Film over klaar is Open Deur-Kerstnacht- samenkomsten GESLAAGDE OPEN KERSTVIERING IN IRENE Openstelling nieuwe secundaire weg Holten-Laren In 1972 doet de gemeente een groot aantal investeringen Assurantiebelasting treedt I januari 1972 in werking Holtense Plattelandsvrouwen vierden het kerstfeest NIEUWJAERS-WENSCH WAAR GAAN WE HEEN? qOEDe KflfiDStH bRANDEN SEfMMATJC SkUIT'DE PST ZOHOP1C ZET KAARSEN WiET OP DE TOCHT ZE •KUNN EN6AAK&&USFÜ1 Zondag oliebollencross in de Holterberg Holten 7-Holten 4 3-6 Boeken om te lachen voor de RONO Uitgebreide reportage Half januari eerste vertoning Openbare Kerkenraads vergadering Jeugd toonde belangstelling Lid commissie woon ruim tezaken by cl ingang van het Jaer onses Heeren MCMLXXII j PLAATS NIET TE KACHEL OF CV Donderdag 3K rfecember 1971 PLftATS DE WfiftRSEB ftECMT OPKtBQUiK TH iCAftBSENyOETJES Zo ligt één nan de velden van het Sportveldencomplex Meermanskamper hij, waarvoor in de begroting voor 1972 weer een bedrag van 81.650,is uitgetrokken. Men hoopt de twee bijvelden plm. augustus-september 1972 in gebruik te kunnen nemenHet hoofdveld zal wat later bespeelbaar zijn. Overeenkomstig hun toezegging, ge daan in de aanbiedingsbrief bij de begroting voor 1972, doen B. en W. de raad een lijst toekomen van be grotingswijzigingen, die een aantal investeringen en andere kapitaalsuit gaven betreffen, welke voornamelijk gefinancierd moeten worden uit de post voor „onvoorziene uitgaven", die In de ontwerp-begroting is geraamd op f 131.919,93. Deze post; wordt eerst verhoogd met de verhoging van de algemene uitke ring uit het gemeentefonds, welke een netto bate oplevert van f 2.818,22 en de verhoging van een drietal be lastingen, geraamd op a. wegenbe lasting f 7000,-. Personele belasting f 3237,50 en hondenbelasting f 950,-, totaal f 11.187,50. Enkele van de in vesteringen c.q. kapitaalsuitgaven zijn, o.m.: verhoging van de subsidie „Stichting Sportbelangen" f 18.150,-, Subsidie Stichting voor Sociaal Cul tureel Werk te Holten f 8.540,-, sub sidie plaatselijke verenigingen (nog nader uit te werken) f 3000,-, aanleg asfaltbetondek op de Toeristenweg over de Holterberg f 120.000.. (te dek ken uit de reserve „quartaire we gen"), verwarming zwembad (te dekken uit daarvoor ingestelde reser-, ve) f 34.000,-, aanleg 2e sirene brand weer f 1110,-, archiefvoorziening we gens ruimtegebrek f 15.000,-, aankoop trekker met maaigerei voor bermon- derhoud f 12.000,-, aankoop lichte be stelauto voor gemeentewerken f 8000, herbestrating: Waagweg, Stations straat, Ga arden,straat (ged.). Haar- straat (ged.), Burg. v.d. Borchstraat en Larenseweg (ged.) f 40.000,-, uit breiding schoolplein openbarebas'Sis- school Dijkerhoek f 6.500,-, aanbren- ,-geh ..slijtlaag on .oude, Deventerweg f 15.000,-, Jeurlinksweg-Oude Diepen- De sportvereniging „Holten" orga niseert in samenwerking met haar supportersvereniging op zondag 2 januari weer een oliebollencross in de Holterberg. Start en finish zijn in het Sportdal waar ook het parkoers ■bekend wordt gemaakt. Aanvang half elf. Johan Veneklaas won de eerste cross, terwijl André Dekker thans speler van Vitesse afgelopen win ter zegevierde. De trainer van „Hol ten", de heer Vaneker, stimuleert de ze cross bij zijn selectiegroep en de andere leiders zijn verzocht voor een zo groot mogelijk deelnemersveld te zorgen. Bovendien wordt het op prijs gesteld, dat ook niet-leden, trimmers en leden van de atletiekvereniging 't nieuwe jaar sportief beginnen. Er worden twee parkoersen uitgezet, zo dat ook minder geoefenden mee kun nen doen. Tweede kerstdag speelden het vier de en zevende elftal van de s.v. Hol ten een oefenwedstrijd in het Sport dal. Met de rust stond de stand nog gelijk 2-2. In de tweede helft wist het vierde elftal door meer routine definitief het heft in handen te ne men. Wat beter omspringen met de kansen bezorgde het vierde elftal een verdiende overwinning. Het .zevende' liet echter een goede indruk achter en bood behoorlijk tegenstand. veenseweg (ged.) f 4500,- en Landu- werweg f 4500,-, aankoop schaftwa- gen gemeentewerken f 3000,-, bijdra ge ruilverkaveling Holten-Markelo in Aalpolsweg 30 pot. van f 35.000,- is f 10.500,-, verharding Dikke Steenweg f 20.000,-, en Postweg en Pannenweg 70 pet. van f 70.000,- (30 pet. subsidie) f 49.000,- en verlichting van voetgan gers- en rijwieltunnels f 10.000,-. Door rente en afschrijving van deze investeringen, door de kapitaalsuitga ven, door de uitbreiding van perso neel f 52.000,-, rente en afschrijving van alsnog in 1971 gedane investerin gen en enkele andere kleine uitgaven daalt de tot f 145.925,65 verhoogde post voor „onvoorzien" tot f 11.418,03, zodat niet alle wensen kunnen worden vervuld, zoals voltooiing trottoiraan- leg Pastoriestraat, riolering Holter berg, vergroten zwembad c.q. bouw overdekt zwembad, annex restaurant en aanleg riolering in ged. School straat te Dijkerhoek. welke dan ook als „pro memorie" zijn opgevoerd. In het literair kwartier van de RO- NO op zondag 2 januari (18.00 - 18.15 uur) bekijkt drs. J. Pop een soort ro man, die de laatste tijd op de boe kenmarkt is verschenen, nogal op gang maakt en wel aangeduid is als „wegwerproman". Het doel van deze romans is om door een pienter geschreven kolder- verhaal de lezers te vermaken. Vaak wordt in zulke verhalen de draak gestoken met afgoden van on ze tijd als seks, rekreatie en rekla- me. Reinder Rienk van der Leest uit En schede publiceerde al in 1969 Friese roman in dit geni'e („Komme dy Kepers?" (Miedemapers, Leeu warden). Tot dit genre kan men ook de boeken rekenen, die Rinus Ferdi- nandusse de laatste tijd publiceert, evenals „Zuster Belinda en het ge heime leven van Dokter Dushkind van Peter Andriesse (Bruna-Utrecht). In hetzelfde programma bespreekt C. F. de Vries de bundel opstellen over schrijvers in binnen- en buiten land, die Pierre H. Dubois publiceer de onder de titel „Mettertijd" (Ar beiderspers, Amsterdam). Dubois schrijft onder andere over Multatuli, G. K. van het Reve, Bordewijk, An dré Gide en Russische auteurs. De film over Holten is gereed. Het ligt in de bedoeling die straks omstreeks midden-januari aan het publiek te vertonen. De beelden zijn in kleuren opgenomen op een 8 mm-film. Daar het dus een smalfilm is, worden er hoogstens 150 personen bij een voorstelling toegelaten en zal het publiek in de gelegenheid worden gesteld om kaarten vooruit te kopen. Is een voorstelling volgeboekt, dan kan men eventueel een kaart nemen voor de volgende vertoning. De oudercommissie van de o.l. Dorpsschool gaf indertijd opdracht aan de Zutphense amateurfilmclub „Drogenap" een film te vervaardi gen over Holten van nu. De gedach ten aan de snel opkomende veran deringen in deze vanouds agrarische gemeenschap is hieraan niet vreemd geweest. De filmploeg kreeg vrij mandaat bij het uitvoeren van de opdracht, met dien verstande, dat aan bepaal de gebeurtenissen die plotseling actu eel waren, aandacht zou worden ge schonken. De operateurs hebben zich daaraan goed gehouden. Zo ziet men straks op het witte doel H.M. de Ko ningin, die een bezoek brengt aan de Canadese begraafplaats, een krans leggen, terwijl schoolkinderen bloe men op de graven leggen. Zij plaatst haar handtekening in het gastenboek en onderhoudt zich even met enke len. Het bevrijdingsfeest op 5 mei 1970 is natuurlijk ook opgenomen. We zien de optocht, versierde stra ten en de zeskamp. Het jubileumfeest van de burgemeester passeert de re- Op 1 januari a.s. treedt een voor Nederland nieuwe belasting in wer king, namelijk de assurantiebelasting. 'Deze belasting is opgezet volgens '-een systeem dat in de overige 'E.E.G.-landen reeds lang wordt ge bruikt. De verzekeraars zullen deze assu rantiebelasting aan de verzerden doorberekenen, zodat de premies voor de verzekeringen die niet uitdrukkelijk van de nieuwe belasting zijn vrijge steld, zullen worden verhoogd met 4 pet. assurantiebelasting. De ver zekeraar, in sommige gevallen de makelaar of de assurantiebezorger, draagt deze belasting aan de fiscus af. Van de assurantiebelasting zijn vrijgesteld: levens- en lijfrenteverze keringen; ongevallen-, invaliditeits- en arbeidsongeschiktheidsverzekerin gen; ziekte- en ziektekostenverzeke ringen en voorts transportverzekerin gen en verzekeringen van zeesche pen en vliegtuigen. Pol;sze?e!s vervalt Van de verzeke?-'r>g?n dte wél be last worden, kunrvn als belangrükste worden genoemd: brandverzekerin gen. bedriifsverzekeringen. auto- en brcmT-'-t-verzekeringen, aansprake- lSjkhe'ds-v€ rzekeringen. verzekerin gen van binnen schenen en ptezier- yaartu'gen. glasverzekeringen en kred:etverzekeringen. Tegelijk met. d* invoering van de nieuwe belasting komt het huidige po liszegel te vervallen. Dit betekent dat polissen en alk andere op verzekering betrekking Rebbende stukken 'zoals aanhang- eels) na 1 januari 1972 niet meef be- leeven te worden gezegeld. Verzekerde bedragen Wet verzekering Aansprakelijkheids- Motorrijtuigen (WAM) Alle in Nederland werkende verze keraars, aangesloten bij het Neder landse Bureau der Motorrijtuigenver zekeraars, maken bekend, dat met ingang van 1 januari 1972, doch voor ongekentekende motorrijtuigen, inclu sief bromfietsen vanaf 1 maart 1972, de W.A.-verzekering voldoet aan de hiernavolgende bij de Wet Aanspra kelijkheidsverzekering Motorrijtuigen (WAM) gestelde voorschriften ten aanzien van de verzekerde bedragen: a. f 1.000.000 per gebeurtenis per motorrijtuig. b. Voor motorrijtuigen, ingericht tot het vervoer van meer dan 8 per sonen, de bestuurder daaronder niet begrepen, even zovele ma len f 150.000 als het aantal perso nen bedraagt tot welker vervoer het motorriituip is ingericht, ten hoogste f 300.00 per gebeurte nis. c. Uitsluitend met betrekking tot motorrijtuigen gebezigd voor ver voer krachtens een vergunning ex artikel 4 van de Wel Autover voer Personen, f 30.000.per ge beurtenis terzake van schade toe gebracht toebehorende aan met het motorrijtuig vervoerd perso- Aan de verzekerden zal door de be- 'rokken verzekeraars on de gebruike lijke wijze worden medegedeeld wel ke additionele premie voor de verho ging van de verzekerde bedragen toepasselijk is. vue. Fraaie schimmels trekken de statiekoets door het dorp. Talloze ve le ballonnetjes gaan de lucht in op het plein van de Dorpsschool in de hoop ergens te kunnen melden, dat mr. W. H. Enklaar jubileerde te Hol ten. We zien de intocht van Sinter klaas. Hij arriveert op het perron. Dan is er het jubileumfeest van het hoofd van de dorpsschool, de heer B. H. Brouwers, met de receptie in de hal. Hij rijdt, tot hilariteit van de gasten, op het hem geschonken rij wiel door die hal. Er worden werk zaamheden in het nieuwe plan „De Haar" getoond. De jaargetijden spre ken mee. In het voorjaar ligt er koe in de weide. De boer trekt daar glijdt het kalfje uit de moeder schoot in het malse gras. Kunstmati ge ademhaling wordt toegepast en het diertje wordt flink met stro ge wreven. Even later staat het bibbe rend op z'n pootjes te kijken als het tweede kalfje geboren wordt. We 2 kievitten door de lucht buitelen, maar in de winter is er ijsvreugd op de Noordpool. Er is natuurlijk veel opgenomen, meer dan er wordt vertoond. Dat doet een operateur altijd. Dan sor teert hij en probeert de beste opna men te voegen tot een goed geheel. Soms bleken de weersomstandighe den te ongunstig te zijn geweest en waren bepaalde opnamen onvoldoen de belicht. Die gedeelten moesten helaas verwijderd worden. De filmploeg heeft veel werk ver zet en met eindeloos geduld geknipt en geplakt, bekeken en nog eens be keken, contacten gelegd, geluisterd en gesproken en tenslotte is er een geluidsband met passende muziek aan toegevoegd. Er is natuurlijk veel meer te zien, dan hiervoren even werd aangestipt. Het geheel bestaat uit drie spoelen, die ieder een half uur vergen. De Kerstnacht-samenkomsten, die de Open Deur-groep op vrijdag 24 de cember j.l. had georganiseerd, trok ken een overweldigende belangstel ling. In de eerste bijeenkomst, die om 22.00 uur aanving, was het Her vormde Kerkgebouw tot de laatste plaats bezet. Het muziekkorps ,HMV' o.l.v. dirigent H. M. Fransen had plaats genomen voor de preekstoel en begeleidde afwisselend met het kei'k- orgel de samenzang. Daarnaast speelde het een „Avondlied" van Rimmer en een „Kerstfantasie" van A. den Arend. Bij de aanvang blies een koperkwartet „Dit is de dag die God ons schenkt". Ter inleiding declameerde, mevr. M. Bosman-Vruggink met orgelbegelei ding enkele korte gedichten. Mevr. Paalman-Aanstoot, lid van de Open Deur-groep las enkele bijbelgedeel ten. Ook de tweede samenkomst, die om 23.45 uur aanving, trok veel belang stelling. Na de declamatie van mevr. Bosman werden in deze samenkomst de bijbelgedeelten door een ander lid van de Open Deur-gx-oep, de heer H. van Wijngaarden, gelezen. De chr. gemengde zangvereniging „Soli Deo Gloria" zong in deze samenkomst o.l.v. dix-igent Stei'ken o.m. „Hymne" (n.a.v. Jes. 40 1) „Stille Nacht" en „Eens zal op de grote Morgen". Hulpprediker A. Schellevis, tevens voorzitter van de Open Deur-groep, sprak in beide samenkomsten over „Hij... der schepselen Heer" Uitgaan de van 2 jeugdherinneringen hield hij de aanwezigen voor, dat het Kind in Bethlehems stal niet alleen de ver- héven Heer is, maar dat Hij ook tót ons komt, in onze kille, barre wereld. De konsekwentie daarvan is dat deze Heer geloofd en gediend zal moeten worden. Wij moeten waar maken, dat Hij der schepselen Heer is. Behalve deze opdracht, houdt de titel ook 'n belofte in. Een belofte aangaande de tweede Komst van dit Kind: Eens zal dit Kind in de volle zin des woox-ds zijn „Aller schepselen Heer!" Aldus hulppx-ediker Schellevis. In beide samenkomsten werd het orgel weer bespeeld door de heer An ton Koopman. Helaas moet worden gezegd, dat enkele jongeren de twee de samenkomst, door hun onophoude lijk gepraat, voor velen hebben be dorven. Op donderdag 6 januari a.s. is er weer een openbare kerker aads ver gadering van de Ned. Hervormde Ge meente. Op deze vergadering die om 20.00 uur zal aanvangen in gebouw „Irene" komen de volgende punten aan de orde: 1. Verslag recreatiecommissie. 2. „Het getuigenis" (Op de vorige vergadering was hiervoor geen tijd meer). 3. Openbaarheid kerkeraadsvergade- ring. 4. Presidiaal kerkeraad. De vorige week woensdagavond werd in Irene een open Kerstviering gehouden welke was georganiseerd door de jongerendiensten. cathechi- santen en de 3 C.J.V.'s. De belang stelling voor deze avond was goed vooral de jongere jeugd was goed vertegenwoordig. Mevr- Cammeraat hield een kort openingswooi-d. Ver volgens werden een drietal kerstlie deren gezongen onder muzikale bege leiding van W. Markvoort. Het bekende (Lucas 2) Kerstevan gelie werd niet gelezen maar men had o.l.v. de heren Willernink en Cammeraat een klankbeeld samen gesteld dat handelde over de vierde wijze uit het Oosten. Er werden te- zelfder tijd op 2 diaschermen beelden vertoond van 19 eeuwen terug tot he den. De aanwezigen werd, evenals .de vierde wijze, geconfronteerd met de woorden van Jezus „Dat wat gij gedaan hebt aan deze, een van Mijrx minste broeders, dat hebt gij Mij n Mej. A. Scheperboer bracht voor de pauze het gedicht „Heer geef ons de tijd". Na de pauze werd door Ineke en Wiebe Plantinga uit Ras sen een aantal Volks- en Kerstliedjes gezongen wat erg in de smaak viel bij de jeugd. Het refrein werd dan ook dapper meegezongen. Na eerst gezamenlijk het „Stille Nacht Heilige nacht" gezongen te hebben bedankte mevr. Cammeraat de familie Plan tinga. Zij wees nog een ogenblik op het klankbeeld en vond dat men naast deze Kerstviering ook stil zou moeten staan bij de armen en nede- rigen in deze wereld. Daarom werd er aan de uitgang gecollecteerd dan kon men tenminste wat doen, vol gens haar voor de aktie Solidaridad. Deze collecte bracht ruim f 32,op. Op 31 december a.s. zal in de loop van de morgen de nieuwe weg van Holten naar Laren, die door de pro vincies Gelderland en Overijssel is aangelegd, voor het verkeer worden opengesteld. De nieuwe weg eindigt in de pro vincie Overijssel voorlopig even ten zuiden van Holten nabij de splitsing van de Larenseweg en de Dorperdyk. Deze beëindiging zal met de nodige borden en andere bebakening worden aangegeven. Op dit punt zal het au toverkeer de nieuwe weg moeten ver laten en van de bestaande weg ge bruik moeten maken. De nieuwe weg wordt in de provin cie Gelderland tijdelijk ten noorden van Laren aangesloten op de Holten- seweg circa 150 m. ten noorden van de splitsing van de Holtenseweg en de Markeloseweg. Deze tijdelijke aan sluiting zal met borden worden aan gegeven. De weg kruist de nieuw aangelegde Donderdagavond vóór kerstmis kwamen de leden van de afdeling Holten van de Ned. Bond van Plat telandsvrouwen bijeen om samen met hun introducees kerstfeest in intie me kring te vieren. Bij de opening door de presidente, mevrouw H. Ro- bers-Sprokkeree, werden de vele meegebrachte kaarsen ontstoken en was de zaal mede door de mooie kerstversiering in de goede kerst sfeer. De avond werd gevuld met zang en declamatie, ingeleid door 't voor lezen van 't kerstevangelie door mevr. v. d. Berg. Het door enige leden ge vormde koor bracht onder de goede leiding van mevr. Fransen vier maal een kerstlied ten gehore, waarvan vooral 't laatste: „Dona, nobis, pa- cem" veel indruk maakte. De ver schillende gedichten werden vóorge dragen door de dames ter Hoeven. Kademaij, Kleijn en Ter Borg. Voor de pauze vroeg mevr. Nagel- nout aandacht voor 't door de Bond geadopteerde .Welthy-Fisher project'. Zij vei-telde dat mevr. Welthy Ilon- singer Fisher vanaf haar 72ste jaar (ze is nu 92 jaar!) het analfabetisme in India bestrijdt. Haar levensprin cipe: mensen te helpen door z* te leren zichzelf te helpen brengt zij daar in praktijk. Zij zegt: lezen en schrijven moet onderwezen worden in de taal en in de begrippen van land bouw, voeding, gezondheid en gezins planning. Daarvoor stichtte zij in In dia in de staat Uttar Pradesh het Literacy House. Voor al dit werk is veel geld nodig. De Ned. Bond van Plattelandsvrouwen heeft aangeboden gelden te verzamelen. Daarvoor werd ook op deze kerstavond gecollecteerd. De aanwezigen gaven samen f 122,70. Na een gezellige pauze kwam er be halve zang en declamatie een heel mooi kerstverhaal „Jimsy's kerst feest", voorgedragen door mevrouw Cammeraat. Zij deed dit zo voortreffelijk, dat vele leden dit verhaal, dat voor iong en oud geschikt is, ongetwijfeld thuis bij de kerstboom zullen hebben naverteld. De presidente besloot de bijeenkomst met dank aan alle medewerksters herinnerde aan de eerder gedane mededelingen n.l. 11 januari voorlich tingsavond over de ruilverkaveling en 20 januari de algemene ledenver gadering met demonstratie van kant klossen en 2 films met reisverhalen door leden. rijksweg 1 (E 8) ongelijkvloers, ter plaatse aanwezige aansluiting van de provinciale weg met de E kan naar verwachting tegelijk met de opening van het betreffende x-ijksweg- gedeelte Deventer-Holten omstreeks mei '72, in gebruik worden genomen. De nieuwe weg is een autoweg, te vens voorrangsweg en is verboden voor 't langzaam verkeer, fietsers en brommers; dit verkeer dient gebruik te maken van de bestaande weg. De uitvoering is nog in een zodanig sta dium dat diverse werkzaamheden nog dienen plaats te vinden. Hier en daar dient derhalve met tijdelijke belem meringen rekening te worden gehou den. Tot lid van de Commissie voor Woon ruimtezaken is benoemd mevrouw W. Bulsink-Bakker, Kolweg 76, alhier, in de vacature wegens het overlijden van de heer J. Kroon. V 1 Wy staen al weer aen d'Uytgang van het Oude Jaer het Nieuwe naect al ree het tystip der Geboorte Wy wagten het niet bly. Wy zien niet zonder vrees een Maeger Armoe-spook zig melden aen de Poox-te E Wy hebben goet geleefd, te goet selfs, als thans blyckt f de zeeven maegx-e Koeyen volgen thans de Vetten 2 want wy vex-suymden, (hoorden wy van allen kant) I dat wy de teexing naer de neering moesten zetten Wy moeten oock dit Jaer weer leeven in een Land waarin de Lught verpest, bedorven' het Klimaet is Van smeerigheyt en vuyl rept daeglyckx de Courant Wie durft nog zingen, dat het Leeven niet zoo Kwaed is? E Op 't Haegsche Binnenhof wordt dag aen dag gepraet een yeder schouwt de Last, maar nyemant wil hem draegen H en als het Mes in de besteeding wordt gezet E dan hoort men yeder die het raekt, slegts luyde klaegen 1 De Wooningnoot is oock nog steeds niet opgelost die blyft, belooft men ons, tot 't eynde onser daegen 2 wie kraecken wou, wordt er thans snel weet uyt gezet nog meer Gewelt by al 't Gewelt dat ons komt plaegen 5 f Oock oover des Lands grens lyckt 't ooveral wel mis E daer heerscht oproerigheyt. daer isset alsmaer knocken en 't Geld zweeft in de Lugt, waer valt 't zoo aenstonds neer? Misschien slegts enkelen, die strackx de Vrugten plocken van onze naerigheyt. Wie naer een Liglpunt zoekt die is - eilacie! - al zeer spoedigh uytgekeeken waar men zicht keex't of wendt, een yeder fronst het hoofd E of krabt zich agter 't Oor. Dit is een mislyk teeken - Toch gaen wy maer weer door en vieren 't Nieuwjaersfeest want met ons allen zijn wy weer een Jaertjen ouder en het Geluck - dat is ons al zoo vaeck verteld - l dat zet zich nimmer neer op een gebogen Schouder 1 wie met mooy weer slegts vaert, hy blyve maer liever thuis jj bij deeze Teegenwind moet eyder knap laveeren 2 de Stuurman aen de wal heeft maer een triest bestaen 1 wie Moed en Doorzigt mist, die durft geen Stox-m braveeren 5 En lees gy de Courant, bedenkt dan tog altyd jj het Nieuws bestaet nu eenmaal uit het Ongewone S wie daeglyckx volhardt in werk, in Pligt en Taeck jj die zal geen enlcle Courant met een berigtjen loonen E De Honderdduyzenden die reeds des morgens vroeg k hun eega op haer Bed met 'n bakjen thee verwennen jj zoekt hen nyet in de Courant, zy worden nyet vermeld E die Helden Zonder Naam, geen Mensch zal hen ooyt kennen! r Maar ziet, de Snoodaard die kwaadaex-digh heenenspoedt om Vrouwlief met een Byl het teder Hoofd te klieven r die zal prompt de Courant - en liefst op 't voox'ste Blad - 1 met een compleet Verslag van deeze Daed gerieven! En zoo is het altijd. Bedenkt dus als Gy leest f het Goede Nieuws kan U de Courant nyet steeds verhaelen jjj Zy werd een boekwerek tog, als zy er mee begon E het Goede dat geschiedt, bi-eed voor U af te maeken jj f Let neyt alleen opt zuur, maer proeft des Leevens zoet dan valt er nog veel mee, al valt er oock wat teeghen en Uw Courant wenscht U, oock in het Nieuwe Jaer - ondanks veel Zorgh en Druk. nogtans veel Heil en Zeegen. f 2 Jean Bard. DEVENTER Schouwburg, Grote Kerkhof, telefoon 16641 zaterdag 1 januari aanvang 20.00 uur Nieuwjaarsbal, m.m.v. The east ri ver jazz band. dinsdag 4 januari aanvang 20.00 uur Nieuwjaarsconcert, Overijssels Phil- harmonisch Orkest. woensdag 5 januari aanvang 20.00 uur Driekoningenavond of alles mag, De Haagse comedie. E.D.B. Theater, Smedensti-aat, tel. 13615. Oudejaarsavond vrijdag 31 december géén voorstellingen, donderdag 30 december t.e.m. woens dag 5 januari De bende van ma Gris- son 18 jr. zaterdag 1 januari nachtvoorstelling De dood rijdt mee 18 jr. zaterdag 1, zondag 2 en woensdag 5 januari matinee: De leeuw van Sy- Aanvangstijden: dagelijks 20 uur; vr. gesloten; za. 14-16-18.30-21-23.30 uur; zo. 14-16-18.30-21 uur; wo. 14-20 uur. Cinema, Lange Bisschopstraat, tel. 11100. Oudejaarsavond 31 december géén voorstellingen. donderdag 30 december t/m woens dag 5 januax'i Wie een kuil graaft voor een ander a.l. zaterdag 1 januari nachtvoorstelling Voor een paar dollars meer 18 jr. zaterdag 1, zondag 2 en woensdag 5 januari matinee: Niets dan pech met Laurel en Hardy a.l. Aanvangstijden: dagelijks 20 uur; vr. gesloten; za. 13.30-15.30-18.45-21.15-24 uur; zo. 13.30-15.30-18.45-21.15 u.; wo. i4.30-20 uur. Luxor, Brink, tel. 18662. Oudejaax-savond gesloten, donderdag 30 decemter t.e.m. woens dag 5 januari Blue movie 18 jr. zaterdag 1 en zondag 2 januari ma tinee: Het mysterie van de slangen huid a.l. Aanvangstijden: dagelijks 20 uur; vr. gesloten; za. 14-16-18.30-21 uur; zo. 14-16-18.30-21 uur. Openb. bibliotheek. Brink, tel. 13506. t.e.m. 10 januari Wim van Oostrom met objecten en grafiek. Openingstijden: dagelijks 10-17 en 19- 21 uur; zaterdagavond, zondag en maandag gesloten. Galerie De grote poot, Gi'oie Poot 13, tel. 15495. tot half januari Zdenek Krejci. Openingstijden: dinsdag t.em. zater dag 9-12 en 14-18 uur en vrijdag ook 19-21 uur. Goetick de Rozijnenkorf, Assenstraat tel. 11848. t.e.m. 26 januari Jan van Stolk, ke ramiek. Openingstijden: dagelijks 14-18 uur; vrij. 14-18 en 19-21 uur; maandag ge sloten. Museum De waag. Brink, tel. 14556. t.e.m. 16 januax-i J. G. van Schagen, met unicadrukken. Openingstijden: zie Museum de Waag. Museum De Waag, Brink, tel. 14556. Antieke keukens, fietsen, zilver en aardewerk. Openingstijden: dagelijks 10-12.3( 14-17 uur; 31 december 16 uur geslo ten; 1 januari gesloten; zondag 14-17 uur. Museum de drie haringen. Brink, tel. 14556. Antiek speelgoed en antieke kostuums, Openingstijden: dagelijks 10-12.30 u. en 14.-17 uur; 31 december 16 uur ge sloten; 1 januari gesloten; zondag 14-17 uur. Expositie in modelwoning, Bakkers kamp 8, Schalkhaar. Interieur fa. Berghuis, Schalkhaar, tel. 22737. werk van de kunstenaars; Willy Zandvliet Jan Slijkhuis, Jac. Maagendans. Openingstijden: woensdag, vrijdag zaterdag en zondag 14-16 uur. Deventer kunstijsbaan, Rembrandtka- de, tel. 18877. Openingstijden: elke middag 14-16.3) u. 's avonds 20-22.30 beh, di. en vrij. avond. Zondag ook 10-12.00 uur. Athenaeumbibliotheck, Klooster 3, tel.j 16512. Openingstijden: maandag 13.00-17.33 uur dinsdag 8.30-12.00 uur; 13.00-17.30 uur; woensdag 13.00-17.30 uur; 18-21 uur; donderdag 13.00-17.30 uur; vrij- dag 8.30-12.00 uur; 13.00-17.30 uur. ALMELO. - Varossieau. do t.e.m. wo: Blue Movie zaterdag nachtvoorstelling Schildersmodellen 18 jr. zondagmatinee: Voor een hand vol dollars 14 jr. Aanvanstijden: do t.e.m. wo: 14.3(1 en 20.00 uur. zatex'dag: 16.45, 18.45,j 21.00 en 13.15 uur, zondag: 14.30,1 16.45, 18.45 en 21.00 uur. Cinema Palace: do. t.e.m. wo: Wat zien ik 18 jr. Aanvangstijden: do t.e.m. wo: 14.30, 18.45 en 21.00 uur. za: 18.45 en 21.00 uur. zondag: 14.15, 18.45 en 21.00 u, AAÊSEN ICWTB'J

Holtens Nieuwsblad | 1971 | | pagina 2