Seizoen waren markt had een goede start DORPSSCHOOLKLASSEN TUSSEN DE WIELEN Zesde klas Dorpsschool bewondert techniek i Opening door de burgemeester Spaaroverschot ondanks inflatie Bondsspaarbank boekte ruim f 400.000,- winst Geef voor Uw Roode Kruis Werkloosheid gew. Deventer vertoont lichte stijging Reeds gezellig druk Bromfietser botste op auto Oriënteringsril door de mooie natuur Toneelstuk in studie bij OCH OLM reist naar België RAADS VERGADERING PJGO-afdeling koos nieuw Ixestuurslid Dijkerlioekse schooljeugd naar Rotterdam Duif Gebr. Willems eerste van Roozendaal Bromfiets gestolen Vrijdag 21 mei 1971 S -3- Burgemeester mr. W. H. Enklaar, heeft vrijdagmiddag onder grote belangstelling de seizoenwarenmarkt, een weekmarkt, die voorlopig tot oktober gehouden zal worden, officieel geopend. Dat gebeurde aan het begin van de Kerkstraat, die door de vele bezoe kers tussen de mannetje aan mannetje staande kramen een bijzon en zeugen was goed. In zijn toespraak herinnerde bur gemeester er aan, dat in 1951 het marktwezen in Holten in verval is geraakt omdat van de in 1930 inge stelde veemerkten, slechts de Mei- markt nog enige betekenis had behou den. Oprichter en animator van de ze veemarkt was de heer Jacob Pa- grach, die evenals de toen fungeren de bestuursleden H. Wansink, J. W. Kevelam. G. J. Aaftink, J. Wegsta- pel) niet meer in leven is. Slechts de secretaris van de marktcommissie, de heer Beijers, is van '30 af in func- i tie gebleven. ,,Het moet voor hem dan ook wel een bijzonder vreugde volle dag zijn, dat door deze seizoen warenmarkt weer nieuw leven is in geblazen in het marktwezen te Hol ten", aldus Mr. Enklaar. Wijzende op de beduchtheid van de middenstand voor concurrentie van de markt, wees de burgemeester op de geheel ande re ervaring in veel kleine gemeen ten. ,,Als het bij de een regent, drup pelt het bij de ander", zei Mr. En klaar, die verder verklaarde, dat het gemeentebestuur erg verheugd is, dat de heer Klein Velderman en de zij- Vrijdag 14 mei was goed in het ge heugen gegrift. Vele kinderen had den maandelijks gespaard, terwijl een groep ineens voldeed voor het jaarlijkse schoolreisje en nu was de blijde dag aangebroken! —•Onder leiding van hun eigen mees- ter, die geassisteerd werd door nog een paar mensen uit de schoolkring, een hele dag weg! Samen iets bele ven, veel zien, iets ontvangen, sa men eten, drinken, spelen enz... Wie kan dan van te voren normaal sla gen? y Per O.A.D. bus ging de derde klas naar het zuidwesten en de vijfde in westelijke richting. Hier volgen nadere bijzonderheden. Derde klas Hoewel het weer het ergste deed jvrezen, vertrok de derde klas niette min vol goede moed in de richting ;Zwolle. Vlak voor Urk werd even halt gehou den bij het museum op het oude Schokland, waar prachtige stenen lagen tentoongesteld en beenderen van uitgestorven dieren werden beke ken. De tijd was hiervoor eigenlijk iets te kort want we moesten verder naar Drk. Allereerst namen we een kijk je in de visafslag, waar ons de snoe ken werkelijk om de oren vlogen. [Natuurlijk konden sommigen de ver leiding niet weerstaan een haring naar binnen te laten glijden of een .^Palinkje mee te nemen. J Kort voor de middag stopten we in "ÈEmmeloord, om daar de waterto gen te beklimmen. «jBoven gekomen hadden we een fenorm uitzicht over de wijde om- .geving en speelde het carillon een wijsje. Daarna werd koers gezet naar Giet hoorn. tussen het Beulakker- en het Belter Wijde door arriveerden we bij de aanlegplaats om scheep te gaan. ipOp onze tocht kwamen we langs broe dende vogels en de fuiken van een pa- Hingvissers. Na veel schommelen en een enkele natte voet konden we toch droog onze reis voortzetten. Ons laatste doel was het bekende ,,de Elf Provinciën". Al gauw waren wip- !«n schommel veroverd door de meute, poen eindelijk bijna ieder rood aan- 'gelopen was en nog wat voortzeulde, I ;s'apten we in en koerden op ons nest f terug. De reis was rond Vierde klas Met een zonnig humeur, doch helaas in stromende regen vertrok klas 4 op Vrijdagmorgen om 8 uur richting pltrecht op 't jaarlijkse schoolreisje. Tijdens dc gezellige busrit via De venter, Apeldoorn en Amersfoort werd :*r luid, maar toch wel beschaafd dc Nederlandse toptien gezongen Domtoren in Utrecht was het •erstt reisdoel. Wat was men moe, nen doorgezet hebben om deze markt tot stand te brengen. Onderzijds dan ken wij de heer Böhnke. hoofbestuurs- lid van de Centrale Vereniging voor de Ambulante Handel, dat hij ons met raad en daad bijgestaan heeft. Als V.V.V. vinden wij deze markt een goede zaak voor de zomergasten, die in groten getale in Holten vertoe ven, waardoor de bevolking meer dan verdubbeld wordt. Spreker wilde de marktkooplieden bijzonder hartelijk bedanken en sprak de hoop uit dat de markt een lang leven beschoren zal zijn. Lint Het bijna tweejarige kleindochter tje van de secretaris der Marktcom missie, Sanneke Beijers, bood de bur gemeester een schaar aan waarme de deze het lint doorknipte en waar bij deze de markt voor geopend ver klaarde. De heer Böhnke sprak zijn dank uit voor het vertrouwen, dat in zijn or ganisatie is gesteld. Hij zeide voor collega's en marktbezoekers te ho pen, dat de bekende slagzin ,,Op de markt is Uw gulden een daalder waard" volledig bewaarheid zal wor den. Beide sprekers waren namens de marktcommissie door de heer Beijers ingeleid. Er is al een aantal jaren ge- men de 436 treden van dc toren had beklommen. Ter ere van het bezoek uit Holten werd de grote klok geluid. Beneden wachtte een welverdiende consumptie en verfrist ging het naar het Spoorwegmuseum. De miniatuur spoortrein m. seinlichten beweegbare brug e.d. trok veel aandacht. Ook mochten de kinderen even in de 2e of 3e klas van Nederlands eerste trein: ,.de Arend" zitten een retourtje Amsterdam-Haarlem kostte in de vo rige eeuw ook al 80 cent! Na al het be zichtigen was het tijd om een speel tuin te bezoeken. Bij de piramide van Austerlitz werd er een gevonden Ge lukkig was het weer wat opgeklaard Het spookhuis in deze speeltuin deed menigeen koude rillingen over de rug lopen Via de Grebbeberg bereikte de klas om 3 uur het hoogtepunt van de reis en wel het Safaripark te Arnhem Wat een belevenis om de leeuwen ga pend van de honger om de bus te zien lopen Gelukkig werden de bees ten net gevoerd en de aandacht van roofdieren voor een grote bus met in geblikt vlees werd daardoor afgeleid Opgelucht haalden de kinderen adem Nog even werd de bus opgehouden door 'n eigenwijze struisvogel, die pas na lang aandringen weg wenste vrij te maken. Een laatste blik op de gi raffes, de zebra's en de vele vogels en het grote hek sloot zich achter de bus. De aangeboden frisdrank werd met gejuich begroet, want het was warm geworden in de bus. Als klapstuk van de reis stopte deze bij de Julianatoren in Apeldoorn, een speeltuin waar je je hart kunt ophalen. De gratis bonnen voor de verschillende evenementen kwamen goed van pas want menig een had zijn zakgeld al versnoept, nog zijn laatste zakgeld al versnoept Nog een zak „patat met" tot besluit en de schoolreis liep ten einde Holten ouders en school kwamen weer in zicht en men was weer in de werkelijkheid te rug. Toch zullen velen 's avonds in bed nog even hebben nagemijmerd over deze prachtige schoolreis. Vijfde klas (Verslag van Berta Jansen, leerlinge van deze klas) Vrijdagmorgen, om half 8 vertrok klas 5 van de Dorpsschool naar Schiphol, 't Was ca. 10 uur, toen we er aan kwa men. Er stonden vliegtuigen uit ver schillende landen. Een heleboel na men daarvan waren ons al bekend, want we hebben namelijk een werk stuk over de luchtvaart gemaakt, waar we ook aandacht besteedden aan concurren ten van de KLM. Het was 'n erg mooi gezicht, al die kleuren, maar het was er een vreselijk lawaai. I k heb wel 'n stuk of 5 vliegtuigen zien opstijgen. Om elf uur gingen we op weg naar het Rijksmuseum in Amsterdam. Een he leboel schilderijen die er hingen ken den we al, want we hadden 'n dag te voren 'n filmstrook over het Rijksmu- sproken over een warenmarkt. De zaak lag moeilijk, omdat de midden stand beducht was voor schade door concurrentie. Maar overal werd ons verzekerd, dat 'n warenmarkt juist voordeel brengt, omdat er meer men sen naar de plaats toekomen en er meer kooplust ontstaat. Wethouder Klein Velderman heeft de knoop door gehakt en het gemeentebestuur warm gemaakt voor deze zaak. De markt commissie is aangevuld met o.a. za kenmensen, die niet beducht zijn voor de concurrentie. Hij dankte het ge meentebestuur, de heren Böhnke en Pral, directeur van gemeentewer ken en de nieuwe marktmeester G. J. Tuitert, die het eerst nog wel een beetje moeilijk zal krijgen. Gezellige drukte Bij de rondgang over het eivolle marktterrein stak groentevrouw Ten Velde het gezelschap gemeentebe stuur en marktcommissie een an jer in het knoopsgat, werd door een kaashandelaar 'n plakje heerlijk kaas geoffreerd en kocht zelfs de burge meester al kaas op de markt. Café houder Jansen bood een koele dronk aan. Ondertussen werden er door de marktkooplieden zoals het leek al goede zaken gedaan. De koop man in vitrages kom) niet terug. Zijn artikel is te weinig courant voor een kleine markt. Maar er staan al tal van gegadigden weer klaar om zijn plaats in te nemen. Radio Ter Harmsel was voor de Sanneke Beijers biedt de burgemeester de schaar aan om liet lint door te knippen. seum gezien. Nadat we enkele schilde rijen bekeken hadden, gingen we een rondvaart door de grachten maken, en dat was ook erg leuk. Een meneer vertelde wat, over de dingen waar we langs kwamen, en daardoor werden we wat wijzer. Na de rondvaart gingen we naar het Muiderslot, maar.... in stromende re gen. Eei'st moesten we nog een tijdje wachten en daarna werden we naar binnen geleid. Een gids, die ons rond leidde, vertelde dingen die we nu als uitdrukking gebruiken, zoals: „Hou je waffel dicht" en „Je bent de kluts kwijt". Na de rondleiding gingen we naar één van de kerkers, waar Floris de Vijfde gevangen had gezeten. Onge veer kwart voor 5 vertrokken we naar de Koningin Julianatoren'. Daar was het ook erg leuk, want er was een spookhuis," een achtbaan, een spiegel- doolhof, bootjes en nog veel meer. Zo tegen half acht vertrokken we naar huis en precies acht uur waren we er. Het was een erg leuke dag geweest. Maandagmorgen omstreeks 9.00 uur is de 16-jarige leerling van de Scho lengemeenschap J. van de L. uit hei Neerdorp. met zijn bromfiets op de hoek van de Gaardenstraat en Haarstraat tegen een passerende au to opgereden, bestuurd door M. V. uit. Varsseveld. De bromfietser viel en kreeg een diepe vleeswond aan de rechterhand. Hij moest zich onder medische behandeling stellen. De bromfiets werd vernield maar ook de auto was vrij ernstig beschadigd. Een kijkje op de markt. aanvang van de markt nog even met de geluidswagen het dorp door ge weest en verleende bij de toespraken zijn goede diensten. Vermelden wij nog, dat de markt commissie bestaat uit: de heren H. Klein Velderman, voorzitter, W. F. Bhönke, adviseur. H. J. Bouwhuis, A. Nakkers, J. Wigegrs, G. Wissink en W. Beijers, secr.-penninmees- ter. Zij zalnog worden aangevuld met twee vrouwelijke leden. De kramenverhuur werd verzorgd door de heer R. Lucas te Hengelo, die iedere week terugkomt. De M.A.C. ..De Holterberg" or ganiseerde zondagmiddag een gezel lige oriënteringsrit door de bosrijke omgeving, maar ook door de weide gebieden van Holten. Vanaf de start plaats, café „De Biester" in de Sta tionsstraat ging de tocht door het Kolcomplex, de Look, Beuseberg, Hol- terbroek, Dijkerhoek waarbij men kon kennismaken met enkele nieuwe we gen, die in het kader van de ruilver kaveling zijn aaangelegd, via de Hol terberg en de Beukenlaan, naar het punt van uitgang terug. De tocht was uitgezet door de leden J. Markvoort, F. Schippers en H. Oolbekkmg. Be houdens enkele kleine schoonheids foutjes in de routebeschrijving liep alles naar wens. Zes en veertig auto's en 3 bromfietsen dongen mee naar de hoofdprijs een buitenlandse bus tocht voor twee personen, die gewon nen werd door de heer en mevrouw A. A. Eggink. Wegens afwezigheid van voorzitter Schooien, reikte J. Marvoort, na af loop in café „De Biester" de prijzen uit, waarbij hij dank bracht aan de deelnemer-s voor hun komst naar Hol ten en aan de mensen van de contro les,. De uitslag was: Auto's 1. A. A. Eggink. Holten. 100 str., 2. Eikenaar, Nijverdal 106 strp.. 3. G. W. Barvelink, Holten 114 strp.. 4. J. M. Wansink. Holten 119 strp. en Langkamp, Enschede, 123 strp. Bromfietsen: Wim Goorman, Holten. 181 strp. De Toneelclub „O.C.H. HEEFT IN studie genomen het toneelspel in drie bedrijven van de auteur Dré Camper „Vluchtweg afgesloten". Het is een naar historische gegevens van Toine van Duyne geschreven werk, dat zich afspeelt in de D.D.R. De schrij ver heeft kans gezien de spanning tot het laatste moment op te voeren en in het einde van het laatste bedrijf dc climax te leggen. „O.C.H." wil zich beijveren om het stuk ook in Hol ten voor het voetlicht te brengen. Zo als bekend spelen deze dilletanten de laatste jaren al hun stukken buiten Holten en treden zij met veel suc ces op in tal van plaatsen en voor verschillende verenigingen. Men hoopt met dit toneelspel na de grote vakanties voor het voetlicht te komen De zesdeklassers van de O.L. Dorps school trokken vrijdag per fiets naar Rfjssen. Het eerste doel was het bren gen van een bezoek aan de jutefa- brieken van Ter Horst en Co. De leer lingen werden met hun onderwijzer, het hoofd de heer B. H. Brouwer, ontvangen in de cantine. Na de koffie begon de heer Vlogt- man een uiteenzetting over de ver schillende fasen in de jutebewer- king. Zijn voordracht werd onder steund door borden, waarop veel was uitgebeeld en verduidelijkt De kwes tie Pakistan kwam ook nog ter spra ke. daar de fabriek de grondstoffen betrekt uit Oost-Pakistan, waar zich niet alleen een ontzettende natuur ramp voltrokken heeft, maar ook een burgeroorlog heeft gewoed, die het land heeft gedesorganiseerd. Het be drijf is al in 1960 overgeschakeld op het vervaardigen van doek voor vloerbedekking e.d. Voor die tijd wer den er miljoenen jutezakken gemaakt. Papier en plastic heeft op de boer- De Stichting Spaarbank te Deven ter, die een bijkantoor heeft aan de Oranjestraat in onze gemeente, wijst er in haar jaarverslag over het boek jaar 1970 op, dat de inflatoire tenden- zen in ons land de laatste jaren ver ontrustende proporties aannemen, ondanks de waarschuwingen van mensen, die het economische terrein kunnen overzien. Het lijkt er op, dat velen een uitgaven-pakket wensen te realiseren, zonder dat in de gegeven omstandigheden er voldoende op wordt gelet, dat daartoe ook de in komsten-mogelijkheden aanwezig zijn. Daarom is het een verheugend ver schijnsel dat nog steeds een groot deel van onze bevolking zoveel nuch ter verstand heeft, dat het in 1970 al thans een spaar-overschot heeft we ten t« bereiken ondanks het inflatie proces. Het is dan ook niet verwonderlijk dat het zeer grote spaar-overschot van 1969 in het verslagjaar niet werd ge haaid. Wel waren de ingebrachte be dragen in 1970 bijna 20 miljoen gul den hoger, maar daar stond een uit- betalings-totaal tegenover, dat ruim 22'miljoen gulden meer was dan in 1969, hetgeen resulteerde in een sur plus van bijna f 1.900.000, De stijging der omzetten in geld en posten was wederom niet onbedui dend. De omzet in geld steeg met 58 miljoen tot 235'/: miljoen gulden en die van de posten steeg met onge veer 130.000 tot 674.500. In deze ontwikkeling volgde onze in stelling het voor 1970 algemeen lan delijke beeld van minder grote over schotten, stijgende kosten en grotere omzetten. Vooral bij dienstverlenende bedrijven zoals de spaarbanken, die bovendien niet het maken van winst beogen, speelt de kostenfactor 'n zeer zwaar wegende rol, die telken jare 'n gro tere invloed uitoefent op de bedrijfs resultaten. Onze instelling, handhaafde haar rente-tarieven en deed niet mee aan de tendens om steeds maar meer re keningen open te stellen voor meer jarige perioden tegen een rente-per centage dat 8®/o of meer bedroeg. Door de gedurende het verslagjaar hoog blijvende rentevoet op de geld markt konden zowel voor de liquide middelen als voor kortlopende beleg gingen betere opbrengsten worden verkregen. Ook de hypotheek-rente voor nieuw te verstrekken leningen werd aan het regionale en plaatselij ke peil aangepast. Het boekjaar 1970 kon mede door ge noemde oorzaken met een bevredi- derijen en andere bedrijven het vex-- pakkingsmateriaal verdrongen, zodat het roer vroegtijdig moest worden ge wend Na de theoretische uiteenzetting werd het bedrijf bezichtigd. De leer lingen waren zeer geïnteresseerd in het werk van de machines, bediend door vakkundig personeel. Het breken, spinnen en sterken van de vezels, het weven met de schiet spoel. alles werd bekeken. Ook het maken van vilt en het spinnen van papiertouw, de nog geperste balen ruwe vezels en het doek dat gereed was voor verzending. Na de rondlei ding kwam het gezelschap nog eens in de cantine voor een verversing en een nabetrachting. Hiei-na klom men weer op de fiets om nog tijdig een steenfabi'iek te be zichtigen voor 12.00 uur. Dit lukte. Ook hier was alles gemechaniseerd, de grote loodsen waren indrukwek kend. 's Middags werd een bezoek ge bracht aan de L.T.S. aan de Wierden- sestraat. De onder-directeur, de heer Braakhekken. gaf overal tekst en uit leg. Verschillende klassen waren af wezig in verband met schoolreizen e.d.. maar er bleef evenwel genoeg te kijken. Ook werden de prijzen nog bewonderd, die bij regionale en landelijke wedsti-ijden door de leer lingen van de school waren gewon nen. In de aula werd een drankje rondgedeeld en mochten vragen van algemene aard worden afgevuurd. Tij dens de rondgang was al veel weet gierigheid bevredigd. De afdeling Holten van de O.L.M. organiseert op donderdag 27 mei voor haar leden een reisje naar België Via de Limburgse steden gaat. de tocht over Vaals en Eupen, naar Ba- x-aque de la Gileppe, met haar 235 meter lange en 47 meter hoge stuw dam. Vei'volgens bezoekt men Mal- medy-Coo, met vermaakcentrum en waterval en vandaar naar de grot ten van Remouchamps. De terugweg la gepland over Luik. Maaastricht, gend bedrijfsresultaat worden afge sloten, waardoor de vox'ig jaar uitge sproken verwachting verre is over troffen. Netto overschot In het jaarverslag over 1969 kon nog worden vermeld, dat de exploi tatie-overzichten van de eerste maan den van 1970 op «en sterke verbete- ring van de jaar-resultaten in verge lijk met 1969 wezen. Deze tendens heeft zich doorgezet, zodat een netto- bedrijfsoverschot van f 418.902.44 naar de Algemene Reserve kon wor den overgeboekt. INLEG EN TERUGBETALLING Ingelegd is in 266.641 (v.j. 241.522) posten f 118.766.209,48 (vorige jaar f 99.629.621,42). Terugbetaald in 407.845 (vorige jaar 303.379) posten f 116.877.775,12 (v.j. f 94.241.991,63). Totaaal 674.486 (v.j. 544.901) posten. Zodat in 1970 meer werd ingelegd dan terugbetaald 1.888.434,36 (v.j. f 5.387.629,79). De mate waarin werd gespaard, weergegeven door het spaarquotiënt (inleg gedeeld door tex'ugbetaling) bedroeg 1,02 tegen 1,06 in het vorige jaar. Op 31 december 1969 was aan inleg gers verschuldigd 86.721.364.15 (v.j. f 78.263.617,04). In 1970 werd inge legd 118.766.209,48 (v.j. 99.629.621,42). Aan rente werd bijgeschreven 3.393.643,40 (v.j. 3.070.117,32). Totaal 208.881.217,03 (v.j. 180.963.355,78). In 1970 werd terugbetaald 116.877.775.12 (v.j. 94.241.991,63). Zodat aan het einde van het jaar aan inleggers ver schuldigd was (excl. besparingen krachtens de A.P.S.) f 92.003.441.91 (v.j. 86.721.364,15). De gemiddelde in leg bedroeg f 445,42 (v.j. f 412,51). Het gemiddeld tegoed per inlegger is f 1.596,67 (v.j. f 1.578,01). Aantal spaarrekeningen Op 31 december 1969 bedroeg 't aan tal inleggersrekeningen 54.956 (v.j. 52.616). Geopend werden in 1970 8.206 (v.j. 7.619). Totaal 63.162 (v.j. 60.235) en afbetaald 5.540 (v.j. 5.279) zodat het aantal inleggersrekeningen op 31 december 1970 bedroeg 57.022 (v.j. 54.956). Diverse spaarvormen Buiten de gewone spaarrekeningen nam het aantal houders met speciale opzeggingstermijn-rekeningen stex-k toe. Het sparen volgens de jeugd- spaarwet (Ideaal-plan „De Zilver vloot"), alsmede het premie-sparen voor ambtenaren hebben een norma le fluctatie in aantal deelnemers en gespaard bedrag te zien gegeven, evenals het sparen met levensverze kering, waarmee deze instelling landelijk gezien - een hoog aantal deelnemers heeft weten te bereiken. De geregistreerde arbeidsreserve mannen is in april in het gewest De venter niet verder gedaald, maar zelfs toegenomen. Dit in tegenstel ling tot de ontwikkeling in de pro vincie en het rijk. Reeds vele maan den heeft de werkloosheid zich be wogen op een niveau, dat zelfs aan merkelijk lager lag dan in de over eenkomstige perioden van voorgaan de jaren. Het lijkt, dat daaraan thans een (voorlopig) einde is geko men. De samenstelling van het werk loosheidbestand laat weinig ruimte om te mogen verwachten, dat de normale lijn van een dalende werk loosheid in dc eei-ste zomermaanden doorgetrokken kan worden. Ofschoon de werkgelegenheid en de vraag naar arbeidskrachten nog ruim is worden bij het aantrekken van nersoneel zwaardere selectienormen gehanteerd. De werkloosheid is toegenomen in de sectoren landbouw, handels- en kantoox-personeel en lager personeel. Deze stijging kan niet worden gecom penseerd door een daling van het aanbod van personeel voor de bouw nijverheid en de horecabedrijven. Ter bevordering van de beroepsmo biliteit en de vakbekwaamheid zijn per 1 april de vernieuwde scholings maatregelen en migratieregeling van kracht geworden, waarover bij het Gewestelijk Arbeidsbureau in Deven- Venlo, Nijmegen Arnhem. Het belooft een interessante reis te worden, waar van de kosten bij een bus van veer tig personen op plm f 30.per deel nemer worden begroot. De reislusti ge O.L.M.-ei's moeten vroeg uit de veren, want om half zes vertrekt men vanaf het gebouw Irene. Voor diege ne, die niet in het bezit van een pas is, kan weer op een gezamenlijke pas worden gereisd. Opgave dient uiterlijk 17 mei tot 18.00 uur te ge schieden bij de bestuursleden. De gemeenteraad komt maandag, 24 mei, des avonds 7.30 uur ten ge meentehuize in openbare vergade ring bijeen ter afhandeling van de volgende agenda: 1. Notulen van de vergadering van 27 april 1971. 3. Voorstel tot verkoop van een bouwterrein aan de heren dr. ir. A. J. Bogers te Ugchelen en J. C. Brakema te Schiedam. 4. Voorstel tot het vaststellen van een verordening als bedoeld in artikel 127a der gemeentewet ten aanzien van de inning van markl- gelden. 5. Voorstel tot het instellen van een commissie van advies en bij stand inzake woonruimtezaken. 6. Voorstel tot het uitbreiden van de scholengemeenschap met een afdeling atheneum ten behoeve van het vast te stellen scholen plan 1974-1976. 7. Voorstel tot het wijzigen van de gemeente- en bedrijfsbegrotingen 1971. (kredieten voor aanleg nieuwe bron slachthuis en aankoop af wasmachine slachthuis, aankoop kettingzaag gemeentewerken en aankoop meubilair gemeentehuis) In de ledenvergadering van „Jong Holten" afdeling van de PJGO, die vorige week donderdag onder voor zitterschap van de heer B. J. Reij- link in café „De Waag" gehouden werd kwam als eerste punt aan de orde de bestuursverkiezing. Aftredend en niet herkiesbaar was mej. Johan na Ulfman. Kandidaten waren de da mes G. Reijlink, R. Paalman en M. Oolbekkink. Gekozen werd mej. R. Paalman. De heer B. J. Reijlink, die periodiek moest aftreden werd met bijna algemene stemmen herkozen. De penningmeesteresse mej. A. Rei- link bracht het financieel verslag uit van de ontspanningsavonden. Dit zag er vergeleken met andere jaren zeer rooskleurig uit, want er was een ba tig saldo van f 270.-. Na de pauze vertoonde de heer Wander Drent sr dia's van de ontspanningsavonden en het bevrijdingsfeest van vorig jaar mei. Aan het slot werd hem door de voorzitter dank gebracht voor deze aardige vertoning- Onder leiding van personeel en leden van de oudercommissie bezochten de leerlingen van de hogere klassen van de lagere school uit Dijkerhoek 's werelds grootste havenstad Rotter dam. Per comfortabele Spidorondvaartboot zagen de kinderen wat op en om het water leeft. Het was voor hen een enorme belevenis, varend tussen de binnen- en zeeschepen, van zo dicht bij de werven, dokken, kader, silo's en tanks te zien. Dit alles en ook verdere stad, kon den ze nog eens bekijken vanaf de Euromast. Als een uitgestrekte Ma- durodam lag Rotterdam aan hun voeten. De roltrappen van de voetgangers tunnel onder de Maas, de zevende verdieping van het groothandelsge bouw. de Bijenkorf, de Lijnbaan en niet te vergeten de Metro, maak ten grote indruk op de leerlingen. Aan het eind van het bezoek werd traditiegetrouw de inwendige mens versterkt bij een haringkarretje: De zuren en zouten vlogen naar binnen. Op de terugweg werd in de speeltuin in Reuge de vis gelegenheid gegeven te zwemmen en konden de kinderen zich zelf verfrissen op de ketting brug. Moe, en sommige kinderen met vijf entwintig broodjes minder in de ran sel, kwamen ze om een uur of acht weer terug om vader en moeder ver slag uit te brengen. De postduivenvereniging „De Berg- vliegers" nam met 194 duiven deel aan de wedvlucht vanaf Roozendaal, afstand 168 km. De duiven werden ge lost om 15 uur. Aankomst eerste duif, van gebr. Willems, 17.06.41 uur, laat ste duif 17.22.06. De uitslag was: 1, 8, 14, 18, 19, 22, 31 Gebr. Willems, 2, 10, 11, G. Veld huis 3, 15, 26, 29 H. van Beek, 5 J. ten Velde, 6, 33, 34 G. Steunenberg, 7, 16, 39 H. A. Jongman, 9, 27, G. J. Schuiterd, 12 J. Paalman 13, 24, 32 Joh. Paalman, 20. 28, 37 Joh. Veldhuis 21 L. Gazan, 17 H. Wansink, 23 H. J. ten Velde, 25, 35, 36 H. J. Aaftink. ter en eventueel andere arbeidsbu- reau's inlichtingen te verkrijgen zijn. De gedetailleerde cijfers over de geregistreerde werkloze mannen in het gewest zijn absoluut en in pro centen als volgt (tussen haakjes de cijfers over de vorige maand)De venter 214 is 1.2 pet. (208 is 1.2 pet.), Bathem 3 is G.7 pet. (3 is 0.7 pet), Diepenveen 6 is 0.3 pet. (7 is 0.4 pet). Holten 16 is 1.7 pet. (8 is 0.9 pet), Olst 8 is 0.4 pet. (7 is 0.4 pet.), Raal- te 25 is 0.9 pet. (36 is 1.2 pet.), to taal gewest 272 is 1.1. pet. (269 is 1.1 pet), provincie 3589 is 1.8 pet. (4414 is 2.2 pet.), rijk 44.692 is 1.5 pet. (53.213 is 1.8.pet.). Aanbod en vraag in enige belang rijke beroepsgroepen: bouwvakarbei ders 15-85 metaalbewerkers 26-314, textielarbeider 0-29. levens- en genot- middelenbereiders 1-123, kantoorper soneel 2874, personeel in algemene dienst (incl. losse arbeiders) 17-67, minder geschikten 100-0, overige be roepsgroepen 85-224, totaal mannen 272-916. waarvan t/m 18 jaar 15-134, van 19 jaar en ouder 257-782. Ondanks de grote verkeersdrukte is Hemelvaartdag in Holten zonder onge lukken verlopen. Auto's, bromfietsen en fietsen reden door elkaar op de Toeristenweg om soms na enige fi levorming bij de viaduct op de De- venterweg uit te monden. Zo nu en dan moest de politie op de kruispun tenten in het dorp verkeersregelend optreden, maar dit behoefde niet zo intensief te geschieden als voorgaande jaren op Hemelvaartsdag wel eens het geval was. Bij de midgetgolfbaan op de Holter berg werd een bromfiets van de sla ger W. K. uit Deventer gestolen, dl» hij daar geparkeerd had. Daarvan werd om 14 uur bij de politie aangif te gedaan. Men verzoekt ons het volgende op te nemen: In de periode van 24 mei tot en 5 juni a.s. wordt weer de jaarlijkse collecte gehouden voor het werk van het Nederlandsche Roode Kruis Ook in onze gemeente zullen dan de collecte-zakjes, die u inmiddels allen hebt ontvangen, door onze collectanten woi-den opgehaald. Graag doen wij ook via de pers nog eens een beroep op uw weldadigheid. Immers, het Nedex-landsohe Roode Kruis ontvangt geen subsidie van de overheid, zodat de inkomsten uitsluitend bestaan uit vrijwillige bij dragen en contributies. De taken van het Roode Kx-uis zijn vele, ook in vx-edestijd, zoals de bloedtransfusiedienst, trombosedienst, het wel- fai-ewex-k, de lectuurvoorziening, de boottochten voor langdurige zie ken, enz., terwijl voor onze eigen afdeling bovendien nog een belang rijke taak ligt in de gezamenlijke exploitatie van het plaatselijk zieken- vex-voer. Daarom durven wij gerust een beroep op u te doen met het dringende verzoek: GEEF VOOR UW ROODE KRUIS! Namens de afdeling Holten, C. H. Rietdijk, voorzitter, J. L. v.d. Berg-Mulder, secretaresse

Holtens Nieuwsblad | 1971 | | pagina 3