Op „De Beltzal „De Molenbelt serviceflat verrijzen YVV-NIEUVS De Kunstclub genoot van de voordracht van tekenaar Otto Dicke OUDERAVOND O.L. DORPSSCHOOL Kosten ruim vier miljoen P lÉSfl 55 Sift! ONZE AGENDA ■Eiitfl Verkoop bedrijfspand met woonhuis en erf Burgerlijke Stand Praatavonx in Espelo Storingsdienst GEB Brandneldm Kerkdiensten Medische Dienst Weekenddienst Tandartsen Dierenartsen Gezinsverzorging Wachtdienst Slachthuis Adjunct-directeur gemeentewerken Officiële publikatie Spreekuur Directeur Gemeentewerken Geslotenverklaring van een gedeelte van de Parallelweg Gevonden en verloren voorwerpen HOLTENS NIEUWSBLAD 'Advertentieprijs 14 cent per mm (bij contract lager) Abonnementsprijs f 5,per half jaar, f 10,per jaar Vrydag 5 november 1971 23ste jaargang - no. 45 Uitgave van de Stichting „Holtens Nieuwsblad" te Holten Hoofdredacteur W. Beyers Telefoon 05483 - 1234 Redacteur en plv. hoofdred. J. Wiggers Administratie: Gaardenstraat 17, tel. 1533 Betaling op giro 875587 van de Raiffeisen bank te Holten, t.g.v. Holtens Nieuwsblad Op de plaats waar op de dag voor de bevrijding van Holten nog de majestueuze korenmolen van de Gebr. Wansink stond, ten noorden van de spoorlijn en tegenover het OAD-busstation, zal, als voldoende gegadigden zich aanmelden, het volgend jaar een serviceflat staan, met de bouw waarvan men in maart hoopt te beginnen. De restanten van de molen en huize „De Belt", dat reeds onbewoond is, zullen zo spoedig mogelijk worden afgebroken. Woensdagmiddag belegden de initiatiefnemers de heren M. J. •Dubois uit Zeist en E. D. Vincent, makelaar in onroerende goe deren uit Holten in hotel Holterman een bijeenkomst teneinde de plannen aan de openbaarheid prijs te geven. De heer F. de Greef, leider van het bouwteam, dat het project gaat ver wézenlijken en lid van het Architec ten- en Ingenieursbureau Stuurman N.V. te Waddinxveen, gaf na een in leidend woord van de heer Vincent een uiteenzetting van de opzet van 't gebouw aan de hand van een mapje met tekeningen. Het „gebouw, met een front van plm. 70 meter, komt in de richting oost-west te staan, zodat de bewoners van de woningen aan de westzijde op^ het OAD-statiön en de Deventerweg kijken en de mensen aan de oostzijde op het station N.S., de Holterenk en de Holterberg. Het idee om hier een verzorgings flat te bouwen is nog uitgegaan, ver telde burgemeester, mr. W. H. Enk- laar, die.de bijeenkomst bijwoonde, van Baronesse Van der Borch van Verwolde, de echtgenote van zijn voorganger, die nu in Velp woont. VOORGESCHIEDENIS De plannen, die nu ter tafel liggen hebben een lange voorgeschiedenis gehad. De eerste plannen dateren dan ook van ongeveer tien jaar gele den. Dit plan wordt door alle betrok ken gezien als het best haalbare van de vele ideeën, die in de loop der ja ren zijn besproken. De erven H. J. Wansink op de bij eenkomst vertegenwoordd door me vrouw A. Wansink-van den Brink en het raadslid de heer D. J. Wansink hebben hun volle medewerking ge geven om een dergelijk plan van de grond te krijgen. Er is wat het gebouw betreft nog een maartje, er is nog geen volledige overeenstemming met. de Schoon heidscommissie van het Oversticht, maar men hoopt dié binnenkort toch wel te bereiken. PUINHOOP Burgemeester Enklaar zei nog blij te zjjn met deze oplossing. Hij had wel liever de originele korenmolen op deze plek gehad, maar met dit pro ject kan hij zich zeer goed verenigen. De puinhoop die thans de entree van het dorp mankeert is ons al lange tijd een doorn in het oog geweest". Het gebouw dat zal verrijzen zal een hoogte hebben van 15 meter. Aan de oostzijde komen vijf, aan de west zijde vier woonlagen. De serviceflat zal 62 echtparen of alleenstaanden kunnen huisvesten. Er zijn drie wo ningtypen: Type A, woonkamer (380x 662), slaapkamer (380x485), met bre de verbindingsdeuren, keuken (220x 344), badkamer (215x248), berging (188x224), hal, w.c. en een balcon aan de slaapkamer; type met woon kamer (380x537), slaapkamer (380x 428), keuken, badkamer, berging, hal w.c. ongeveer als type A en type C met een woonkamer (380x537), zit- werk- of slaapkamer (320x380) en slaapkamer (380x537), een gewijzigde indeling van de overige vertrekken maar van ongeveer dezelfde opper vlakte als de andere twee typen wo ningen. De prijzen van type A variëren van f 74.700,- - 77.200,-; type B van f 72.200,- - 77.200,- (4e woonètage) en van type C van f 84.200,- tot 86.200,-. De vaste lasten (grond-, straat- en rioolbelastingen, waterschapslasten) gebouw, c.v., liftinstallatie, salaris sen, huismeester, personeel, tuin onderhoud, administratiekosten en verzekeringen) bedragen voor de drie typen woningen resp. f 270,-, 250,- en 290,- per maand. VERENIGING Het gebouw zal worden geëxploiteerd door de gezamenlijke bewoners/eige naren in verenigingsverband. Zodra alle woningen verkocht zjjn zullen de heren Dubois en Vincent zich terug- IPtflliliWIIilll'lllillii .'III "ï'l l!,.!"»!)!!'!!,,!.!!, I i,jI De plaats waar de service flat gebouwd zal worden. Met de ruine van de molen op de achtergrond en Huize „De Belt" op de voorgrond. ipHnnnp iitiiiiiii! iii Vrijdag 5 november 20.00 uur: Openbare ledenvergade ring van de afdeling Hoi ten van de Partij van de Arbeid. 14.00-16.00 uur: Receptie opening cafetaria „De Molenbelt". 17.00 uur: „Geopend voor het pu bliek. (zie adv.). Zondag 7 november 19.30 uur: Dansen in Bar-Dancing Boode te Bathmen (zie adv.). Maandag 8 november 20.00 uur: Bijeenkomst postzegel club „H.P.|%." in hotel Vosman. Woensdag 10 november 20.00 uur: Vergadering Crosscom missie M.A.C. „De Holterberg" in café „De Biester". Donderdag 11 november 19.30 uur: Bijeenkomst Hervorm de Vrouwen Groep Holten in ge bouw Irene. 20.00 uur: Propaganda-vergade- ring N.V.S. in gebouw Irene (zie ber.). 20.00 uur: Bijeenkomst van de „Fienpreuvers" in café Maats. Vrijdag 12 november 19.30 uur: Verwerping krenten brood, haantjes, enz. enz. in „Het Trefpunt" ten bate van de CJV Espelo. Maandag 15 november 20.00 uur: Bijeenkomst afd.- Dij- kerhoek van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen in café Het Bonte Paard. Vrijdag 19 november 20.00 uur: Jaarvergadering IJsclub „De Noordpool" in hotel Vos man. 20.00 uur: Ledenvergadering A.R. Kiesvereniging „Nederland en Oranje" in gebouw Rehoboth. Zaterdag 20 november 20.00 uur: Jubileumuitvoering Dij- kerhoekse Amateur Toneel „D.A.T." in zaal „Het Bonte Paard". Zaterdag 27 november H5.30 uur: Gezelligheidsrit M.A.C. „De Holterberg" vanaf clubhuis café „De Biester". Zaterdag 11 december Verwerping van krentenbrood •n speculaasin gebouw Irene «au „De Vriendenschaar". De Dordtse tekenaar Otto Dicke, die onlangs met zijn collega en vriend Kees Stoop, succesvol expo seerde in de Kunstzaal te Hengelo, trad dinsdag avond in Amicitia op v>oor de Holtense Kunstclub „H.K.C.", de kunstclub van dokter Nagelhout. Er bestond weer grote belangstelling voor deze avond. Otto Dicke is niet alleen een befaamd tekenaar, maar hij is ook een vlot causeur, die het publiek weet te boeien. Dokter Na gelhout noemde zijn voordracht „Ot to Dicke praat en tekent". Het werd een vaak amusant, maar soms ook diepzinnig gesprek als hij zijn ge hoor vertelde, dat er z.i. met het onderwjjs iets fout is. omdat er bijv- voorbeeld bij het voortgezet onder wijs geen tekenen meer bij is en de leerlingen niet alleen onder schooltijd, maar ook nog in de avond uren maar moeten zitten en er geen tijd is voor expressie. Kinderen heb ben ook te «weinig expressie moge lijkheden op de lagere scholen. Op de kleuterscholen gaat het nog wel. Ot to Dicke noemde tekenen een soort communicatiemiddel. Het kind van 1"- jaar begint te krassen en doet dan een fijne ont dekking. Later ontstaat uit dat kras sen een begin van tekenen uit het platte vlak, Aan de hand van tallo ze tekeningen op z'n tekenezel maak te hij de gehele wordingsgeschiede nis van dat krassen en tekenen dui delijk. Otto verdedigde dan ook de stelling, dat men kinderen niet te vroeg moet lerennte tekenen. De im provisatie die ieder kind in mee-dere of in mindere mate bezit drQog* dan op. Hij sprak verder over de muzikali teit en aan de behoefte van herha ling, hetgeen hij door middel van een bandrecorder demonstreerde. Bijzonder amusant waren zijn te keningen waaruit namen waren af te leiden. „Nagelhout 23 jaar op de bres", dat een spontaan applaus ont lokte. Aardig was zijn voorbeeld van het grafisch gevoel -dat ontwikkeld wordt, hetwelk hij demonstreerde met een met verf ingesmeerd blad, dat opgevouwen werd. Voorts het lijnenspel, dat met een voudige stre ken van bet tekenrijtie bedreven werd. Het slot vormde een met bei de handen getekende blqemenvaas met het getal 23 erin, waarop een spontaan applaus als beloning Volg de. Dat getal 23 was door burgemees ter, mr. W. H. Enklaar duidelijk ge maald in zijn korte openings toe spraak toen hij er aan herinnerde, dat dokter Nagelhout 23 jaar lang zijn Holtens en Markelose kunst- reikt die ook de uitslag van de orgi- burgemeestier noemde het een bij zonder goede zaak, die allen zeer op prijs stellen. Dokter Nagelhout herinnerde aan de eerste avond toen hij bang was, dat het een poedel van je welste zou worden. Hij heette nog in het bijzon der welkom mevr. Gaalman van de Kunstzaal te Hengelo en mevrouw Numans, die weer een groot aantal Markelose leden had meegebracht. Daarna was het woord aan Otto Dic ke. Na de pauze had de trekking plaats van de loterij, die aan d-eze kunstclubavonden verbonden is met als prijzen tekeningen van Kees Stoop en Otto Dicke, een paar schil derijen, pottenbakkerswerk en drie boeken met tekeningen van utto Dic ke. De eerste tien prijzen vielen toe aan de volgende nummers en perso nen: 201 mej. Van de Raadt. 415 J. M. Wittermans, 338 mevr. Sijtsema, 268 mej. H. Pieffers. 287 G. G. van Rooyen, 340 Tuitert, 183 mevr. Koel- maay, 405 G. Wiersma. 206 mevr. De Lange-de Jonge, 41.9 mej. W. E, Wo.l- ters. De extra prijs, die Kees Stoop in de vorm van een van zijn teke- werd gewonnen door de heer G. S, E. Vegter. l-:'!1'.^nSiir vp Molenbelt ploilatie vicet lal trekken en de woners overlaten. In het gebouw zal een huismeester wpnen, met wiens appartement alle woningen door middel van 'n alarm knop verbonden zullen zijn. Er komt geen ziekenafdeling in het gebouw, omdat wanneer men langdurig ziek is er toch een andere oplossing zal moeten worden gezocht. WOONSTRATEN Het gebouw zal o.m. een recreatie zaal bevatten, een wasserette en een hobbyruimte. Alle woningen komen uit op een centraal punt met a.h.w. brede interne woonstraten. De heer Dubois, die al bij de reali satie van meer serviceflats betrokken is geweest, is van oordeel, dat dit gebouw op een goed punt zal staan. Men kan van daar uit gemakkelijk het dorpscentrum, station, postkan toor, busstation en de vrije natuur bex*eiken. In de aanwezigheid van de spoor lijn en de drukke verkeerswegen ziet hij geen enkel bezwaar. Oudere men sen hebben z.i. juist behoefte aan wat levendigheid, Om het lawaai in de woningen zoveel mogelijk te be perken zal het gehele gebouw van Ten overstaan van notaris B. H. Pluinxers te Markelo had woensdag morgen in Dorpdiotel „Holterman" de. verkoop plaats van het bedrijfs pand Metalu - Hclten N.V. aan de Kolweg 76 te Holten, omvattende: woonhuis met verlieping, winkel, ma gazijn, werkplaafeen met kracht stroominstallatie tn erf groot 15 are en 82 centiare, gtlegen aan de rand van de bebouwde kom van Holten en geschikt voor veladei doeleinden. Het geheel dat op 20 oktober j.l. werd ingezet op f 53.600 werd in op dracht van het lodgietersbedrijf H. Klein Velderman :e Holten gekocht door het mahelaaiskantoor E. D. Vin cent te Holten vo>r f 73300.Ruim acht jaar geleden werden de opstal len Kolweg 76 docr de fa. Klein Vel derman onderhands verkocht aan Me talu N. V. Het bodgietersbedi'ijf is sindsdien gevestigd in houten nood gebouwen aan de Kerkhofsweg. Geboren: Hendrk zv J Jansen en T Stevens, Haarstaat 15. Gehuwd: J. W. Huzen, oud 24 jr, Bathmen en H Ségeman oud 21 jr, Lichtenberg 9. Overleden; Wed G Stevens-Boode, oud 90 jr, Beusefcêrg 120. BEVOLKING Ingekomen: Mevr A J Noteboom- Ooms, van Markeo naar Dijkerhoek Vertrokken: E lurkstra en gez. van Vianenweg 221 mar Varsseveld; F L Tromop en gez. van Raalterweg 20 naar Diepenveen; Mevr. J B Stor- mink-Megelink vin Beuseberg 98 naar Gorssel. In het kader vin de voorlichting van de bevolking heeft het gemeen tebestuur een prasavond belegd voor de bewoners van le schoolkring Es pelo op woensdag 17 november a.s. om 20.00 uur in >Het Trefpunt" al daar. Zaterdag 6 novenoer t.e.m. vrijdag 12 november: buiten dienst uren Electra: 1. Heijenk, Kolweg 44. Tel'ef. 2124. tas: W. C. v.d. hof, Voorboerstraa 2, telef. 1793. O" Overdag: telef. .132 (politiebureau), 's Nachts: telef, 124 (G. W. Kna pen), b.g.g. telef. 325 (G. ter Harm- sel) Evenals vorige jaren is ook dit jaar de 40 bladzijden tellende bro chure van het. Nationaal Bureau voor Toerisme verschenen. Onder het motto „Er op uit in eigen land", tips voor fijn wegzijn, ziet deze brochure er zeer gezellig uit. Vele foto's zijn er in opgenomen, met veel tekstrumite wat er te zien en te beleven is. Daarnaast is er een vaderlandse trippertjes brochure verschenen, waarin opgenomen 60 verzorgde uit stapjes in eigen land. Bovengenoemde uitgaven zijn bij 't. VVV-kantoor verkrijgbaar. Tevens noemen wij het weekendarrangement dat de Streek VVV in samenwerking met de plaatselijk VVV's heeft sa mengesteld. Men kan voor f 47,50 p.p. van vrijdagavond tot ondagavond loge ren in een van d 6 hotels welke hieraan meedoen. Dit alles op basis van demipension. Aanvraagformuliren zijn verkrijg baar aan het katoor der Streek VVV, of bij de laatselijke kanto ren. Misschien ten oervloede, vermel den wij dat het VV-kantoor in de wintermaanden opzaterdag gesloten is. Van maandag toen met vrijdag is de administrateur de heer Kers u gaarne van dienst dubbele ramen worden voorzien. Het is de bedoeling, dat met de bouw van de serviceflat „De Molenbelt" in maart wordt begonnen en dat het in december van 1972 gereed zal zijn. Men heeft al wel een aannemer, maar diens naam wilde men liever nog niet prijsgeven. De' kosten zul len meer dan 4 miljoen bedragen. HOLTEN Ned. Herv. Kerk: 9.00 en 10.30 uur ds. De Bie van Wierden. Extra collecte: Kerkrestauratie. 10.00 uur Jongerendienst in Irene. Oppasdienst: Mevrouw Meilink-ten Brinke, Gretha Kromdijk en Janny Veldkamp. Geref. Kerk: 9.30 en 15.00 uur ds. R. A. Hoogkamp. In beide diensten Dankdagcollecte. Bij de uitgang collecte voor „Eigen Kerkbouw". R.K.-kerkdienst: 9.30 uur H. Mis in het gebouw Irene, NIEUW HEETEN R.K.-kerk: Zaterdagavond 7.00 uur. Zondagmorgen 8.00 en 10.00 uur. DIJKERHOEK Bethanië: 10.00 uur ds. C. C. Addink. Extra collecte: Kerkrestauratie. OKKENBROEK Ned. Herv. Kerk: 10.00 uur' ds. W. P. J. Osinga. Zaterdag vanaf 12 uur tot maandag morgen 8100 uur: C. H. Rietdijk, Mo- lenbelterweg, telef. 1280 (Alleen voor spoedgevallen) Dienst wijkverpleging: zaterdag, 6 november en zondag, 7 november. Zuster H. Strijker, Groene Kruisge- bouw, telef. 1436. Zondags tussen 12.00-14.00 uur, b.g.g. 1248. Ambulancevervoer: november: telef. 1320 (Fa. A. Muller en Zn.), b.g.g. 1338 (Joh. Aanstoot). Zaterdag, 6 november en zondag 7 november: H. Hansman, Karei Door manstraat 28, Wierden, telef. 05496- 1765 van 18.00 - 19.00 uur (alleen voor spoedgevallen). Zaterdag 6 november en zondag 7 november: A. Th. Oostenbrug, Dies- senplasstraat 2, telef. 1515. Elke morgen van 9.00-10.00 uur, be halve zaterdags bij mevr. C. Knijff- Dekker, bij geen gehoor mevr. Beld- man-Aanstoot, telef. 1799. Vrijdag 5 november t.e.m. zondag 7 november: keurmeesters buiten de diensturen: B. Groot Abbink, Ko- zakkenstraat 2, telef. 1526. Maandag 8 november t.e.m. zondag 14 nov.: H. W. Goorman, Kolweg 52, telef. 1513. Aangifte gestorven dieren op zater dag: van 9.00-11.00 uur aan het slacht huis, telef. 1318. Ouders bezichtigen werk stukjes van de leerlingen der O.L. Dorpsschool tij dens de ouderavond. Tot adjuct-directeur van gemeen tewerken is benoemd de heer G. van der Broek, technisch hoofdambtenaar te Dalfsen. De benoeming had plaats in de vacature ontstaan door benoe ming van de heer K. T. de Vries tot directeur van gemeentewerken te Diever. De directeur van Gemeentewerken deelt mede, dat hij verhinderd is maandag, 8 november a.s. het ge bruikelijke spreekuur te houden. De Directeur voornoemd. Holten, 5 november 1971 T. Prak Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend, dat in verband met de bouw van twee fiets- en voet gangerstunnels naast het spoorvia duct in de Dorpsstraat een gedeelte van de Parallelweg, vanaf de Reilink- steeg in de westelijke richting over een lengte van ongeveer 100 meter, met ingang van 8 november 1971 ge durende de bouw van de tunnels voor alle weggebruikers zal zijn gesloten in beide richtingen. Holten, 5 november 1971. Burgemeester en wethouders voornoemd, W. H. Enklaar, burgemeester; G. J. Langenbarg, secretaris. Gevonden: Stroohaak; leesbril; kin derfietsje; ijsmutsje; kinderwanten; autoped. Verloren: Zilverkleurige armband; 'bloedkoralen armband; br. korte re genjas; smeedijzeren ketting met kraaltjes. Op dinsdagavond 2 november om half acht opende de voorzitter van de oudercommissie, de heer H. J. Arf- man, de ouderavond in de door de schoolkinderen feestelyk versierde hal. Hij heette de genodigden en de talrijke ouders van harte welkom en betuigde zijn spijt over de afwezig heid van het hoofd der school, de heer B. H. Brouwer, die door ziekte verhinderd was en wenste hem een spoedige beterschap toe. De heer Arfman deelde mede, dat de film over Holten, die door een Zutphense filmploeg was gemaakt, nagenoeg gereed is. Er moeten nog enkele dingen worden bijgeschaafd, maar hij hoopte, dat binnen enkele weken de eerste vertoning zou plaats vinden. Door afwezigheid van de secreta resse mevrouw Disselvelt - Schilper- oord, werden de notulen van de vori ge ouderavond gelezen door me vrouw F. ter Doest-Bos. Daarna gaf de voorzitter het woord aan het plaatsvervangend hoofd der school, de heer G. J. van 't Holt. Deze stelde als eerste de nieuwe juffrouw van klas 2, mejuf frouw I. van Feggelen aan de ouders voor en attendeerde op de tekenin gen in de hal die door de leerlingen van de zesde klas van haar en het overige onderwijzend personeel wa ren gemaakt. VERNIEUWING De heer Van 't. Holt deelde mede, dat onderwijzend personeel bezig is met het herzien van het leerplan. Voor de vakken muziek en handenar beid is het leerplan vernieuwd. Han denarbeid wordt nu vanaf de le klas gegeven, terwijl de zanglessen vanaf klas 3 worden verzorgd door de heer Brouwer en hemzelf. Voor het vak aardrijkskunde is voor de klassen 4 en 5 een nieuwe metho de aangeschaf, waarbu uitgegaan wordt van leerstofkernen en projec ten. Ook voor het taalonderwijs is een moderne methode aangeschaft, waar bij ook aandacht wordt geschonken laan het declameren, discussiëren, dramatiseren en toneelspelen. Teven is er voor de school een nieuwe te kenmethode aangeschaft. OUPAPIERPOT De ouders verdienen een woord van dank voor hun medewerking aan de papieracties. Het geld wordt goed besteed en komt het onderwijs ten goede. Zo werd dit jaar een machine gekocht, die copieert, adresseert, stencils maakt voor de vloeistofdu- plicator en de stencilmachine. Dit appatraat is een uitstekend hulpmid del bij het overnemen van kaartjes, krantenknipsels, tekeningen e.d. De machine werd terplaatse voor de ouders gedemonstreerd. Tevens is dit jaar voor f 600,00 uit de papier- pot besteed voor de aanschaf van •riaal. nd w ■nemend hoofd c de mooie werkstukken, die in de hal waren tentoongesteld, gemaakt door de leerlingen. CONTACTAVONDEN De heer Van 't Holt wees op öe mogelijkheid om over de pres -u.„s van de leerlingen te spreken op de contactavonden. De eerstvolgcr. a contactavond wordt gehouden I november. Nadere gegevens zuilen i de schoolkrant gepubliceerd wo; c :i. Na deze mededelingen gaf de p ningmeester, de heer J. A. Aan. een overzicht over de inkomsten uitgaven van de ouderkas. De k: controlecommissie deelde desge vraagd mede, dat alle bescheiden 'n orde waren bevonden. De nieuwe kascommissie zal bestaan uit de he ren. J. A. J. Groteboer, D. Aan stoot en .R A. Schooien. De voor zitter dankte secretaresse, penning meester en kascontrolecommissie voor hun werk. Bij de daarop vol gende verkiezing werden de aftre dende leden, mevrouw G. H. Belt- man-Aaftink, J. Stevens en H. Koop man herkozen. Bij de rondvraag kwamen o.m. het tracteren va snoep en het oversteken van de Larense weg ter sprake. Op de vraag om het meebrengen van snoep te verbieden werd medege deeld, dat het onderwijzend perso neel ook tegen het tracteren op zoe- zonders mee te geve. Voor het over weging gegeven hun kinderen iets ge- zonders mee tc geven. Over het over- steekprobleem over de Larense weg zal zo spoedig mogelijk worden ge tracht een oplossing te vinden. De suggesties die door enkele ouders werden gedaan, zullen nader worden bekeken. NATUURFILM Hierna volgde de pauze, waarin koffie werd geschonken. De ouders konden nu op hun gemak de werk stukken in de hal bekijken, terwijl in de klassen de nieuwe methodes ter inzage lagen. In klas 6 lagen enke le prehistorische vondsten, zoals de kop van een wisent en het dijbeen van een mammoet, opgediept in de buurt van Holten, alsmede de door de school geproduceerde boekjes over Holten. Na de pauze vertoonde de heer Kees Bos een prachtige natuurfilm, die door hem zelf in de Holterberg is opgenomen. De ouders genoten van deze bijzondere kleurenfilm, mede ook door het boeiende en kundige commentaar van de heer Bos. Tenslotte bedankte de voorzitter ie dereen die meegewerkt heeft aan de ouderavond, in het bijzonder de heer Bos, die met zijn film nog eens de aandacht vestigde op de noodzaak van het behoud van de natuur en overhandigde hem een geschenken bon als blijk van waardering. Om half tien werd do vergadering door do voorzitter de heer Arfman gesloten.

Holtens Nieuwsblad | 1971 | | pagina 1