s Drie duizend gulden extra subsidie voor HM V Reorganisatie huis vuilophaaldienst door invoering plastic zakken lï;S®i Internationaal Vormings centrum YMCA-CJV Uitslagen en resultaten lagere senioren elftallen S.V. Holten Invoering gemengd tarief In financiële nood BEGROTING 1972 Stand van zaken sport veldencomplex „Meermanskamp55 Schietwedstrijden Huishoudbeurs fBÊBtBÊÊÊSÊÊÊÊ^ Kerstwijding Espelose Plattelandsvrouwen in „Het Trefpunt" EMMERS VERDWIJNEN DE STRAAT VAN Itouderdag 23 december 1971 ËfSfËï! In een voorstel aan de raad zeggen burgemeester en wethouders dat de muziekvereniging HMV hen schrifte lijk heeft geattendeerd op haar moei lijke financiële situatie. De handha ving van het peil van de vereniging, waarin begrepen de drumband en het jeugdkorps, op het huidige niveau, vereisen dermate grote uitgaven in de exploitatiesfeer, dat met het thans jaarlijks beschikbaar gestelde sub sidie geen sluitende exploitatie is te verkrijgen. Daarenboven heeft de vereniging nog een achterstand in de betaling van onder meer de aanschaf van uni formen en de ombouw van het instru mentarium, thans in gebruik bij het jeugdkorps. Hoewel B. en W. van mening zijn, dat de subsidiëring van deze vereni ging niet aan de hoge kant is, was het tot op heden, gelet op de finan ciële positie van de gemeente, niet mogelijk om deze op een hoger peil te brengen. Voor 1972 zal, in het ka der van een algemene subsidiëring van plaatselijke verenigingen, een poging worden gedaan om ook hier in een wijziging aan,te brengen. Volgens een opgave van het be stuur van genoemde vereniging be draagt de schuld per 31 december a.s. rond f 7300. De YMCA (Young Men's Christian Association), met vestigingen in ruim 80 laden, nauw samenwerkend met andere internationale organisatie één van de grondleggers van de oecu menische beweging, met permanen te vertegenwoordigers bij de Verenig de Naties zowel in New York als in In hun aanbiedingsbrief voor de begroting van 1972 geven bur gemeester en wethouders een uitvoerig overzicht van de financie ring en uitvoering van liet sportveldencomplex „Meermanskamp". Bij de begroting voor 1971 werd reeds mededeling gedaan van de aankoop van het complex. Daarmee kwam een einde aan de situa tie, dat deze grond reeds werd gebruikt, voordat de feitelijke over dracht had plaats gevonden. Technisch gezien kon op dat moment derhalve zonder bezwaar uitvoering worden gegeven aan een ver dere uitvoering van de reeds bestaande plannen tot de aanleg van dit complex. Teneinde zulks ook financieel mogelijk te maken werd bij Gedeputeerde Staten dezer provincie het verzoek ingediend om toewijzing van een volume voor het garanderen van rente en aflos sing van een door de stichting Sporthelangen in 1971 te sluiten geldlening. Op grond van de minder goede financiële positie van de gemeente bij de aanvang van het jaar 1971, blijkende uit de be groting over dit jaar, werd dit verzoek evenwel afgewezen, waar door van een verdere voltooiing van het project moest worden af gezien. Bij de naderhand doorgevoerde ombuiging van het begrotings beleid voor 1971 bleek het evenwel mogelijk om alsnog een bedrag van f 63.500,- ten behoeve van de exploitatie van het sportvelden- complex op te voeren. Besloten werd om dit bedrag on der aftrek van de jaarlijkse lasten van rente en afschrijving voor de inmiddels aangekochte gronden, als een eenmalige subsidie aah de stich ting Sportbelangen uit te betalen. Dit heeft uiteindelijk geresulteerd in een reële uitgaaf van een bedrag van f 46.395,49 aan genoemde stichting. Met dit bedrag en mede dank zij de toekenning van een provinciaal sub sidie van f 25.000,kon daarna als nog worden begonnen met een ver dere ontwikkeling van het sportvel dencomplex. Teneinde een inzicht te geven in de stand van zaken met betrekking tot het complex geeft het college een overzicht van de reeds verrichte werkzaamheden naar de toestand per 1 januari 1972. Voltooid zijn: a. de aanleg en het inzaaien van het hoofdveld, twee bijvelden en de oefenhoek; b. de levering en het plaatsen (voor 80 pet.) van de buitenafrastering om de onder a. genoemde vel den; c. de levering en het plaatsen van de veldafrastering en de ballen- vangers ten behoeve van de on der a. genoemde velden; d. de levering en het aanbrengen van de beplanting ten behoeve van de onder a. genoemde vel den. Voorts is reeds een aanvang ge maakt met het afgraven en het egali seren van de twee overblijvende vel den, die ook voor andere doeleinden kunnen worden gebruikt. Een verde re afvoer van het reeds verkochte zand zal in 1972 dienen plaats te vin den. De onder a. genoemde twee bij- velden zul'on plm augustus/septem ber 1972 bespeelbaar zijn. In ver band hiermee zal het noodzakelijk zijn dat: on dat moment de kleedge bouwen klaar znn. Daarmee annex dienen od dat moment, tevens de na volgende voorzieningen te zijn gerea ïiseerd. 3- Het in goede staat brengen van de parkeerplaats voor auto's en de rijwielstalling; 2. het verplaatsen, van enkele toe gangspoorten 3. de betegeling rond de hierboven onder a. genoemde velden; 4. het leveren en plaatsen van de nodige voetbaldoelen; li. nutsvoorzieningen (elektra, gas water pn telefoon): het "w nnd*>midsmr' tenia*-1 frrma:mf3chin»s etc.); Stee" o>- ie via de alge mene dienst reeds een goedge keurd krediet beschikbaar). Na het uitvoeren van deze werk zaamheden zal het mogelijk zijn om een aanvang te maken met het ge bruik van de velden terwijl daarna nog resteeert: a. het inzaaien etc. van de twee overblijvende velden en b. de aanleg van de banen, de oe fenhoek en het clubhuis ten be hoeve van de tennissport. B. en W. menen met het boven staande een zo juist mogelijk over zicht te hebben gegeven van de stand van zaken met betrekking tot het sportveldencomplex .Meermans kamp" bij de aanvang van 't jaar '72 In de primitieve begroting voor- het dienstjaar 1972 is voorhands een raming opgenomn gelijk aan de uit eindelijke raming voor 1971 ad. 63.500,—. Uitgaande van de hiervoor onder 1 t.e.m. 7 vermelde, in 1972 uit te moeren, werkzaamheden en rekening houdende met de nog te betalen kos ten per 1 januari 1972, zullen de to tale kosten exclusief aankoop grond en inclusief de kleedgebouwen zijn te ramen op f 390.000,-, De hieruit voort vloeiende jaarlijkse lasten zijn te becijferen op: Omschrijving: resp: bedrag, termijn afsch., afschrijving, rente a 8V2 Kosten aankoop jgrond f 233.924,76 75 f 3.120 Kosten aanleg f 210.000,— 40 f 5.250 Onderboudsmateriaal f 40.000,— 8 f 5.000 Kleedgebouwen (incl. te verwachten subsidies) f 105.000,— 30 f 3.500 Energievoorziening f 35.000 20 f 1.750 Genève, is bij uitstek geroepen tot het opzetten van internationaal mingswerk. Van 1948 tot 1967 beschikte de YM CA daartoe over het Internationale Instituut ,,Mainau", in het kasteel op het gelijknamige eiland in de Boden- see. Ruim 20.000 personen namen ge durende die jaren deel aan de daar gehouden cursussen en conferenties. Functionarissen en vrijwillige mede werkers uit de YMCA, maar ook stu denten, wetenschapsmensen, bedrijfs groepen, politici, kerkelijke leiders en vele anderen. Toen in 1967 „Mainau" 'n ander bestemming kreeg, was het duidelijk, dat dit werk moest door gaan. Er werd naar een andere ves tigingsplaats uitgezien. En de keuze viel op Nederland. Het Christel. Jon geren Verbond, de Nederlandse YM CA, nam op zich dit internationale project te realiseren. Het CJV bood zijn terrein in Lage Vuursche aan, waar naast de Ernst Sillem Hoeve, het eigen vormings- en recreatiecen trum, het nieuwe Internationale Cen trum zal verrijzen. Het CJV bood ook de inzet van de organisatie aan, van bestuur en staf, om de verwe zenlijking van dit plan mogelijk te maken. In overleg met de internationale bouwcommissie zorgde architecten ingenieursbureau Ir. G. Gerritse NV voor een ontwerp. Met een conferen tiezaal voor 150 personen (uitgerust met vertaalinstallatie)ruimten voor werkgroepen, bibliotheek, 'n self-ser vice restaurant en 60 één- en tweeper soons kamers. De bouw- en inrichtingskosten zullen 3 miljoen gulden bedragen. De finan ciering van het project is voor 77 pet. „rond" voor de nog resterende 23 pet. zullen acties worden gevoerd in binnen- en buitenland. Het hoofd bestuur van het C.J.V. doet nu een dringend beroep op de plaatselijke afdelingen om door het bijeenbren gen van kleine bedragen mee te hel pen om dit prachtige project van de grond te helpen. Twee dingen zijn hierbij duidelijk geworden: dat het niet alleen een grote eer, maar ook een geweldige kans is voor het C.J.V.de Y.M.C.A. van heel Eu ropa krijgt zijn centrum uitgerekend in ons land! dat betekent onder meer kansen op internationale ontmoetin gen, stimulansen voor 't eigen werk, nieuwe financiële mogelijkheden ook voor het C.J.V. dat het een enorme uitdaging voor datzelfde C.J.V. Want het heeft maar te zorgen, dat het Vormings centrum er komt. We zijn benieuwd wat de Holtense C.J.V.'s er van ge maakt hebben. Tot. nu toe hebben wij daar nog weinig van vernomen. f 623.924,76 f: 18.620 f 53.030 Totaal f 71.650,-- Het onderhoud van de velden He. zal geschieden vanwege het Sociaal H'erkvoorzieningsschap „Soweco" te Almelo. Op deze basis menen wij dat met 'n netto onderhoudslast voor '72 kan worden volstaan met een raming van f 10.000.waardoor de totale last voor 1972 is te stellen op 1' 81.650,Onder aftrek van de in de primitieve begroting vermelde ra ming van f (53.500,zal alsnog bij af zonderlijke wijziging een bedrag van f 18,150,- worden opgevoerd. Tenslotte wordt nog ongemerkt dat de verdere aanleg van de twee over blijvende velden en de tennisaccom- modatie dient te worden verschoven naar het jaar 1973. Rekening houden de .met een accres in 1973 ten onzich- <;e van het jaar 1972 hoont men in dat jaar de hiervoor benodigde middelen te kunnen voteren. Bij de in zaal „Vosman" door de Schietvereniging „De Eendracht" om het clubkampioenschap gehouden onderlinge wedstrijden werden de volgende resultaten behaald: GROEP A: 1. J. Haan 124 pnt.; 2 B. Brinkman 118 pnt.; 3. G. Jansen 117 pnt. GROEP B: 1. G. Koopman 117 pnt.; 2. D. J. Nijendijk 114 pnt.; 3. J. van Asselt 105 pnt.; 4. H. Paalman 103 pnt.; 5. A. Paalman 102 pnt.; 6. J. A. Aanstoot 94 pnt.; 7. A. Schuppert 90 pnt. GROEP C: 1. H. J. Bekkernens 98 pnt.; 2. A. Pekkeriet 93 pnt.; 3. Ha verslag 88 pnt.; 4. F. Sluiter 68 pnt. Het gemiddelde van de achutters die 10 van de 20 series geschoten hebben en dus op de helft van de competitie zijn is thans: GROEP Ar 1. B. Brinkman 126.9 pnt. 2. G. J. Schuppert 113.8 pnt.; 3. G. Jansen 103.00 pnt. GROEP B: 1. H. Paalman 11.3 pnt.; 2. G. Koopman 109.4 pnt.; 3. A. Paal man 106.9 pnt.; 4. D. Jansen 106.4 pnt.; 5. J. van Asselt 105.5 pnt.; 6 D. .J Nijendijk 94.7 pnt. GROEP C: 1. J. Sluiter 96.3 pnt.; 2. J. Bouwhuis 94.4 pnt.; 3. A Pek keriet 917 pnt.; 4. G. J. Aaftink 86 pnt; 5 F. Sluiter 84.7 pnt.; 6 A. Bieleman 79.5 pnt.; 7, H. J. Bekker nens 69.1 pnt. Voor alle tiener-scholen zowel voor jongens als meisjes) organiseert de Internationale Huishoudbeurs een wedstrijd in het maken van een se rie creatieve groepswerkstukken. Dit in het. kader van de 27e Huishoud beurs die van 21-30 april wordt ge houden in de R.A.I. te Amsterdam. De opgave luidt om op het thema van de komende beurs „Huis-Tuin en Hobby" voor elk der onderdelen een tweetal cirkels te vervaardigen (doorsnede 60 cm) en deze cirkels op een speciale manier te vullen met ruimtelijke voorstellingen be trekking hebbend op de onderwer pen. Een groot aanbal scholen meldde dch aan voor deze' ludieke cirkel wedstrijden, waaraan geldprijzen en legpenningen verbonden zijn. Doordat het te verwerken materi aal vrij gelaten werd. zullen de prijs winnende scholen hun inzendingen als een bewegend, kleurrijk tableau bij de nigang van de RAI opgesteld vinden. Rekening houdende met de finan ciële mogelijkheden over het dienst jaar 1971 stellen zij voor deze vereni ging alsnog een éénmalig subsidie toe te kennen van f 3000. De dekking van dit bedrag kan worden gevonden: a. door een verhoging van de ra ming van de opbrengst van de leges bouwvergunningen ad. f 2.500.tot totaal f 24.500; b. door betaalbaarstelling van het geraamde bedrag ad. f 400 ten be hoeve van plaatselijke culturele doel einden (volgnr. 424 sub h) c. door -beschikking over het saldo voor onvoorziene uitgaven tot een bedrag van f 100. De afdeling Espelo van de Ned. Bond van Plattlandsvrouwen hield maandagavond de Kerstwijding in het gebouw „Het Trefpunt". Er be stond grote belangstelling voor deze •bijeenkomst, gezien het feit, dat er mar zes leden afwezig waren. De avond werd verzorgd door drie leden en twee bestuursleden. Dit team had er veel werk van gemaakt met een mooie kerstboom de sfeervolle aankleding van het gebouw en de ei- genbewerkte programma's. Ook de in wendige mens was niet vergeten. Na eer korte inleiding van de voorzitster mevrouw G. Slijkhuis-Dikkers werd een slaatje geserveerd en volgde een afwisselend- programma van de clamaties en kerstliederen. In de pau ze werden koffie en hartige hapjes gepresenteerd en zorgde een pick up voor kerstmuziek op de achtergrond. Mevrouw H. J. Iiol-Groothoff las twee kerstverhalen voor en na de pau ze. De inhoud sprak voor zichzelf. Ver der werkten nog mee als gewone le den de dames M. Leunk-Vasters en T. Prins-Schippers. Als bestuursleden gaven hun bijdrage mevrouw J. Ste- vens-Boode en de voorzitster, die met en toepasselijk gedicht en een dank woord de bijeenkomst sloot. Vooraf deelde zij nog mee, dat de jaar vergadering zal worden gehouden op maandag, 17 januari en dat de cur sus „Weet U wat u eet" op 9 maart start en niet op de eerder genoemde datum. „Winter in Lugano" heet een goed koop 7-daags arrangement voor een winlervakantie naar maat in Luga no. Door de zuidelijke ligging heeft Lugano ook gedurende de winter maanden een zacht en droog kli maat. Dit arrangement voor de Zwit serse Rivièra is vanaf heden tot 20 maart 1972 verkrijgbaar. De prijs be draagt vanaf fr. 140,- en men krijgt daarvoor, behalve h t verblijf in een hotel, gratis toegang tot dancings en vrij vervoer op verschillende ver voersondernemingen in Lugano en omgeving. Kinderen t.m. 7 jaar krij gen 50 procent en van 7 t.m. 11 jaar 30 procent korting. Inlichtingen en boekingen bij de reisbureaus. Holten 2-Rood Zwart 3 0-0 Het in degradatiegevaar verkeren de Rood Zwart 3 heeft verdiend één punt uit Holten meegenomen naar Delden. Holten faalde volkomen in de afwerking van vele doelrijpe kansen. Zelfs had Rood Zwart voor de rust de leiding kunnen nemen, echter de midvoor schoot de bal van 2 meter voor het doel hoog over. De schaarse uitvallen van Rood Zwart werden goed opgevangen door de Holtense verdediging die in goede vorm was. Ook na de rust hetzelfde beeld, een veel sterker Holten dat echter niet in staat was te scoren. Veel pech had vandaag echter kanthalf B. Paalman die, drie a vier keer de bal uit een schot net naast de paal zag verdwij nen. Dezelfde speler loste een effect vol schot dat de Deldense keeper met een enorme snoekduik nog net kon bemachtigen. Er werd echter niet ge scoord zodat Holten één punt moest achterblijven op' medekoploper De Zweef 2 dat zelf met 7-2 won van Langeveen 2. Stand kopgroep: De Zweef 2 13-21; Holten 2 12-18; Enter 2 13-16. Luctor 9-Holten 8 5-2 Luctor behaalde een geflatteerde zege op een zich fel verwerend Hol ten. Tactisch ontbrak er echter nog veel aan de jonge rood-zwarte forma tie. Men was te veel aanvallend, zodat er bij een tegen-aanval vaak te wei nig mankracht achter was. Vooral 't eerste half uur stond Luctor onder druk, maar de blauw-witten hadden het grootste geluk van de wereld dat er geen doelpunt viel. Kort voor rust was het echter aan de andere kant wel raak. Na de thee opnieuw een aanvallend Holten met schoten tegen paal en lat. Toen echter de doelman van Holten verkeerd uittrapte, was 't de middenvoor die dit buitenkansje goed benutte 'en tevens het verzet van de gasten brak. Wel wisten de rood- De huisvuilophaaldienst is de laatste jaren vele malen in de ge meenteraad ter sprake geweest, waarbij B. en W. steeds verklaar den nog geen afdoend antwoord op de vragen te kunnen geven. Thans komt het college met een uitgebreid voorstel (9 kantjes) om de dienst te reorganiseren. „Een uitbreiding van de thans aan wezige middelen", zo wordt gezegd, „resulterend in een tweede auto en een uitbreiding van de personeelsbezetting, beladers en chauffeur, zal, financieel gezien, niet zijn te realiseren, aangezien een aanvaardbare dekking van de hiermee gepaard gaande kosten op dit moment niet haalbaar is". Rekening houdende met een aan koopprijs per pakket van 20 zakken van ca f 0,10 per zak kan dan de volgende berekening worden opgezet: 20 zakken B.T.W. 14' a f 0,10- f 2,04 f 0,30 recht: 20 zakken a f 0,0( (vrij van B.T.W.) Winstmarge: 20 zakken a B.T.W. 14% f 0,02 f 0,40 f 0,06 Verkoopprijs: 20 zakken a f 0,20 f 4,- Een op een verantwoord peil te handhaven dienstverlening zal naar het oordeel van B. en W. enkel te realiseren zijn door over te. gaan op het gebruik van plasticzakken, een overgang, waarin vele omringende ge meenten reeds zijn voorgegaan of overwegen om ook deze over gang te realiseren. Het zal mo gelijk en verantwoord zijn om de dienstverlening van twee maal per week ophalen van huisvuil te vervangen door een maal per week. Hierdoor zal de nodige ruimte ontstaan om aan de uitbreiding zowel in Holten („De Haar" en villaterrein „Look") als in de gemeente Markelo voorlopig het hoofd te bieden. De aan het gebruik van plastic zak ken verbonden voordelen zijn o.m. het. ophalen wordt beperkt tot één maal per week, de belading van de huisvuilauto (die hiervoor zonder meer geschikt is) gaat sneller, een stofvrije belading en gewichtsbespa ring voor de beladers, het aanbie den van het huisvuil kan aan de be hoefte worden aangepast, het pu bliek behoeft geen emmer meer van de straat terug te halen en de trot toirs zijn na het ophalen van het huisvuil onmiddellijk schoon. Nadelen zijn de kwetsbaarheid van de zakken. Voorzichtigheid met gloei end afval en scherpe voorwerpen is geboden. Anderzijds mogen de zak ken niet te sterk zijn, omdat deze bij het persen in de vuilnisauto stuk moeten gaan om de nodige verdich ting te kunnen krijgen. Gewenst is, dat de zakken met een dikte van het z.g. ,,Komo"-keurmerk zijn voor zien. Op grond van de thans geldende verordening vindt de volgende hef fing plaats: 1 emmer f 24,— per jr., 2 emmers f 34.80 per jr., 3 emmers 55.20 per jr., overige meer emmers f 24.— per emmer. Hiermede wordt een dekking van 70 pet. der kosten verkregen. Een percentage, dat door het college als redelijk wordt ge noemd al komen in andere gemeen ten wel hogere dekkingspercentages voor. Alvorens op de definitieve tarief stelling in te gaan, merken B. en W. op dat de heffing van dé rechten bij gebruik van plastic zakken op de vol gende manieren kan geschieden: 1 de prijs van de door de gemeen te voorgeschreven plastic zakken zodanig te stellen dat daarin is begrepen een vast bedrag van de door de gemeente te bewijzen dienst; het heffen van een vast bedrag per jaar en daarnaast per jaar 'n bepaald aantal zakken gra tis te verstrekken; een combinatie van het onder I en 2 genoemde systeem, te we ten het heffen van een vast be drag, onafhankelijk van het ge bruikte aantal zakken en daar naast een bedrag per zak, waar bij dit laatste bedrag dan ligt boven de ko'stprijs van de ter be schikking te stellen plastic zak (ca. 10 cent). De methode genoemd onder 1 heeft als voordeel, dat elke gebrui ker wordt belast, naar rato van het gebruik. Naar mate meer vuil wordt geproduceerd dienen meer zakken te worden gebruikt. Het nadeel is even wel dat de prijs per zak hoog zal zijn te weten tenminste f 0,60 per stuk. De verleiding om de belasting te ontduiken door gebruik te maken van andere zakken wordt daardoor groter, terwijl het risico van het clan destien storten tevens toeneemt. De heffing onder 2 heeft als na deel dat deze zich in -het geheel niet richt naar het gebruik. Een ieder be taalt evenveel en het maakt geen verschil uit of veel of weinig wordt meegegeven. Administratief gezien geeft deze methode uiteraard het minste werk. De totale heffing ge schiedt, zoals thans ook het geval, via de nota van de energiebedrijven Een nadeel is evenwel dat alle be woners aan het begin van het jaar van plastic zakken dienen te worden voorzien. Dit zal uiteraard in de te verrichten werkzaamheden een piek veroorzaken en zal daardoor met het oog op de personeelsbezetting wel eens problemen kunnen opleveren. De methode onder 3 heeft het voor deel dat, meer dan methode 2, de heffing zich richt naar het gebruik, dat van de dienst wordt gemaakt. Naarmate men meer vuil heeft., zal men meer zakken dienen te kopen. Het voordeel is tévens dat de prijs van de plastic zak op een aanvaard bare hoogte kan worden gesteld, zo danig dat de verbruiker in elk geval minder in de verleiding komt om het vuil clandestien ergens te deponeren of een andere, dan de voorgeschre ven zak, te gebruiken. Dit laatste zal zich met name kunnen voordoen op de centrale verzamelplaats in het buitengebied. Naar onze mening zal de methode genoemd onder 3 de voorkeur ver dienen, temeer waar ook de meeste omliggende gemeenten een dergelij ke methode voorstaan. Een zekere uniformiteit in de regio zal zger ze ker aanbeveling verdienen. Ter bepaling van de prijs per zak dient thans te worden vastgesteld hoeveel zakken per jaar per aanslui ting zullen worden gebruikt. Uiter aard zal dit aantal moeilijk exact zijn vast te stellen, temeer waar hierbij de gezinsgrootte en het al of niet bezitten van een tuin een rol zal spelen. In de aanvankelijke op zet, vermeld in het rapport uitge bracht aan de commissie gemeente werken. wordt uitgegaan van een ge bruik van 80 zakken per jaar. Dit. gebruik blijkt thans, ook gezien de ervaringen in omliggende gemeenten, te hoog te zijn en zal dan ook wel terruggebracht kunnen worden toi een aantal van 70. Uitgaande van de door de Minis ter van Binnenlandse Zaken vastge stelde minimum norm voor reini gingsrechten over 1972 zal dit der halve inhouden, dat naast het vaste bedrag per jaar ad. f 24,— een rechl van f 7,— per jaar uit de verkoop van zakken dient te worden verkre gen. Bij een gebruik van 70 zakker per jaar zal dit derhalve neerkomer op een belastingheffing van f 0.1C per zak. Zoals reeds vermeld achten wij hef aan te bevelen dat de totale prijs oer zak zoveel mogelijk overeen komt met de prijs die in omliggendr gemeenten in rekening wordt ge bracht. Uit door ons ingewonnen in formaties is ons gebleken, dat veel al een verkoopprijs van ca. f 0,20 per zak geldt. Overeenkomstig deze berekening zal dan per aa- het navolgen de bedrag zijn verschuldigd: vast bedrag f 24, 70 zakken a f 0,20 f 14, totaal per jaar f 38, Het netto --cht door de gemeen: te te heffen bedraagt: vast bedrag f 24. 70 zakken a f 0,06 f 4,20 totaal per jaar f 28,20 Dit bedrag komt overeen met het voor 1971 door de minister van bin nenlandse zaken vastgestelde recht en blijft derhalve f 2,80 beneden de norm voor het jaar 1972. Tariefstelling ten behoeve van be woners buitengebied. Zoals hiervoor reeds werd opge merkt is het voorshands niet moge lijk om het huisvuil in het buitenge bied vaker dan éénmaal per maand op te halen. In verband hiermee dient het recht voor deze aansluitin gen op een lager bedrag te worden gesteld. Het zal evenwel niet moge lijk zijn om de prijs van dg plastic zak ten behoeve van deze bewoners te verminderen, aangezien één uni forme zak voor de gehele gemeente zal gelden. Vooropgesteld dat de dienstverlening aan het buitengebied per gereden ki lometer meer zal bedragen menen wij dat halvering van het vast be drag per jaar redelijk moet worden geacht. Aangezien ook de hoeveel heid afval in dit gebied minder zal zijn (het normale huis- en tuinafval geeft over het algemeen nog geen problemen) mag worden aangeno men dat voor dit gebied voorlopig met de helft van het aantal zakken kan worden volstaan. Verwacht wordt derhalve dat jaar lijks per aansluiting een recht van f 14.10 zal worden geheven, terwijl de kosten voor de bewoner jaarlijks f 19,zullen bedragen. Inclusief de thans bewoonde perce len in het bestem: ingsplan „De Haar" zal de opbrengst exclusief het recht voor de in ~e! "k zijnde con tainers als volgt ku vorden be rekend: huidige verzorgingsgebied: 1200 aansl. a f 28,20 f 33.840.— buitengebied: 350 aansl. a f 14,10 f 4.935, zom rhuisjestei 'n: 320 aansl. a f 24,f 7.680,— totaal ra ring i i groting 1977 6.455,— meer aan inkomst f 0.455, Door de invoering van de plastic zak in de gemeente Markelo zal de dienstverlening wed?rom van 11tot 1 dag kunnen worden teruggebracht. De thans in rekening gebrachte kos ten voor het gebruik van de huisvuil auto, met chauffeur en twee beladers ad ca. f 5.500,per jaar. zullen der halve komen te vervallen Het voor deel zal hierdoor tot rond f 5.000 worden teruggebracht. Distributie zakken. In de hiervoor vermelde opzet var *le kostprijs der zakken is een be- 'rag opgenomen voor de distributi'- van dit materiaal a f 0.02 per zak De praktijk in andere gemeenten heeft uitgewezen, dat de plaatselijk" middenstand zeer zeker bereid is om zich voor deze onbrengst met de ver koop van de zakken te belasten. Ir verband met de beschikbare ruimfp zal de opslag van de per jaar te be stellen voorraad zakken diener plaats te vinden in de gemeentega rage aan' de Waagweg. De betaling van de zakken dient te geschieden ten kantore van de kas- zwarten 2 prachtige goals te maken, maar Luctor had nog drie treffers in petto. In de winterpauze zal er ge oefend moeten worden, want men mist nog teveel wedstrijd-routine. La Première 3-Holten 3 4-0 De laatste wedstrijd van het jaar was er één om maar gauw te verge ten. Na afloop van deze wedstrijd werd geen enkele wanklank gehoord. Dit bewijst nog weer eens de goede harmonie in dit elftal, ook na een ge zellig samenzijn werd met algemene stemmen aangenomen om in 1972 het kampioenschap te behalen. Spelers van het 3e elftal en reserve spelers wensen een ieder prettige kerstdagen en een voorspoedig nieuw jaar. Moge het jaar 1972 ons brengen wat het bestuur voor ogen ziet en wat wij zelf ook graag willen name lijk zoveel mogelijk kampioenschap pen. Holten 6-Hoiten 4 In een aantrekkelijk gespeelde oe fenwedstrijd heeft het zesde elftal de spelers van Holten 4 een duidelijk lesje gegeven. Vooral de inzet van het veteranen-elftal was te loven en steunende op een uitstekende defen sie wisten zij de vele aanvallen van het „vierde" goed te pareren. Om dat bij het afronden van de uitvallen Holten 6 wat gelukkiger was werd een 2-0 ruststand geboekt door goals van Ulfman en Brands. In de twee de helft heeft Holten 4 er alles aan gedaan om de stand in evenwicht te brengen maar Krieger c.s. hield de deur goed op slot. Een keeperswisse ling bij het vierde elftal bracht de beslissing. Resprve-keeper Aanstoot moest 2 keer naar het net bij scho len van Ulfman en Niiland. Door een tegentreffer van Boode redde Holten 4 verdiend de eer omdat de neder laag gezien het spelbeeld toch wel wat te zwaar uit viel. Scheidsrechter H. Njienhuis leidde deze bijzonder sportief gespeelde ontmoeting zeer correct. sier waarna men zich, voor het af halen van de zakken, met het be wijs van betaling kan vervoegen bij de kantinebeheerder van de garage. Teneinde te voorkomen dat teveel verkooppunten worden gecreëerd is het wellicht aan te bevelen, via een officiële publicatie, de mogelijkheid tot inschrijving open te stellen. Na dien kan dan eventueel een aanwij zing worden gedaan. Aanpassing verordeningen. De voorgestelde reorganisatie zal tot gevolg hebben dat een tweetal ver ordeningen moeten worden aangepast t.w. a. de verordening op de heffing en invordering van reinigingsrech ten in de gemeente Holten; b. de algemene politieverordening voor de gemeente Holten. De onder a. genoemde verorde ning van 1 oktober 1963 zal in zijn geheel dienen te worden inge trokken. Met betrekking tot de overige daarin vermelde tarie ven stellen wij u het volgende voor 1. het tarief voor het gebruik van een container te handhaven op: a. voor de eerste container f 300. per jaar; b. voor iedere volgende contai ner f 250. per jaar; 2. voor het ophalen van vuilnis, zonder gebruik te makpn van plastic zakken of containers: a. per auto met chauffeur, per uur of gedeelte daarvan f 5, (oud f 4, b. indien buiten de chauffeur extra hulp nodig is. per man per uur of gedeelte daarvan f 2,50 (oud f 1,75) 3. voor het ledige van beerputten, septictanks, kelders, rioolputten, kolken e.d. met behulp van een kolkenzuiger. per bedrijfsuur of gedeelte daarvan, daaraan be steed f 15,(oud f 12,50). In de onder b. vermelde verorde ning zal een bepaling dienen te wor den opgenomen, dat onder grof vuil wordt verstaan afval, dat niet in de plastic zak kan worden aangeboden. Wel zal aan het grof vuil eisen van omvang en gewicht dienen te wor den gesteld. Bestemming meeropbrengst. Zoals hiervoor reeds werd berekend zal, op basis van de begroting voor het dienstjaar 1972, een keerop- brengst van rond f 5.000,v/orden verkregen. Onder aftrek van de kos ten van het ophalen van grof vuil geraamd op f 1.800,— per jaar res teert derhalve rond f 3.200,per jaar. Met betrekking tot deze meerop brengst willen wij gaarne het volgen de opmerken: a. voorgesteld wordt om het huis vuil in het buitengebied één maal per maand op te halen. Aan gezien rekening moet worden ge houden met het feit dat het aan bod van onverteerbaar huisvuil in de naaste toekomst zal toene men, is het wellicht raadzaam om rekening te houden met het opvoeren van deze frekwentie tot bijvoorbeeld tweemaal per maand. b. Gezien de ervaringen van ande re gemeenten verdient het aan beveling om rekening to houden met een uitbreiding van het aan tal dagen, waarop grof vuil wordt opgehaald. Ook een uitbreiding van deze dienstverlening tot het buitengebied kan in de naaste toekomst weleens noodzakelijk blijken te zijn. c. Na de voltooiing van het bestem mingsplan „De Haar" zal het aantal aansluitingen, in vergelij king met nu. met circa 400 zijn toegenomen. Verder zal het aan tal aansluitingen in het villater rein „Look" in de nabije toe komst een rol gaan spelen. d. De dienstverlening aan de ge meente Markelo zal voorshands één dag per week in beslag ne men. Wellicht zal.ook daar te zij ner tijd met een geringe uitbrei ding rekening moeten worden ge houden. Daarenboven is in die gemeente het ophalen van huis vuil in het buitengebied in studie. Op grond van het vorenstaande menen B, en W. dat het niet uitge sloten moet worden geacht dat te zijner tijd tot uitbreiding van materi eel (auto) en personeel (chauffeur en beladers) moet worden overge gaan. Wij achten het derhalve voors hands aan te bevelen, de thans bere kende meeropbrengst voorlopig te re serveren en in een later stadium te bezien in hoeverre met deze opmer kingen rekening dient te worden ge houden. Rest ons nog te vermelden dat de mmmissie gemeentewerken zich met le reorganisatie zoals thans wordt voorgesteld, kan verenigen. Zy stellen voor overeenkomstig de bij dit voorstel liggende concept-ver ordeningen te besluiten.

Holtens Nieuwsblad | 1971 | | pagina 5