TERUGBLIK OP HET AFGELOPEN JAAR telegramstijl Donderdag 30 december 1971 Mevr. mr. Smilde, rechterplaatsver- vanger bij de Arr. Rechtbank te Al melo sprak voor Chr. Plattelands vrouwen over het onderwerp ,,Mijn werk bij de rechtbank" Algemene Ledenvergadering Zwemclub „Twen- haarsveld De heer G. A. Vaneker te Hengelo benoemd als trainer-coach van de V.V. Holten" Mooie resul taten voor Eendrachtschutters op con coursen in Groenlo, Huisse, Hengelo en Raalte Zesde klas o.l. Dorps school zong in Rono studio Afdeling van de ABVA herdacht feestelijk 25-jarig jubileum 7 mei E. Krikkink damkampioen P.G.J.O. Hartelijke huldiging van de nieu we ridder in de orde van Oranje Nas sau de heer J. H. Sprokkereef De heer K. Greep, oud-padvinder schenkt Waardenborchgroep terrein troep huis in de Beuseberg Volop span ning bij motocross op de Zuurberg Diploma uitreiking Lagere Agra rische school te Bathmen Jaarver gadering „Holtens Gemengd Koor" Plechtige herdenking van geval lenen in de Tweede Wereldoorlog bij monument vuur de Molenbeltexweft Geslaagde Postzegel-show van de Holtense Postzegel Club Nog slechts een klein aantal uren en 1971 ligt achter ons. Toege voegd aan de lange reeks van jaren die wij het verleden noemen. In deze laatste dagen van het jaar, in het bijzonder op de Oude jaarsavond, denken wij nog eens terug aan veel dingen, die zo een heel jaar door in onze goede gemeente de revue passeerden. Een jaar, rijk aan herinneringen: blijde en droeve. Voor de één meer voor de ander minder. 22 januari Ouders School met de Bijbel" spra ken over Seksuele opvoeding Boe- rendansers als ,,kroamschudders' bij de fam. Struik in de Kozakkenstraat Bungalow in de mr. Vixseboxse- straat in de nacht van 17 op 18 janu ari geheel uitgebrand Vierde lus trum Chr. Plattelandsvrouwen. Gezel lige feestavond in gebouw „Reho- both". ;Jj 29 januari Rolschaatswedstrijden voor de Kol- school Raad besluit tot bouw van 300 woningen in plan ,,De Haar" in samenwerking met Deventer.Jaar vergadering onderling Veefonds „Hol ten" ïj« Nieuwe school in Dijkerhoek officieus geopend ;[c Gezellige feest avond v.v. „Holten" >J; Coveco Hol ten in 1970 stijgende omzet Bonte avond P.G.J.O.-afdeling Raad voor afschaffing mondelinge rondvraag 5 februari De heer H. Ch. Vogelij sprak voor Hervormde vrouwengroep over „De tijd van vroeger en nu" Druk be zochte verkiezingsavond in „Amici- tia". Mr. Barend W. Biesheuvel voor zitter A.R. Tweede Kamersfractie waarschuwt voor politieke versplinte ring i'-c J. H. Sprokkereef nam af scheid van waterschap ,De Schipbeek' ;jc Jaarvergadering afd. Holten Ned. Bond van Plattelandsvrouwen ;j; Teun Nieuwenhuis 30 jaar bij fa. H. Klein Velderman Vierde lustrum Espelose Plattelandsvrouwen in intie me kring herdacht ;Jc Trim- en atle- tiekclub van start Jaarvergadering C.J.V. „De Bouwers" te Espelo. CJV „De Vriendenschaar" hield interes sante enquête jf; 12 februari Koninklijke onderscheiding voor de heer G. Stam. Vier en veertig jaar in dienst van „De Vrijheid Echtpaar Reterink-Bosman 50 jaar getrouwd De heer A. van Pijpen sprak voor Hervormde Vrouwengroep over „On ze opgroeiende jeugd" >;c Villaterrein „Look" aansluiting op hogedruknet gasvoorziening Holtense Trouwtrek- kers succesvol op toernooi in Voorst Freeworkschop in „De Schure" 19 februari Feestavond brandweer. Vrijwilligers- medaille voor brandwacht Jaap Blue- mink. Afscheid van brandwacht Zoet- brood Gouden Cebeco-speld voor pluimveedeskundige J. Stegeman ;J; Na uitbreiding en modernisering Schildersbedr. Schipper heropend Goorse Nachtegaaltjes zongen voor Bejaardensoos Jaarvergadering Ond. Paardenverzekering Inbraak in vleeswarenfabriek „Encko". Blau we V.W. kever gestolen op het NS emplacement werd in Assen terugge vonden Ï-C Ds. R. A. Hoogkamp diende 25 jaar de Gereformeerde kerk „Amicitia" Mooie successen voor „Bergruiters" op Nationaal Indoor- concours te Zuidwolde (Dr.) ;|c HMV concerteerde in Dijkerhoek „Riet voorn" organiseerde Hengelsport avond Jaarfeest Ger. Jeugdclubs. vergadering V.V.V. „Holtens Belang" Chr. Oranjevereniging en Chr. Boe ren- en Tuindersbond ï|c Universal- personeel viste op de Wadden. Good old Frits Haan won de eerste prijs 26 maart Ooi van Jan Reinaardus brengt vier lammetjes ter wereld Boze Twent se boeren demonstreren tegen plan nen van Sicco L. Mansholt. Ordelijke stoet van plm 30 tractoren trok door het dorp. De boeren waren afkomstig uit Goor, Markelo, Delden enz. ;'c Jaarvergadering Holtense Oranjever eniging, Afd. OLM en Vereniging voor Bedrijfsvoorlichting ;Jc Stijgende omzet van de ABN N.V. sjc Ouderavond Kleuterschool Tuinstraat Kapper P.J.G.O, oogstte succes met klucht „Annemarie zeg jij het maar Ged. Staten akkoord met wekelijkse seizoenmarkt >|c Pruiken show kapsalon „Elegant" voor Chr. Plattelandsvrouwen in gebouw „Re- hoboth" 2 april Feestelijke opening nieuwe school in Dijkerhoek De heer H. W. Smale, 40 jaar werkzaam op „De Vrijheid" koninklijk onderscheiden Jaarver gadering „School met de Bijbel. Men nam afscheid van voorzitter G. W. Rietman ;-ï Feestavond Espelose jeugdclubs Overijsselrit K.N.M.V. zonder al te veel problemen. Tweeën zeventig van de 115 deelnemers kre gen een gouden medaille Open Deur-Samenkomst in Dijkerhoek jJj Ere- en eerste prijzen voor slager Piet Brands op Paasweektentoonstel lingen in Rhenen en Raalte Jaar feest CJV „De Vriendenschaar Jaarvergadering Controlevereniging „Holten en omstreken" en K I. ver eniging „Zuid-West Overijssel" 9 april Kleurrijke palmpasenoptocht trok met „H.M.V.en drumband voorop door het Kolcomplex Jaarvergade ring NVV Bestuurdersbond, Fokver- eniging „Fries-Hollandse" en A.R. Kiesvereniging Verkeizingsbijeen- De ploeg van Espelo won de Zeskamp en 2000 bezoekers genoten van de spanning en sensatie 14 mei Ds. R. A. Hoogkamp 25 jaar Gere formeerd predikant in Holten jfc Raif- feisenbank „Holten" in '70 winst van ruim 80000 gulden. Stijging reserve fonds tot boven 1 miljoen Jeugd uitte kritiek op werkgroep instelling Stichting voor Sociaal Cultureel werk Holten Dl kampioen pupillen af deling 21 mei Firma Gebr. Wansink opende nieuwe Supermarkt Jaarvergadering Var- kensfokvereniging „Holten en Omstre ken", Hengelaarsverenignig „De Riet- In'dit overzicht, in deze te rugblik over het jaar dat ging, willen we enkele gebeurtenis sen die meer of minder in het middelpunt van de belangstel ling hebben gestaan en in een van de tweeënvijftig nummers van de drieëntwintigste jaar gang van ons blad werden ver meld, nog eens naar voren ha len: 8 januari Schaatswedstrijden om 't kampioen schap van Holten. Titels voor Truus Haan en Gery den Bouwmeester ïJj André Dekker wint „Oliebollencross" Supp. club vv Holten Bij schaats wedstrijden om schoolkampioenschap beidebekers voor o.l. Kolschool ï-i Schaatswedstrijden Huidhoudschool, Het Bestuur van de jubilerende christelijke Plattelandsvrouwenvereniging 12 maart Geslaagde bazar ten bate van ge bouw „Bethanië" in Dijkerhoek Jaarvergadering Holtense Muziekver eniging „H.M.V." }jj Holtense Postze gelclub „H.P.C. hield show in aula van de Scholengemeenschap waarvoor ook jeugd grote belangstelling toon-, de ïjt Inbrekers tijdens kraak in ga- ;.,n Demonstratie bloemschikken tijdens de floraliatentoonstelling in de Dijkerhoekse school komst „PvdA" in zaal „Vosman" Jan Oosterkamp 25 jaar lid van „O.C.H." A.B.V.A. huldigde 4 le den die 25 jaar of langer lid waren Jaarvergadering van de Stichting „Zieken- en Ambulancevervoer Hol ten en Omstreken", Speeltuinvereni ging „De Kol" Autobedrijf Pots door mej. Wegstapel geopend Bato meisjes er> jongens volleykampioen 16 april Gouverneur-generaal van Canada en mevrouw Roland Michener en Prin ses Margriet door Holten waardig ont vangen. Sfeervolle plechtigheid op 't Canadese Kerkhof Enorme drukte met de Paasdagen „De Haar" had grootste en mooiste paasvuur De heer A. J. Snijders, leraar aan de Rijksmiddelbare Landbouwschool te Hengelo (O.) sprak voor afd. P.J.G.O. ïjï Jaarvergadering afd. Roode Kruis Laatste (4e) Open-Deursamenkomst in dit winterseizoen 23 april Holtens meimarkt was weer gezel lig De Kroon besliste: „Holten krijgt voorlopig geen atheneum als sluitstuk Scholengemeenschap ;-j Fin se asfaltmachine (capaciteit 200.000 kilo warm asfalt per uur!) arriveert op stationsemplacement Professor Diepenhorst' die op werkbezoek in Holten zou komen liet ARbestuursle- den in Dorpshotel „Holterman" ver geefs wachten Universal NV expo seerde in 't R.A.I.-gebouw te Amster dam gladheidsbestrijdingsmiddelen ïj; Vergadering Algemeen Bestuur Stichting „Sportbelangen Holten" Kalfsterman I kampioen van de le Klasse van de Biljartbond „Ons Ge noegen" te Nijverdal en Omstreken ;-c Touwtrekwedstrijden bij café „De Poppe" 30 april Bij inbraak hij horlogerie Aaftink voor f 18.000 aan sieraden gestolen. In de zelfde nacht (23 op 24 april) werd ook ingebroken bij rijwielhandel Aanstoot. De buit bestond hier uit 4 nieuwe schroevendraaiers en enig geld uit de kassa De heer J. H. Sprok kereef koninklijk onderscheiden .1. Dorpsschool en ol. Kolschool ;J« Jaarvergadering Chr. Gem. Zangver eniging „Soli Deo Gloria" ;[c Trouw- trekkersvereniging „Holten" opge richt ï|c Slippartijen op de toeristen- weg 15 januari Inbrekers bij gebr. Schuppert hadden maar kort plezier van buit Hea ring in cafetaria „De Zadelkamp" i.v.m. aanleg parallelweg langs ou- jde E8. De heer B. Gerders, water staatkundig hoofdambtenaar gaf plm. 40 grondeigenaren en belanghebben den toelichting op de plannen Mil- joenwerk aanbesteed voor de Ruil verkaveling Holten-Markelo Vitri ne horlogerie Aaftink gekraakt vv „Holten" besluit tot bouw clubgebouw op „Meermanskamp" ;|c Jaarverga- ■dring veefonds „Ons Belang" tegen fusie ;>j Nieuwjaarsvisite en jaarver- jgadering Dijkerhoekse Plattelands vrouwen Bosloop ZVV „Blauw Wit j'66" Bevolking nam in '70 toe met -17 26 februari In „Het Trefpunt" te Espelo discus sie over catechisatie, doop en kerk dienst tussen afgevaardigden kerke- raad I-Ierv. Gem. en Espelose CJV-ers Mans Pasop nam na 25 jaar trou we dienst afscheid van Machinefa briek „Universal" De heer Traan- man te Enschede sprak voor jeugd- societeit „De Schure" over „drugs" >1; Leerlingen Huishoudschool bezoch ten tijdens werkweek in Arnhem o.a. het paleis van Justitie (rechtszitting) Meester Brouwer sprak voor Plat telandsvrouwen in Dijkei'hoek over „Geschiedenis van Holten" Plezie rige Carnavalsavond „De Fienpreu- vers" 5 maart Wedstrijden afd. EHBO-Kring Deven ter in feestzaal „Vosman". Afd. Hol ten met ruime voorsprong eerste Open-Deursamenkomst in Espelo Geslaagde uitvoering ,,1-I.G.K." en Kinderkoor Staande ovaties voor „H.M.V.", Jeugdorkest en Amuse mentsorkest tijdens uitvoering in rage Rouwenhorst „gestoord". Slaan op de vlucht Feestelijke ouder avond o.l. Dorpsschool ïj; Jaarverga dering Chr. Kleuterschool. Men nam afscheid van voorzitter Hijweege Drs. Rienstra sprak voor Gerei, jeugd over „drugs" Twee bekers voor Holtense Touwtrekkers op toer nooi in Buurse Druk bezoek aan besneeuwde Holterberg Jaarver gadering Groene Kruis" besluit tot belangrijke uitbreiding van 't gebouw aan de Gaardenstr., aanstelling der de wijkverpleegster en contributiever hoging 19 maart Ir. R. Hajema, Assen, stedebouwkun- dige van de gem. Holten gaf raad uitvoerige informatie over gewijzigd plan „De Haar" M.A.C. „De Hol terberg" stelde tijdens jaarvergade ring uitgebreid programma vast „Bergruitertjes" in de prijzen op wed strijddag in Borne ;j; Mr. W. Schol ten, lid der 2de Kamer voor de CHU sprak in zaal „Vosman" over „Op weg naar de verkiezingen" Jaar voorn" Bondsspaarbank Deventer (bijkantoor Oranjestraat) boekte in 1970 ruim 40.000 gulden winst Sei zoenwarenmarkt door burgemeester Enklaar geopend Bergruiters boek ten successen op concourshippique in Almelo ;>c 28 mei Diploma-uitreiking Scholengemeen schap" Puzzelrit Bergruitertjes Bestuur „Groene Kruis" benoemd als 3e wijkverpleegster mej. J. E. Dun can uit Voorburg >|c Hervormde Vrou wengroep maakte uitstapje Prach tige successen voor boerendansgroep „Larense Schopers" op groot inter nationaal folkloristisch festijn in Püt- lingen (Duitsland) Prestatieloop S.V. „B.A.T.O." 4 juni Muizengezin Kolkleuterschool uitge- breil met negenling Stuntavond CJV „De Bouwers" te Espelo Hol tense Scholengemeenschap won voor 4e keer Godelympische Spelen in Die ver (Dr.) Echtpaar Schoneveld- Jansen, Borkeld 96 in het goud Sportduo Holtenscholen voor Basis onderwijs ïJj Brand bij de landbouwer A. Kolkman in de Beuseberg. Scha de 5000 gulden Prins Claus uit in sympathieke brief bewondering voor Cor Bal als milieubeschermer Door zandzuiger worden nabij boer derij CATS préhistorische beenderen opgediept ïk 11 juni Holtense Winkeliers ongerust over uitblijven Komplah C. de K. in Overijssel startte nabij hotel ,,'t Los se Hoes" prik-actie „Vuiligheden" Dorpschoolklas ging spelevaren op het Veluwemeer Rampvlucht PV „De Bergvliegers" Bureau Ruilver kaveling Holten-Markelo aan de Bor- keldweg in gebruik genomen Leer lingen „School met de bijbei" kam peerden in de Treekerbossen bij Oud Leusden Jaarvergadering afd. E.H.B.O. Ria Leeftink sportvrouw 1971 van Huishoudschool „De Noor- denbarg" 18 juni Diploma-uitreiking Scholengemeen schap sfc Verenigd College „De Schip beek" blij met Boer- en Watergraaf Kottelenberg Stichting Sociaal Cul tureel werk heeft voorlopig bestuur Glanzende successen voor H.M.V. en Drumband op concours in Harden- berg. Beide ensembles mogen nu deel nemen aan Topconcours ï|c Muziek schoolleerlingen gaven mooie uitvoe ring „Universal I" kampioen be drijfsvoetbal A Bejaardensociëteit genoot van musical „De wonderlijke tijdmachine van professor Knap" ge presenteerd door de Geref. Jongeren- club en een meisjeszanggroep 25 juni Bovenwoning van de fam. Arends aan de Dorpsstraat door brand verwoest Postbestelling in „De Haar" kreeg galow brandde ook deze woning uit in hartje Holten staartje in de raad ïjj Gemeente gaat procederen tegen elf grondeigenaren in „De Haar" Leerlingen o.l. Kol school wonnen prijzen kleurwedstrijd Ouwehand's Dierenpark Dorps school wint wisselbeker scholenvis wedstrijd Raad akkoord met voor stel van B. en W. vrijstelling ver makelijkheidsbelasting museum „Piet Bos" Musicus Wim Jansen, Kos terpad slaagt aan het muzieklyceum te Enschede met zeer hoge cijfers voor het diploma „orgel B" en Pia no A" Op mars- en tamboerwed strijd van de kring Lochem KNF te Gorssel bovenste plaatsen voor „HMV" en Drumband Blauw witte junioren kampioen C 1 2 juli Burgemeester rectificeert antwoorden over postbestelling in „De Haar" Veel waardering voor zilveren orga nist Anton Koopman ïJj Goede start recreatie werk gezamenlijke kerken in tent op de Borkeld Bouw van twee tunnels naast spoorwegviadukt Waterl. mij. Overijssel koop 37 hec tare van Meilinkbos waardoor ver kaveling wordt voorkomen André Dekker als semi-prof naar het Arn hemse Vitesse Examen Lagera Agrarische School te Bathmen 9 juli Firma Gêrvedink Nijhuis heropende verf-speciaalzaak Ledenvergadering VV „Holten" benoemt Henk Tuller (30 jaar secr.-penn.) tot ere-lid 16 juli Tijdens „Open huis" zeer druk be zoek aan Vaessen-Schoemaker en Co. Gemeenteraad werd na de rondlei ding toegesproken door de directeur de heer J. H. ten Bos. Het z.g. „Open huis" werd gehouden i.v.m. het 10- jarig bestaan van het prachtige be drijf dat zeer snel is gegroeid Edward Vixseboxse won de fel begeerde Frits Paule-Cup Huldiging ridder in de Orde van Oranje Nassau J. H. Sprokkenreef

Holtens Nieuwsblad | 1971 | | pagina 7