iionderclag lil iiiiiSS Schwe-dag jeugdsoos werd ludiek succes In een zware cross-country werd de heer J. Murris kampioen van de Bergruiters Prehistorische vondsten bij boerderij Cats opgediept 25 jaar hij „De Vrijheid" en 30 jaar secretaris-penningm. van de v.v. Holten was de heer H. W. Tulier Dit kinderkoor zorgde mede voor een geslaagde zanguitvoering van HG. K." ten in oude ansichten ;|i Jaarverga dering Kiesvereniging „Gemeente Be lang" 10 december Sinterklaas bezocht de scholen Examen BATO-judoka's Plaatse lijke commissie ruilverkaveling Hol- ten-Markelo presenteert programma 1972 Ledenvergadering afd. Hol ten Rode Kruis ;'c Voorlichtingsavond afd. O.L.M. C.B.T.B. en Bedrijfsvoor lichting over „Rundveehouderij" Sint Nicolaasactie winkeliers goed ge slaagd Vergadering afd. Holten N.V.V. stelt programma vast i.v.m. feestelijkheden rond het 25-jarig be staan 17 december Concept-verordening door commis sie „Ruimtelijke Ordening" en „Be stemmingsplan-forum" aan raad aan geboden Recreatieplan voor Sal- land omvat 500 hectare nieuwe voor zieningen In een nacht 3 inbraken ïk Jaarverg. Coöp. Aan- en Ver koopvereniging „Trio" Jeugdsocië- teit „De Schure" verhuisd van schuur naar boerderij „Meerman" 23 december Gemeente Holten heeft sluitende be groting Kerstmiddag bejaarden- sociëteit >k Berend Jan Meijer 25 jaar bij de Post ïjc Ned. Herv. Kerk hield gemeenteavond over catechese ïjc Raad accoord met reorganisatie huisvuilophaaldienst en verordenin gen Commissie Ruimtelijke ordening en Bestemmingsplan-forum Kerst wijding Dijkerhoekse en Espelose Plattelandsvrouwen Ree in doods angst springt slaapkamer binnen bij de fam. G. J. Boode in Espelo 30 december Burgemeester mr, W. H. Enklaar houdt in laatste vergadering van de raad in 1971 zijn „Oudejaarstoe- spraak". Holtense touwtrekkers in actie op het kampeerterrein van „De Poppe" 10 september Zwemkampioenschappen school Dij- kerhoek Damesvoetbal Puck-U.D. in het Sportdal Diploma-zwemmen in „Twenhaarsveld" De heer J. W. Witmer. oud-hoofd der school te Dij- kerhoek benoemd tot inspecteur L.O. Voordrachtskunstenaar Jan Oosterhuis 25 jaar hij „O. G. H." 30 juli Burgemeester Enklaar opende de 17de Braderie. Zomergasten', kozen Alie Koopman als Braderiekoningin -In grote tent presenteerden Hanson en Clark de „Metro Magic Show". Ballonwedstrijd voor de schooljeugd. Jennekesmarkt rond de oude dorps toren was weer zeer druk bezocht. Die Müller winnaar autocross. Provinciale Kampioenschappen Land. Rijverenigingen in Twenhaarsweide H.G.K. voor de RONO Diploma zwemmen in „Twenhaarsveld" >;- 24 september Indrukwekkende herdenkingsplechtig heid op Canadese Begraafplaats t.g.v. de 11e en tevens laatste pelgrimage Kranslegging o.a. door Commander John Leroy Panabaker namens de Canadese regering Geslaagde Sport dag C.J.V-ring Holten Lochemse scholieren als vuilopruimers in actie op de Holterberg Zesde klassers „School met de bijbel" op Prinsjes dag naar>Den "Haag Truus Haan en Gerry Kalfsterman gekozen in nationaal voetbalelftal 1 oktober Twee doden bij verkeersongeluk op de Deventerweg ter hoogte van boer derij Wegstapel Veertig Canadese pelgrims weer naar hun vaderland vertrokken Raad keurde optreden Hondententoonstelling in Essen (Did) kampioen Verbetering verkeerssi tuatie bij .grote viaduct door bouw van voetgangerstunnels Ledenvergade ring PvdA discussieerde over het plan „Beuseberg. woningbouw voor Deventer enz. >;c Bijzonder biologisch verschijnsel bij zeug van de land bouwer Manenschijn in de Beuseberg ïj; Spannende Cross country manege „Teun Beldman" »k Kapiteine De Vries sprak voor Chr. Plattelands vrouwen over ,,'t Werk van 't Leger des Heils" 3 september Vrachtauto botste tegen het viaduct Raad op excursie door ruilverka- velingsgebied Holten-Markelo 1800 deelnemers namen deel aan de Hei- dewandeltocht van de WSV „De trek kers Burgerij in verzet tegen plan ..Beusebeurg" Kolschool viste bij Le lystad >1; Zwemkampioenschappen ,De Noordenbarg 17 september Openbare hoorzitting in „Amicitia" Structuurplan en plan Beuseberg met inwoners besproken Prachtige col lectie paarden op de fokdag van „Hol- batheo" in Dijkerhoek Ruiter Jan Müller in de prijzen op de C.H.I. in Den Haag Niet alleen via ingezonden stukken in de krant maar ook op openbare bijeenkomsten liet hei actie-comité over de veel besproken en becritiseerde „Beuseberg" zich horen Holtens Braderiekoningin Ali Koopman feliciteert motorcoureur en autocross-winnaar Dick Muller De Schure moest worden verwisseld met boerderij Meerkamp 6 augustus Serri Kajoi benoemd tot hoofd van een school in Australisch Nieuw Guinea ïfc Tweede dag Provinciale Kampi oenschappen Land. Ruiters jjc Holten „rustpunt" - Toer de Frats 1971 Laatste bezinningsavond in Braderie tent „H.G.K." zong voor de RO NO Spaarsaldo Raiffeisenbank over schrijdt dertig miljoen 13 augustus Spanning, sensatie en vrolijkheid bij „Zeskamp" Espeloploeg won royaal ïf: Espelose Plattelandsvr. maak ten uitstapje naar Friesland 20 augustus School- en Volksfeest in Dijkerhoek bracht weer volop plezier voor jong en oud Dijkerhoekse Jeugdsocie- teit „Klup 53" officieel geopend ;J- voorlopig actie-comité „Beuseberg" tijdens hoorzitting unaniem af Scho lieren (Klas 5a Dorpsschool) op kraamvisite bij gezin van meester Arendshorst Veel waardering voor jeugdorkest HMV op jeugdfesival in Amerongen Stichting voor Soci aal-Cultureel werk i.o. kan beschik ken over voormalige Chr. Kleuter school Veekeuring in Espelo Joke Schuppert wint autocross in Bathmen Voorlichtingsavond school" met de Bijbel ;Jc 8 oktober De heer Jan Kroon, oud hoofd van de school met de bijbel, plotseling overleden >j; Modeshow Dijkerhoekse Plattelandsvrouwen Expositie Kees Stoop en Otto Dicke in Hengelose Kunstzaal In de dorpsschoolserie verschijnt van de hand van de heer Raiffeisenbank boekte een behoorlijke winst Jeugdige voetballers (o.a, dit Holten Dl) hijsten de kampioensvlag 15 oktober Officiële opening Chr. Kleuterschool „Kleuterhoek" in het Kolcomplex Installatie Padvindsters Waarden- borchgroep 22 oktober Vierde prijs (150 gulden) voor ZVV Blauw Wit '66 De club beëindigde het seizoen 1970-1971 strafpuntloos Boekenfeest in o.l. school in Dijker hoek 19 november „H.M.V." blies rood-wit-blauwe wim pel aan Federatie-vaandel Jaar vergadering buurtvereniging „De Haar" Johan van Geenhuizen prins Carnaval Jan Murris met ,Amor' Bergruiterkampioen Praat avond met gemeentebestuur in Espe lo „Holten" voetballers met groot krentenbrood naar erve „Harwich"* 26 november 29 oktober Echtpaar Aaftink-Kuit, H. J. Wan- sinkstraat 50 jaar getrouwd Bloed- afname-actie Roode Kruis geslaagd Raad akkoord met voorstellen instel ling „Planologische commissie" en „Bestemmingsplanforum" Jaar vergadering Vereniging voor Open baar Onderwijs (V.V.O.) 5 november Serviceflat „De Molenbelt" gaal vier miljoen kosten Ouderavond o.l. Dorpsschool ïJï Holtense Kunstclub genoot van causerie tekenaar Otto Dicke Forum bestaande uit raads fractievoorzitters, beantwoorden vra gen van leden „O.L.M." tijdens le denvergadering in zaal „Vosman" Praatvergadering Chr. Boeren- en Tuindersbond Reünie van Katholie ke Plattelandsjongeren en Chr. jon- gerenverbond in „Het Trefpunt" in Espelo Dropping CJV „De Vrien denschaar" Streekwedstrijd Pony- ruitertjes 12 november Engelse Bulldog van de heer J. v. d. Berg, Industriestr. op Internationale Jaarvergadering IJsclub „De Noord pool" J. H. Schooien 25 jaar bij de Coöperatie Intocht Sint Nico- laas Ledenvergadering AR-Kies- vereniging Nieuw Bloemenmaga zijn Vincent officieel geopend Ou- dersavond „School met de bijbel" 3 december Sint bezocht Espelo en Dijkerhoek P.-uwr' - mak-n vi;fde fase bestem mingsplan „De Haar" door raad g uragen aan fa. J. Krekel en Zn. voor f 147100 C f 76000,-. onder de begroting gemeentewerken) De heer P. Cammeraat, dir. Huis houdschool sprak op ouderavond o.l. Dijkerhoek over het onderwerp Welk voorgezet onderwijs?" Feestavon den O.L.M. en Plattelandsvrouwen in „Amicitia" Bi] de Europese Biblio theek te Zallbommel verschijnt „Hol- 23 juli „Schuredag" jeugdsociëteit „De Schu re" werd groot succes Albert Bie leman prolongeerde zijn schuttersko- ningschap Grote deelname oriën- teringsrit M.A.C. „De Holterberg" jfc Drie avonden van bezinning in de tent in Kalfstermansweide Holtens Nieuwsblad, het in Holten meest gelezen blad, bestaat 23 jaar. En hiermee besluiten wij dit over zicht over het jaar 1971, dat hoe uit gebreid ook, geen aanspraak wil ma ken op volledigheid. Kuipsteken tijdens de School- en Volksfeesten te Dijkerhoek 27 augustus Scherpe kritiek van de raad op De venter bouwvereniging Kolschool veroverde opnieuw de wisselbeker Schoolzwemkampioenschappen Dij kerhoekse Amateurtonelisten oogsten weer groot succes met revue „Daar bij die molen Geslaagde Junioren Sportdag S.V. „Holten" Prestatie loop Trimclub Katrie" Zwemwedstrijden. School met de bij bel ClubkamjSioenschappen Z.C. „Twenhaarsveld" Zwemkampioen schappen o.l. Dorpsschool Oriën- teringsrit M.A.C. „De Holterberg" Z.C. „Twenhaarsveld" eerste in Zwemvierkamp B. H. Brouwer het verhaal getiteld „De Vuurstorm van 1829" -k Dok ter Sytsema sprak voor Chr.'platte landsvrouwen over Hart- en Vaat ziekten

Holtens Nieuwsblad | 1971 | | pagina 8