Dick Müller winnaar auto-cross HANSON CLARK presenteerden .METRO MAGIC SHOW Avonden van bezinning Hippisch festijn in Twen haarsweide Provinciale kampioenschappen Landelijke Rijverenigingen Oefenprogramma SV Holten V.V.V.-vakantieprogramma Wordt komend voetbalseizoen met kampioenschap bekroond? DIPLOMA- ZWEMMEN VVV-geschenk- bonnen Geslaagd Slechte vangst bij de Wippert Vaste aanstelling bij de P.T.T. KOESTERT V. V. HOLTEN ILLUSIES? doór?ld" aan de Ballonwedstrijd Vrydag 30 juli 1971 S Snor Huisken over de kop tijdens de autocross in het sportcomplex In de grote tent in „Kalfster mansweide" werd maandag avond voor een flink aantal be zoekers door het gezelschap „Hanson Clark" de grandioze complete „Metro Magic Show" gepresenteerd met medewer king van Gonny Baars, Sjakie Schram en Jan van der Belt, hammondorgel. Hanson als hypnotiseur en Clark als manipulator zorgden voor vol op spanning en sensatie met „Water uit India". Hanson liet mensen ver schijnen, verwisselen en verdwijnen, liet een meisje zweven en schonk in „The Metro Magic Bar" 'n stroom van dranken. Gonny Baars en Sjakie Schram zon gen met begeleiding van Jan van der Belt tal van succesnummers waarbij de refreintjes door het en thousiaste publiek, uit volle borst werden meegezongen. Het applaus dat na het 2e optreden van Gonny Baars losbarstte, dwong haar tot een toegift, waaraan ze ove rigens graag voldeed. Met begeleiding van Jan van der Belt gingen in community singing de ruimte in „Hand in hand kame raden", „Ajax wint de wereldcup" enz. De voorzitter van de Brade riecommissie de heer J. Wiggers dankte met enkele woorden voor het prachtige programma dat met vaart werd gepresenteerd. Mr. Hanson had bij het brengen van verschillende nummers de assistentie nodig var dames en heren uit de tent, assisten tie die gaarne werd verleend. Voor de medewerking werden door mr. Hanson leuke geschenken aange boden. De heer Oosterveld uit de Mr. Vixseboxestraat kreeg voor z'n hulp zelfs een mooie tuinstoel maar hij had hiervoor ook geruime tijd in zorg verkeerd over zijn horlo ge dat mr. Hanson grondig had ver nield. Groot was zijn verbazing en verwon dering toen z'n klokje ongeschonden uit een door hem zelf open gedraaid blikje doperwten te voorschijn kwam. Twee en twintig leden van de Holten- sc Motor- en Automobielclub ,,D< Holterberg" hebben woensdagavond op een braakliggend terrein in het Kolcomplex in het kader van de 17de Braderie een cross gereden waa genoegen hebben beleefd. De mee9t wonderlijke opgeschilder de vehikels met reclame slogans de diverse zakenmensen-sponsors ver schenen aan de start en zorgden tij dens de races voor een summum sensatie en spanning. Niet alle wagens waren van hetzelfde motorisch vermogen, dat bleek duide lijk bij de vijf series (3 van 4 en 2 i wagens) die eerst verreden werden maar ook de coureurskwaliteiten ipraken een woordje mee. Zij die wat meer risico's durfden nemen, wat brutaler waren en wat meer lef had den hadden soms een streepje voor maar betekende in andere gevallen ook wel eens het einde van de strijd. Zo zagen we Gerard Huisken in een bocht teveel risico nemen met als gevolg een schitterend uitgevoerde „salto mortale". De „landing" was niet helemaal perfect doch nadat de Ford Anglia 1000 waaruit de coureur inmiddels was komen kruipen - weei op z'n wielen stond kon de race wor den voortgezet. De nummers 1 en 2 uit de vijf se ries kwamen in de halve finale liervoor plaatsten zich Herman Tui- terl, Jan Bak, Albert Boode. Dick llüller PA zn.; Hennie Vruwink, Jan Meinders (Apeldoorn), Roel Pots Gerrit Jan Stevens. De snelste 2 van elke serie van vijf wam en in de finale en' dit waren de beide Müllers, Jan Meinders en Hen- lie Vruwink. Voordat de finalisten in iclie kwamen werd een afvalrace ge- louden voor de deelnemers die het Biet tot de finale hadden gebracht en leze race had een spannend en bui- engewoon spectaculair verloop. Win- laar werd Jan Bak met een Volkswa- Karman 1200, 2, 3 en 4 werden 'esp. Henk Vincent, Ap Podt en Roel tots. De strijd tussen de 4 finalisten was Binder spannend dan verwacht werd. lick Müller nam vanaf de start met- de kop en hij bleef met z'n Volks- 'agen-Kever heer en meester en hij ling als eerste door de finish en :reeg de bloemen van Braderieko- ingin Alie Koopman. 'an Meinders werd tweede en de der- Ie prijs was voor Dick Müller PA zn. ils sportiefste coureur werd Gerrit an Stevens door de jury uitgespro- en die daarmee een premie van 25 ld. in de wacht sleepte. De heer Johan Arfman, bestuurs- van de MAC „De Holterberg" ingeerde als wedstrijdleider en Jan 'ikkels gaf via de geluidsinstallatie an „Radio Ter Harmsel" vlot en tons humoristisch commentaar. De prijzen die bestonden uit bekers Dick Muller, bekend motor coureur en winnaar auto cros ontvangt overwin- ningskus van braderieko ningin Ali Koopman. werden in het café „De RwL. gereikt door de voorzitter 'van ,,D Holterberg" de heer- D. J. Schooien die verder een woord van dank sprak tot de eigenaar van het crossterrein de heer H. Klein Velderman, de poli tie, de EHBO, het gemeentebestuur en verder tot allen die aan het wel slagen van het evenement meewerk ten. Ter bestrijding van de kosten werd een verloting gehouden. De twee prij zen een dames en een herenrijwiel vielen op de lotnummers 999 (geel) het damesi-ijwiel en op nummer 684 (rose) het herenrijwiel. Ruiter A. Schmitz van de Landelijke Rijvereniging „De Bosruiters" te Den Ham heeft woensdag op de eerste dag van de Overijsselse Kampioenschappen op „Twenhaarsweide" aan de Rijssensestraat het springen in de zware klasse gewonnen en hij zal op zaterdag 11 september a.s. met „Tsarka" mogen deelnemen aan de landelijke kampioenschappen te Apeldoorn. Hij kwam in beide manches fout loos rond in de totaaltijd van 2 min. 28.8 sec. Het springen klasse „L" werd door Jan Murris van de L.R. „Bergruiters" te Holten ge wonnen en hij zal als kampioen van Overijssel mogen starten in Apeldoorn in de wedstrijden om de landstitels. Murris reed met „Amor" een schitterend parcours en finishte in de zeer snelle tijd van 51 seconden. Jeugdkampioen individuele dressuur werd Sanny v. Heteren van de Lolee- ruiters te Almelo, Jannie Morsink eveneens van de Looleeruiters werd kampioen „Individuele dressuur klas se M", M. Toering van de „Delta- ruiters" te Kampen werd kampioen in de dressuur ,,Z" en legde tevens beslag op het kampioenschap „Men nen". Er werd aan de provinciale kampioen schappen deelgenomen door de Lande lijke Rijverenigingen „Oosterhof rui ters" te Rijssen; „Esruiters" te Wier- ^m.iden is Kunst" te Zwoller- „Noord Oost Polder"; „Markelo' „Hertruiters" te Hellendoorn; „Lolee- ruiters" te Almelo; „Lonneker' „Bosruiters" te Den Ham; „Delta- ruiters" te Kampen; „Heeten"; j,Bergruiters" te Holten; „Vechtrui ters" te Dalfsen; „Heideruiters" te Ommen; „De Zeven Buurtschappen" te Delden' en „Avereest". Middagprogramma De voorzitter van. de „Bergrui ters" de heer B. J. Brouwers sprak voor de aanvang van het middag- Nu de vakantie-periode voor de meeste voetballers weer voorbij is, is onze plaatselijke 4e klasse KNVB club „s.v. Holten" met frisse moed aan de training begonnen onder lei ding van haar nieuwe oefenmeester, de heer G. A. Vancker uit Hengelo. Momenteel wordt er door de selec tie-groep van ca. 25 30 spelers met veel élan erg serieus getraind, waar bij vooral in de beginfase de spelers op hun conditie worden getest. In de maand augustus zullen vele oefenwedstrijden worden heer H. J. G. Dis, leraar aan d.e intense Scholengemeenschap slaag- te Utrecht voor de acte Handels- denschappen. e heer J. Nijland te Holten, leraar ln de Huishoudschool, aldaar, slaag- te Amsterdam voor de schoolacte "gels M.O. A. Met ingang van 31 juli a.s. gaat de VVV Holten beginnen met de uitgif te van de geschenkbonnen. Al lange tijd bestonden hiervoor reeds plannen, aangezien er wel vraag naar bestond. Om tot een zb breed mogelijke opzet te komen, heeft het bestuur samen werking gezocht met de Handelsver eniging, deze heeft op haar laatste vergadering besloten om hieraan hun medewerking te verlenen. Het doel van deze uitgifte is zodanig opgesteld, dat de vele gasten en in woners welke geen passend cadeau weten bij jubilea, verloving of huwe lijk en verjaardagen dit in de vorm van een geschenkbon kunnen doen. De waarde kunnen de kopers zelf be palen, vanaf een bedrag van f 5,-. Deze geschenkbonnen kunnen bij alle le middenstanders worden besteed, mits deze lid zijn van de VVV. Mochten er zaken zijn, welke nog geen lid zijn, en toch aan deze ge schenkactie willen meedoen, dan kun nen zij zich vanaf 31 juli opgeven te gen de door het bestuur vastgestelde contributie. Tot slot willen wij er op wijzen, dat deze bonnen tijdens de openstellings uren steeds verkrijgbaar zijn; zater dags tot 12 uur. icier het motto „Drie avonden van Minning" worden ook dit jaar weer 'erkerkelijke samenkomsten gehou- en in de grote tent in „Kalfster- tonsweide" aan de Stationstraat, de zondagavond gehouden samen- 'rist die plm. 400 bezoekers trok, ""ak de hervormde zendingspredi- tat ds. Durkstra over het onder op „Er zijn ook anderen". Aan de- avond werd medewerking verleend tor hel Hervormd Kerkkoor o.l.v. de lfr J. Op den Dries van Nijverdal. hjdagavond 30 juli (heden) zal in 2e samenkomst ds. H. J, Bouw- geref. pred. te Rijssen spreken over het onderwerp „Vrije tijd en stille tijd". Deze avond wordt medewerking verleend door de „Hol- tense Muziekvereniging „H.M.V." In de slotbijeenkomst van zondag avond spreekt ds. F. E. ITuizinga, Bapt. pred. te Hengelo (O) over het onderwerp „Alweer het oude verhaal". Medewerking zal worden verleend door de Chr. Gem. Zang vereniging „Soli Deo Gloria" (Repe titie voor het koor om kwart over zeven in gebouw „Rehoboth") De toegang tot de samenkomsten is vrij. Wel zal tot dekking van de hoge kos ten een c'ollecte worden gehouden. speeld en wel 1 wedstrijd op een avond in de week en 1 's zondags. Het voorlopige oefenprogramma is als volgt: 5 aug. TAR (Losser)-Hol- ten (le en 2e elftal); 8 aug. deelname -van het 2e elftal aan Hector-toer- nooi; 12 aug. Hulzense Boys 1-Hol- ten 1; 15 aug. deelname van het le elftal aan het Hooiplukkers-toumooi te Lochem t.w. Scl. Lochem 2-Holten 1 en Varsseveld 1-Holten 1; 22 aug. VZK 1-Holten 1; 25 aug. Rigtersbleek- Holten (le en 2e elftal); 29 aug. Hol ten 1-Labor 1; 5 sept. Rijssen Vooruit 1-Holten 1. Onderhandelingen zijn nog gaande met enkele verenigingen voor het spelen van oefenwedstrijden op 8 en 19 augustus. Indeling senioren elftallen .Holten" Holten 1 4e klasse B. Enter, Hec tor, Holten, Langeveen, Nijverdal, La Première, NEO, Reutum, De Tukkers, Wilhelminaschool, Rood Zwart. Holten 2: Almelo 3, Enter 2, Holten 2, KOSC 2, Langeveen 2, Rietvogels 3, Rood Zwart 3, Stevo 2, De Tukkers 2, Twenthe 2, de Zweef 2. Holten 3: Haarl.Boys 2, Hector 3, Holten 3, La Eremière 3, Nijverdal 2, PH 5, RKSV 2, Rijssen V. 2, SDOL 2, SOS 2, de Zweef 3. Holten 4: Enter 5, Haarlese Boys 3, Holten 4, Nijverdal 3, Omhoog 3, RKSV 3, Rijssen Vooruit 3, SDOL 3, SOS 4, de Zweef 4. Aan de viswedstrijd die de Hengel sportvereniging „De Rietvoorn" maandagavond van 7.00 - 9.00 uur in de Schipbeek bij de Wippert organi seerde namen ruim dertig leden deel. De vangst bleef ver beneden de verwachtingen, waardoor H. Hen driks urt Markelo, die onlangs de grootste brasem ving. kandidaat blijft voor de wisselbeker, die mo menteel in het bezit is van G. Jan sen. De uitslag was: le prijs J W. Stegeman, Laren (Gld.) 23.5 cm'. 2e prijs D. J. G. Flierman, Markelo. 16 cm. Voorzitter J. Wijnnobel reikte aan de beek de prijzen uit bestaande uit hengelsportartikelen. Op zondag, 22 augustus vindt de laat ste clubwedstrijd tusen 4.00 en 8.00 uur, plaats in het Twente-Rijnkanaal tussen Laren en Lochem. Men ver wacht dan betere resultaten, aange zien hier momenteel veel brasem ge vangen wordt. Ingaande 1 september a.s. is be noemd in vaste dienst tot rijksambte naar III (besteller der P.T.T.) de heer K. Schippers, momentel alhier werkzaam op arbeidsovereenkomst, met standplaats Holten. programma een kort woord van wel kom waarbij hij zich in 't bijzonder richtte tot burgemeester mr. W. H. Enklaar, ere-voorzitter, de ere le den mevr. Jurgens - Ten Bos te Fleringen en J. Struik te Holten en de vertegenwoordiger der Kon. Fe deratie de heer G. J. J. Vlaskamp te Olst. Burgemeester Enklaar sprak ver volgens een kort openingswoord en zai graag gevolg te hebben gegeven aan de uitnodiging om deze kam- nu weer in 1971 de wedstrijden om de provinciale kampioenschappen aan de Bergruiters toevertrouwde mag toch wel als een onderschei ding worden gezien en hieruit mag men toch concluderen dat men het hier goed heeft gedaan. Vervolgens had de inspectie van de parade plaats door burgemees- ter^Enklaar, de heer G. J. J. Vlas kamp en de voorzitter van de Bercrruiters. de heer Brouwers. De parade stond onder leiding van de instructeur van de Bergrui. ters de heer A. J. Valk te Nijverdal. Tally Ho Tussen de eerste en de tweede manch sprlngep Z kwamen de jon gens en meisjes van de Bergruiter- ponyclub met hun kleine vietvoeter- tjes in aktie en ze kwamen in een parade en een „tally ho" tot zeer verdienstelijke prestaties. De „tally ho" (stappen, galop en draven) werd gewonnen door Karin Brouwers en de 2e, 3e en 4e prijs waren resp. voor Vera Steunenberg, Caroline Schrijvers en Jan Bronsvoort. De uitslagen zijn: Ring 1. Individuele dressuur klasse Jeugd: 1 Mej. S. van Heteren, Pablito (Almelo) 105Vi pnt. kampioen Jeugd; 0 Kulk' Garolan (N.O.P) 99 pnt.; 3 Mej. H. Homan, Benine (N.O.P.) 91 pnt., 4 M. Kropholler, Bertram (Al melo) 89'/» pnt.; 5 Mej. E. Abbink, Ne ver Say Die (Lonneker) 88 pnt. Ring 2. Individuele dressuur klasse Jeugd: 1 Mej. S. van Heteren, Parbleu (Almelo) 105l/i pnt.; 2 Th. v. d. Kemp Godewin (Almelo) 105 pnt.; 3 Mej. e' de Graaf, Sarkani (NOP) 103 pnt.:' 4 Mej. L. Getkate, Palma (Almelo) 97 'X -r, f 4' Oerlemans, Claudia (N.O.P.) 94'A pnt. Ring 3. Individuele dressuur klasse L: 1 Mej. G. Waanders, Quintus (Almelo) 105'/a pnt.; 2 Mej. I. Pannekoek, Mar- ko (Wijhe) 103 pnt.; 3 W. Vullink, Miss Holland (Heeten) 99Vs pnt.; 4 H. Jan sen, Amigo (Wierden) 99 pnt.: 5 H. Kroon, Grey Cat (Kampen) 96V- pnt. Ring 4. Individuele dressuur klasse L: 1 Mej. G. Waanders, Heros (Almelo) 105 pnt.; 2 J. Marsman, Paco (Wijhe) 101 Va pnt.; 3 A. Schmitz. Tzarka (Den Ham) 101 pnt.; 4 Mej. v. d. Hoek, Little,Lady (N.O.P.) 100'/» pnt.; 5 H. Koers, Ronald (Kampen) 100 pnt. Ring 5. Individuele dressuur klasse L: 1 Mej. J. Morsink, Miss Koridon (Al melo) 106 pnt.; 2 B. J. Brouwers, En- ster (Holten) 105'/s pnt.; 3 B. Dirksen, Jolly Jumper (Wijhe) 102 pnt; 4 e.e. H. Pannekoek. Heino (Wijhe) lOl'/s pnt.; e.e. G. Bolink, Hettie (Holten) 101 Ve pnt. Ring 6. Individuele dressuur klasse M. kampioenschap: 1 kampioen Mej. J. Morsink, Battle Burn (Almelo) 105 pnt. kampioen M; 2 Mej. J. Radema ker, Frolic (N.O.P.) 104'/» pnt.; 3 P. Boomen, Floriaan (N.O.P.) 101 pnt.; 4 W. Kloosterman, Nico (Kampen) 100 pnt.; 5 M. Pompen, Ferrari (Almelo) 99'/j pnt. Ring 7. Individuele dressuur klasse Z. kampioenschap: 1. M. Toering, Axel (Kampen) 98 pnt. kampioen Z; 2 mevr. Donderwinkel-Gerritsen, Arco (Dalfsen) 95 pnt.; 3 mevr. A. Prins- Dekker, Max (Kampen) 92'ft pnt.: 4 K. Sellers, Brillant (Kampen) 90»/: pnt. Ring 8. Kampioenschap Mennen: 1 M. P. Toering, Axel (Kampen) 102 pnt, kampioen Mennen; 2 K. Selles, Bril lant (Kampen) 91'/» pnt.; 3 W. Kloos terman, Nico (Kampen) 76 pnt. Springen. Klasse L Jeugd: 1 Kampi oen Th. v. d. Kamp, Godewin (Alme lo) 0 ft., 44.2 sec.; 2 M. Kropholler, Bertram (Almelo) 0 ft., 45 sec.; 3 W. v. Voorst, Lady (Zwolle) 0 fl„ 47.2 sec.; 4 B. Langenhof, Romando (Rijs- Nn) 0 ft., 53.9 sec.; 5 A. Oerlemans, Claudia (N.O.P.) 7 ft., 65 sec. Springen. Klasse L: 1 H. Kroon, Grey Cat (Kampen) 0 ft., 43.8 sec.; 2 Meijaard, Cyrano (N.O.P.) 0 ft., 51.9 sec.; 3 M. Pompen, Hanko (Almelo) 4 ft., 46 sec.; 4 H. Bakker, Rex (Rijs sen) 8 ft., 45 sec.; 5 H. Pannekoek, Heino (Wijhe) 12 ft., 43 sec. Springen. Klasse M: 1 Kampioen J. Murris, Amor (Bergruiters) 0 ft., 51 sec.; 2 A. Schmitz, Richard (Bosrui ters) 0 ft., 58.5 sec.; 3 P. Boonen, Floriaan (N.O.P) 0 ft. 63.5 sec.; 4 J. Marsman, Paco (IJsseloevers) 0 ft., 63.5 sec.; 5 H. Kuik( Carolan (N.O.P.) 4 ft., 55.2 sec.; 6 J. J. ter Horst, Dy- hart Cliff (Markelo) 4 ft., 62.3 sec. (Actiefoto Jan Murris met Tsarka op voorpagina) Springen. Klasse Z: 1 Kampioen A. Schmitz, Tsarka (Bosruiters) 0 ft., to taal 148.8 sec.; 2 D. Nanning, Little Man (R.I.K.) 3 ft., 159.5 sec.;3 M. Koster, Mon Copain (N.O.P.) 3 ft., 172 sec.; 4 H. van Ankum, Ruffian (Dalfsen) 4 ft., 144.1 sec.; 5 H. Gorel, Eclair (Eschruiters) 4 ft. Uitslagen Tall-Ho Pony's: 1 Karin Brouwers (Bergruitertjes)2 Voro..steunenberg (idem); 3 Carolien Schrijvers (idem), 4 Jah Bronsvuon (idem). Zaterdag weer wedstrijden Op „Twenhaarsweide" komt za terdag 31 juli de elite van de lande lijke ruiters weer in actie, met als inzet de provinciale kampioen schappen Dressuurproeven voor achttallen Klasse L en Z dressuur voor viertallen, springen voor ver- etiigingskampioenschap L. en Z.; equipe-springen en tot besluit een Jachtspringconcours open voor deel nemers behorende tot de klassen M en Z. Het middagprogramma opent om plm. 13.30 uur met de standaard- wacht waarna de verschillende springnummers zullen worden afge werkt. Het VW-Vakantieprogramma bevat voor de komende twee weekenden enkele evenementen die er uitspringen namelijk op zaterdag, 31 juli de provinciale kampioenschappen der landelijke rijverenigingen met groot springconcours en een groot Popfestival in de tent op Kalfstermansweide en op za terdag, 7 augustus de zeskamp in de weide bij het Erve „Diessenplas". Het laatste in samenwerking en met finan ciële garantie van de braderiecommissie. Het programma ziet er kort samengevat als volgt uit: ZATERDAG 31 JULI: 8.00 uur: Dressuur 4- en 8-tallen op het Erve „Twen- haar" aan de Rijssenseweg. 12.30 uur: Groot springconcours met voorafgaande parade van de landelijke rijvereniging voor het prov. kampioenschap. 19.30 uur: Groot Popfestival in de grote tent op Kalfstermansweide m.m.v. „The Ferrari's". MAANDAG 2 AUGUSTUS 14.00-16.00 uur: Bezichtiging manége Beltman, Mar- keloseweg 8. Men kan een kijkje nemen in de stallen, m de manege en wat gebruiken in foyer. De toegang is vrij. DINSDAG 3 AUGUSTUS 14.30 uur precies: Bezichtiging kaasboerderij familie Cats, met uitleg kaasbereiding, met proefje kaas, Beuseberg 63, weg Holten-Laren voor viaduct over E-8 links afslaan. Kosten f 1,- jaar 50 cent. - p.p., kinderen tot 14 WOENSDAG 4 AUGUSTUS 14.00 uur: VW-heuvelrugrit per touringcar over de Holterberg en de Haarlerberg, met korte wandeling naar prachtige uitzichtpunten op de Nijverdalseberg. Kosten f 3,50 volwassenen, kinderen f 2,25. Opgave en betaling VW-kantoor. 14.00 en 15.00 uur: Bezichtiging en rondleiding pluimveebedrijf Barvelinfc, Borkeld 80. Ontwikkeling van ééndagskuiken tot eierproduktie. Er wordt een kleine vergoeding gevraagd. 20.00 uur: Dansavond in de kantine van de camping "De Haspel", Markeloseweg. Echt voor jongelui. Leuke verlichting. DONDERDAG 5 AUGUSTUS 6.00 uur v.m.: VW-ochtendwandeling onder het motto „Zwerven door de Holterberg". Vertrek van af VW-kantoor. Deelnameprijs f 1,25 p.p. Op de helft van de tocht wordt koffie aangeboden. Opgave tot en met woensdag 4 augustus sluitingstijdkantoor telefoon 1533. Kans om wild te zien niet uitgesloten.' der dinsdagO C16S Beziohtiging kaasboerderij (zie on- VRLJDAG 6 AUGUSTUS 14.30-18^) uur: Warenmarkt in het centrum van het ®ls 6611 gezellig causeur, die veel kan rtellen over de fauna der omgeving, ZATERDAG 7 AUGUSTUS 13.30 uur: ZESKAMP in de weide bij het Erve Dies senplas waaraan door 6 teams uit het dorp "en de buurtschappen wordt deelgenomen. Een spel met spanning en vrolijkheid, dat tijdens de bevSdings- trok °P me' 1970 een enorme belangstelling De training van Holten on der leiding van de nieuwe trainer G. A, Vaneker is weer begonnen. Hopelijk zal hij zijn pupillentot grote prestaties kunnen brengen. Zover is het nog lang niet. Maar toch merkt men in gesprekken met leden van de s.v. Holten dat deze ge dachte gaat leven. Holten speelde nu vier jaar in de KNVB. Vooral de eerste drie jaar deed Holten goed mee, er waren tot het eind steeds goede kansen op een kampioenschap. Het afgelopen seizoen ging het wat moeilijker maar een gedeelde vierde plaats was gezien het gemis aan goede training en andere strubbe lingen nog geen slecht resultaat. In elk geval een bewijs, dat er met een krachtige aanpak en wat meer ge luk voor het komende seizoen kansen ligggn. Een krachtiger aanpak voor al van Holten's nieuwe trainer, de Hengeloër G. A. Vaneker. De heer Vaneker heeft.de eerste trainingen erop zitten. Een ding lijkt wel duide lijk, vooral conditioneel gezien, lijkt Holten een moeilijk te kloppen tegen stander te worden. Om de speltech- msche kwaliteiten, van de spelers uit de selectiegroep beter te leren kennen, worden in de komende we ken vele oefenwedstrijden gespeeld. A.s. donderdagavond speelt men in Losser tegen TAR 1 en 2. Een goede aanpak voor het komende jubileum jaar. Men zie verder het oefenpro gramma. In het prachtige natuurbad Twen- door de examencommissie, die be stond uit de heren E. Nijhoff, F. Pauie en chef-zwemmeester G van Lerael. voor de eerste keer in dit mtn /lploma-rwemmen afgino- s toezichthouder van de kring Twente-IJselstreek van de KNZB was aanwezig de heer J. Hageraats te Almelo. De geslaagden zijn: A troeisjes>J. d. Schriel Vlaa^d R' van Stosorland Viaardmgen. E. van Dijk Deventer, M. Wille Goor, J. Nijenhuts, G. Blan- kena, w. Vogely en H. Beldman te Holten. Diploma A (jongens)A. ten Kate Rotterdam, A. Knecht' Soesterberg H. Paalman. J. w. Boode, D J Schuppert, D. H. Jansen, H c' Schuppert en G. J. Gerritsen allen te Holten. Diploma B (meisjes): A. Wichers te Hengelo, w. Schipper, E. Aanstoot R. Westerik en J. Westerik allen te Holten. Diploma B (jongens)M. B. Schot man en R. C. Schotman te Ede J Oosting te Almelo, B. Beijer te Del venter, H. J. p. Robers, D. Schok- km en H. S. Klein Burink te Holten. Zwemvaardighejd I (meisjes): G Klem Bunnk en E. W. Gerbers te wolten. t Wmvaardigheid I (jongens): E. i* DinxPerlo, A. Kappert Staphorst, J. Smit Almelo en J H Schuppert te Holten. Op „Kalfstermansweide" werd dinsdagmiddag ter gelegenheid van baUonwedstrijd k" j -mderen gehouden waarvoor by de jongelui weer een zeer grote belangstelling bestond. Het ging als gevolg van de gestage regen bij de -tart van de gekleurde balonnetjes die als opschrift droegen: „OAD rei- eiftra voordelig. Extra goed: 2S ^oars' Holten" niet altijd maai i m3ar toen z* maar een maal los waren, verdwenen ze vrij snel m westelijke richting. Voor deze ballonwedstrijd zijn door de Braderie- commissie geldprijzen beschikbaar gesteld voor de grootste afstanden. Jongelui, die de aan de ballon beves tigde label terug krijgen, moeten de ze inleveren bij de heer J. Wiggers, Kolweg 14. Na de ballonwedstrijd genoot een groot aantal kinderen en ouders in de grote tent naar harte lust van het rijk gevarieerde pro gramma „Franklin's Dolle Dwaie Dingen Show".

Holtens Nieuwsblad | 1971 | | pagina 3