Gemeenteraad voor t laatst in 1971 bijeen AAN ONZE ABONNEES Oudejaarstoespraak burgemeester in stampvolle raadzaal Extraatje voor H.M.V. van f 3000.- DE KENTERING VAN HET JAAR Verkiesing ambtsdragers Ned. hervormde kerk Grote belangstelling voor Kerstfeest leerlingen zondags school Espelo-Helhuizen ONZE AGENDA Kerkdiensten Weekenddienst Tandartsen Dierenartsen Storingsdienst GEB Brandmelding Medische Dienst )e nieuwe „Schure" wordt zondagmiddag geopend MMiMMMttateL. - s "-j. Wachtdienst Gezinsverzorging Opening van de nieuwe „Schure" Gevonden en verloren voorwerpen Burgerlijke Stand HOLTENS NIEUWSBLAD Advertentieprijs 1.4 cent per mm (bij contract lager) Abonnementsprijs 6,per half jaar, 12,per jaar Donderdag 30 december 1971 23ste jaargang - No. 53 Uitgave van de Stichting „Holtens Nieuwsblad" te Holten Hoofdredacteur W. Beyers Telefoon 05483 - 1234 Administratie: Gaardenstraat 17, tel. 1533 Redacteur en plv. hoofdred. J. Wigger* Betaling op giro 875587 van de Raiffeisenbank te Holten, t.g.v. Holtens Nieuwsblad Vrijdag 3l december 17.00 uur zullen alle winkels gesloten zijn (zie adv.). Zondag, 2 januari 10.30 uur: Start oliebollencross in het Spdrtdal (zie ber.). 15.00 uur: Opening van de nieuwe „Schure" op het erve Meerman (zie adv.). 19.30 uur: Dansen in Bar-Dancing Boode te Bathmen. Maandag 3 januari Zuivelhandel Nijland, Kolweg, de ge hele dag gesloten (zie adv.). Maandag 10 januari 20.00 uur: Ruilavond van de Holtense Postzegelclub ,,HPC" in hotel Vos man. Dinsdag 11 januari 20.00 uur: Jaarvergadering chr. gem. zangvereniging ,,Soli Deo Gloria" in gebouw Rehoboth 20.00 uur: Nieuwjaarsvisite van de afdeling Dijkerhoek van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen in café ,Het Bonte Paard". Vrijdag 31 december: Oudejaarsdag: HOLTEN Ned. Herv. Kerk: 19.30 uur Hulppre diker A. Schellevis. Extra collecte: Algemeen Kerke- werk. van de Generale Synode. Geref. Kerk: 17.00 uur ds. R. A. Hoogkamp. Collecte voor de Kerk. DIJKERHOEK Bethanië: 15.00 uur ds. P. Lugtig- heid. Extra collecte: Algemeen Kerke- werk van de Generale Synode. OKKENBROEK Ned. Herv. Kei*: 19.30 uur ds. W. P. J. Osinga. Oudejaarscollecte. Zaterdag 1 januari Nieuwjaarsdag: HOLTEN Gebouw Irene: 10.00 uur ds. Lugtigheid. Geref. Kerk: 10.00 uur ds. R. A. Hoogkamp. Collecte: Plaatselijke Stichting Maatschappelijk Werk. NIEUW HEETEN R.K .Kerk: 8.00 en 10.00 uur H. mis. Zondag 2 januari: Ilerv. Kerk: 9.00 uur en 10.30 uur ds. C. C. Addink. Extra collecte ,,Silowerk" in Bel gië. 10.00 uur Jongerendienst in Irene. Geref. Kerk: 9.30 uur ds. R. A. Hoogkamp (Voorber. H. A.). 15.00 uur drs. Cremer van Hellen- doorn. In beide diensten is de ene collecte voor de geestelijke verzorging ver strooiden in het buitenland en van zee-, land- en luchtmacht. Aan de uitgang collecte voor Eigen Kerk bouw". R.K. Kerkdienst: 9.30 uur H. Mis in het gebouw Irene. NIEUW HEETEN R.K. Kerk: 8.00 en 10.00 uur voor- middags. DIJKERHOEK Bethanië: 10.00 uur Hulpprediker A. Schellevis. Extra collecte: „Silowerk" in Bel gië OKKENBROEK Ned. Herv. Kerk: 10.00 uur ds. W. P. J. Osinga (Nieuwjaarsdienst). Oudejaarscollecte. Vrijdag 31 december en zaterdag 1 januari: E A. Witkop, Wierdense- straat 118. Rijssen, telef. 05480-2260, zondag 2 januari: H. Scheffer, Pr. Julianaplein 12, Goor, telef. 05470-2500 van 18.00-19.00 uur (Alleen voor spoedgevallen). iaterdag en zondag 1 en 2 jan.: Th. Oostenbrug, Diessenplasstr. 2, tel. 1515. Zaterdag 1 januari tot en met vrij- iag 7 januari: buiten de dienst- iren electra: J. Kolkman, Gaar- ienstraat 13, telef. 1368. Gas: Geen lienst. iverdag: telef. 1352 (Politiebureau), i Nachts: telef. 1224 (G. W. Knapen) .g.g. telef. 1325 (G. ter Harmsel). In tegenwoordigheid van de hoofden van diensten, schoolhoofden, adjudant van politie, gemeente arts, tal van leden van het gemeentepersoneel, alsmede de echtgenoten van de burgemeester, wet houder Rietberg en gemeente-secretaris, hield de gemeenteraad dinsdagavond naar mocht worden aangenomen zijn laatste vergadering in dit jaar, zodat er in de raadszaal geen plaatsje onbezet bleef. In zijn oudejaarstoespraak schetste de burgemeester, mr. W, H. Enklaar, hetgeen het afgelopen jaar, zowel op het gemeentelijk erf als op maatschappelijk terrein, tot stand kwam. Voor zijn toespraak, die in dit blad in extenso is afgedrukt, verwijzen wij gaarne naar de andere pagina's van de krant. Zijn toespraak werd beantwoord door het oudste raadslid, de heer D. J. Wassink, die verklaarde dat de raad het ten zeerste op prijs stelt, dat niet alleen de hoofden van dienst, maar ook degenen, die aan de diensthoofden ondergeschikt zijn, hier aanwezig zijn. Spreker bedankte namens de raad allen voor de manier waarop zij ook dit jaar weer hun werk gedaan hebben. De burgemeester be dankte hij voor het uitvoerig verslag van datgene wat zowel op gemeentelijk als op particulier terrein in dit bijna afgelopen jaar tot stand is gekomen. Het bijna afgelopen jaar was voor de burgemeester, de wethou ders en de raad, gezien de niet zo gunstige positie van de gemeen te, geen gemakkelijk jaar, maar toch is het ons gelukt enkele van onze verlangens te realiseren. Vooruitziende naar het jaar 1972 voorzag de heer Wansink ook nu weer geen gemakkelijk jaar, gezien het verlanglijstje voor 1972. Als zodanig noemde hij vergroting en verwarming van het bestaande zwembad, een overdekt zwembad, een sporthal in plaats van twee gymnastieklokalen, de voltooiing van het sportvelden complex .Meermanskamp" en het aankopen van een of ander gebouw ter vervanging van het pand „Meer man" ten behoeve van de groep „De Schure" en anderen. De heer Wansink bepleitte sociale aandacht voor het onderhoud van de Toeristenweg, speciaal de berm kanten, voornamelijk aan het begin bij Maats tot hotel „De Holterberg'^ want dit gedeelte is volgens spreker vooral op zondagen levensgevaarlijk. Ook pleitte de heer Wansink voor de bouw van een nieuw gemeentehuis, want daar is dringende behoefte aan gezien de spreiding van de diverse takken van dienst over het gehele dorp. Wat met de grootste spoed voor elkaar moet komen is het komplan, opdat de zakenmensen, weten waar zij aan toe zijn. Zo zijn er die noodzakelijk moeten verbouwen, maar die niet durven omdat het plan nog niet klaar is. Spreker zei dat dit medio 1972 rond is. De heer Wansink dankte de burge meester voor de prettige wijze, waar op deze steeds de vergaderingen heeft voorgezeten en met hem wilde hij ook de wethouders en de secreta ris bedanken voor het vele werk dat ieder jaar weer wordt verzet door het dagelijks bestuur. Ook de notu list, bode en plaatsvervanger betrok hij in zijn dankwoord, alsmede de pers voor de raadsverslagen in de diverse couranten, al zijn die vol gens spreker inet altijd van een beetje partijdigheid verschoond. Na de heer Wansink gaf de ge- meentesecreatris, de heer G. J. Lan- genbarg, een uitvoerig overzicht van de verhouding tussen het bestuur en de ambtenaren. Sprekende over de goede samen werking en 't milde klimaat, dat ge schapen is tussen de drie bestuursor ganen (raad, B. en W. en burgemees ter) zei de heer Langenbarg, na een dankwoord, onder meer: „Ik geloof, dat het meer dan te voren nodig is die samenwerking te bevorderen, omdat wij in steeds ster kere mate van elkaar afhankelijk worden. Door gewijzigde inzichten en op vattingen worden de mensen steeds kritischer, met name ten aanzien van het handelen van de overheid. Er worden sneller op- en aanmerkin gen gemaakt en er wordt vaak di rect en soms op indringende wijze re kening en verantwoording gevraagd, niet alleen aan U, maar ook aan ons, voor hetgeen u hebt gedaan of niet hebt gedaan. Het besturen wordt moeilijker en gecompliceerder en dat slaat terug op de ambtenaren.' Dat behoaft op zichzelf niet zo erg te zijn, maar dat roept ons als per soneel er wel toe nauwkeurig op de hoogte te zijn van uw denken en han delen, opdat ook wij in staat zijn tekst en uitleg te geven van hetgeen u beslist. Daarvoor is meer dan in het verleden een nauwe relatie be slist noodzakelijk en onmisbaar. Het ontbreken van die relatie ver groot de kans op communicatie-stoor nissen en misverstanden, met alle gevolgen van dien. Die gehele verandering van denken en opvattingen eist met name ook van het personeel, een gewijzigde Ihouding. Wij zullen toch meer geduld moe ten opbrengen dan voorheen, wij dienen over een groter incasserings vermogen te beschikken tegenover Vrijdag vanaf 15 uur tot maandag morgen 8.00 uur: C. H. Rietdijk, Mo- lenbelterweg, telef. 1280 (alleen voor spoedgevallen). Dienst wijkverpleging: zaterdag 1 ja nuari en zondag 2 januari: zuster M. ter Borg, Jeurlinksweg N 1, telef. 2365. Zondags tussen 12.00 en 14.00 uur. Ambulancevervoer: donderdag en vrijdag 30 en 31 december: telef. 1338 (Joh. Aanstoot) b.g.g. telef. 1320 (Fa. A. Muller en Zn.). Januari: te lef. 1320 (Fa. A. Muller en Zn.) b.g.g. telef. 1338 (Joh. Aanstoot). u de schuur van de Jeugdsociëteit „De Schure" ajgebroken is hebben de jongelui tijdelijk de oude oerderij op het erve „Meerman", waar de schuur mast stond, in gebruik gekregen, welke het ge leent ebestuur onder de hoede heejt gesteld van de Stichting voor Cultureel en Maatschappelijk 'erk te Holten. Door een inzameling van oude meubels te houden, die goed geslaagd is, hebben 'de iciëteitsleden, de boerderij, die veel meer ruimte bevat dan de schuur, goed kunnen aankleden. Aan loerbedekking zouden ze nog wel wat kunnen gebruiken. Zondag, 2 januari 1972 om 15.00 uur wordt e nieuwe „Schure" geopend, waarbij iedereen uitgenodigd wordt en welkom is. De boerderij zal ech- j ir binnen afzienbare tijd moeten worden afgebroken in verband met het sportveldencomplex Meertnanskamp". mensen, die zich geïrriteerd voelen. Wij zijn misschien nog onvoldoende «toegerust om kritiek op de juiste wij ze te verwerken. Hoe dit overigens ook zij, deze za ken zullen het komende jaar bijzon dere aandacht vragen in de onder linge contacten tussen het perso neel, met name tussen de hoofden van diensten en bedrijven, om daar door tevens interne misverstanden en communicatiestoornissen zoveel mogelijk te voorkomen. Door de grotere kwetsbaarheid van het bestuur en daardoor ook van de ambtenaren zullen wij nog zorgvuldi ger te werk moeten gaan. Door onderlinge werkcontacten zal dit probleem het komende jaar wor den besproken en zullen de interne communicatielijnen aan de gewijzig de omstandigheden worden getoetst. Wanneer wij in deze nauwere re latie in een sfeer van vertrouwen en verdraagzaamheid met elkaar sa menwerken, zowel met de bestuurs colleges als ook onderling, dan kun nen wij het nieuwe jaar met vertrou wen tegemoetzien. Alleen op deze wijze zullen wij in staat zijn het vele werk te doen dat ons in het nieuwe jaar ongetwijfeld weer wacht. Ook het afgelopen jaar moest veel werk worden gedaan. Het heeft U als bestuurscolleges misschien wel eens wat te lang ge duurd, voordat de stukken bij U ter tafel konden worden gebracht. - Dat u er begrip voor hebt ge toond, dat dit niet een gevolg is ge weest van onvoldoende activiteiten onzerzijds, is voor ons juist een aan sporing geweest bij ons werk. Ik zou tekort schieten' als ik niet een ieder, die mij ook dit jaar w< behulpzaam is geweest bij mijn werk zou bedankeri voor de vaak zo spon tane medewerking. Dat ik in dit verband met name het secretariepersoneel noem, zal mij hopelijk niet euvel worden geduid door degenen voor wie die dank evenzeer geldt. Er is met veel toe wijding en onderlinge saamhorigheid gewerkt, waarvoor ik graag mijn grote waardering uitsprak. Een medewerking van velen uit verschillende sectoren en diensten, die voor een goede relatie tussen bestuur en'personeel zo onmisbaar is. Wanneer wij op deze eensgezinde wijze in 't nieuwe jaar weer gaan werken, dan kunnen wij dat nieuwe jaar met vertrouwen tegemoettreden, en ziet de weerkaart voor ons er gunstig uit met een klimaat dat bo ven het normale is gelegen. Dit gunstige perspectief wens ik u allen voor 1972, zowel in uw geza menlijke taak, als in uw persoonlijke leven, alsook de gemeente Holten, bijzonder gaarne en van harte toe." De burgemeester dankte de sprekers vopr hun woorden en nodigde allen uit voor een samenzijn in Hotel Hol- terman. Voordat de burgemeester zijn oude jaarstoespraak hield en de heren Wansink en Langenbarg aan het woord kwamen, werden vier percelen in het villaterrein Look verkocht en verleende de raad aan de muziek vereniging „HMV" een éénmalige subsidie van f 3.000.tot gedeeltelij ke sanering van haar financiële po sitie, zoals wij in ons vorige nummer reeds uitvoerig hebben geschreven. De vier percelen betreffen: D. van de Torre, Pijnacker 1750 m2 voor; f 40.948.00 inclusief f 3200.en f 4.748.00 wegens- aanleg electra en gas respectievelijk omzetbelasting. P. T. van Heeren, Zeist 1925 m2 r voor f 39.808.00 (inclusief f 3200.en1 f 4608.alsvoren), D. C. Hovingk, j Badhoevedorp 2400 m2 voor f 55.198 (inclusief f 3200.— en f 6498.00 als-i voren), en H. W. Grofsmit, Amster-' dam 2000 m2 voor f 42.658.(inclu sief f 3200.en f 4958.alsvoren). De heer Van der Harst merkte naar aanleiding van dit voorstel op, dat men zich wel moet realiseren, dat de muziek zich alleen op straat kan manifesteren, omdat er geen be hoorlijke zaal voor een muziekuitvoe ring is. Hij vroeg het college hieraan wel aandacht te willen schenken. De voorzitter meende, dat het mis schien goed was hierop bij de begro- Vng nader terug te komen. De heer Wiggers bracht B. en W. en de raad als voorzitter van de supportersclub van H.M.V. dank voor deze sympathieke geste in de vorm van deze subsidie en toen wilde de heer Meerman als lid van HMV daarbij niet achterblijven en sloot hij zich bij deze woorden aan. Hierbij delen wij U mede dat U het abonnementsgeld voor 1972 kunt voldoen op postrekening van de Raiffeisenbank te Holten, nummer 87 55 87. Ook kunt U het bedrag betalen op.pnze rekening-courant bij bovengenoemde bank. Tevens is er de mogelijkheid om contant te betalen, tijaens de uren van openstelling van bovengenoemde bank. Het abonnementsgeld bedraagt f 12,per jaar. Na 1 februari 1972 doen wij U een nota toekomen, vermeerderd met 1,administratiekosten. Burgemeester, mr. W. H. Enk laar, houdt zijn oudejaarstoe spraak in 'n overvolle raadzaal. Daar het moeilijk is gemeenteleden te vinden, die zich voor ambtsdrager beschikbaar willen stellen komt de kerkeraad der Hervormde Gemeen te met een enkelvoudige kandidaat stelling en wel: Voor ouderling: in de vacature voor ouderling J. Meesterberends, de heer D. J. Beeftink, Haarstraat 19; In de vacature van ouderling me vrouw J. C. Borkent-de Raad, me vrouw A. W. Schaap-Mientjes, Bes- sinkpasstraat 8; Ouderling G. J. Groteboer, die zich aanvankelijk niet herkiesbaar had gesteld, is.op dit besluit teruggeko men en wordt dus nu weer kandidaat gesteld. In de vacature van ouderling H, Stevens: de heer T. Jansen, Noor denbergstraat 26. In de vacature van wijlen ouder ling J. Tuitert: de heer P. H. Cam- meraat, Boerrichterstraat 1. In de voortgang van de tijd worden wij èr morgen een ogenblik bij bepaald, dat wij onze tijd in jaren tellen. Een nieuw jaar ligt voor ons, met zijn vreugden en zijn zorgen, met de ongewisheid, welke de toekomst nu eenmaal altijd in zich besloten heeft. Op de drempel van het nieuwe jaar markeren wij even de pas, bespiegelend zien wij achterom, filosoferend tasten wij de toekomst af. In de-eindeloze wisseling der jaren wisselt ook de benadering van al datgene, wat wij in ons leven ervoeren. Gebeurtenissen, droeve en blijde, die ons op een ogen blik fel emotioneerden, verbleken, al naar gelang de tijd verglijdt en daarop zijn milder vakende invloed heeft uitgeoefend. Het felle verdriet wordt gelouterd en wij leren vrede te hebben met wat ons beroerde. De vreugde verkeert in dankbare herinnering. Op deze oudejaarsavond terug ziende op datgene wat wij in ons leven en ons werk ondervonden, zullen wij het ook wel ervaren, hoe de tijd ons noodzaakt afstand te nemen, aan ons oordeel de scherpte te ondernemen, de betrekkelijkheid van vele dingen te zien, die ons in het afgelopen jaar ontroerden en beroerden, omdat in ons leven voortdurend een proces van herscheppen plaatsvindt en zich steeds weer nieuwe verwachtingen en nieuwe uitzichten openen. Alles komt en gaat en komt vaak weer terug met een nieuw aangezicht, met een nieuw perspectief. In dit licht bezien is er reden om met vertrouwen en met moed het nieuwe jaar tegemoet te treden, met de bereidheid ook om daarin het leven te aanvaarden zoals dat tot ons zal komen. Niet dringen in dingen door niemand bevroed tevreden slechts treden bij 't licht op het pad en de lamp voor de voet. W. H. ENKLAAR burgemeester van Holten In de vacature van jeugdouderling T. Willemink: mevr. B. J. Waan- ders-Schippers, Espelo 15A en in de vacature van jeugd-ouderling J. A. Stegeman, de heer G. J. Ulfman jr., Dijkerhoek 31. Voor diaken: In de vacature van diaken J. Oolbekkink. de heer G. Mekenkamp, Borkeld 66. In de vacature van diaken mevr. R. Loman-Krorndijk, mevr. H. W. Aaltink-Kevelam, Larenseweg 37. Bezwaren tegen én of meerdere vaH deze kandidaten kunnen schrif telijk en ondertekend tot en met woensdag 5 januari 1972, ingediend worden bij de scriba van de kerke raad: mevr. J. Rietberg-Bronsvoort, Beuseberg 80. Donderdag 30 december tot en met zondag 2 januari: keurmeesters buiten de diensturen H. W. Goor- man, Kolweg 52, telef. 1513. Maan dag 3 januari tot en met zondag 9 januari: J. Hof, Schepenenstraat 16 telef. 1697. Op nieuwjaarsdag en zondag daar aanvolgend geen aangifte en opha len van gestorven dieren. Elke morgen, behalve zaterdag, van 9.00-10.00 uur bij mevrouw C Knijff-Dekker, telef. 1438, b.g.g. telef. 1799 mevrouw Beltman-Aanstoot. Men schrijft ons: „De oude Schure is dood, Leve de nieuwe Schure"! De nieuwe Schure, die nu in de boerderij op Meermans kamp gevestigd is, zal zondag 2 :anuari om 3 uur geopend woroén door een bekend persoon uit Holten. Er is de laatste weken hard gewerkt door veel jongeren. Ook mensen die niet «in het bestuur zaten hebben „hun steentje bijgedragen", waar voor wij hun hierbij van harte dank zeggen. Al deze mensen hebben ge probeerd de nieuwe Schure zo gezel- jig mpgelijk in te richten. Wij nodigen iedereen uit om te komen kijken hoe gezellig 't wel is geworden. Dit kan van 3.00 tot 6.00 uur op diezelfde 2 januari. Vanaf deze dag zal „de Schu re" weer als normaal geopend zijn. De inzamelaktie die „de Schure" za terdag 18 december j.l. organiseerde is met succes verlopen. Veel mensen hebben hun oude meubelen en ande re afdankertjes aan ons afgestaan. Hiervoor willen wij U nogmaals van harte bedanken. Ons meubilair is nu weer voldoende aangevuld, helaas zijn de tapijten nog schaars.. Wij hou den ons graag aanbevolen voor ieder die nog oua'e tapijten, kokosmatten e.d. in een verloren hoekje heeft lig gen. Telefonisch zijn we tc bereiken bij Keuterman no. 1594. Tot ziens op zondag 2 januari 3.00 uur. Het bestuur van Jeugdsociëteit „De Schure" Gevonden: gouden tientje, halsband hond, poes wit-grijs, portemonnaie. Verloren: 1 pr. voetbalschoenen, grijze regencape, portemonnaie met inhoud, transistor, groenwitte hand schoenen, bril met 1, montuur, groen- rode hoofddoek, dameshorloge ,,Re- mova", enkele bankbiljetten (25, 10, 5 gulden). Geboren: Aleida Johanna dv A. J. Landeweerd en A. B. Tuitert, Kol weg 18 Hendrikus Hendrik zv G. H. Ronsen en G. Paalman. Dijker- hoek 24 —Willem zv B. J. Reijlink en H. Krikkink. Dijkerhoek 90 Ger- rit zv G. Keizer en W. Paalman. Hol- terbroek 13 (geb. te Deventer). Gehuwd: H, A. van der Pas, 32 jr, Holterberg 26 e n B. M. Ruwen .oud 25 jaar, Deventer. Overleden. B. van den Bos 55 jaar, Dorpsstraat 55. BEVOLKING Ingekomen: G. H. Dijkerman en gez. van Almelo naar Diessenplas- straat 9 F. R. Crommelin en gez. van Hellendoom naar Holterberg 40. Vertrokken: J. Schöppers van Indus triestraat 6 naar Rijssen L. C. van der Neut en gez. van Bessinkpasstr. 33 naar Markelo. De Eerste Kerstdag werd in Het Trefpunt" te Espelo weer het kerstfeest gevierd samen met de kinderen van de Zondagsschool „Espelo-Helhuizen Na het zingen van Psalm 98 f en 3. gebed en na een geedelte uit het Johannes-evangeiie gelezen te hebben heet te de heer J Nijland uit Nijverdal, als oudste personeelslid, allen hartelijk welkom n.i. de kinderen van de zondagsschool met hun ouders, oud-leerhngen en verdere helangstellenden. Ook Ds Ad dink die aanwezig was namens de Kerkeraad der Hervormde Ge- meente van Holten, werd welkom geheten. Het Kerstevangelie werd vervol gens verteld door de kinderen .van „cle kleine klas, terwijl de kinderen uit de grote klas het kerstspel „Het meisje uit de herberg" voor het voet licht brachten, opgeluisterd mei kerst liederen. Ds. Addink maakte vervolgens van de gelegenheid gebruik om te zeggen, dat hij met plezier naar Espelo was gekomen om de kinderen te zien spelen en ze hadden goed en duide lijk gespeeld en gezongen. Hij wens te het personeel Gods zegen toe tot heil van de jeugd van Espelo. De heer Nijland vertelde, dat er mo menteel ruim 60 kinderen de zon dagsschool bezoeken. 27 a 28 jaar werd het kerstfeest gevierd in het zondagsschoolgebouwtje in de Hei huizen, nadat c^t te klein geworden was ging men Aar de school en nu na 7 jaar was men bijna uit het Trefpunt gegroeid, want op het laat ste moment werden èr nog banken bijgehaald om iedereen een zitplaats te kunnen geven. Mevrouw Nijenhuis vertelde een kerstverhaal. De heer Maatman bood de "3 k nderen. die de zondagsschool verlaten een bijbel aan, terwijl aan het slot de heer E. Krikkink namens t zondagsschoolbestuur iedereen be dankte. die had meegewerkt om deze middag te doen slagen, in het bijzonder het personeel (4 uit Nijver dal en 7 uit Espelo en Neerdorp). Dit „elftal" had daar een zeer be langrijk aandeel in. Nadat de heer Krikkink met dank gebed de bijeenkomst had gesloten werd de kinderen een boek aangebo den en kregen zij een tractatie. De heer Bos uit Nijverdal zorgd» deze middag voor de orgelbegelei ding en de geluidsinstallatie 'werd door de heer E. J. Kers verzorgd.

Holtens Nieuwsblad | 1971 | | pagina 1