VREDESWEEK 19 tot 26 september „DE KERK IN DE WERELD" Geweld en geweldloosheid centraal in komende vredesweek bezochten bejaardencentrum Dijker hoekse jeugd behaalde weer zwemdiploma s Holtense dames van Puck weerden zich kranig ONZE AGENDA Marietje Aaftink geerde titel prolon zwemkampioene Genummerde vis „Het Dijkhuis" in Bathmen Espelose plattelandsvrouwen Zware materiële schade bij botsing in Dorpsstraat INGEZONDEN Open Deur samenkomst Burgerlij ke stand OOK OUDEREN IN HET BAD Duif H. J. Aaftink liet snelst van Roermond Oud-sclioollioofd Dijkerhoek henoemd tot inspecteur Gevonden en verloren voorwerpen Bej aardensociëteit m süü DAMESVOETBAL PUCK-U.D. Eerste lustrum i Floraliatentoon- stelling Dijkerhoek Kerkdiensten Medische Dienst Weekenddienst Tandartsen Weekenddienst Dierenartsen Spreekuur Maatschappelijk Werker Gezinsverzorging Storingsdienst GEB Wachtdienst Slachthuis Brandmelding Bergruitertjes leverden snede prestaties HOLTENS NIEUWSBLAD Vrijdag 10 september 1971 Jaargang 23 - no. 35 Uitgave van de Stichting „Holtens Nieuwsblad" te Holten Hoofdredacteur W. Beyers Telefoon 05483 1234 Redacteur en plv. boofdred. J. Wlggera Administratie: Gaardenstraat 17, Tel. 1533 Advertentieprijs 14 cent per mm bij contract lager) Abonnementsprijs 5,per half jaar, f 10,per jaar Betaling op giro 875587 van de Raiffeisen bank te Holtent.g.v. Holtens Nieuwsblad Zaterdag 11 september 9.30 uur: Paardenfokdag Holbatheo terrein 't Bonte Paard (zie adv.). en bericht. Zondag 12 september 19.30 uur. Dansen' in dancing Boode te Bathmen (zie adv.). Maandag 13" september Laatste dag voor aangifte veekeu ring Espelo bij de heer Joh. Boode. Espelo 65. 20.00 uur: Hervatting maandelijkse ruilavond Holtense Postzegelclub in kleine zaal Hotel Vosman. 20.00 uur Besturenvergadering van de NVV Besturenbond in Hotel Vos man. Dinsdag 14 september 14.30 Bejaardensociëteit jn gebouw Irene (zie bericht). 19.30 uur: Openbare hoorzitting be treffende het ontwerp-structuurplan Holten en ontwerp-bestemmings- plan Beuseberg in 2aal Amicitia Dorpsstraat 6. Woensdag 15 september 20.00 uur Bijeenkomst Herv. Vrou wengroep Dijkerhoek in gebouw Bethanië. Donderdag 16 t.m. maandag 20 september Vishandel .Reinaardus wegens vakan tie gesloten (zie adv.). Zaterdag 18 september 13.00 uur Ringsportdag van de C.J.V. Ring Holten in Espelo (zie ber.) 14.00 uur Vijfde Floraliatentoonstel- ling te Dijkerhoek met attractie in schoolgebouw (zie ber.). Zaterdag 25 september 9.30 uur: Veekeuring te Espelo op terrein van de heer W. F. Boode. (zie adv.). Maandag 27 september 19.30 uur Openbare raadsvergadering ten gemeentehuize. Woensdag 29 september 20.00 uur: Pruikenshow voor de afd. Holten van de Ned. Bond van Plat telandsvrouwen in samenwerking met kapsalon Johan van Geenhui zen m Amicitia. Donderdag 30 september 19.45 uur: Vergadering Chr- Platte landsvrouwen in gebouw Rehoboth. Lezing van dokter J. F. Sijtsema over „Hart en Vaatziekten". 20.00 uur; Bijeenkomst, afd. Dijker hoek Ned. Bond van Plattelands vrouwen in zaal 't Bonte Paard. Modeshow verzorgd door Gebr. Schuppert en Gebr. Steunenberg, alhier. Ook toegankelijk voor niet- leden. In het zonovergoten en door vele kinderen omzoomd zwem bad „De Loërmark" in Bath men heeft Marietje Aaftink dinsdagmorgen bij de meisjes en Martin Nijkamp bij de jon gens tijdens de schoolkampioen - schappen der o.I. school te Dij kerhoek beslag weten te leggen op de ereprijs met resp. 22,3 sec. en 22,8 sec. op de 25 meter schoolslag. Hiermede behaalde Marietje evenals vorig jaar de titel. In de finale leek Ria Ve neklaas nog een behoorlijke kans te hebben, maar in de slot fase moest zij in de meer gerou tineerde Marietje Aaftink haar meerdere erkennen. Bernarda Wissink tikte hier als derde aan. Bij de jongens werd Dinant Hon- coop tweede en Dirk Luggenhorst der de. De prijzen werden met een toe passelijke toespraak uitgereikt door de voorzitter van de zwem- en polo club Bathmen", &e heer W. Reenal- da. Voor de ongeoefende zwemmers was in het ondiepe bassin een hinder- nissenbaan uitgezet. Van de jongens werd Freddie Beltman eerste voor Johan Rechterschot en Wim Wilme- rink. Van de meisjes Ria Klein Tee- selink voor Anke Wilmerink en Yvon ne Feddema. Tot slot deden alle kinderen mee aan „stuivertje duiken". Als snoeke.n schoten zij door het water op jacht naar stuivertjes, die op de bodem lagen. Bertus Temmink was zo geluk kig het enige dubbeltje naar boven te brengen, wat hem een zaklantaarn opleverde. De algehele leiding was in deskundige handen van badmeester en mevrouw Nieuwenhuysen. eD tijden van de 25 m schoolslag werden vermeld op de ■jijdenkaart, welke ieder kind mee naar huis kreeg. De uitslag was als volgt: Klas 6: Marietje Aaftink 22.2 sec. Ria Veneklaas 22.6. Martin Nijkamp 22.8. Dirk Luggenhorst 25.8. Lianna Feddema 26.0. Dinie Nijland 26.2. Wil lie Blumink 26.6 Hennie Baltus 27.1. Ansje Sluiter 27.5. Ineke Haverslag 27.7 Gerrie Haverslag 29.6 en Jannie Meuleman 33.8. Klas 5: Dinant Honcoop 26.0; Ber narda Wissink 26.0; Jannie Jansen Manenschijn 26.1: Henn.v Temmink 27.1; Annet Nijland 28.3: Ansje Rech terschot 28.8: Hanneke Maneschijn 28.9; Henk van Coeverden 29.9; Willie Stevens 32.6: Gerril Hoekman 33.1. Klas 4: Hanneke Nijkamp 27.0; Ina Koopman 28.7: Jannie Nijland' 28.7: Diny Kettelarij 29.8; Bertie Jansen Manenschijn 30.1; Anton Koopman 30.1; Jennie Klein Lankhorst 30.2: Bertus Temmink 31.4; Bea v. d. Brink 35.5 en Henk Prins 36.7. Klas 3: Theo Klein Lankhorst 26.4: Gerrit Kroon 35.8; Anja Meijerman 36.7; Ria Sluiter 38.5; Harrie van Coeverden 39.1 en Alien Sluiter 43.0. De heer G. Jansen, lid van de hen- gelsportvereniging ,.De Rietvoorn", dingt mee naar de vele mooie prij zen uitgeloofd voor de viswedstrijd, die tijdens de Zutphense feestweok wordt georganiseerd in de stadgvaeh- ten, aldaar, met o.a. twee auto's, koelkasten, en dergelijke fraaie voor werpen als 10 hoofdprijzen. Hij heeft n.I. zaterdag een vis gevangen met nr. 906. 'Zaterdag werden slechts twee. ge nummerde vissen gevangen, in totaal waren hei: er toen 23. Zaterdagavond •.00 uur worden door een notaris de prijzen getrokken. Dus volop span- ring voor de Holtense hengelaar, die 4feze sp,ort trouwens goed verstaat. De jaarlijkse interkerkelijke vredesweek in september zal dit jaar van 19 tot en met 25 september worden gehouden onder het motto: „Vrede Met alle geweld? Deze actieweek, die tot doel heeft het vraagstuk van de doelbe wuste bevordering van de vrede dichter bij zoveel mogelijk men sen te brengen, zal plaatselijk en regionaal worden gevoerd door enkele honderden groepen van mensen van binnen en buiten de kerken. De landelijk overkoepelende organisatie ervan is in handen van het interkerkelijk vredesberaad, IKV, waarin negen kerkgenoot schappen in ons land samenwerken: de hervormde, de lutherse, de oud-katholieke en de rooms-katholieke kerk, de doopsgezinde en de remonstrantse broederschap, de gereformeerde kerken, het ge nootschap der vrienden (quakers) en de evangelische broeder gemeente. Bij een introductie van de komends vredesweek heeft prof. dr. B. V. A. Röling. polemoloog te Groningen ver duidelijkt, dat uit de leuze „Vrede!... Met alle geweld?..." waaronder de interkerkelijke vredesweek in ons land wordt gehouden, bezorgdheid en wre vel van de mensen die al jaren lang waarschuwen, spreekt. Bezorgheid voor de naaste toekomst nog steeds vol oorlogsdreiging en structureel geweld. En wrevel wegens het constateren, dat weinig tot geen veranderingen ten goede plaatsvin den. VREDE DOOR RECHTVAARDIGE ORDE. In zijn kanttekeningen bij het the ma van de vredesweek 1971 schetste de Groningse hoogleraar vrede als gezamenlijk leven zonder geweld, na melijk vrede in negatieve zin als af wezigheid van oorlog. Maar daar naast bestaat ook het geweld van dic tatoriale regeringen tegen de eigen onderdanen of door een staat zonder oorlog uitgeoefend op een andere staat; geweld dat in de structuur van 'n samenleving is verborgen, bijvoor beeld als een kleine groep, die de re gering vormt, haar laak verwaar loost. Positiever gezegd betekent vre de de aanwezigheid van een recht- vaai'dige orde. Met de leuze van de nederlandse vredesweek 1971 wordt gesteld, dat de gewenste vrede eventueel ook „met alle geweld" moet worden be reikt door het voeren van een kracht dadiger actie dan lol nu toe. Profes sor Röling noemde, dat 't allereerst gaat om de actie tegen de oorlog, te gen "t wapengeweld en dus tegen de V Van de gelegenheid om een bejaardencentrum te bezichti gen hebben vijfentwintig leden van de afdeling Espelo van de Ned. Bond van Plattelandsvrou wen dinsdag gebruik gemaakt, 's Middags om pl.m. half drie werd het gezelschap welkom geheten door de directrice, zus ter T. P. Bakker, van het be jaardencentrum „Dijkhuis" te Bathmen. Onder het genot van een kopje thee gaf zij een uit eenzetting van het ontstaan van het tehuis en verder over alles wat er aan het bejaarden werk zo al vast zit. Donderdagmiddag om half een had op de kruising van de Larenseweg met de Dorpsstraat een aanrijding plaats waarbij twee personenauto's zwaar werden beschadigd en de 71- jarige bestuurder van een der wagens J. W. uit Hilversum verwondingen aan het hoofd opliep. Deze kwam de Dorpsstraat oprijden zonder voorrang te verlenen aan J. G., vertegenwoor diger uit Leusden, die uit de richting Deventer kwam en de nieuwe wagen van W. - die nog maar 2800 km gelo pen had - rechtg in de flank reed. Veel materiële schade en veel glas op straat waren o.m. de gevolgen. Bij een bezoek aan het lokaal ach ter de Gereformeerde Kerk, waar Gemeentebestuur van Holten belang stellenden uitnodigt kennis te nemen van het „Ontwerpstructuurplan Hol ten" en van het „Ontwerpbeslem- mingsplan Beuseberg". wordt alleen de aandacht gevestigd op een onder deel van de plannen. Het materiaal, dal is opgehangen, is gewijd aan de plannen voor de Beuseberg. De an dere leden van Holten worden niet in de aandacht gebracht. Toch staat he; omwerpstructuurplan voor heel Hol ten op het programma voor a.s. dins dagavond. Zo is Siet onder meer voor een be langstellende niet mogelijk zich een beeld te vormen van de ontworpen grote verkeersweg door de Holter- cnk. Een zaak, die ons allen aan gaat.. Er is geen enkele aanwijzing, wat het lot zal zijn van de Beuken laan en wal de bewoners van het eerste gedeelte van de Burg. v. d. Borchstraal boven het hoofd hangt, wanneer ter plaatse van bun woon gebied deze ontworpen snelverkeers- weg met de Moltenbel'erweg en met de weg naar Raalte een grootscheep se kruising moet gaanvormen, Bij navraag bij de dienstdoende ambte naar werd meegedeeld, dat er geen tekeningen over ter beschikking zijn. Het is goed te welen, wat er staat te gebeuren. Laat ieder meeleven en zich van de inhoud van de „Verkor te versie structuurschets gemeente Holten" op de hoogte stellen. De Beu seberg vormt er maar een onderdeel van. Er is veel meer aan de orde. De boekjes liggen ei" voor om des gewenst, mee' naar huis te woi;den genomen. Dè voorlichting ter plaatse is on volledig en onbevredigend. 9 september 1971. VEGTER. Daarna gingen de dames onder lei ding van zuster Bakker de keuken bezichtigen, waar zij een uitvoerig overzicht gaf van alle apparatuur en hoe er door bekwame kokshanden mee gewerkt wordt. De groep werd daarna in tweeën gesplitst, waarvan de ene helft rondgeleid werd door 'n andere medewerkster, zuster A. Keurhorst, en de andere helft mee ging met de directrice. Er werd zo hier en daar nog een praatje gemaakt met de bewoners, die in een éénpersoons- of in een echtparenappartement wonnen. Ook werd de ziekenafdeling met toebe horen aan de dames getoond, die nog maar weinig gebruikt was sedert de stichting van het centrum in 1969, waaruit geconcludeerd mag worden, dat in het „Dijkhuis" een gezond leefklimaat heerst. Na het hoofdgebouw van beneden tot boven bekeken te hebben wer den nog de alleenstaande bejaarden woningen en de mooie tuin bezich tigd. Met een kopje koffie werd de gezellige en leerzame middag beslo ten. De presidente van de afdeling Espelo mevrouw G. Slijkhuis-Dikkers bracht dank aan zuster Bakker en haar team voor al het gebodene en bood haar als blijk hiervan een boeket bloemen aan. Zij wenste haar veel succes bij haar taak om in dit mo derne tenuis oudere mensen een zon nige levensavond te bezorgen. Zondag 12 september a.s. opent de Open Deur-groep haar winterseizoen met de eerste Open Deur-samenkomst in de Hervormde Kerk. Het is de bedoeling dat ook dit sei-, zoen we'er vier „gewone" samen komsten worden gehouden plus de traditionele Kerstnacht-samenkoms ten. De opzet is enigszins gewijzigd. Tot op heden kwamen er steeds ver schillende sprekers uit verschillende plaatsen. De. één sprak over dit. de ander over een geheel ander onder werp. lioe goed dit alles ook was en hoe goed bedogld, het hing toch er gens wel een beetje „als los zand aan elkaar". Open Deur-groep wil proberen wat meer lijn in hel geheel te brengen en daarom zal in de ..gewone" samen komsten steeds dezelfde spreker over vier op elkaar aansluitende onderwer- is dat men hem schriftelijke vragen kan stellen die dan in de volgende pen spreken. Het voordeel hiervan samenkomst beantwoord zullen wor den. Zodoende blijft de informatie niet beperkt, tot de vragensteller alleen maar profiteren ook anderen van de vragen-beantwoording. Ds. H. J. Bouwhuis, gereformeerd predikant te Rijssen heeft zich be reid verklaard om in de 4 samenkom sten te spreken. I-Iij koos als onder werp voor de eerste samenkomst „GodJe weet niet goed wat je zegt". Medewerking zal worden verleend door Riek Bolink-Landweerd. sopraan en Harry Regterschot, trompet. De aanvangstijd is weer kwart over zeven en traditie getrouw zullen er vooraf (vanaf plm. vijf over zeven) met orgelbegeleiding van A. Koop man enkele bekende liederen worden gezongen. Alle plaatsen, met uitzondering van die voor de koster en de Open Deur "•roep ziin vrij. Bii het binnenkomen ontvangt elke '-^zoeker een volledig programma, —aardnor van a lot 7. Ie volgen Aan de uitgang wordt: een collecte ge houden voor het Open Deurwerk. huidige voortdurende gigantische overbewapening van de militaire machtsblokken, waardoor wapens, die bedoeld zijn als middelen om vrede en veiligheid te verzekeren, tot 001 ken van spanning en onveiligheid wor- den. En pogingen tot vermindering gaan opnieuw gepaard met een ster ke prpaganda (op grond van onvolle dige gegevens en gebaseerd op on juiste uitgangspunten) voor uitbrei ding van de bewapening, al of niet onder het motto „de russen komen in 1975". Het streven naar uitsluiting van oorlogsgeweld, aldus de hoogleraar, gaat verder dan handhaving van de status quo,van de bestaande toestand van apartheid, van koloniale over heersing en van economische uitbui ting of verwaarlozing. Professor Röling: „Geen rust is iii onze wereld mogelijk, zonder dat de gapende kloof tussen arm en rijk is overbrugd". En „Structueel geweld kan evenzeer levensmogelijkheid ont nemen als oorlag." De al genoemde wrevel in IKV-krin- gen slaat op de ondervonden moeilijk heid, dat er een mentaliteitsverande ring nodig wordt geacht, maar dat veel mensen er niet. van willen horen en onwillig zijn om kennis te nemen van de ter beschikking staande fei ten. Dit communicatieprobleem heeft de aandacht van 't IKV maar is nog lang niet opgelost. Zijn er wellicht andere, on-orthodoxe communicatie middelen nodig? Professor Röling: „De vraag is oi' 't goed is steeds de burgerlijke beleefdheid in acht te blij ven nemen als de gerechtigheid in de wereld in het geding is." Hoe het an ders zou moeten is echter binnen het IKV ook nog niet geheel duidelijk. Voor het bestellen van dokumenta- tiemateriaal over de Vredesweek 1971 wordt verwezen naar het bestelbiljet in de advertentiekolommen. Per ge frankeerde brief te zenden aan „Antwoordnummer 265" t;e Voorburg, Geboren: Hermien dv M. E. Krik* kink en B. W. Stevens, Waarden- borchstraat 13; Hermien dv B. J. Eertink en J. F. Struik, Borkeld 87a Ondertrouwd: A. J. Bekkernens, 25 jaar, Beuseberg 145 en J. H. M. Meijer, 20 jaar, Beuseberg 145a. Gehuwd: S. C. Meinsma, 27 jaar, Kolweg 9 en W. Leemkuil, 24 jaar, Holterbroek 53. BEVOLKING Ingekomen: A. H. Wagenaar en gez. van Weert naar Postweg 85; J. H. C. Wiersma van Geleen naar Dij kerhoek 41; M. Waanders van Rijs sen naar Espelo 15a; Mej. M. W. Kierdori'f van 's-Gravenhage naar Postweg 9$. Vertrokken: E. Klein Teeselink en J. M. Klein Teeselink van Hol terbroek 89 naar Brummen; Mej. H. Aanstoot van Espelo 92 naar Arnhem; Mej. B. .J. Stukker van Dorpsstraat 26 naar Hengelo. W. H. Seunke van Smidsstraat 2 naar Vorden; J. Kruimelaar en gez. van Look 97 naar Lochem. (Op verzoek plaatsen wij het volgende bericht) Dit is het onderwerp waarmee deze winter de Hervormd- Gereformeerde werkgroep de gemeente intrekt. Het ligt in de bedoeling dat deze winter, zo mogelijk gespreid over de hele gemeente, 24 gespreksavonden gehouden worden waar over dit onderwerp samen van gedachten zal worden gewisseld. Zeer velen van ons zullen dus bij dit onderwerp nader betrokken worden. Daarom is het van belang dat u de in beide kerkbladen aan gekondigde gezamenlijke gemeente-avond van de Hervormde en Gereformeerde kerk bijwoont. Daar zal als start voor de gespreksavonden over dit onderwerp worden gesproken. Deze gemeente-avond zal gehouden worden vrijdagavond 17 september om 8 uur in Irene. Wij hopen dat velen van u deze avond aanwezig zullen zijn, zodat wanneer straks in uw om geving een gespreksavond zal zijn, we ook een goed gesprek met elkaar zullen hebben. Interk. Beraad-Werkgroep Voor de vierde en laatste maal in dit seizoen, werd door de leerlingen van de O. L. School te Dijkerhoek in het zwembad „De Looërmark" in Loo Bathmen onder leiding van badmees ter M. Nieuwenhuysen en onder aus piciën van de K. N. Z. B. gezwom men voor het behalen van een diplo ma A lot en met F. De volgende leerlingen behaalden het begeerde getuigschrift: De postduivenvereniging „De Berg- vliegers" namen met 286 duiven deel aan de wedvlucht vanaf Roermond (124 km). De duiven werden gelost om 12.30 uur. Aankomst eerste duif van H. J. Aaftink om 14.20.16 uur. Laatste duif om 14.41.02 uur. De uit slag was: 1, 10, 20, 26, 49,50 H. J. Aaftink; 2, 6, 22 W. Aaftink; 3, 10, 34 Joh. Paalman; 4, 31 H. A. Jongman; 5, 57 H. J. ten Velde; 7, 8, 12, 25, 27, 33, 35, 47, 52 A. ten Dam I; 9, 18 H. Wansink; 11, 23, 41, 48 G. Steu nenberg; 13, 15, 43, 44, 46 G. J. Schuiterd. 14, 30, 42 H. van Beek; 21, 39 Gebr. Willems; 17, 32, 40, 45 A. ten Dam II; 19, 56 G. J. Bekker nens; 24, 29, 51, 53 L. Gazan en 28, 37. 54 Joh. Veldhuis. Zaterdag wordt de laatste vlucht van 1971 ge houden. De heer J. W. Witmer, oud-hoofd der school te Dijkerhoek, schoolhoofd in Deventer en Zwolle en thans leraar handenarbeid aan een openbare scho lengemeenschap in Deventer is be noemd tot inspecteur van het lager onderwijs in de inspectie Doetinchem. Diploma A: Alien Sluiten, Janny Meuleman, Ineke Haverslag, Dinie Nijland, Jannie Nijland, Anja Meijer man. Ria Sluiter, Harry van Coe verden, Henk van Coeverden, Bertie Jansen Manenschijn, Gerrit Hoekman en Henk Prins. Diploma B: Ansje Rechterschot, Willie Stevens. Ina Koopman, Gerrie Haverslag, Willy Blumink en Bertus Temmink. Diploma C: Ansje Sluiter, Ria Vene klaas en Dinant Honcoop. DiplomaD: Hanneke Nijkamp Diploma E: Marietje Aaftink en Diploma F: Martin Nijkamp. Het zwemseizoen is voor Dijkerhoek bijzonder gunstig geweest. In totaal werden zes en zestig diploma's be haald, t.w. 30 x A, 27 x B, 4 x C, 2 x C. 2 x E en 1 x F. Ook bij de oudere Dijkhoekers begint Dijkerhoek gemakkelijker bereikbaar het bad ..De Looërmark". dat voor is dan 't bad in Holten „Twenhaars- veld", in trek te komen. Vele ouders nemen les om samen net hun kinde ren naar het zwembad te kunnen gaan uit een oogpunt van „trimmen". Zo slaagden bijvoorbeeld mevrouw J. Broekhuis en de heer T. Stegink voor het A-diploma. Gevonden: sleutelbos met 6 grote sleutels; sleutelbosje met 2 sleutels; 3 sleutels aan hanger; bankbiljet. Verloren: stenen ketting bestaande uit muisjes; gouden slavenarmband; herenportemonnaie met inhoud; rood kindertasje; tabaksdoos met inhoud gouden dameshorloge, lange Lipssleu- tel; dameshorloge op brede groene lakband. Op dinsdag, 14 september zal - na de zomervakantie - weer de eerste bejaardensociëteit worden gehouden in het gebouw Irene. Het aanvangs- uur is gesteld op 's middags 2.30 uur. Het sociëteitscomité roept alle be jaarden op om op deze middag naar Irene te komen. Me nis er hartelijk welkom. Tjjdens de prachtige na-zomerse zondag, hebben de Holtense sporilief- hebbei'rs, gistermiddag kunnen ken nismaken met het damesvoetbal. De ze „première" vond plaats '".ssen de elftallen van het Deventer „Puck" en U.D. ui( Weerselo. Zij ging vooraf aan de competitiewedstrijd. Holten— "lector in hot Sportdal. Er bestond voor deze wedstrijd een grote belang stelling vooral omdat in het elftal van Puck, 3 Holtense meisjes meespeel den t.w. G. Kalfsterman, T. Onge- na-Haan in sportkringen beter be kend als Truus Haan en Martha Oolbekkink. Zij hebben zich bijzonder goed verweerd. In de 17e minuut was het Gerrie Kalfsterman, die met een prachtige voorzet van rechts de voorhoedespepl- ster Langeveld in staat stelde om te scoren (1-0). Door een betere schol vaardigheid en balbehandeling had den de Puckdames vrijwel de gehe le wedstrijd een overwicht, dat zij echter niet in meer doelpunten wisten uit te dukken. Hoewel ook de dames uit Weerselo Truus Gngena-Haan scoort hier. Het doelpunt werd wegens buitenspel (zie Gerrie Kalfster man) afgekeurd. hun uiterste best deden, gelukte het hen niet de gschapen kansen te benut ten. In de tweede helft waren het weer de Holtense dames, die voor de no dige sensatie zorgden. Zo werd kort na de aftrap een goal van Gerrie Kalfsterman afgekeurd wegens hinde ren, terwijl een kwartier later de door mevr. Ongena-Haan ingescho ten voorzet van Gerrie Kalsterman werd afgekeurd wegens buitenspel. Het was een leuke wedstrijd, die met een verdiende overwinning (1-0) voor Puck eindigde. Personeel en oudercommissie van de O.L. School te Dijkerhoek houden op zaterdag, 18 september hun flora- liatentoonstelling in het schoolge bouw. Met deze expositie wordt het eerste lustrum gevierd. De leerlingen uit de klassen 1, 2 en 3 mogen een boeket veld- of tuinbloemen op een vaas, schaal of dergelijke maken. De kinderen uit de hogere klassen en oud-leerlingen stellen hun planten, die ze in de afgelopen zomer hebben verzorgd ten loon. De show is geopend op zaterdag van 14.00 tot 16.00 en van 19.00 tot 20 30 uur. Het geheel wordt verlevendigd met enkele attracties, zoals grabbel ton, rad van avontuur, enz. Het belooft 'n leuke expositie te wor den, temeer daar deze voor 't eerst in de nieuwe school gehouden zal worden. Ned. Herv. Kerk: 8.30 en 10.15 uur Hulpprediker A. Schellevis. Extra collecte: Medische Zending. 19.15 uur: Open Deursamenkomst. Spreker: ds. Bouwhuis, Geref. pre dikant te Rijssen m.m.v. mevr. R. Bolink-Landeweerd, sopraan. Oppasdienst: mevrouw Koopman, Mienie Meesterberends en Alie Nijerees Geref. Kerk: 9.30 uur en 15.00 uur ds. R. A. Hoogkamp. In beide diensten is de ene collec te voor de chr. kleuterschool. Bij de uitgang collecte voor „Eigen Kerkgebouw". R.k.-Kerkdienst: 9.30 uur H. Mis in het gebouw Irene. NIEUW HEETEN. R.-K. Kerk: Za terdagavond 7.00 uur, zondagmor gen 3.00 en 10.00 uur. DIJKERHOEK. Bethanië: 9.30 uur ds. C. C. Addink. Extra collecte: Medische zending. OKKENBROEK. Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur ds. W. P. J. Osinga. Extra collecte: Medische zending. HOLTEN. Zaterdag vanaf 12.00 tot maandag 8.00 uur: J. F. Sijtsema, Pastorie straat 50. telef. 1879 (alleen voor spedgevallen) Dienst wijkverpleging: zr Ducan, Groene Kruisgebouw, te lefoon 1436. Zondag tussen 12.00 en 14.00 uur. Ambulancevervoer: telef. 1338 (Joh. Aanstoot) b.g.g. telef. 1320 (Fa. A. Muller en Zn.) Zaterdag, 11 sept. en zondag 12 sept. H. Hansman, Karei Doormanstr. 23 Wierden telef. 05496-1765 van 18.00- 19.00 uur (alleen voor spoedgevallen). Zaterdag 11 september en zondag 12 sept. Th. Oostenbrug, Diessenplas- straat 2, tel. 1515. Spreekuur maatschappelijk werker, 's Ochtends van 9.00-10.00 uur en 's middags van 2.00-3.00 uur op vrij dag in het Groene Kruisgebouw, te lefoon 1436. Elke morgen van 9.00-10.00 u., behal ve zaterdag, bij mevrouw C. Knijff- Dekker, telef. 1438 b.g.g. telef. 1799 mevrouw Beldman-Aanstoot. Zaterdag, 11 sept. t.e.m. vrijdag, 17 sept. buiten diensturen Electra: H. Huisman, Kolweg 42, te lefoon 1498. Gas: J. Bosschers, Beu seberg 129, telef. 1945. Vrijdag. 10 sept. t.e.m. zondag 12 sept keurmeesters buiten de dienst uren C. Meindertsma, Bergmans straat 12, telef. 2190, maandag 13 sept. t.e.m. zondag, 19 sept.: B. Groot Obbink, Kozakkenstraat 2, te lef. 1526. Aangifte gestorven dieren op zaterdag van 9.00-11.00 uur aan het slachthuis, telef. 1318. Overdag: telef. 1352 (Politiebureau) "s Nachts: tel. 1224 (G. W. Knapen) b.g.g. telef. 1325 (G. ter Harmsel). De jongens en meisjes van de Berg- ruiterponyculb hebben op het op za terdag 4 september te Diepenheim ge houden Twentse ponyconcours mooie successen behaald. Bij de dressuur- proeven voor achttallen werd beslag gelegd op de vijfde plaats en bij de dressuur voor viertallen werd' de der de prijs gewonnen. Dressuur BI3e prijs voor Marike Robers met „Scout" en een 4e prijs voor Carolien Schrijver met „Hono- rosa". Dressuur ,,L", Karin Brou wers met „mr. Brouwnie", 2e prijs; Caprille, Alfred Dekker met „Liza", 2e prijs; Lianna Feddema met „Ron- ny" derde prijs; Jan Vos met „Kwik zilver" 4e prijs. Springen B. cat. A en B: Alfred Dek ker met „Liza" 2e prijs; Toosje Nij- enhuis met „Fjourie" 4e prijs; Hans je Barvelink met „Furie" 5e prijs. Springen B, cat. C en D: Vera Steu nenberg met „Tyro" le prijs. Bij het „Cavalettie" en bussenwer- pen werd Marike Robers met „Scout" eerste. Met dit spel werd Toosje Nifr enhuis met ..'Fiourie" 2e op het pro» vinciaal concours in Almelo.

Holtens Nieuwsblad | 1971 | | pagina 1