Nieuwe „Settere" met knaleffecten in gebruik genomen A 1 VW-nicuws Vakanties in 1972 Geheel maakt een gezellige indruk Drie broers Knapen wonnen oliebollencross Foto-wedstrijd kinderen, ouders en speelgoed Sfeervolle doch ruimere huisvesting Zeven aantrekkelijke reis evenementen voor 1972 in mooi Overijssel Reeds een goede naam in Holten Medische Dienst Weekenddienst Tandartsen Weekenddienst Dierenartsen Brandmelding Kerkdiensten Gezinsverzorging Storingsdienst GEB Wachtdienst Slachthuis Voorlichtings bijeenkomsten ruilverkaveling Holten - Markelo AGENDA VOOR HOLTEN Burgerlijke Stand Officiële publicatie Win tervoor deel bij woningverbetering HOLTENS NIEUWSBLAD Advertentieprijs 14 cent per mm (bij contract lager) Abonnementsprijs f 6,per half jaar, 12,per jaar Vrijdag 7 januari 1972 24ste jaargang - No. 1 Uitgave van de Stichting „Holtens Nieuwsblad" te Holten Hoofdredacteur W. Beyers Telefoon 05483 - 1234 Administratie: Gaardenstraat 17, tel. 1533 Redacteur en plv hoofdred. J. Wiggers Betaling op giro 875587 van de Raiffeisenbank te Holten, t.g.v. Holtens Nieuwsblad Onder grote belangstelling en op ludieke wijze heeft de heer A. H. van Pijpen, adviseur van de Stichting voor Sociaal en Cultureel Werk te Holten, zondagmiddag het nieuwe onderkomen van de Jeugdsociëteit „De Schure", de oude boerderij „Meerman", „officieel" geopend. Hij deed dat door het doek van de met oud linnen bespannen deuropening stuk te snijden, nadat hij eerst op verzoek van voorzitter, Bertus Struik (19), het naambordje „de Schure" aan de muur had gespijkerd. Toen het doekstuk weg was, was de doorgang echter nog niet vrij, want de toegang was versperd met een hele stapel gekleurde ballonnen, die met enorm geknal doorgeprikt werden, waarbij de jongste jeugd met handen en voeten naarstig mee hielp. Toen kanden de vele belangstellenden, waaronder behal ve de sociëteitsleden, vele jongeren, ouders en o.m. de raadsleden Kaan en Van der Harst, naar bin- oen. Een krachtig applaus begeleidde deze opening. De nieuwe Schure is op de deel van de boerderij op dezelfde sfeervolle wijze ingericht als de oude, maar er is meer ruimte en meer comfort. Het geheel maakt met de ingezamelde meubels en vloerbedekking, met gekleurd licht en originele aankleding een gezellige indruk. Er werd wat meer en helder licht ontstoken om enkele sprekers gelegenheid te geven hun zegje te doen. De heer Van Pijpen zei, dat de nieu we Schure wel met geweld geopend was, maar het waren blijde knallen. Nu de jongelui weer een zij het voorlopig onderkomen gevonden hebben, moeten we daar blij om zijn. Het is een groep, die bezig is er een stuk verantwoordelijkheid wil dragen, waar wij als ouders dank- voor moeten zijn. Sommigen denken, laar wat raar over en denken mis- ichien dat deze jonge mensen hun le ven niet willen inrichten, zoals zij het couden wensen. Maar zij geven op hun nanier gestalte aan hun leven. Het ïetreft hier echter maar een gedeel- e van de Holtense jeugd. Er zijn er >ok die hun jeugd op een andere wij le wensen te beleven. De anderen lebben ook een eigen verantwoorde- ij'kheid. De heer Van Pijpen advi- eerde de jonge mensen zich niet op e stellen als een eliteclub, maar om amen met anderen een leefbaar kli- iaat te scheppen. Hij-snrak de hoop it, dat men vrij spoedig een heel ieuwe jeugdsocieteit zou kunnen ope en. Gastvrij Voorzitter Bsrtus Struik zij in zijn relkovistwoord, dat men een tijdje teer onder de pannen is. De nieuwe uimte lijkt in vele opzichten op de ude „Schure", maar ademt toch wel en andere sfeer. ..De Schure" heeft en bekende naam in Holten en om- :reken. Ook zijn er veel mensen uit e Randstad en het Noorden, die spe- laal voor „De Schure" in Holten op akantie komen. Hij schreef dat toe an de gastvrije en ongedwongen teer. Met het gebouw is ook de pelstelling veranderd t.w. het jeugd- 'erk in Holten nieuw leven in bla- 'n door middel van jeugdwerk. Nu en weet, dat men nog geruime tijd deze ruimte kan blijven is men ist van plan weer nieuwe activitei- n te ontplooien. Hij dankte allen, e hier avond aan avond hard heb- aar od tijd klaar te krijgen en in geploeterd om „de Schure" toch enste allen een vredig en gelukkig 172 toe. Overleden vriend Oud-voorzitter Jan van Bruggen Jr 1de naar aanleiding van een tira- „De oude Schure is dood, leve de euwe" eerst enkele woorden wijden n de ouds Schure „een overleden iend". Hij schetste hem als een rschoppeling in haveloze staat, to- al vervuild, gebukt onder allerlei "ai*n, -fie men na 'n radicale aan pak, na enkele maanden aan belang stellenden kon voorstellen als een gastvrije vriend, wiens contacten tot in de randstad reikten. Ondanks al le goede eigenschappen had hij geen gouden naam in Holten. „Maar ja," aldus Jan van Bruggen, ,,'n profeet is in z'n eigen land niet geëerd". On ze vriend is overleden. De stoffelijke resten (afbraak heeft men allen kunnen bekijken, 'n Opvolger, die de oude vriend in alles overtreft, is een magnifiek stuk revalidatie. Hier staat de reïncarnatie van onze over leden vriend, aldus besloot de oud voorzitter. „Een koe vergeet zo gauw, dat zij een kalf geweest is" had een van de ouders der leden gezegd, tegen de De heer H. A. van Pijpen, adviseur van de Stichting voor Cultureel en Maatschappelijk Werk, verrichtte de officiële opening. De doorgang naar de deel van de oude boerderij, die heel com fortabel is ingericht, was na de knalpartij nog even moeilijk. heer F. Groenewoudt, leraar der scho lengemeenschap die de ouders rond geweest was, om wat geld voor ccn cadeau in te zamelen. Vandaar, dat er nog al eens negatieve kritiek ge weest was. Bedenk echter wel, dat kritiek ook positief kan zijn als zij voortkomt uit bezorgdheid en belang stelling. „Gooi dus niet alle kritiek zonder meer aan de kant, hield hij de jongelui voor". De heer Groene woudt had bij het doen van zyn aan kopen de grootste last gehad om zyn gled kwyt te worden, wan t verschil lende cadeaus waren hem door za kenmensen geschonken. De cadeuas waren: 42 koffiekopjes en schotels, een gasstel, een wandklok, een me- dicynkasije met inhoud en een 6-11- ter waterketel. Positief „Ik feliciteer jullie van harte met deze jeugdsocieteit, maar nog meer feliciteer ik ieder van jullie, dat je behoort tot deze groep positieve, ac tieve en weldenkende jonge men sen", aldus de heer Groenewoudt, die evenals de vorige sprekers met een spontaan applaus beloond werd. Dinie Ebrecht, de secretaresse van de club, bedankte de heer Groene woudt «n alle ouders voor de ge schenken en bood mevrouw C. J. van Pijpen-Blink, die wat later was gearriveerd, bloemen aan. Er werd koffie aangeboden en er kwamen nog tal van belangstellenden een kijkje nemen in de. nieuwe jeugdsociëteit „De Schure" waar het lang gezellig bleef. AAN ONZE ABONNEES Hierbij delen wij U mede dat U het abonnementsgeld voor 1972 kunt voldoen op postrekening van de Raiffeisenbank te Holten, nummer 87 55 87. Ook kunt U het bedrag betalen op onze rekening-courant bij bovengenoemde bank. Tevens is er de mogelijkheid om contant te betalen, tijdens de uren van openstelling van bovengenoemde bank. Het abonnementsgeld bedraagt 12,per jaar. Na 1 februari 1972 doen wij U een nota toekomen, vermeerderd met 1,administratiekosten. Zaterdag vanaf 12.00 uur tot maan dagmorgen 8,00 uur: F. J. Sijtsema, Pastoriestraat 50 tel. 1370 (alleen voor .spoedgevallen) Dienst wijkverple ging: zaterdag, 8 jan. en zondag 9 jan. zr. H. Strijker, Groene Kruis- gebouw tel. 1436. Zondag tussen 12.00 en 14.00 uur b.g.g. tel. 1248. Ambulancevervoer; te,. 1320 (Fa, A. Muller en Zn.) b.g.g. tel. 1338 (Joh Aanstoot). Zaterdag, 9 jan. en zondag 10 jan. A. G. Hoekstra, Scherpenzeelseweg 8 tel. 05470-3355 van 18.00-19.00 uur (alleen voor spoedgevallen). Zaterdag, 8 jan. en zondag 9 jan, W. C. C. Wamelink, Churchillstraat 107, tel. 2004. Overdag: tel. 1352 (Politiebureau); 's nachts: tel. 1224 (G. W. Knapen); b.g.g. tel. 1325 (G. ter Harmsel). HOLTEN Ned Herv. kerk: 9.0i- en 10.30 uur ds. P. Lugtigheid. Exr a collecte: Re gionale Commissie van het Zuiden: Oppasdienst mevr. Van Bruggen, Kerkstraat 10.00 uur Betty Paalman en Mientje Stegeman. Geref. kerk: 8.30 uur 10.00 uur en 15.00 uur ds. R. A. Hoogkamp (Bed. H.A. en nabetrachting). In alle dien sten is de ene collec'a voor de dia conie. Bij de uitgang collecte voor, „Eigen Kerkbouw". R..K Kerkdienst 9.30 uur H. Mis in het gebouw Irene. NIEUW IIEETEN R.K. Kerk Zaterdagavond 7.00 uur. Zondagmorgen 8.00 u. en 10.00 u. DIJKERHOEK Bethanië 10.00 uur ds. C. C. Addink. Extra collecte: Regionale commisie voor het Zuiden. OKKENBROEK Ned. Herv. kerk: 10.00 uur dhr. H. A. van Pijpen uit Holten. Collecte voor kerk en Ziekenzorg. DOOPZITTING De doopzitting van de Herv. Ge meente zal gehouden worden op don derdag 13 januari 's avonds om 8 uur in de consistorie. Ouders, die de Heilige Doop voor een kind begeren, worden beiden verwacht en wordt verzocht hun trouwboekje mee te brengen. Elke morgen behalve zaterdag, van 9.00-10.00 uur bij mevrouw C. Knijff- Dekker tel. 1438 b.g.g. tel. 1799 mevr. Beltman-Aanstoot. Zaterdag 8 jan. t.e.m. vrijdag 14 jan. buiten de diensturen Electra: H. Heijenk Kolweg 44 tel. 2124. Gas: W. C v.d. Weerthof, Voorsboerstraat 2 tei. 1793. De ruilverkavelingscommissie en de contactgroep Holten-Markelo organi seren op dinsdag 11 januari in hotel Vosman te Holten en op woensdag 12 januari in café Hargeerds te Mar kelo voorlichtingsbijeenkomsten. De bijeenkomsten beginnen om 13.30 uur en eindigen plm, 16.30 uur. Ir. G. Tiessen, districtsingenieur bij de Cultuurtechnische Dienst, houdt 'n inleiding over de „Algemene aspec ten van de ruilverkaveling Holten- Markelo". De heer H. Onstenk, tech nisch hoofdambtenaar van de C.T.D., zal een toelichting geven op de uit voering van de werken in 1972 en de planning voor de komende jaren en ir. G. Brilman, consulent voor de rundveehouderij te Hengelo (O.), spreekt over „Het rundveebedrijf in de toekomst". Na de pauze is er ge legenheid voor discussie en de be handeling van vragen. Ruim vyftig sportmensen namen zondagmorgen deel aan de derde Holtense oliebollencross georganiseerd door de Sport voetbalvereniging „Holten" in samenwerking met haar supportersvereniging. De eerste groep voor de jeugd en minder geoefenden, die vanuit het Sportdal startten, had een parcours van ongeveer vier kilo meter af te leggen. Ruim zes en twintig minuten waren er verstreken op de chronometer van de heer F. ter Hoeven toen Henk Knapen (13) zich als eerste meldde. Een zeer goe de prestatie leverde zijn achtjarige broer Erik door als tweede te arrive ren voor Schipper. Grotere belangstelling bestond er voor de grote cross, overigens maar weinig langer dan de eerste en ook uitgezet door een schitterend gedeel te van de voet van de Holterberg en het sterk geaccidenteerde Niemendal en Klein Zwitserland. Bij het startbureau had de heer S. Markvoort 37 deelnemers ingeschre ven. Er werd gestart om de kwart minuut zodat iedereen zijn eigen tem po kon bepalen. De beste lopers ble ken in de staartgroep te zijn inge deeld. Bij deze groep was de tijdcon- trole in handen van de heren F. Groe newoudt en F. Paule. In de cantine in het Sportdal kon de heer J. ten Velde de volgende einduitslag bekend maken van het ruim vijf kilometer lange parcours: 1. Bert Knapen 24 min, 17 sec., 2. Jan Stegeman 25 min 43 sec., 3. Gerrit Paalman 0,26.59. 4 en 5 ex eouo Joh. Veneklaas en O F v. d. Wal (Tubergen) 0.27.13, 6 W. Klein Velderman 027.15. 7. O. Rannink 0.27.23, 8. W. Nijenhuis 0.27.29, 9. W „Ouders leert uw kinderen spelen" is de gedachte achter een landelijke fotowedstrijd, die wordt gehouden onder het motto „Kinderen, ouders en speelgoed". Deze wedstrijd vindt plaats ter gelegenheid van de inter nationale Speelweek 72, waarvan de opening in de Paasvakantie plaats vindt met een expositie in het Am sterdamse Esso Motorhotel van de winnende foto's. Organisatoren van de foto-wedstrijd (waaraan iedereen vrij kan deelne men) zijn de Kommissie Speelweek te Den Haag en de redactie van het maandblad Ouders van Nu. Er zijn prachtige pryzen beschikbaar voor de amateur-fotografen, waaronder fo to-camera's, verschillende soorten speelgoed, als een compleet spoor wegemplacement, een poppendroom- huis, en een auto-racebaan. Binnen het onderwerp „Kinderen, ouders en speelgoed" kan vrij wor den gefotografeerd. Het is dus niet noodzakelijk dat alle drie deze ele menten op de foto aanwezig zijn. De jury let vooral op de originaliteit van het gefotografeerde beeld, waar door ook amateurs, die niet zelf ont wikkelen en afdrukken kunnen mee- Vrijdag 7 t.m. zondag 9 jan. keur meesters buiten de diensturen J. Hof, Schepenenstraat 16, telef. 1679. Maandag 10 jan. t.e.m. zondag, 16 jan.: C. Dijkstra, Schoolstraat 5 tel. 1833. Aangifte gestorven dieren op zater dag van 9.00-11.00 uur aan het slacht huis tel. 1318. Vrijdag 7 januari 20.00 uur: Ledenvergadering van de afd. Holten van de Partij van de Arbeid in hotel Vosman. Zondag 9 januari 19.30 uur: Dansen in Bar-Dancing Boode te Bathmen (zie adv.). Maandag 10 januari 14.00-21.00 uur: Doorlopende grote naaimachinedemonstratie in Dorps hotel „Holterman" (zie adv.). 20.00 uur: Ruilavond van de Holtense Postzegelculb „H.P.C." in hotel Vosman. Spar Supermarkt H. Koopman, Dorpsstraat de gehele dag gesloten. Dinsdag 11 januari 13.30 uur: Voorlichtingsbijeenkomst ruilverkaveling „Holten-Markelo" in hotel „Vosman" (zie bericht), 20.00 uur: Jaarvergadering chr. gem. zangvereniging „Soli Deo Gloria" in gebouw „Rehoboth". Nieuwe le den hartelijk welkom. 20.00 uur: Hervatting repetities Her vormd Kerkkoor. 20.00 uur: Nieuwjaarsvisite van de afd. Dijkerhoek van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen in café „Het Bonte Paard". Woensdag 12 januari 20.00 uur: Samenkomst Herv. Vrou wenvereniging Dijkerhoek in „Be thanië". Gebr. Steunenberg en fa. Dollekamp en Zn de gehele dag gesloten (zie advertentie). Donderdag 13 januari Begint in Holten de opruiming (zie de advertenties in dit nummer). Vrydag 14 januari 19.45 uur (precies)Toneelvoorstel ling door de Espelose Toneelvereni ging in „Het Trefpunt" (zie adv.) Maandag 17 januari 19.45 uur: Jaarvergadering afd. Es- pelo Plattelandsvrouwen in „Het Trefpunt". Dinsdag 18 januari 20.00 uur: De film over Holten in de Dorpsschool. Toegang vanaf 19.30 20.00 uur: Hervatting repetities chr. gem. zangvereniging „Soli Deo Glo ria". Nieüwe leden hartelijk wel kom. Donderdag 20 januari 14.00 uur: Jaarvergadering Veefonds „Holten" in café Kalfsterman. 20.00 uur: De film over Holten in de Dorpsschool. Toegang vanaf 19.30 u. 20.00 uur: Jaarvergadering van de afd. Holten van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen in Dorpshotel „Holterman". Vrijdag 21 januari 20.00 uur: De film over Holten in de Dorpsschool. Toegang vanaf 19.30 u. Zaterdag 22 januari Viering 25-jarig bestaan van de af deling Holten van het NVV met een receptie en een feestavond. Donderdag 10 februari 20 00 uur: Neveda-show van de afd. Holten van de Ned. Bond van Plat- landsvrouwen in zaal „Amicitia". doen. Een deel van de ingezonden foto's zal een week lang (tijdens de Speelweek) in Amsterdam worden tentoongsteld. De Speelweek 72 -is een landelijke manifestatie, die tot doel heeft de verbetering van de kwaliteit van het in Nederland verkochte speelgoed, het bevorderen van de creativiteit van het kind en de spreiding van de verkoop van speelgoed-artikelen. Kommissie vindt het onjuist, dat een kind met de verjaardag of met Sin- terkiaas een berg speelgoed krijgt en verder het hele jaar niets. Ook speelgoed moet met de ontwikkeling van het kind meegroeien, hetgeen tot de gedachte „Ouders leert uw kinde ren spelen" bij de foto-wedstrijd heeft geleid. In de Kommissie Speelweek heb ben vertegenwoordigers zitting van de Nationale Speelraad (waarvan prof. Bladergroen te Groningen voor zitster is), de Stichting Goed Speel goed, de Algemene Nederlandse Ver eniging van Speelgoedfabrikanten en andere organisaties op speelgoedge- bied in ons land. Tot 1 maart 1972 kunnen de foto's zowel in kleur als zwart-wit worden ingezonden op een formaat van ten minste 18 x 24 cm, in verband met de tentoonstelling. Inzenden naar de redactie van Ouders van Nu te Wa- gemngen. In het april-nummer van dit blad wordt de uitslag bekend ge maakt. Geboren: Gerritje Willemina Johan na, dv E. J. Denekamp en G. W. J. Brinks, Lageweg 31. Harmina Jenneke, dv J. H. Klein Teselink en J. H. Jansen, Neerdorp 20. Lucil le Jacqueline, dv J. Hulshoff en C. J. Wolff, Mr. G. Vixseboxsestraat 21. Hermina Johanna, dv A. -Brink man en B. Nijland, Dijkerhoek 6. Overleden: H. J. Oplaat, 94 jaar, Borkeld 88. BEVOLKING Ingekomen: N. de Goijer van Goor naar Deventerweg 22. Mevrouw H. J. H. M. van der Harst-Schwartz van Gorssel naar Postweg 106. J. van der Harst van Maassluis naar Postweg 106. G. W. H. E. van Diek en gezin van Winterswijk naar Landuwerweg 1. Vertrokken: W. C. Danen en ge zin van Bessinkpasstraat 5 naar Mar kelo. Mejuffrouw S. Haller van Bushofstraat 5 naar Deventer. F. H. Schippers en gezin van Winkel bergweg 1 naar Enschede. Schippers (Wierden) 0.27.45 en 10 A. M. Woesthuis (Nijverdal) 0.27.50. Een sportief verlopen en goed ge organiseerde cross van de S.V. „Hol ten" waarvoor de heren Ter Hoeven en Paule dit jaar wiselbekers be schikbaar stelden. De prijsuitreiking zal plaats vinden op de feestavonden, welke in februari a.s. gehouden wor den ter gelegenheid van het 50-jarig jubileum van de S.V. „Holten". Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend, dat de Mini ster van Volkshuisvesting en Ruimte lijke Ordening ter bevordering van de werkgelegenheid in het voor de bouwnijverheid ongunstige wintersei zoen heeft besloten voor werkzaam heden waarvoor geldelijke steun uit 's Rijks kas kan worden verkregen op de voet van de Beschikking gelde lijke steun verbetering woningen en woonbuurten het rijkssubsidie met 20 pet te verhogen, indien deze werk zaamheden geheel binnen de periode van 1 december 1971 tot 1 maart '72 worden uitgevoerd. Om voor deze extra subsidie in aanmerking te kunnen komen is het echter noodzakelijk, dat bedoelde werkzaamheden in normale werk uren worden uitgevoerd door werk nemers in dienst van bouwvakpa troons of door bouwvakpatroons zelf. Het normale subsidie voor verbete ringswerkzaamheden kan, evenals voorheen ook worden verkregen als de werkzaamheden (al of niet ge durende de winterperiode) bijvoor beeld gedeeltelijk door de betrokkene in zijn vrije tijd zijn uitgevoerd. Voor werkzaamheden, die gedeeltelijk in vrije tijd zijn uitgevoerd kan even wel niet de verhoogde bijdrage wor den toegekend. Holten, 7 januari 1972 Burgemeester en wethouders van Holten W. H. Enklaar, bürgemeester G. J. Langenbarg, secretaris. De VVV Holten gaat ten gerieve van onze lezers het schema-over zicht vermelden van de vakanties in 1972. Het schema voor de vakantiesprel- ding van het bedrijfsleven in het jaar 1972 is bekend. Men kwam tot de vol gende opstelling: 1 juli tot en met 15 juli: het oosten en noorden van Neder land, evenals de bouwbedrijven, de nevenbedrijven en de textiel industrie. 15 juli tot en met 29 juli het gedeelte van ons land ten zui den van de grote rivieren, name lijk Noord-Brabant, Limburg en Zeeland. 29 juli tot en met 12 augustus het westen van ons land. te we ten Nnord-Holland, Zuid-Holland, Utrecht en Gelderland ten noor den en westen van de rivieren, evenals de metaalindustrie Tevens treft u zeven aantrekkelijke reisevenementen in Overijssel aan, folders hierover kunt U aan het VVV-kantoor afhalen. De jongeren willen wij attenderen op het lidmaatschap van de NJCH. Voor f 12,50 per jaar kunt u van ve le voordelen genieten. Inschrijven is mogelijk aan ons kantoor. Ook kunt u nu reeds uw kampeerfor- mulieren aanvragen. Een goede raad, vraag nu reeds uw vakantiebescheiden aan. De VVV Overijssel heeft een nieu we folder in vier kleuren uitgegeven over zeven aantrekkelijke reis-eve- nementen voor 1972 in mooi Overijs sel. Die evenementen zijn: een week- arrangement in de Hanzestad Kam pen, waar ook hengelaars veel ple zier van hun hobby kunnen beleven. In dit arrangement zijn onder meer een dagtocht naar Giethoorn, een bezoek aan de Flevohof en een tocht naar Urk opgenomen. De kosten van dit arrangement bedragen f 190.. Fotoweekend in Salland (f 61,50) heeft als basis het fotografisch ont dekken van Salland en de Overijssel se Heuvelrug. Aan dat fotograferen is een prijsvraag verbonden. De beste foto wordt namelijk aan het einde van het seizoen bekroond en wat meer zegt de fotograaf die de fo to maakt krijgt een aantrekkelijke prijs. Acht dagen Twente is 'n reeds jaren bestaand en zeer aantrekkelijk arran gement. De kosten bedragen f 229..— Standplaats is Rijssen. Inbegrepen zijn excursies naar het waterrijke West-Overijssel, een bezoek aan de Noordoostpolder en een dagtocht naar Duitsland. Autoweekend langs de Dr. Picardt- route (f 56.50) is een automobilis- tisch weekend door de grensstreek Overijssel-Duitsland waarbij de route wordt gevolgd die samen door de ANWB en de ADAC werd samenge steld. Dit arrangement loopt geduren de de weekeinds van mei tot okto ber. Nieuw is het „Weekeind paardrij den in Delden", speciaal voor beoe fenaren van de hippische sport met ritten door de prachtige Twickelse bossen. De kosten van dit ruiter- weekeind bedragen f 110. Tenslotte is de mogelijkheid ge maakt een weekje (verzorgd en on bezorgd) door Twente te wandelen of te fietsen, waarbij de bagage elke dag door een koeriersdienst naar het einddoel van die dag wordt gebracht. Tijdens dat wandelen of fietsen komt men door landgoederen, die door gaans niet voor het publiek zijn open gesteld. Bovendien ziet men de mooi ste gedeelten van 't toch al zo mooie Twente. Fietsen kunnen eventueel worden gehuurd. De routes leiden van Olden- zaa! naar De Lutte. Denekamp, Oot- marsum, Tubbergen, Zenderen en lenslotte naar Hengelo. Dagelijks krijgt men een lunchpakket mee. De kosten bedragen per persoon f 141,50. Voor deze arrangementen kan men zowel bij de VVV's als bij de ANWB boeker.. Alle inlichtingen zijn verkrijg baar bij de Provinciale VVV Over ijssel, Marktplein 35 te Almelo, telefoon (05490) 1 02 66.

Holtens Nieuwsblad | 1972 | | pagina 1