'71 HOLTEN ZESKAMP 7 AUGUSTUS Alie Koopman word Braderiekoninstin JENNEKESMARKT werd weer druk bezocht Burgemeester Enkaar opende de Bradeie Zomergasten vormden de jury B flt Hk HOW HI SÊË& H BIPIffjL H flB n |H^^b Hpr m ONZE AGENDA Anton van Rooijen in ,,'t Keldertje" Met het door knippen van ee lint Weekenddienst Tandartsen Weekenddienst Dierenartsen Spreekuur Maatschappelijk Werker Gezinsverzor ging Wachtdienst Slachthuis NA DRUK BEZOEK Laatste week interkerkelijk recreatiewerk op de Borkeld Kerkdiensten Medische dienst Brandmelding Holtens Gemengd Koor voor de RONO Burgerlijke Stand HOLTENS Advertentieprijs 14 cent per mm (bij contract lager) Vrijdag 30 juli 1971' UWÉ H |g| Uitgave Ifl H|| QfiF Redacteur en Betaling op giro 875587 von de Roiffoioen bonk t. Hotten, t.g.v. Hotten* Nieuwsblad Vrijdag 30 juli 20.00 uur: Interkerkelijke bezinninge- samenkomst in tent op Kalfster- mansweide. Zaterdag 31 juli 2.00 uur v.m. Dressuur 4- en 8-t allen prov. kampioenschappen land. rij ver. Erve „Twenhaar", Rijssense- weg. 13.30 uur: Groot springconcours geor ganiseerö' door de L.R. ,,De Berg- ruiters", als voren. 19.30 uur Groot Pop Festival in de tent op Kalfstermansweide m.m.v. „The Ferrari's" (zie adv.) 20.30 uur: Zanger/guitarist Aanton van Rooijen zingt en speelt in 't Kledertje" gebouw Rehoboth, Sta tionsstraat. Toegang vrij. Zaterdag 31 juli t.e.m. 9 augustus Rijwielhandel G. H. Kolkman wegens vakantie gesloten. Zondag 1 augustus 10.15 uur: repetitie chr. gem. zang veren. „Soli Deo Gloria" in gebouw Rehoboth. 19.30 uur: Dansen in d'ancing Boode te Bathmen (zie adv.). 20.00 uur: Interkerkelijke bezinnings- samenkomst in tent op Kalfster mansweide, Stationsstraat. Maandag 2 aug. t.m. vrijdag 6 aug. Café ,,De Waag" (J. Haverslag) we gens vakantie gesloten. Maandag 2 aug. t.m. maandag 9 aug, Schoenhamdel Gebr. Steunenberg, La- renseweg, wegens vakantie geslo ten. Maandag 2 aug. t.m. 11 aug. Horlogerie-Optiek G. J. Aaftink, Smidsstraat 2, wegens vakantie ge sloten. Maandag 2 aug. t.m. 7 aug. Slotm ans Levens mi d delenb ed'rijf, Oranjestraat, wegens vakantie ge sloten. Dinsdag 10 augustus 20.00 uur: Hervatting wekelijkse re petities Chr. Gem. Zangvereniging „Soli Deo Gloria". 19.00-21.00 uur: Aanmelding van nieu we leerlingen muziekschool „Holten Rijssen e.o." in gebouw Rehoboth. Dinsdag 17 augustus 20.00 uur: Feestavond Schoolkring Dijkerhoek in zaal 't Bonte Paard met opvoering revue „Daar bij die molen" door het Dijkerhoekse Ama teurtoneel „D.A.T." Woensdag 18 augustus School- en volksfeest te Dijkerhoek. Zaterdag 21 aug., 28 aug. en 4 sept. "1.00 uur: Opvoering revue „Daar bij die molen" door Dijkerhoeks Ama teurtoneel „D.A.T." in zaal 't. Bon te Paard", met na afloop bak Zaterdag Braderiekoningin Alie Koop man verrichtte dinsdagmiddag haar eerste officiële daad met 't doorknippen van het lint bij de opening van de 17e Braderie. De Arnhemse zanger-gitarist An ton van Rooijen speelt en zingt za terdagavond vanaf half negen in ,,'t Keldertje" in gebouw „Rehoboth" aan de Stationsstraat. Hij brengt o.a. liedjes van Leonhard Cohen en eigen composities. De toegang is gratis. 7 augustus, 's middags om half twee, begint het grote spektakelstuk, dat, gezien het geweldige succes van vorig jaar, niemand wil missen. U zult wel enige haast moeten maken met het bemach- tigen van een toegangsbewijs want de voorraad is nog maar beperkt. De zes deelnemende ploegen zijn reeds wekenlang avond aan avond onvoorstelbaar enthousiast aan het tramen. We ziin zeer benieuwd welke coach er tenslotte, met de grote lauwerkrans, op het hoogste platform zal ver schijnen. i Verkoopadressen: Diikerhoek: Jansen - D 16 en 's woensdags 19.30-21.00 uur bij Beuseberg: Baltus - Beuseberg 11 o Borkeld-Look: Veneklaas - Look 82 dagelijks 11-12 uur woensdag en vrijdag "bovendien van 19.30 tot 20.30 uur Espelo: Slijkhuis - Espelo 31 Dorp-Noord: Beltmans Kledinghuis, Dorpsstraat Dorp-Zuid: Vishandel Reinaardus, Larenseweg. Na 3 augustus kunt U alleen nog kaarten halen bij Belt mans Kledinghuis, Dorpsstraat. Tot ziens allema'al: zaterdag 7 augustus, 's middags om half twee, achter de Scholengemeenschap (Larenseweg- Haarstraat) „Het Bonte Paard" De Holtense Braderie om precies te zijn de zeventiende die zaterdagavond begon met de verkiezing van Alie Koop man tot Braderiekoningin, werd dinsdagmiddag om half drie traditiegetrouw in aanwezig heid van de Braderiekoningin geopend door burgemeester mr. W. H. Enklaar. De opening had plaats op het punt waar de Kerkstraat ikomt in de Oranjestraat en op dipunt waren, ondanks het feit dat h flink regen de, toch nog enkele hiderden pre sent om getuige te jn van het doorknippen van het li: door konin gin Alie die de schaaiwerd aange boden door de zesjarigOianna Schu pert. Door de voorzitter va de Brade riecommissie de heer J. Wiggers werden bloemen aangboden aan mevr C. P. K. Enklaar-an Andel en aan de Braderie-koningi en hij sprak een woord van welkom waarbij hij zich in 't bijzonder rich'.e tot burge meester en mevr. Enklar, de wet houders H. Klein Veldeman er Rietberg en gemeentesicretaris J. Langenbarg. Voorzitter Wiggers sfciral verder een woord van dank tot hllei die aan de organisatie van de Bradm;' standhou- werkten en hij wenste ..ae jaren goecre zSKënT Burgemeester Enklaar dankte in een korte toespraak de Braderiecom missie die het elk jaar maar weer Zaterdag, 31 juli en zondag 1 au8; H F Steunenberg, Pastoriestraat 42', Holten tel. 1433 van 18 00-19.00 uur (alleen voor spoedgevallen). Zaterdag, 31 juli en zondag, 1 aug. W. C. C. Wamelink, Churchillstraat 107 tel. 2004. •s Ochtends van 9.00-10.00 en *s mid dags van 2 00-3.00 uur op vrijdag m het Groene Kruisgebouw tel. 1436. Elke morgen van 9 00-10.00 uur, be halve zaterdag: bij mevr. C. Knijff- Dekker, tel. 1438, b.g.g. tel. 1799 me vrouw Beldman-Aanstoot. STORINGSDIENST G.E.B. Zaterdag 31 juli t.m. vrijdag 6 aug. - buiten de diensturen. ELEKTRA: H. Huisman, Kolweg 42, tel- 1498- v ,oQ GAS: J. Bosschers, Beuseberg 129, tel. 1945. Vrijdag, 29 juli t.e.m. zondag 1 aug. keurmeesters buiten de dienst uren a. Groen, Kozakkenstraat 13 tel. 1230. Maandag 2 aug. t.e.m. zon dag, 8 aug. H. W. Goorman, Kol weg 52 tel. 1513. Aangifte gestorven dieren op zater dag van 9.00-11.00 uur aan het slacht huis, tel. 1318. klaar speelt om dit evenement op touw te zetten en hij prees de vast houdendheid van de commissie. De Braderie trekt elk jaar weer duizenden naar Holten en wordt ook door de vakantiegasten zeer gewaar deerd. Het gemeentebestuur heeft dan ook gaarne gevolg gegeven aan de uitnodiging om bij de opening aan wezig te zijn, zo besloot mr Enklaar. Na de officiële opening werd m Dorps hotel „Holterman" op het welslagen van de Braderie het glas geheven. Later in de namiddag toen de lucht was opgeklaard maakte de ëhfceré 'nhrefTTSn VK gezelschap van wandeling langs de verschillende at tracties op het braderieterrein, waar bij haar door standhouders tal van mooie geschenken werden aangebo den. Het interkerkelijk recreatiewerk in de tent op de Borkeld bij het zo merhuisjesterrein, waar momenteel nog zeer veel vakantiegangers vertoeven gaat zondag haar laatste week in met het team, dat ge vormd wordt door Lineke Dashorst, Germa Rietberg, Bert Smid en de leider A. W Werner. Ze hebben een drukke week achter rle rug, waar van velen profiteerden. Van maandag tot en met vrijdag is er iedere morgen van 10-12 uur: Kindermorgen. Verder ziet het programma er als volgt uit: Zondag 1 augustus 10 uur: Kerkdienst in de tent. Na afloop gelegenheid om koffie te drinken en limonade voor de kinderen. Maandag 2 augustus 19 uur: Vossenjacht voor iedereen. Dinsdag 3 augustus: Bij voldoende deelname wordt een Twentsche koffietafel geserveerd in de tent. Ter opluistering is een folkloris tische dansgroep aanwezig. Opgave zo spoedig mogelijk. Sluiting opgave voor deelneming definitief op maandag voorafgaande. De kosten bedragen f 3.50 p.p. Woensdag 4 augustus 14 uur: Zeskamp voor kinderen bij voldoende deelname vanaf 8 jaar. Donderdag 5 augustus 20 uur: Toneeluitvoering door Holtens „COC" met een dolko mische klucht getiteld ..Een aap op visite". Entree f 1.50 p.p. Dit mag u niet missen. Vrijdag 6 augustus 20 uur: Bonte avond met kampvuur voor ouders en kinderen. Het recreatiewerk op de Borkeld wordt besloten met een kampdienst op zondag 8 augustus in de tent. Jan Murris van de Berg- ruiters uit Holten, kampi oen in de klasse M maakt hier met z'n edele vier voeter Amoreen fraaie sprong. HOLTEN Ned. Herv. kerk 8.30 en 10.15 uur Prov. Jeugdwerkadviseur A. H. van Pijpen. Extra collecte: Plaatselijk Jeugdwerk, 10.00 uur Jongerendienst in gebouw Irene. Geref. kerk: 8.30 uur, 10.00 uur en 15.00 uur ds. R. A. Hoogkamp. In alle diensten is de ene collecte voor de zending. Bij de uitgang collecte voor „Eigen Kerkgebouw". Tijdens de 2e dienst in beide kerken oppasdienst en na afloop een kopje koffie voor de zomergasten resp. in gebouw Irene en gebouw Rehoboth. R.K. Kerkdiensten 8.30 uur en 9.45 uur H. Mis in het gebouw Irene. NIEUW HEETEN R.K. kerk: Zaterdagavond 19.00 uur Zondagmorgen 8.00 uur en 10.00 uur DIJKERHOEK Bethanië 9.30 uur ds. P. Lugtigheid Extra collecte: Bouwfonds Bethanië. OKKENBROEK Ned. Herv. kerk 9.30 uur ds. W. P J. Osinga. Extra collecte voor Doof- stommeninrichting „Effatha Zaterdag vanaf 12 uur tot maandag morgen 8.00 uur: J. F. Sijtsema, Pas toriestraat 50 tel. 1870 (alleen voor spoedgevallen). Dienst wijkverple ging: zaterdag 31 juli en zondag, 1 aug.: Zr. J. E. Duncan, Groene Kruis gebouw tel. 1436. Zondag tussen 12 en 14 uur. Ambulancevervoer: zater dag 31 juli: Fa. Muller en Zn. telef. 1320, vanaf zondag 1 aug. Joh. Aan stoot. tel. 1338 b.g.g fa Muller en Zn tel. 1320. Overdag: tel. 1352 (Politiebureau), 's Nachts: Tel. 1224 (G. W. Knapen) b.g.g tel. 1325 (G. ter Harmsel). GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN Gevonden: paspoort, bromfiets plaatje, bos sleutels, oude bromfiets, truitje, etui met autosleutels, kinder* parapluie, contactsleutel Zündapp. Verloren: bedelarmband, 'A-jarige foxterrier, bruine sandaal, snoei- schaar, zak met kleren, wijnrode zij den shawl, portemonnee inh. plm. f 65,—, zilveren ketting met rond plaatje, knipportemonnaie inh. plm. f 50,bankbiljet van f 25,— ver chroomd herenhorloge, double dames horloge, dameshorloge met zwart bandje. Woensdag 4 augustus van 19.30-20.00 uur zingt Holtens Gemengd Koor on der leiding van Jan Warmink ccn a capella-programma voor de RONO. Er worden stukken gezongen van Hammerschmidt, Pachelbel, Thomas, Mozart en anderen. Geboren: Bertus Johan zv D J Kruimelaar en D H B Kistemaker, Lageweg 29 (Geb. te Deventer). Overleden: W. Bovenschen, oud 85 jaar, wonende te Rotterdam. Bevolking. Ingekomen: B Haan en gez. van Waddinxveen naar Chur chillstraat 33 H A Hendriks van Raalte naar Noordenbergstraat 5 J J Nuis en gez. van Almelo naar Churchillstraat 59 J W Goedhart en gez. van Deventer naar Churchill straat 25. Vertrokken: A J F C Roescher van Gaardenstraat 6 naar Diepenveen H W Roodink en gez. van Hoffesstr. 19 naar Apeldoorn H J E Broek- maat van B. v. d. Borchstraa: 33 naar Borne K P Rolie van Kolweg 39 naar Papenörecht J G Stam van Noordo-bergstraat 13 naar Haarlem mermeer. De Jennekesmarkt op de laatste avond van de Braderie 1971 was, evenals voorgaande jaren, weer dé attractie voor de jongelui en van heinde en verre waren ze donderdag avond weer naar Holten gekomen om het evenement rond de in floodii-hl badende oude dorpstoren mee te ma ken. Enkele leden van het braderiebe- stuur hadden een directiewagen van de n.v. Krekel als kantoor in gebruik en van hieruit werden via de geluids installatie van „Radio Sanders" te Goor de jongelui aangespoord om de •Tenummerde rode of gele kaarten te kopen van de leden van de boeren- dansgroep .,De Larense Schotsers" Het was weer mudvol aan de voet .van de toren waar ieder meisje of jongen probeerde, door het opsteken van de kaarten en luid roepen van het nummer de partner met hetzelfde nummer te vinden. Het eerste paar dat zich na plm. drie kwartier ..markt" kwam melden was Hannie Kruime'aar (21) Look 91 en Roelof Struik (16) Kozakkenstraat 4. Zij kregen elk 25 gulden. De 2e prijs (elk f 12.50) was voor Pieter Dijkstra (18) Gaardenstraat 22 en de 18-jarige modinette Alie Paalman uit de Diessenplasstraat 9. Als paar no. 3 kwamen zich melden Greetje Schut te (13) Karei Doormanweg 19 te Nij- verdal en Roelof Struik d;e ook reeds 25 gulden had gewonnen. Greetje en Roelof kregen elk drie rijksdaalders. De vierde prijs van tien gulden wM voor Nanny Bosschee (14) Dijker hoek 77 en Harrie Wansink (16) Laok 28. NIE Abonnementsprijs f 5,per half jaar, 20,pir „Wanneer ik", zo zei Braderievoorzitter J. Wiggers zaterdag avond in „Kalfstermansweide", bij de verkiezing van de Braderie koningin 1971 de dameszomergasten de kans zou geven om mee te dingen naar deze „hoge post", dan zou het grote podium van deze muziekkoepel te klein zijn. Een daverend applaus van de zomergasten, waarin doorklonk „Nodig ons maar es uit" volgde, maar de traditie (sinds 1955 geldend) wil dat de koningin inwoon ster van Holten moet zijn en van deze onbeschreven wet werd ook deze keer niet afgeweken, al kostte het dan ook deze keer wel weer enige moeite om de jonge Holtense schonen op het podium te krijgen. Verschillenden van hen werden onder protest „aange dragen" door jonge kerels, doch toen ze hun plaatsje op het podium hadden ingenomen, vonden ze het toch ook ergens nog wel weer leuk. Nadat Jennie Vukkink uit de Schou tenstraat 24 als eerste haar plaatsje op het podium had ingenomen volg den achtereenvolgens Esselien Trek- op, Hennie Vukkink, Weel v.d. Breg- gen, Gerrie Tuitert, Alie Koopman, Mini Meilink, Anneke Aanstoot, Jan- tina Toorneman en Mini Vruggink. SPANNING De tien zomergasten die de jury vormden waren, zich tenvolle bewust van hun verantwoordelijke opdracht, hun werk begonnen en inmiddels steeg de spanning bij de plm. 1500 bezoe kers ten top. Wie ja wie? Jong en oud had zo z'n eigen mening. De jeugdige bezoekers trachtten de jury te beïnvloeden door luidkeels het nummer van hun keuze te roepen. Spanning op de gezichten van de kandidaat-koninginnen. Om enkele min. voor half negen maak te voorziter Wiggers aan de span ning een einde en een daverend ap plaus klonk op toen hij meedeelde dat tot Braderiekoningin 1971 was ge kozen Alie Koopman, wonende De- venterweg 4 te Holten. Toen kwam het leuke moment dat de nieuwe koningin gekroond werd door haar voorgangster Willemien Weg,- stapel. Zij bood haar opvolgster bloe men aan terwijl de heer Wiggers af- scheidsbloemen offreerde aan de scheidende koningin die hij tevens dankte voor de prettige samenwer king tijdens haar regeringsperiode. Hij wenste de nieuwe koningin sterk te en reikte aan alle tien meisjes waardebonnen uit. Holten heeft met de verkiezing van Alie (19) ais "crnleegster werk zaam is in —rt rui denzieken huis te 'er n charmante bra dend^" -<jen die o.a. dins dagmiddag :g was bij de offi ciële opening van de braderiefeesten door burgemeester mr. W. H. En klaar. Een van haar taken zal. zijn, bij de geboorte van een baby gedu rende de braderiedagen, de kraam vrouw een bezoek te brengen waarbij aan moeder en kind geschenken zul len worden aangeboden. RIJTOER Na de huldiging in de muziekkoepel maakte koningin Alie met de muziek vereniging „TI.M.V. en de drumband voorop in de open auto van Remy Bos een rijtoer door de volgende straten: Stationsstraat- Larensewg- Haavstraat- Schoolstraat- Rietmolen straat- Oranjestraat- Noordenberg straat- Kolweg- Dorpsstraat- Station straat. Maandagavond was de braderieko ningin als ere-gast van de Braderie commissie aanwezig in de grote tent in „Kalfstermansweide" bij de groot ste magische Show aller tijden „The Metro Magic Show" van Hanson en Clark m.m.v. Gonny Baars, Sjakie Schram, de Metro Girls enz. BOERENDANSERS Voordat zaterdagavond de verkiezing van de Braderiekoningin plaats had gaven de boerendansers „De Larense Schotsers" in de muziekkoepel een demonstratie van ouderwetse dansen o.a. De driekusman, Riepe, riepe gas te. Sint Bernhardswals, „Goa weg ie" waarbij de .spölleman' Gait Twil- haar op z'n harmonica zorgde voor muzikale omlijsting. De leider van de Schotsers Gerard Plekkenpol gaf bij de verschillende dansen een korte toelichting en nodigde de bezoekers uit voor een dansje waarvan ver schillende zomergasten gaarne ge bruik maakten. Hier begint de pas gekozen Braderiekoningin Alie in de open ftwto van Remy Bos haar rijtoer, door het dorp. Tien Holtense schonen dongen zaterdagavond mee naan de titel „Braderiekoningin 1971". De jury, gevormd uit vakantiegas ten, had geen gemakkelijke taak en uiteindelijk werd de 19-jari ge Alie Koopman de uitverkore ne. Op de foto de nieuwe Brade riekoningin zesde van links.

Holtens Nieuwsblad | 1971 | | pagina 1