Ouderavond van de O.L. Kolschool Resultaten der jeugd- elftallen S.V. „Holten" HMV naar concours STREEKWEDSTRIJD PONYRUITERTJES Uitslagen vaardigheids- proeven van Bato Uitslagen en resultaten lagere senioren elftallen S.V. Holten Het Anker I behaalde een 8-0 overwinning op V.I.O.S. Boerenstand groeit steeds verder uit elkaar Holten gelijk met Langeveen HOLTEN ONTVANGT NIJVERDAL Mooi succes voor ruiter Jan Müller Foef ba progra m ma Voorbsclio u win g der „Holten"- jeugdelf tallen DENEKAMP-BLAUW WIT Voorsprong van 3-0 was niet voldoende Biljartbond „Ons Genoegen Holten IV-RKSVIII 2-2 Cross country manege Teun Beldman SCHIETWEDSTRIJD V oorbescliouwing „Blauw Wit '66" De touwtrekkers winnen hun 10e beker De achtste leerkracht komt op 1 januari '72 Geslaagde dropping „De Vriendenschaar" Propaganda-avon d N.V.S. Plattelandsvrouwen in heftige discussie OE.M.-voorzitter Stegeman Troonwisseling bij de Fienpreuvers Vrijdag 5 november 1971 3 Het Al elftal kreeg met 3-0 klop van het heus niet inspirerende Riet vogels Al, welke ploeg er vooral op het middenveld een betere spelopvat ting op na hield dan de Holternaren. Hoewel er door sommige Holtense spelers individueel behoorlijk wordt gespeeld, zet dit geen zoden aan de dijk, omdat de ploeg als geheel geen eenheid vormt. Kansen zijn er, voor al na rust, voldoende geweest, doch de juiste afwerking ontbrak. De rust stand van 1-0 door een doelpunt van de rechtsbuiten, welke al in de eer ste minuut van de wedstrijd werd ge scoord. Holten was beslist niet de mindere ploeg, doch het plaatsen en het positiespel was slecht verzorgd, waardoor de tegenstanders steeds ge legenheid kregen om de aanvallen te onderscheppen. Na rust werd het ver re opdringen en het op één lijn ope reren van de Holtense verdediging goed afgestraft, waardoor de thuis club een te royaal uitgevallen over winning behaalde. BI herstelde zich keurig van de minder goede resultaten der laatste weken en behaalde een duidelijke 5-1 zege op Rietvogels BI. Het gelukte Henny Brons voort dit keer bijzonder goed en hij wist nu het net te vin den. Wellicht is dit resultaat een goe de stimulans voor de overige wed strijden in deze competitie. Cl speelde ook een goede wedstrijd tegen het sterke Enter Vooruit Cl, welke ploeg ongeslagen lijstaanvoer der in deze klasse is. Het verloor wel iswaar met 3-1, doch deze cijfers val len ons erg mee en het vertoonde spel was heel wat beter dan wij de laat ste tijd van hen hadden gezien. Kee per Gerard Willems was vóór de wed strijd al geadviseerd een „visnet" mee te nemen, doch zover heeft hij het niet laten komenC2 won ver diend met 4-1 van DES C2 en steeg hierdoor naar de vierde plaats. De achterhoede speelde een zeer goede wedstrijd. D2 kon het niet bolwerken tegen Omhoog Dl en verloor met 2-0. Het schijnt dat dit elftal bang is voor uitwedstrijden, want thuis wordt er veel beter gespeeld en ook meer doel punten gemaakt. Pupillen El gaat de goede kant op en behaalde weer een overwinning, dit keer met 5-0 op om hoog El. Zij staan op een zeer goede plaats in de kopgroep. De jongens speelden een leuke wedstrijd, waarin goed samenspel werd vertoond en de geboden kansen werden benut. E2 en E3 speelden tegen Lemele El en E2 en deelden de punten. E2 leed een 2-0 nederlaag terwijl E3 er in slaagde, dank zij de enorme aanmoedigingen van hun leider Jansen, met 1-0 te zegevieren. E4 leed een ongelukkige 2-1 nederlaag tegen SDOL E4, doch de jongens kunnen a.s. zaterdag re vanche nemen. In een goed gespeelde wedstrijd, waarin de Holtenaren veel actiever waren dan in de wedstrijd tegen La Première, van vorige week hebben Langeveen en Holten de punten ge teeld. De eerste helft vertoóride een welhaast gelijk opgaande strijd waar bij de bezoekers het meeste in de aanval waren, maar de geboden kan sen niet wisten te benutten. Boven dien was keeper Leus in bijzonder goede vorm. Bij een doorbraak van Veneklaas, die op drie a vier meter voor hem stone, wierp hij zich in de baan van het schot, waardoor een bij na zeker lijkend doelpunt werd voor komen. De rust ging dan ook in met blanco stand. Na de rust bijna hetzelfde spel- beeld tot het moment dat een door Markvoort veroorzaakte vrije trap door Hartman onhoudbaar vrij voor doelman Breukink keihard in de rech terbovenhoek werd geschoten (1-0). Holten zette toen alles op de aanval. Veneklaas wist in de Langeveense defensie drie man te passeren. Zijn schot leverde geen rechtstreeks doel punt op, maar er was hands ge- aakt binnen het strafschopgebied, zodat scheidsrechter Jerusalem, die 'uitstekend leidde,, op de witte stip wees. Met 'n welgericht schot bracht Markvoo^t de partijen ,op gelijke yo.et (1-1). Aan beide zijden werd de ver- 'ediging gesloten, omdat geen der (iartijen zich blijkbaar dat ene puntje niet wilden laten ontnemen. Wel ont- stonden over en weer nog enkele doel- I rijpe kansen, maar die werden niet I benut, zodat met de 1-1 gelijke stand II het einde kwam. ij In de Holtense achterhoede maakte 1 Joop Spakman als rechtsback een goed debuut. De uitslagen en stand in 4B zijn als volgt: VEO De Tukkers Première Reutum Langeveen Holten N'Üverdal Enter Hector Rood Zwart Hector 7 6 De Tukkers 7 3 NEO 8 4 Langeveen 8 4 La Première 8 3 Reutum 7 2 Wilhelm.school 7 2 Holten 7 i Enter 7 1 Rood Zwart 6 2 i Nijverdal 6 1 De roodzwarten krijgen zondag Nij- verdal op bezoek, de „rode lantaarn draagster" in 4B. Wat enkele jaren nog een roemruchte streekderby was zal daar zondag wel een slap aftrek sel van zijn, gezien de plaats op de ranglijst van beide ploegen. De Hol tenaren moeten zöndag in elk geval de twee puntjes in de wacht kunnen slepen. Staat Holten met een doelge- middelde van 6—12 er niet zo best voor, de Nijverdallers deden het nog iets slechter met 714. Boven aan de ranglijst komen is er voor Holten niet meer bij, maar zij kunnen door het groot aantal gelijke spelen van de andere clubs door een paar overwinningen toch wel heel wat ho ger op de ranglijst komen te staan. Wij hopen dat zij daarbij de steun zullen ondervinden van hun suppor ters en dat deze zich niet van hun favorieten zullen afwenden nu het 'n seizoen niet zo best meer gaat. Die steun hebben zij beslist hai-d nodig. Het elftal zal worden samengesteld uit. de volgende selectie: D. Pasop, G. Paalman, G. Markvoort, G. Brands J. Spakman, KI. Broersma, A. Reij- link, W. Reijlink, B. Knapen, Joh. Veneklaas, G. Soer en W. Dikkers. 2-2 2-0 0 13 15-1 0 10 13-4 2 10 19-13 2 10 12-9 4 7 12-12 3 6 8-10 4 5 10-18 3 5 6-12 3 5 5-12 4 4 11-13 4 3 7-14 Landelijk ruiter Jan Müller heeft op het Int. Nat. Concours „Jumping Amsterdam" mooie successen be haald. Hij werd met „Johny" derde in het nationaal springconcours om de ..Cemstoprijs" en eindigde als 7de bij het springen (nationaal) om de „Rai-prijs". ZATERDAG Holten alVoorwaarts al 3.15 uur (Sportdal)DES b2—Holten b2 3.15 uur; De Zweef c2—Holten c2 2.00 uur Holten dl—NEO dl 2.00 uur (Sport dal); RV el—Holten el 2.00 uur; Hol ten e2SVVN e3 10.00 uur (Rijssen- seweg)Holten e4—SDOL e4 11.00 uur (Rijssenseweg); DES e2—Holten e3 11.00 uur. ZONDAG Holten 1—Nijverdal 1 2.30 uur; Riet vogels 3—Holten 2 10.00 uur; Nij verdal 2—Holten 3 10.30 uur; Holten 4Enter 5 10.00 uur (Rijssenseweg); Holten 5Wierden 3 10.00 uur (Sport dal)Enter 6—Holten 6 11.45 uur; Hol ten 7—Enter 7 12.30 uur (Rijssense weg); Holten 8—MVV 7 2.30 uur (Rijssenseweg). Voor a.s. zaterdag zijn èr voor drie Holtense junioren-elftallen geen wed strijden vastgesteld, zodat BI, Cl en D2 een verplichte rustdag hebben. Al ontvangt in het Sportdal één der sterkste elftallen in deze hoofdklasse, het Vriezenveense Voorwaarts Al en het zal voor de Holtense achterhoede een „drukke" middag worden. De be zoekers staan er voor bekend, dat zij er stevig tegenaan gaan en het hoge tempo van begin tot eind kunnen vol houden. Bovendien beschikken zi; over een schotvaardige voorhoede zodat goede mandekking in de ach terste linie een eerste vereiste is. B2 gaat op bezoek bij DES b2 en gezien de behaalde resultaten in deze competiti emoeten zij met beide puntjes uit Nijverdal terugkomen. De tegenstander moet echter niet onder schat worden! De juiste taktiek zal echter j.l. zaterdag wel zijn bepaald toen deze tegenstander bij Blauw Wit op bezoek was. Ook C2 reist naar Nijverdal om daal de strijd aan te binden met De Zweef C2, welke ploeg van ongeveer gelijke sterkte is, zodat hier een spannende strijd verwacht kan worden. Dl krijgt NEO Dl uit Borne op bezoek en ge zien de stand op de competitieladder moet het mogelijk zijn om hier een puntje aan over te houden. Het zal voornamelijk aan de voorhoede liggen of er een redelijke kans op succes is. Pupillen El ontmoet in Rijssen het El elftal van Rijssen Vooruit en wij nemen aan dat zij hun successen- reeks van de laatste weken zullen voortzetten, hetgeen betekent dat zij met een overwinning huiswaarts ke ren. E2 krijgt het Nijverdalse SVVN E3 te bestrijden en dit is lang geen gemakkelijke opgave, zodat leider Al- lard van Bruggen zijn jongens goed zal moeten instrueren. E3 speelt uit tegen DES E2 met een kansje op suc ces. In dit elftal wordt soms te veel gepraat, waardoor er onnodig ener gie wordt verspild. Holten E4 speelt reeds de returnontmoeting tegen SDOL E4, waarvan j.l. zaterdag met 2-1 van werd verloren. Misschien dat er nu revanche genomen kan wor den? Aangezien het dit keer een thuiswedstrijd is, moet het mogelijk zijn om er tenminste een gelijk spel uit te halen. Dat onze Holtense vertegenwoordi ger in de hoofdklasse, Het Anker geen ondergeschikte rol zal gaan spe len in deze klasse heeft men afgclo pen week duidelijk bewezen, door het eerste viertal van VIOS uit Rijssen met een 8-0 nederlaag huiswaarts sturen. De spelers van Anker behaal den hun overwinning in de volgende winstpartijen: A. Wennekes 125-38 E. Maats 125-28; G. Markvoort 125 34 en S. Markvoort 125-46. Door dit resultaat klom Anker van de 7e naar 6e plaats op de ranglijst. Onze twee de vertegenwoordiger Kalfsterman 1 zal het daarentegen zeer moeilijk krügen dit seizoen, want tegen het toch ook niet zo sterk spelend eerste viertal van Dreyerink uit Enter moest men op eigen biljart een 6-2 neder laag incasseren. Alleen de heer Nijenhuis wist zijn partij van 125 ramboles in winst om te zetten wel in 39 beurten. Overige uitsla gen in de hoofdklasse: Bolscher Haarlerberg 1 6-2; Vloedgraven Spekhorst 1 8-0; K.O..T 1-Dc Tonne 1 6-2; M.K.V. 1-Ten Berge 1 In de eerste klasse draait, het eer ste viertal van Jansen tot op heden uitstekend mee, want een 4-4 gelijk spel tegen de nummer twee op de ranglijst, het eerste viertal var Budde uit Nijverdal, mag toch ze ker worden gezien als een knappe prestatie. Tot winst voor Jansen kwamen J. A. Jansen 100 in 41 brtn, en G. van de Berg had voor de 10Ó caramboles 37 beurten nodig. Door dit resultaat bleef men in het bezit van de vierde plaats. Overige uitsla gen in de eerste klasse: De Poppe 1- V.O.G. 1 2-6; M.K.V. 2-De Ster 8-0; H.B.C. 1-Bolscher 2 2-6: K.O..T 2-N.B.C. 2 0-8; Oudelaar 1-Lierinck 4-4. Gelukkig draait het tweede viertal van Kalfsterman deze competitie wat gunstiger in de tweede klasse. Deze week speelde men in Rijssen tegen de nummer 2, Koedijk 1 in Rijssen, met' 4-4 gelijk, hetgeen voor hen momenteel een derde plaats op de ranglijst betekent. Voor Kalfster man 2 kwamen tot winst de heer B Klein (75-29). Jansen 2, onze tweede vertegen woordiger in de tweede klasse verbe terde haar positie ook, want van de 11e klom men naar de 9e plaats. Een bijna de gehele wedstrijd ster ker spelend Blauw Wit (verloor in de tweede helft een 3-0 voorsprong!) heeft in Denekamp tegen het eerste van Sportclub Denekamp de thuis reis toch nog met lege handen moe ten aanvaarden. Een zeer spijtige zaak en des te meer spijtig omdat men niet verloor omdat de tegenpar tij beter speelde maar alleen door hej *eit dat het in de achterhoede die tot dan toe in de laatste 20 minu ten fout liep. Zodat de grensbewoners in plm. 5 minuten 3 keer tot scoren kwamen. Ep Beldman opende voor Blauw Wit na plm. 15 minuten de score <*n dit werd ook de ruststand, Ook na de thee was Blauw Wit ste ker en de Sportclub achterhoede stond constant onder druk. En ont stonden binnen de 16 meter herhaal delijk gevaarlijke situaties die ir. de 50e minuut slechts „opgelost" kon- Holten 3 - Haarl. B. 2 3-0 Wederom een groot succes voor Solten 3. De zaak werd direct goed langepakt, wat natuurlijk het spel en goede kwam. Het publiek heeft lan ook met volle teugen kunnen ge- lieten van een goed partijtje voetbal. U na vijf minuten spelen lag de bal ichter de Haarlese Boys-goalie, wat 'oor rust nog door een tweede goal jevolgd zou zijn, ware het niet dat e scheidsrechter dit doelpunt annu- eerde. Na rust was het na 13 minuten spe- n toen de bal voor de tweede ier in het net verdween. In de Oe minuut werd de stand nog op 3-0 Debracht. Daarmee is Holten 3 aar- lig bovenaan de ranglijst gekomen, fat zo vroeg in het seizoen niet on- iardig is. Zondag a.s. wacht Holten 3 de tware uitwedsti-ijd tegen Nijverdal 2. jel- Sier inzet is ook hier weer gewenst. Iet vertrek is om 9.45 uur (precies) anaf Smidsbeld. Haarl. B. 5 - Holten 5 0-8 In een vlot gespeelde partij heeft lolten 5 ook de vijfde editie van an iaarle aan de zegekar gebonden. >uidelijk was dat Haarle gebruikt 'erd als „sparring partner" voor de omende moeilijke wedstrijden tegen kierden 3 en de return in Nijverdal. Na een aftastend begin had men al lauw het ritme te pakken. Good old Markvoort opende de score, 0-1. üerna werd de stand voor rust, nog »t 4-0 opgevoerd door doelpunten an resp. M. Baltus, H. v. d. Pluym N. ten Veen. Opvallend was, voor in de eerste helft, het goede kee- erswerk van reserve-doelman H. leldman. Na de rust weer hetzelfde spel- eeld. Een sterk aanvallend Holten verspeelde Haarle met oogstrelende ombinaties. In deze periode kwam doelpuntenmachine" M. Baltus pas aed op gang. Rij liet 5-0 en 6-0 aan benen, waama terrier H. Vincent ummer zeven voor zijn rekening am. Uit een van de vele slotaanval- o was het tenslotte M. Baltus die oor de vierde keer scoorde en daar- lee de eindstand op 8-0 bepaalde. Zondagmorgen 10 uur Holten 5— 'ierden 3, Sportdal. In een meer spannende dan fraaie wedstrijd wisten de Holtenaren geen voldoende stootkracht in hun voorhoe de te leggen. Een veldoverwicht sor teerde daardoor geen winstgevend ef fect, ook al omdat de Rijssense de fensie goed sloot. Holten opende de score maar even later werd een on nodige Holtense overtreding van één der achterspelers met een strafschop bestraft. Dit betekende de gelijkma ker en toen de gasten op fortuinlijke wijze van een misverstand tussen een verdediger en de Holtense goalie pro fiteerden, zag het er slecht voor de thuisclub uit. In de tweede helft bleef de schade tot een wedstrijdpunt be perkt, doordat Holten uit een straf schop wegens hands 'de score gelijk trok. A.s. zondag wacht de moeilijke uitwedstrijd tegen Enter 5. Holten 6 - Holten 7 2-1 Bij veel publieke belangstelling moesten de veteranen aantreden te gen Holten 7. Meteen vanaf de aftrap was het G. Vincent die doorbrak en een geplaatst schot loste. T. Deijk die probeerde om deze bal nog tot corner te verwerken, schoot echter in eigen doel. Hierdoor wakker ge schud trok Holten 7 in de aanval. Dit resulteerde na 20 minuten in een fraai doelpunt van Tippie Paalman. Vanaf dat moment werd er echt nog al ruw gespeeld, wat vooral komt doordat er steeds toeschouwers zijn, die proberen de zaak op te draaien Het bleef tot de rust bij 1-1. Na rust was bij Holten 6 Nijland vervangen door H. Brands, dit bleek een versterking te zijn. Toch was het Holten 7, dat het meest in de aanval was, maar de geschapen kansen wer den niet benut. Tijdens dit offensief kwam er echter een uitval van Hol ten 6, waaruit H. Brands voor 2-1 zorgde. Dit werd ook de einduitslag.- Een gelijkspel was voor Holten 7 niet onverdiend geweest, maar ze moeten nog wat beter met de kansen weten om te springen. den worden ten koste van een straf schop die scheidsrechter Textor toe kende nadat Ab Jansen onder uit was gehaald. Henk Aanstoof benutte de kans om op 2-0 te komen feilloos. Tien minuten later kwam Blauw Wit door Henk Hovenkamp op 3-0 en men zat toen (met nog 20 minuten te spe len) op rozen, die iets „verwelkten" toen Holtkamp een snelle actie met een mooi doelpunt afronde. De gastheren putten moed uit dit on verwachte succes en Blauw Wit moest in de verdediging. Er ontston den enkele gevaarlijke situaties die men inplaats van de „weg is weg" oplossing te hanteren tracht te klar door korf spel en „pingelen" waar van de snelle Schiphorst twee keer dankbaar profiteerde. Twee minuten voor het eindsignaal van de goed lei dende scheidsrechter Textor raakte Blauw Wit zelfs nog de halve winst kwijt door een treffer van Tukkers Blauw Wit 2 won thuis verdiend van DES 5 met 3-1. De doelpunten werden gescoord door Joh. Stam, Geert Beldman en Schreurs. Er wer den door de Blauw Witte aanvallers een handvol pracht kansen om zeep gebracht. Het 3de kreeg in Rijssen met 4-1 klop van Excelsior 11. Mossir.K zorg de voor het doelpunt. De BI junioren hadden DES B2 bezoek dat voor de rust nog aardig partij gaf maar na de thee af moest haken. Blauw Wit won met 5-0 door treffers van Henk Aanstoof (3; Jan Kolkman en Henk Bronsvoort. De junioren Cl speelden in Nijver dal gelijk (1-1)' tegen Nijverdal Cl, Meindert Koopman zorgde voor de halve winst. De junioren Dl nadden thuis geen moeite met De Zweef D2. Het werd 9-1. De doelpunten werden gemaakf dooi; Jan Paalman (4), Jaap Jansen (2) Albert Kolkman, Gerrit Hulsman en Mannes Pot. In Hengevelde speelden de Blauw Witte pupillen El gelijk (0-0) tegen WVV El. Thuis was cr de volle winst (1-0) voor de pup.illen E2 in de wed strijd tegen Twenthe E3. Teun Schup pert scoorde rechtstreeks uit een hoekschop een mooi d^eipunt. De E3 pupillen deelden in Rijssen ds pun tjes (0-0) met Sport club Rijssen E3. Voor amazones en ruiter(tjes)' die hier komen „lessen" heeft manege Beldman op zaterdag 6 november een cross country georganiseerd die zal worden verreden op de Zuurberg ach ter de boerderij van de heer Stitte- ler. Er zullen plm. 50 combinaties aan deze cross (licht en zwaar par cours) deelnemen. De start is om plm. 12.00 uur. De hoofdprijs-een prachtige wissel beker-zal verdedigd moeten worden door de heer Krikhaar te Almelo. Verder zijn er een aantal kunst. gebruiksvoorwerpen te winnen. N afloop van de wedstrijd verzamelen deelnemers, ruitervrienden en jury zich voor de snert met worst in de manege waar tevens de prijsuitrei king zal plaats hebben. Bij de in zaal „Vosman" door de schietvereniging „De Eendracht" om het clubkampioenschap gehouden wedstrijd werden de volgende resul taten behaald: Groep A: 1. B. Brinkman 130 pnt; 2. H. J. Nekkers 125 pnt; 3. G. Jan sen 119 pnt; 4. G. J. Schuppert 116 pnt; 5. J. Haan 9£ pnt. Groep B: 1. G. Koopman 119 pnt: 2. B. J. Oplaat 111 pnt; 3. J. Janssen 105 pnt; 4. D. Jansen 105 pnt; 5 Schuppert 101 pnt; 6. J. van Asselt 101 pnt; 7. J. A. Aanstoot 100 pnt; 8. A. Paalman. Groep C: 1. J. Sluiter 106 pnt: J. Bouwhuis 101 pnt; 3. G. J. Aaf- tink 98 pnt; 4. A. Pekkeriet 86 pnt; 5. Mevr- Paalman 73 pnt; 6. F. Slui ter 63 pnt; 7. Bekkernens 58 pnt; 8. Joke Paalman 57 pnt; 9. J. Paalman. Blauw Wit 1 krijgt zaterdagmiddag Boswinkel 1 op bezoek. De Ensche- deërs draaien mee in de middenmoot en een gelijk spel zou voor Blauw Wit een verdienstelijk resultaat zijn. De wedstrijd die geleid zal worden door scheidsrechter Ligtenberg begint om 3 uur. Blauw Wit 2 speelt uit tegen Excel sior 9 dat uit 8 wedstrijden één punt je meer behaalde dan Blauw Wit. Aanvang: 10.00 uur. Het derde krijgt om 11.00 uur Ex celsior 10 op bezoek dat de volle winst mee zal nemen naar Rijssen. De junioren BI zullen het in Rijs sen tegen Excelsior B4 zeker niet makkelijk krijgen, doch we houden het toch op een kleine zege. Aanvang 1.30 uur. Scheidsrechter J. Jannink. De Cl junioren moeten thuis kun nen winnen van RKSV Cl. Aanvang 1.15 uur. De junioren Dl spelen in Goor om 2.00 uur tegen Hector D2. We reke nen op de beide puntjes! Voor de pupillen zijn vastgesteld Blauw Wit ElTwenthe El 9.30 uur; Hoeve V. ElBlauw Wit E2 11.00 uur Blauw Wit E3Excelsior E7 10.15 u. Tegen Boswinkel 1 komt Blauw Wit in de volgende opstelling binnen de lijnen: doel: G. Kolkman: achter: J. Klein Nagelvoort, J. Thalen, G, Landeweerd en G. Dikkers; midden: H. Aanstoot, A. Fockema en H. Ho venkamp; voor: E. Beldman, W Beldman en A. Jansen. Reserve B Rietberg. dankzij een 6-2 zege op V.O.G, 2 uit Rijssen. Overige uitslagen in de twee de klasse; De Sport 1-O.B.K. 1 4-4; De Budde 2-Spekhorst 2 4-4; De Ster 2-Roelofs 1 4-4; N.B.C. 3-H.B.C. 2 4-4. Kalfsterman 3 dat vorige week nog zo gunstig op de 6e plaats stond, kwam door de 8-0 nederlaang op ei gen biljart tegen De Tonne 2 uit Hel- lendoorn nu op de 10e plaats terecht. Jansen 3 wist zich op de 9e plaats te handhaven al kreeg men in Haarle dan 6-2 klop van Lierinck 2 in Haar le. Allen H. Menkhorst wist zijn par tij van 75 caramboles in winst om te zetten en wel in 42 beurten. Helaas was het resultaat van Het Anker 2, deze week niet zo gunstig. Stond men vorige week nog fier op de eerste plaats, deze week kreeg men met niet minder dan 6-2 klop van Haar lerberg 2 in Haarle. Het was alleen de heer J. Markvoort dien zijn par tij van 75 caramboles als eerste wist te beïndigen en wel in 20 beurten. Overige uitslagen in de derde klasse: V.I.O.S. 2-De Ster 3 6-2; Dreijerink 2- M.K.V. 3 4-4; Ten Berge 2-K.O.T. 3 6-2. In de vierde klasse kwam Kalf sterman 4 van de 7e naar de vijfde plaats, dankzij een 8-0 overwinning op Dreyerink 3 in Enter. Het viertal van Kalfsterman behaalde de volgen de individuele prestaties: H. Bekkers nes 60-47; G. Baan 60-34; J. Koet sier 60-40; H. Stukker 60-45. De Holtense Muziekvereniging „H.M.V." zal op zaterdag 13 nov. a.s. deelnemen aan hef Nationaal Fede- ratiefconcours van de Kon. Ned. Fed. in het City theater te Groenlo. Hel korpg dat o.l.v. dirigent Henny J. Fransen de laatste maanden zeer intensief heeft gestudeerd zal bij het behalen van een eerste prijs in het bezit komen van de rood-wit-blauwe wimpel een onderscheiding die wordt verleend na hef behalen van vier rood-gele wimpels. „H.M.V." bewaart aan de oude ves tingstad Grol de beste herinneringen want in september 1952 werden hier de muzikale prestaties gewaardeerd met een royale eerste prijs en het Vaandel van de „Koninklijke" In Groenlo zal als verplicht werk Op de touwtrekwedstrijden van de P.J.G.O. kring II georganiseerd door de afdeling Bathmen heeft Holten een prachtige beker gewonnen. Getrok ken werd door E. Struik, H. J. Lub- bersen, B. J. Paalman, W. Vruggink, H. Klaasses, A. Wansink, J. ten Dam, A. Podt, E. v. Schooten, F. Velder- man en H. Rensen. Het ligt in de voornemens om op 18 december weer een indoortouw- trektoernooi te organiseren in de ma nége „Het Ruiterkamp" te Bathmen. worden uitgevoerd Othello" van Rimmer-Flink terwijl als .Jceuze- werk zal worden gespeeld „Call of the Sea" een ouverture van Eric Ball. Op een hiervoor uitstekend geschikt terrein bij camping „De Holterberg" (Veneklaas) werd door de Bergruiter- ponyclub een steekwedstrijd georga niseerd waaraan werd deelgenomen door de „Looleeruitertjes" te Alme lo en de „Bergruitertjes" te Holten. De O.L. Kolschool hield dinsdag 2 november haar jaarlijkse ouderavond in de zaal van hotel „Vosman". In zijn openingswoord wees de voorzitter van de oudercommissie, de heer G. E. Kamperman, er op, dat men deze avond noodgedwongen bui ten de school moest houden, omdat het overblijflokaal in de school veel te klein is om zoveel ouders te kunnen bevatten. Hierna was het woord aan het hoofd der school, die eveneens op de snelle groei van de school wees. „Ik ben erg blij te kunnen meedelen, dat met ingang van 1 januari 1972 door B. en W. is benoemd mej. C. Staal uit Amsterdam. Zij wordt dan de achtste leerkracht, die aan de O.L. Kol school verbonden is. Hierdoor wordt het mogelijk de eerste en tweede klas te splitsen. Elke klas zal dan een bezetting krijgen van pl.m. 25 leer lingen. Dat dit voor het onderwijs uitermate gunstig is, behoeft geen be toog", zei de heer Wilpshaar. Ook noemde hij de steeds nauwer wordende betrekkingen tussen de kleuterschool en de basisschool. „Van een drem pel", waarover nogal eens gepraat wordt, is in onze school niets te mer ken', aldus de heer Wilpshaar. „Wij hebben alleen maar tochtdeuren, die nog naar beide kanten opengaan ook; symbolisch voor het wederzijds con tact". Verder wees hij op het contact met de ouders, ook via de school krant, het St. Nicolaasfeest, opbrengst oud papier en de melkverstrekking op school. en meiskes hebben pittige viervoetertjea 1 spannende strijd ge- De jongens op hun kleine een sportieve e leverd Dressuurproef B 1: 1. Marianne Smit met „Taffie", Looleeruiter tjes; 2. Bianca Schrijver met „Bea trix", Bergruitertjes; 3. Annie Boo- de met „Sjonnie", Bergruitertjes; 4. Mieke Kropholler met „Cory", Loo leeruitertjes; 5. Hennie Oude Geer- dink met „Corrie", Looleeruitertjes. Caprilleproef: 1. Vera Klumper met „Potje", Looleeruitertjes; 2. Et- tie van de Veer met „Rumba", Loo leeruitertjes; 3. Jan Vos met „Kwik zilver", Bergruitertjes; 4. André Ou de Geerdink met „Kees", Looleerui tertjes; 5. Carolien Schrijver met „Honorsa", Bergruitertjes. B springen; 1. Carolien Schrijver met „Honorosa", Bergruitertjes; 2. Etty van de Veer met „Rumba", Looleeruiterjtes; 3. Ronny Werkman met Bruno", Bergruitertjes: 4. Ine ke Nijenhuis met „Tarpan", Bergrui tertjes; 5. Toosje Nijenhuis met „Fjoerie", Bergruitertjes. Vervolgens was de verkiezing van twee oudercommissieleden aan de orde. De heer G. H. Schooien werd met algemene stemmen herkozen. In plaats van de heer K. B. Ko ning (vertrok naar Epe) werd bij meerderheid van stemmen gekozen Mevr. K. Plaase-de Hamer. Uit het verslag van de penning meester bleek, dat de oudercommis- siekas een batig saldo vah 98,12 had. Bij de rondvraag kwamen de vol gende punten naar voren: Besteding van de oud papier opbrengsten, on derzoek door de schoolarts, notulen van de vorige ouderavond, gelijke schooltijden voor kleuter- en basis onderwijs, en het gymnastiekonder wijs. Alle punten werden tot volle tevredenheid van de vergadering door het hoofd van de school beant woord. In ons vorige nummer berichtten wij reeds over deze proeven. De uit slagen laten wij thans hieronder vol gen Bekers van de totaal beste pres taties Henny Rosman 42.0 pnt., Wim Meyer 43.2 pnt. Meisjes 8-12 jaar, diploma B: 1 Hen ny Rosman, 42.0 pnt, 2 Joke Nijkamp 40.0 pnt, 3 Jeannette KI. Nagelvoort, 39.6. Meisjes 8-12 jaar, diploma C 1 Pe- tra v. Iperen, 39.8 pnt. 2 Hedy Re- deker, 39.6 pnt, 3 Elineke v. Iperen, 37.8 pnt. Meisjes 11-12 jaar, diploma A: 1 Ma rianne Brands, 37.2 pnt en Karin Jal- ving, 37.2 pnt, 2 Thea te Haven, 37.0 pnt, 3 Annet KI. Velderman 36.2 pnt. Meisjes 11-12 jaar, diploma A 1 Mieke Schuppert, 38.4 pnt, 2 Linda Kamperman, 37.5 pnt, 3 Gerrida Hols 37.3 pnt. Meisjes 13-14 jaar, diploma A 1 I-Ienriëtte Nijkamp 41.6 pnt, 2 Gerrie Kissing 40.3 pnt, 3 Marjan Muller 40.0 pnt. Dames 2e graad: 1 Eggie Meinsma 41.0 pnt, 2 Ineke Vukkink 39.5 pnt, 3 Ina Klein Nagelvoort 39.3 pnt, en Anneke Landeweerd 39.3 pnt. Adsp. dames diploma B: 1 Janny Wansink 39.6 pnt, 2 Thea Hommes 39.5 pnt, 3 Netty Klouwen 38.8 pnt. Jongens 8-12 jaar diploma B: 1 Re- née Leppink 41.8 pnt, 2 Ate Oosten- brug 38.8 pnf en André Jaling 38.8 pnt, 3 Dinant Honcoop 38.2 pnt. Jongens 12-16 jaar diploma A: 1 Wim Mijer 43.2 pnt, 2 Gerard Koet sier 42.9 pnt, 3 Frank v.d. Berg 38.7 pnt. Jongens 8-12 jaar diploma A: 1 Eddy Wilmink 35.4 pnt, 2 Herman ter Harmsel 35.0 pnt. De C.J.V. „De Vriendenschaar" or ganiseerde het afgelopen weekend een gecostumeerde dropping voor haar leden. Met een dertigtal deel nemers vertrok men om kwart voor acht van het gebouw Irene om ge dropt te worden op een open ruim te midden in de bossen tussen Al- men en Eefde. Het costuum waarin men wilde uitkomen moest in een pakje worden meegenomen en onder weg worden aangetrokken. Punt van samenkomst was naar later bleek café „De Uitrusting" te Eefde. De eerste groep die hier aan kwam en de eerste prijs in de wacht sleep te bestond uit: Dinie Wansink, Mie ke Kettelarij, Harry Pasop, Wim Paalman en Jan Pasop. Even nadat alle deelnemers waren gearriveerd en de costuums waren beoordeeld door de beheerders van ,De Uitrusting" kregen allen een kop lekkere erwtensoep aangeboden. Door voorzitster Dini Luggenhorst werden daarna alle prijzen uitge reikt di eook de uitslag van de orgi- neelste costuums meedeelde en de winnaars feliciteerde. Als nummer 1 kwam uit de bus Jan Pasop jr. ver kleed als zeerover. 2e werd Truus ten Hove, als roodkapje en de 3e prijs moest gedeeld worden door de haremdames Willy Veenstra en Di- kie Paalman. Het was een heel geslaagde avond waaraan iedereen enthousiast mee werkte. Vooral wat de costuums be trof was de een nog mooier uitge dost dan de ander. Toen men in Hol ten terug keerde was men nog uit bundiger dan toen men vertrok. De dropping was uitgezet door Henny Beunk, Dini Luggenhorst. Jan Pas op sr. en Jan Boode. De speciale op dracht, die de deelnemers kregen was; breng een geel. groen, rood en bruin boomblad mee. een kastanje in de bast en een takje met drie ei kels er aan. Niet zo'n eenvoudige op gave in 't donker. De afdeling „Deventer en omstre ken" van de Nederlandse Vereniging van Suikerzieken heeft een propagan- da-avond belegd op donderdag 11 no vember a.s. in het gebouw Irene. Drs. H. P. M. Kerckhoffs, apotheker te Deventer zal een inleiding houden over „De ontwikkeling van de ge neesmiddelen in het algemeen en die van insuline in het bijzonder". Er is gelegenheid tot vragen stellen en voorts zuilen een film, lichtbeelden en dia's vertoond worden van de De venter Zieken Omroep. De avond is belegd voor leden en donateurs woon achtig te Bathmen, Colmschate, Harf- sen, Holten, Laren, Markelo en Rijs sen. De bijeenkomst begint om 20.00 uur en men mag gerust belangstel lenden meebrengen. Na de verloting en de koffie volg de de toespraak van de heer Knoop, leraar pedagogiek en Neder lands, te Deventer, over het onder werp: „Karaktervorming op school en in het gezin". De ruim honderd aanwezigen hebben een boeiende voordracht gehoord. Enerzijds wist de heer Knoop zijn toehoorders door zijn humoristische voorbeelden te doen schaterlachen, anderzijds kon men in de zaal soms een speld ho ren vallen, wanneer de spreker de zaken echt ernstig benaderde. Door hetgeen de heer Knoop zei en de ma nier waarop dit gebeurde, wist hij zijn toehoorders zeer te boeien. De heer Kamperman bedankte de heer Knoop hartelijk en merkte in zijn slotwoord dan ook terecht op, dat het echt een leerzame, boeiende en gezellige avond was geweest. De Ned. bond van Plattelandsvrou wen vergaderde op donderdag 28 ok tober in hotel Holterman. Het discus sie-onderwerp van 1971-'72: „Begrij pen de mensen elkaar nog", werd in geleid door mevr. P. W. Brascamp- Dorst uit Olst. Want naarmate de sa menleving meer open wordt h-abben we met meer mensen te maken, an dere landen, andere groepen in eigen land. We communiceren meer met elkaar. Meer communicatie leidt echter ook tot meer stoornissen. In groepen werd soms heftig gediscus sieerd. Voor de pauze werden de mededelingen behandeld. Er zijn nog enkele cursussen en excursies. Cur sus pottenbakken-o.l.v. de--heer F. Bijvanck te Markelo. In maart een excursie naar de T.H. Twente en het Pedagogisch Centrum tra Enschede. Deze avond waren er zes nieuwe le den. Vice-pres. mevr. J. Arfman-Slui- ter bedankte tenslotte mevr. Bras- camp en deelde nog mede dat er op 26 november een feestavond is sa men met O.L.M. en de afd. Dijker- hoek en Espelo. In de maandagavond in de zaal van Hotel Vosman gehouden le denvergadering van de afdeling der OLM, heeft voorzitter H. Ste geman enkele opmerkingen gemaakt over de ontwikkeling in de landbouw. Hij vroeg zich af of het snelle afvloeien van de boeren van hun bedrijven een modeverschijnsel is of een stuk werkelijk heid. Opvallend noemde hij het, dat in de ruilverkaveling iedereen om geld vraagt en maar weinigen om grond. Ook voor bosgrond vraagt men geld en maar enkelen vragen een stukje bos terug. „Het is mijn gedachte", aldus de heer Stegeman. „dat onze boe renstand steeds verder uit elkaar groeit". Spreker had gehoopt, dat als enige mogelijkheid, de grondbank hierin verbetering zou kun nen brengen. Deze komt wel in het Noor den, omdat daar de bevolking wegtrekt. Als ook hier 'n grond bank zou bestaan, dan zouden er nog wel mogelijkheden zijn voor jonge boeren om een bedrijf te beginnen. Maar die goed kun nen leren zeggen tegen hun ouders, ik kan elders meer ver dienen, dan bij U op de boerde rij. Een ander verschijnsel is, dat het „inwonen" gaat verdwij- Sprekende over de landbouwover schotten zei de heer Stegeman, dat <teze al geruime tijd klein waren, maar dat er nu een tekort is. De prijzen van de grondgebonden vruch ten zijn 't stabielste, beter dan de veredelingsproducten. Van de pluimveehouderij was hem te weinig bekend, de varkensveredelingsbedrij- ven hadden een behoorlijk jaar. Prijsbeleid Wat het prijsbeleid in Brussel be treft rijst bij hem de vraag wat het beste is een structuurbeleid of een prijsbeleid. De ruilverkaveling doet goed werk. Er in de ruilverkaveling Holten - Makelo nog voldoende geld om grond te verbeteren en te verka velen. Hij spoorde de leden aan de vergaderingen te bezoeken om de be langen te bespreken. Het hoofdbe stuur houdt iedere donderdagmorgen in Markelo zitting waar men zijn pro blemen kan bespreken. ■Geliik reeds op plaatselijk niveau geschiedt, is er een gesprek gaande om ook in kringverband 'tot een nau were samenwerking te komen Een commissie uit de Kring Markelo zal een gesnrek hebben met de hoofdbe sturen. Dat betekent nog niet direct eén organisatie maar wel een veel nauwere samenwerking. De uitwisseling met Ko"um noem de de voorzitter uitstekend eedaagd. Men heeft daar een prettige ont vangst gehad. Het is heel goed eens met heel andere mensen in aanra king te komen. Hl.i beval daarom sterk aan om met deze uitwisselin gen door te gaan. Met de bezetting van de lagere landbouwscholen gaat het ook slech ter, zei de heer Stegeman. Markelo is naar Bathmen gegaan. De organi saties zijn uitgenodigd om naar mo gelijkheden te kijken, want er zulen altijd mensen blijven, die landbouw onderwijs nodig hebben. In de ruil verkaveling Holten - Markelo zal omstreeks december - jnauari begon nen worden met het aanleggen van de insteekwegen. In Holten zal de aanbesteding van de waterleidingen voor mei plaats vinden. In het Holterbroek zullen eerst 80 en daama 40 ha herontgonnen (op de kop gezet) worden. In Espelo heeft men geen werk kunnen verrichten, omdat het water nog veel te hoog staat in het Wa terschap Salland. Bij de bespreking van een aantal aspecten van de ruilverkaveling ziet de heer Stegeman, dat de samen werking in de commissie uitstekend is en dat het werk geheel volgens de netwerkplanning wordt uitgevoerd. In 1975 zal waarschijnlijk de toede ling der gronden kunnen plaats vin den. Op een vraag hoe ruilverkaveling en grondbank zich met elkaar ver houden zouden antwoordde de voor zitter. dat een heleboel bedrijven, in dien zij via de grondbank grond kon den aankopen, daarbij zeer gebaat zijn. Nadat de heer L. Renzen als vertegenwoordiger van de leden als afgevaardigde was aangewezen naar de algemene ledenvergadering van de O.L.M. op 16 december, volgde de begroeting van het forum. Donderdagavond 11 november 11.00 uur zal de heerschappij van Prins Albert van de Oole Bekke een eind nemen. De laatste daad van de een jarige heerser der „Fienpreuvers" zal zijn het voorstellen en kronen van de nieuwe Holtense Prins Car naval 1972. Voor de officiële opening van deze avond, om half tien in café Maats, worden vanaf acht uur kleu rendia's vertoond van de vorige dri« carnavalsavonden van de Fienpreu- ver*.

Holtens Nieuwsblad | 1971 | | pagina 3