Jansen 1 doet het goed in Ie klasse tonpeÜ remmen Holten versloeg koploper Hector met 2-0 Holten ontvangt Reutum Kloosterhaar speelde Blauw Wit van het veld Overzicht en resultaten jeugd S.V. „Holten" Feestavond leden OLM en Plattelandsvrouwen Uitslagen en resultaten lagere senioren elftallen S.V. Holten voor De heer Poppe sprak Chr. Plattelandsvrouwen over „verdovende middelen Van rijbewijshouders ziet 18,9 procent onvoldoende WAAR GAAN WE HEEN? We® V oorbeschouwing voor zaterdag van jeugd „SV Holten" Voetba l-programma SCHIETWEDSTRIJD Damesvoetbal in Zeist Biljartbond Ons Genoegen Voorlichtingsdagen voor de varkenshouderij Tentoonstelling dichter-schilder werken J. C. van Scliagen JEUGDDIENST GEREF. KERK Gevaarlijke situatie op de weg Vrijdag 3 december 1971 f Holten heeft zondag haar aanhang een. daverende verrassing bezorgd, door de uitwedstrijd tegen de koplo per der 4e klasse B, Hector, verdiend met 2-0 te winnen. Holten begon in 'n hoog tempo en dit verontrustte de Hector-verdediging, welke deze mid dag niet in haar beste vorm stak. Reeds na ca. 15 minuten spelen nam Holten de leiding, toen de centrale verdediger van Hector W. Brunne- kreef treuzelde met het wegwerken en de bal te zacht op zijn doelman te rugspeelde. De toestormende Joh. Veneklaas had dit goed gezien en hij passeerde heel beheerst doelman Keuzink (0-1). Hector werd hierna wel wat sterker doch de Holtense verde diging kon gemakkelijk de onsamen hangende aanvallen opvangen. Bo vendien was de Holtense middenlinie goed in het storen van de opkomende Hector-spitsen, waardoor doelman Breukink weinig gevaarlijk werk kreeg op te knappen. Na ruim 'n half uur spelen werd de voorsprong ver groot tot 0-2 toen Soer goed gebruik maakte van zijn lichaamslengte door een fraai genomen hoekschop prach tig in het doel te koppen. Holten leek op rozen" te zitten, doch diverse spelers werden onrustig en tot de rust kreeg de Holtense achterhoede het nog zwaar te verduren, doch de Hec tor voorhoede ging mank aan zelfver trouwen, zodat er niet meer werd ge scoord. In de tweede helft zette Hector alles op de aanval en werden de bezoekers in de verdediging gedrukt, doch kee- Hat moet voor de supporters, die zondag mee gegaan zijn naar Goor 'n geweldig plezier geweest zijn, dat hun favorieten hun zelfvertrouwen hebben teruggevonden en Hector met 2-0 geklopt hebben. Op dat zelfver trouwen zal het zondag tegen Reutum ook weer aankomen. Wij hebben er nu alle vertrouwen in, vooral omdat men 'n nieuwe stijl ontwikkeld heeft, die zondag re<-ds vruchten heeft afge worpen. Een van de spelers, die wij met het resultaat gelukwensten zei ,,Er komen nog meer overwinnin gen". Hopelijk, dat hij en zijn mak kers, dit zondag tegen Reutum zullen waarmaken. De Reutummers staan als het er op aan komt ook nog maar 4 puntjes boven de roodzwarten. Ho pelijk zal de hele supportersschare zondag getuige zijn van een sportieve overwinning. Laat niemand dus thuis blijven. De selectie bestaat uit de volgende spelers: B. Breukink, J. Jansen, J. Spakman, W. Dikkers, G. Paalman, G. .Brands, A. Reijlink, W. Reijlink, S. Meinsma, G. Markvoort, Joh. Ve neklaas, G. Soer, G. Kwintenberg en B. Knapen. per Breukink had er deze middag een goede ,,kijk" op schoon te houden en wist zijn doel De uitslagen volgt: stand in 4B zijn als HectorHolten 0-2 ReutumEnter 2-0 De TukkersRood Zwart 1-0 Wilhelminaschool- —Langeveen 0-0 NEOLa Première 0-0 De Tukkers 10 5 5 0 15 16-4 Hector 10 6 2 2 14 17-6 NEO 10 4 4 2 12 19-13 Reutum 10 5 2 3 12 15-11 Langeveen 11 4 3 4 11 12-14 La Première 10 3 3 4 9 12-12 Enter 10 3 3 4 9 8-15 Wilhelminaschool 10 2 4 4 8 11-19 Holten 10 2 4 4 8 9-16 Rood Zwart 9 3 0 6 6 14-15 Nijverdal 8 1 2 5 4 9-17 Mede in verband met het Sint Nico- laasfeest is er voor zaterdag slechts 'n beperkt junioren-programma vast gesteld. Van de Holtense elftallen komen er maar drie in de „wei". Cl speelt thuis tegen S.D.O.L. Cl en het zal voor de Holtemaren geen gemak kelijke opgave worden om de beide puntjes in de wacht te slepen. Maar misschien zorgen zij voor een Sint Nicolaas surprise?. De uitwedstrijd eindigde destijds in 2-2. Ook C2 speelt tegen S.D.O.L.. en gezien de krachts verhoudingen van enige weken gele den moeten zij deze tegenstander, ook al spelen zij uit, de baas 'zien te blijven. Pupillen El spelen thuis tegen Wierden El en aangezien de jongens hun kansen op de bovenste plaats in eigen hand willen houden, zullen zij er wel voor zorgen, dat de bezoekers met lege handen huiswaarts zullen keren. Ook al staat Wierden op de laatste plaats, de tegenstander mag volstrekt niet onderschat worden! Dat Blauw Wit (met vier invallers) zelfs geen schijn van kans zou maken tegen kampioenskandidaat en onge slagen leider in de eerste klasse Kloosterhaar was te verwachten maar dat het een nederlaag van niet minder dan 9-0 zou worden nee, daar hadden we niet op gerekend. Blauw Wit speelde als eerste wedstrijd in deze competitie op 11 september thuis tegen Kloosterhaar en verloor toen door pech met 1-0. Thalen en z'n jon gens waren toen volkomen tegen Kloosterhaar opgewassen en deze dreun heeft dan ook wel zeer ver baasd. Blauw Wit 3 verloor thuis van SVVN met 3-0. Voor de Nijverdallers een volkomen verdiende zege. De Blauw Witte aanvallers kregen nog wel enkele kansen om de eer te red den maar ze werden niet benut. De junioren BI hadden Rijssen Voor uit BI op bezoek. De jonge gasten gaven goed partij en wisten zich ver schillende mooie kansen te scheppen. Doelman Gerrit Paalman werd her haaldelijk op de proef gesteld doch hij wist z'n doel schoon te houden. Het duurde plm. een half uur voordat Blauw Wit dat nonchalant met de kansen omsprong door Bets Pasop de score opende en voor de thee troffen Jan Kolkman en Henk Veltkamp elk eenmaal de roos. RV zette in de twee de helft alles op alles voor een beter resultaat doch de Blauw Witte ach terhoede gaf geen krimp. In de rust stand kwam geen wijziging meer. De C-junioren leverden een zeer ver dienstelijke prestatie door in Wierden met 2-2 gelijk te spelen tegen Om hoog Cl. De treffers kwamen van Henk Bolink en Meindert Koopman. Blauw Wit Dl had Omhoog Dl op be zoek. Er werd door geen van beide partijen gescoord. Jaap Jansen en Gerard Schalk kregen mooie kansen om beide puntjes te pakken maar ze faalden in het afwerken. De El pupillen speelden thuis tegen Twenthe 2 - Holten 2 0-3 Holten 2 heeft verdiend gewonnen in Goor. Holten nam al direct het ini tiatief in handen. Bij 'n vrij trap, ge nomen door W. Nijénhuis kwam het tankbatalgon 2e divisie goed mee naar voren (0-1). Toch was het Twenthe wat verder domineerde en enkele prachtige kansen om de gelijkmaker te scoren gingen verloren. Doelman D. Pasop was deze dag echter volledig in vorm. Na de rust, met B. Aan stoot voor W. Nijénhuis ingewisseld, had Holten direct al succes. Routine speler G. Kwintenberg schoot de bal tussen de benen van de keeper door (Ó-2)Ook nu weer een fel offensief van Twenthe maar uitblinkers W. Schollen en D. Pasop hielden het hoofd koel. Dat Holten toch nog door G. Kwintenberg op 0-3 kwam was maar bijzaak. De strijd was reeds beslist. Stand kopgroep: De Zweef 2 10-17; Holten 2 10-15; Enter 10-13. Zondag a.s. de topper Holten 2-de Zweef 2 10.00 uur Sportdal. Holten 3 - De Zweef 3 1-0 In een op een-zeer hoog peil s.aunde wedstrijd is het Holten 3 wederom gelukt om twee punten te pakken. De eerste helft kenmerkte zich door aan beiden zijden gemiste kansen. Hoe Holten het ook probeerde voor rust lukte het niet. Na rust bewees T. Scheperman zijn goede vorm door na eerst de keeper omspeeld te hebben op fraaie wijze in te schieten (1-0) Holten heeft de ze voorsprong niet meer uit handen gegeven. Wat opviel was het goede fluiten van invaller arbiter L. Schip per die op het laatste moment nog moest invallen wegens ziekte van de aangewezen scheidsrechter H. Schut te uit Markelo. Een woord van dank komt toe aan de verdediging, die haast nooit genoemd wordt, maar vakbekwaam staat te verdedigen Bewijs: het doelsaldo van 26 doelpunten voor en 7 tegen. Zondag 5 december 'n oefenwedstrijd tegen een nog nader aan te wijzen tegenstander, zie het voelbalkastje. Holten 7 - Enter 6 2-1 In een oJlen 7 zijn meerdere erk 1 ver 6 Na een kwartier spelen was het de midvoor van Enter, die doelman Paalman met 'n laag schot verraste. Tien minuten later werd een doorge broken Enter-speler door H. Deyk on'V uitgehaald binnen hel straf schopgebied. Uit de toegekende strafschop werd het 2-0. Na rust was het elftal van Holten op verschillende plaatsen gewijzigd. Dit leverde echter niet meer op dan, één doelpunt van B. Paalman, het bleef dus bij voor ErV- Almelo 7 - Holten 8 5-0 In deze matige wedstrijd veriooi Hol ten verdiend van Almelo. Technisch en tactisch waren de gas ten veel beter dan de traag operere- rende bezoekers, die met enkele in vallers speelden. Aanvankelijk klopte het niet altijd in de achterhoede. Dit resulteerde dan ook in een snelle 3-0 achterstand. Holten kon weinig terug doen, omdat de voorhoede volkomen schotloos was. Na de rust' drongen de bezoekers vanuit de verdediging sterk aan. maar zonder succes. Wel kregen de Almeloërs hierdoor meer ruimte, wat dan ook 2 goals opleverden. Hol ten had deze morgen in Podt, Brum- mei en invaller-doelman D. Bekker- aens de beste spelers. Hector E2 en ook in deze wedstrijd bleef het dubbelblank. Blauw Wit E2 was niet bij machte om TVO in z'n race naar de titel ook maar iets in de weg te leggen. De uit slag 8-0 spreekt duidelijke taal. PROGNOSE Blauw Wit 1 krijgt bezoek van Sib- culo 1 dat met 7 puntjes uit 10 wed strijden de derde plaats van onderen bezet. Een van de zwakkere broeders waar tegen Blauw Wit toch in ieder geval tot een gelijkspel moet komen. De wedstrijd die geleid zal worden door scheidsrechter Abbink begint om half drie. Blauw Wit 2 speelt om 12.00 uur thuis tegen het vijfde van Sportclub Rijsen en Blauw Wit 3 speelt om 12.45 uur op de KoerL :lt in Rijssen tegen Sportclub Rijssen 6. De Blauw Witte jeugd heeft vrij. Zaterdag: Holten clSDOL cl 2.30 uur (Sportdal); SDOL c2Holten c2 11.45 uur; Holten elWierden el 1.00 uur. (Rijssenseweg). Zondag: Holten 1Reutum 1 2.30 uur; Holten 2de Zweef 2 10.00 uur (Sportdal); Holten 4de Zweef 4 11.45 uur (Sportdal); Holten 5RKSV 4 12.00 uur (Rijssenseweg)Holten 6 Enter 7 2.30 uur (Rijssenseweg); Om hoog 4—Holten 7 10.30 uur; Holten 8 La Première 7 9.30 uur (Rijssense weg). Bij de in zaal „Vosman" door de schietvereniging „De Eendracht" om het clubkampioenschap gehouden on derlinge wedstrijden werden de vol gende resultaten geboekt: GROEP A: 1. B. Brinkman 122 pnt; 2. G. J. Schuppert 111 pnt. GROEP B: 1. G. Koopman 110 pnt; 2. H. Paalman 108 pnt; 3. J. van As- selt 103 pnt; 4. J. A. Aanstoot 101 pnt 5. A. Paalman 98 pnt; 6. D. Jansen 95 pnt; 7. D. J. Nijendijk 81 pnt. GROEP C: 1. J. Bouwhuis 110 pnt; 2. J. Sluiter 99 pnt; 3. A. Bieleman 96 pnt; 4. mevr. Paalman 80 pnt; 5. A. Bicleman 80 pnt; 6. H. J. Bekker- nens 62 pnt. Op het KNVB-voetbalcentrum te Zeist vonden deze week selectiewedstrijden plaats voor het Nederlands damesvoetbalelftal, dat onlangs is opgenomen in de KNVB. Onze twee plaatselijke voetballende dames mevrouw Truus Ongena- Haan en Gerrie Kalfsterman, beiden spelende bij Puck Deventerkwamen op het KNVB- centrum onder meer in contact met de spelers van het Nederlands elftal, die zich daar voor bereidden op de wedstrijd NederlandSchot land. Op de foto Gerrie Kalfsterman en de Ajax- crack Piet Keizer. Hoewel het eerste team van Kalfster man nog steeds als laatste staat ge klasseerd in de hoofdklasse van de biljartcompetitie van de biljartbond „Ons Genoegen", leverde men afge lopen week toch een knappe prestatie door het eerste viertal van Vloedgra ven uit Luttenberg een gelijkspel af te spoepen. Het waren H. Brands en A. Nijén huis die hun party van 125 carambo les in respectievelijk 35 en 48 beurten uit maakten. Het eerste viertal van Het Anker wist haar zesde plaats op de ranglijst goed te verdedigen door thuis met 6-2 de baas te blijven over Haarlerberg 1 Men is nu Bolscher 1, ëat als vijfde staat geklasseerd tot op 1 puntje benaderd. Als eerste aan de finish van de 125 caramboles kwamen E. Maats in 29, G. Markvoort in 32 en S. Markvoort in 49 beurten. Alleen A. Wennekes slaagde erin 24 beurten niet in om meer dan 59 caramboles te scoren. Ook hét eerste viertal van Jansen blijft het goed doen in de eerste klas se. Dezfe week kreeg men V.O.G. 1 uit Rijssen op bezoek, dat de vierde plaats inneemt op de ranglijst en uit deze wedstrijd behaalde men 4 match- Zondag tegen La Première zal er met meer inzet gespeeld moeten wor den, willen de puntjes thuis gehouden worden. Aanvang 9.30 uur (Rijssense weg). Enter 4 - Holten 5 0-0 Holten 5 is zondag uit Enter terug gekeerd met de volgende „oogst"; 1 punt en 3 geblesseerde spelers. Dit laatste had men te danken aan de zeer grove speelwijze van Enter 4. Reeds in de 20e minuut kon de Enter- stopper de kleedkamer opzoeken. Dat Holten in deze wedstrijd meer dacht aan zelfbehoud dan aan winst was een zeer normale zaak. Over geheel genomen was Enter meer in de aanval, doch de counters van Hol ten waren levensgevaarlijk. Bij schoten van v.d. Pluym en Vin cent werd 't houtwerk danig op de proef gesteld. Aan de andere zijde was doelman van Reek weer als n,vanouds". Opmerkelijk was verder de stille afwezigheid van lines-man" G. Wansink. Al met al, een strijd om snel te ver geten. Zondag a.s. Holten 5-RKSV 5 12.00 uur, Meermanskamp Haarl. B. 3 - Holten 4 Een erg onverstandig ham.c.en op eigen houtje, had de leider van het derde elftal bijna een pak slaag opge leverd. Zonder overleg had hij door persoonlijk ingrijpen het vierde elf tal incompleet willen doen vertrek ken. Zo ver kwam het gelukkig nog net niet, maar het zorgde er wel voor dat de spelers van het „vierde" flink opgepept de strijd aanbonden tegen het leidende Haarle Boys team. Een strijdlustige inzet van de rood zwarten leverde de koplopers te veel moeite door doelpunten uit hoek schoppen verkregen de gastheren door Joh. Brdekmaat een 2-0 voor sprong. Deze leek in gevaar te komen toen een van de Holtense achterspelers „hands" maakte, maar keeper Jan sen jvas deze zondag niet te passe ren. In de tweede helft domineerde de thuisclub sterk maar 'n prima in zet leverde de verdiende punten op voor onze jongens. Door deze over winning bezet Holten 4 de tweede plaats met een punt achterstand op Enter 5. In gebouw „Rehoboth" kwamen donderdagavond de leden van de plaatselijke afdeling van de Chr. Plattelandsvrouwenbond in vergade ring bijeen onder leiding van de pre sidente mevr. Van Engbrink-Rama- ker. Zij liet bij de aanvang zingen gezang 179 vers 3, ging hierna voor in gebed en las vervolgens uit de bijbel Prediker 2:1-3 en Mattheus 11 28- 30. Na lezing der notulen door mevr. Schuppert-Haasjes en afhandeling van enkele ingekomen stukken werd het woord gegeven aan de heer Pop pe te Almelo, directeur van het Me disch Consultatiebureau aldaar die 'n lezing hield over „Verdovende mid delen". Hij schonk allereerst aandacht aan de softdrugs, dat zijn marihuana en hasjish die het minst gevaarlijk zijn, men. hoeft er ook niet aan te versla ven. Marihuana wordt puur gebruikt hasjish met tabak. Jongeren vanaf de puberteit van plm. 13 t.e.m. 30 jaar gebruiken verdovende middelen. Deze leeftijd zal volgens spreker nog wel oplopen. Vooral wanneer in de puberteit* de jongeren een weg zoeken in de maatschappij en dit is niet zo gemakkelijk kijk als vroeger/met alle twijfels zoeken ze hun weg op deze manier. Ook door de omgang met anderen, mee doen, stoer doen enz. Er zijn verschillende soorten verdo vende middelen en zo gaat het van kwaad tot erger. Bijv. LSD; een che- Door het slechte weer van de vori ge week werden er verschillende jeugdwedstrijden afgelast, waardoor" er voor de Holtense jeugd slechts een klein aantal wedstrijden over bleef. BI was op bezoek bij de a.s. kam pioen in hun afdeling, Excelsior BI en kreeg een verdiende 4-1 nederlaag te slikken. De gastheren waren over alle linies beter en zij hebben de be zoekers geen gelegenheid gegeven om in hun spel te komen. B2 behaalde een benauwde 3-2 zege >p S.D.O.L. BI en vermoedelijk heb ben onze jongens de tegenstander iet. wat onderschat. Het was weliswaar geen beste wedstrijd, doch toen dit er op aankwam, was de strijdvaar digheid voldoende om de beide pun- Ijes in de wacht te slepen om zodoen de haar fraaie positie op de ranglijst te behouden- Cl speelde ook tegen 'n kampioenskandidaat, nl. S.V.V.N. Cl en verloor met grote cijfers (6-1). Hoewel de „thuisfluitende" scheids rechter een groot aandeel had in de ze score, was de zege van S.V.V.N. verdiend. Dl ging op het goede pad voort en klopte het bezoekende Rood zwart met 3-1 en nam daarmee re vanche voor de in Delden geleden ne derlaag. Door de goede resultaten der laatste weken is het elftal van de 8e plaats gestegen naar de 4e, hetgeen wij een prachtige prestatie vinden. Pupillen El schudde weer een las tige tegenstander van zich af en won verdiend, doch heel bescheiden, met 1-0 van S.V.Z.W. in Wierden. De Hal ternaren waren veelvoudig in de aan val maar in de afwerking waren de jongens te gehaast, waardoor er ver schillende doelrijpe kansen verloren gingen. Voor de rust werd de strijd reeds beslist en uit 'n prachtige pass van Peter v. d. Brink, die deze mid- misch preparaat, 't welk ook grote opgang heeft gemaakt. LSD kan wel gevaarlijk zijn maar wordt niet dage lijks doch plm. eens per maand ge bruikt; een „trip" maken noemt men dat. Opium en morfine zijn sterke verslavende middelen en wordt ge spoten. Deze verslaving is bijna niet te genezen. Zo zijn er de verschillen de middelen, de slaapmiddelen en rustgevende middelen die ook.gevaar lijk zijn. Geregeld gebruik van deze stoffen hebben invloed op het ge drag. Wat is er te doen tegen de verslaving van al deze verdovende middelen? Vooral de jongeren die ze gebruiken niet lelijk behandelen, niet angstig er tegen in gaan. De kloof niet groter maken, maar veel praten, problemen opvangen, hulp van deskundigen inroepen enz. Er werden aan de heer Poppe verschil lende vragen gesteld die zo goed mo gelijk werden beantwoord. Mevr. Van Engbrink sprak een hartelijk woord van dank voor de leerzame causerie en zij bood een boekenbon aan. Na het zingen van gezang 214 vers 1 eindigde mevrouw Schuppert-Haasjes met dankgebed. punten. Voor deze punten zorgden F. G. Brink (100 - 26 beurten) en G. v. Berg (100 - 36 beurten). Door dit resultaat bleef men in het bezit van de zesde plaats. In de tweede klasse wordt het ver schil tussen lijstaanvoerder Kalfster man 2 en Roelofs 1 uit Nijverdal steeds geringer en momenteel be draagt dit verschil slechts 1 match- punt. Roelofs won zelf met de grote cijfers 8-0 van De Sport 1 uit Wierden en Kalfsterman 2 kwam met een 6-2 zeg eterug van V.O.G, 2 uit Rijssen. De 6 matchpunten van onze Holtena ren werden binnengehaald door Th. Poppe (75-32)B. Klein (75-26) en G. J. Scholten (75-33). Jansen 2 staat al vijf weken op de negende plaats van de ranglijst in de tweede klasse en ook deze week wist men deze klasse ring te verdedigen door met 4-4 gelijk te spelen tegen N.B.C 3 uit Nijver dal. Twee matchpunten kreeg men cadeau omdat N.B.C. wegens omstan digheden met drie spelers verscheen en de andere twee matchpunten haal de H. W. van Brussel binnen door zijn partij van 75 caramboles in 37 beur ten uit te maken. Onze derde klassers brachten het er deze week niet zo best af, want Het Anker moest zijn fraaie tweede plaats inwisselen voor een vierde, door in Haarle met 6-2 te verliezen van Lierinck 2; Jansen 3 ging van de zesde naar de zevende plaats door thuis met 8-0 te verliezen van VIOS 2 uit Rijssen en Kalfster man 3 kwam van de 7e op de 8e plaats door.met 4-4 gelijk te spelen tegen M.K.V. 3 uit Raalte. De twee winstpunten voor Het Anker werden binnengehaald door J. Deijk door de 75 caramboles vol te maken in de 38a beurt; aJnsen 3 wist geen enkele par tij in winst om te zetten en voor Kalf sterman 3 kwam alleen J. Kalfster man als eerste aan de meet door in 24 beurten zijn partij van 75 caram boles uit te maken. In de vierde klas se wordt Holten alleen vertegenwoor digd door Kalfsterman 4 en dit vier tal draait mee in de middenmoot, hoe wel hun nederlaag van 6-2 deze week bij MKV 4 in Raalte wel wat tegen viel. Het was J. H. Koetsier die de eer van Kalfsterman wist te redden door de 60 caramboles uit te maken in 38 beurten. Volledige uitslagen van de wedstrij den gespeeld in de 9e competitieweek. HOOFDKLASSE Spekhorst 1 De Tonne 1 0-8; Drey- erink 1 Ten Berge 1 2-6; Bolscher 1 MKV 1 1-7; NBC 1 KOT 1 2-6; Het Anker 1 Haarlerberg 1 6-2; Kalfsterman 1 Vloedgraven 1 4-4. EERSTE KLASSE NBC 2 De Poppe 1 8-0; Bolscher 2 De Ster 1 0-8; MKV 2 De Budde 1 2-6; KOT 2 Lierinck 1 2-6; HBC 1— Oudelaar 1 uitgesteld. TWEEDE KLASSE Roelofs 1 De Sport 1 8-0; VOG 2 Kalfsterman 2 2-6; Koedijk 1 Spek horst 2 2-6; De Budde 2 OBK 1 2-6; De Ster 2 HBC 2 5-3; Jansen 2 NBC 3 4-4. DERDE KLASSE Jansen 3 VIOS 2 0-8; KOT 3 De Tonne 2 4-4; Kalfsterman 3 MKV 4-4; Dreyerink 2 De Ster 3 6-2; Lie rinck 2 Het Anker 2 6-2; Ten Ber ge 2 Haarlerberg 2 0-8. VIERDE KLASSE De Poppe 2 Vloedgraven 2 0-8; De Sport 2 Lierinck 3 4-4; Spekhorst 3 Oudelaar 2 1-7; De Tonne 3 Braamhaar 1 2-6; MKV 4 Kalfster man 4 6-2; OBK 2 Dreyerink 3 8-0. Men schrijlt ons: Het Consulentschap voor de Var kenshouderij organiseert op 'n twee tal plaatsen een voorlichtingsdag voor de varkenshouderij. Er zal een drietal inleidingen wor den gehouden. Ir. J. Jepma, hoofdingenieur-di recteur voor de agrarische bedrijfs ontwikkeling in Overijssel, zal na gaan voor welke bedrijven de var kenshouderij mogelijkheden biedt. De heer J. W. Arendsen van het Consulentschap voor de Varkens houderij te Zwolle zal de waarde van contracten behandelen, gezien tegen de huidige kostprijzen en het normale prijsverloop van de slacht- varkens. Ir. Y. Kroes, landelijk consulent voor de varkenshouderij, bespreekt een aantal nieuwe ontwikkelingen in de varkenshouderij, zoals de opfok van biggen op de batterij. 's Middags zal een forum, waarin naast de inleiders ook een praktisch varkenshouder zitting heeft, de ge rezen vragen behandelen. De dagen worden gehouden op: Vrijdag 10 december in zaal Rei- mink te Lemelerveld en op woens dag 15 december in zaal Annink te Bomerbroek. De aanvang is 9.30 uur. Voorlichter varkenshouderijkem Holten en omgeving, H. J. VAN LENSEN. Ter gelegenheid van de 80e ver jaardag van de dichter-schilder J. C. van Schagen zal in het museurn De Waag, Brink 57 te Deventer, van 4 december 1971 t.m. 16 januari '72 een tentoonstelling worden gehouden van zijn unicaprenten. Er zal een keuze uit het werk van de laatste tien jaar geëxposeerd worden, aan gevuld met o.a. enkele exemplaren van de Domburgse Cahiers, om ook die kant van het werk van de jubi laris te laten zien. Deze tentoonstelling is een bijdra ge tot de activiteiten van het huldi gingscomité ,,J. C. van Schagen - 80 jaar", waartoe o.a. een heruitgave van het werk van Van Schagen en 'n televisieprogramma behoren. Dit te levisieprogramma wordt zondag 12 december a.s. door de NOS in kleur uitgezonden in de serie „De Onver- getelijken". In de geref. kerk zal zondagmiddag weer een jeugddienst worden gehou den waarin zal voorgaan ds. F. de Jonge van Nijkerk die n.a.v. Prediker 4 zal spreken over het onderwerp „Sta jij ook in de kou?" Aan deze jeugddienst zal mede werking worden verleend door de „New Valley Singers" uit Nijverdal. Ongetwijfeld zal voor deze dienst die om 3.00 uur begint weer flinke be langstelling bestaan. Iedereen is weer van harte welkom. Van 6,5 procent der rijbewijshou ders in Nederland is het gezichtsver mogen dermate slecht dat van een gevaarlijke situatie in het verkeer moet worden gesproken. De betrokkenen weten In overgro te meerderheid dat hun ogen niet in orde zijn. Nog eens 12,4 procent ziet eveneens onvoldoende, zij het in mindere mate, daar het hier maar één oog betreft. Zij zijn zich hun te kortkoming dan ook veelal niet be wust. Grote Kerkhof, te- DE VENTER. SCHOUWBURG leioon 16641. vrijdag 3 december aanvang 9.30 en 14.30 en 20.00 u. Kapsones met Tako- nes, St. Nicolaasvoorstelling. zaterdag 4 december aanvang 9.45 Het spook van Spechtenstein, St. Ni colaasvoorstelling. zaterdag 4 december aanvang 14.00 u. bridge drive toernooi. Van zaterdag 27 nov. t.e.m. maan dag 12 december aktie woon schoon in Deventer! E.D.B. THEATER, Smedenstraat, te lefoon 13615. donderdag 2 t.e.m. woensdag 8 de cember Wat zien ik (5e week) 18 jr. vrijdag 3 en zaterdag 4 december Donderdag- en vrijdagavond van de vorige week werd in Amicitia een feestavond gehouden in verband met de herdenking van het 100-jarig be staan van de O.L.M. en het 40-jarig bestaan van de afdeling Overijssel van de Ned. Bond van Plattelands vrouwen. Beide avonden waren druk bezocht. De eerste avond werd ge opend door de voorzitter der O.L.M.- afdeling, de heer H. J. Stegeman en gesloten door mevr. H. Slijkhuis-Dik kers en de tweede avond opende mevr. H. Robers-Sprokkereef en sloot voorzitster mevr. Kro .>Pasman van de Dijkerhoeks-a plattelandsvrouwen de gezellige vond. De toneelclub O.C.H. speelde beide avonden het to neelstuk van Johan Blaaser „De Ver gulde Os" en' zij deed dat weer met grote kracht en uitbeeldingsvermo gen. Hoewel a'le dillettanten - die overi gens niet voor beroepsartiesten on derdoen - heel goed speelden waren dag weer een voortreffelijke wed strijd speelde, en de öp volle snel heid liggende linksbuiten Egberts, wist deze met zijn „sterke" linker been onhoudbaar te scoren. Na rust hebben zich nog diverse kansen voor gedaan, o.a. een keihard schot tegen de lat, doch de keeper van de thuis club hield zijn doel schoon. er ook hier toch wel uitblinkers. En kele hiervan waren de eigenaar van het hotel, Hein en de werkster. Beide f onden werd een verloting gehou den waarmede verschillende leuke prijzen te winnen waren. (Noot van de redactie: Donderdag avond is voor ns een onr ogelijke dag. 1.30 uur 's nachts nog naar Al melo. Vrijdagavond waren onze beide redacteuren door belangrijke bespre kingen verhinderd. Een van de da mes van de plattelandsvrouwen heeft ons een kort verslagje doen toeko men, dat wij met dank alsnog hier boven lieten volgen). nachtvst. De heksenjager 18 jr. zaterdag 4, zondag 5 en woensdag 8 december matinee: Rio Lobe a.l. Aanvangstijden: dagelijks 20 u. vrij. 21-23.30 za. 14-18.30-21-23.30 u. zo. 14-16-18.30-21 u. wo. 14-20 u. CINEMA. Lange Bisschopstraat tele foon 11100. donderdag 2 t.e.m. woensdag 8 de cember Cotton Comes to Harlem 14 j. vrijdag 3 en zaterdag 4 december nachtvst. De vrouw in het zand 18 jr. zaterdag 4. zondag 5 en woensdag 8 december matinee: Duizend Toma hawks tegen Winnetou a.l. Aanvangstijden: dagelijks 20 u. vrij. 20-24 u. za. 14 30-18 45-21 15-24 u. zo. 13.30-15 30-18.45 u. wo. 14 30-20 u. LUXOR, Brink, telef. 18662 donderdag 2 t.e.m. dinsdag 7 decem ber Robin Hood van Cherwood Fo rest 14 jr. woensdag 8 december horoscoop 18 j. zondag 5 december matinee: Tar- zan's grootste gevecht a.l Aanvangstijden: dagelijks 20 u. za 18.30-21 u. zo. 14-16-18.30-21 U. OPENBARE LEESZAAL. Brink, te lefoon 13506. t.e.m. 13 december André Kerkhoven met etsen. Openingstijden: dagelijks 10-17 en 19-21 u. zaterdagavond, zondag en maandag gesloten GOETIEK DE ROZJ.TNENKORF. Assenstraat 4. telef. 118-18. t.e.m. 21 december Jan Bos met mo notypen. Openingstijden: dagelijks X-*-'8 u. vrij. 14-1.8 en 19-21 u. zondag "n maandag gesloten. GALERIE TROG ART Hofstraat 2. telef. 16733. 27 november t.e.m 27 december Hu- bertus de Jong met schilderden Openingstijden: dagelijks 14-18 u vn'i- dag 14-18 en 19-21 u maandag geslo ten. EXPOSITIE IN MODELWONING Bakkerskamp 8. Schalkhaar. werk van: Willv zandvliet. .Jan R'ük- huis, Jac. Maagendans. interieur van fa. Berghuis. ODeningstiidenda. gelijks 14-16.30 u.. zondagmorgen 10- 12 u. 's-avonds 20-22.30 u beh d* en vrij. av. MHSETJM DE WAAG Brink, telef 14556. van 3 december t.e.m. 16 ianua-; J. G. van Schagen met unicadrukken Tevens antieke keukens, fietsen, zil ver en aardewerk. Openingstijden: dageliiks 10-12.30 en 14-17 u. zo. 14-17 u. MUSEUM DE DRIE HARINGEN. Brink, telef. 14556. antiek speelgoed en antieke kos tuums Openingstijden: dagelijks 10-12.30 en 14-17 u, zo. 14-17 u. Dit zijn enkele van de opmerkelij ke en tevens griezelige uitkomsten van een door de Stichting „Oog en Bril" verricht representatief en we tenschappelijk verantwoord, landelijk onderzoek naar het gezichtsvermogen van de rijbewijshouders. Een gedetailleerd verslag, waarin de resultaten van deze ogentest zijn vastgelgd en uitgewerkt is aange boden aan de Minister van Verkeer en Waterstraat, Dr. W. Drees Jr, en toegezonden aan de leden van de Eerste en Tweede Kamer der Sta- ten-Generaal. In het rapport doet de Stichting „Oog en Bril" ook een aantal aanbe velingen. Allereerst, dat vóór het afnemen van het rijexamen elke kandidaat wordt onderworpen aan een ogen- test. Is dit voorshands om organisato rische dan wel om financiële rede nen niet te realiseren, dan kunnen toch wel andere belangrijke initia tieven ter verbetering van de situa tie worden genomen. Zo zou de „eigen" geneeskundige verklaring (die tot op heden moet worden ingediend) door een ogen- testkaart of -formulier kunnen wor den vervangen. Deze test zou kun nen worden afgenomen bij de opti- ciën of de betreffende rijschool. Tot meerdere zekerheid zou de test van elke 10e of 25e kandidaat door het Centraal Bureau Rijvaar digheidsbewijzen zelf kunnen worden gekontroieerd De grotere centra van het C. B R. zouden toch al een ap paraat moeten bezitten voor het tes ten van verl^ngings-aanvragen bo ven de 40 en 60 iaar. Belangrijk acht de Stichting „Oog en Bril" het invoeren van een ogen- test bij het aanvragen van het rijbe wijs of de verlenging daarvan boven de 40-jarige leeftiid Dit gezien het snel verslechteren van het gezichts vermogen rond 40 iaar. O" de riih«w'izen zou dienen te woeden aangetekend of de eigenaar eigenaresse bedragend is. dan wel eehr-nik maakt van kontaktlenzen. Het dragen van deze korrektiemid- d^'en tiid^ns het autorijden dient dan +"<»o1iikertiid verplicht gesteld te wo-Hon. r\? irnnHiteioe van dit onderzoek vragen om ad«ouate maatregelen. In d" imh'vp'inqon van dit rapport lOgelijkheden aan- ,pl tezamen als elk belangrijke bijdrage „en '"veren *of een gehele, in elk al rekt»- crpdepltelijke oplossing nr^ioprp van de door een ct»T?rM<!vermogen voor ~"if en and»ron onveilige wegge- wo-dt ""n aantal dip 70WI voor zich een Aankomst St. Nicolaas te Deventer zaterdag 4 december 9.15 u. Open atelier. Menstraat 6, telef. 11637 Elke vrijdag van 8 tot 10 u. LITERAIR CAFé. Menstraat 2 telef. 11637. dinsdag 7 december Gerrit Eilander 'eest uit eigen werk. DEVENTER KUNSTIJSBAAN, Rem- brandtkade, telef. 18877. Openingstij den: dagelijks 14-16 30 u. zondagmor gen 10-12 u. 's avonds 20-22.30 (behal ve di en vrij. avond). V.v.v. Deventer. Stationsplein 2', te lef. 16200 Vprkriigbaar: Geschenk bonnen VVV geschenkbonnen Holi day on ice a f 11, ALMELO.

Holtens Nieuwsblad | 1971 | | pagina 5