Wim Jansen, vertolker van moderne orgelmuziek remmen NAAR NIEUWE BUREAU RUILVERKAVELING Friese boeren komen naar Holten Afscheid zesde klas SECRETARIAAT School met de Bijbel Vrijstelling vermakelijkheids belasting museum „Piet Bos" Schitterende successen voor HMV en Drumband in Gorssel Een stoppelklaver, die een grotere plaats verdient Dorpsschool won wisselbeker scholenviswedstrijd vluchtelingen UITWISSELING O.L.M. Kerkcollecte voor Gouverneur van Canada schrijft Moeilijke maar geslaagde oriënteringsrit Droog voorjaar vertraagde kavel- werkzaamheden „De Rietvoorn" naar Heino Gediplomeerd musicus Diplomazwemmen Dijkerhoekse V oetbalprogramma Duif L. Gazan eerste van St. Quentin Tournooi S.D.O.L. (Luttenberg) schooljeugd Weg- en w alerbouwleunde Promotie secretarie- ambtenaren Holtens schoolmeisje LANDBOUW: WEINIG GEVANGEN is gewonnen die daarmei veroverd op Vrijdag 25 juni 1971 In haar jongste bulletin deelt de Plaatselijke Commissie voor de ruil verkaveling IIolten-Markclo mede, dat met ingang van 1 juli 1971 het adres van het secretariaat niet meer 's „Gemeentehuis Holten", maar ■.Bureau van Uitvoering, Borkeld- *eg te Markelo. Hete telefoonnum mer van dit bureau is: 05476-1587. Vanaf 1 juli a.s. zal de Plaatselijke Commissie wekelijks op woensdag morgen van 9.00-12.00 uur in dit kan- toor zijn zitdag houden. Voor moeilijkheden en klachten, welke rechtstreeks verband houden met de uitvoering van werken, dient men zich tot de directie van de Kon. Ned. Heide Mij. te wenden en wel op de volgende adressen: Voor het waterlopenbestek in Sal- land: Vlessendijk, telef. 05725 - 398 (Nieuw Heeten). Voor het wegenbestek rond Holten: Beuseberg, telef. 05483-2381. Vo'or het wegen- en waterlopenbe stek in Enterbroek, I-Ierikerflier en Markelose Broke: Stokkum 05476- 1859. Het ene offer dat afgelopen zondag in de diensten in de Geref. Kerk be stemd was voor leniging van de nood der Oost-Pakistaanse vluchtelingen heeft ruim f 2100 opgebracht. Onze plaatsgenoot Wim Jansen, Kosterspad 8 die dezer dagen a*an het Twents Muziek Lyceum (TML) te Enschede slaagde voor het eind examen B. gaf woensdagavond een concert op het orgel van de Grote Kerk te Enschede. De muziekmede werker van het dagblad „Tubantia" schreef over de opleiding van de jon ge veelbelovende musicus en hel door hem gegeven concert als volgt: ENSCHEDE. Dat de nog jon ge Wim Jansen een begaafd orga nist is, hebben gisteravond de be zoekers van het concert in de Grote Kerk te Enschede volop kunnen vaststellen. Speciaal als uitvoerder van nieuwe muziek mogen we heel wat van hem verwachten. Zijn ver tolkingen van Messiaen en Ligeti waren inderdaad uitzonderlijk goed. Wim Jansen ontving de eerste muzieklessen van zijn vader, die organist van de Gereformeerde Kerk te Holten. Daarna bekwaam de hij zich verder bij Jan Warmink. de organist der Hervormde Kerk in Goor. Toen hij vervolgens leerling van het Twents Muzieklyceum werd. had hij bij Jan Warmink diverse werken van Bach reeds technisch correct en stijlvol leren spelen. Op het TML genoot hij een veelzijdige opleiding en groeide hij onder leiding van Willem Mesdag in enkele jaren uit tot een formidabel instrumenta list. Dezer dagen deed hij eindexa men B met een ongewoon hoge cij ferlijst. De feeling van Wim Jansen voor hedendaagse muziek viel hef eerst op toen hij op voordrachtsavonden in gewikkelde twaalftoonsstukken voor piano uit het hoofd voordroeg. Hij had deze op de lessen van Ber Joo- sen ingestudeerd. Het was een ge lukkige omstandigheid dat ook Ton Hartsyiker opmerkzaam op hem werd. Aan Ton Hartsuiker heeft hij een grondig inzicht in de uitvoerings- problematiek der moderne toonkunst te danken. En nij hij speeltechnisch een grote hoogte bereikt heeft, ho pen vanzelfsprekend geïteresseerden in actuele Nederlandse orgelmuziek, dat hij zijn kennis en kunnen in dienst zal stellen van de avantgardis- tisce orgelcomposities die geduren de de jongste decade in ons land ontstonden. Tol nu toe waren Huub ten Hac ken en Charles de' Wolff de enigen die deze nieuwe kunst lieten horen. Gezien zijn bijzondere aanleg mogen we verwachten dat Wim Jansen een derde verstoorder van de doornroos- jesslaap deze composities van Brons, Brunei, Kunst. Manneke. Raxach en Vriend zal worden. Het concert opende met een gefi gureerd koraal van Nicolas de Grig- ny, dat met gepaste ingetogenheid werd voorgedragen. In enkele Bachwerken bewees Jan sen hierna dat hij zich serieus ver diept. had in de laatste jaren gere zen vragen rond de juiste interpre tatiemanier van Bach. In overeenstemming met de resul taten van rencente onderzoekingen vermeed hij in het preludium in het concertachtige opdeiingsideaal a la Albert Schweitzer. Ook was zijn registratieplan van de bijbehorende fuga terecht gericht op hel articuleren van enkel de een voudige reeksstructuren der Bache- se polyfone vormgeving. Na Bach kwamen twee moderne werken. Het destijds door Alphons Gaalman in ons gewest geïntrodu ceerde ..Dieu parmi nous" van Oli vier Messiaen kreeg een schitteren de uitvoering en stelde bovendien de beste kwaliteiten van het Ensche- dese orgel nog eens in een helder licht. Doch het meest imponeerde ten slotte Volumina van Gyrögi Ligeti. Dit sonore brok klank, waar voor enkele jaren geleden Alphons Gaalman in Oldenzaal een lans brak werd behalve opvallend knap, te vens met een bijna verbeten wil tot bruitistische geluidsexpressie gerea liseerd. Aparte vermelding verdient het moeilijke aandeel der registranten Mary Jacobs en Coos van der Lee, hetwelk bij hen in voortreffelijke han den bleek te liggen. De afdeling Holten van de O.L.M gaat ingevolge een besluit van de onlangs gehouden ledenvergadering weer een uitwisseling organiseren. Via de Friese Maatschappij van Land bouw is men in contact gekomen met de afdeling Kollum van deze maatschappij te Kollumerland, hoog in het noorden van Friesland. De Friezen zullen op donderdag 8 juli. van de Holtense afdeling, terwijl het tegenbezoek aan Kollum gepland is op dinsdag, 27 juli a.s. Men zal dan o.a. een bezoek brengen aan de Lauwerszeewerken. De aankomst van de Kollumers in Holten is bepaald op plm. 10.00 uur in het Stationskoffiehuis van de heer M. Kalfsterman. Daarna wordt een bezoek gebracht aan de kaasboer derij van de familie Cats in de Beu seberg. Hierna gaan de gasten mee naar huis voor de middagpauze, 's Middags volgt een bezoek aan de juteweverij van Ter Horst en Co in de Industriestraat, daarna wordt het nat. hist, museum „Piet Bos" bezocht op de Holterberg en zal men voorts 'n bezoek brengen aan de Ca nadese Begraafplaats, aldaar. Met een gezamenlijke braadmaaltijd in café „Het Bonte Paard" wordt het bezoek besloten. Opgave voor deelna me aan deze uitwisseling moet ge schieden uiterlijk donderdag, 24 juni, 20.00 uur bij een der bestuursleden. De minder prettige weersomstan digheden waren voor 43 autosport liefhebbers en hun meerijdend gezel schap geen reden om niet mee te doen aan de oriënteringsrit, die zon dagmiddag georganiseerd werd door de M.A.C. „De Holterberg" met als startpunt 'l clubhuis, café „De Bics- ter", in de Stationstraat. Het eerste gedeelte bestond uit een kaartleesrit. waarbij op een plattegrond van het dorp Holten een rode lijn was inge tekend, die men in de kortste tijd zo dicht mogelijk moest proberen te volgen. Het tweede gedeelte was een gewone oriënteringsrit door de Beuseberg, over de Borkeld, de Hol terberg en via het Neerdorp naar het Stationskoffiehuis van de heer M. Kalfsterman, waar de finish was. Het .was een moeilijke rit vooral voor hen, die van buiten Holten kwa men. Overigens hadden de deelne mende Holtenaren, gezien het groot aantal strafpunten er ook wel moei te mee. Een pittige, maar overigens vlot verlopende rit, die bij de deel nemers geen commentaar uitlokte. Voorzitter D. J. Schooien, zelf een van de deelnemers reikte na afloop met een toepasselijk woord de prij zen uit, waarbij hij dank bracht aan de beide leden, Heinen en Wevers, die de rit uitzetten en de controles, die een natte taak hadden. De uit slag was als volgt: le prijs: Johan Jansen 221 strafpnt. buitenlandse bustocht voor twee personen; 2e F. Schippers, 223 str.p.; 3e pr. B. J. Op laat, 279 strafpnt.: 4e J. Bosman, 282 strafpnt.; 5e H. Oolbekkink 295 strafpnt.; en 6e D. J. Schooien 305 strafpnt. De kavelwerkzaamheden in het ge bied Eisen ten noorden van de Holt- dijk en omgeving, Scholendijk, Pias- dijk en Oomsdijk zijn uitgesteld tot 1 augustus 1971 in verband met de geringe groei van het nieuw ingezaai de gras afgelopen voorjaar, wegens de droogte. De Plaatselijke Commissie zal de betrokkenen voor 1 augustus 1971 over de aangelegenheid nadere mede delingen verstrekken. In elk geval kan men tot 1 augustus a.s. de be treffende percelen gebruiken. De Hengelsportvereniging ,,De Rietvoorn" organiseert zondag 27 ju ni, 's morgens van 5.00 tot 9.00 uur 'n viswedstrijd in een zijtak van het Overijssels Kanaal bij Heino in de buurt van de Ganzenbrug. Het ver voer geschiedt niet met een bus, maar op eigen gelegenheid. Bestuurs leden zullen ter plaatse aanwezig zijn om de sportvissers op te van gen. ;,De voorzitter antwoordde-de heer Wansink daarop, dat hij het artikel vergeet, waarin het nat. hist, mu seum genoemd wordt en dat formeel uitsluit om deze ontheffing te verle nen. Het werd toen een heen en weer gepraat, dat het wel en niet kon, waarin zich ook de heer Van Schoo- ten (BP) mengde, die meende, „het museum Piet Bos bestaat niet meer, het is een stichting". De vraag is zei de burgemeester ..Willen fij die verordening wijzigen" Ontheffing is een kwestie van B. en W.. maar die zijn daarin niet be voegd. Hetgeen door beide leden in twijfel werd getrokken. Tenslotte vroeg de voorzitter „Moet museum Piet Bos de volle mep be talen of niet". Voor die volle mep was de raad niet te vinden en daarom ging hij met de afschaffing van deze belasting ak koord. (Blijkens onze informatie wordt de belasting geheven „van de lokali teit waarin het nat. hist, museum is gevestigd". Zij is dus verschuldigd door de eigenaar, houder of beheer der van deze lokaliteit, onverschillig of dit een privé persoon is danwel een stichting. Het is derhalve een im peratief voorschrift, dat met de rechtsvorm van de eigenaar, houder of beheerder niet van doen heeft en waarop de ontheffingsbepalingen niet van toepassing kunnen zijn'. (Redac- tie H.N.). Aan het Muzieklytóum - te- Enschede slaagde onze plaatsgenoot Wim Jan sen, Kosterspad 8 met zeer hoge cij fers voor het diploma „Orgel B" en „Piano A". Zondag 27 juni 1971 Holten 2 - Haarle Boys 2 2.30 uur. Vertrek per auto om 1.30 uur. Heino 2 - Holten 3 1.45 uur. Vertrek per auto om 12.45 uur. Holten 4 - Hookhorst 3 10.45 uur. Vertrek per auto om 9.45 uur. S.D.O.L.S. - Holten 6 11.30 uur. Vertrek per auto om 10.30 uur vanaf café Jansen. HOLTEN De postduivenvereni ging De Bergvliegers nam deel aan de wedvlucht vanaf St. Quentin, ai- stand 345 km. De duiven zijn zater- dag wegens het slechte weer in (Frankrijk niet gelost. Dat geschied de maandagmorgen om 6.50 uur. 1 Het werd een snélle vlucht. De eer ste duif van L. Gazan was binnen om 11.20.40 uur, de laatste duif om 11.47.13. De uitslag was: 1 en 18 L. Gazan, 2 W. Aaftink, 3 en 12 H. J. ten Velde, 4. 7 en 13 G. Steunenberg. 5, 10 en 15 Gebr. Willems, 6 en 11 Joh. Paal man, 8 H. J. Aaftink, 9 Jan Paal man, 14 en 16 G. J. Schuiterd, 17 H. van Beek. Zaterdag 26 juni 1971 Holten 5 - Heino 5. Aanvang 7.30 uur. Vertrek per auto om 6.30 uur van af Smidsbeld. Men kijke voor de opstellingen in j het voetbalkastje! Leerlingen van de o.l. school te Dijkerhoek namen zaterdagmorgen deel aan het diplomazwemmen. ge organiseerd door badmeester Nieu- werthuis in samenwerking met de K.N.Z.B. in het natuurbad „Looër- mark' 'te Bathmen. Hoewel 't weer bar en boos was, was het water heer lijk op temperatuur, een voordeel van een verwarmd buitenbad. De uitslagen waren: Diploma A: Tonnie, Temmink. Hennie Baltus, Hanneke Manenschijn. Harry Sluiter, Aaldrik Paalman, Ber- tus Stevens, Gerrit Kroon, Aart Kroon en Henk Kroon. Diploma B: Gerda Honcoop, Jennie Klein Lankhorst, Wim Kettelarij, Di- nant Honcoop, Theo klein Lankhorst en Remco van Maurik. Diploma C: Hanneke Nijkamp en Marjanka van Maurik. Diploma D: Marietje Aaftink en Diploma E: Martin Nijkamp. Aan le M.T.S. te Hengelo is voor het diploma ..Weg en Waterbouw kunde" geslaagd de heer A. Jansen. Kosterspad 8. In de zestiger jaren heeft men op verschillende plaatsen in ons land Alexandrijnse klaver uitgezaaid voor groenbemesting. De uitzaai werd ge stimuleerd door een vrij lage zaai- zaadprijs, wat in latere jaren van wege de goedkoopte van zaaiwikken geen rol meer speelde. Bij Alexandrijnse klaver heeft men de keuze uit twee groepen, namelijk de meersnedige Alexandrijnse kla ver Carmel en de éénsnedige Alexan drijnse klaver Tabor. voorstel van B. ei* W. om het Museum „Piet Bos", nu het in een stichting is ondergebracht en niet meer „gewinshalve" wordt geëxploiteerd, waarover wij in ons vorige numer reeds hebben geschre ven. was aanleiding tot een wat ge prikkelde dise.ussie van de heer Wan sink (Gem. Bel.) met de raadsvoor zitter. Voorzitter-penningmeester van deze stichting is de heer K. Bos. In hun toelichting hebben B. en VV. gezegd: Hoewel wij het elegant zouden vinden om deze vrijstelling gelijktijdig met de datum van het opmaken van de stichtingsakte in te laten gaan blijkt zulks belastingtechnisch niet mogelijk te zijn. Het is nl. niet toelaatbaar om een dergelijke verordening (wij ziging red.) in werking te doen tre den, alsvoren de Koninklijke goed keuring daarop is verleend." De heer Wansink (Gem. Bel.) wees op artikel 8 der verordening, die de ontheffingsmogelijkheden regelt en wilde weten of B. en W. bereid zou den zijn aan de stichting terstond ont heffing te verlenen. Maandagavond was voor de leer lingen van de zesde klas de af scheidsavond. Alle groepen van de klas hadden de opdracht gekregen een onderdeel van de avond te vul len. Zo waren er een paar groepen die een toneelstukje zelf geschreven hadden en dat voortreffelijk opvoer den. Vooral de avonturen van Swie- bertje geschreven door de hoofd rolspeler, Jan Rietberg vielen vielen bij de aanwezige ouders zeer in de smaak. Voor de kinderen was hierbij de scene waarbij Swiebertje een echt stuk gebak midden in het gezicht van bromsnor gooide wel het hoogtepunt. Van de andere groep was hèt Jan- nie Letink die de rol van Mies Bouw man vervulde in het spel één van de vier. Een goede voorbereiding en een zeer vlotte presentatie zorgden er voor dat dit spel goed slaagde. Mevrouw Mlüler won de hoofdprijs nl. een krentenbrood. Hoe de ouden zongen was een spel dat door een andere groep werd georganiseerd. Anneke Schipper en Wilma Jansen zongen de eerste twee regels van een min of meer bekend liedje. De va der of moeder die door Jan Meilink uit de zaal werd gehaald moest het liedje dan verder zingen. Een des kundige jury o.l.v. Gerrit Nijland zorgde voor een beoordeling die er toe leidden dat hier mevrouw Lub- bersen met de hoofdprijs, eveneens een krentenbrood ging strijken. Een groepje van vijf meisjes o.l.v. Meineke Schellevis zong een aantal liedjes waarbij ze zich zelf met di verse muziekinstrumentjes begelei den. De verschillende onderdelen van het programma werden afgewisseld door orgelspel van Henriette Riet- j berg, Wilma Jansen, Gerry ter Bra ke en Aartje Müller. Hiervan werd vooal „Mijn gebed" op een voortref felijke wijze vertolkt. De heer Knijff vertoonde eerst enige dia's van di verse activiteiten uit het schoolleven van deze kinderen uit vroegere ja ren. Later kwamen ook de hoogte punten uit het laatste jaar nog op het scherm. Vooral de reis naar den Haag op Prinsjesdag en de kampweek werden hierbij nog eens opnieuw be leefd. Op het moment dat een ieder weer in de kampsfeer was gebracht door deze foto's gingen de kinderen, begeleid door de heer Werner op de gitaar enige kampliederen zingen. Aan het eind van de avond reikte het hoofd van de school de getuig schriften uit. Ook ontving ieder kind een boekeje, dat speciaal voor kin- 'deren die de lagere school verlaten is geschreven. Bij zijn slotwoord wees hij er op dat het afscheid ne men altijd een bijzondere gebeurte nis in het leven van een mens. Mees tal heeft het een droevig aspect. Toch is er ook iets verheugends in. We kunnen elkaar dan iets wensen. Bij dit afscheid wilde de heer Vogely de kinderen toewensen dat ze hun hele leven zouden mogen blijven zien naar Hem die eens gezegd heeft: „Het is volbracht". Door burgemeester en wethouders zijn met ingang van 1 juli a.s. de volgende ambtenaren ter secretarie bevorderd: K. Huiting van adjunct commies-A tot commies, E. K. Pronk van commies A tot hoofdcommies, mej. J. G. M. Veltkamp, van adj.- commies A tot commies en A. Vincent van commies tot Commies-A. Toen op 15 april jl. de Gouverneur van Canada een bezoek aan Holten bracht werden enige kinderen aan hem en H.K.H. Prinses Margriet voorgesteld. Iedere school had een jongen en een meisje uitgekozen die die eer tebeurt zou vallen. Op de school met de bijbel had het lot be slist wie daarvoor in aanmerking mocht komen. Het meisje Jenny Scholman kreeg enige tijd daar voor echter op school een ongelukje met de hand waaraan ze moest wor den' geopereerd. Op de bewuste dag had ze nog haar hand in verband, .zodat een arfder meisje ha-ar plaats moest innemen. Zo liep Jenny Schol man ook het geschenkje dat de kin deren van Zijne Excellentie Miche- ner kregen mis. De klasgenoten vond- den dit zo sneu voor haar, dat ze een brief naar Ottawa stuurden. Deze week kwam er een persoon lijke brief van de Gouverneur waar in hij Jenny beterschap wenste en haar eveneens het geschenk toeleg de. Via de -ambassade werd dit ook toegestuurd. Het geschenk bestond uit een casette met alle Canadese munten er in. De heer Michener maakte van die ge legenheid gebruik om zijn dank uit te spreken voor de ontvangst in Hol ten en schreef vooral geroerd te zijn door de aanwezigheid van de kinde ren op de begraafplaats. De vorige week vrijdag middag werd met veel mo- torgeronk het huwelijk voltrokken tussen Ineke Wansink (22) en Jan Bak (25): Jan Bak is lid van de motorclubs Holten en Hel- lendoorn-Nijverdal en voorts een bekende motor crosser, die eerst als bak kenist heeft gereden met Dick Muller en tegenwoor dig zelf zijspan rijdt. Het was voor zijn vrienden van de motorclubs aanleiding om het bruidspaar met da- verende motoren naar het gemeentehuis in Holten te vergezellen. Na de huwelijksvoltrekking door de burgemeesterMr. W. H. Enklaar, werd het bruidspaar en hun geleide z.g. aneholen en ging het glas rond op hun toekom stig geluk. Hier is dat mo ment, dat ook de voorbij gangers een glaasje mee drinken. De Holtense muziekvereniging H.M.V. en de Drumband van H.M.V. hebben zaterdag 19 juni op de jaar lijkse mars- en tamboerwedstrijd van de Kring Lochem der Kon. Ned. Federatie van Harmonie- en Fanfa regezelschappen weer prachtige suc- sessen behaald. De drumband be haalde in de wedstrijd voor tam boers en trompetters het hoogste aantal punten en H.M.V. kreeg van de jury die besond ui) de heren Veld huis en De Boer 67 punten en moest de eerste prijs delen met de organi serende vei-eniging Kunstmin. De volledige uitslag luidt als volgt: Marswedstrijd Holtense Muziekvereniging H.M.V., 67 pnt: Kunstmin Gorssel, 67 pnt; Soli Deo Gloria Harfsen. 64' pnt: Crescendo Barchern. 64 pnt: De Fan fare Markelo, 64 pnt; Apollo Laren, 62 pnt; Juliana Almen, 60 pnt; Con cordia Eefde, 59 pnt. Tamboerwedstrijd: H.M.V. Holten 135 pnt; Kunstmin Gorssel; 132 pnt: Concordia Eefde. 128 pnt; Apollo Laren, 127 pnt: Ad- vendo Lochem. 120 pnt; De Fanfa re Markelo, 118 pnt; Soli Deo Glo ria Harfsen 114 pnt. H.M.V. en de Drumband gaven vrijdagavond in de tuin van het feeëriek verlichte huize De Oldenhof een taptoe waarvoor een flinke be langstelling bestond. De Gorsselse Muziekvereniging „Kunstmin" (diri gent Henry J. Fransen) bestaat dit jaar 65 jaar en dit was voor het be stuur van de kring Lochem mede een reden om het jaarlijks festijn in Gorssel te houden. H.M.V. en Drumband in actie op het internationaal federatief concours van de K.N.F. in Har- denberg. Beide ensembles be haalden hier een eerste prijs met lof. Uitgebreide proeven en praktijker varingen hebben uitgewezen, dat Alexandrijnse klaver, gezaaid in de maanden juli/begin augustus een waardevolle aanwinst betekent op kleigronden en goede zandgronden. Naast aanwending als groenbemes- ter wordt Alexandrijnse .klaver, ook aangewend voor groenvoe- derproduktie. Heeft men de moge lijkheid om reeds vroeg, d.w.z. in de maand juli in te zaaien, dan komt het meersnedige type in aanmerking. Hiervan kan dan eventueel één sne de geoogst worden, terwijl de na- groei dienst doet als groenbemester. Bij inzaai eind juli tot plm. 10 augus tus zal het eensnedige type meer pro duceren, zodat dit wordt aanbevo len voor de wat latere inzaai. Als zaaizaadhoeveelheid wordt, af hankelijk van de tijd van inzaai, 25- 40 kg/ha aanbevolen. Speciaal bij wat latere uitzaai van het eensnedige type komt genoemde .40 kg in aan merking. Onder gunstige omstandig heden en vroege inzaai kan de laag ste hoeveelheid aangewend worden. Doordat geen stikstofbemesting no dig is, zijn de kosten van Alexan drijnse klaver vrij laag. Dit gewas groeit zeer snel en geeft een grote opbrengst aan groene mas sa. Ieder landbouwbedrijf, dat deze zomer een groenbemester gaat in zaaien. kan zeker het oog richten op Alexandrijnse klaver. De scholenviswedstrijd, die de Hengelsportvereniging „De Riet voorn", zaterdagmorgen organiseer de in de Schipbeek bij De Wippert door de o.l. dorpsschool, daarmee de wisselbeker heeft op de o.l. school te Dijker broek. Maar die moest hem wel ver spelen want de Dijkerhoekers had den diplomazwemmen in het natuur bad „De Looërmarkt" onder Bath en konden derhalve niet van party zijn. Wat jammer, maar de datum was nu eenmaal be paald. Ondanks de regen deden 63 kinderen mee aan de beker- cn indi viduele wedstrijden. De vangst was heel slecht. Er werden n.l. maar twee visjes ven water gehaald resp. door An- Kers van de o.l. Dorpsschool, die daarmee zijn school aan de fel be geerde trofee hielp en door Jan Riet berg, van de school met de Bijbel. Zij vingen resp. 22'/: en 10 centime ter. Het winnende dorpsschoolteam bestond uit Anton Kers, Erik Aan stoot, Gerrit Achterkamp, Jan Vos en Henri Jansen. Het hoofd van de School met de Bijbel, de heer H. Ch. Vogely, had een prijs uitgeloofd voor de beste en rustigste visser met de meeste aan leg. Deze werd door de jury, be staande uit de heren J. Wijnnobel, voorzitter, G. L. Scholten en G. Jan sen, bestuursleden van „De Riet voorn", toegekend aan een leerling van zijn eigen school nl. Jan Riet berg. Tijdens de wedstrijd werden de jongelui door de organisatoren ge- tracteerd op een reep chocolade. Voorzitter Wijnnobel reikte na af loop de prijzen uit.

Holtens Nieuwsblad | 1971 | | pagina 3