Forum sprak over de toekomst van de landbouw Praatvergadering CBTB-ers m mÊÊSm Gebr. Z0ETBR000 Salaris op de bank? Voor de leden der O LM. Reünie van K.PJ. en CJ.V. te Espelo Smakelijk eten. zonder calorieën WAAR GAAN WE HEEN 1*1 drie halen twee betalen NET MEISJE Schoneveld SLAGROOM- SOESJES /1J5 Woon- en winkelhuis Holten WOON- EN WINKELHUIS se DONATIE INSCHRIJVING EEN PERCEEL WEILAND Algemene Bank Nederland OCH heeft een druk bezet programma Dierentuinen ook 's winters in trek Klumpers Supermarkt Banketbakkerij G. Slotman IJ] IJsclub De Noordpoel ^ïjjdag 5 november 1971 Vri Tijdens de maandagavond in de zaal van Hotel Vosman gehou den ledenvergadering van de afdeling Holten van de OLM, heeft een forum, bestaande uit vijf raadsleden, onder voorzitterschap van de heer C. Broersma, directeur van de plaatselijke zuivelfa briek Coberco, een groot aantal schriftelijke vragen beantwoord en konden ook de in vrij grote getale opgekomen leden hun zegje doen. In het forum, waarvoor men als motto gekozen had „Toe komstvisie van de raad op Landbouw en Platteland", hadden zit ting de heren W. ten Berge (Gem. Belang), J. H. Bosschers (CHU), L. Kaan (PvdA), E. M. van Schooten (Boerenpartij) en J. Wiggers (AR). Na een uitvoerig openings woord van voorzitter H. Stege- man, waarin deze aan het slot vroeg de vragen zowel door een agrariër als een niet-agrariër te laten beantwoorden, noemde de heer Broersma de te volgen pro cedure, waarbij hij er op wees, dat het niet zou gaan om het standpunt van de raad, maar om de persoonlijke visie van de fo rumleden. Stallenbouw Op de eerste vraag hoe men denkt over goedkopere stallenbouw en o.a. de bouw van koeienhutten, in ver band met een bouwvergunning, ant woordde de heer Bosschers, dat goedkopere stallen binnen het raam van de bouwverordening wellicht een kans hebben, maar de bouw van koeienhutten krijgt men z.i. niet voor elkaar. De heer Kaan wist niet of de schoonheidscommissie gezien het bestaande verbod van lichte golfpla ten er bezwaar tegen zou hebben. Een vergunning voor koeienhutten zag ook hij niet direct. De heren Van Schooten en Ten Berge, meenden de mogelijkheid zien deze materie te regelen in het bestemmingsplan buitengebied. Voor zitter Stegeman dacht aan erfbe- planting waardoor dergelijke ge bouwen aan het oog kunnen worden onttrokken. Werkgelegenheid Op de vraag „Welke consequen ties heeft het voor de gemeente wanneer veel boeren hun bedrijf be ëindigen, ten opzichte van de werk verschaffing" antwoordde de heer Wiggers, dat de gemeente behoefte De toneelclub „O.C.H." heeft een druk programma voor de boeg. Za terdag 6 november speelt het gezel schap voor de ABVA in Dalfsen „De Huistyran" van Godfried Bomans. Op zaterdag 20 november a.s. wordt „De vergulde os" van Jan'Blazer voor het voetlicht gebracht in Dalfsen voor de Gemengde Zangvereniging „Zanglust" aldaar. Op vrijdag 26 no vember wordt „De vergulde os" op gevoerd voor de leden van de afde ling der OLM en de drie afdelingen Holten, Dijkerhoek en Espelo van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen In Amicitia, terwijl hetzelfde stuk op 18 december voor het voetlicht wordt gebracht voor de Landelijke Rijver- eniging in Hengelo (Gld.) heeft aan werklieden, maar gezien het gebrek aan financiën moet men er niet op rekenen in gemeentedienst te komen, als dit althans de bedoe ling van de vragensteller is. De heer Van Schooten meende, dat het wel de taak van de raad is de werkgelegenheid te bevorderen. Hij dacht daarbij aan het aantrekken van industrie. De heer Kaan was van oordeel, dat ieder mens recht heeft op een menswaardig bestaan. De Rijksoverheid zal de bedrijfsbe- eindigers behoorlijk schadeloos moe ten stellen, maar zij kan dit niet te rugspelen op de gemeenten. Hij zag het niet zoals de heer Van Schooten in industrievestiging. Hij wilde met het oog op de recreatie de kleine, boerderijtjes in het landschap behou den (museumboeren), met een be hoorlijke schadeloosstelling. Grotere verbanden Voorzitter Broersma was van oor deel, dat men deze zaak in groter verband moet zien. Er wordt wel het een en ander aan gedaan, maar het is niet de directe taak van de ge meente om voor werkgelegenheid te zorgen. „Hoe ziet U de landbouw over 25 jaar". Deze vraag gaf weinig reac ties. De heer Van Schooten wilde zich niet bezondigen aan „koffiedik- kijkerij", maar was er van over tuigd, dat nog meer boeren op zul len houden met boeren. De heer Bos schers zei het iets sterker door de overtuiging uit te spreken, dat er dan heel wat minder boeren zullen zijn. Op de vraag: „Hebben de jongens die nu op de landbouwschool gaan, nog toekomst in dc landbouw en vee teelt? Of geeft U ze gelijk als ze zeggen „ik ga van de landbouw school af", antwoordde de heer Kaan. dat het moeilijk te beoordelen is om hoeveel jongens en bedrijven het gaat. Veel zullen er geen em plooi meer vinden in de landbouw. Hij dacht aan de dienstensector. Bij grote landbouwbedrijven zal men denken moeten aan mechanisatie. Voorzitter Broersma wees er op, dat me.n ook gezamenlijk .iets, kan. do.en. Daar zijn voorbeelden van. die per spectief bieden. Hinderwet Bij vragen over de Hinderwet, gaf de heer Bosschers een overzicht van de procedure. Hinderwetvergunningen worden verleend door burgëmeester en wethouders, na advies van de ar beidsinspectie. Er bestaat inspraak door de openbare zitting, die tijdens de behandeling wordt gehouden! De afdoening kan ang duren, omdat de arbeidsinspectie met zijn advies niet aan een termijn gebonden is. Er ontspon zich een uitvoerige dis cussie met de aanwezigen over de noodzaak van Hinderwetvergun ningen, voor varkensmesterijen en grote pluimveebedrijven, die stank Vorige week donderdagavond kwa men de leden en oud-leden van de KPJ de Katholieke Plattelandsjon geren uit Holten en de C.J.V. „De Bouwers" uit Espelo in „Het Trefpunt" bij elkaar. In het verleden hebben beide groe pen regelmatig contact gehad. Een enkele keer voor een gezellige avond, maar meestal discussieërde men over eikaars geloofs- en kerkelijk leven in de Hervormde en Rooms-Katholieke Kerk, ook werden eikaars kerkdiens ten bezocht. Helaas was dit contact de laatste jaren wat verslapt onder andere door het vertrek van een predikant en een kapelaan naar elders. Daaom had men gemeend om ook de oud-leden en oud-voorgangers uit te nodigen om samen een soort reü nie te houden. Ria Kortenhorst, de voorzitster van de KPJ vond het dan ook bijzonder fijn dat zoveel leden en oud-leden bijeen waren gekomen om samen met Ds. Israël uit Coevorden en Ka pelaan Standaart uit Amersfoort nog- eens van hun ervaringen in hun nieu we woonplaatsen te horen. In het bij zonder heette de voorzitster hun wel kom en ook de verloofde van de ka pelaan mevrouw Israël was wegens ziekte niet aanwezig. Nadat J. ten Dam een gedeelte van de brief van Paulus aan de Phillip- penzen had gelezen werd het woord aan Ds. Israël gegeven die enkele jaren geleden naar Coevorden ver trok. Hij vertelde uitvoerig over Coe vorden en zijn inwoners, dat enkele jaren geleden een groot instructiebad en de grootste sporthal van West Eu ropa kreeg. Veel import vanuit het westen heeft zich er gevestigd. In Holten had je een eenheid en een hechte gemeenschap, in Coevorden niet, daar ben je op jezelf aangewe zen. In Coevorden had hij eerst wel achterdocht gemerkt. Om samen daar een gemeente te vormen was wel moeilijk. Er waren 3 pastoors. 2 gereformeerde, 1 baptist en 2 her vormde predikanten. Samen werken met de gereformeerden was erg moei lijk maar ondanks dat vond hij het werk boeiend, want je hebt een doel voor ogen om samen op weg te gaan, er komt meer openheid, men komt dichter bij elkaar. Ondanks teleur stellingen werkt hij er met veel ple zier. Vervolgens werd kapelaan Standaart het woord gegeven (nu heet hij pas tor Standaart nvst een O). Hij was na 3 jaar in Holten te hebben gewerkt met veel plezier, overge plaatst na Montfoort. 9 maand had hij het daar volgehouden. Daarna was hij weer als kapelaan overge plaatst naar Glanerbrug omdat hij 'n Klasgenoot moest opvolgen die ging trouwen. Met veel plezier was hij in Glaner brug begonnen maar ruim 3 jaar geleden stond hij nogal bedenkelijk tegenover het trouwen van priesters. Maar: In die tijd kwam ik pas van 't seminarie af: 12 jaar lang heb je alg het ware niets anders gehoord dan dat je priester kon worden, alleen maar als je ongetrouwd bleef. Toen ik de priesterwijding ontving heb ik op de eerste plaats niet gekozen voor het ongehuwd zijn, maar voor het priester-zijn; en dat kon alleen maar als ongehuwde. In de loop der jaren kom je (mede natuurlijk door de hele ontwikkeling binnen onze kerk) tot de overtuiging dat het niet getrouwd zijn helemaal geen voorwaarde hoeft te zijn om pastoraal te werken. Het con tact met ambtsdragers uit de refor matorische kerken heeft me in die overtuiging gesterkt. Tijdens deze (noem het theoretische) tijd van be zwaren tegen het celibaat leerde ik een meisje kennen. Wanneer je dan ook geen bijbelse fundering kunt vin den voor de verplichte koppeling van priesterschap en celibaat word het natuurlijk erg moeilijk. Het celibaat als persoonlijke keuze om wille van Christus blijft natuurlijk een evange lische waarde. Het wa3 geen gemak kelijke tijd voor hem geweest, maar toen hij tot de overtuiging kwam dat hij misschien wel zou willen trouwen had' hij ontheffing van het celibaat bij de bisschop aangevraagd. Jaren daarvoor had hij voor het pastorale werk gekozen en dat wilde hij ook zeer gaarne blijven doen en hij had dan ook vrij snel na de aanvraag voor dispensatie een aanbod gekre gen van het Bisdom Utrecht met een officiële benoeming door de Kardi naal. (Je ziet: ze zijn hier in Neder land toch wel verder dan in „Rome") Hij was nu godsdienstleraar aan een Mavoschool in Amersfoort en werkte verder als jeugdwerkpastor in 3 pa rochies. Hij assisteerde wel in zon dagsdiensten maar was uitgesloten van de bediening van de sacremen- ten, behalve bij bijzondere diensten. Hij hoopt dat de RK kerk spoedig dit zou veranderen zodat hij in de toe komst weer volledig als priester kan werken, als getrouwde priester. Nadat nog enkele aanwezigen van de gelegenheid gebruik maakten om vra gen te stellen werden de beide spre kers heel hartelijk bedankt voor hun boeiende uiteenzetting en werd hun een boekenbon aangeboden. Na de pauze werd er nog geruime tijd gedanst afgewisseld met verschil lende leuke spelletjes. Het was dan ook bijna 12 uur toen men elkaar een we! thuis en tot weerziens toewenste, want men vond dat deze contacten voortgezet moesten worden. verspreiden. De Hinderwet kent geen schadeloosstelling voor bedrijven 'die moeten sluiten, zo werd o.m. me degedeeld. Ruilverkaveling De heren Wiggers en Ten Berge lieten zich zeer positief uit over de vraag of de ruilverkaveling op den duur wel een boerenbelang is. De een profiteert er meer van dan de ander, maar in zijn geboortestreek in Drenthe is de massa overtuigd van het grote belang. Hfj wees op Stap horst en Vriezenveen en vroeg zich af hoe lang de boeren in Holten nog in de modder hadden zullen zitten wanneer door de ruilverkaveling de wegenaanleg en de waterbeheersing niet tot stand was gekomen. De heer Ten Berge zag in de vijftig miljoen die in deze streek gepompt wordt een zegen, maar was van oordeel, dat dit over een jaar of tien pas duide lijk zichtbaar zal worden. Met de huidige regeling van de Grondbank, waren nog het forum nog de aanwezigen het eens. De or ganisaties zullen moeten ijveren voor andere vormen. Rentesubsidies door lidstaten in de E. E. G. noemde de heer Kaan concurrentie vervalsend. Men zal er niet eerder tegenop kun nen treden, dan nadat de E. E. G. politieke verantwoordelijkheid krijgt. Aan het slot deed de heer Kaan een beroep op de aanwezigen zich meer met hun problemen tot de raadsleden te wenden, dat is beter dan te kankeren. Maak meer gebruik van Uw vertegenwoordigers zei de heer Broersma. Met een kort dank woord aan forum en leiding reikte voorzitter Stegeman aan allen een klein presentje uit. Hij was bang ge weest, dat men te hooggegr^pen had, maar was achteraf blij, dat er zo veel vragen gesteld waren, die zelfs niet allemaal beantwoord konden worden. Het is al weer november. Wie nu mocht denken, dat de dierentuinen in ons land hun poorten gaan sluiten, heeft het mis. Integendeel, ook 's win ters zijn de dierentuinen helemaal ,in' tegenwoordig. Vele jaren geleden is dat wel eens anders geweest, maar sinds het autopark in ons land een enorme omvang heeft aangenomen, trekt men er ook bij winterdag veel gemakkelijker op uit dan vroeger. Het dierenpark Ouwehand op de dicht beboste Grebbeberg kan het goed merken. Het park is mooi gelegen, niet alleen 's zomers, maar ook wan neer Koning Winter regeert. Het kan bij sneeuwval bijvoorbeeld nog mooier zijn dan in de groene zo mer. Dennen en sparren blijven eeu wig groen. Het bruin getinte blad van de loofbomen maakt er een compleet schilderstuk van. En temidden van al die pracht treft men de dieren aan in hun uiteenlo pende soorten, in alle variëteiten en zowel in- als uitheems. Het is al lang niet meer zo, dat een olifant, afkom stig uit een warm land, 's winters „bij de kachel" wordt gehouden. Zo'n dikhuid is zelfs bij vorst nog wel bui ten, vooral als het zonnetje schijnt. Wat kunnen ze plezier hebben in de sneeuw. Met hun slurven spuiten ze het witte goedje een heel eind weg, tot groot vermaak van de toeschou wers die er soms finaal „bepoederd" vandaan lopen. En wat denkt U van leeuwen, giraf- en, antilopen, allemaal dieren, die tropische warmte gewend zijn, nog nooit in de vrije natuur met kou te maken hebben gehad. Maar het'hin dert ze allemaal niks. De pret is al even groot als bij de olifanten. Tegen het einde van zo'n wintermiddag trek ken ze toch allen weer de warme stal len binnen, waar ze extra verwend worden, want het voedsel moet er na tuurlijk wel op berekend zijn. Ouwehands Dierenpark op de Greb beberg sluit zijn poorten 's winters niet. Ook dan is het prachtige park door de week en op zondag normaal geopend. De afdeling Holten van de Chr. Boeren- en Tuindersbond opende het wintervergaderseizoen met een „praatavond" die dinsdagavond ge houden werd in de vergaderzaal van de Coöp. Aan- en Verkoopvereniging „Trio". De heer«Hm. -Landeweerd opende met gebed na het lezen van het bij- 'belgedeelte Lukas 12. .35 - 48 en hij sprak" hierna een 'woord van welkom waarbij hij zich in het bijzonder richtte tot ds. J. Knibbe, secr. van het Px-ovinciaal Bestuur en de heren Jansen en- Meijerman als afgevaar digden van de plaatselijke afdeling O.L.M. In zijn openingswoord herinnerde voorzitter Landeweerd aan de prach tige zomer en de mooie herfst. Er kon weer een flinke oogst worden binnengehaalden de kwaliteit van het geoogste was hoog. Dank voor zoveel zegen pas jegens God die dit alles gaf. De heer Knibbe hield hierna een causerie over het organisatie leven waarvoor helaas de belangstelling tanende is. Bij alle drie boerenorgani- saties (CBTB, OLM ,en ABTB) in de provincie loopt bet ledental niet alléén door afvloeiing van boeren terug. De gezamenlijke organisaties zullen zich hierover moeten beraden en moeten komen tot een nauwere samenwerking b.jvoorbeeld door sa men een weekblad uit te geven met enkele pagina's Voor de eigen organi satie. Ook zal er op korte termijn overleg moeten plaats hebben over het landbouwonderwijs. Er werd naar aanleiding van de causerie een aantal vragen gesteld die door da heer Knibbe utvoerig werden be antwoord. Spreker eindigde, nadat gezegd voor de;e leerzame vona met gebed. DEVENTER Schouwburg, Grote Kerkhof, tel. 16641. zaterdag 6 november aanvang 20 u. Boccacio, Deventer Opera- en Ope rettevereniging. dinsdag 9 november aanvang 20 u. Harten Vrouw, blijspel, dinsdag 9 nov. aanvang 20 u Bene den Foyer Bazaar, van de Ver. Tes- selschade-Arbeid Adelt. E.D.B. Theater, Smedenstraat, tel. 13615. donderdag 4 t.e.m. woensdag 10 no vember Wat zien ik, kassa geopend dagelijks vanaf 10.30 u 18 jr. vrijdag 5 en zaterdag 6 november nachtvst. Oj, oj, oj, 18 jr. zaterdag 6, zondag 7 en woensdag 10 november matinee: Sjors, Sjimmie .en de Gorilla a.h Aanvangstijden: vrij. 21, 23.30 u. za. 14, 18.30, 21, 23.30 u. zo. 14, 16, 18.30, 21 u; wo. 14, 20 u. Cinema, Lange Bisschopstraat, telef. 11100. donderdag 4 t.e.m. woensdag 10 no vember Het mysterie van de vogel met kristallen pluim 18 jr. vrijdag 5 en zaterdag 6 november nachtvoorstelling The good, the band and the ugly 18 jr. zaterdag 6, zondag 7 en woensdag 10 november matinee: Laurel en Har dy als struikrovers a.l. Aanvangstijden: dagelijks 20 u. vrij. 20, 24 u; za. 14.30, 18.45, 21.15, 24 u.; zo. 13.30, 15.30, 18.45, 21.15 u.; wo. 14.30, 20 u. Luxor, Brink, telef. 18662. donderdag 4 t.e.m. dinsdag 9 novem ber Death by Hanging 18 jr. zondag 7 november matinee: De klokkenluider van de notre dame a.l. Aanvangstijden: week. 20.00 uur za. 18.30 en 21.00 u. zo. 16.00, 18.30, 21 u. Openbare leeszaal, Brink, telef. 13506 t.e.m. 14 november Adri Hospes, met de oorspronkelijke illustraties uit het boek Diderik en de dieren. Openingstijden: dagelijks 10-17 en 19- 21 u. zaterdagavond zondag en maan dag gesloten. Muntentoren, Achter de Muren-Zand poort, telef. 16200 (VVV). t.e.m. 7 november fototentoonstelling DFA. Openingstijden: dagelijks 10-12 en 14- 17 u. 's-avonds ook geopend. 'GOETIEK DF. KOZIJN EN KORF, As senstraat 4, telef. 11848. t.e.m. 15 november Dr. J. Philips- zoon, met tekeningen (Hippies in 't Vondelpark) Openingstijden dagelijks 14-18 u. vrij dag 14-18 en 19-21 u. zondags geslo ten. MUSEUM DE WAAG. Brink, telef. 14556. Antieke keukens, fietsen, zilver en aardewerk. Openingstijden: dagelijks 10-12.30 en 14-17 u. zondags 14-17 u. MUSEUM DF DRIE HARINGEN, Brink, telef. 14556. antiek speelgoed en antieke kostuums. Openingstijden: dagelijks 10-12.30 en 14-17 u. zondags 14-17 u, OPEN ATELIER, Mcnstraat 4, telef. 11637. Elke zaterdag van 10-12 14. ge legenheid om vrij bezig te zijn. KON. NED. NAIL HIST. VERENI GING. secretariaat me.. E. Hendriks, Mo- reelsestraat 8, telef. 18218. dinsdag 9 novenber, aanvang 20 u Openbare leeszaa Dia-avond, door A. Goutbeek uit Dalsen. DEVENTER KUNSTIJSBAAN, telef. 05700-18877. Openingstijden: a. 14-16.30-20-22.30 u. zo. 10-12.00 u, 14-16.30 u, 20-22.30 u. ma. 14-16.30, 2022.30 u.; di. 14-16.30 u.; wo. 14-16.30, 20-22.30 u.; do. 14- 16.30, 20-22.30 u. vr. 14-16.30 u. VVV DEVENTEI, Stationsplein 2 te lefoon 16200. weer verkrijgbaar beschrijving Berg- kwartier f 0,50 A.N.W.B. Routes. V.V.V. GeschenPbonnen. Jaarverslag 1970 Gemeente Deventer (gratis). ALMELO. VAROSSIEAU do. vr. za. zo.: Dacula De Verschrik kelijke 14 jr. za. nachtfilm (2:.15 uur)Zinnelijke Lusten 18 jr. zo. matinee (1430 uur): Tarzan en de schat der viuraanbidders 14 jr. ma. t.e.m. wo: Zinnelijke Lusten 18 jr. Aanvangstijden: do. t.e.m. wo. 14.30 en 20.00 uur; za 18.45, 21.00 en 23.15 uur; zo. 14.30, 16.45, 18.45 en 21.00 uur -#- Munt. Een Ptrijzenaar stapte on langs bij zijn blemist binnen met de opdracht er voer te zorgen dat er diezelfde avond elf kersverse rode rozen werden tfgeleverd aan een Londens theater waar zijn geliefde actrice optrad. Tevens liet hij de tekst voor het .kaartje" overseinen: „Hierbij elf azen. U bent de twaalfde en de mooiste van alle maal". Dat is tegenwoordig de gewoonste zaak van de weeld dank zij Interflo- ra, het idee va: bloemen-op-afstand dat reeds seder 1908 in Duitsland bestaat. De me6te Europese landen, w.o. ook achter het IJzeren Gordijn alleen Polen Hongarije en Roe menië maarook de V.S., landen, in het Midden-Costen en Afrika zijn lid, zo lezen wijin Elseviers Week blad. En terwijl economen en politi ci zich al jarer het hoofd breken over een interntionale munt werkt Interflora al 25 jaar met de fleurin. een rekeneenhei waarvan de waar de werd vastgeseld op 25 dollarcent of 1 Zwitserse fank. Interflora heeft een strenge ercode waaraan leden moeten blijven pldoen. Als het ge leverde niet ovceenkomstig de be stek' opdrachtls kan men het be kende embleem met de gevleugelde k" rcurius n daardoor de klan dizie kwijt rken. Elkeaangeslo ten bloemist beshikt over een inter nationale catalous waarin de bloe men op het moient van bestelling in de aangesloin landen voorhan den, staan afgebeld. Er zijn 37.000 bloemisten bij Iterflora aangesloten. Er wordt voor Ijna honderd miljoen Zwitserse frank in ons werelddeel voor adressen buiten Europa ge kocht. De Jaffa grapefruit wordt momenteel in grote hoeveel heden naar ons land ingevoerd. De grapefruit is bij velen, terecht dachten wij, geliefd als ontbijtgerecht. Enerzijds krijgt u met die vrucht dagelijks een extra dosis gezonde vitamine C tegen winterse kwaaltjes, daar naast is het een vrijwel calorieloos ontbijt, mits u niet te grote hoeveelheden suiker toevoegt. Met een scherp mesje kunt u de partjes uit de schil losmaken, zoals wij op bijgaande tekening tonen. Wij kunnen de vrucht serveren met een kers of druil j gegarneerd, dat staat wat leuker. Wist u dat de naam Jaffa, alhoewel het de gedachte er r aan oproept, niets heeft te maken met de gelijknamige havenplaats? Jaffa betekent in feite „lekker of prima"r in de Israëlische landstaal. Met blijdschap en dank baarheid geven wij U ken nis van de geboorte van ons dochtertje en zusje KLAZ1EN D. Tuitert M. Tuitert-Bronsvoort Dinie Haarle, 2 november 1971 Helhuizenweg 8 Jahan Walters en Tineke Jongsdijk hebben de eer U, medé na mens wederzijdse ouder; kennis te geven van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de voltrekking zal plaats vinden op vrijdag 12 november a.s. des mid dags om 14.00 uur' ten ge meentehuize te Holten. Holten, november 197.1 Tuinstraat 3 Dorpsstraat 8 Toekomstig adres: Bessinkpasstraat 2c, Holten Gelegenheid tot feliciteren 's avonds vanaf 19.30 uur in zaal Amicitia. In plaats van kaarten Op vrijdag 12 november 1971 hopen onze lieve ouders en grootouders H. J, Bouwhuis W. G. Bouwhuis- Wissink hun 40-jarig huwelijks feest te vieren. Dat zij nog lang bij ons mogen blijven is de wens van hun kinderen en kleinkinderen J. A. Bouwhuis M. J. Bouwhuis-Jacobs Erik, Huub en Wilma Holten, november 1971 Oranjestraat 29 Gelegenheid tot felicite ren van 15.30 tot 18.30 uur in Hotel Vosman. GLQSLMSPËN DANKBETUIGING Voor de vele blijken van medeleven, welke wij mochten ontvangen tijdens de ziekte en na het over lijden van onze lieve man en vader Hendrikus Bronsvoort betuigen wij onze oprech te dank. Uit aller naam: H. Bronsvoort- Vincent Markelo, november 1971 Boirkeldweg 1. Dankbetuiging Voor de vele blijken van medeleven, ondervonden tij dens de ziekte en na het overlijden van onze lieve man en vader Johan Koopman betuigen wij onze oprechte dank. In het bijzonder de goede verzorging door dokter Sijt- sema en de zusters Strijker en Duncan, hebben op ons diepe indruk gemaakt. .Uit aller naam,:. fam. A. Koopman- Oolbekkink Holten, 5 november 1971 Deventerweg 2 Dankbetuiging Voor de zeer vele blijken van belangstelling die wi; mochten ontvangen ter ge legenheid van ons 25-jarig huwelijksfeest betuigen wij allen onze hartelijke dank. F. Stam J. H. Stam-Assink Holten, november 1971 Haarstraat 12 GEVRAAGD: van 16-18 jaar. Voor leuk en afwisselend werk in de supermarkt. Markelo - Tdl. 05476-1666 Haarstraat 44 Rijssen THUISWERKZAAMHEDEN In iedere gemeente worden personen gevraagd voor het vouwen van brochures, sor teren van brieven, schrijven van adressen, enz. Alle thuiswerken zijn direkt te aanvaarden! Inlichtingen (postzegel insluiten) LUCRATIEF BEDRIJF Postbox 2059 's-Hertogenbosch ZATERDAGVOORDEEL: 250 GRAM Oranjestraat 75 Telefoon 1335 SLAATJE SLAATJE ELKE DAG VERSE GROENTEN zo uit de tuinderij Bloemkool, spruiten, sla, andijvie, lojtlof, enz. enz. EXTRA ZATERDAGAANBIEDING: Een kilo zoete druiven 1.45 IV2 kilo Sterappels '0.93 Een literblik ananas 0.99 Volop sinaasappelen 6, 7, 8 voor 1.50 VOLOP HANDAPPELS EN HANDPEREN ELKE DAG VERSE GESNEDEN GROENTE EXTRA WEEKAANBIEDING Maandag, een kilo bieten 0.39 Dinsdag, een half kilo hutspot 0.39 Woensdag, een half kilo rode kool 0.39 Donderdag, .een zak gesneden boerenkool 0.49 Vrijdag, een kilo prima bananen 0,65 Stationsstraat 11 Telefoon 1216 Notaris B. H. Pluimers te Markelo zal op woensdagen 10 en 24 november 1971, telkens des morgens om 11.00 uur in Hotel Holterman te Holten, krachtens artikel 1223 B.W. publiek verkopen het voor enige jaren nieuw gebouwde aan de Kolweg 31 te Holten, met erf en tuin groot 8.35 are, goed gesitueerd en voor velerlei doeleinden geschikt. In «•aar ware Pren Lang t'eelc welh, bij d aanv sen dien goedi Vene baan na zi komi blanc Na beelc Marl door doeli terbc Holte Vene defer sch - punt maal zodal uitste wees Mari (1-1). i'edig Darti; piet stond rijpe benu; iet e In di Joop goec. De u volgt NEO La P Lang Vtjve Heet» Hect< De T MEO Lang La F Rout: Wilhe Holte Entei Rood Nijve Bezichtiging op de dagen der verkoop des mor- gens vanaf 9.00 uur. Nadere inlichtingen ten kantore van genoemde notaris, Goorseweg 16, Markelo, telefoon 05476-1382 Worat NU donateur voor 5,Na 4 december a.s. wordt de verhoogd tot tien gulden. Gpgave bij J. Wiggers, Koiweg 14, telefoon 1356. Op een donateurskaart hebben 2 personen toe gang. Bij inschrijving te koop, ten verzoeke van de Stichting Beheer Landbouwgronden te Utrecht: gelegen in de Heihuizen te Haarle, gemeente Hellendoorn, kadastraal bekend: gemeente HeMendoorn, Sectie D, nummer 353, gedeel telijk groot ca. 1.99.70 ha. Vrij van pacht te aanvaarden. Betalen en aanvaarden: 2. januari 1972. Inschrijvingsbiljetten, welke ten kantore van notaris B. H. Pluimers te Markelo verkrijg baar zijn, in te leveren ten kantore van ge noemde notaris vóór 11 november 1971. Nadere inlichtingen ten kantore ris. Telefoon 05476 - 1382. 'an genoemde nota- Een ABN-salarisrekening verlost u van veel kopzorgen U bent welkom bij de Holten, Dorpsstraat 24, telefoon 1571 TE KOOP GEVRAAGD enige koperen ketels of bakken, plm. f 100.- tot f 350.- per st., enige klokken plm. f 700.- tot f 1500.- p. st., gehele of gedeelten van kabinetten, kasten, kisten, oude geweren, tafels, wand en vloertegels, oude kralen snoeren. Verder alles van tin, goud, zilver, koper enz. Brieven of bericht aan: „DE PANNE" Borkeld 46a - Holt«s (N.o.z.) Hc We rlolte langi en g Ian c ïietei U na chte foor evol Ie sc eerd Na en 1 Oe n ebra lig fc vat lardi Zon ware lUer let anai Ha In lolte laarl •uide ferd ome Viert Na auw M liern m ersv, leldr Na eeld vers omb doel eed fken umn am. in v lee Zon Here

Holtens Nieuwsblad | 1971 | | pagina 2