T1ULI EH3 BllEUVv3DLny Verenigd College blij met Boer-W atergraaf Voorlopig bestuur Stichting Sociaal-Cultureel werk WAARDERING Directeur Mud: „Schoolonderzoek belangrijke factor bij HAVO- en MAVO-examens" Watergraaf Kottelenberg geïnstalleerd: Schipbeek voor hem nummer één Tweede hearing had succes Glanzende successen voor „HMVen drumband f-: j ONZE AGENDA Kerkdiensten Geslaagd voor dameskapster ligt open Gevonden en verloren voorwerpen Reeds honderd twee en twintig gelukkigen Medische dienst Weekenddienst Tandartsen Weekenddienst dierenartsen Spreekuur Maatschappelijk Werker Gezinsverzor gin g Storingsdienst GEB Wachtdienst Slachthuis Brandmelding Uit de bocht gevlogen Oriënteringsrit Men kam nu aain de slag Weg naar topconcours Duif van J. Paalman, Look, eerst van Noyon Diploma-uitreiking Scholengemeenschap UAITEIIC UICIIUfCDI MI H b mm iilBB hbSwBI ibi pb bi hiii h êbpbl b m Houcn yBtf H hB m| EH |Hm ^StfGBF HV Redacteur en Administratie: Gaardenstraat 17, Tel. 1533 Advertentieprijs 24 cent per mm (bij contract lager) Abonnementsprijs j 5,— per half jaar, f 10,— per jaar Betaling op giro 875587 van de Raiffeisenbank te Holten, t.g.v. Holtens Nieuwsblad Zaterdag 19 juni J.OO - 10.30 uur vm. schoolviswedstrij- den aan de Wippert (zie ber.) Zondag 20 juni 14 uur Oriënteringsrit M.A.C. „De Holterberg" vanaf clubhuis café „De Bigster", Stationsstraat (zie adv.) 19,30 uur dansen in Dancing Boode te Bathmen (zie adv.) Dinsdag 22 juni 19.30 uur Raadsvergadering ten ge- meeiïtehuize (zie agenda). Zaterdag 26 juni t.m. 3 juli H. Haan en Zn. wegens vakantie ge sloten (zie' adv.) Zaterdag 3 juli 9.00 uur v.m. Grote koekverkoopac- tie ten bate van ZVV „Blauw Wit" Zaterdag 3 juli t.m. 12 juli Kapsalon „Elegant" wegens vakan- tie gesloten (zie adv.) Woensdag 7 juli 20 uur Jaarvergadering van de SV „Holten" in de zaal van Hotel Hol- j iterman. Woensdag 28 juli 19 uur Autocross van d'e MAC „De Holterberg" op het terrein van de club. HOLTEN Ned. Herv. kerk: 8.30 en 10.15 uur Hulprr. A. Schellevis. Geref. kerk: 8.30 uur en 10.00 uur ds. S. G. Bloem van Ommen, 19.15 uur ds. Van Heijdt van Pesse (Dr.) Bed. H.A. en dankzegging. In alle Öiensten is 't ene offer voor de vluch telingen uit Pakistan. Bij de uitgang collecte „Eigen Kerkgebouw". Tijdens de 2e dienst in beide ker- ten oppasdienst en na afloop „kof- fieuurtje" voor de zomergasten resp. in het gebouw Irene en Gebouw Re- hoboth. R.K. Kerkdienst: 9.30 uur in het ge bouw Irene (Eucharistieviering). NIEUW HEETEN R.K. Kerk. Zaterdagavond 19.00 u. Zondagmorgen 8.00 uur en 10.00 u. DIJKERHOEK Bethanië: 10.30 uur de heer Braune pan Goor. DKKENBROEK Ned. Herv. kerk: 9.30 uur ds. Koo- inan van Waalwijk. MARKELO „Bly dat we weer een boerenwatergraaf hebben." Dit zei de heer H. Beldman gister avond in het Verenigd College van de Schipbeek en het was de teneur van alle toespraken die er gehouden werden by de installatie van de heer H. Kottelenberg als opvolger van de heer G. J. Berendsen. Het Deventer Dagblad schrijft ver der over deze installatie: Eerst de waarnemend watergraaf, de heer J. van der Veen. Dat Gede puteerde Staten en de Kroon gehoor hadden gegeven aan de aanbeveling van het Verenigd College was een blijk van vertrouwen in het bestuur van het waterschap. Hier wenste men iemand uit eigen kring die de problemen en de ontwikkelingen op het platteland goed kent. Dat was het geval met de heer Kottelenberg die in ruilverkavelingscommissies, als raadslid en als bestuurslid van verenigingen een rijke ervaring had opgedaan die het waterschap ten goede zal komen, temeer omdat hij ook hier geen vreemde is. Hij zat reeds twintig jaren in het Verenigd College. Spreker wilde bij deze gelegenheid niet ingaan op de problemen van het waterschap maar wel zegen dat de ze door goede samenwerking tussen het dagelijkse bestuur, het Verenigd College en het personeel kunnen worden opgelost. Nadat hij bedankt had voor de goede samenwerking in de periode waarin hij waarnemend watergraaf was geweest overhandig de spreker de voorzittershamer aan de heer Kottelenberg. De nieuwe watergraaf zei dat het een grote dag in zijn leven was. Zijn benoeming was de kroon op zijn le venswerk in vele functies. Hij wist dat hij een zware taak op zich had genomen en dat het moeilijk was zijn voorganger te evenaren. Hij was dankbaar voor de bloemen die hij van de familie Berendsen had ont vangen. In het Verenigd College had hij altijd een goede sfeer meege maakt en hij hoopte dat het zo zou blijven. Wat het belang van het water schap betreft merkte hij op dat een goede waterbeheersing onmisbaar is voor een grotere produktie in de landbouw, en ook een algemeen be lang is uit een oogpunt van milieu hygiëne. De kosten echter moeten zo laag mogelijk gehouden worden. Daarom moet het waterschap zo economisch mogelijk werken. Namens het dagelijks bestuur en het Verenigd College bedankte de heer Kamphuis de heer Van der Veen voor zijn werk als waarnemend watergraaf. WELKOM De nieuwe watergraaf werd daar na verwelkomd met korte toespraak jes namens de kiesdistricten door de heren Groothornte (Neede), Schot- tink (Markelo), Beldman (Bahtmen- Holten) en Reilink (Dortherbeek) Daarbij werd door Beldman gezin speeld op zijn boer-zijn en op de vraag of hij niet teveel hooi op de vork had genomen. De heer Kotte lenberg antwoorde dat hij het boer- zijn nu wel kon vergeten en dat hij nog enige andere dingen aan de kant zou zetten. „Numer één is nu de Schipbeek." Toen de heer Hasewinkel het woord nam verwachtte men een ge dicht, maar dat bewaarde hij voor de bijeenkomst na de vergadering waarvoor de heer Kottelenberg de aanwezigen had uitgenodigd. Hij merkte wel op dat hij als lid van het Verenigd College sinds 1938 zes wa tergraven en waarnemend watergra ven had meegemaakt en dat hij hoopte dat de zevende zijn laatste zou zijn. In de ruilverkaveling had de heer Kottelenberg de proef door staan maar hij hoopte wel dat hij als watergraaf niet zo hard zou worden als de Romeinse keizer Nero die als jongen een heel teer kereltje was ge weest. KLUSJES Namens het personeel van het wa terschap wenste de secretaris, de heer Ruys, de heer Kottelenberg ge luk met zijn benoeming. Hij zou nog ervaren dat er naast de grote pro blemen ook allerlei kleine moeilijk heden en klusjes zijn die de water graaf moet oplossen. Het personeel zal proberen hem op de beste ma nier daarbij te helpen. Tenslotte zei de heer v. d. Veen dat hij zijn werk als waarnemend water graaf met genoegen had gedaan al was de droevige dag van het overlij den van de heer Berendsen in zijn achterhoofd steeds blijven meespe len. De vergadering werd bijgewoond door de heren Rohaan en Koops als vertegenwoordigers van het gemeen tebestuur van Markelo. Bij deze ge legenheid werd het nieuwe meubilair van de vergaderzaal van het water schapsgebouw in gebruik genomen. Omdat ook in andere vertrekken vernieuwingen zijn aangebracht werd het gebouw van een alarminstallatie voorzien. Er is wel geen geld aanwe zig maar inbrekers kunnen er scha de aanrichten. Aan de agenda werden twee pun ten toegevoegd. Goedgekeurd werd een lening van f 750.000 van de Wa- terschapsbank a 8 pet. voor de vaste financiering van de werken Noordijk- Gelselaar en voor de aanschaffing van een nieuwe dragline van f 102.600 waartoe ook werd besloten. De dames Gerry Drent uit Holten en Hanny ter Avest uit Notter, werk zaam in kapselon Elegant te Holten slaagden te Hengelo voor het bedien dendiploma dameskapster. De Holtense Muziekvereniging HMV en de Drumband van HMV hebben zaterdagmiddag op het In ternationaal Concours georganiseerd door de muziekvereniging „Kunst na Arbeid" te Hardenberg schitterende prestaties geleverd. HMV kreeg voor de prestatie van de mars „Berner Jubilaum" van de jury. die bestond uit het drieman schap Egberts, Jansen en Vlijm, een zeer royale eerste prijs (113'/a punten van het maximaal te behalen aantal „met lof". Ook de drumband van van 120), alsmede de aantekening HMV kwam o.l.v. tamboer-matre Lieuwe Meinsma tot een zeer correc- Gevonden: parapluie, engelse sleu tel, regencape, kinderjasje, parapluie in map., verzekeringsbewijs GLW- 517. Verloren: tankdop met slot, grijze trui, leesbril, sjaal. De waarnemend watergraaf, de heer J. van der Veen (mid den) overhandigt de nieuwe te en magnifieke uitvoering zowel van de staande als de lopende mars. Voor de staande mars „Drums a gogo" van Egberts gaf de jury 1087: punten en de lopende mars „Ons Drenthe" eveneens van Egberts werd met 1007: punten gewaardeerd. To-: taal 219 punten (maximaal te beha len 240 punten). De band kreeg een eerste' prijs met aantekening „met lof". Zowel het muziekkorps als de drumband zijn thans gerechtigd om het volgend jaar deel te nemen aan het Topcon- cours „Marswedstrijden". Dat het zaterdagavond feest was in Holten laat zich begrijpen. Het korps en de drumband maakten vanaf het OAD-busst>ation een mars naar feest zaal „Vosman" aan de Oranjestrat, waar de officiële huldiging plaats vond. Burgemeester mr. W. H. Enklaar, ere-voorzitter van HMV, die kwam gelukwensen namens het gemeente bestuur, toonde zich zeer ingenomen met het behaalde succes. Hij plaats te de schijnwerper op tamboer-mai- tre Meinsma, die zich jaar in jaar uit steeds vol enthousiasme blijft inzetten voor de drumband en hij gaf een extra schouderklopje aan die le den van HMV, die reeds meer dan 40 jaar hun partijtje mee blazen. Namens de Supportersclub HMV werd het woord gevoerd door voor zitter J. Wiggers, die tevens geluk wenste namens „Holtens Gemengd Koor" en de Chr. Gem. Zangvere niging „Soli Deo Gloria". De heer Meinsma sprak woorden van dank tot de instructeur van de drumband, de heer Van Wakeren te Deventer, die het lukte om de eigen lijk voor amateurs tè zware nummers er in te krijgen. Toen we de lopende mars hadden „gemaakt" heb ik m'n jongens een knipoogje gegeven, ik wist toen dat het goed zat, zo zei hij. HMV's voorzitter A. Westerik dank te met enkele woorden voor de spon tane huldiging en hij dankte tevens de dirigent van HMV. de heer Henny J. Fransen en instructeur Van Wake- ran. watergraaf, de heer H. Kotte lenberg, de voorzittershamer De heer Mud wees er verder op, dat de uitslag pas te bepalen is, als de cijfers van het centraal schriftelijk definitief bekend zijn. Vandaar de wachtperiode, die veel kandidaten lang is gevallen. De spanning is nu echter geweken. Het doet echter niets af aan de belangrijkheid van het mo ment, dat ieder het diploma als offi- Zaterdag, vanaf 12 uur tot maandag morgen 8.00 uur: E. van der Zijpp, Pastoriestraat 50 tel. 1870 (alleen voor spoedgevallen). Dienst wijkverileging: za. 19 juni en zondag 20 juni: Zr. J. E. Duncan, tel. 1436. Zondag tussen 12.00-14.00 u. Zaterdag, 19 juni en zondag, 20 juni E. A. Witkop, Wierdensestraat 118, Rijssen tel. 05480-2260 van 18.00 tot 19.00 uur (alleen voor spoedgeval len). Zaterdag, 19 juni en zondag 20 juni: Th. A. Oostenbrug, Diessenplasstraat tel. 1515. 's Ochtends can 9-10 en 's middags van 2-3 op vrijdag in het Groene Kruisgebouw tel. 1436. Elke inorgen behalve zaterdag, van 9.00-10.00 uur bij Mevr. C. Knijff-Dek- ker tel. 1438 b.g.g. tel. 1799 mevr. Beldman-Aanstoot. Zaterdag. 19 juni t.e.m. vrijdag. 25 juni buiten de diensturen Èlec- tra: H. Huisman, Kolweg 42. telef. 1498. Gas: J. Bosschers, Beuseberg- 129 tel. 1945. Vrijdag, 18 juni t.e.m. zondag, 20 ju ni keurmeesters buiten de dienst uren Dijkstra, Schoolstr. 5 tel. 1833. Maanlag, 21 juni t.e.m. zon dag 27 juni: H. J. Moleman, Lageweg 13 tel. 1974. Aangifte gestorven dieren op zater dag van 9 tot 11 uur aan het slacht huis tel. 1318. Overdag: Tel. 1352 (Politiebureau), 's Nachts: tel. 1224 (G. W. Knapen) b.g.g. tel. 1325 (G. ter Harmsel). van het verenigd college van het waterschap De Schipbeek. cieel stuk in ontvangst mag nemen. Sprekende over het schoolonder zoek, zei de heer Mud, dat de school meer invloed op het examen heeft door een zekere gebonden vrijheid, om zelf tentamens samen te stellen en af te nemen, die de helft van de examenuitslag vormen. De eerste ervaringen zijn o.m., dat de schoolonderzoekcijfers zeer be langrijk zijn, want 't centraal schrif telijk is moeilijk in verband met de landelijke niveaubewaking. Regel matig werken tijdens laatste school jaar is noodzakelijk ter verkrijging van gunstige resultaten van het schoolonderzoek en als basis van 't centraal schriftelijk examen. De examenuitslag is veilig te stellen via een prima schoolonderzoek. Regel matig schoolbezoek na sluiting schoolonderzoek heeft tot gunstige resultaten bij het centraal schrifte lijk, onregelmatig schoolbezoek daar entegen tot ongunstige resultaten ge leid. Het centraal schriftelijk examen via „multiple choice" noemde de heer Mud voor sommige kandidaten een moeilijke hindernis. De resultaten waren als volgt: Mavo-3 21 kandidaten, 16 geslaagd, 1 afgewezen, 4 herexamen. Mavo-4 69 kandidaten, 56 geslaagd 5 afgewezen, 8 herexamen. Havo-5 52 kandidaten, 43 geslaagd, 6 afgewezen, 3 herexamen. Totaal 142 kandidaten, 115 geslaag den, 12 afgewezen, 15 herexamen. Aannemende, dat een gedeelte van de herexamenkandidaten slaagt (van 7 is inmiddels bekend, dat dit het geval is) noemde de heer Mud het een succesvolle examenuitslag. Over de hoofden van de kandidaten heen wilde hij dan ook gaarne het lera renkorps feliciteren met dit succes en zijn waardering uitspreken voor de serieuze aanpak van de proble men, die in zo'n eers'e jaar school onderzoek besloten liggen. Vele pro blemen moesten opgelost worden nl. hoeveel tentamens, in welke vorm, welke waardering, enz. V erantwoordelijkheid De verantwoordelijkheid, nu bin nen de school gebracht, drukt zwaar naar twee kanten. Verantwoordelijk heid ten aanzien van het niveau der examens en het behoud van het ni veau van de uit te reiken diploma's en aan de andere kant het belang van de kandidaten, die een eerlijke kans moeten hebben, binnen het be reik van hun capaciteiten, de begeer de diploma's te behalen. De heer Mud wees dan ook op de grote betekenis van zo'n officieel stuk, wenste de geslaagden veel suc ces op hun verdere weg, dankte de collega's, die hun steentje hebben bij gedragen en de examinatoren, die als wijze mannen hun diensten heb ben verricht. Na de uitreiking van de diploma's bood de ouder comm. i ci e een boek aan voor de best geslaagde Mavo-3, mej. A. M. Geurts, en twee Mavo-4 ge slaagden t.w. de jongens H. Bakker en M. Schaap. Van de Havo-geslaagden kreeg Jan- nie van der Steen een boek van de Franse ambasade en Wim Toome- man een boek van de Duitse ambas sade. In de nacht van zaterdag op zon dag, is een personenauto bestuurd door G. -T. K uit Zwolle, die met drie andere inzittenden op weg was naar de camping „De Holterberg" van de heer L. Veneklaas, op de Raaherweg bij Volkerink uit de bocht gevlogen. Alle inzittenden mej. J. K. een zuster van de bestuurder met haar vertoonde en een vriend, werden allen Echt gewond. De '.mind van de verloofde is nog per zieken auto naar het ziekenhuis in Deven ter vervoerd, maar kon direct terug keren, omdat zijn kwetsuren niet van- ernstige aard waren. De auto is, door de smak f^een waj me^ kreupelhout, geheel vernield. De MAC ..De Holterberg" organi seert op zondag 20 juni a.s. een ori ënteringsrit voor auto's, motoren en brommers door de mooiste omstre ken van Holten. Hoofdprijs is een buitenlandse reis per touringcar voor twee personen. De start vindt plaatt om 14.00 uur bij het clubhuis. Café „De Biester" aan de Stationsstraat. Verwezen wordt naar de aankondi ging in dit nummer. Er komt in Holten een Stichting voor sociaal-cultureel werk, aartoe is dinsdagavond in een vergadering van de voorbereidings- ommissie met een aantal bezoekers, voornamelijk jongeren, in irincipe besloten. Er is een voorlopig bestuur gekozen, dat' de prichting van de stichting zal voorbereiden door het opstellen •an o.a. een stichtingsakte en van alles, dat met de bestuurlijke pzet verband houdt, om vervolgens de nodige activiteiten te ntplooien. Bij die activiteiten wordt o.m. gedacht aan creatieve 'orming, ontwikkeling en ontspanning, culturele vorming, vrije- ijdsbesteding en vakantiewerk voor de 'jongere schooljeugd', infor matie en voorlichting van personen en groepen, discussiegroepen, juurtbeïnvloedende activiteiten en dergelijke. ,De vorming van 't voorlopige be tuur was geen eenvoudige zaak, haar onder leiding van de heer F. je Wit, directeur van Cebeco, kwam pen er na veel plussen en minnen pch uit. [IEN BESTUURSLEDEN Het voorlopig bestuur bestaat uit personen beneden 25 jaar t.w. W. Addink, H. Stam en mej. Minie ensen, drie personen zijn de ouders an jonge kinderen t.w. Mevr. M.. ammeraat-Staal, mevr. G. N. Vogt- ooyaekkes en Kees van Bruggen en rie belangstellenden en maatschap- elijk deskundigen t.w. mevr. C. K. Enklaar-van Andel, C. Vogely, Kaan en na afloop van de verga- ering werd hieraan nog toegevoegd H. van Engbrink. Als adviseurs jllen fungeren de heer A. II. van Üpen, prov. jeugdwerkadviseur der ed. Herv. kerk in Overijssel, en G Reilink, plaatsvervangend direc tor van de Coöp Raiffeisenbank. Van de zijde van de jongeren was ïorgesteld om 12 bestuursleden tc 'ezen t.w. 1/4 beneden 20 jaar, 1/4 M 20-25 jaar, 1/4 ouders van jonge «deren, 1/4 belangstellenden. 'e heer Van Pijpen wees er op, at jonge mensen van b.v. 16, 17 en 'ar zich niet zo thuis voelen in zo'n ichtingsbestuur. Zij zullen daarin niet zo gelukkig zijn en beter werk kunnen doen in de te vormen werk groepen. De opmerking, dat men de kiesgerechtigde leeftijd toch ook naar beneden wil brengen, om de jongeren meer inspraak te geven, vond geen weerklank. Wel werd de formulering zodanig gewijzigd, dat in de stich- tingsacte zal worden opgenomen, dat iedere groep tenminste 3 personen van het bestuur deel zullen uitma ken. WERKGROEPEN De heer Van Pijpen had tevoren ge wezen op de grote betekenis van de werkgroepen voor de verschillende activiteiten van de stichting. Zij gaan werken en komen met de problemen by alg. bestuur, dat aan de hand van de bevindingen het beleid be paalt. Dat bestuur zal ook de prio riteiten moeten bepalen van de za ken die zullen worden aangepakt. Deze tweede hearing had plaats naar aanleiding van het besluit ge nomen in de bijeenkomst van maan dag, 10 mei, toen de vergadering be zwaren maakte tegen de op het po dium aangeslagen .stellingen' omdat men daarvan niet van tevoren ken nis had kunnen nemen de voorbe reidingscommissie toezegde deze „stellingen" in gestencilde vorm te cullen toezenden aan de verschillende jeugdgroepen en ze te doen opnemen in de plaatselijke pers. Tegen de inhoud daarvan werden nauwelijks bezwaren ingebracht. Op een vraag of de stichting zelf socië teiten in het leven gaat roepen, werd vanaf de bestuux'stafel geantwoord, dat dit in eerste aanleg niet het ge val is, maar dat men b.v. wel finan ciële hulp zou kunnen verlenen, ter wijl grote waarde gehecht moet wor den aan het werk van de man of de vrouw, die het werk zou kunnen be geleiden. SUBSIDIE Voor de vakantie moet de aanvra ge om subsidie de deur uit, hetgeen thans kan geschieden door de „stich ting in oprichting". Het werk van de stichting staat en valt, met een gebouw werd o.a. opge merkt. Medegedeeld werd, dat er 'n onderhoud geweest is met B. en W., die alle medewerking hebben toege zegd, maar niet gezegd hebben „er staat al een gebouw". Door deze opmerking kwam wel vast te staan, dat zo'n gebouw niet zal moeten zijn een „dorpshuis", waar over in de raad al zo vaak gespro ken is. Een dorpshuis is n.I. geen jeugdgebouw, het sluit niet aan by de gedachten en de sfeer van de jeugd. De activiteiten kunnen op meerdere plaatsen worden uitgeoe fend. De stichting zal zelf niet in staat zijn een gebouw te stichten, maar men kan een gebouw huren, waarvan rente en aflossing subsidia bel zijn. Het kinderclubwerk is al in voorbereiding en kan van start gaan, wanneer in de raad het voor stel wordt aangenomen om het nood- lokaal van de openbare kleuterschool op de Kol hiervoor te bestemmen zo werd medegedeeld. VERENIGINGEN Voorzitter De Wit vroeg na de pau- i ze „worden bestaande verenigingen aangetast door de stichting". Uit de ontbrekende reactie bleek, dat de vergadering daarvoor niet bevreesd was. Men kwam toen aan het hete hang ijzer om een voorlopig bestuur te kiezen. Door middel van de inleve ring van briefjes met namen van kandidaten en 't daarop volgende ge sprek over de wenselijkheid om be paalde personen in dat voorlopig be stuur te benoemen, kwam men tot een zoals uit het applaus bleek voor allen bevredigende oplossing. De jury waardeerde als volgt: Berner Jubilaum mars (H.M.V.) Algehele muzikale en technische uitvoering: 97* 97: 9 Klank, klankverhouding en zuiverheid 97: 97: 97: Tempo en opvatting 10 10 97» Marsorde, discipline, presentatie 97: 97: 97: Totaal 1337:, le prijs met lof. DRUMBAND: Werk stilstaand „Drum a gogo": Algehele muzikale en technische uitvoering: 9 9 9 Klank, klankverhouding en zuiverheid 9 9 9 Tempo en opvatting: 9 9 9 Marsorde, discipline en presentatie 9 9 97: Werk lopend „Ons Drenthe": Algehele muzikale en technische uitvoering: 9 9 9 Klank, klankverhouding en zuiverheid 9 9 9 Tempo en opvatting 97: 10 97: Marsorde, discipline en presentatie 9 9 97: Totaal 219 punten, le prijs met lof. De postduivenvereniging „De Berg- vliegers" nam met 62 duiven deel aan de wedvlucht vanaf Noyon, af stand 385 km. De duiven werden om 6.30 uur gelost met zuid-westen wind. Aankomst eerste duif van Jan Paal man, Look, om 11.50.56. Aankomst 'aatste duif 12.26.49 De uitslag was: 1. Jan Paalman, Look, 2. H. van Peek 3 9-16 Gebr- Willems, 4-10 G. J. Schuiterd, 5. 6-8 L. Gazan. 7-12 -14 G. Steunenberg, 11. Joh. Paalman, 12. A. ten Dam en 15. W. Aaftink. Nadat de examenkandidaten voor Mavo-3, Mavo-4 en Havo van de open bare scholengemeenschap enkele dagen geleden de schriftelijke uitslag thuis hadden ontvangen, had in de aula van de school de uitreiking van de diplo ma's plaats in aanwezigheid van de leerkrachten, de ouders en andere be langstellenden. Met het aanbieden van zijn gelukwensen aan de geslaagden en hun ouders, wees de directeur, de heer R. Mud, op de andere gang van zaken bij deze examens voor het eerst dit jaar, als gevolg van het schoolonderzoek en het centrale schriftelijke examen. De gevolgen zijn o.m. dat de cijfer* van het schoolonderzoek een.belang rijke betekenis krijgen. Zij worden vastgesteld en opgestuurd naar de inspec teur van het onderwijs om waarborgen te scheppen voor een objectieve be oordeling en ter bewaking van het niveau. Het centrale schriftelijk examen vormt het sluitstuk. De correctie geschiedt volgens bindende normen, ge deeltelijk via de computer, gedeeltelijk door handcorrectie door eigen leraar en een leraar van een andere school. De cijfers van het schoolonderzoek en het schriftelijk worden reglementair gemiddeld tot uitslagcijfer. De uitslag bepaling is derhalve een administratieve zaak, die plaats vindt door toepas sing van uitslagregels uil het reglement. Bespreekgevallen, een goed woord je doen en dergelijke, zijn er niet bij.

Holtens Nieuwsblad | 1971 | | pagina 1