Raads vergadering Woonden en jaagden de Neanderthalers honderd duizend jaar geleden onder Bathmenr Prehistorische vondsten Holten I won de cup te Luttenberg Universal I kampioen van bedrijfsvoetbal A TOER MEE MET DE O.L.M. SsSïfliS Maar arbeidsmarkt tendeert naar verruiming Muziekschoolleerlingen gaven uitvoering in „Rehoboth" Mulpie promoveert naar A Selioolviswedstrijden in de Schipbeek Vrijstelling vermakelijkheids belasting Nat. Hist. M useuni „Piet Bos" Beslissin gswedstrij d BI. Wit junioren Holten I en II naar Westerhork Mavo-4 geslaagden in Rijssen Grafheuvels o<p de Boirkeld HULP AAN VAKANTIE. GANGERS Eervol resultaat COUPEUSE LICHTE DALING WERKLOOSHEID Jubilea O.L.M. en N.B.P. Vr$dag 18 juni 1971 De gemeenteraad komt dinsdag 22 juni a.s. des avpnds 7.30 uur in open bare vergadering ten gemeentehuize bijeen ter behandeling van de volgen de agenda: 1. Notulen van de vergadering van 24 mei 1971. 2. a. Ingekomen stukken, b. Mededelingen. 3. Voorstel tot verkoop van bouwter reinen aan: a de heer F. C. Thoms te Rijssen (Villaterrein Look); b de heer G. Neurink te Holten De bedrijfsvoetbalcompetitie 1971 is i bijna geëindigd. Vanavond (vrijdag) n wordt de laatste wedstrijd gespeeld Mn tussen Brands/Vrijheid en V.S. en Co 1 op het terrein aan de Rijssenseweg. Na afloop is er prijsuitreiking en een gezellige avond in café „De Waag" :ak van de heer J. Haverslag. De laatste uitslagen zijn als volgt: Vuko-Brands 22 Vrijheid 2-2, Koopman/V.S. en Co II Mulpie 1-5, V.S. en Co I-Universal I 0-7, De Halm/Mengunie-A. Muller 1-3, mam Koopman/V.S. en Co I-Universal II 1-5, Universal I-Brands/Vrijheid 1-0, V.S. en Co I-Vuco 3-2 en Vuko-Univer- sal I 0-5. De stand in groep A met nog één wed strijd te spelen is als volgt: Universal I 6 4 2 0 10 25-6 Brands/Vrijheid 5 2 2 1 6 14-7 V.S. en Co I 5 2 1 2 5 8-17 Vuko 6 0 15 1 6-23 Universal I is door de laatste uitslag kampioen van groep A, aangezien Brands/Vrijheid geen 10 punten meer halen kan. De eindstand in de groepen BI en BII is als volgt: Groep B 1: Mulpie 4 4 0 0 8 12-2 Universal II 4 2 0 2 4 11-14 Koopman/V.S. en Co II 4 0 0 4 0 2-19 „In 1852 zijn er in Bathmen bij het vellen van een boom twee vuurstenen vuistwiggen gevonden. Een tijdlang zijn ze in het bezit geweest van professor Van Breda. Later zijn zij verhuisd naar het British Museum te Londen, waar ze van 1871 af te kijk liggen", aldus de heer B. H. Brouwer, hoofd der openbare lagere Dorps school en amateur-geoloog, als vervolg op zijn verhaal over histo rische vondsten uit de zandwinplaats aan de Larenseweg, dat wij op 4 juni publiceerden. Dit is Universal I, dat donder dagavond ongeslagen kampioen werd van de afdeling A van het bedrijfsvoetbal. Groep B II» A. Muller 4 3 1 0 7 9-3 De Halm/Mengunie 4 1 1 2 3 5-7 H.A.C. 4 1 0 3 2 4-8 De kampioenen van B I en B II Mul pie en A. Muller hebben een beslis singswedstrijd gespeeld, wie naar groep A zou promoveren. Deze ont moeting is door Mulpie met 3-1 ge wonnen, zodat Mulpie promoveert naar groep A. J.l. zondag hee'ft Holten 1 deelgeno" men aan een tournooi, hetwelk geor ganiseerd werd door SDOL te Lutten- berg en waaraan werd deelgenomen door Heino, Ommen, Raalte en Hol ten, allen 4e klassers der KNVB. Onze plaatsgenoten speelden de eerste wedstrijd tegen Raalte en deze werd door hen verdiend met 2-0 ge wonnen. In de eerste helft liep het een beetje stroef in de „Holten" ge lederen, ook al omdat de spelers reeds enkele weke?n niet meer ge speeld hadden. De ruststand was 1-0 door een bekeken doelpunt van Ber- tus Aanstoot, welke speler het na zijn blessure kalm aan deed, doch niet onverdienstelijk speelde als liniksbui .ten. De achterhoede van Holten, met i als uitblinkers Markvoort en Kaiser, .wisten met. de traag opgezette aan vallen vafi -Raalte wel ra-ad zodat'er- weinig problemen waren voor doel man Pasop. Na de* rust domineerde Holten en 10 minuten voor het- eind signaal wist Bert Knapen met een be heerst gescoord doelpunt, na een prachtige through-pass van Gert Paalman, de overwinning veilig te stellen, waarmee Holten in de finale kwam. De wedstrijd Heino-Ommen eindig de in een gelijk spel (0-0) en door het beter benutten van strafschoppen kwam Heino in de finale uit. tegen Holten. De finale was echter van heel wat mindere kwaliteit dan Raal teHolten en ook de vermoeidheid speelde beide ploegen parten. Van weerszijden werden enkele prachtige kansen om zeep gebracht, zodat ook dze wedstrijd met 0-0 eindigde, waar door er verlengd moest worden met 2 x 7'/i minuut. Tijdens deze verlen ging speelden beide teams op zeker- De Hengelsportvereniging „De Riet voorn" organiseert zaterdag a.s. de jaarlijkse schoolviswedstrijd in de Schipbeek bij de Wippert. Daaraan namen meestal zo'n 50 a 60 jeugdige hengelaars deel. De o.l. Doprschool, School met de Bijbel, de Kolschool, en de o.l. scholen te Dijkerhoek, La- rensebroek en Markelosebroek wij zen 5 leerlingen aan die deelnemen aan de bekerwedstrijd. De wisselbe ker moet worden verdedigd door de school te Dijkerhoek, die haar twee jaar in het bezit heeft. De overige leerlingen nemen aan de individuele wedstrijd deel om een prijsje in de vorm van hengelsportartikelen. De wedstrijden vinden plaats van 9.00 tot 10.30 voormiddags. Bij notariële akte is opgericht de „Stichting Natuur - Historisch Mu seum Piet Bos". Deze stichting stelt zich ten doel om zonder winstoog merk een natuur-historisch museum te exploiteren. Op grond van het vorenstaande ver zoekt de heer K. Bos, aangewezen als voorzitter-penningmeester van deze stichting, aan de gemeenteraad om vrijgesteld te worden van vermake lijkheidsbelasting. In hun toelichting aan de raad op het vooi'stel om deze vrijstelling te verlenen zeggen b. en w., dat tot he den overeenkomstige verzoeken van de heer Bos steeds zijn afgewezen op grond van de overweging, dat het museum „gewinshalve" werd geëx ploiteerd. Wel werd, gezien de culturele en educatieve waarde van het museum bij raadsbesluit van 24 maart 1970 de heffing van de belasting herzien in dier voege dat een halvering van het op dat moment geldend tarief tot stand werd gebracht. Waar thans, blijkens de stichtings akte, het museum niet meer „ge winshalve" wordt geëxploiteerd, is het thans mogelijk om dit museum geheel van de heffing van deze belas ting vrij te stellen. B. en w. stellen de i~aad dan ook %'oor de verordening op de vermake lijkheidsbelasting in dier voege té wijzigen, dat de belasting met ingang van de dag der Koninklijke goedkeu ring niet meer wordt geheven. (villaterrein Look); c de heer J. T. Blom te Nijverdal (De Haar) d Gedo N. V., alhier (Dorpsstraat). 4. Voorstel tot wijziging van de ver ordening op de vermakelijkheids belasting. 5. Voorstel tot afwijzing van het verzoek om subsidie van de Stichting Milieuzorg Overijssel. 6. Voorstel tot wijziging van de ge meenschappelijke regeling vuil nisstortplaats te Markelo. 7. Voorstel tot het in voorbereiding verklaren van verschillende be stemmingsplannen. 8. Voorstel tot wijziging van de be grotingen 1971 (krediet aankoop containers en aankoop boiler ten behoeve van het slachthuis). De Blauw Witte junioren C 1 gaan zaterdagmiddag naar Bornerbroek voor het spelen van een beslissings wedstrijd tegen de C 1 junioren van Bentelo. Blauw Wit en "Bentelo finish ten met een gelijk aantal punten en om de titel zal dus zaterdag in Bor nerbroek worden gestreden. Aanvang Wedstrijd half drie, vertrek vanaf terrein Vianeniweg, half twee. heid, zodat uiteindelijk ook hier straf" schoppen nodig waren om ó'e winnaar aan te wijzen. Holten moest het eerst de 5 penalty's nemen en zij wisten er vier van de vijf te scoren door Beltman, Kaiser, Wim Dikkers en Paalman. Voor de keeper Dinant Fas- op kwamen toen enkele moeilijke mi nuten, doch hij kweet zich uitstekend van zijn taak en wist de 2e strafschop te stoppen, terwijl de Heino-aanvoer- der de laatse penalty naast schoot, waardoor Holten winnaar werd van het toernooi. Na afloop werd' door ce voorzitter van SDOL de? deelnemende verenigin gen hartelijk dank gezegd voor hun bereidwilligheid om naar Luttenberg te komen en reikte hij de.prijzen,uit aan de aanvoerders. Holten aanvoerder Ge?rrit Paalman KOTA eln prachtige beker de „Cup" in ontvangst nemen en werd te vens door de voorzitter van harte ge feliciteerd voor het vertoonde spel. De Cup werd vanzelfsprekend inge wijd, niet met champagne, doch ge woon met bier, en voor de enkele ,,Si- nas"-drinkers was de? deksel voldoen de om een vreugde-crank te nemen. Holten I en II naar westerbork Ter afsluiting van het seizoen 1970- 1971 nemen het le en 2e elftal van Holten a.s. zondag deel aan ne'derla- genwedstrijden, welke worden georga niseerd door VKW te Westerbork, welke vereniging uitkomt in de 3e kl. Noord der KNVB. De reis worö't ge maakt per touring-car van de O AD en ook de dames van de spelers en diverse bestuursleden, zullen deze tocht meemaken. Na afloop zal in Westerbork een „borreltje" gedron ken worden en de* dag zal besloten word'en met een diner. Het vertrek is bepaald om 11 uur vanaf Smids belt. Opstellingen: Holten I: B. Breukink G. Soer, G. Paalman. G. Markvoort, G. Brands, A. Reilink, M. Brands, J. Veneklaas, Kl. Broersma, B. Knapen B. Aanstoot. Holten II: D. Pasop, J. Jansen, W. Schooien, G. Bannink, W. Veneklaas, W. Klein Velderman, A. Jansen, A. Klein Velderman, W. Reilink, S, Meinsma, W. Nijenhuis. Aan de Chr. Wchool voor Mavo te Rijssen slaagden de volgende leer lingen uit Holten voor het einddiplo ma Mavo-Vierjarige cursus: Ria Beldman, Tonny Hulsman. Jenny Jansen, Jan Hosmar, Jenny Kolk man en Marietje Loman. De .eerste drie slaagden tevens voor het mid denstandsdiploma. De geregistreerde mannelijke ar beidsreserve is bij het Gewestelijk Arbeidsbureau te Deventer in mei ten opzichte van een maand geleden gedaald van 272 naar 251, maar ten opzichte van een jaar gelden met 43 mannen toegenomen. De toename van het aanbod is vooral te constateren in de handelssector en bij de min der geschïkten terwijl de opname van arbeidskrachten door de bouwnijver heid achter blijft bij die van vorige jaren. De vraag naar arbeidskrach ten steeg in mei van 916 naar 926 maar is 45 lager dan ultimo mei van het vorige jaar. Bij de vrouwen trad eveneer een lichte daling van het aanbod op, maar ook daar is de vraag lager dan de vo rige maand en eveneens lager dan een jaar geleden- Uit het bovenstaande kan de conclu sie worden getrokken, dat de arbeids markt tendeert naar een verruiming. Voor het eerst sinds vele jaren is in het gewest Deventer weer een ob ject voor aanvullende werkgelegen heid geopend, waarbij afvloeiende landbouwers, mogelijk als overgans- fase naar 't vrije bedrijfsleven, werk gelegenheid kunnen vinden. Schouderophalend stond de weten schappelijke wereld tegenover deze prehistorische werktuigen. Men acht te het onmogelijk, dat de Neander thaler, die Europa beheerste en be woonde van meer dan 100.000 jaar geleden tot 30.000 jaar v. Chr., hier in onze omgeving zou hebben ge leefd, daar hier geen woongrotten voor hem te vinden waren! De ruig behaarde naaktloper met zijn korte nek, laag schedeldak en kleine ge stalte moest je naar de bergachtige streken verwijzen. Maar sedert Tjerk Vermaning zijn vondsten in Drenthe deed, staan de zaken anders. Hij groef bij Smilde vuistbijlen op. De splinters van de afslag lagen er naast. Zo'n bijl was ter plaatse vervaardigd en niet met het water meegevoerd. Tjerk bracht de bewoning van ons oosten terug tot meer dan 100.000 j.v. Christus. Zij vondsten liggen in het Asser mu seum. Het lijkt niet meer zo on waarschijnlijk, dat de Meandertha- lers in Bathem, zo dicht bij Holten hebben gewoond of gejaagd! Duizend jaren later trekken Ren dierjagers (Cromagnonmensen) door ons land. Van hen zijn ook werktui gen gevonden in Overijssel, maar nog niet in Holten. Zij trokken met de rendierkudden heen en weer. In het voorjaar naar het noorden en in de herfst naar het zuiden. Dat duur de ongeveer van 12.000 tot 6.000 j.v. Chr. Zij zullen de grote toendrabrand omstreeks 8.000 j.v. Chr. hebben ge zien en beleefd, toen geheel noord west Europa in brand stond. Moge lijk zijn duizenden dieren en jagers omgekomen. De brandlaag van Usse- lo vindt men op vele plaatsen in Eu ropa terug als een bewijs, dat de brand van catastrofale omvang is ge weest. Vaste woonplaats Rond 6000 j.v. Chr. houden de trek tochten op .en weten we van de hier op volgende periode heel weinig van menselijke aanwezigheid hier. Maar zo tegen 2500 j.v. Chr. zoekt het Trechterbekervolk woonplaatsen in oost-Nederland. Drenthe krijgt voor namelijk de gunst, maar het volk zoekt later ook expansie in Overijs selse richting, hoewel hunebedden hier in verre omtrek ontbreken. In Rijssen zijn zwakke sporen ontdekt van Trechterbekercultuur. De vuur stenen bijl, gevonden in de Hunnepe (Schipbeek) bij de Wippertsbrug be hoort er toe. Een 400 jaar later komt het Standvoetbekervolk naar het oos ten van ons land. Het wordt ook Strijdhamervolk genoemd, naar de gevaarlijke doorboorde strijdhamers. De mannen zaten te paard en waren herders, terwijl de Trechterbeker- mensen vooral de landbouw bedre ven. Zij wierpen grafheuvels op wel duizend jaren lang. Aan de Potsweg op de Borkeld is er nog één ovei> gebleven, herinnerd aan prehisto risch dodenbestel. Prof van Giffen onderzocht hier een aantal grafheu vels in 1930. Er is een typische klok beker gevonden, verder een piilpunt en nog enige kleinigheden. De beker wordt in Deventer bewaard. Het aanbod van mannelijke ar beidskrachten per gemeente in het gewest absoluut en in procenten ziet er als volgt uit: (tussen haakjes de cijfers over april 1971): Deventer 205 is 1.2 pet (214 is 1.2 pet). Bath men 1 is 0.2 pet (3 is 0.7 pet). Die penveen 6 is 0.3 pet (alsvoren), Hol ten 7 is 0.8 pet (16 is 1.7 pet), Olst 8 is 0.4 pet (alsvoren), Raalte 24 is 0.9 pet (25 is 0.9 pet), per gewest 251 is 1.0 pet (272 i s 1.1 pet), pro vincie 3356 is 1.7 pet (3589 is 1.8 pet) in het rijk 41290 is 1.4 pet (44692 is 1.5 pet). Aanbod en vraag van mannen in enkele belangrijke beroepsgroepen: (tussen haakjes mei 1970)bouwvak arbeiders 14 - 79 (5 - 108), metaalbe werkers 22 - 314 (16 - 236), textielar beiders 0 - 25 (0 - 54)1 levens- en ge- notmiddelenbereiders 1 - 128 (2 - 133), kantoorpersoneel 26 - 84 (28 - 96), per soneel in alg. dienst (incl. losse arbeiders) 8 - 69 (18 - 100), minder geschikten 110 - 0 (79-0), overige beroepsgroepen 70 - 227, (60 - 244) totaal mannen 251 - 926 (208 - 971), waarvan t.e.m. 18 jaar 22 - 135 (26 - 311), boven 18 jaar 229 - 791 (182 - 660). Omstreeks 600 j.v. Chr. krijgen we de invasie van de Urnenveldvolken. Brandstapels verteren de doden. De as en de beenderen worden in een urn bijgezet in .een kuil op de doden akker. Bij diepploegen op de Zuur- berg zijn indertijd veel urnenscher- ven gevonden. (Wijlen de heer H. Stukker, die veel kijk had op deze dingen, vond ze zelfs aan de opper vlakte van een groot heideveld ach ter de boerderij van Schoneveld. W. B.) De versiering en de vorm van de scherven van een potbekerachti- ge pot, doen sterk denken aan een zekere relatie met het wikkeldraad- stempelaardewerk. Kruiken Bij de bouw van de boerderij „Jan van Bathem", in het Hoiterbroek, die plaats vond in 1938, trof men 80 cm. beneden het maaiveld kruiken (wissen?) aan in kuilen met grijs zand. Zij lagen volgens de bewoner, de heer Brinks, in regelmaat op be paalde afstanden, terwijl duidelijk Docenten aan de muziekschool zijn momenteel: H. Brouwer, blokfluit; W. Fidder, piano-orgei; H. A. v. d. Heuvel, gitaar; A. Nawijn, orgel; mej. I. Kevelam, orgel; mevr. A. M. van Schooten-De Wit, piano-viool; mevr. M. C. P. Tielen-Lambooy, piano; H. W. van Tuyl, orgel en piano; mej. G. M. van Weerd, blok fluit en mevr. H. J. Zaal-Meijerink, accordeon. AFWISSELEND PROGRAMMA Het programma werd geopend door de blokfluitgroep en gitaren met de heel leuke wijsjes „Daar kwam ene boer" en ,,'k Zag twee beren" beide van James Arden. Bij het afwerken van het meer dan 30 onderdelen tellende programma kwamen achtereenvolgens op het po dium: Fenny Rensen, orgel; Aly Veltkamp, orgel; Linda Kamperman, piano; Bea Brinkman, Hanneke Ma- nenschijn, Wim Meijer en Herman Steunenberg, allen orgel; Elineke en Pertra van Iperen, piano; Joost Cammeraat, accordeon; Berta Jan sen, orgel; Jan Koopman, piano; Alie Rosman, Fokkelien Meijer en Rudi Span, orgel; Karin Brouwers, piano; Marieke Wegstapel, Dini Kre kel, Gea van Aefst, Henriëtte Riet berg en Mai'leen Jalink, allen orgel; Gerard Veneman. accordeon; Dick Kevelam, piano; Truus Aaltink en Truus Moleman, orgel; Henny Paal man, piano; Ineke Nijenhuis, Toos Nijenhuis, Gerry ter Brake, Marietje Aaftink, Rieks Moleman, allen orgel en Gerard Koopman, piano. Jannet Schimmel, gitaar; Anneke Oosten- brug, gitaar; Rieks Moleman, orgel «n Herman v. d. Voet, drums beslo-l greppels waren te onderscheiden, die evenwijdig ten opzichte van elkaar lagen. Vermoedelijk zette deze „vlak te der kruiken" zich nog voort onder de tuin, maar in oorlogstijd groeven de Duitsers daar loopgraven. De heer Brinks meent, dat er In 1938 lets is gepubliceerd over één en ander. Misschien in het „Twensch Zondagsblad" of in „De Salland". Wie kan de heer Brouwer daar aan helpen of en tip geven? „Mondelin- gen zijn dikwijls tegenstrijdig of ver schaffen te weinig belangrijke gege vens", aldus onze zegsman. De krui ken zijn stuk gestoten of kapot ge gaan en de scherven zijn niet be waard. Urnen geef je een uurtje de tijd om aan de buitenlucht te gewen nen, eer je ze aanpakt. Bij een bominslag lagen er ook veel beenderen in de bomtrechter, ter grootte van een mansbeen, vol gens de heer Brinks. De kuil is ge dicht en de botten zijn weer bedol ven onder de aarde. Vlak bij de boer derij op de bodem van de Oude Schipbeek lagen ook veel botten. Zo veel, dat het vee er eigenlijk niet kon drinken. De beekarm is ge dicht tijdens de E-8 werkzaamheden en er hangt weer een sluier over h,et mysterie van de plek bij de Oude Schipbeek. In een volgend artikel ver telt de heer Brouwer over de hier ge vonden „Raatakkers", die het be wijs leveren, dat er hier in de tijd van de Germanen en hun nazaten, in onze gemeente al groepen men sen woonden, die aan „landbouw" deden. De kruisverenigingen vestigen er de aandacht op, dat vakantiegangers, die in hun woonplaats regelmatig hulp ontvangen van een wijkverpleeg ster, deze verpleeghulp in over leg met de huisarts en de wijkver pleegster én in overeenstemming met plaatselijke regelingen ook kunnen verkrijgen op het vakantie-adres. Dit kan bijvoorbeeld het geval zijn voor het geven van injecties. De behande lende arts dient dan de betreffende vakantieganger een briefje met eni ge gegevens mee te geven. Wanneer iemand tijdens de vakan tie ziek wordt en een arts raad pleegt, kan zonodig op vertoon van de lidmaatschapskaart van een kruisvereniging, ook de hulp van een wijkverpleegster worden verkregen. Als men nog niet lid is van een kruisvereniging, behoort een zoge naamd noodlidmaatschap te worden aangegaan. Buitelanders, die in ons land hun vakantie doorbrengen, kunnen bij ziekte eveneens hulp van een wijk verpleegster verkrijgen. Ook die pa tiënten dienen eerst een arts ter plaatse te consulteren. Deze kan d« patiënt indien nodig naar een wijk verpleegster van één der kruisvere nigingen verwijzen. Het team van de Holtense Schiet vereniging „De Eendracht" dat be stond uit de heren J. Haan, J. A. Aan stoot, G. Jansen en B. Brinkman is op de Ned. Kampioenschap?- „Luchtbuks" te Groenlo in de klase op een zeer eervolle 9e plaats geëindigd. Te Utrecht is voor het examen „Coupeuse" geslaagd mej. J. Vukkink, Schoutenstraat 24. Zij werd opgeleid door mevr. M. Bekkernens- Meesterberends, Kozakkenstraat 34, lerares-coupeuse Haarlemse Mode vakschool. Er bestond van de zijde der oudesr zaterdagavond grote belangstelling voor de jaarlijkse uitvoering van de leerlingen van de muziekschool „Hol- ten-Rijssen en Omstreken". De voorzitter van het Stichtings bestuur de heer P. J. Otte sprak een welkomstwoord en stond in z'n ope ningswoord stil bij de financiële po sitie van de muziekschool die wil ze bestaan blijven, in de nabije toe komst moet kunnen rekenen op een belangrijk hogere subsidie van de ge meenten. ten het vele malen met appalus be loonde programma met „Uber den Wellen", „Blowin in the Wind" en „Plaisir d'Amour". In een kort slotwoord werd het le rarenkorps en de leerlingen dank ge zegd door de heer P. T. de Ridder, lid van het bestuur der muziekschool. Al met al een zeer geslaagde avond en een succes voor de uitvoerende leerlingen en de docenten van de mu ziekschool die deze avond weer dui delijk haar bestaansrecht heeft be wezen. Neanderthalers op jacht Routekaartje Twente vignet. De boeren die bezoek kunnen ontvangen hebben dit bord goed zichtbaar op het erf of bij de uitrit van de boerderij neergezet. Met betrekking tot de te bezoeken bedrijven willen wij graag nog een paar opmerkingen maken. Tijdens het melken zult U vermoede lijk weinig borden aantreffen langs de route. Dit is nl. het ogenblik dat rust rond de koeien noodzakelijk is, om de melkgift niet te verstoren. Ook is het mogelijk dat tijdens het hooien of tijdens de graanoogst de boer wei-, nig tijd heeft om de bezoekers te woord te staan. Niettemin zal hij, als hij het OLM-bord heeft geplaatst, wel bezoek kunnen ontvangen, opdat men ook het bedrijf in volle werking zal kunnen zien en meemaken. De mogelijkheid is ook aanwezig, dat U op een bedrijf een varkensstal of pluimveehoek niet van binnen kunt bekijken, omdat dit de rust in de stallen tussen de voertijden teveel zou verstoren. Voor de produktiviteit van de dieren is dit nadelig. Komt U toevallig tijdens het voeren, dan kunt U uiteraard wel de stallen van bin nen bekijken. We nemen aan dat U voor bovenstaande begrip wilt heb ben. In een met foto's van boerderii-typen verluchte folder, die voor de prijs van een gulden verkrijgbaar is bij 't secretariaat van de OLM zijn vijf kaartjes met routebeschrijvingen op genomen door hel Overijssels land schap. In het boekje zijn ook nog tal van wetenswaardigheden over de landbouw en tuinbouw in Overijssel opgenomen. De routes kunnen worden gereden in de maanden juni, juli en augus tus. De bedrijven kunnen worden be zocht op de dagen: dinsdag, woensdag, donderdag en zaterdag. De bedrijven, die kunnen worden be zocht zijn herkenbaar aan een wit bord van 80 x 60 cm met het OLM- Routekaartje Salland g Ter gelegenheid van het 100-jarig bestaan van de Overijsselsche Land bouw Maatschappij (O.L.M.) en het 40-jarig bestaan van de Nederland se Bond van Plattelandsvrouwen, af deling Overijssel, welke jubilea in juli worden gevierd, is besloten als een van de activiteiten van de jubileum viering, een 5-tal toeristische routes uit te stippelen in Overijssel. Deze routes staan los van de ANWB-routes in Overijssel. Wel vallen -enkele rou tes gedeeltelijk samen met de ANWB- j routes zoals uit de routebeschrijvin- en blijkt. De opgestelde routes, die Nf» lengte variëren van 45 tot 90 km, 3 lopen gedeeltelijk door landschappe lijk fraaie gebieden, deels door agra rische gebieden, die op zich weer 'n onderdeel vormen van het mooie Overijsselse landschap. Rijders van deze routes worden in de gelegenheid gesteld om tijdens de rit land- en tuinbouwbedrijven en fruitteeltbedrij- ven te bezoeken. Het doel van deze toeristische routes is om de burgers en de vakantiegangers kennis te la ten maken met de landbouw door ge- iprekken met boeren en boerinnen, die hun bedrijf openstellen voor be zoek.

Holtens Nieuwsblad | 1971 | | pagina 3