk ver dienend gezinslid daarin bijdragen. Of stort uw bijdrage op giro 875587 van de Raiffeisenbank te Holten met vermelding „Werelddiakonaat" Geeft allen royaal! HOLTEN' Burgemeester En klaar deelde op vragen van rei dsle- den mee dat de NV IJ- elcentrale een aanbod heeft gedaan om het GEB in Holten over te nemen. Een* aanbod van Salland Ga< voor het gasbedrijf volgt een dezer dagen. Het gemeentebestuur heeft aan de heren W. H. F. Muller, directeur GEB uit Oldenzaal, en W. de Kous- semaecker, economisch directeur van het energiebedrijf in Wasse naar, gevraagd bij een eventuele transactie de gemeente te willen ad viseren. Natuurlijk zullen de belangen van het personeel bij een eventuele overdracht bijzonder zwaar wegen, zei mr. Enklaar. Op de vraag van de heer H. J. Westrik hoe hoog het bod is van de IJC, wilde mr. Enklaar in dit stadium nog geen antwoord ge ven „om vrijblijvend verder te kun nen onderhandelen". Zwarte gebreide want(linker), bos sleutels in etui, huissleutel aan grote ring, bruine lederen herenportemon- naie, inh. f 5.-, zwarte herenporte- monnaie inh. f 2.- en een verzeke ringsbewijs no. JXH-615, elektronen- flitser. GEVONDEN VOORWERPEN: 2 sleutels, bromfietsslot met boa sleutels, blauwe knipportemonnaie ihn. f 25.90, gouden trouwring met 3 briljanten. Op verzoek van het Landbouw schap heeft minister Stuyt, de minis ter van Volksgezondheid en Milieu hygiëne, een uitvoerig gesprek ge had met het dagelijks bestuur van het Landbouwschap over de proble men, die zich voordoen bij de toe passing van de Hinderwet op de ver- edelingsbedrijven. Dit gesprek werd tevens bijgewoond door een verte genwoordiger van de minister van Landbouw en Visserij. Gememoreerd werd, dat reeds ge ruime tijd gezamenlijk overleg heeft plaats gehad tussen o.a. de ministe ries van Landbouw en Visserij, van Volksgezondheid en Milieuhygiëne, van Sociale Zaken, de Vereniging van Nederlandse Gemeenten en het Landbouwschap, hetgeen geresulteerd heeft in het opstellen van de brou- chure „De veehouderij en de Hinder wet". Het Landbouwschap betuigde zich erkentelijk voor dit overleg en Dank zij de matige vorst in de nacht van zondag op maandag en de strenge vorst (16 graden) in de daar op volgende nacht kon de ijsbaan „De Noordpool" aan de Dorperdijk dinsdagmiddag worden opengesteld. Het ijs was prachtig en er werd 's middags en 's avonds druk ge schaatst. Woensdagmiddag trotseer de een aantal ecfiter liefhebbers de regen en het water op de baan. Een valpartij betekende toen voor velen een nat pak. Maar men had plezier dus voor de circulaire, die de minister daarna aan de gemeenten liet uit gaan. Het Landbouwschap heeft voorts in het bijzonder de aandacht van de minister gevraagd voor de bedrijven die in ernstige moeilijkheden drei gen te verkeren, indien een Hinder wetvergunning hetzij door de ge meente, hetzij in beroep, niet wordt verleend. De minister toonde begrip voor deze moeilijkheden. Afgespro ken werd op korte termijn in onder ling overleg te trachten de door het Landbouwschap aangesneden pro blemen tot een bevredigende oplos sing te brengen. „Voorts toonde de minister bijzon der veel waardering voor het initia tief om in .versneld tempo op prak- tijkbedrijven proefnemingen te doen plaatsvinden omtrent mógelijkheden tot beperking van stankhinder. Voor dit onderzoek zullen zowel van de zij de van het bedrijfsleven als van het ministerie financiële middelen ter beschikking worden gesteld". Geboren: Yvonne dv W. Paalman en G. Zwiers. Overleden: H. J. Brinkman 11 da gen (overleden te Deventer). BEVOLKING Vertrokken: mevr. G. B. Textor- Maats naar Hellendoom mej. G. H. J. van der Steen naar Enschede mej. J. I. vab Dierman naar Al melo mevr. M. H. Honig-van 't Spijker en gez. naar Nigeria B. A. J. Smits en gez. naar Amsterdam A. C. Heijmans en gez. naar Gronin gen G. J. Stevens en gez. naar Bathmen. Een wekelijks terugkerend radio programma van de TROS is „ROU TE A" (zaterdags van 12-2 uur op Hilversum 1). Dit programma heeft, zoals wij reeds eerder schreven, een ANWB-route als onderwerp. In de uitzending van zaterdag 29 januari is de Salland-route aan de beurt. De bedoeling van het programma is het bevorderen van het toerisme via een van de bekende ANWB routes, waar bij in het programma de nadruk ge legd zal worden op het begrip „amu sement" dat in een bepaalde streek te vinden is en voorts de streek waar in zich de route bevindt in de ruim ste zin des woords te belichten. Het programma bestaat uit twee delen: Een klankbeeld van 16 minu ten, waarin onder meer interviews met burgemeesters en mensen uit de streek. Vervolgens het amusements gedeelte vanuit een van de plaatsen De leden van het veefends „Hol ten" hielden donderdagmiddag in ca-* fé Kalfsterman hun jaarvergadering onder voorzitterschap van de heer J. A. Wechstapel. Uit het jaax-verslag van de secretaris-penningmeester de heer G. J. Aaftink bleek o.m. dat de 75 fondsleden op 31 december j.l. 737 stuks vee verzekerd hadden voor een totale waarde van f 659.625,Er werden in het afgelopen jaar 11 stuks vee onteigend waarvoor (7 stuks) werd ontvangen f 2500,Voor de runderen die onteigend werden werd uitbetaald f 7450,De inkomsten over 1971 bedroegen f 8026.47 en de uitgaven f 8236.44 alzo een nadelig saldo van f 209.97. De commissie voor kascontrole, die bestond uit de h.h. J. G. Wissink en G. J. Venneman had boeken en be scheiden in orde bevonden en de penningmeester werd onder dank de charge verleend voor het beheer. Als leden van de controlecommissie 1971 werden benoemd de h.h. G. J. Ven neman en W. Landeweerd. Secreta ris Aaftink herdacht in het jaarver slag de overleden oud-voorzitter en xre-lid der vereniging de heer J. Aaf- .ïnk. De aftredende commissarissen de h.h. G. J. Aanstoot, H. J. Baltus, H. Podt. J. Manenschijn, B. Manen- schijn, J. A. Ulfman en A. Wegsta- pel werden herkozen. Het maximum te verzekeren bedrag werd gebracht van f 7.50 op 1000 gulden Een voor stel om de schattingskosten te ver hogen tot f 2.ontmoette geen be zwaar. op de route, waarin o.a. „De Scha- duwraad-Quiz", een wedstrijd in Streekkennis tussen twee teams, elk bestaande uit de burgemeester plus vijf raadslieden gekozen uit vijf ver enigingsbesturen. Voorts het optreden van zg. streek talenten. Dit kunnen vocale en/of in strumentale nummers zijn. Ook een optreden van een vertellende figuur met een anecdote of althans een geestig verhaal over of uit de streek. Tevens is er een landelijke wedstrijd voor de zg. Blaaskapellen om de Meester-Kapel-Kup van het jaar. Per uitzending komen hiervoor twee ka pellen in aanmerking. Het totale pro gramma wordt muzikaal omlijst door het vaste combo, „De Routeniers". De keuze van de twee teams is ge vallen op de gemeenten Holten en Hellendoorn. De opnamen worden gemaakt op maandag 24 januari a.s. in het ser- vice-ventrum De Dialoog in Nijver- dal. Gratis toegangskaarten zijn in be perkte voorraad te verkrijgen bij VW-Holten en WV-Njjverdnl, alleen op maandag 24 januari. Er bestaat een mogelijkheid dat er nog enkele toegangskaarten voorra dig zijn. Deze kunnen maandagmor gen tussen 10 en 32 uur worden afge haald aan het WV kantoor. Deze kaarten zijn gratis. Het Holtens team dat in de Scha- duw-raad-quiz om de maximaal f 999,99 tegen een team uit Hellen doorn zal strijden bestaat uit burge meester mr. W. H. Enklaar en de Schaduwraadsleden mevr. Egeing-Ten Velde res. Joop Wissink, beiden van de gymnastiekvereniging BATO: J. Schippers res. H. J. S. Bor vhu s 'Hol tense Muziekvereniging H.M.V.) A. Vincent res. F. ter Hoeven (S.V. „HOLTEN"); J. Wiggers res. mevr. Fransen-Lubbersen (Chr. Gem. Zang ver. „Soli Deo Gloria" en „H.G.K."; G. J. van 't Holt res, H. Möring (Pad- vindersgreep „De Waardenborch"). Aan het amusementsprogramma zullen meewerken Riek Bolink-Lande- weerd, sopraan, de zangklas van d« Dorpsschool o.l.v. van de heer B. H. Brouwer en de blaaskapel van HMV „De Hutt'n Tuters".

Holtens Nieuwsblad | 1972 | | pagina 1