Lustrum Bloemen- sliow trok grote belangstelling Bill: Jachtrit „De nacht om Holten van „De Holterberg' Grootste tieneraktie van Huis tot Huis Lochemse scholieren als vuil verwi j deraars Geslaagde sportdag van de C.J.V.-ring „Holten Sfeer in Dijkerhoekse school X Vissen met de Motorclub Nieuws van KLUP 53 Hevige botsing op Beusel>ergerweg Holtenaren trokken goed in Okkenbroek Laatste woensdag in september Gevonden en verloren voorwerpen Om het opvoedend effect wM; GEZELLIGE AVOND PJGO gaat kennismaken met pornografie iWsm Vrijdag 24 september 1971 3 De floraliatentoonstelling, die zaterdag voor de vijfde maal in de Dijkerhoekse school gehouden werd, komt steeds meer in de be langstelling te staan. Deze lustrumbloemenshow trok een enorme belangstelling. Van heinde en ver kwam men kijken naar de fraaie boeketten, bloemstukken en vaste planten, die in grote verschei denheid ten toon waren gesteld. Hoogtepunt van de dag was onge twijfeld de demonstratie bloemschikken onder leiding van mevrouw T. de Weerd uit Markelo. waarbij zij samen met meisjes uit de hoogste klas fraaie bloemstukjes maakte, die ieders bewon dering oogstten. In de nieuwe school met zijn ruime lokalen en fraaie hal kwam de tentoonstelling nog beter tot zijn recht dan in vorige jaren. Bovendien had mevrouw van Olk van de pla ttelandsbibliotheek uit Holten een informatiecentrum ingericht met boeken op het ge bied van planten en hun verzorging. Oudercommissie, personeel en leer lingen uit de zesde klas ontvingen de gasten in de school, waar een gezel lige sfeer heerste. Meester Groothen- gel draaide de vele haantjes, worsten en kazen door het Rad van Avontuur, jdat nauwelijks tijd kreeg stil te staan. werd druk geraden naar de naam van een pop, het gewicht van een irentenbrood en de lengte van een worst. Er werd om taarten geloot, gesjoeld en gegrabbeld en wie dorst had kon terecht aan de bar. Aan het eind van de avond, dat nogal laat kwam, werden de prijzen uitgereikt: De pop „Gerrie" kwam in het bezit van mevr. Klein Tesselink, D 91, de worst 117 cm was voor de heer Prins, D5. Het gewicht van het krentenbrood 12 pond en 30 gram werd geraden door mevr. Klein Teeselink, D 91 en Aart Kroon, D 51, die het brood deelden. De uit- van het sjoelen was: le prijs: Wim Wilmerink, D 22 en Johan Hu- en, D 50, 2e Prijs: Ineke Golstein, iorssel en Joahn Huzen D 50, 3e irijs: Dikkie van der Worp, Loo 43 en Johan Huzen. D 50. De taarten kwamen in het bezit van mevr. Hoek man, HBK 94, Meester Groothengel, Aart Kroon D 51 en Ineke Haverslag, D 12. De uitslag van de bloementen toonstelling was: Klas 1 boeket: le prijs Egbert v. d. Brink, Hënnie Brinkman, Thea Lug- genhorst. Anke Rensen, Frits Wechstapel, 2e prijs: Wim Baltus. Henk Haverslag, Henk Rechterschot, Wilco Stevens. Gerrit Ulfman, 3e prijs: Erna Broekhuis, Erik Meilink, Erik Rensen, Anja Sluiter. Klas 2. boeket: le prijs: Gerrit Beunk, Jannie Hoekman. Aart Kroon. Bert Steunenberg, 2e prijs. Herman Bosman. Reinier' Feddema, Henk Kroon, Bea Pinkert, Gerrit Rensen, Wim Rensen, 3e prijs: Bert Boode, Gerrit' Blumink, Ria Haverslag, Ria Tempelman, Dine Vorkink. Klas 3. boeket: le prijs Gerda Meuleman, Anja Meijerman, Ria slui ter, Joke Stevens, Gerrit Aanstoot, Gerrit Kroon, 2e prijs: Joan Smale, Ria Meijerman, Alien Sluiter, Gerrit Broekhuis, Jhr. Harry van Coevor- Een school vol fleurige bloe men en planten. den, Theo Klein Lankhorst Johan Rechterschot, Jan Manenschijn, Henk Stevens, 3e prijs: Ina Boode, Annie Ebrecht, Willie Ebrecht, Betsie v.d. Worp, Tea Haverslag. Johanna Meu leman, Rine Ulfman. Klas 4, Ster van Bethlehem: le prijs:: Ina Koopman, Jannie Nijland, Anton Koopman, Bertus Temmink, 2e prijs: Diny Kettelarij, Hanneke Nij- kamp, Henk Prins, 3e prijs: Yvonne Feddema, Jenny Klein Landhorst, Jan Beyfik, Dirk Hoekman, Bennie Tempelman. Bea v.d. Brink. Klas 5. fuchsia: le prijs. Jhr. Henk v. Coevorden, Gerrit Hoekman, Han neke Manenschijn, Ans Rechterschot, Willie Stevens, Hennie Temmink, 2e prijs: Freddie Beltman, Ria Klein Teeselink, Herman Smale, Anke Wil merink, Bernarda Wissink, 3e prijs: Dinant Honcoop, Jannie Jansen Ma nenschijn, Appie Poliste, Annet Nij land. Klas 6 siernetel: le prijs: Marie- tje Aaftink, Henk Jansen, Dirk Lug- gentiorst, Jannie Meuleman, Dinie Niji&nd, Ansje Sluiter, R. Veneklaas, 2e prijs: Hennie Baltus, Willie Blu mink, Hen Klein Teeselink, Martin Nijkamp, Hans Steunenberg, Willem Stevens, 3e prijs: Lianna Feddema, Gerrie Haverslag, Ineke Haverslag, Wim Wilmerink. Oud-leerlingen: vlijtig liesje: le prijs: Willie Wagenvoort, Herman Sluiter, Tonny Temmink, 2e prijs. Harry Sluiter, Wim Kettelarij, Ger da Honcoop, 3e prijs: Bertus Stevens, Bettie Hoekman, Marinus Haverslag. Demonstratie bloemschikken door mevrouw T. de Weerd uit Markelo. tie bwj tie bwj. ïieuwe we u onomü V( ter wc d: tot I tot 11.1 21J M.A.C. ,,De Ilolterberg" orga- tert in de nacht van zaterdag, 9 «bcr op zondag, 10 oktober een htril, die men de naam gegeven It van ,.De nacht om Holten". Het en open evenement voor auto- en urequipes, waarvan de bestuurder iet bezit is van een geldig rijhe- Het wettelijk toegelaten aantal Itenden is toegestaaan. ,,De Nacht Holten" bestaat uit drie gedeelten eten a. ca. 10 km zeer eenvou- kaartleesril, b. ca. 90 km rou- schrijving, c. een uur rust en d. 50 km routebeschrijving. wordt gereden volgens het ÏV (NRB) reglement en een aan bid bijzonder reglement. De deel- ontvangen tijdig voor de start tally-bord met slartnummer, wei- ge ers ke tijdens de rit duidelijk zichtbaar aan de voorzijde van het deelnemen de voertuig bevestigd dient te zijn. De start van de eerste deelnemer zal om 19.31 vanaf een nader te be palen punt in Holten plaats vinden. De deelnemers dienen zich uiterlijk 15 minuten voor hun starttijd aan de starttafel van het clubhuis, café „De Biester", te melden voor het in ont vangst nemen van de wedstrijd ma terialen. Op ongeveer 2/3 van de rit is een rust geprojecteerd in Hotel 1-Iolterman, waar na afloop tevens de prijsuitreiking zal plaats vindeiT: De prijzen bestaan uit bekers. Er is een extra prijs voor het hoogst geklas seerde damesequipe. Inschrijfformu lieren zijn verkrijgbaar bij M. Hey- nen, Sciioutensfraat 44, t*L (£483-2182 en bij B. J. Oplaat, Oranjestraat 9. tel. 05483-1469, waar zij volledig inge vuld met het inschrijfgeld ad f 7.50 uiterlijk 2 oktober moeten worden in geleverd. Leden van de M.A.C. ,,De Holterberg" genieten f 1.50 reductie. Vissen. Op zaterdag, 2 oktober gaat de motorclub vissen. De secretaris, de heer Joh. Arfman, heeft hiervoor zijn visvijvers gelegen bij Zutphen ge heel belangeloos beschikbaar gesteld. Volgens kenners zitten deze vijvers barstens vol vis, zodat op een goe de vangst gerekend kan worden. Ver gunningen zijn niet nodig (ook geen visakte). De kosten van deelname zijn f 2.50. Bij voldoende deelname wordt een bus gehuurd (kosten ca. f 2.50). Aanmelden door inzending strook uiterlijk 26 september bij de heer J. Arfman, Stationsstraat. Het vertrek is bepaald om 8.30 uur vanaf café Kalfsterman. esvolle opening op 15 augustus en een goede start heeft KLUP 53 al vijf goed bezette midd: gen gedraaid. Er kwamen inmiddels vele verzoeken binnen om de „DIE- KERHOEKSE SCHURE" ook een avon dopen te stellen en het bestuur heeft daarom besloten tot openstel ling op zaterdagavond van half acht tot half twaalf. Ook zaterdagsavonds zal disc jocky Eddy ..Ready" Reterink z'n plaatjes draaien. HOLTEN. Twee personen wer den uit een auto geslingerd toen vo rige week vrijdagavond om ruim zes uur twee personenwagens op de krui sing van de Beusebergerweg en de Brenderweg met een vaartje van plm. zeventig kilometer per uur met elkaar in botsing kwamen. De 24- jarige J. S. uit Holten werd op ge noemde kruising geen voorrang ver leend door F. KL. T. (30). De moe der en het zoontje van de heer KI. T. kwamen op de weg terecht. De vrouw liep hoofdwonden op, de jon gen werd niet gewond. De auto van S. kwam in de bermsloot terecht en kan als total loss worden afgeschre ven. De eigenaar kwam er zonder een schrammetje af. De touwtrekkersvereniging ..Holten nam zaterdag, 11 september, met vijf ploegen van elk vijf man deel aan de touwtrekwedstrijden te Ok kenbroek. In verband met de gicie deelname werden de ploegen gesplitst in getrainde en ongetrainde ploe gen, Hierdoor werden de wedsti ij- den aantrekkelijker. Het A-team uit Holten, bestaande uit de heren 3. J. Paalman. E. Struik. B. .1. Reylink. W. Vruggink en H. Klein Velderman legde beslag op de eerste plaats in de categorie van de getrainde ploe gen. Nadat ook in de andere categorie 'n winnende ploeg naar voren kwam, moesten deze beide winnaars tegen elkaar trekken om een beker, deze werd met glans door 't Holtense team gewonnen. Verder won men gezamenlijk aan geldprijzen een totaal bedrag van f 45.-. In een tijd van velerlei akties is de gróte tieneraktie op woensdag 29 september a.s. een héél aparte...! Het is ook de meest ontwapenende aktie die men zich denken kan. Zonder ei sen, zonder slagzinnen, zonder optoch ten. Zo'n vijfhonderdduizend scholie ren zijn die woensdag de „aanbel- lers" van de dag. Allemaal komen ze A'oor één doel in beweging: om hun bestelenvelop voor kinderpostzegels vol met adressen te krijgen! Het gaat om de jaarlijkse (45ste) ongeëvenaarde hulpaktie voor ande re minder zichtbare jeugd, die iets of veel te maken heeft met „kin derbescherming". Die óók recht heeft op een aandeel van het welzijn. Moet dat nog in onze welvaartstaat die 'n tegenstrijdigheid kreunt' onder de aanslagen op onze beurs? „Mevrouw, meneer, wilt U kinder zegels bestellen en liefst nog kaarten óók? Ze zijn mooi, hoor! Grappige dieren, mooie vogels, een dorp een molen in de sneeuw! We schrijven uw bestelling op deze grote envelop. U hoeft nog niet te betalen, dat komt minder dan minimaal, dan kan er on- aanvaarbaar (a-sociaal) gedrag ont staan. Er zijn instellingen en organi saties, die daaraan iets doen, maar een zeer beperkte armslag hebben. Er veel éérder en veel méér iets aan willen doenpreventief, voor ko mend. Zijn er voldoende opvangmogelijk heden (crèches, kinderdagverblijven, overblijflokalen, wijkcentra, dagtehui zen, centra voor werkende jeugd, speeltuinen, voldoende voorzieningen voor geestelijk en/of lichamelijk ge handicapten enz.? Het is er alles ten dele, maar het houdt niet over... Tenzij we van het kinderzegelgeld véél overhouden voor deze sectoren, die onderdeel uitmaken van een com plex van sectoren. Dat moet lukken als U de „sep- tembei'kinderen" niet laat bellen...' Er zou nog veel méér te zeggen zijn. Immers, er is veel misverstand over de kinderbescherming. Ook daar is later wel Vriendelijk bedankt. Dag mevrouw, dag meneer". Is dat nog wel reëel in onze heden daagse samenleving? Waarom is er vorig jaar ruim vijf miljoen aan kinderzegelgeld (en kaar ten) binnengekomen? Zij, die de laatste septemberwoens- dag tot de „aanbellers" behoren, we ten het ongeveer. Niet precies, want het zijn „maar" beginnende tieners. De volwassenen; die naar gehoopt wordt alle (huis) deuren zullen opendoen, moeten het wél weten. Voor zieke en misdeelde kinderen...? Voor een deel is dat waar. Hoewel de overheid steeds meer bijspringt, blijven er onbeschermde gebieden. Er zijn zelfs nog nieuwe zorgengebieden bijgekomen! Een flink stuk van het kinderzegel geld gaat nog steeds in grote en kleine bedragen naar honderden in stellingen, die voor het gekwetste, ex tra aandachtvragende kind zorgen. Er zijn echter op dat bonte terrein van het „particuliere initiatief" (dat is burgerzin, méde-verantwoordelijk heid dragen in de praktijk; verschui vingen ontstaan. In het algemeen is daar de finan ciële druk verminderd, (toenemende sociale voorzieningen). Betekent dit nu ook dat er min der „zorgenkinderen" zijn? Was dat maar waar...! In onze ingewikkelde maatschappij groeit hun aantal. De jeugd wordt meer dan in het verleden zowel gees telijk als lichamelijk bedreigd (verlies van normen en wat dies meer zij). Het aantal kleuters, dat jaarlijks 't slachtoffer wordt van verkeer- ongelukken, neemt toe. -#• Vliegtuiglawaai werkt schadelijk, ook op kinderen. Milieuvervuiling is al lang geen ambtelijke aanduiding meer. Bedreigde en zoekende jongeren onzekere, teleurgestelde ouders, conflicten (woningnood), zijn hoofdstukken apart. -Jf- Er is dringend behoefte aan (we tenschappelijk) onderzoek ('t hoe het waarom, de mogelijke oplos singen) op het bijna onoverzichte lijke terrein van (soms tegenstrij dige) en verontrustende ontwikke lingen in het jeugdland. Omdat het Nedeplands Comité voor Kinderpostzegels bij de tijd wil bij ven, vraagt ze aandacht voor steun aan projecten op het gehele veld van de jeugdwelzijnszorg. Wat wil dit zeggen? Steun inzake advies en hulp aan mindei'jarigen, die hoe dan ook zijn vastgelopen, stimuleren van goede voorlichting, bevorderen van deskun digheid en research. Dat is allemaal té kort aange duid streven naar een stuk jeugd welzijnszorg, een uitgavepost, waai de overheid nog maar nauwelijks aan toekomt. Een ander facet, wordt bij woning bouw wel rekening gehouden met de belangen van het gezin, denkt men aan een omgevinkje voor de kleuter, is dc moderne woning geschikt voor een onbeperkt aantal kinderen? Moet het aantal kinderen aan de woning worden aangepast? Is er geld voor een systematisch onderzoek, wat is er gebeurd, wat moet er gebeuren? Voor zo'n studie (onderzoek) zou kinderpostzegelgeld zinvol zijn. Huisvesting en voeding. Zijn die armsteun van invalidenwagentje; da meshandschoen; kinledjas met capu chon; bruin hondje: gymschoen. Verloren: gouden zegelring; 2 sleu teltjes van autoradio; gehaakt da- amtasje. veel in beweging. Dat is een gezond verschijnsel. Nog dit: de bestaande instellingen, van moederschapszorg tot revalidatie, van blindenzorg tot georganiseerd jeugdwerk, van pleeg gezinnencentrale tot preventieve ta ken, van jeugddorpen tot opleiding van kleuterleidsters voor gehandicap ten, blijven rekenen op de kinderpost zegel. 4 .Omdat de overheidsvoorzieningen nimmer „waterdicht" zullen en kun nen zijn. De „aanbellers" komen straks. Eén grote, hartverwarmende aktie. Dat ze enthousiast en verwach tingsvol ópen deuren en ópen har ten mogen vinden Ruim vijftig leerlingen van de Rijksscholengemeenschap te Lochem, jongens en meisjes, die onlangs de Aktiegroep „Milieuhygiëne" hebben opgericht om op plaatsen waar veel mensen komen het afval te verwij deren, maat vooral ook om doormid del van een sneeuwbaleffect anderen by de zorg voor het milieu te betrek ken, hebben zondagmiddag hun eers te actie ontketend. Zij hadden daar voor de Holterberg gekozen, omdat zij van de akties van Cor Bal, de ei genaar van de IJstent ..De Vijftien manden" gehoord hadden en zich met hem in verbinding gesteld. De heer Bal schonk de groep vijftig a zestig van de diploma's, die hij aan de Holtense jongelui en andere vuil- verwijderaars uitreikt met de beken de ansicht met de zeug met biggen „Hier zijn varkens geweest". De jongelui hadden onder leiding van Herman Groen uitr-Gorssel een drietal borden meegebracht met het opschrift ..Hier uw plasticzak met afval", opdat de gemeenVeóuto, die ?de' zakken zou afhalen ze gemakkelijk kon vinden. Er werd toen men de berg introk aan de mensen gevraagd of zij ook mee wilden doen met een prikstok. Er waren veel positieve re acties geweest vooral van mensen met kinderen had hij van zijn mede scholieren gehoord, maar er waren ook mensen, die zich boos maakten of zeiden „Ik heb niets weggegooid en ik ben niet van plan wat op te rapen". De actie startte om half één bij het museum „Piet Bos" aan de toe- ristenweg. Op fiets, per brommer of auto waren de jongelui naar Holten Op een veldje midden in de Espelo- se bossen hield de C.J.V.-Ring Hol ten, waartoe behoren de C.J.V.-groe pen, Bathnien, Okkenbroek, Dyker- hoek, Espelo, Beuseberg en Marke lo haar jaarlijkse ringsportdag. Er werd weer fel. maar sportief gestre den om diverse kampioenschap pen. Behalve atletiekwedstrijden als hoogspringen, verspringen, hardlopen met hindernissen, was er balwerpen. doelschieten, werd een estafette ge houden en werd de finale van de in de afgelopen maanden gespeelde vol leybalwedstrijden gehouden tussen de C.J.V.'s Beuseberg en Espelo. Voor de voetbalwedstrijd toog men naar nieuw Heeten waar het voetbalter rein was gehuurd. Bathmen won in de finale de voetbalwisselbeker door een 3-0 zege op Espelo. E. J. Kers was er met de geluidswagen waardoor de wedstrijden vlot konden verlopen. 's Avonds had in ..Het Trefpunt" de prijsuitreiking plaats en hield men een gezellige avondn waar op de muziek van ,De Golden Stars' uit Al melo gezellig gedanst en vrolijk ge host werd. Ringvoorzitter A. Haver slag uit Okkenbroek stak hier aller eerst de Espeloers een pluim op de hoed voor de uitstekende organisatie Hij betreurde het dat van Okken broek en Markelo slechts enkele per sonen hadden meegedaan. Hij reikte aan de volgende personen een beker tje uit voor hun eerste prijs: t.w. He ren: Hoogspringen 1.80 m„ A. Reij- link. Espelo. verspringen: 4.87m., A. Reijlink Espelo. Balwerpen (door lo ting) A. Reijlink, Espelo, doel schie ten (door loting) H. Boode Espelo. hardlopen met hindernissen. W. Reij link, Espelo. Dames: A. Paalman. 1.50 m.. Beu seberg, D. Oolbekkink 3.33 m., Beuse berg. D. Klein Horsman. Espelo. B. Flierman, Okkenbroek. A. Paalman, Beuseberg. Sportvrouw CJV-Ring Holten werd .D Boode van de Beuseberg en sport man A. Reijlink. Espelo. Op verschillende plaatsen langs de Toeristenweg werden borden aangeslagen voor het verzamelen van de zakken af val. gekomen. Om vijf uur werd het werk gestaakt en kwam de vuilnisauto de opbrengst ophalen: plm. 35 a 40 zak ken, ongeveer 2 a 2- kubieke meter afval, dat in de stortplaats onder Markelo zal verdwijnen. De vereniging „Jong Holten" afde ling van de P.J.G.O. hield maandag avond haar eerste vergadering in het seizoen 1971-1972 onder voorzit ter van de heer B. J. Reijlink in ca fé Jansen. Meegedeeld werd, dat in oktober een forumavond zal worden gehouden en dat er op 16 november een spreker komt van de NVSH uit Hengelo (O.») om een inleiding te houden en twee pornografische films te vertonen. Bij de bestuursverkiezing was mej. J. Ulfman, secretaresse der afdeling aftredend. In haar plaats werd als bestuurslid gekozen mej. Riekie Paal man. Het secretariaat zal vervuld worden door de heer A. Wansink. De voorzitter heeft mej, Ulfman be dankt voor het vele werk. dat zij voor de afdeling gedaan heeft. Hierna werd een quiz gehouden on der leiding van mej. Ulfman en de heer B. J. Reijlink. De estafette werd gewonnen door de C.J.V. Beuseberg. De volleybalbe ker mag nog een jaar in Espelo blij ven, want de Beusebergploeg moest na een spannende ereste set 14-6 en daarna 8-15 in Espelo haar meerde re erkennen. Deze beide ploegen van 3 dames en 3 heren waren tot de fi nale doorgedrongen. Ook reikte de ringvoorzitter de sportbeker uit aan de sportman van de club Espelo, want F. Bekkernens, had enkele we ken geleden voor het derde achter eenvolgende jaar deze titel veroverd. Ten slotte herinnerde ringvoorzit ter Haverslag aan de Vredesweek en wekte met name de drie C.J.V.-clubs uit Holten op om zondagmorgen de jeugddienst en vrijdagavond in Irene de film- en discussieavond te bezoe ken. De deelname had groter gekund, maar men vond het allemaal een ge slaagde dag en een door de „Golden Stars" prima verzorgd avondpro gramma. Spelmoment in de volleybal wedstrijd tussen Beuseberg en Espelo.

Holtens Nieuwsblad | 1971 | | pagina 3