Belangrijke subsidies sociaal en cultureel werk Raad accoord met reorganisatie van huisvuilophaaldienst Slachthuistarieven wegens stijgende kosten belangrijk verhoogd Begroting 1972 Ned. Herv. Kerk hield gemeente- avond over catechese Verordeningen Commissie R.O. en Bestemmingsplan-forum vastgesteld Inwoners krijgen een folder Extra subsidie f20.000 voor Sportstichting JAAROVERZICHT VAN DE M.A.C. „DE HOLTERBERG" Na moeizame besprekingen Moeilijkheden voor winkel slager k Accountantskant. J. Konijnenbelt BV GESLOTEN Sluiting PTT-kantoor en nieuwjaars- correspondentie Catechisatie aanpassen aan deze tijd MEER INSPRAAK BI] RUIMTELIJKE ORDENING Toekomstig clubblad Motocros op zondag 9 april 1972 2 Donderdag 23 december 1971 De ingezetenen zullen binnenkort een folder ontvangen, waarin in verkorte vorm de regeling en de tarieven betreffende de huis vuilophaaldienst zijn neergelegd. De raad heeft n.l. maandagavond de verordening op de reinigingsrechten en een wijziging van de po litieverordening vastgesteld, zoals die door B. en W. waren voor gesteld. De burgemeester gaf de heer Kaan, die dit voorstelde, ge lijk, „men kan door de bomen het bos niet meer zien". De heer Nijkamp bepleitte het ophalen in het buitengebied van het grof vuil, al was het maar éénmaal per jaar. Niet op halen leidt tot een eigen vuilnis belt. De heer Van Schooten meen de, dat het met het grof vuil in 'het buitengebied nog wel mee zal vallen. De heer Rietberg meende, dat bij de huidige tariefstelling het buitengebied betaalt voor het binnengebied. „Hoe vaak betaalt het binnen gebied niet voor het buitenge bied?", vroeg de burgemeester, de heer Rietberg. Men zal zien hoe de praktijk werkt en dan doen wat juist en mogelijk is.' De raad ging met de voorstel len akkoord. Op basis van de be groting 1971 zullen de lasten f 80.922,34 en de baten (op brengst van reinigingsrechten) f 56.762,80 bedragen. De dek king is derhalve pl.m. 70 pot. (Voor de reorganisatie van de huis- vuilophaaldienst wordt verder ver wezen naar onze krant van 17 decem ber j.I.), RIETBERG jr. Grote schoonmaak" noemde de burgemeester de voorstellen tot wijzi ging van de begroting van 1970 door het intreken van opgevoerde ramin gen, waarbij diverse posten zijn die In de maandagavond gehouden raadsvergadering deed de heer Kaan (PvdA) naar aanleiding van een mo tie van de raad van Vlaardingen over de voorgenomen vermindering het aantal lerarenuren voor scholen voor Algemeen Voortgezet Onderwijs, het voorstel aan deze motie adhaesie te betuigen. Hij noemde het een klap in het gezicht van de 45.000 mensen, die dwars door alle partijen heen gedemonstreerd hebben tegen de onderwijsbezuinigingen, wanneer niet positief gereageerd werd. Ook de mo tie van de raad van Bussum betrok hy in zijn voorstel. Hij kreeg alleen steun van zijn fractiegenoten. De 45.000 demonstranten spraken de burgemeester wel het minste aan, verklaarde deze. Hij adviseerde de eigen lijn te blijven volgen n.l. deze protesten aan de Vereniging van Ned, Gemeenten over te laten. ,,Er is van morgen juist een uitnodiging ontvan gen voor een onderwijscongres in ja nuari", verklaarde Mr. Enklaar, En KAAN ei ligt al een typische circulaire van de V.N.G. met de. mededeling po pulair gezegd „Doe dat nu niet (dat adhaesiebetuigen)" De burge- meester sprak van een heilloze weg. De heer Meerman (PvdA) merkte op, dat dit toch wel een bijzonder be langrijke zaak is voor Holten in ver band met de scholengemeenschap. Wethouder Rietberg dacht, dat er ook wel andere belangrijke zaken zijn, zoals milieuverontreiniging, volkshuisvesting en dergelijke. De heren H. Rietberg, Ten Berge en Van Schooten verklaarden niets te voelen voor het voorstel van de heeer Kaan, Het werd dan ook verworpen, met de aantekening, dat de fractie van de Partij van de Arbeid voor heeft gestemd. Wethouder Naar aanleiding van een opmerking In de vorige vergadering over de ab sentie wegens ziekte van wethouder Klein Velderman, deelde de raads voorzitter mee, dat gezien de goede perspectieven, de verwachting ge wettigd is, dat de heer Klein Vel derman in januari zijn plaats weer zal innemen. Zijn fractie is er mede accoord, dat geen vervanger wordt aangewezen, „Overigens", aldus Mr. Enklar, zitten er twee kanten aan deze zaak. De ene kant: de fractie zegt „onze stem wordt niet gehoord", maar de andere kant is, dat B, en W. zeggen, dat zij zich het recht voorbe houden te verlangen, dat in de vaca ture wordt voorzien". Besloten wordt van de Coveco NV te Arnhem aan te kopen een per ceel grond in de nabijheid van de nieuwe begraafplaats groot 0.20.77 ha voor de som van f 2492.40. De heer I-I. Rietberg (CH) stelt voor deze grond uit te ruilen met een per ceel, dat recht voor de ingang van het kerkhof ligt, voor het eventueel maken van parkeerruimte. De voorzitter zegt toe, deze sugges tie in B. en W. te bespreken. Veer- kocht worden aan J. W. Nijl and, Beu- scberg 54, een bouwterrein in „De Haar" (Larenseweg) groot 520 m2 voor f 17.500 en aan D. Koper te De venter 1650 m2 in het villaterrein „Look" voor de som van f 38.668 in clusief omzetbelasting en kosten aan leg electra en gas. Slachthuistarieven In verband met de steeds stijgende kosten personeel, rente en afschry- ving, hygiënische eisen, nationaal en internationaal (E.E.G.) is het niet mogelijk voor het Këurings-, Waag- en Slachthuisbedrijf een sluitende be groting voor 1972 op te stellen. Er zijn langdurige en moeizame besprekingen gewec-st over de tarief" verhogende factoren. Men had ge hoopt op opvoering van de productie. Deze is opgevoerd, maar te weinig. De winkelslagers en de commissie van overleg en advies inzake de vlees keuringsdienst, zijn, naast de gebrui kers van het slachthuis en de slacht- huiscommissie in het overleg betrok ken geweest. Gebruikers gaan toch wel accoord, deelde de burgemeeester mede. „Wat de opheffing van de in voerkeuring betreft, gaat het in Hol ten om een flink bedrag, maar het is ook omgekeerd zo. Het wachten is op de'afbouwregeling van de mi nister", deelde raadsvoorzitter op een vraag van de heer Nijkamp (AR) me de. Naar aanleiding van het voorstel van B. en W. om de slachting van de winkelslagers en de huisslachting tot maandag te beperken, hetwel, blij kens de mededeling van de voorzitter, bij de winkelslageers geen bezwaren heeft ontmoet, merkt de heer Wan- sink (Gem. Bel,) op, dat slager Brands wel degelijk bezwaren heeft tegen deze regeling. Deze slager kan zijn slachtvee niet altijd in Holten kopen. Als hij b.v. vrijdags in Zwol le op de markt koopt, kost hem dat f 30 aan stalgeld rekent de heer Wan- sink voor. Men zou een speciale deur in de stal kunnen maken en daar van een sleutel aan de heer Brands beschikbaar stellen. De burgemeester wijst er op, dat er op het moment, dat de directeur zijn rapport opmaak te geen bezwaren waren ingebracht. Waarom is deze man niet eerder met zijn bezwaren gekomen? Een rege ling als door de heer Wansink be doeld is onaanvaardbaar. De heer Ten Berge (Gem. Bel.) meent, dat men niet tot overleg ge komen is en de heer Van Schooten (B.P.zegt, dat de gemeente begrip moet hebben voor de situatie van de ze sla gei'. De heer Kaan vraagt. o[ men niet kan zorgen, dat er altijd voor hem geslacht kan worden. Het voorstel wordtaangenomen, waarbij de heren Van Schooten (BP) Wansink en Ten Berge (Gem. Bel.) geacht willen worden tegen te heb ben gestemd. onder de rode streep staan. Doordat de voortuinen in „De Haar" door de eigen dienst zijn klaargemaakt is 'n bezuiniging van f 20.000,ontstaan. De raad ging er mee akkoord, dat dit bedrag als subsidie aan de Stich ting Sportbelangen wordt toegekend. Die kan daarmede dan een schuld aan de Grontmij aflossen. Voorts werden o.m. de volgende kredieten verleend 1970: Stichting uitleenbibliotheken f 227,94. 1971: alsvoren f 2273,96; taalontwik keling en voorbereidend Tekenmate riaal twee openbare kleuterscholen 2 x f 1000,rekenmachine f 1000, airconditioning raadzaal f 5000, slangen brandweer f 500, In de volgende vergadering hopen B. en W. te komen met een voorstel, om iets voor HMV te doen, deelde de burgemeester nog mede. Beantwoording vragen De heer Wiggers had drie vragen ingediend: In een regionaal dagblad had hij gelezen, dat in het villater rein „Look" 38 bouwpercelen ver kocht zouden zijn. Hij vroeg naar de juistheid en naar de bouwactivitei ten. Tot en met 20 december waren er 16 kavels verkocht, zei de burge meester en waren er nog vijf aan vragen. Straatverlichting „Wat de straatverlichting vanaf Slotman tot de Fa. Rietman betreft; vanaf 1968 was er een goedgekeurd plan, maar inmiddels werd het weg- tracé gewijzigd en komt er nu een ingrijpende wegverbetering ter plaat se. Het wachten is nu tot deze is uit gevoerd," aldus mr. Enklaar. Op de vraag hoe het staat met de aansluiting op het aardgas van de verschillende percelen langs de Mar- keloseweg en in de driehoek Marke- loseweg, Borkeldweg en Landuwer- weg, deelde de burgemeester mede. dat de geplande leiding ligt in de evengenoemde wegreconstructie. Men hoopt de leiding in de eerste helft van 1972 uit te voeren, maar het is mede afhankelijk van de aansluiting kruising van de bestaande E-8. Aan de bewoners zal door het gasbedrijf hierover een brief worden gezonden. Geneeskundig onderzoek Uit de ingekomen stukken blijkt, dat B. en YV., naai* aanleiding van 'n vraag van de heer YVesterik in een vorige vergadering, over de moge lijkheid van een eventueel in te stel len periodiek geneeskundig onder zoek van het gemeentepersoneel, de gemeente-arts, de heer J. F. Sijtse- ma, om advies hebben gevraagd. De ze heeft na contact te hebben opge nomen met de GGD te Deventer ge rapporteerd, dat een dergelijk on derzoek niet uitvoerbaar is wegens*. 1. de hoge kosten; 2. de moeilijk uit te voeren organisatie; 3. het tijd rovend onderzoek en 4. het tekort aan medisch personeel. Dat is ook de re den schrijft de heer Sijtsema, dat er voorlopig ook geen districts GGD's komen. Wil men deze keuring toch doorvoeren, dan zal men selectief en indicatief te werk moeten gaan. Lid Ned. Inst, van Belastingconsulenten Lid Ned. Orde van Accountants Molenweg 23 - Tel. 05486-3361 Nijver dal In verband met de a.s. feestdagen is ons kantoor op vrijdag 24, maandag 27 en vrijdag 31 december. De kantoorhouder der PTT, de heer H. Dekker, verzoekt ons bekend te maken, dat op vrijdag 24 december en vrijdag 31 december a.s. het kan toor om 17.00 uur gesloten zal zijn. De laatste buslichting op beide da gen is cm 16.30 uur. In' verband met de jaarlijkse grote toevloed van nieuwjaarscorresponden tie stelt de PTT er zeer veel prijs op dat men deze correspondentie, met een touwtje of elastiekje gebundeld deponeert in de grote bus voor de brievenbus en wel de post voor Hol ten en voor buiten Holten afzonder lijk, met de adressen in dezelfde for matie. Dit betekent voor de snelle verwerking een enorm gemak. Er bestaat geen eenstemmigheid in het college van B. en W. over de definitieve huisvesting van de jongerensociëteit „De Schure". Dat blijkt uit de aanbiedingsbrief voor de begroting van 1972. Het college zegt daarin o.m.: „De stichting „Sociaal Cultureel Werk te Holten" is inmiddels met zijn activiteiten begonnen. Daarvoor wordt gebruik gemaakt van de door U aan deze stichting verhuur de lokaliteit, laatstelijk in gebruik als noodlokaal voor de Christe lijke kleuterschool op de Kol. Voorts werd de boerderij op de voormalige „Meermanskamp" aan deze stichting tijdelijk in gebruik gegeven ten behoeve van de jeugdgroep „De Schure". Verwacht wordt dat deze boerderij op vrij korte termijn zal moeten worden ontruimd. In verband hier mee moet worden omgezien naar een definitieve huisvestingsmoge lijkheid voor deze groep. Verwacht moet worden, dat met een voor dit doel geschikte huisvesting een bedrag van rond f 50.000,- zal zijn gemoeid. aanvragen. Eenzelfde percentage zal door de gemeentelijke overheid be schikbaar dienen te worden gesteld. De totale exploitatiekosten voort vloeiende uit de netto investering ad f 25000,zijn derhalve te ramen op; afschrijving 1/40 x f 25.000,— f 025.— rente Op grond van de rijkssubsidierege ling Jeugd- en Jongerenwerk zal in deze kosten en in de eventuele kos ten van verbouw van een dergelijk pand tot accommodatie in de zin van deze regeling een rijkssubsidie kun nen worden aangevraagd. Dit subsi die bedraagt 25 procent van het to taal van deze kosten met een maxi mum van f 25000, Dit rijkssubsidie wordt toegekend op voorwaarde dat de gemeente eveneens een subsidie verleent, met dien verstande, dat het rijkssubsidie nimmer hoger zal zijn dan het ge meentelijk subsidie. Bij 25 procent rijkssubsidie zal de gemeente derhal ve eveneens voor 25 procent dienen te subsidiëren. Het vorenstaande komt er derhalve op neer, dat de helft van de hierbo ven vermelde kosten ad. f 50.000, of f 25.000,ten laste van de stich ting blijft, In de uit laatstgenoemde kosten voortvloeiende exploitatielasten aan rente en aflossing zal de stichting een rijkssubsidie van 40 procent kunnen Op donderdag 16 december was er in het gebouw Irene een ge meenteavond, di egeheel gewijd was aan het onderwerp catechese. De avond werd geopend door ds. P. Lugtigheid met het lezen van Psalm 78 verzen 1 tot en met 7. Daarna hield hij een korte inleiding over het doel van de catechisatie. Dat is o.a. het overbrengen van de blijde boodschap door de vaderen aan het toekomstig geslacht. Hierna gaf hij het woord aan ouderling Pekkeriet, die deze avond voorzitter was van het forum, bestaande uit kerkeraadsleden. Deze spoorde de aanwezigen aan met hun problemen voor de dag te komen. Het eerst kwkm de derde be lijdenisvraag in discussie. Hier in wordt trouw I gevraagd aan de Ned.-herv. kerk. De vraag was of dit niet moei worden de Al gemeen Christelijke Kerk. In de hier op volgen de discussie komt naar voren dat dit een ideale toestand zou zijn, waar we hard aan moeten werken. Na een vrij uitvoerige discussie en nadat eerst nog een aantal misverstanden uit de weg waren geruimd, heeft de gemeenteraad maandagavond definitief besloten tot instelling van een commis sie ruimtelijke ordening en van een bestemmingsplan-forum, waar voor een tweetal verordeningen werden vastgesteld. Men zie onze krant van 17 december. Alvorens de inhoud der verordening in discussie werd gebracht gaf burgemeester mr. W. H. Enklaar, een overzicht: hoe het college van B. en W. zich de gang van zaken voorstelt. De contacten van B. en W. met de stedebouwkundige alleen, moe ten z.i. zeer spaarzaam zijn. Deze moeten in een zo vroeg mogelijk stadium plaats vinden met de leden van de commissie R.O. (5 raadsleden en als voorzitter de burgemeester) om deze leden al wat mee te laten denken en hun inbreng te hebben. De commissie wordt dus zo vroeg mogelijk in het gesprek betrokken. Dan volgt een bijeenkomst van B. en W., de commissieleden met het bestem mingsplan-forum, om de forumleden zo vroeg mogelijk in de zaak te betrekken. De meeste maatschappelijke groeperingen, die in Hol ten opereren, komen hierin voor. Als wij met het forum om de tafel zitten dan zal aan de fo rumleden gevraagd worden hun inbreng te geven en als dit ge beurd is, gaan B. en W. met de commissie om de tafel zitten om zich over deze inbreng te bera den en zich af te vragen wat er gebeuren moet met de „commu nis opinio" (het algemeen ge voelen), waarbij naar wij aannemen ook de stedebouw kundige tegenwoordig zal zijn, eventueel met zijn mede-des kundigen. Daarna heeft dan weer een bijeenkomst met het forum plaats waarin de uitslag van de besprekingen zal worden mee gedeeld. Op deze wijze kan de inspraak volledig tot zijn recht komen, al dus de burgemeester, waarbij de bestuurlijke verantwoorde lijkheid blijft waar zij thuis hoort, terwijl door de burgerij niet kan worden gedacht „Over ons en zonder ons". Mr. Enklaar wees er nog op, dat inspraak nooit kan zijn „me dezeggenschap" want dan zou de raad in verantwoordelijkheid tekort schieten. Die verantwoor delijkheid blijft waar zij be hoort. De commissie is over de inhoud van de verordeningen gehoord. Daar bij bleek wel verschil van interpre taties. In artikel 6 van de Verorde ning voor de Commissie R.O. is- be paald, dat de vergaderingen van de commissie ook kunnen worden bijge woond door de leden van het colle ge van B. en W., die van de com missie geen deel uitmaken. De heer Kaan wilde dit uitbreiden tot de raadsleden, die geen deel uitmaken van de commissie. Er is geen ruim- NIJKAMP tebeperking meende hij, dus dat kan geen bezwaar zijn. De burgemeester meende, dat er dan kans was, dat dit ook zou ge schieden bij de bijeenkomsten van het forum. Daarin zag hij helemaal geen bezwaar. Maar de commissie P. O. is een commissie van bijstand, dan moet men dit ook uitbreiden b.v. tot de lichtcommissie. Het slot van het liedje is, dat dan toch ieder gaat meepraten en dat is de bedoe ling niet. Spreker waarschuwde voor onderonsjes, dat brengt de demo cratie in gevaar. De heer Ten Ber ge zag grote bezwaren, omdat dan alles al in de commissies besproken is en de raadsleden, er geen behoefte aan hebben om er in de openbare vergadering nog over te spreken, met. het gevolg, dat het publiek niets meer te horen krijgt. Wethouder Rietberg: „Dan is de zaak al „doorgekauwd". I-lij wilde echter wel toezeggen, dat de raads leden de notulen of de genomen be sluiten .van de raadscommissies zul len ontvangen. De heer Nijkamp spreekt dit wel aan. Hij verwacht geen toevloed van raadsleden en ook geen bespreking. De heer H. Rietberg verklaarde het er nog al wat moeilijk mee te heb ben. De commissie is ingesteld om over de planologische problemen in een heel vroeg stadium te spreken. Hij zcu het liever eerst intern hou den. De heren Kaan en Nijkamp leg den zich ten slotte bij de bezwaren neer. Wat het bestemmingsplan-forum betreft, zag de heer H. Rietberg een tegenstrijdigheid in de uitleg. Artikel 12 zegt, dat de leden van het forum uit hun midden een voorzitter en se cretaris kunnen kiezen. Hij meent ech ter, dat de raadscommissie R.O. de bijeenkomst organiseert Als het fo rum zelfstandig zou opereren, dan zou men het contact missen tussen commissie en forum en omgekeerd. Er moet z.i. een duidelijk samenspel zijn. Het forum moet geen zelfstan dig bestaan gaan leiden. De burgemeester wees er op, dat het forum bijeenkomt op uitnodiging van de commissie of van B. en W. Geen sterveling kan beletten, dat men ook uit zichzelf samenkomt, dat is een'van onze grondrechten, al dus Mr. Enklaar. De heren Kaan en Nijkamp zagen er geen enkel bezwaar in, als de fo rumleden met hun achterban bij el kaar zouden willen komen. Laat ze zelf een voorzitter en secretaris kie zen, zei de heer Kaan. De heer Ten Berge wees er op, dat hij hetzelfde in de commissie had gezegd. Hij meende, dat de burgemeester niet automatisch de voorzitter van het fo rum moet zijn. De burgemeester: „Als het maar niet gaat onder de vlag van het fo rum". Hij had zelfs geen bezwaar te gen toekenning van een presentiegeld als de leden officieel bijeenkomen. Besloten werd artikel 12 (verkie zing voorzitter en secretaris) te schrappen, terwijl ook het woordje „slechts" in artikel 10, 2e lid, over de openbaarheid van de officiële fo rumvergaderingen werd geschrapt. De heer Meerman vond de club (20 a 25 leden) te groot. Hij wilde liever naar 15. maar de burgemees ter wees er op, dat indien men alle maatschappelijke groeperingen er in vertegenwoordigd wil zien, dit voor gestelde aantal wel nodig is. Als goed vertegenwoordiger van Diiker- hoek wilde de heer Bosschers ook de buurtvereniging aldaar in het forum opgenomen zien. maar dat werd met een spontaan gelach als een grapje afgedaan. DS. P. LUGTIGHEID Maar thans is deze alg. chr. kerk nog niet zichtbaar, daarom moet men een keuze doen en van daaruit werken aan de eenheid van alle christenen. Gevraagd wordt nu of de catechi satie wel zo is ingericht dat er wer kelijk keuze mogelijk is. Een cate chisant vindt dat er te veel wordt ge zegd van zo is het gekomen en zo is het gegaan. Men wordt voor een feit geplaatst. Hij zou liever willen dat gezegd werd zo kan Christus het be doeld hebben, zodat de mogelijkheid van discussie open blijft. Hij wil lie ver discussie dan schoolse lesjes. Er wordt hem op gewezen dat er om te discussiëren toch een bepaalde on dergrond van kennis nodig is. Wel wordt in het midden gebracht dat de vorm van- catechisatie- geven wel aan gepast moet worden aan deze tijd. Op school is het ook niet meer zo dat men alleen maar luistert, men is veel meer zelf bezig. Het leerplan dat we hebben voor de catechisatie is eigenlijk te goed, de leerlingen worden er mee dood gegooid. Ge spreksgroepen en discussie zijn mo gelijkheden om de catechisanten ac tief bezig te doen zijn. De jongeren zouden graag zien dat er bij een dis cussie eerst in kleine groepjes over het onderwerp gepraat werd om iedereen er meer bij te betrekken. Hun wordt gevraagd wat ze zouden vinden van één week inleiding en de volgende week discussie. Sommigen van hen vinden inleiding ook niet nodig. Ze vragen een enquête te houden onder de catechisanten om hun wen sen kenbaar te maken. Deze avond was daarvoor bedoeld, maar jammer genoeg was de belangstelling niet erg groot. Een van de aanwezige cate- Totaal f 2,750.-— Resumerende zullen uit de realise ring van deze definitieve huisvesting voor deze gemeente de navolgende subsidies voorvtloeien: investeringssubsidie exploitatiesubsidie 25 van f 50.000, 40 van f 2.750. f 12.500.— f 1.100,— f 13.600,— Totaal Met betrekking tot het vorenstaan de merken wij op, dat de minder heid van ons college er afwijzend te genover staat, dat de definitieve huis vesting van deze groep met de daar uit voortvloeiende consequenties voor rekenning van de overheid komt. Deze minderheid kan niet inzien waarom de activiteiten van deze groep door de overheid zo zwaar moeten worden gesubsidieerd en is van mening dat deze groep in de eerste plaats door eigen activiteiten in haar behoeften dient te voorzien. Voorts is door de hierboven ver melde stichting een rijkssubsidie aan gevraagd in de exploitatielasten over het jaar 1972. In de daartoe opge maakte begroting is-begrepen de sa larislast van 'n full-time jeugdleider. De rijkssubsidie in deze salarislast bedraagt 45 procent en in de overige exploitatiekosten 40 procent. Deze percentages zijn eveneené" van tce- passing voor de berekening van het gemeentelijk subsidie. Overeenkomstig de opgemaakte be groting dient voor 1972 rekening te worden gehouden met een subsidie- last van f 29.097,—. Zoals u reeds bij ons voorstel van 16 sept. '71 met be trekking tot de verhuur van de in de aanhef van dit onderdeel vermel de lokaliteit werd meegedeeld, zullen deze kosten, mits de rijkssubsidie wordt toegekend, kunnen worden op genomen als onderdeel van de kos ten sociale zorg voor de berekening van de algemene uitkering uit het gemeentefonds. Dit komt er globaal op neer dat uiteindelijk 80 procent van deze kosten via de algemene uit kering in de gemeentekas zullen te rugvloeien. Vooropgesteld derhalve dat het rijk in deze kosten participeert overeen komstig genoemde rijksregeling zal, budgetair gezien, de voor 1972 op te voeren last op de gemeentebegroting kunnen worden gesteld op 20 procent van f 42.697,— is f 8.540,—. Opgemerkt wordt nog, dat de fi nanciële gevolgen van de verhuur van de thans in gebruik zijnde noodloka- liteiten in de primitieve begroting voor het jaar 1972 zijn verwerkt. Tenslotte delen wij u mede, dat wij voornemens zijn in de loop van 1972 te komen met een voorstel tot de re geling van de subsidiëring van de plaatselijke verenigingen in al zijn geledingen. Naast het terrein van de sport valt hierbij te denken aan het culturele leven als muziek, zang, to neel etc. en diverse jeugdactivitei- ten. Teneinde deze subsidiëring te kun nen effektueren achten wij het ge wenst hiervoor op de thans aan de orde zijnde begroting een bedrag te reserveren. Wij stellen u voor dit be drag voor 1972 voorshands vast te stellen op f 3.000,Dit bedrag zal bij een afzonderlijke wijziging wor den opgevoerd en zal dus gelden boven de reeds bestaande subsidies aan de hierbedoelde verenigingen. chisanten zegt dat dan misschien groepen gemaakt kunnen worden re kening houdend met deze wensen. De vijf punten die het leerplan nu ver meldt spx*eken hem niet aan. Er wordt hem nog eens op gewezen dat het toch erg belangrijk is hier wat van te weten. Tenslotte wordt nog gediscussieerd over het beoordelingsrapport en het feit dat als men 7 x afwezig is ge weest dat jaar niet meetelt. Men is verplicht twee jaar catechisatie te volgen. De meeste catechisanten vinden, dit rapport niet juist. Ook anderen vin den dat dit een verkeerde sfeer geeft, je mag je kinderen toch vertrouwen, zo wordt gezegd. Geloof is toch niet in een cijfer uil te drukken. De gespreksleider zegt: regels zul len er toch moeten zijn. Een'ander zegt: Beschouw het als een stimulans of een herinnering. Er wordt toch ook van de ouders wel waardering gehoord. Om half elf wordt de discussie gesloten. Ds. Lugtigheid zegt dat het goed is zo in het gesprek met elkaar de pro blemen af te tasten. In de kerkeraad zal er ook zeker nog weer over ge sproken worden. We hebben nu toch enige indruk gekregen wat de jon geren graag willen. Hierna sluit ds. Lugtigheid de avond met dankgebed. Deze maand is een snoepmaand. daarom wat wenken om de slechte gevolgen van de zoetigheid wat te be perken. Snoep niet de hele dag door, maar gebruik dezelfde (nog beter een kleinere) hoeveelheid snoep liever ge durende 'n beperkt aantal periode's. 9 Zorg ervoor dat snoep niet het laatste was wat in de mond zat. Snoep dus voor het eten of eindig een snoepperiode met iets waar géén suiker in zit (thee na het koek je). De M.A.C. „De Holterberg" heeft juist voor de Kerstdagen een jaar overzicht laten verschijnen waarvan voorzitter D. J. Schooten, blijkens zijn voorwoord hoopt, dat het t.z.t. tot een periodiek verschijnend club blad zal uitgroeien. Het is geen jaar overzicht met alleen een terugblik, maar ook met een blik op de toe komst, waardoor tal van evenemen ten reeds bijtijds onder de aandacht van de leden komen. „Onze vereni ging heeft momenteel een dusdanig groot aantal leden, zegt de heer Schooien, dat het ons wenselijk leek onze activiteit meer bekendheid te geven". Daarbij is o.m. gedacht aan het eens per maand' houden van een club avond in het clublokaal café „De Biester" met o.a. biljarten, -sjoelen, uaarten, dammen enz Het voorstel is afkomstig van een aantal vrouwe lijke leden. Het keurig verzorgde ge stencilde jaaroverzicht bevat o.m. de mededeling dat de motorcross 1972 gehouden zal worden op zondag, 9 april met aan de start senioren zij spannen (kampioenswedstrijd), jui- cren 500 cc, senioren 250 cc en juni oren 50 cc. Een uitstekende samen stelling voor een spannende cross. Voorts de gedeeltelijke Nationale sportkalender 1972, de (voorlopige) clubkalender 1972, d'e stand van de clubcompetitie oriënteringsritten '71, c-n een overzicht van de Overijsselrit/ Voorjaarsrit KNMV van 27 maart 1971. die zo gemakkelijk was door de vele meewerkende factoren, dat er van de 115 gestarte deelnemers 72 goud wisten te behalen. Met de M.A.C, op reis is ook een van de ge publiceerde programmapunten. En voorts zal er een feestavond zijn op zaterdag, 4 maart in de zaal van Ho tel Vosman.

Holtens Nieuwsblad | 1971 | | pagina 3