Intergemeentelijke samenwerking Handel en nijverheid Bedrijven Herdenkingen Bevolking Personeel Recreatie en Toerisme Cultureel- en Maatschappelijk leven Gezon dh eidszorg Koninklijke onderscheidingen Kerk Brandweer Politie Donderdag 30 december 1971 4 verzorging in een moeilijke situatie, waardoor de tarieven moesten wor den opgetrokken en menigmaal een beroep op de algemene bijstandswet niet achterwege kon blijven. Opgericht werd 'n Stichting voor So ciaal en Cultureel Werk, welke zich ten doel stelt haar schouders te zet ten onder het jongerenwerk. Men mag vertrouwen hebben in de wijze, waarop deze stichting haar werk tracht te verrichten. Behoedzaam probeert deze construc tief haar taak te vervullen, profite rend van de wijze inbreng van de heer van Pijpen. Seizoen-waren-markt had een goede start De nieuwe Christelijke kleuterschool werd bevolkt Pust voor een korte periode, ware, dacht ik, een weldaad voor een ieder, die met het onderwijs bezig is. Voor de onstuimigheid, waarmee de mammoetwet werd vastgesteld en in gevoerd, wordt ons thans de rekening gepresenteerd. Is het wel zo, dat nieuwe onder wijsmethoden, waarbij soms parate 'kennis op 't 2e plan is geschoven, de jonge mens van heden, voldoen de klaar maakt, om zijn taak in de wereld van morgen naar behoren te vervullen? KLEUTERONDERWIJS Zowel het openbaar kleuteronderwijs als het Christelijke, werden op de Kol beter behuisd. Beide kleuterscholen mochten hun onderwijs in nieuwe kleuterscholen gaan geven. Het ogenblik, waarop voldoende kleu ters aanwezig zijn om in de Haar een nieuwe kleuterschool te bouwen is nog niet aangebroken maar wel zeer aanstaande. Maatregelen daartoe zijn reeds in voorbereiding. LAGER ONDERWYS. OPENS. LAG. DORPSSCHOOL. Na een tijdelijke bloedarmoede ten gevolge van het afsplitsen van de Kolschool, begint deze school weer dusdanig vol te lopen, dat het tijdelijk aan de Huishoudschool afgestane les lokaal, het komende jaar niet langer meer gemist zal kunnen worden. Voorts dient in het komende jaar de bouw van een kleuler-basis-school in de Haar zij het in beperkte om vang te worden gerealiseerd. De school dient te worden geënt op de bewoners, die in de eerstkomende jaren in de Haar hun domicilie zul len vinden. De heer B. H. Brouwer, de doyen van de schoolhoofden, is met recht de primus interpares, zijn gezag ontle nend aan de weloverwogenheid van zijn oordeel. Hij is voorts een tweede meester Hendrik Willem Heuvel geworden, be kend door zijn „oud Achterhoeks Boe renleven". Meester Brouwer heeft in dezelfde trant talrijke studie's laten verschij nen, waaruit zijn belangstelling blijkt voor „Holten vrogger en noe", onlangs nog blijkend uit zijn boekje: „Holten in oude ansichten". KOLSCHOOL. Het leerlingenaanbod van deze school blijft groeien, reden waarom het aan tal lokalen werd uitgebreid met twee. De kleuterschool vormt met de Kol school één geheel, waardoor het on derwijs op de Kol, als eerste in Hol ten, een zogenaamde K.B.-school is geworden. SCHOOL DIJKERHOEK De school in Dijkerhoek werd in een geheel vernieuwd jasje gestoken en op 30 maart 1971 in gebruik ge steld. De Dijkerhoekse bevolking is er ge lukkig mede, evenals deze reeds lang gelukkig is met hoofd en leerkrach ten. SCHOOL ESPELO De zogenaamde Bosschool wist zich in het afgelopen jaar te handhaven. In hoeverre het leerlingenaanbod in de toekomst de handhaving van deze school mogelijk zal maken, is thans nog niet te zeggen. De school vervulde als samenbinden de factor in de buurtschap haar ne venfunctie voortreffelijk. HOOFDENCONVENT De regelmatige bijeenkomsten die ik met de hoofden van scholen en de directeur der scholengemeenschap houd, vervult zowel in het persoon lijke als zakelijke vlak een zeer nut tige functie. SCHOOL MET DE BIJBEL Medewerkeing werd gevraagd voor de bouw van twee nieuwe lokalen bij de bestaande school. Nader beraad wees uit, dat het plan tot uitbreiding van het bèstaande schoolgebouw beter achterwege kon blijven en dat het voor een goede spreiding v.h. onderwijs de voorkeur verdient op de Kol een tweede school met de Bijbel te stichten. Voorbereidingen worden getroffen de eerste drie lokalen van .een tot een 6-klassige school uitgroeiende school het komende jaar te realiseren. De bouw van een 6-klassige school met de Bijbel op de Kol verhoogt de mogelijkheid om aldaar te zijner tijd een gymnastieklokaal te kunnen bou wen. SCHOLENGEMEENSCHAP Jaar in jaar uit heb ik u melding gemaakt, dat het gebouwencomplex weer moest worden uitgebreid met een aantal noodlokalen. Dit jaar is het niet anders geweest. Vijf noodlo kalen en ruimte voor de amanuensis werden bijgebouwd, zodat thans van het 43 lokalen tellende schoolge bouw er thans 29 als noodlokalen zijn gebouwd. Het is een absurde situatie, waarbij het eindje de last wel zal moeten dragen, te weten anderhalf miljoen gulden. Ik heb de indruk, dat de afdeling „Bouwzaken" van het departement van Onderwijs en Wetenschappen onvoldoende geëquipeerd is, om een slagvaardig beleid te kunnen voeren. Wat daarvan ook zij, te langen leste is de toestemming afgekomen om in de definitieve bouw van schoolloka len te voorzien. Ten einde te kunnen beschikken over een doelmatig schoolgebouw, is de hulp ingeroepen van het Informatie centrum Scholenbouw van het Bouw centrum te Rotterdam. Tezamen met een bouwteam wordt blijfsrecreant. ook is gediend, niet uit het oog verliezend. Holten te houden tot een vakantie oord, waar het goed toeven is, is on ze eerste opdracht. Het basisplan van het Recreatie schap Salland, dat begin volgend jaar door het Algemeen Bestuur van deze gemeenschap zal worden vastgesteld, houdt met deze visie alleszins reke ning. Onze V.V.V. „Holtens Belang" was als steeds paraat om de vakantie gangers de service te geven, welke mocht worden verlangd. De groei van het toerisme bleek dui delijk uit de cijfers. Het aantal vakantiegangers steeg met 4160 personen. Het dagtoerisme groeide naar schat ting met ongeveer 2000 personen. Het aantal overnachtingen gaf een vermeerdering te zien van 19.660. De hotelovernachtingen vertoonden een toeneming van 862, terwijl 8.890 Het werk aan de totstandkoming van een sportveldencomplex ging in het afgelon°n jaar gestadig voort. De gemeente trok hiervoor in 1971 83.500,- uit terwijl op de begroting 1972 een bedrag ad. f 81.650,- voor kwam. De ambitieuse plannen van de stich ting zullen derhalve in 1972 weer wat dichter bij hun realisering komen. Men zal zich moeten realiseren, dat fasering daarbij nog steeds het pa rool is en dat het eindpunt nog niet zal kunnen worden bereikt. De voetbalvereniging Holten kwam in het afgelopen jaar in het goud te staan. GEWESTVORMING In het afgelopen jaar kwam iets meer tekening in de gewestvorming. Behalve de gemeente Voorst spraken de raden der gemeenten Bathmen, Deventer. Diepenveen, Gorssel, Hol ten, Raalte en Olst zich uit, voor de vorming van een gewest Deventer. Ik verwacht, dat in de loop van het komende jaar dit gewest gestalte zal krijgen. REGIONAAL WONINGMARKTON DERZOEK De gemeenten uit het te vormen ge west Deventer besloten een woning marktonderzoek te doen uitvoeren, zodat enig inzicht, zou kunnen wor den verkregen in de eisen, welke men aan een woning wil stellen en voorst 'n indicatie kan worden ver kregen omtrent de voorkeur voor 'n bepaald soort woningen en aan de woningbehoefte. Het Bouwcentrum te Rotterdam ver richt dit onderzoek. CENTRUM VOOR AUTOMATISE RING OOST NEDERLAND De gemeente Holten participeerde Zoals elders verdwenen ook in Holten een aantal winkelzaken. De spoeling wordt duidelijk te dun, terwijl het verschijnen van zelbedie- ningszaken de koopgewoonte van het publiek verandert. Ondanks diat, mag ik een aantal ver bouwingen van winkelzaken melden: modernisering schildersbedrijf A. Schipper; opening supermarkt gebr. Wan- sink; opening bloemenzaak Vincent; opening garagebedrijf R. Pots; bouw supermarkt „De Spar"; bouw kantoorgebouw A.B.N.; bouw winkelpand GEDO. Voorts werd een seizoenwarenmarkt ingesteld, die met 25 standplaatsen zich in een redelijk goede belang stelling mag verheugen. De heer G. J. Tuitert fungeert on der de leiding van de marktcommis- sie als marktmeester. GEMEENTELIJK ELEKTRICITEITSBEDRIJF Overeenkomstig uw wens is aan de N.V. IJsselcentrale gevraagd om een bod uit te brengen op ons bedrijf. De onderhandelingen zullen in het komende jaar beginnen, waarbij met name zal moeten blijken of overna me van het bedrijf door de IJssel centrale aanvaardbaar kan worden geacht. De directeur van het bedrijf en zijn mensen hebben in het afgelopen jaar de handen vol gehad om de nood zakelijke netverzwaringen tot stand te brengen en om op tijd te zorgen dat het Haarplan van stroom kon worden voorzien. Zij hebben het ech ter geklaard waarvoor ik hen hulde breng. Teneinde u enig inzicht te verschaf fen in wat door het G.E.B. in 1971 werd verricht geef ik u hierbij een greep uit de verrichte werkzaamhe den. kan worden verkregen De heer H. Tuller, die het bedrijf jarenlang uitnemend diende, ging met pensioen en werd opgevolgd door de heer H. W. Wegstapel, die zich reeds spoedig in de voor hem vreemde si tuatie inwerkte. De heer J. Volkerink betekende een welkome aanvulling van het aantal halbedienden. De varkenshal kon ook in 1971 de Amerikaanse erkenning behouden. De directeur, keuringspersoneel en overig slachthuispèrsoneel spanden zich in om de goede gang van za ken, aan het slachthuis zo veel moge lijk te bevorderen. Door de aanwezigheid van een Ca nadees oorlogskerkhof in onze ge meente zijn wij de jaren door extra, bepaald geworden bij de offers, welke in de jaren 1940-1945 voor onze vrijheid moesten worden ge bracht. Dit jaar bezocht de Gouvërneur-Ge- neraal van Canada tijdens zijn Staats bezoek aan Nederland de Canadese begraafplaats alhier. Onze schoolkinderen lieten Canada's hoogste vertegenwoordiger met hun vlaggengroet blijken, dat zijn land in onze harten een warme plaats heeft spoedige afbraak van het bestaande groepsbureau. Besprekingen zijn gaande om het aanvankelijk uitstel van de nieuw bouw ongedaan te maken. De gestadige groei van de bevolking hield aan. Ik noem u enige aantallen: Inwonertal bedroeg per 21 december 1971: 7509 (1-1-1971: 7373). Aantal geboorten 124 (1970:146); aantal overledenen 44 (1970: 69) geboorte overschot 80 (1970: 77) gevestigde personen 420 (1970:326) vertrokken personen 364 (1970:225) positief migratiesaldo 56 (1970:101) Met het toenemen van het aantal ta ken, welke de gemeente heeft te ver vullen, met het hoe langer hoe meer gecompliceerd worden van de be stuurspraktijk, wordt de taak van het gemeentepersoneel niet onbelang rijk verzwaard. Het stemt tot dankbaarheid, dat het met opgewektheid, ijver en toewijding zijn werk bleef vervullen De welvaert spruit uit kloeck be- leit van amptenaren 29 van de 43 lokalen van de Scholengem eenschap zijn nog nood-lokalen thans een programma van eisen op gesteld; dat inmiddels in de grond verf staat. Het is te verwachten, dat de 2 gymnastieklokalen, welke in de bouw zijn voorzien, als één sport hal zullen kunnen worden gereali seerd, mits Uw raad te zijner tijd 't nadelig exploitatietekort voor reke ning van de gemeente wil nemen. Teneinde u 'n inzicht te verschaffen omtrent de omvang van de scholen gemeenschap noem ik u enige getal len: Leerlingen 850 (in 1970:800). leraren 48 conciërges 2 amanuenses 2 administratieve krachten 2 Op onze aanvrage om als bovenbouw van de scholengemeenschap 'n athe neum te mogen stichten, werd nog niet gunstig beschikt. Er bestaat niettemin een redelijk ge fundeerde verwachting, te meer.daar alle gegeven prognoses jaar in jaar uit in gunstige zin werden achter haald, dat onze wens tot stichting daarvan zal worden gehonoreerd. HUISHOUDSCHOOL DER OLM De leerlingeribezetting van deze school liep niet noemenswaard terug en tel de 136 leerlingen tegen 145 leerlingen in 1970. De school heeft haar reden van be staan in de loop der jaren ten volle bewezen. Directeur en leerkrachten zijn ten volle opgewassen tegen de opdracht, die zij te vervullen hebben. Vooralsnog is er geen aanleiding de incorporatie v.d. school in de scho lengemeenschap in dit stadium te be vorderen. Scholengemeenschap en Huishoud school houden de vinger echter op de pols. Zodra de omstandigheden zich wijzigen, waardoor 't samengaan van beide scholen zinvol wordt, wordt de draad van het terzake gevoer de gesprek weer opgevat. Van nature heeft onze gemeente de taak medegekregen 'n recreatiedo mein te zijn voor allen, die de stad willen ontvluchten om in Gods vrije natuur kracht te kunnen vinden voor hun dagelijkse arbeid. Dit legt op ons als bestuurders dezer gemeente een bijzondere verantwoor delijkheid en een bijzondere taak. Wij hebben als zodanig te voldoen aan een breed scala van wensen, dat zich iaan ons opdringt. Ik meen niettemin, dat wij er van uit moeten gaan. dat wij in de eerste plaats de verblijfsrecreatie hebben te dienen, daarbij in bescheiden mate de dagrecreatie, waarmede de ver meer kampeerders in Holten hun tenten opsloegen. Al met al een sterk stijgende ten dens. Men trachtte het de zomergasten zo aangenaam mogelijk te maken door het organiseren van een braderie, wandelingen op de Holterberg, bezoek aan de Kaasboerderij, het. exploiteren van een recreatietent op de Bor- keld. Het bezoek aan het zwembad ver toonde geen stijgende lijn. Het bezoekersaantal daalde met 2000 per sonen. Het culturele leven in onze gemeente kwam tot uitdrukking in de presta ties van onze muziek-, zang- en to- met vele andere gemeenten in Gel derland en Overijssel in het centrum voor automatisering Oost-Nederland. Het is 'n goede zaak, dat Provincia le, gemeentelijke en Waterschapsover- heid hun gegevens opslaan in een ei gen computer, waardoor de privacy van de bestuurden ten zeerste wordt beschermd. SCHOOLADVIESDIENST De gemeenten, die zich voornemen in gewestovrm te gaan samenwerken, beraden zich op het in het leven roe pen van een schooladviesdienst. Hoe nuttig en gewenst een dergelijke dienst ook moge zijn, de financiële consequenties zijn van dien aard, dat, naar het zich laat aanzien, de reali sering van 'n dergelijke dienst, voor alsnog niet in een nabije toekomst zal liggen. Een uiteindelijke jaarlijkse last op de Transformatorhuisje gebouwd en in gericht Haarplan 2; Transformatorhuisje gebouwd en in gericht Diessenplasstraat; Transformatorhuisje geplaatst en in gericht Vianenweg; Transformatorhuisje geplaatst en in gericht Bejaarden Centrum (tijde lijk) Transformator-huisje verplaatst en in gericht N.V/lai^nnïf Hoogspanningskabel gelegd en trans formator verzwaard ten behoeve van N.V. Vaessen Schoemaker. (Hoogspannings- en laagspannings net gelegd en gemonteerd Haarplan 2; Hoogspannings- en laagspanningsnet gelegd en gemonteerd Diessenplasstr. vanaf gemeentehuis. Laagspanningsnet gelegd langs Raal- terweg; Laagspanningsnet gelegd langs Via nenweg. Diverse netten verplaatst en hoog- en laagspanningskabels verlegd en ge legd ten behoeve van de ruilverkave ling Holten-Markelo. Thans nog in uitvoering: Spanningsverbetering Scholmansdijk- Stationsstraat, Holterbroek; Spanningsverbetering Oude Deven- terweg-Maneschijnsweg, Dijkerhoek; Spanningsverbetering Broe'kmans- weg, Haverslagsweg, Espelo. In de Orde van Oranje Nassau werd de heer H. 'J. Smienk geridderd neelverenigingen, die in het afgelopen jaar actief waren. H.M.V. hechtte dit jaar de rood, wit en blauwe wimpel aan haar vaandel, daarmede bewijzend, dat 't 'n korps van bijzondere klasse is, terwijl het tamboerkorps in Hardenberg lauwe ren oogstte. Ook het Jeugdkorps van H.M.V. deed het weer goed. Dokter Nagelhout bleef doorgaan met het bepalen van onze aandacht bij de beeldende kunst. De Algemene Stichting voor Maat schappelijk Werk moest dit jaar tegen de stroom op roeien. De steun van een maatschappelijk werker kwam haar t.e ontvallen, al mogen wij dan dankbaar zijn voor de incidentele hulp, welke nog gebo den kan worden. Schaalvergroting van 't maatschappelijk werk dient zich intussen aan. Door 'n wijziging in de subsidierege lingen kwam met name de gezins- Het mortuarium kan binnenkort worden opgeleverd begroting van f 50.000 tot f 80.000 voor onze gemeente is voldoende illus tratief voor mijn reserve in deze. Al zou misschien aanvankelijk met 1 15.000 - f 20.000 kunnen worden be gonnen, maar hoe lang. Met deze werken was een investe ring van rond 530.000,- gemoeid. Het electriciteitsverbruik steeg met 13,8 procent (landelijk gemiddelde 10 pet.) Aan het net werden 145 verbruikers aangesloten. GROENE KRUIS Uitbreiding der werkzaamheden bracht ook de benoemde van 'n 3e wijkverpleegster met zich mede. Zuster Duncan ving pér 1 juni j.l. haar werkzaamheden aan. Het Groene Kruis-gebouw had ruim tegebrek, reden waarom aan uitbrei ding wordt gewerkt. RODE KRUIS Evenals vorige jaren, mag het Rode Kruis terugzien op een zeer geslaag de bloedplasma-actie. Hulde aan de bloedgevers, hulde ook aan de 'nijve re organisatoren. AMBULANCEDIENST Na de reorganisatie van het ambu lancevervoer. blijkt het ziekenver- voer uitnemend te functioneren. VOORCENTRALISATIEDIENST Het ophalen van kadavers verloopt naar wens dat thané ook pluimvee onder deze regeling valt is als winst punt aan te merken. BEVOLKINGSONDERZOEK OP T.B.C. De heer Petter. die het periodieke bevolkingsonderzoek op T.B.C. leidde heeft geen loon naar werken ontvan gen. Van de 5208 opgeroepenen versche nen slechts 3144 personen op het beeldscherm. Van deze dienst aan de volksgezond heid dienden in het belang van hen zelf meer personen gebruik te ma ken. Misschien dat uitbreiding van de mogelijkheden om ziekten te sig naleren, een volgende maal 'n stimu lans zal zijn, van de geboden dienst gebruik te maken. GASBEDRIJF Aan N.V. Sallandgas te Deventer werd gevraagd te onderzoeken in hoe verre mogelijkheden aanwezig zijn om het gasbedrijf in Sallandgas te te incorporeren. De ontsluiting van de Haar beteken de voor het gasbedrijf een bijzondere belasting, waartegen het echter ten voile was opgewassen. Ik noem u voorts een aantal belang rijke werken, welke werden uitge voerd: Hogedruk-transportgasleiding naar Villa-terrein Look en naar Haarplan 1: Lagedruk-gasnet gelegd en aange sloten in: Haarplan 2e fase, Raalter- weg. Motieweg. ude Deventerweg, Jeurlinksweg. Tuinstraat, Aalpols- weg, Diessenplasstraat, Parallelweg, Ericaweg. De investering hiervoor bedroeg rond f 300.000,--. Het gasverbruik steeg met 18,3 pet. terwijl 160 nieuwe verbruikers op het gasleidingnet. werden aangesloten. KEURINGS-, WAAG- EN SLACHT- IIUISBEDRIJF. Het is met dit bedrijf al niet anders dan met andere bedrijven in de particuliere sector het geval is. De produktie nam toe doch de be- drijfsonkosten evenzeer. De N.V. Udema slachlfe 895.000 kg. meer dan in 1970, terwijl de fa. Pagrach-Hogeslag en ter Harmsel 7000 kg. meer slachtten. De winkelslagers en particulieren slachtten daarentegen 9600 kg. min der. De slachtrechten waren onvoldoende om de exploitatie kosten van hel slachthuis te dekken. In verband daarmede zal het slacht- tarief per 1 januari 1972 worden ver hoogd, zodat een sluitende exploitatie de eredienste van de Nederlands Her gevonden. Onze prinses Margriet vergezelde de Canadese Gouverneur-Generaal en bracht met hem eer aan de Canade se gevallenen. In september mochten wij, wellicht voor de laatste maal, een pelgrimage van Canadese nabestaanden in onze gezinnen ontvangen. De Canadese generaal Gibson, die de bevrijdende Canadese troepen in de ze streek commandeerde, kwam voor de vierde maal de graven van zijn soldaten bezoeken. De schooljeugd onderstreepte op Ko ninginnedag met een zangaubade de betekenis van die dag voor ons volks bestaan. Op 4 mei herdachten wij tezamen onze eigen gevallenen uit de jaren 1940-45. Drie burgers van Holten mochten de verdiensten, welke zij zich verwier ven door trouwe plichtsbetrachting in hun werk ook ten bate van de gemeenschap, waarin zij gesteld wa ren, erkend zien door de verlening van een Koninklijke onderscheiding Het waren H. W. Smale en G. Stam, die mochten terugzien op een uitnemen- staat van dienst bij de Coöp Zui velfabriek „De Vrijheid" van res pectievelijk 40 en 44 jaren. J. H. Sprokkereef werd benoemd tot ridder in de orde van Oranje Nassau wegens zijn verdiensten op een breed terrein des levens in on ze gemeente en onze provincie. Ds. R. A. Hoogkamp herdacht in alle stilte het feit, dat hij 25 jaren lang de gereformeerde kerk van Holten diende. Velen hebben hem niettemin doen blijken, hoezeer zij deze bescheiden pastor waarderen om zijn nobele per soon en om de arbeid, die hij in zijn gemeente verrichtte, troostend in droefheid, medelevend in vreugde, wijzende op de eeuwige dingen des levens. De heer A. Koopman, die 25 jaren vormde Gemeente op het orgel be geleidde, mocht bij dit feit een ogen blik stilstaan in eigen kerkelijke kring. Twaalf maal moest de brandweer dit jaar uitrukken. Twee branden waren van ernstige aard, waarbij de woonhuizen totaal verloren gingen. De heren Möring, J. Vincent en A. Meijerink traden tot het brandweei - korps toe. De heren Zoetbrood en K. T. de Vries zetten de brandweerhelm af. Dank zi1 gebracht aan het brandv/re: dat in het afgelopen jaar paraat was om have en goed te beschermen. De taak van de politie Wordt met de toeneming van hel verkeer gedurig zwaarder. De criminaliteit die ook aan Holten niet voorbijging beteken de, ik denk met name aan de vele in braken die gepleegd werden, soms 'n extra belasting. Aan de groep Holten werden de wachtmeesters le klasse Bruggeman en Veerbeek toegevoegd. Omtrent de spoedige bouw van een nieuw groepsbureau in de 1-Iaar, is enige onzekerheid komen "to bestaan. De verkeerssituatie Dorpsstraat-La- Renseweg/Stationsstraat noopt Lot die nacht en dagh zich zelfs niet spaeren geschapen tot een ieders nut. De hoofdcommies K. B. Koning ver liet ons. Hij werd opgevolgd door de heer H. de Blaauw. De heer A. Beldsnijder, in de rang van commies A en de heer G. H. M. Flinkers in de rang van klerk A kwamen de gelederen ter secretarie versterken, terwijl de heer R. Vuk- kink als adjunct-commies op de af deling bedrijven werd aangesteld, in de plaats van de heer E. D. Bal last, die ons verliet, H,et aantal per soneelsleden bedroeg einde van dit jaar 90 (1970:85). Mijne Heren leden van de Raad, het laatste woord is voor u en voor de genen, die met mij het college van burgemeester en wethouders vormen. Samen zijn wij in goede harmonie door het jaar 1971 gegaan. Samen hebben wij onze bestuurlijke arbeid verricht, onze meningen op tafel leggend, we gend de zwaarte van elkanders ar gumenten, zoekend naar de beslissin gen, welke voor het welzijn en 't wel varen van onze gemeente de beste zijn. Wij hebben de problemen, welke zich aan ons voordeden, benaderd vanuit onze eigen achtergrond, vanuit onze eigen gedachtenwereld. Wij hebben ons daarbij echter slechts laten leiden door onze opdracht om onze goede gemeente Holten naar bes te weten te dienen. Dit onderkennende is er een saam horigheidsgevoel gegroeid, dat heil zaam is voor het werk, dat wij te zamen hebben te verrichten. In deze gezindheid kunnen wij tesa- men met vertrouwen het nieuwe jaar tegemoet gaan, wetende, dat wij el kaar zullen vinden, wanneer het be lang van onze gemeente dat vordert, vertrouwend ook, dat een verkeerd gevallen woord in de vriendschappe- lijke gevoelens, die ons binden, zal worden verwerkt. In versterkte mate is dit het ge val met u heren wethouders en se cretaris. Wij zijn immers nog meer op elkaar aangewezen, onze goede verhoudin gen zijn bepalend voor de kwaliteit van ons werk en voor de vreugde, welke wij daarin vinden. De vertrouwelijkheid van onze om gang, de wetenschap, dat wij, ieder voor zich, er naar streven rechte vo ren te trekken door de akker, waar op wii te zamen arbeiden, verwarmt mün hart. Mijne heren, mijn omzwervingen over het gemeenteliik erf lopen ten einde. Ik sprak u over gisteren en over morgen. Gisteren is ervaring morgen is hoop vandaag is zo goed mogelijk van gisteren naar morgen zien te komen. Inde-daad. dat is onze taak ook weer in hef nieuwe jaar, om met de erva ring van gisteren en de hoop voor mo^ven de svn*hese te vinden voor 'o gelukkig vandaag, voor een geluk kige toekomst. Daarvoor hebben wij wijsheid en ver trouwen nodig, daarvoor b«hoeven wij de moed om onze opdracht te vervul len op de plaats, waarop wij zijn ge steld. de bereidheid ook om met de talenten, ons geschonken, de ge meenschap te dienen en in de gezind heid te staan zoals de dichter Bar nard hel onder woorden bracht: Een mens te zijn op aarde in deze wereldtijd, dat is de Geest aanvaarden, die naar het leven leidt. De mensen niet verlaten Gods woord zijn toegedaan, dat is op deze aarde de duivel wederstaan. Ik wens u allen, in uw gezin en fit -uw werk voor het komende jaar veel heil en veel zegen. Fiets- en voetgangerstunnel zal volgend jaar gereed komen

Holtens Nieuwsblad | 1971 | | pagina 4