Vijftiende Jaarbeurs Oosten van het te Zutphen RONO Vredestotaalprogramma uit alle studio's leuren ook in is vooruitzien de landbouw V- iggenprijzen koppelen aan opbrengstprijs slacht varkens School met de Bijbel naar Den Haag Sibculo - Blauw Wit 2-1 Overzicht en resultaten der „Holten' -jeugd „Ons Genoegen heeft 61 viertallen in competitie Grote nadruk op gezelligheidselement E.H.B.O.-cursus Burgerlijke Stand LANDBOUW Uitslagen, resultaten lagere senioren elftallen SV „Holten" 7 LEDENSTOP Voetbalprogramma „Holten" Twéé Holtense dames in nationaal voetbalteam Rijpaard van klasse Collecte t.b.v. prinses Beatrix Fonds ..Het Roessingh" actie „Doorbouwen '71" Vrfldag 24 september 1971 S I Op donderdag 5 oktober 's avond's 8.00 uur zal in hotel „Holterman" [een propagandaavond worden gehou- [den in verband met de nieuwe EHBO [cursus die op veler verzoek in het e s. winterseizoen weer gegeven zal worden. piegenen die interesse hebben voor óit zeer nuttige werk zijn hartelijk welkom op deze avond en kunnen zich Jaten inschrijven voor deelname aan deze cursus. Er zullen op deze propagandaavond enkele films worden vertoond over de verschillende taken van de EHBO en er zullen nad'ere gegevens worden verstrekt. De cursus wordt dinsdag 's avonds het Groene Kruis-gebouw gegeven door dr. J. F. Sijtsema. Mevrouw Gerritsma, Beuseberg 173. HOLTEN Geboren: Henk Jan lillem zv A. Rietberg en W. mming feerdorp 78. Overleden: geen. Ondertrouwd: A. Leurink, 24 jaar, Dist en A. Aaltink, 23 jaar, Holter- iroek 64. Getrouwd: R. Rustebiel, 21 jaar, Burg. v. d. Borchstraat 16 en H. Ha- irslag. 20 jaar. Burg. v. d. Borch- itraat 16. A. J. Bekkernens. 25 jar, Beuseberg 145 en J. H. M. Me er 20 jaar, Beuseberg 145a. BEVOLKING igekomen: H. Rietman en gez. van Rijssen naar Look 34a. Hensen van Heel ca naar Gaar- enstraat 6. W. de Lange van aren naar Holterberg 47 G. H. [akel van Leusden naar Schutters- eg 6. ertrokken: M. Veldhuis van Bes- nkpasstraat 10 naar Tanzania. J. tam van Raalterweg 22. naar Deven- :r. Mevr. A. Stam-Schuppert van iiessenplasstraat 4 naar Deventer. W. H. van de Schepop en gez. van loerrichterstraat 2 naar Hellendoorn. ZUTPHEN De vijftiende Jaarbeurs van het Oosten, die tot en met woensdag 29 september a.s. in en om de Zutphense Hanzehal wordt gehouden, is woensdagmiddag officieel geopend door de di recteur Industriële Projecten en Bedrijfstakken van het Ministerie van Economische Zaken, mr. S. C. Homan. Als gasten waren bij de opening aanwezig tal van gemeentebestuurders en andere auto riteiten uit Zutphen en zeer wijde omgeving. En ook bestuur en leden van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Noord oost-Gelderland. Er zijn bij plm 40 N. S. stations ook dit jaar weer z. g. Trein-Toe- gangsbiljetten te verkrijgen, die een belangrijke reduktie geven op ver voer per trein, stadsbus en beursen- tree. De GTW stadsbusdienst pendelt tus sen N.S. staion e Zuphen, parkeer terreinen en beursterrein. Bezoekers per automobiel kunnen het beste de aangegeven route volgen naar de parkeerterreinen, zij kunnen daarna gebruik maken van de busdienst. De aangewezen parkeerterreinen bevin den zich op plm 10 minuten lopen van de hoofdingang van de beurs. In het zgn. „Ontwooidcentrum" van de beurs zijn ook dit jaar weer een groot aantal deskundigen aanwezig, ter direkte beantwoording van alle aktuele vragen, die verband houden met de moeilijkheden en mogelijkhe- Maandagavond 20 september zendt RONO van 7 tot 8 uur een vredes- taalprogramma uit, ter gelegenheid m de vijfde interkerkelijke vredes- eek, die gehouden wordt van 19 tot september. Het programma, een j>produktie van de rubriek Kerk en >9 amenleving en 't Gelders program- ia met medewerking van het Over- iels en 't Fries programma, wordt chtstreeks uitgezonden uit de RO- O-studio's Leeuwarden, Groningen Enschede en vanuit de Groene- raatkerk in Nijmegen. Tijdens de (zending zijn luisteraars welkom op Ie uitzendpunten om in het pro- amma mee te discussiëren. Boven- en is in studio Leeuwarden een spe- ale studio ingericht om telefonische akties en bijdragen aan de diskus- |9 rechtstreeks in het programma te igen. 't Telefoonnummer is 05100- 18. De studio's en de Groenstraat- rk zullen onderling zo geschakeld Cj i, dat de op de diverse punten aan- aVen met elkaar kunnen discus- 4 ren. Een dergelijke programma -<j m- is n euw voor de RONO. het programma is, om ast het verschaffen van informatie er plaatselijke aktiviteiten in vre- •weelc, kritisch in te gaan op een Bital aspecten van die vredesweek. sproken zal onder meer worden r vragen als „Welke rol spelen de iken werkelijk in de vredesweek?; staat het met het vredesonder- ht op de scholen?; en komt een idesweek wel over? Via een dis- 251,8' cussie tussen de studio's zal men op deze punten ingaan. Deelnemers aan de discussie zijn onder meer drs. J. Vlaardingerbroek, gereformeerd pre dikant te Leeuwarden, de heer H. B. Kroon, pastoraal medewerker te Wyt- gaard, drs. B. ter Veer, polemoloog aan de Groninger Universiteit, ds. W. A. de Pree, hervormd predikant te Assen, drs. Fransen, Tweede Kamer lid voor de P. v. d. A. te Assen, de heer G. Bosman, Quaker en aanhan ger van de geweldloze weerbaarheid, Nico Tiedeman, vormingswerker te Nijmegen. Verder kan men gesprekken verwach ten met Hans Spijker, Enschede en drs. B. H. C. Schennink te Nijmegen over het elitaire karakter van de vre desweek en de effecten ervan. Verte genwoordigers van vredesgroepen uit grote steden, middelgrote plaatsen en een aantal kleinere dorpen komen vertellen over de opzet van de vre desweek in hun woonplaatsen. Th': de Groënstraatkerk in Nijmegen zal in het bijzonder gesproken wor den over de rol van het onderwijs in de vredesweek. In .studio Groningen zal bovendien nog een straattoneel groep optreden. Het RONO - vredestotaalprogramma wordt in Leeuwarden gepresenteerd door Siemen Dykstra en Klaas Wie- linga, in Enschede door Alex-Jan van der Worp, in Nijmegen door Wim Gerritsen en Henny Grootveld. Cen trale presentatie in studio Groningen en produktie zijn in handen van Da vid Mol. Regeren is vooruitzien", leert ons bekend gezegde. Dit geldt ook de bemesting van grasland, et volgend voorjaar moet men kunnen beschikken over vol- gras van goede kwaliteit. De be- forzuur en kali reeds in het najaar kan worden gestrooid, waardoor te vens het grasbestand sterker de win ter ingaat. In het voorjaar kan de stikstof dan eerder worden gegeven met alle voordelen hiervan. Een sting heeft een sterke invloed opiep aapaaA si oiaqgijsuxojjfiq 93iv)0jd hoeveelheid en kwaliteit. Vooral basisbemesting met Thomasmeel kalizout speelt hierbij een grote botanische samenstelling van grasland wordt bij een juiste ba- emesting gunstig beïnvloed. Hier- wordt niet alleen de kwaliteit het grasbestand sterk verbeterd, tevens de smakelijkheid ver- de praktijk blijkt vaak dat in het :jaar alle werkzaamheden,, op el- komen. Daarom is het plezie- de basisbemesting met fos- de meststoffen in het najaar goedko per zijn dan in het Geeft men op grasland de basisbe mesting van Thomasmeel en kalizout dan ook in het najaar, dan heeft men niet alleen 'n landbouwkundig, maar ook een economisch voordeel. Men kan ook gebruik maken van het thans sterk in de belangstelling staande produkt gekorreld Thomasmeelkali. Dit produkt is samengesteld uit het gewone Thomasmeel en kalizout. Een najaarsbemesting op grasland is dus zeker de overweging waard, want zij levert direkt voordeel op. 1 Igcnprijzen koppelen aan op- 'S3. {stprijs van slachtvarkens. laatste jaren komt het steeds voor dat de varkensmester al ggen betrekt van één of slechts fokkev(s). Door deze vaste re- 3) wordt de kans op het optre- ziekten in de mesterij sterk ct, terwijl de fokker (vermeer- r) zijn biggenalzet eenvoudig geregeld. Een moeilijk punt j is vaak de vaststelling van de nprijs Soms wordt dat opgelost de biggen door derden te laten (commissionair) waarvoor al een vergoeding moet worden van f 1,a f 2,per big. echter proberen fokker en mes telkens eens te worden over js voor de biggen aan de hand geldende „Marktprijs", er echter nog maar weinig ia de markt wox'den verkocht deze zgn. „mai'ktprijs' onvol- houvast. Als oplossing hier- is door de consulentschappen e Vax'kens- en Pluimveehoude- Gelderland en Overijssel een schema opgezet. Daarin is de prijs gekoppeld aan de op- tprijs van de slachtvarkens. jks kunnen fokker en mester in dit schema aflezen wat bij de gel dende IA-prijs de biggen van vel schillend gewicht waard zijn. Door biggenprijzcnschema eerlijke verdeling van opbrengsten uit de var kenshouderij. De prijzen in het biggenprijzen- schema zijn gebasseei'd op nauwkeu rige kostprijsberekeningen. Boven dien is op basis van benodigde ar beid en kapitaal nagegaan wat de biggenprijs moet zijn als de op brengstprijs hoger of lager is dan de kostprijs. Middels de biggenprijzen in het schema woi'dt dus bereikt dat de totale opbrengsten uit de varkenshou derij op een eerlijke wijze worden verdeeld tussen fokker cn mester. In het schema staan de prijzen voor biggen van 17 t/m 27 kg bij een IA- prijs die per cent nauwkeurig op loopt van f 2,50 t/m f 3,50 per kg. Dit biggenprijzenschema met een uit gebreide toelichting is verkrijgbaar bij het Consulentschap voor de Vax-- kens- en Pluimveehouderij voor Ovex-- ijssel en de IJsselmeerpolders, Vee markt 21-22, Zwolle. Telef. 05200- 72345 of bij de bedrijfsvoorlichter of de voorlichter van de varkenshoude rijkern in uw gebied. den van de zakenman, met gratis in formatie voor de detailhandel, am bacht, landbouw en industrie zijn on der andere aanwezig. C. I. M. K.: Centraal Instituut v. h. Midden- en Kleinbedrijf. E. V. D.: Economische Voorlichtings dienst van het Ministerie vaji Econo mische Zaken. Directoraat-Generaal voor Arbeids voorziening G. P. C.Gelderse Produktiviteits Commissie Gelderse Kamer van Koophandel Rijksnijverheidsdienst Ministerie van Landbouw en Visserij. —VERWACHT BEZOEK. Er zijn reeds bijna 50.000 z.g. rela- tiekaarten via de standhoudexs aan belangstellenden uitgereikt. Vanuit de beursorganisatie zijn extra aktivi teiten ontwikkeld om ook dit jaar veel bezoekers te ontvangen. De di- rektie van de beurs .verwacht met een bezoekerscijfer van plm. 45.000 te kunnen afsluiten. DEELNAME EN KARAKTER. Het aantal deelnemende bedrijven en instellingen a. d. Zutphense Jaar beurs benadert dit jaar de 200. Hoe wel aanvankelijk de vooi-jaarsreces- sie ook bij de beursinschrijvingen te bemerken was, heeft zich de deelna me-belangstelling vooral de afgelo pen maanden zo goed hersteld dat het produktenassortiment op de ko mende beurs zelfs groter is dan het vorige jaai\ Mede als gevolg van het feit dat een deel van de stand houders steeds meer een direkte be nadering van de uiteindelijke gebrui ker op prijs stellen en daarvoor akti viteiten ontwikkelen is de aantrekke- HOLTEN 2—LANGEVEEN 2 2—1 Holten 2 heeft de eerste punten bin nengehaald door thuis verdiend te winnen van Langeveen 2. De gehele wedstrijd had Holten een overwicht, maar kon dit niet in doelpunten uit- drukken. Al snel kwamen onze jbh- gens op 10, toen B. Breukink rap profiteex-de van een misser van de Langeveense doelman. Hierna kwa men de gasten echter fel terug. Links back Bannink wist bij één van deze uitvallen de bal nog net van de doel lijn te trappen. I-Iet werd echter toch nog 11, toen de hele Holtense ver dediging blunderde. Na de rust was Holten weer sterker, maar het duur de nog tot vlak voor het eind, toen invaller Starink, weer door een fout van de keeper, kon scoren. Hierna gaf Holten de winst niet meer uit han den. A.s. Zondag Rood Zwart 3Hol ten 2 10.00 uur. HOLTEN 6—HAARLE 6 2—0 Evenals de vorige week tegen Haarle 7 wist Holten 6 ook tegen Haarle 6 de volle winst te behalen. Vooral in de eerste helft was Holten de betere ploeg. Enkele prachtige kansen die linksbuiten H. Brands kreeg werden gemist. Het was door goed doorzetten van Ullman dat Hol ten op 10 kwam. Even later werd uit een cox-nerbal de bal met een prachtige kopstoot door G. Traanman in het doel gewerkt 20. Na de rust was Haaile 6 de betex-e ploeg maar zag geen kans om nog te scoren. Ook Holten kx-eeg nog enkel prachtige kansen. A.s. zondag Enter 7Holten 6. 10.00 uur. HOLTEN 7 Holten 7 moest met niet minder dan 151 de meerdere erkennen in Wierden 4, A.s. zondag moet het mo gelijk zijn voor het zevende elftal om de eerste punten te behalen, n.l. te gen Omhoog 4 om 10.00 uur in het Spox-tdal. OMHOOG 3—HOLTEN 4 1-6 Ook in deze wedstrijd scoorde een produktief vierde elftal een half do zijn doelpunten. In de beginfase lukte het niet zo erg .goed en het was dan ook de opgedx-ongen verdediger Henk Rietberg die de eerste treffer op zijn naam bracht. Nog voor de pauze liep Holten door goals van Duncan Sako verder uit tot 30. In de tweede helft mochten de "Wierdenaren eerst een zwak moment van de rood-zwarten afstraffen 13. De Holtenaren her- stelden zich en voerden de score ver der op tot 16. A.s. zondag de eerste moeilijke wedstx-ijd tegen het even eens ongeslagen Öe Zweef 4. HOLTEN 5—SDOL 4 6—1 Een, ondanks een tweetal „schone slapei-s", met tien man beginnend Holten 5 heeft tegen SDOL een „mak kie" gehad. Een, als altijd fanatiek elftal heeft de doelpunten uitgekiend over de gehele speeltijd verdeeld. Opvallend was het goede spel van „Dribly" en het uithoudingsvei-mo- gen van „onze" jongens. Komende zondag wacht de uitwed strijd tegen RKSV 4. Vermoedelijk wederom 2 punten. RKSV 2—HOLTEN 3 2—4 In een bikkelharde wedstrijd is het Holten 3 gelukt om de puntjes mee naar Holten te nemen. RKSV nam al direct de leiding na ongeveer 10 mi nuten spelen maar al vrij spoedig was het 11 door een fraaie kopbal van J. W. Kerkdijk. Wel kreeg hierna RKSV 2 nog een strafschop toegewe zen maar deze werd vakbekwaam door doelman Hesselink gestopt. Na 38 minuten spelen werd een voorzet van rechts, door G. H. Oolbekkink in eens op de volle wreef genomen en dit betekende 12 waarmee de rust aanbrak. Na rust in de 15e minuut was het weer G. H. Oolbekkink die de stand op 13 bracht. H. Biesters bracht de stand 20 minuten voor tijd nog op 14. RKSV 2 kwam nog even terug maar verder dan een 2e doelpunt liet Holten het niet. komen. Zondag a.s. Holten 3—La Première 3, een hele kluif, maar met ons aller inzet goed voor een overwinning. De aanvangstijd is 12 uur Sportdal. lijkheid van de beurs ook voor de be langstellende particulier dit jaar be slist groter geworden. Het gezelligheidskarakter van de Zutphense Jaarbeurs zal dit jaar weer volledig tot zijn recht komen. Op de beurs zijn ook dit jaar weer tal van nieuwe produkten in alle sec toren. De charme van de beurs is te danken a. d. gevarieerde produk- tenreeks, b.v. van de grootste bouw- kranen tot de kleinste huishoudelijke apparatuur. Naast de toepassing van een geheel nieuwe dakpna kan men nieuwe bil- jards bewonderen. Modieuze zonwe ring is in vele nieuwe uitvoeringen aanwezig. Speciale tegelpanelen, voor de woningbouw, waarvoor juist ook de particulier belangstelling zal heb ben vragen aandacht, naast de voor direkt (beurs) gebruik energieke sau na's. Er zijn op de beurs de nieuw ste grillapparaten op aardgas. Een schuimplastic pallet van 1500 gram draagt een gewicht van 1000 kg. To rensteigers, nieuwe plastic reclame letters, maar ook een grammofoon platenmaatschappij en volledige dis cotheekinstallaties -zullen de belang stelling van velen trekken. De land bouwer vindt op de beurs o.a. nieuws voor de stalinrichting. De laatste ontwikkeling op het gebied van verwarming is ook op de beurs te zien; o.a. zijn er radiatoren „zonder ribben" geëxposeerd. De nieuwste telefoon van de P. T. T. en kunstoffen in vele toepassingen. Computers in tientallen uitvoeringen, maar daarnaast ook kweekkassen in allerlei maten. De bouwwereld vindt op de beurs veel van zijn gading, zoals complete aluminium gevels. De horecabranche is zoals gebruikelijk weer goed ver tegenwoordigd en ook in deze sector is extra aandacht besteed aan de niet direkte Horeca ondernemer. In één van deze stands wordt iedere bezoe ker de gelegenheid geboden om „Bin go" te spelen. Een buggy bouwpakket, nu ook voor kleine Fiat automobielen is als pak ket én gereed produkt op de beurs te zien. Verpakkingen, niaar ook flexibele contactlenzen, en winkelwagens „met dubbele bodem" voor bevoorrading. „Kortom" is op de 15e Jaarbeurs van het Oosten een zeer grote arti kelenverscheidenheid. 27 SEPTEMBER (MAANDAG) „CANDESE DAG" Op deze dag zal miss „Dutch - Ca nadian" de beurs bezoeken, miss „Dutch Canadian" I wordt deze dag van Hilversum naar Teuge gevlogen per Martin Air Holland. Daarna om plm. 12.00 uur ontvangst in Hotel 's-Gravenhof te Zutphen. waar een public lunch wordt aange boden. uifr Bezoek" van Miss .".Dutch Canadian" -aan'de*-jaarbeurs van hèt Op^leq,JTevpaf aanwezig in de stand van de Economische voorlichtings dienst. voor het geven van informa tie over de mogelijkheden van Im port en Export tussen Nederland en Canada t.w. De heer A. Lyons van de Canadese Ambassade te 's-Gravenhage. De heer B. G. Huser, secretaris van de Nederlands Canadese Kamer van Koophandel te 's-Gravenhage. De heer P. Samson, Trade and Industrie counsellor of the Government of On tario. De openingstijden van de vijftiende Jaarbeurs van 't Oosten: op werk- dagen van 14 tot 22 uur, zaterdag van 10 tot 18 uur. Zondag is de beurs de gehele dag. gesloten. l S, Nog maar enige ogenblikken had H.M. de Koningin en alle officiële aanwezigen de ridderzaal aan 't Bin nenhof in Den Haag verlaten of de leerlingen van de zesde klas van de school met de bijbel uit Holten kwa men daar binnen. Ze konden met ei gen ogen zien hoe de beste kwekers van Aalsmeer met een keur van schitterende bloemen dit hart van de residentie hadden versierd. Om half tien waren de kinderen met het onderwijzend personeel per trein op stap gegaan. Na aankomst in Den Haag werd eerst een wande ling langs diverse grote gebouwen ge maakt. Vooral het moderne provin ciehuis en de Amerikaanse ambassa de kregen daarbij veel bewondering. Een bezoek werd gebracht aan het hoofdgebouw van hel ministerie van Onderwijs. In de hal kregen de kin deren een uitleg over de inrichting van zo'n regeringsgebouw. Vervolgens stelden de kinderen zich langs het Lange Voorhout op waar ze om 1 uur de gouden koets zagen voorbij trekken. Nadat de koninklij ke familie weer terug was in het pa leis verscheen zij op het balkon waar de menigte haar toejuichte. Ook hier bij lieten de jonge Holtenaren zich niet onbetuigd. Hierna ging het naar de ridderzaal en de andere g.ebouwen op het Bin nenhof. Een bijzondere attractie daar was wel de aankomst van minister Nelissen bij de tweede kamer met Blauw Wit I heeft in de uitwedstrijd tegen Sibculo I genoegen moeten ne men met 'n 2-1 nederlaag, een ne- laag, die niet tot stand kwam omdat de gastheren zoveel beter waren, maar doordat de Blauw-Witte achter hoede niet in haar allerbeste vorm stak. Er werd herhaaldelijk slecht weggewerkt, en dit resulteerde in de beide treffers. Voor de rust hielden beide partijen elkaar volledig in even wicht. Gerrit Dikkers kreeg uit voorzet van rechts (E. Beldman) een goede kans, doch de bal .ketste buiten bereik van de doelman tegen dt paal. Sibculo kwam ook enkele keren ge vaarlijk opzetten doch in laatste in stantie stond Gerard Kolkman (die Anton Stukker verving) succes in weg. In de 2e helft maakte Sibculo al vrij snel de beide doelpunten en men ging toén spelen' op'hét vasthouden van de voorsprong. De achterhoede werd versterkt en Blauw Wit hoe ijverig ook kreeg wéinig kans om te scoren. Henk Aanstoot bracht de Sibculo- goalie met een hard schot voor plm. 20 meter nog wel in grote moeilijk- Iheden, doch het duurde tot pl.m. tien minuten voor tijd dat E. Beldman uit een van de lat terugspringende kop bal voor Dikkex-s de Sibculo doel man onhoudbaar passeerde (2-1). Blauw Wit zette in de slotfase alles op alles, doch de Sibculose muur wist niet van wijken. Blauw Wit 2 speelde in Rijssen te gen Sportclub Rijssen 6. In de eerste tien minuten kregen Veldhuis Geert Beldman droomkansen om op 3-0 te komen doch beide faalden in het afwerken. Toen het openingsof- De Al-junioren speelden met 1-1 ge lijk tegen GFC Al in een matige wedstrijd. Voor de rust waren de Holtenaren steeds in de meerderheid, doch het schieten bleek een moeilijke opgave te zijn voor de voorhoede. De ruststand was dubbelblank. Na de rust ging de strijd gelijk op en beide partijen wisten toen éénmaal het net te vinden, waardoor GFC wel iets meer kreeg dan het toe kwam. BI speelde een goede wedstrijd en keer de met een verdiende 3-0 zege huis waarts van DETO uit Videzenveen. Over alle linies waren de bezoekers beter en de overwinning is dan ook geen moment in gevaar geweest verrichtte een goede prestatie door met 1-1 gelijk te spelen tegen Rijs sen Vooruit BI. Dit elftal bezit een uitstekende mentaliteit en alle jon gens spelen met volledige inzet, het geen bij vroegere B2 elftallen wel eens anders is geweest. Zelfs had den zij nog een zeer goede kans op beide punten, indien niet enkele mi nuten voor het einde een penalty werd gemist! De Cl junioren behaal den een kleine 1-0 zege op Haarlese Boys Cl, in een voor de rust goed gespeelde wedstrijd, zodat zij zich in de bovenste gelederen hebben genes teld. Het enige doelpunt werd ge scoord door Gerard Veneman. C2 kon het niet bolwerken tegen 't sterke Excelsior C2 en verloor met ruime cijfers (7-0). De tegenstanders waren stuk voor stuk groter en ook in lichaamki-acht waren zij onze jon gens de baas. De ruststand was 6-0, waaruit blijkt dat Holten zich na de rust goed heeft geweerd. De Dl-junioren speelden in het Sportdal tegen hun „grote broers" Heracles Dl en slaagden er zelfs in met 2-1 te zegeviex-en. Het was een leuke wedstrijd, waarin elke speler zich voor de volle 100"'« heeft gege ven. Het eerste doelpunt werd ge scoord door linksbuiten Koetsier, die een corner zo scherp nam, dat deze via een vérdediger op de doellijn in het net verdween. Dank zij een ver keerde uittrap van de overigens goed keepende Vixseboxse kwam Heracles op een gelukkige wijze aan de gelijk maker, waarna Holten het. er wat moeilijker door kreeg. Aangezien verschillende jongens nog wat moeite hebben met het „grote" veld, kwa men de doeli'ijpe kansen er nog niet helemaal uit. Het gelukte de hard werkende middenveldspeler Wim Wilpshaar met een schitterend doel punt de zege voor de Holtense jeugd veilig te stellen, hetgeen gezien het spelverloop ook wel verdiend was. De D2 junioi'en konden tegen Spel. Rijssen Dl niet op en gingen met een 7-1 nederlaag naar Holten terug. Deze tegenstadner is ook wel één van de sterkste in deze afdeling. De El pupillen behaalden een t rassende 4-2 zege op het sterke Ex celsior El en zo spelend moet dit elftal in staat worden geacht tot de sterksten in deze afdeling te beho ren. E2 kon niet tegen Excelsior E2 op en verloor dan ook met 6-0. daarentegen wilde niet voor El on derdoen en liet Excelsior met een 3-1 nederlaag achter, hetgeen van deze jongens een zeer goed resultaat is. E4 tenslotte kon het helemaal niet redden tegen Excelsior E7 en kreeg een grote U-O nederlaag te slikken. A.s. zaterdag gaat Holten Al bij SVZW Al in Wierden op bezoek en wij hopen dat zij er nu eens in zul len slagen om de eerste overwinning in dit seizoen te behalen. Indien alle jongens er zich volledig voor in zul len zetten, zit er heus wel een kansje in. BI krijgt thuis een moeilijke te genstander te bekampen, nl. PH uit Almelo en wij zijn zeer benieuwd hoe zij het er in deze wedstrijd zullen af brengen. Een gelijk spel moet echter wel mogelijk zijn. Het Cl elftal krijgt SVVN Cl uit Nijverdal op bezoek en indien er met hetzelfde élan wordt gespeeld als jl. zaterdag tippen wij hen als overwin naars C2 zal zeer zeker trachten om zich te x-evancheren voor de grote nederlaag tegen Excelsior C2 en komt hopelijk met 'n zege ur Enter terug. Dl maakt een verre reis naar Rood Zwart in Delden en geïnspireerd door de goede wedstrijd tegen Heracles Dl zullen zij er alles aan doen om de beide punten mee naar Holten te ne men. D2 krijgt weer een Excelsior- elftal op bezoek, nl. D3, zodat zij nu weer een kans hebben op beter re sultaat. Pupillen El krijgt SVZW El op be zoek cn wij verwachten ook nu weer van dit team een zege. E2 en E3 spelen beide thuis tegen Excelsior El en E2 en hiervan durven wij geen thuis tegen Spel. Rijssen en dat is voorspelling te doen. E4 speelt ook al ook een sterke tegenstander, zodat het oppassen geblazen is dat het geen grote nederlaag zal worden. Het bestuur van de Sportvereniging „Bato" heeft besloten een ledenstop in te voeren voor de heren senioren- groep op vrijdagavond en voor de da mes senioren-volleybalgi-oep op don- derdagavond. Voor de heren is nog wel plaats op de dondei-dagavondoe- feningen van 20.30 - 21.30 uur in het gymnastieklokaal in de Tuinstraat. Eventueel nieuwe leden kunnen zich aldaar opgeven. fensief geluwd was, gaf de Sportclub de toon aan met de rust keek Blauw Wit tegen een 3-0 achterstand a.... Na de thee liep het in de Blauw Wit te gelederen veel beter, doch de voor hoede liet het op het beslissende mo ment afweten. Van vele goede kan sen werd er door Veldhuis maar één gebruikt. Pieter Dijkstra ging bij twee treffers (door verkeerd opstel len) niet vrijuit. Een „pleister" op de wonde was het onschadelijk ma ken van een strafschop. Blauw Wit 3-Oranj.e Nassau 8 (Al melo) was een éénzijdige vertoning. De uitslag 1-9 spreekt duidelijke (voetbal) taal: Roel Smid redde de eer. Wim Schöppeis plaatste een strafschop binnen bereik van de doel man en zodoende bleef het bij één goaltje. De junioren Cl deden het goed >n Hellendoorn waar gelijk gespeeld werd tegen VESOS Cl. Gerrit Stam zorgde'met een mooie treffer voor de halve winst. De Dl junioren klopten thuis Excel sior D2 met 1-0. Gerard Schalk scoor de met een kopbal. De pupillen EI kwamen in de thuis wedstrijd evenals de gasten Hector EI niet tot scoren (0-0). In Goor werd het tussen Hector E4 en Blauw Wit E2 ook een gelijkspel, 2-2. Beide doelpunten werden ge maakt door Hans Aanstoot. De allerjongsten hielden in de wed strijd tegen Eversberg E3 een puntje thuis. Jan Klein Nagelvoort schoot raak. Programma: Blauw Wit I speelt thuis tegen Juliana I (Hengelo) dat nog ongeslagen is (3 uit 2). Zaterdag speelden de Hengeloërs gelijk (2-2) tegen het sterke Enschedese Boswin kel I en Blauw Wit zal het zeker moeilijk krijgen. We houden het oo een gelijkspel. Blauw Wit 3 speelt om 12.00 uur in Nijverdal tegen 't vijfde van SVVN. Voor de Blauw-Witte jeugd luidt, hef programma: De Zweef B2Blauw Wit BI. 3.45 uur; Blauw Wit Cl-Om- hoog Cl 12.00 uur; Omhoog Dï-Blauw Wit Dl 10.00 uur; Blauw Wit E2-TVO El 11.00 uur; Hector E2-B1auw \\"<i EI 12.50 uur; Excelsior E7-Blauw Wit E3 10.00 uur. het zo beroemde „Koffertje". Een bezoek aan het bekende pano rama Mesdag was het slot van de ze excursie. Om 9 uur* kwam het ge zelschap weer in Holten terug. Ieder had een grote hoeveelheid heel nieu-, we en bijzondere indrukken opgedaan. Zaterdag: SVZW alHolten al 3.15 uur, Holten bl PH bl 3.45 uur (Sportdal), Holten clSVVN cl 2.30 uur (Sportdal), Enter c3Holten c2 з.15 uur, Rood Zwart dlHolten dl 2,00 uur. Holten d2Excelsior d3 2.30 (Rijssenseweg), Holten elSVZW el 1.00 uur (Rijssenseweg), Holten e2 Eversberg el 10.00 uur idem. Hol ten e3Eversberg e2 11.00 uur idem. Holten e4Sp. Rijssen e2 10.00 uur idem. Zondag: Rood Zwart 3Holten 2 2.30 uur. Holten 3La Premiere 12.00 uur. De Zweef 4Holten 4 12.15 uur, RKSV 2—Holten 5 10.00 uur. Enter 7 —Holten 7 10.00 uur. Holten 7—Om hoog 4 10.00 uur (Sportdal), La Pre miere 7Holten 8 10.00 uur (vertrek 9 ur Smidsbelt). HOLTEN 8 Holten 8 doet zondag voor het eerst mee in de competitie, maar het zit nog een beetje krap in de spelers. Het vraagt om meer spelers, die zich bij een van de bestuursleden of coa ches kunnen aanmelden, maar dan gaarne zo spoedig mogelijk. Opstelling: doel: Anton Stukker; achter: G. Kolkman, G. Landeweerd, W. Beldman; midden: Henk Aan stoot, J. Thalen, H. Wiersma; voor: Bert Rietberg, E, Beldman,. A.. Jan*, sen,, G. bikkers. Twee Holtense dames zijn gekozen in het nationale voetbalelftal. Na hun succesvol debuut in 't Nederlands B- elftal veertien dagen geleden te Goes, zijn de dames Truus Ongena-Haan en Gerry Kalfsterman uitgenodigd om zaterdag, 2 oktober met het Neder lands elftal in Rotterdam te spelen tegen het Rotterdamse elftal. De 4-jarige bruine ruin „Yelko" (vader: Appalatin) van mevrouw N. Brouwers-Vosman werd zaterdag op de Utrechtse Paardendag als 6e ge klasseerd uit een selectie van 78, on der het zadel gereden, paarden. Het zelfde paard werd op 18 augustus tij dens de Centrale keuring van hei W.P.N. te Ommen reserve-kampipen van Overijssel. Hij werd daar gere den door mejuffrouw R. Getkate uit Holten. Aan de komende competitie van de Biljartbond „Ons Genoegen" voor Nijvei-dal en omgeving, wordt deel genomen door 61 viertallen, die in 5 klassen zijn ingedeeld. Na afloop van de competitie worden wedstrijden om het persoonlijk kampioenschap gespeeld door de zes spelers, die cp 31 maart 1972 het hoogste gemiddel de hebben bereikt. Klassekampioen is degene, die in de klasse, waarin hij uitkomt, het hoogst gemiddelde heeft bereikt. In de hoofdklasse worden 125 carr. ge speeld, in de le klasse 100, in de 2e klasse en 3e klasse 75 en, in de 4e klasse 60 carr. per partij. Alle spelers moeten worden opgesteld volgens het bereikte gemiddelde van het seizoen 1970-1971. Indien men zich hieraan niet houdt, is de partij ver loren en wordt tevens boeten opge legd. De 61 viertallen zijn afkomstig uit de volgende biljartverenigingen: „De Sport", Wierden, „O.B.K.", Oude laar", „N.B.C.", „K.O..T", „De Pop- pe", „De Budde", Roelofs, allen te Nijverdal, „De Ster", .H.B.C." „De Tonnete Hellendoorn. „Ten Berge", „Bolschers", ..Dryerink" man" „Het Anker". „Jansen" Hol ten, „Spekhorst", „Vios" Koedijk", „V.O.C.". Rijssen, Haarlerbcrg" en .Lierinck". Haarle, „M.K.V.", Raal- te en .Vloedgraven", Luttenberg. Van 27 september tot 4 oktober a.s. houdt het Prinses Beatrix Fonds haar jaarlijkse collecte onder het mofto: „Actie Doorbouwen '71". Evenals in 1970 zal de opbrengst in Overijssel geheel ten goede koirwn aan het revalidatiecentrum „De Roessingh". In Holtens Nieuwsblad van vorige week werd al uitvoeriger 'vermeld, dat in Enschede wordt gebouwd aan de nieuwbouw van het revalidatiecen trum „Het RoeS&ingh". Een bouw die snel gereed moet zijn, omdat het bestaande centrum te klein is gewor den en niet meer voldoet aan de ei sen, die tegenwoordig aan een goe de revalidatie mag worden gesteld. Om de bouw van het revalidatiecen trum te kunnen realiseren, zijn er in de afgelopen jaren diverse acties ge voerd. Maar nog is er niet voldoende geld om het project volledig te kun- nen financiëren. En dat geld moet er komen, want nog steeds wonen in Overijssel man nen. vrouwen en kinderen, die moe ien wachten op revalidatie. Voor hen een onhoudbare toestand. Het moet toch eigenlijk de gewoon ste zaak van de wereld zijn, dat on ze eigen streek een centrum heeft, aat een ieder van ons revalidatiehulp heeft Wanneer hij of Z'J dat nodig Deze week zult u een zakje in uw brievenbus vinden, met het vriende lijk verzoek er uw gave voor „Het Roessingh" in te doen. Onze collectanten, leerlingen van de Holtense Huishoudschool, komen vol gende week bij u, om het zakje op te halen. We hopen dat u even gul zult geven als voorgaande jaren.

Holtens Nieuwsblad | 1971 | | pagina 5